Może Ci się również spodoba

112 komentarzy

 1. nagor pisze:

  Ciekawa ta wymiana myśli . Czy jednak spowodowała jakiś wpływ na wzajemnie wyznawane wartości i metody ich realizacji ?
  Czasu zostało niewiele .

 2. nohood pisze:

  @nagor:
  jedna z bardziej ożywczych ostatnio dyskusji.
  myślę, że to początek owocnej wymiany między panami.

  krzysztof karoń jeszcze nie dostrzega ograniczeń metody naukowej i wyraźnie jest pod wpływem nurtów wywodzących się z 19-wiecznej antropologii.
  jest naturalistą, czyli spadkobiercą darwina, jednak to mu nie wystarcza aby wyjaśnić sobie człowieka.
  myślę, że będziemy świadkami ciekawej ewolucji..

 3. nohood pisze:

  @nagor:
  do czasu…czeka nas tylko jedno ważne wydarzenie w czasie i nie ma ono charakteru narodowego, czy państwowego.
  stąd brak powodów do niepokoju.

 4. nagor pisze:

  @nohood
  Karoń przedstawił wiele ocen tzw” praktycznych obserwacji ” z propozycją zmiany kolejności akcentowania argumentów dla pokonywania barier panujących stereotypów percepcji . Uważam to za bardzo praktyczne i rosądne wnioski dające szansę powszechnego zrozumienia bez konieczności nawrócenia jako podstawy do prowadzenia dyskusji/rozmowy(nie wykluczająca propagacja).

  czas ….jak dobrze odczytałem Twoją sugestię , to w tym aspekcie spełni to ile jest zapisane , w innych może też , jednak coś z wolnej woli jest nam dostępne .

 5. nohood pisze:

  @nagor:

  oczywiście- diagnozy karonia są trafne, gdyż wynikają z rzetelnych przemyśleń.
  niemniej system szkolny nie jest idealnym rozwiązaniem aby nauczyć rodziców jak dobrze wychować własne dzieci.
  karoń jest ideologiem. ideologią nie zastąpisz miłości.

  wolna wola wyraża się dla mnie w wyborze tego, co stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.
  co oznacza, że najpierw musimy dojrzeć, co jest prawdziwym, bezkompromisowym, niezachwianym, czyli zawsze tym samym wyborem.
  poza niezmiennością wyboru jest chwiejność(sartr się myli)
  piękne jest, że tylko to, co płynie od Boga jest pewne.
  reszta jest niestałością przesądów.

 6. nagor pisze:

  @nohood
  Widzisz , nie na temat miłości do dzieci wypowiadał się Karoń a na temat zaszczepienia wartości w ludziach , i to katolickich .Jak odbieramy za trafne jego diagnozy , to mniejsze znaczenia ma ich ideologiczne pochodzenie bo są racjonalne . Inaczej zostawiamy temat gówny i zagłębiamy się w dyskusje nad ideologią gubiąc racjonalność .
  Dyskusja w gronie osób o ukształtowanych i tych samych poglądach ma inny wymiar i dla laika/laickości musi być ograniczona do dostępnego jemu wymiaru /wartości .Inaczej sprowadzi się do rozmowy jak w sali widzeń za szybą i każdy słyszy tylko siebie . Na to też zwrócił uwagę że propagacja musi odbywać się na tej częstotliwości , którą są w stanie odebrać dwie strony .

 7. nohood pisze:

  @nagor:
  lubię karonia, także z powodu podobnych zapatrywań na wagę edukacji w oparciu o wartości i etos pracy.
  tak się składa, że od 9-ciu lat realizuję w praktyce to, co jest tematem jego założeń teoretycznych,
  wiem o czym mówi, gdyż obserwuję problemy, które sygnalizuje w codziennej praktyce.
  w założeniach, które stawia widzę jeden mały problem- nie akcentuje właściwie roli wiary dla skuteczności podjętych działań.
  dlatego w tej sprawie podzielam stanowisko i wątpliwości grzegorza brauna.
  system edukacji powinien zostać uwolniony od podstawy programowej a nauczyciele od pracy administracyjnej. w każdej szkole powinien powstać warsztat produkcyjny. to na początek.

  pozdrawiam

 8. nagor pisze:

  @nohood
  Zwróć uwagę , że Karoń za podstawę do działania obiera stan rzeczywisty i określa kolejność znaczącą o powodzeniu . Braun osobiście i w otoczeniu osób które są zaawansowane przedkłada cele innego poziomu /pola i popełnia błąd skuteczności .(moje zdanie)
  O relacjach rodzic szkoła nauczyciel dużo mówił i celnie . Ochronę procesowi nauczania , daje podstawa programowa , chroniąca nauczyciela przed widzi misię rodzica jako etap pierwszy i zasadniczy (w ujęciu powszechnym) . Szkoły profilowane wartościami i świadomością rodziców ,Twoje widzenia roli nauczyciela jest tam własciwe, bo ich wybór był świadomy.
  Zmiany na poziomie zerowym edukacji nie mogą opierać się na wykładowcach mówiących /mających język doktoratów wyznaniowych, to nie ten kierunek ucznia zerowego po profesurę .Tu metodologicznie myli się Braun – wszystko w swoim czasie .

 9. nohood pisze:

  @nagor:
  i tu się różnimy. moim zdaniem to rodzice powinni decydować komu chcą powierzyć edukację swoich dzieci i jaki system wartości chcą im przekazać.
  rolą nauczyciela jest merytoryczne wsparcie tych wysiłków.
  ministerstwo edukacji zakłada jednolity system wartości, zmuszając nauczycieli do jego propagacji w ramach systemu.
  jeśli przyjęty system wartości jest zły, to w efekcie odpowiada on za katastrofę edukacyjną, czyli wpojenie dzieciom nawyków, które w realnym życiu będą dla nich obciążeniem. człowiek obarczony konfliktem wewnętrznym nie radzi sobie z trudnościami i wybiera rozwiązania najprostsze, czyli oferowane przez socjalny etatyzm. w polsce nie uczy się dzieci samodzielności myślenia i działania. programy wspierają agendy onz przedstawiające oświeceniowy obraz świata. dla mnie ten obraz jest ubogi i fałszywy w wielu miejscach. problemem podstawy programowej jest obowiązek realizacji, nawet jeśli nauczyciel wie, że przedstawia dziecku zdeformowany obraz rzeczywistości, to właśnie z niego jest rozliczany. przerabialiśmy to za komuny a teraz jest jeszcze gorzej, gdyż onz życzy sobie uwzględniania takich debilnych wynalazków jak gender sudies. i to jest problem obecny nie tylko w polsce.
  co jeszcze? karoń słusznie sygnalizuje diagnozę, ale brakuje w jego programie wątków afirmatywnych. i tu widzę rolę wiary. karoń zatrzymuje się na wartości nauki społecznej kk jako źródła tej afirmacji, gdyż brak mu bezpośredniego doświadczenia działania Boga w przemianach.
  moim zdaniem nie da się abstrahować od tego czynnika, gdyż to on jest decydujący dla skuteczności i powodzenia wszelkiej metody.
  „wszystko w swoim czasie”
  otóż niekoniecznie. wszystko co ważne w jednym czasie. 🙂

 10. nagor pisze:

  @nohood
  Akurat w tym co piszesz na wstępie się nie różnimy. Jak sytem szkół jest w stanie rzeczywistym pokryć takie zapotrzebowanie świadomych wyboru.
  Przyznałem Tobie rację wyżej .
  Różnimy się w reszcie bo wychodzimy dużo wyżej przywołując ONZ i podstwę programową . To rola państwa i instytucji a nie ucznia i rodzica .
  Moim zdaniem w nauczaniu podstawowym opanowanie i zrozumienie dekalogu to 70% wartości osoby wierzącej ale 100% poprawności zachowań społecznych w takiej populacji.Taka podstawa etyki zachowań daje gwarancje kultury opartej na właściwej podstawie dla osób wierzących i nie wierzących finalnie .Odróżniam działalność edukacyjną od misyjnej, którą ty ostatnim zdaniem łączysz .
  Na tym polega też myśl Karonia , gdzie idąc w jednym kierunku ktoś kończy na etapie wartości etycznych a drugi dochodzi do Boga, ale są etycznie komplementarni .
  Zakładasz wychodząc do Boga do dekalogu i negujesz możliwość od dekalogu do Boga , czyli zawężasz uczestników przez kryterium postawy a nie treści . Praktyka misjonarska zawsze uwzględnia poziom i tradycje w , których misje prowadzi.

 11. nohood pisze:

  @nagor
  nie chodzi o misję, chociaż do misji Chrystus powołał swój kościół.
  bardziej o to co czyni misję wiarygodną.
  Dobrej Nowiny nie uwierzytelnia etyka czy inny katalog zasad(praw), lecz praktyka w ramach etyki(dekalogu).
  i co my tam czytamy:”1.Będziesz miłował Pana Boga swego…”
  czyli nie tylko są zasady, ale też waga poszczególnych zasad podana w kolejności.
  nie można realizować dekalogu wybiórczo i w dowolnym momencie, gdyż zaniedbanie którejkolwiek z zasad prowadzi do upadku.
  i nie chodzi o wskazywanie tego co jest dobre a co złe, lecz o przykład płynący z bezpośredniego doświadczenia wiary.
  karoń zakłada, że można nauczyć ludzi zachowań moralnych- wyćwiczyć ich w tym, wytresować.
  jestem zdania, że wręcz przeciwnie, gdyż to Bóg odmienia zasadniczo wnętrze człowieka w sposób całkowicie nieprzewidywalny ani dla założeń najlepszej pedagogiki, ani dla samego człowieka. historia jest pełna przykładów zarówno nawróceń grzeszników, jak i upadku świętoszków( w odróżnieniu od Świętych).
  dalej karoń z powodu swojego naturalistycznego, czyli w zasadzie pogańskiego skręcenia jest pesymistą co do człowieka, czyli podkreśla u niego rolę instynktu i ustawia go za darwinem w szeregu zwierząt upatrując rozróżnień w stopniu złożoności życia psychicznego i społecznego.
  moim zdaniem takie przeakcentowanie jest jednym ze źródeł problemu nie da się stworzyć dzieciom prawdziwego obrazu świata bez uwzględnienia prawdziwej roli Boga w tym świecie.
  właśnie na tym polega oszustwo współczesnego systemu edukacji– na przeskalowaniu elementów obrazu rzeczywistości i wykluczaniu prawdziwych informacji dla przyczyn ideologicznych(formatowanie do ról społecznych).
  bez Boga ani do proga. nie da się wychować dzieci za pomocą informowania rodziców i nauczycieli, że są zainfekowani marksizmem a taki jest jak się zdaje plan pana karonia. to nie marksizm jest problemem. marksizm jest tylko fragmentem szerszego problemu. zatrzymywanie się na marksizmie jest ciasnotą.

 12. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  zatrzymywanie się na marksizmie jest ciasnotą.
  /
  -Fakt.
  Trochu jestem zawiedziony wykładem pana Karonia.
  Co on tak z tym marksizmem, marksizmem….marksizmem.
  Nie dotyka już nas takowy, a jedynie wierzchołek tej chorej idei, który został zachowany w hybrydzie, którą można ewentualnie nazwać neomarksizmem, lewactwem.
  Czyli inaczej: marksizmem zmodyfikowanym przez syjonistów zgrupowanych w Szkole Frankfurckiej (lata 30-te).
  Hybryda ta jest stokroć gorsza od marksizmu. Marksizm to trujący gaz wonny, a to z czym mamy teraz do czynienia to gaz bezwonny trujący powoli.
  Podwaliny tej hybrydy dali M. Weber ze sławetną hierarchią potrzeb (zwaną dzisiaj wartościami w lewackich gębach) i Freud z dewiacyjną „teorią” degeneracji człowieka (najlepiej od lat dwóch. Stąd ten nacisk na obniżenie wieku szkolnego.) rozwiniętą później przez nijakiego Maslova w USA.
  Mówisz: Karoń-jest naturalistą, czyli spadkobiercą darwina#
  Chyba (tak mniemam) surowo go osądzasz. On się zastrzega, że jest jedynie interpretatorem stanu sytuacji, że on ją tylko definiuje (w sumie celnie). Celnie, ponieważ ta hybryda lewacka dąży do tego, aby zrównać hierarchię potrzeb człowieka z hierarchią potrzeb zwierzęcia (sorki: modne „wartosci”(?) ) -animalizacja człowieka.
  I tu zacytuję sławne eureka tych syjonistów frankfurckich:”zachód zrobimy takim, że będzie śmierdział”- Willi Münzenberg.

  /
  józek stalin wydał na niego wyrok kary śmierci, który został wykonany.

 13. nohood pisze:

  @tadeusz_k
  wszyscy panowie o których wspominasz są naturalistami i materialistami. i na tym polega patologia ich myślenia oraz konsekwencja posługiwania się zbrodnią jako metodą transformacji świata. ich myślenie przebiega tak:
  jeśli ja jestem zlepkiem atomów i inny jest zlepkiem atomów, to co daje nam podstawę do istnienia?
  i odpowiadają: organizacja, skuteczność organizacji w świecie materii, czyli trwałość i powtarzalność podobieństw w czasie.
  inaczej mówiąc zabijanie i oszukiwanie jest uzasadnione, gdyż z faktu istnienia materii nie da się wyprowadzić moralności, czyli etyka- każda etyka jest iluzją.
  dla nich najwyższą zasadą jest zasada, którą obserwują u wszystkich organizmów żywych- walka o byt.
  i to im wystarcza. uzasadnieniem mordowania i kradzieży jest skuteczność jaką te metody dają w walce o byt.
  temu przyklasnął nietzche, temu oddali się hitler i stalin.
  ci wszyscy filozoficzni panowie są jak byśmy ich dziś uprościli faszystami zdolnymi do mordowania i okradania gdy zapewnia im to ekspansję.
  ten cały materialistyczny syf trzeba odkazić i zaorać od podstaw, czyli od szkoły.

 14. nagor pisze:

  @nohood
  Rozważ to co nazywamy rzeczywistością , takie tu i teraz .
  W uproszczeniu powiada się , że każdy żołnierz ma buławę w plecaku a wierny może zostać Świętym . Prawda , ale logicznie im większa armia/wspólnota i na wyższym poziomie , tym jednostkowe kryteria wypełnienia wymagań są wyższe , bo ilość dostępujących nominacji jest ciągle elitarna .Dla kierujących/zmotywowanych tytułami , idealnym stanem jest armia/wspólnota dwu osobowa bo szansa na spełnieie to 1/2 .

  Porównaj obecny stan europy jako bastionu nazaretańskiej wiary jak oddał pole doktrynie markxa(wszystkie wersje) .Można powiedzieć „Taka Jego Wola ” widocznie , lub „Bóg tak chciał ” nie zgłębiając się w dalszą analizę , wypełniając przesłanie Wiary .
  Godząc się na jedyną siłę sprawczą do , której i Ty odwołujesz się w dyskusji . Negując tą darwinowską częś natury człowieka i jego instynktów , które pomijane w praktyce społecznej doprowadziły do obecnego stanu świadomości europy .
  Można lekceważyć teorie „darwinowskie”(szeroko pojęte) w naturze człowieka i jego instynktach (zwierzęcych) ale one są i się objawiają , i sama woda święcona tego nie zmieni jak zgubi się racjonalizm na rzecz doktryny .

  Chodzi o skuteczność w przekonaniu a nie przekonanie przekonanych dla osiąbniecia wyższego poziomu na tym etapie .
  Tyle mojego , zostaniemy w rozbieżnościach widzenia tematu , bo powszechnie niewielu zna teorie i uczone analizy dwóch stron , a żyje na codzień tym co jest w koło między wiarą a instynktem.

 15. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  są naturalistami i materialistami.
  /
  Temu nie zaprzeczę.
  Ale…
  Chyba przyznasz, że w człowieku tkwi/zaplątał się jednak zwierzęcy pierwiastek, który można wywołać jak wywołuje się zdjęcie w ciemni.
  Kwestia tylko zastosowania odpowiedniej „Chemii”- np. takiego „gendera”, walkę płci (zamiast walki klas), likwidację instytucji Rodzina,likwidację KKatol., etc. .
  I na tym to bazuje lewacka ideologia.

 16. nohood pisze:

  @nagor:
  otóż rzeczywistość nie jest tu i teraz. rzeczywistość jest dla nas niepoznawalna w istocie i nawet nauka się do tego przyznaje.
  dla opisu rzeczywistości posługujemy się modelami- przybliżeniami skażonymi intencją przedstawienia dowodu(a cóż to jest dowód w konstrukcie, którego nie pojmujemy).
  cały naukowy paradygmat opiera się na modelach i analogiach.
  inaczej mówiąc nie jest opisem tożsamym z rzeczywistością, lecz ilustracją działania psychiki.
  na tym zresztą postmodernistyczni spadkobiercy kanta(który wg niemców pierwszy to odkrył) opierają relatywizację prawdy dochodząc do wniosku, że prawda nie istnieje.
  czyli co nam zostało?
  wyłącznie to co Bóg objawia nam o rzeczywistości. to czego nas uczy o powołaniu sensie i przeznaczeniu świata. bez tego, co mówi nam Bóg nie jesteśmy w stanie pojąć niczego.
  aby usłyszeć co mówi Bóg i przyjąć jego przekaz do wiadomości potrzeba wiary.
  tak mniej więcej wygląda „moja teoria” rzeczywistości.
  co do darwina. instynkty(w sensie fizjologi i popędów) są po coś, tego nikt nie kwestionuje, jednak wyciąganie z tego wniosku, że człowiek to zwierzę jest zafałszowaniem. podobnie jak zafałszowanie byłoby powiedzieć, że życie nie może istnieć, gdyż składa się z materii nieożywionej.
  współczesna nauka to propaganda upowszechniana dzięki lizusom władzy łasym na pieniądze i zaszczyty plus odkrycia skrzętnie skrywane w sejfach.
  nie mam co do tego złudzeń.

 17. nohood pisze:

  @tadeusz:
  oczywiście. odkryliśmy do tej pory sto kilkadziesiąt klocków świata materialnego i zbudowaliśmy na tym piękne gmachy nauki.
  z powtarzalności zjawisk uczyniliśmy sobie pewność, mimo, że nikt nie jest w stanie sprawdzić każdego zjawiska.
  jeśli miałbym spekulować. to jestem nieomal pewien, że świat składa się materialnie z jednej cząstki i jednej siły.
  która pojawia nam tą cząstkę w takim tempie, iż odnosimy wrażenie, że jest tych cząstek wiele. tak wiele, że z tej wielości zbudowany jest cały świat. 🙂
  nieźle? a jak inaczej wyobrazić sobie jedność wszechświata?

 18. nagor pisze:

  @nohood 13:03

  ====świat składa się materialnie z jednej cząstki i jednej siły.==== jedność wszechświata ====
  z małą korektą , bez „materialnie ” , bo dotyczy to stanu przed materią ,całkowicie się zgadzam !!! na tym poziomie określeń .
  Sądze jednak , że przy próbie definicji tej cząstki i siły, będziemy się różnić . Ale jesteśmy u źródła , w tym samym miejscu .

 19. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  Witam ponownie Kapitana naszego stateczku.
  /
  #wyciąganie z tego wniosku, że człowiek to zwierzę jest zafałszowaniem#
  **

  Mówisz to do @nagor’a, ale i ja poczuwam się równiez do winy.
  Nie mówię, że człowiek jest zwierzęciem-absolutnie.
  Stwierdzam tylko, że ma jakiś szczątek/zaczatek pierwiastka zwięrzęcia.
  Jestem pewien, że bazując na tym pierwiastku można wychodować człowieka zwierzę.
  Kwestia tylko stworzenia odpowiednich warunków (wręcz laboratoryjnych).
  Do tego wniosku doszli lewacy/syjoniści-marksiści/neomarksiści i inni dewianci.
  Czy mało nam potwierdzenia tej tezy na naszym podwórku politycznym?
  Wystarczy spojrzeć na zakodowanych, celebrytów szczurów, jandów, holandów, muchów i innego gadziaństwa potwierdzających moją i @nagor’a tezę.
  Aby człowiek był człowiekiem musi przejść przez bramę/portal zwany Dekalogiem.
  To jest warunek konieczny (chociaż nie wystarczający) i o tym także mówi Karoń.
  Ja nie jestem wielce wymagający i jestem w stanie zadowolić się okrojonym w/w portalem do pkt-ów 3 do 10.
  A ten pkt 3 mogą sobie niektórzy zdefiniować (przeonaczyć) na : wyluzuj, spoko-aby stanowiło jakowyś kompromis.
  A reszta do bezwzględnego przestrzegania w hodowaniu człowieka bez względu gdzie: rodzina, szkoła, zakład pracy.
  Do 13-03 odniosę się później.

 20. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj
  Celnie ująłeś to w słowa , przejście bramy Dekalogu . Bo to on chroni przed zezwierzęceniem i stanowi barierę nie do przebycia dla tych wszystkich działań postliberalnych .Czy to przejście zakończy się Wiarą i jej praktykowaniem , jest wtórne i bardziej prawdopodobne po bramie , niż przez odsiew/kryterium przed bramą . Taką przestrogę i zalecenie dał J HC przestrzegajcie i stosujcie .Myślimy podobnie z tak odległych końców .

 21. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  _Witaj @nagor
  Zarejetrowabyś się wreszcie na PT.
  Ciągle spoglądam czy aby @nagor nie zechciał….?
  I ciągle jestem rozczarowany.
  /
  # stanowi barierę nie do przebycia #
  /
  #dał J HC #- nie wiem kto to.
  /
  Te sunkinKoty pilnie studiują Pisma.
  Patrzą jeno, gdzie luka i gdzie można wyprzedzić czasy (ks. Daniela i Ap. św. Jana)-jak na torze żużlowym.
  Dosłownie i w przenośni- bardziej dosłownie..
  Zaakceptowanie portalu=Dekalog to dla nich tragedia.
  Zaakceptowanie normalnych, logicznych, racjonalnych pkt-ów od 3 do 10 także jest nie do zniesienia, chociaż wydawałoby się, że jest kompromisem.
  Nie ma i nie będzie kompromisu w ich mniemaniu (to gwarantuje nam dzisiaj junia z nijakim timmermansem z państewska miasta holandyją zwanym).
  Nie ma żadnej tolerancji (o której tak wszędy pieprzą)- istnieje tylko racja po ich stronie, stronie syjonistycznych lewaków (nie bójmy się tego określenia).
  A lewacka historia tego jest jasna:
  1.pkt zero: czystki Żydów we Francji, Hiszpanii i Włoszech,
  2.powołanie Bractwa Oświeconych (Illuminati),
  3.rewolucja francuska- zemsta? gintoria? i brak efektu tegoż,
  4.sponsoring marksa przez Illuminatów i stworzenie narracji marksistowskiej (niektórzy zwą toto teorią),
  5.lenin i morze krwi, strach na całym świecie,negacja,
  6.modyfikacja marksa, teoria(?) krytyczna i neomarksizm, i rewolucja kulturowa podparta teoriami(?) Webera i Freuda + mędrca od Protokołów z Narady M. Syjonu.,
  7. wymysły oficera baumana i j. butler,
  8. opanowanie głębin struktur ONZ i UE.
  9. po drodze spinelli i szyld junii.
  -A teraz?
  A teraz poszły konie po betonie.
  Pozdrowienie.

  /

  babochłop

 22. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Przyjacielu pa duszy.
  Zdecyduj się.
  Nie zachowuj się jak struś.
  Myślisz, że jesteś anonimem?
  Mylisz się.
  Ja wiem, a inni jeszcze więcej, kim i skąd jesteś= nie rób czary mary,
  Czary mary to tylko zupełna ignoracja przestrzeni internetu- inaczej się nie da @nagor.
  -Nie da się!
  A moja sugestia dąźy do tego abyś miał szerszy dostęp do komunikacji swoich głębokich (moim zdaniem) przemyśleń.
  Pozdrawiam Ciebie @nagor.

 23. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  faktycznie nie taka sekwencja literek JCH omsknęło się widocznie .
  Zrozumienie sensu Dekalogu jako wykładni zachowań i postaw nawet 3-10 to klęska wszystkich działań wrogich człowiekowi w innych teoriach .
  Zwróć uwagę , że inne religie nie są napiętnowane z taką siłą jak nazarejskie bo zawierają w sobie pierwiastek przemocy doktrynalnej i inną przemocą można łątwo wejść do jej sedna. To wolny wybór, wolna wola i szacunek wzajemny , wywołuje pianę na ustach ideologów nowego , bo odsłania ich intencje naruszenia tych wartości . Dlatego polityka ich nakazów/zakazów spotyka się u nazarejczyków zrozumieniem naruszania podstawowych zasad społecznych .

  dzięki pozdrawiam wzajemnie

 24. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Przed nikim się nie chowam i nie zamierzam .
  We własnym imieniu robię za publikę, tam i w tym co uważam za istotne , aby nie umknęło .
  Żadne czary mary Tadeusz .

 25. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  #Żadne czary mary Tadeusz .#
  Oj_ta_Oj ta….
  A ja nadal nie panimaju J HC ani JHC, ani JCH…. 🙁
  Mimo iż przed nikim się nie chowam….bo i po co?
  ?
  #Zrozumienie sensu Dekalogu jako wykładni zachowań i postaw nawet 3-10 to klęska wszystkich działań wrogich człowiekowi #
  I to jest istota dzisiejszej przestrzeni jak kolwiek by ją nazwał.

 26. E.B pisze:

  All

  W przedwojennych polskich rządach byli ludzie niekoniecznie wielkiej wiary, masoni, sprzyjający masonom.
  Ale postawili na religię, głównie katolicką jako metodę wychowania młodzieży i społeczeństwa. I wychowali wspaniałe pokolenie.

  Dekalog jest dla wszystkich. Wiara zaś jest darem, Na ten dar trzeba sobie trochę zapracować.

 27. cisza1 pisze:

  @ ALL

  Bardzo ciekawa dyskusja, choć szczerze powiem irytująca mnie gestykulacją Karonia i ciągłym przerywaniem Brauna.

  Do mnie, ściślaka dyskusja humanistów nie zawsze dociera i nie mam pewności, czy dobrze ją zrozumiałam 🙁

  W Dekalogu najważniejsze (wg. mnie) a chętnie pomijane, pierwsze „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”.
  Ani praca, ani wiedza, ani sama wiara chociaż bardzo ważne i pomocne w życiu nie wystarczają …. a przyjęta dobrowolnie bojazń Boża i uznanie naszej małości i ograniczoności „załatwiają” wszystkie ludzkie dylematy, prowadzą do mądrości; korygują zmienne koncepcje, naukowe odkrycia prowadząc często do twierdzenia „nie wiem na pewno”.

  Pozdrawiam Was z sanatorium….będę chodzić???

 28. Tadeusz_K pisze:

  @cisza1
  choć szczerze powiem irytująca mnie gestykulacją Karonia i ciągłym przerywaniem Brauna
  /
  Istotnie.
  Nie wiadomo co gorsze.
  Ale jednak z trudnoscią można trzymać wątek siłom’ woli i wężykiem.
  ps.
  ….będę ….
  To dobra wiadomość, gratulacje.

 29. E.B pisze:

  Cisza

  Witaj, Ciszo 🙂

  Jak miło, że znowu jesteś i z taką dobrą wiadomością. Trzymam kciuki :).

  Twoje : „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”, jest przecież dla ludzi wiary.
  Dla innych to przykazanie nie ma znaczenia.
  Potrzebna jest wiara, żeby uznać swoje miejsce pielgrzyma, który niewiele może.
  Wszystko co nauka odkrywa, to tylko odkrywa. Nic nowego nie tworzy, najwyżej z odkrytego przetwarza.
  To ludzka pycha przeszkadza nam odnaleźć się w życiu. Dlatego jest pierwszym grzechem głównym.

  Dopiero uznanie przykazania, o którym mówisz, porządkuje nasze życie. To Bóg ma być na pierwszym miejsce, nie nauka, pieniądze, nawet własne osobiste szczęście.
  Priorytetem ma być Bóg, drogowskazem Dekalog. Ale to wymaga wiary.
  Jeśli jeszcze ludzie przyjmą Dekalog od 4-10 ze względów etycznych, to nie znaczy, że uznają Boga. Do tego niezbędna jest wiara.

 30. Polel pisze:

  Hi Cisza:)
  Sorry nie wiedzialem:(((((
  NO-ALE nie to jest wazne
  Bedziesz Cisza!!!!!!!
  Jesli chcesz
  NO-TO wtedy
  Bankowo bedziesz chodzic!!!!!!!!!
  Pi-eSy U Polela bylo tak zle z nogami….no tak zle!!!!!!!!
  No ze gorzej byc nie moglo…..
  NO-a teraz ciupke wiecej jak Ciupke se biegam :))))))))))))))))))))
  Do tego biegam se everyday na MAX
  :))))))))))))))))))
  NO-TO bankowo tak bylo Polelowi tam w gorze zapisane!!!!!!!!!!
  Jak Tobie jest zapisane i Ty chcesz
  NO-TO bedziesz chodzic i biegac
  :))))))))))))))
  Take care Cisza and good luck:))))))))

 31. Tadeusz_K pisze:

  @E.B
  -nie od 4, a od 3=przynajmniej daj se’ luz.
  🙂
  A to już jest coś.

 32. E.B pisze:

  Tadeusz

  :)))))

  No tak, luz każdemu się przyda, bez względu na poglądy, to fakt :)).

 33. nagor pisze:

  @E.B

  ===Priorytetem ma być Bóg, drogowskazem Dekalog. Ale to wymaga wiary.
  Jeśli jeszcze ludzie przyjmą Dekalog od 4-10 ze względów etycznych, to nie znaczy, że uznają Boga. Do tego niezbędna jest wiara.===

  Dwa wersy zawierające dwie prawdy w świetle argumentów Karonia .
  pierwszy dla wierzącego wypełnia wszystkie aspekty Wiary.
  drugi to postulat w ujęciu społecznym pozwalający na bezkolizyjne współistnienie z osobami wierzącymi przez wyznawanie tych samych zasad etycznych mimo nie wyznawania Boga (jako warunku koniecznego wypełnienia całego Dekalogu )

  Całe zrozumienie tematu polega na wyjście poza krąg wyznawców/z doktryny wiary , aby ocenić skuteczność efektu społecznego przez przeniesienie takich kluczowych wartości do ogólnej świadomości , której wiara w Boga jest ukoronowaniem a nie celem nadrzędnym i pierwszym(misyjnym) .
  Wiem , że to jest mało realne dla żarliwie wierzących( taka kolejność) , ale to jedyna droga poradzenia sobie z zarazą (taka szczepoinka z Dekalogu).
  Zdecyduje roztropność .

 34. E.B pisze:

  Nagor

  Ja myślę, że masz rację. Jest coś takiego jak misyjność Kościoła szeroko rozumianego. Ale to nie może być nachalne, a często jest i wynika z dobroci serca takiego misjonarza.
  Każdy ma swoją drogę do Boga. Bóg nikogo nie zostawia, więc pozwólmy Mu działać.
  Przyjęcie przez społeczeństwo zasad etycznych Dekalogu, to wielkie zwycięstwo dobra.
  Ludzie w tym duchu wychowywani sami znajdą drogę do Boga.

 35. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO zeby ciupke zalapac
  Polel chcial se posluchac
  NO-TE no co to video jezd….
  Polish higher intellectual talks
  Zalamka after 45 minutes na MAX
  Jeden nawija machajac laps
  NO-ALE tak tylko gada o niczym
  NO-a drugi co jezd hiba ciupke madrzejszy no to se……
  Drugi to se jaja robi z tamtego na MAX………
  What t..f……where is intelecto????????
  Pi-eSy Polel wyslucha se i tak do konca jak bedzie se szedl piunkac
  NO-BO tak:)))))))))
  Moze sie gostki ‚ rozkreca ‚
  NO- a jak nie to ……..
  No problemo:))))))))
  Bankowo se wtedy usne hiba ciupke wiecej jak Ciupke szybciej
  No problemo bankowo bedzie i tak
  :)))))))))))

 36. E.B pisze:

  Polel

  :))))

  Ja jeszcze nie oglądałam. Ale może mi się uda.
  Polel trzeba się w to wczuć :). Spróbuj :).

 37. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Normalnie i wogole
  NO-jak tak jak cza
  NO-ZE sie wczuc
  NO-TO Polel bankowo postara sie na MAX wczuwac….
  No problemo!!!!!!
  Hiba dlatego fun Polel niemial bankowo:))))))))
  NO-ZE bez wczucia!!!!!!!!!!
  NO-ALE zato czulem Ewula ze cosik tak jak by se taki brak……..no tego intelecto…..
  NO-BO sie nie ‚ wczulem ‚ wiem wiem :))))))))

 38. nohood pisze:

  @cisza:
  dbaj o swoje nogi.
  🙂

 39. E.B pisze:

  Polel

  Wysłuchałam jak na razie połowę. Temat jest ciekawy, ale trochę przeszkadza sposób prowadzenia rozmowy. Grzegorz Braun za często przerywa i gubi się przez to główny wątek. No i zrobił się spektakl z poważnej rozmowy,
  Ale posłucham do końca. Wytrwałeś?

 40. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  Witam Kapitano.
  Każdy koment szefa wpada do folderu Oczekujące.
  Powodem jest wypełniona rubryka Adres URL.

 41. nohood pisze:

  @tadeusz:
  nic nie szkodzi.
  piszę z komputera proxi 🙂

 42. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  nic nie szkodzi.
  /
  OK- to sobie tam siedź.
  🙂

 43. nagor pisze:

  @E.B @Polel

  Witam , w pierwszym komencie postawiłem znak zapytania czy gospodarz i gość coś wynieśli wzajemnie .
  Gospodarz Braun stanął na progu swego umeblowanego salonu i całą uwagę skupiał aby gość przypadkiem dalej nie poszedł naruszając ustalony w nim porządek .Przerywając często w momentach konkludujących wypowiedź Karonia .Dlatego formuła dyskusji często zapętla aby powrócić do przerwanego wątku na innym przykładzie . Trochę to irytujące i wybijające z narracji i tak jak @Tadeusz określił pojąć tylko wężykiem , współczuję Polelowi ,aby się w tym połapał .

  To pan Braun powinien wysłuchać to nagranie i wyciągnąć stosowne wnioski techniczne i rozważyć merytoryczne bo jest nad czym .

 44. nohood pisze:

  @tadeusz:
  muszę 🙂

 45. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  Znowu Cię wyciągam.
  To ja mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia:
  1. wyloguj się (bo piszesz jako zalogowany).
  2. pisz jako anonim wypełniając tylko rubrykę Podpis=Twój nick..

  Powinno to sprawę załatwić-oszukasz tego proxa’.
  🙂

 46. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO Ewula …..
  Lets get seurios for a moment
  Polel niedalem rady !!!!!!!!!!!
  Wytwac sie znaczy do konca niedalem rady!!!!
  NO-ALE !!!!!!!!
  Polel ma ‚ zaliczona ‚ 1 hour and 15 minutes tego SHOW of Polish intellectuals in heavy battle studio conditions and action…….
  One thing is for sure!!!!!!!!!!!!!
  After a hour or so ……..
  Ciupke wiecej jak Ciupke
  Zrobilo sie na MAX smiesznie
  No jak ten z broda drze lacha
  No z tego co reka macha
  :)))))))))))))))))))))))))))

 47. Polel pisze:

  Hi Nagorek:)
  Bankowo ‚ wspolczuc ‚ Polelowi
  NO-TO hiba nie musisz:)))))))))
  NO-BO Polel Sam se ogladac i sluchac chcial!!!!!!!!!
  NO-i bankowo mial entertainment jaki chcial:))))))))))))))))
  Pi-eSy No problemo DLA Polela zalapywac subjects of the discussion:))))))))))))))))))))))
  Problemo is so obvious and visible lock of needed skills by both of this ‚ intellectuals ‚ to TAKE!!!!!!! discussed subjects vs. of discusses subjects in civilized form to any logicality correct conclusions

 48. E.B pisze:

  Polel

  No, widzisz. Wszyscy piszą, że sposób przeprowadzenia tej dyskusji przykrył temat, który jest ważny. Pan Karoń ma wiedzę, z której można skorzystać. Ale tu trzeba się trochę pomęczyć, żeby skorzystać :)).

 49. E.B pisze:

  @Nagor

  Pełna zgoda.

 50. Polel pisze:

  Nagorek:)
  Adding to above Pi-esy just ciupke!!!!!
  Sorry my friend !!!!!!!
  Sorry to tell you!!!!!!!!
  But fact is !!!!!!!!!!
  Pseudo discussions on levels presented in this video would not be ‚ tolerated ‚ in USA even on entry level political science studies in ANY Community College!!!!!!!!!!!!!

 51. nagor pisze:

  @Polel
  ok…
  jak się gościa zaprasza tylko do przedpokoju
  na poważną „rozmowę”
  to taki ma się „obraz”
  ” był tu”
  ale ja byłem ………

 52. Polel pisze:

  ………Lepszy!!!!!!!!
  But the question is
  Really???????
  LOL:))))))))))
  :))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))

 53. nagor pisze:

  @Polel
  Sam doszedłeś na czym polega rozmowa intelektualistów
  …..Lepszy!
  a ja wolał bym aby w tym miejscu mogło paść słowo ….mądrzejszym!
  bo o spór chodziło .

 54. Polel pisze:

  Nagorek:)
  NO-TO jezd pewnie tak
  Ten ‚ spor ‚ to hiba jezd bankowo long……long!!!!!!!
  After !!!!!!!!!!
  1 hour and 15 minutes on that video…….
  Because!!!!!!!!!!!!!!!!!
  So far from what Polel watched
  ALL what this video is……
  Is poor performance of unable to present his points One of the disputant !!!!!!!!!!!!!
  NO-i bankowo some ugly behavior of the Other!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 55. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Slowo sie bankowo Polelowi wypschlo:))))))))))))
  NO-TO ogladne se to video do konca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO Ewula
  Bankowo tej ‚ wiedzy ‚ u tego co macha rekami:))))))
  NO-i cos ciagle zaczyna
  NO-ALE nic nie konczy
  NO-TO bankowo ani ciupke jeszcze nie widzialem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ogladne se Ewciu do konca
  I promise!!!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))

 56. E.B pisze:

  Polel

  Oglądnij do końca. Na pewno coś ciekawego usłyszysz. Karoń naprawdę ma wiedzę.
  Braun zresztą też, ale jakoś trudno im się dogadać. Jak to intelektualistom :)).

 57. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Ten co macha lapami
  NO-TO LOL :)))))))))
  Bankowo ma wiedze:)))))))))
  Ogladem se tera dalej
  NO-i sie dowiedzialem od tego
  ‚ posiadacza wiedzy ‚
  NO-ZE jak sie dwa baby’s bedzie uczyc :))))))))))
  Jednego kultury a drugiego krasc
  NO-TO jeden bedzie jak dorosnie kradl !!!!!!!!!!!
  WOW to hiba jezd odkrycie na MAX!!!!!!!!!!
  NO-a ten drugi bedzie mial obiekcje czy ma krasc
  WOW to odkrycie jezd hiba ciupke wiecej jak Ciupke wieksze od puwrwszego odkrycia tego pelnego ‚ wiedzy ‚ gostka!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))
  :))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))
  NO-ALE to nie cala jego ‚ WIEDZA ‚ jezd:)))))))))))))
  NO-BO machajac lapami powiedzial ze WIE ze jak wiekszosc mlodych
  na ulicy widzi ksiedza to bankowo chce lapac za kamien!!!!!!!!!!!!!!
  Ewa!!!!!!!!
  Normalnie i wogole
  NO-TO taka ‚ wiedza ‚
  Bankowo moze porazic!!!!!!!!!
  NO-ALE hiba tylko
  Kamieniem!!!!!!!!
  :))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))

 58. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  Attentione!!!!!!!!!!!
  Chowajta sie peoples
  NO-BO hiba leca real Bombs
  Send on you in form of intelecto explosions
  @ 1 hour and 22 minutes
  Machajac rekami gosc walnal robiac madre miny na MAX
  NO- ze zadnych swoich opinii nie wyglosil :))))))))))))))))))))))
  LOL:)))))))))))))
  Ale BAJA !!!!!!!!!!!
  WOW!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))))))))))))
  BAJA bankowo jezd
  Wieksza jak JAJA
  NO-a JAJA
  NO-TO bankowosa na tym video wielkie na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))

 59. E.B pisze:

  Polel

  Załamujesz mnie :)))).

 60. E.B pisze:

  To są takie przenośnie 🙂 Skróty myślowe.

 61. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Ty Polela nie ucz na skroty
  NO-co sa metafores:))))))
  NO-BO Ewulciu Kochana
  Ciupke Ci sie zapomina
  NO-ZE :))))))))))))
  Polel oprocz practice in using
  some top killings techniques
  NO-TO ma jeszcze walnietego
  Pi-ejdz-di :))))))))))
  Pi-eSy Ewciu
  This whole thing is starting to be SUPERO in tendency’s :))))))))
  Just to be maximally like entertainment for me:)))))))))))))))

 62. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Dokoncze ogkadac to video
  Dokoncze!!!!!!!!
  Bo tak:)))))))))))
  NO-ALE powiem Ci juz teraz:))))))))
  Ciupke prawdy o ” poziomie ‚ tego video ……….
  NO-i tej clearly poor bdysfunctional dispute!!!!!!!!!!!!
  Takich Filozofow jak ten co macha rekami to u nas jest na MAX
  Tak w Chicago Ewciu
  NO-TO se stoja na mostach machaja rekami I nawijaja
  NO- a mieszkaja on Lower Wacker Drive !!!!!!!!!
  Mostly and most of them
  In cardboard boxes!!!!!!!

 63. E.B pisze:

  Polel

  A co to jest Lower Wacker Drive?

 64. Polel pisze:

  Ulica gdzie ‚ mieszkaja ‚ Chicago’s BOMY Ewciu:))))))))))))))(

 65. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Wszytkie BOMY
  NO-TO maja to do sibie
  NO-ZE bankowo maja sie I siebie zreszta tez!!!!!!!!!!!!!!
  Normalnie i wogole
  NO-za za Filozofow !!!!!!!!!!!!!!!
  Mylicieli na MAX !!!!!!!!!!!!
  Bankowo ciupke wiecej jak ciupke wiekszych od Socrates Platoon i Seneka
  and many many more……… together:)))))))))))))))
  :))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Marksizmo Ewciu
  NO-TO to jezd primo sorto subject for most STREET BOOM’S:)))))))))))

 66. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Bankowo to jest ciupke jakbysmy byli z innej bajki
  NO-BO tak i jezd!!!!!!!!!!
  Inny Swiat to inne standards Ewciu
  NO-BO to co Polel widzi
  To nie jest to co Ty widzisz
  NO-a niby ogladamy se to samo video!!!!!!!!!!!!

 67. E.B pisze:

  Polel

  Masz rację, to są dwa światy. My przez wiele lat oglądaliśmy świat przez kraty więzienia, który zresztą zafundował nam Wasz prezydent w imię interesów swojego kraju.
  Przez długi czas nie wolno było swobodnie rozmawiać o marksizmie. A po 1989 roku prawda, w szerszym znaczeniu, zaczęła bardzo powoli przebijać się do świadomości ludzi i do dzisiaj jeszcze nie dotarła. Dlatego takie rozmowy są cenne, nawet jeśli robi się z tego spektakl, a szkoda.
  Standardy, o których mówisz, to tylko politura. Ważne jest to co wewnątrz.

 68. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Wewnatrz to jezd co na zewnatrz bankowo hiba widac,!!!!!!!!!!!!
  Wez se zobacz University’s rankings i nie wal Nonsense’s!!!!!!!!!!!!!!
  Pretensje to hiba wall do Stalin and Stalinist ( don’t You think???? )
  Krat to bankowo juz nie macie!!!!!!
  NO-ALE WY wpier….scie sie na wlasne zyczenie radosnie w Comunistic !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Utopia’s of European UNION !!!!!!!!!!
  NO-i macie to co macie!!!!!!!!
  How soon bedziesz USA za to winic?????????????
  ALL of polical parties in Poland
  including PiS to KOMUNA!!!!!!!!! Programs and operations are base on KOMUNA way of thinking!!!!!!!!!!!!
  Klamia na MAX ze sa ‚ prawica ‚
  Really??????????
  I don’t think so!!!!!!!!!!!!!!!!
  So look like Polish People don’t want to take divorce with Communism any time soon!!!!!!!!!!!!!!!
  Sad but very true!!!!!!!!!!!

 69. Tadeusz_K pisze:

  marksizm: Wolność-Równość-Braterstwo
  neomarksizm: Wolność-Równość-Tolerancja (wyzwalająca, represywna np. dyktatura kobiet niejakiej szmerung holsztajn 🙂 )

  Ad vocem krytyki p. Karonia.
  Niesprawiedliwa krytka, ponieważ jest on z tych bardzo nielicznych, który próbuje otworzyć ludziom oczy na prawdę.
  Niżej wklejam to co chciał p. Karoń powiedzieć u Brauna, a wyszło, że p. Braun był u p. Karonia.
  Materiał obowiązkowy. 🙂

 70. Polel pisze:

  Hi Tadeo:)
  If mentioned by You ‚ critics ‚ of Karon have anything to do with presented here by Polel OPINIONS!!!!!!!
  Take to considerations please what Polel actual was writing !!!!!!!!!!
  Not what You think Polel was presenting here!!!!!!!!!!!!
  Polel’s OPINIOS!!!!!!!!!!!
  Are base on actual video 1 video!!!!!!! what was base and subject of above dispute’s with Ewa!!!!!!!!!!!!!!!
  I don’t give a shit about any other video’s of that BOZO and his philosophy’s presented in other video and or speeches!!!!!!!!!!!!!!!!
  This BOZO in this video shows TOTAL lock of skills NEEDED to be part of serious dispute about wide subject of Communism in general and in just and mostly comical ‚ performance ‚ do to lock of proper speaking technique’s what obviously been part of this poor
  theatrical JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!
  JOKE what was not even close to real dispute of 2 ‚ brilliant minds ‚needed to take on very complicated subject of history and going nowhere slick ways and applications for today’s socialist’s being still in love with ideas of Communism !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Tadeo sorry for writing this comment in English
  Reason is SIMPLE!!!!!!!!!!!!!!
  Polel want to.be sure his poor Polish would not stay in the way of clear communications!!!!!!!!!!!!
  I even wiling to ask Fatek for solid and correct in word’s translation if needed !!!!!!!!!!!!!

 71. Tadeusz_K pisze:

  @Polel
  Hi Polel 🙂

  #This BOZO in this video shows TOTAL lock of skills NEEDED to be part of serious dispute about wide subject of Communism in general and in just and mostly comical ‚ performance ‚ do to lock of proper speaking technique’s what obviously been part of this poor
  theatrical JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!#
  Przegladnij to z 15-51, a jestem pewien, że zmienisz zdanie.
  Mocno polecam.

  #theatrical JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!#
  Pan Karoń dał się wmanewrować i nie udało mu się przedstawić swojej wiedzy (a ją posiada) w sposób komunikatywny.

  Pozdrw.

 72. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj
  Dzięki , dobre , i kierowane do społeczeństwa/widowni aby spróbowała się odnaleźć w otaczającej rzeczywistości.
  @nohood filmik to odmiana przekazu do już zorganizowanej grupyBrauna katolickiej/organizacji i związanym z tym innym rozłożeniem akcentów do ewentualnego uwzględnienia w jej programie/realizacji .
  Faktycznie człowiek o dużej wiedzy w tematach dla nas powszechnie zakrytych , a obserwowane codzienne zjawiska nabierają innego sensu lub znaczeń .

 73. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj , pisałem wcześniej , że współczuję Tobie jak będziesz chciał wszystko zrozumieć ,
  nie przez to , że nie jesteś w stanie , tylko przez proste okoliczności , na codzień nie żyjesz w świecie gdzie komunizm był i trudno odnieść to do amerykańskiej rzeczywistości .
  Pewnie Karoń to nie komandos wyszkolony na wszelkie okoliczności jako aktor,mówca , marketingowiec i shoumen , co ma zrobić karierę polityczną a do takich przywykłeś .To taki komandos tych terenów co ma wiedzę/karabin a trudno mu trafić na strzelnicę , ale jak już trafi to w w tarczę i cel .

  Może u Was nie jest to powszechne/nagminne tak jak tu , gdzie wtyka się te zastępcze metody ogłupiania , ale to nowe też macie .Popatrz co się działo po wyborze Trumpa na ulicach , polityczna poprawność to przekazy Departamentu Stanu, geje i reszta , czyli to nowe też zaczyna się pojawiać i warto wysłuchać film @Tadeusz_K o metodach bo chyba też tam dotrą.

 74. Polel pisze:

  Tadeo:)
  Normalnie i wogole zalamka na MAX rozmawiac z takimi jak TY jezdes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tadeo u nas sie mowi nie mieszaj Orange’s with Apples bo to nie to samo jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wlasnie o TYM pisalem do Ewci!!!!!!
  Jak pisalem o TYM ze level of thinking in Polska jest LOW na MAX!!!!!!!!!!!!!!
  No i ze w USA cos takiego jat taka cienizna to by bankowo nawet w Community College nie uszla za dyskusje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Byloby finito!!!!!!!!!!!
  Finito marzen o studies by bylo!!!!!!!!!!!
  Finito za to!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ze student sie wyslowic nie umie!!!!!!!!!!!!!
  Wyslowic sie BANKOWO trzeba nauczyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zanim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  O studies abouth politico science sie zaczyna wogole myslec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tadeo to co TY piszesz to jest OBCIACH na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ty chcesz zeby Polel zmienial OPINIONS
  Bo TY nowe video dales!!!!!!!!!!!!!
  LOL:)))))))))))))))))))))))))
  That’s really funny Tadeo but at the same time!!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo this is Your OBCIACH na MAX!!!!!!!!!!!
  Polel walnal swoje opinie o tym video i gostkach ns tym jednym video co tu bylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  No a TY Tadeo jak dziecko!!!!!!!!
  Ty se chcesz zeby Polel zmienil opinions bo se walnales tu inne video:))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSyNormalnie I wogole to jezd zalamka na MAX!!!!!!!!!!!
  NO-BO tak jest z wami ze wszytkim o czym by nie gadac!!!!!!!!!!!!!!!
  Zalamka na MAX!!!!!!!!
  Jak cos wam tylko niepasuje to zmiana tematu leci jak z automatu!!!!!!!!!!!
  Polish People’s biggest problem is
  YOU in Polska almost newer will be wiling to acknowledge YOU People are about anything WRONG!!!!!!!!!!!!
  No merit how much YOU are WRONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  You have BIG tendency’s to always change the subjects of disputes
  Sane way YOU People usually see and do judgements of yours political Leaders!!!!!!!!!!!!!!!!
  When THEY do any wrongdoings !!!!!!
  You People right away change the principals rules and techniques of any judgements !!!!!!!!!!!!!!!!!
  YOU can do this so fast this is just shocking to see!!!!!!!!!!!!!!
  All this is next blocks adding to each other making nature of your” social it is tics ‚ problems!!!!!!!!!!!!
  Problems in Your own small universe build on and base on so many little communistic in tendency smaller and bigger lies !!!!!!!!!!!!!!
  Your world is created mostly from communistic realities!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Like I told you already!!!!!!!!!!!!!
  Polish People don’t want to divorce communistic ways of thinking!!!!!!!
  And that is very sad!!!!!!!!!!!!!!
  :(((((((((((
  Yes this is very very sad:(((((((((((
  :(((((((((((((

 75. E.B pisze:

  Polel

  Jak widzę dyskusja o filmie zatoczyła szersze kręgi.
  Polel, Ty urodziłeś się w latach 80-tych, nie wiem czy jeszcze w Polsce, czy już w Ameryce. Jakby nie było nie masz pojęcia czym był komunizm. Możesz o tym tylko poczytać. Ja to znam z autopsji i wiem jak się tu żyło i jakie zrobił spustoszenie, fizyczne, psychiczne i mentalne.

  Pytasz jak długo będę oskarżać Amerykę? Polel to jest prawda, od której nikt z nas nie ucieknie. To Roosevelt oddał nas Stalinowi. Nawet Churchill chciał iść z południa przez Bałkany, żeby przeciąć drogę Stalinowi, ale to Roosevelt się nie zgodził i poszli na Rzym. To nie był mądry prezydent i zapewne pod wpływem rosyjskiej agentury. Zafundował również Ameryce zimną wojnę.
  Gdyby tak nie postąpił dzisiaj wyglądalibyśmy inaczej.

  Zobacz co udało się zrobić w międzywojniu. Mimo wyniszczeń wojennych, również w ludziach stanęlibyśmy i po II wojnie szybko na nogi, tak jak Niemcy stanęli. Ale my, ofiary wojny, nie mieliśmy takiej możliwości jak nasi oprawcy. Oni zostali potraktowani lepiej, również przez USA.
  Nie mogę o tym nie pamiętać. Zbyt drogo nas to kosztowało.

  Ja znam nasze wady, pisałam o tym. Ale nie możesz wszystkiego zwalać na nasze słabe cechy.
  Polel, jesteśmy naprawdę bardzo zdolnym i pracowitym narodem, ale strasznie gnębionym i oszukiwanym.
  Unia była dla nas jakimś rajem, dlatego do niej weszliśmy. Zresztą nie wchodziliśmy do takiej Unii, jaka jest dzisiaj. To z czasem dopiero widać, co to jest.

  Jesteś zakochany w Ameryce i uosabiasz tę miłość, którą mimo wszystko Polacy do Ameryki mają. Kochamy Amerykę, mimo Roosevelta. Pamiętamy prezydenta Wilsona i doceniamy słowa prezydenta Trumpa. Ale w Ameryce też macie swoje problemy i nie wiadomo jak to się wszystko dalej potoczy.

  Krytykujesz nas, ale Ty nie znasz Polski, nie znasz naszych problemów. Patrzysz zza oceanu przez pryzmat wielkiego państwa, na niewielkie państwo nad Wisłą, które walczy wciąż o swoje przetrwanie. Walczy jak umie i jak może.

 76. Polel pisze:

  Nie Ewciu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Panstwa NAD Wisla to bankowo teraz zadnego NIE MA!!!!!!!!!!!!!
  To co jestbto nie jest normal State!!!!!!!!!!!!!
  Jest tylko criminal uklad Mafiozos co se robi NAD Wisla z pozostalosciami Polakow co tylko se chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Taka jest PRAWDA Ewciu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To ‚ PANSTWO ‚ to jest JOKE !!!!!!!
  JOKE na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To jest STATE w ktorym mozna bylo zabic PREZYDENTE with intectual and military elites for frescos i BEZ
  consequences!!!!!!!!!!!
  No bez zadnej za te 96 barbaric in nature killings kary!!!!!!!!!
  Polska to jest JOKE a nie Panstwo!!!!!!!!
  Warsaw city major absurdly rulings and connections with m polish Mafiozos should put her long time ago in jail!!!!!!!!!!!!!!!!
  Is obvious and is not any secret this woman is a BIG robber what commit CRIMES !!!!!!!!!!!!!!!
  No secret she should be prosecuted in fuul extent of accurate and allocatable to her crime’s LAWS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Were criminally acting for years HALINKA is ??????????????
  She is not in prison !!!!!!!!!!!!!!!!!
  She still have power over Polish Capital City!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  This is a fucking JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Not a normal State!!!!!!!!!!!
  But just one BIG JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wasz Smolensk’s defines scale if abnormalities in Polska
  Just being ‚ teoretyczna ‚!!!!!!!!!!!!!!!!
  Teoretyczna in definitions and practices at the same time!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Do You???????????
  Do You Ewa
  You want Polel to continue??????????
  I can go for hours gives ng You examples of Polska
  NOT being a normal State!!!!!!!!!
  Don’t given me more cheap talk base on YOUR historical interpretations of long time ago happened moves in reactions to geopolitics!!!!!!!!!!!!
  Time for You to understood sometimes simple reality’s
  Most of America’s actions been taken to take care American interests !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  This is how universe turns!!!!!!!!!!!!!!!
  Talking endlessly about bad America responsible for Your Problems is just pathetic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I will end bringing just one fact to Your attention Ewa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  You People have now support of American Prezydente what in reality make’s for Polska ideal situation to get ahead and get stronger …….
  What happened in Polska in response!!!!!!!!!!!!!!
  Mobilization of Polish Mafiozos and powers they have!!!!!!!!!!!!!
  Actions of Mafiozos in Polska are very clear!!!!!!
  Looks like YOUR not exsisting pseudostate will still managed even to screwup this big chance You so clearly did have!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :((((((((((((((((((((
  So don’t tell Polel he’s to critical of Polska!!!!!!!!!!!
  Is time to see what reality is and time to Stop Talking Bullshit!!!!!!!

 77. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Sorry for all the grammar mistakes in Polel’s last comments
  Remember please!!!!!!!!!
  Phone written comments!!!!!!!
  :)))))))))
  Polel wants to types one thing :))))))))))
  But on the and phone creates what phone software wants to create:))))))))))))))))))

 78. Polel pisze:

  Ewcia:))))))))))))
  Polel is fully aware!!!!!!!!
  How Gogle translations can and probably will change my comments!!!!!!!!!!!
  Masacra bankowo z tego hiba bedzie :))))))))))))))))))

 79. E.B pisze:

  Polel

  Ja Ciebie zrozumiałam. Wiem o co Ci chodzi.

  Masz rację, co do stanu naszego państwa. Jest oplecione pajęczyną grup różnych interesów. Ty ich nazywasz mafiozo, a śp. pan Gudzowaty mówił o loży minus pięć.
  Mniejsza o nazwę. Tak jest nie tylko w Polsce, chociaż w Polsce uwili sobie szczególne gniazdko.
  To jest też wynikiem przeszłości. To z czym się dzisiaj borykamy ma swoje korzenie lata temu. Dlatego o tym piszę.

  O państwie teoretycznym mówił w 2014 roku były minister Tuska Bartłomiej Sienkiewicz i chyba wiedział co mówi.
  Nasze państwo jest słabe. W rządzie są ludzie, którym leży na sercu Polska i robią co mogą. Ale potrzeba czasu i wielkiej determinacji, żeby trochę to podwórko uporządkować.
  Pani, o której piszesz, ma na imię Hania, nasza Hania kochana. Jej rodzina musi już zwrócić 5 milionów złotych za zysk z reprywatyzacji i mam nadzieję, że ją również sprawiedliwość nie ominie.

  Prezydent Trump wspierając Polskę realizuje również amerykańskie interesy. Tak się złożyło, szczęśliwie dla nas i mam nadzieję, że to wykorzystamy.
  Ja nie wiem jakie skutki będzie miała rekonstrukcja rządu, ale jeśli tej szansy nie wykorzystamy, to historia tego rządzącym nie wybaczy. Nie wiem co ja tu mogę zrobić.

  Smoleńsk…. Sprawa jest ewidentna, ale na wszystko trzeba mieć 100% dowody, żeby postawić oskarżenie. Nie wiem czy takie są. Chodzą koło Smoleńska wkoło, bo to jest nie tylko sprawa Polski i może mieć globalne reperkusje.

  Ja sobie zdaję sprawę ze stanu mojego państwa, ale niewiele mogę zrobić jako ja.

  A w tej Twojej Ameryce to tak naprawdę rządzi prezydent? Czy też różne grupy interesów, armia, banksterka?
  Ale co prawda, to prawda, realizują interesy państwa, chociaż też różnie rozumiane.

 80. Polel pisze:

  Ewula:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO co ja zToba Ewa bankowo mam:))))))))))))))
  Ciupke wiecej jak Ciupke CIE lubie:))))))))
  NO-i walnac heavyweight komentem bankowo w Ciebie nie chce:)))))))))))))))))))
  NO-BO nie :))))))))))))))))))
  NO-a ciupke wiecej jak Ciupke nalezaloby Tobie hiba sie!!!!!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
  Ewcia Polel ma pomysla!!!!!!!!!
  Zrobmy se tak:)))))))))))
  Ty napiszesz czy i co zalapalas o tych ” Sami Siwi ‚
  No dlaczego ta nota byla bez sensu
  Spokojnie se podumaj ciupke
  Please!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO jedno chociaz do konca dogadajmy se:))))))))))))
  Napisz Ewciu czy zalapalad juz dlaczego Polel bankowo tylko ubaw mial na MAX z tego co w tej nota bylo……..
  Jak zle napiszesz ( wez sie ciupke postaraj no!!!!!!! )
  To Polel se na Tobie ‚ odbije ‚ ciupke:))))))))))))
  NO-ALE bankowo tylko odbije se ciupke:))))))))))))
  NO-TO co Ewulcia??????????????
  Jezd deal??????????????

 81. E.B pisze:

  O’key. Ale jutro :)) W Polsce już po północy.

  Co Ci się znów nie podoba?

 82. E.B pisze:

  Polel

  Odpowiem Ci u siebie, bo tu już zeszliśmy na inny temat.

 83. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Tam od razu ze sie niepodoba:)))))))
  Wuluzuj ciupke:)))))))))))))))
  Dobra u Ciebie bedzie bankowo ciupke DLA Polela hiba
  NO- tak ciupke bezpieczniej:)))))))
  NO-BO znowu sie komus tam cos tam gdzies tam co jakos tam Polel powiedzial jakosik tam niespodoba
  NO-i zadyma gotowa:))))))))))))))
  NO-a MY se tu gadugadu bylo nice bylo a jezd !!!!!!!!!
  NO-u Capitano jezdesmy w Gosciach:)))))))))))))))
  Bankowo na Jego Ownerowskich
  Wlosciach:))))))))))))))
  NO-TO spadamy bo bedzie
  Obcuach:))))))))))))))))
  Pi-eSy Ciupke wiecej jak Ciupke Polelowi szkoda jezd
  NO-BO Polel sie ciupke tutej na blogowisku Noohoooodka
  Przyzwyczail sie se byc:……
  NO-ALE jak cza to cza powiedzial Polel i szlochajac:((((((((((((
  NO-ALE ani ciupke nie rwac wlosow z ogolonego rano lba odszedl na Ewci blogowisko na Polskim Tekstem powstrrymujac sie na MAX od walniecia w milosnikow machajacego rekami darmozjada
  NO-CO se nic robi
  NO-BO nie chce
  NO-BO nie musi
  NO-BO
  Go
  jego
  Ku-
  wa
  Jego
  Mac
  Family
  od
  kilku
  LAT
  Utrzymuje
  Pi-eSy #2 SUPERO z Niego TEACHER!!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo jezd Supero!!!!!!!!!
  Subject of his teaching’s…..
  WOW :))))))))))))))))))
  Work ethics:)))))))))))))))))))))
  Pi-eSy #3 co jezd Polish version of Pi-eSy #2
  Sie po Polsku znaczy :))))))))
  Gostek co sam to se niepracuje
  Was uczy hiba tej no tej etyki PRACY
  LOL :)))))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 84. Pani Ewo,
  Bardzo rzadko komentuję w sieci, ale czytam od dawna i regularnie. Specjalnie się tutaj zalogowałem, bo muszę zaprotestować przeciw oczernianiu i poniżaniu nas Polaków i mojej ojczyzny. Polel prawdopodobnie nigdy nie był na polskiej ziemi, nie ma polskiego czucia, myśli że latał wysoko to ma prawo nas obrażać. Pisze, że Polska to wielki żart, kabaret i co tam jeszcze sobie wymyślił. Otóż dla tego żartu mój śp.Tata uciekł spod Hamburga wywieziony tam na roboty pod przymusem i na piechotę wrócił do swojej biednej kieleckiej wioski aby walczyć z niemieckim jak i sowieckim okupantem podczas II WŚ.

  Ja w czasie stanu wojennego prawie dwa lata walczyłem w podziemiu o ten jak to Polel określa- żart.
  Cóż on może wiedzieć o Polsce i Polakach jeśli wypisuje takie dyrdymały. Gdyby Ameryka (przede wszystkim) Anglia i Francja nas nie zdradziły to nasz kraj byłby bogatym, sprawiedliwym, pokojowym państwem w środku Europy. A że Polacy to mądry, pracowity naród, to dowody tego można na każdym kroku znależć tutaj w Stanach gdzie mieszkam od ponad 30- tu lat. Oczywiście tylko w swoim imieniu mogę powiedzieć, że nie tolerował bym takiego języka na moim blogu.

  Pozdrawiam Panią

 85. fatamorgan pisze:

  @jerzy binkowski
  16 stycznia 2018 o 04:23

  Domyślam się, że jedynie tzw. „święte oburzenie” – mogło spowodować u Pana, tak uciążliwie meczącą bezsenność.
  Doprawdy komentarze Polela, zbulwersowały Pana do tego stopnia, że nie spiąć, bo nie mogąc spać – w godzinie „nad rannej” —–> postanowił Pan zalogować się i dokonać powyższego wpisu?

  Jeśli tak, to może powinien Pan również, dopisać w swoim komentarzu, przykłady dokonania przez Polela aktu oczerniania.

  Tak na wszelki wypadek, bo i nie znam stopnia Pana wykształcenia, świadomości etc.(oczywiście brak wykształcenia nie jest sam w sobie eliminującym, skoro w nowej Polsce której dobrego imienia tak Pan broni – elektryk mógł zostać nawet i RP Prezydentem) podam tu za PWN definicje oszczerstwa:

  <>

  Bo o tym zdaje się Pan pisał.

  Tak więc, dlaczegoż to pisał Pan jedynie tak ogólnikowo?

  Zarzucając Polelowi głoszenie nieprawdy (oszczerstw) na temat obecnego stanu rzeczy w tzw. „państwie polskim” – powinien Pan jasno wskazać – w którym to miejscu, pisząc według Pana nieprawdę, Polel, oczerniając ——–>kłamał?

  Mam nadzieje, że uzupełni Pan swój wpis, takimi właśnie przykładami.
  Nie powinno sprawić to Panu zbytniego kłopotu, mając tyleż „przykładów” podanych przez Polela do wyboru.

  Do dzieła zatem

  . Może zechce Pan udowodnić, że Polel oczerniając-kłamał —->pisząc, że:

  „(…)criminal uklad Mafiozos co se robi NAD Wisla z pozostalosciami Polakow co tylko se chce(…)”

  – lub może, pokusi się Pan o udowodnienie, że nieprawdziwym jest ten oto fragment argumentacji Polela:

  „(…)To ‚ PANSTWO ‚ to jest JOKE !!!!!!!
  JOKE na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To jest STATE w ktorym mozna bylo zabic PREZYDENTE with intectual and military elites for frescos i BEZ
  consequences!!!!!!!!!!!
  No bez zadnej za te 96 barbaric in nature killings kary!!!!!!!!!(…)”

  – nic nie stoi Panu również na przeszkodzie, aby udowadniać, że tak pisząc Polel pisał nieprawdę:

  „(…)Not a normal State!!!!!!!!!!!
  But just one BIG JOKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wasz Smolensk’s defines scale if abnormalities in Polska
  Just being ‚ teoretyczna ‚!!!!!!!!!!!!!!!!
  Teoretyczna in definitions and practices at the same time(…)”

  Do dzieła zatem Panie Binkowski!

  Skoro zarzuca Pan Polelowi pisanie bezpodstawnych i kłamliwych informacji, to proszę
  wskazać i udowodnić, gdzież to według Pana w którym miejscu i fragmencie ——-> w treści pisanych komentarzy, Polel dopuścił się oszczerstwa.

  Pole do PO-PiSu jest dla Pana bardzo szeroko otwarte!

 86. fatamorgan pisze:

  Definicja:

  oszczerstwo = «kłamliwa wypowiedź, mająca na celu skompromitowanie, poniżenie lub ośmieszenie kogoś»

 87. Szanowny Panie Fatamorgan,
  Niepotrzebnie popisuje się Pan jak zwykle swoim intelektem. Przecież mój komentarz był skierowany do Polela. Jeśli go obraziłem i poda mi argument to go z pewnością przeproszę.
  Jeśli natomiast Pan jest Polela adwokatem i występuje w jego imieniu to proszę to wyrażnie stwierdzić, wtedy będę musiał i ja posiłkować się moim adwokatem, bo gdzież mi tam dorównać szanownemu Panu w dyskursie.
  Pozdrawiam
  P.S. Na wszelkie dalsze komentarze odpowiem póżniej bo zasypało mnie śniegiem i muszę szuflować.

 88. Tadeusz_K pisze:

  @jerzy binkowski
  #gdzież mi tam dorównać szanownemu Panu w dyskursie.#

  Proszę Panie Jerzy zważać, że w dyskursie (nowo_pojęcie) nie chodzi o ustalanie prawdy absolutnej, a ustalenie „prawdy uzgodnionej”.
  Dochodzenie do prawdy (bez przymiotników i takich tam innych przyległości) prowadzi jeno dyskusja.
  Powodzenia…
  🙂

  PS.
  Sugeruję posiłkować się def. oszczerstwa serwowaną przez @fatamorgana z 15-28.
  🙂
  Zanosi się na dyskusję typu:

  -czyli dyskurs.
  🙂

 89. Masz rację Tadeusz- znamy się przecież od dawna- z Fatamorganem mógłbym tylko prowadzić dyskurs, natomiast na dyskusję z nim mam za niskie wykształcenie, do czego się przyznaje już na samym początku. Prognozy moje są bardzo dobre, być może już w tym roku wrócę na stałe po długiej tułaczce.

 90. fatamorgan pisze:

  Panie Binkowski!

  Zacznę od tego, jak bardzo jest mi smutno i przykro, że ocenił Pan moją bytność i internetową działalność w w sferze tzw, „polskiej blogosfery” —–> jako popisywanie się intelektem.
  Takiego celu, pisząc notki i komentarze nigdy nie miałem i posiadać takiego celu absolutnie nie zamierzam. Tyle w tym temacie.

  Pan wręcz zadziwia, zbyt szybko poddając w wątpliwość swój własny intelekt.
  Niejako zatem z góry w pewnym sensie „poddając się”.
  Napisałem zadziwia, bo znajduje Pana jako jednego z bardzo niewielu, którzy w warunkach tzw. blogosfery, nie chcieliby rościć sobie takowych pretensji – nie pretendując do intelektualnego laura.

  Do rzeczy jednak Panie Binkowski.

  Nie, nie jestem Polela adwokatem.

  Komentarz skierowany w Pana kierunku dodałem – z trzech głównych powodów.

  Pierwszy, jest bardzo prosty.
  Będąc tak samo jak i Pan (jak się okazało) czytelnikiem, zareagowałem na to —–>co zostało napisane. Skoro zatem Pan, czując najwyraźniej taką potrzebę – dodał swój komentarz, dlaczegoż to dziwi Pana, że i ja tego samego dokonałem?

  Drugim powodem, którego zupełnie nie ukrywam jest to, że dodałem swój komentarz skierowany do Pana dlatego, bo dobrze znam Polela – będąc mu przyjacielem.

  Trzecim i ostatnim z głównych powodów jest fakt, że zgadzam się z wyrażonymi przez Polela opiniami o tym, że dzisiejsza, obecna Polska – w kuriozalnej formie i postaci w jakiej naszą wspólną Ojczyznę/Polske pozornie wolną „mamy” (jednak, zupełnie nie „posiadamy”) jest państwem jedynie teoretycznym.

  Do tego stopnia teoretycznym, że nazwanie przez Polela tego i takiego typu „Państwa Teoretycznego” ——–> żartem, jest w mojej opinii określeniem uzasadnionym, właściwym, jednocześnie będącym określeniem być może i zbyt delikatnym.

  Ja bowiem, jeślibym miał dwoma słowy (jednym, jest bowiem wręcz nie sposób) określić (w kontekście, podobnym do kontekstu w którym Polel Polskę powyżej jako „żart” określił) moją pierwszą, lecz zawsze ukochaną Ojczyznę-Polskę – to użyłbym słów SKANDALICZNY ŻART!

  Bowiem słowo SKANDAL – niestety, ale trwale towarzyszy dzisiejszej pookrągłostołowej Polsce, od momentu powstania, tegoż kuriozalnego pokomunistycznego „tworu” – do zdarzeń tak przecież jeszcze niedawnych, jak wyjątkowo SKANDALICZNY sposób, zakulisowego obalenia, być może (tu powraca i przypomina się skandaliczna”nocna zmiana” w postaci obalenia rządu Premiera Olszewskiego) najbardziej od 3 dekad „pro-polskiego” rządu Premier Beaty Szydło.

  Pozdrawiam Pana

  Postscriptum Dwie uwagi jeszcze jeśli można.

  1. Warto byłoby Panu zdecydować się i ostatecznie określić, do kogo pisał (kierował Pan) swój dziewiczy komentarz = do Pani Ewa czy do Polela?

  2. Pozwolę sobie zauważyć, że Polel szeroko argumentował powyżej swoje opinie,
  Pan zaś – jeszcze tego nadal nie dokonal!

  Te uwagi dotyczą, odnoszą się —-> bezpośrednio do 2 wybranych przeze mnie fragmentów, zapożyczonych z treści drugiego Pana komentarza.

  Cytat w Odniesieniu do uwagi#1:

  „(…)Przecież mój komentarz był skierowany do Polela(…)”

  Cytat w odniesienie do uwagi #2″

  „(…)Jeśli go obraziłem i poda mi argument to go z pewnością przeproszę.(…)”

 91. Tadeusz_K pisze:

  @jerzy binkowski
  #znamy się przecież od dawna”
  Tak?
  Ten Jerzyk od SzamankI?
  O jejku! Witam Cię Jurek..
  ………………..
  A ja Jerzy uważam, że stać Cię na dyskusję co wykazałeś w 04-23 (i nie tylko tu)-co jest wystarczające..
  A jeśli chodzi o dyskurs to jest to nowy wynalazek, gdzie uczestnicy dyskursu demokratycznie uznają, że czarne to jest białe.
  Nazywa się to prawdą uzgodnioną (czy coś takiego), a popularnie polit_poprawnością.
  /
  Pozdrowienie.

 92. nagor pisze:

  @jerzy binkowski
  Witam Pana i w temacie
  ==Prognozy moje są bardzo dobre, być może już w tym roku wrócę na stałe po długiej tułaczce.==
  Daleki jestem od nakłaniania Pana do zmian w swoim życiu , ale z tego co zamieścił @fatamorgan w swoich przemyśleniach , jest jakaś racja , której będąc tam gdzie Pan jest , ani tu gdzie Pan planuje , sam nie zmieni .Jak Pan może jeszcze rok zaczekać to radzę przemyśleć , będzie pewniej w co się bawimy tu na miejscu i czego się spodziewać , bo tułaczka tułaczce nierówna .
  Pozdrawiam

 93. Do Fatamorgan,
  Drogi Panie, przede wszystkim przepraszam za ten intelekt, Pan użył w stosunku do mnie złośliwości, to ja nie chciałem być dłużny. Ale przecież nie będziemy sobie w komentarzach prawić samych złośliwości więc teraz Panu szanownemu podziękuję za to zadziwienie, które moja skromna osoba wywarła na Panu i to chyba w pozytywnym znaczeniu. Cieszę się z tego powodu ponieważ Pan jak mało kto potrafi zmusić przeciwnika w dyskursie…przepraszam (dziękuję Tadeusz), w dyskusji do naprawdę dużego wysiłku intelektualnego. Zresztą już sam fakt częstego wspominania przez Pana w komentarzach o poziomie wykształcenia przyprawia przeciwnika o dreszcze i porównując do partii szachów to można się poczuć jakby mi Pan przed meczem schował Hetmana.

  Teraz do rzeczy, Panie Fatamorgan, jeśli jest Pan przyjacielem Polela i Pan uważa się za Polaka i kocha Polskę tak jak Pan zaznaczył powyżej, to nie ja, ale Pan powinien zwrócić uwagę temu młodemu(domyślam się) człowiekowi, który nawet nie zna dobrze języka naszego ojczystego o niestosowności zamieszczania takich dyrdymałów o które można tak powiedzieć toczy się ten spór między mną a Panem.

  Myślę, że nie ma tutaj potrzeby wyjaśnienia o jakie dyrdymały chodzi i dlaczego one mnie tak bardzo poruszyły.

  Życzę Panu pomyślności w Nowym Roku.

  Jerzy.

 94. Tadeusz,
  Tak , od Szamanki, długo dosyć walczyłem z różnymi przypadłościami, aż teraz mogę patrzeć w przyszłość. Cieszy mnie, że piewca i wielki wielbiciel przyrody jest na tym portalu prawie niezastąpiony od spraw technicznych i nie tylko.

  Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 95. Nagor

  Bardzo dziękuję za życzliwy komentarz. Ja oczywiście bardzo się interesuję sytuacją w naszym kraju i jestem że tak powiem na bieżąco, ale w moim sercu ponad 30 lat śpiewa Śzopen z Paryża:

  Dziwna piosenka, wszystkim
  Słuchaczom przyjemna
  Ktoś myśli:To znad Ikwy
  Inny ktoś: znad Niemna
  Jeszcze komuś od Wisły
  gra echem znajomem
  Jakby ją dzieckiem słyszał
  pod rodzinnym domem
  A to tylko szumi liść
  na polskim drzewie
  A to tylko tak pluszcze
  polski deszcz w ulewie
  A to tylko tak tęskni serce
  po tym wszystkiem;
  Za kamieniem przydrożnym
  -za niebem- za listkiem

  Pozdrawiam Pana serdecznie

 96. fatamorgan pisze:

  jerzy binkowski
  16 stycznia 2018 o 21:39

  „(…)Myślę, że nie ma tutaj potrzeby wyjaśnienia o jakie dyrdymały chodzi i dlaczego one mnie tak bardzo poruszyły.(…)”

  Jest zawsze „taka potrzeba” (dyskusja) lecz skoro Pan „ucieka” od dyslusji to i mniejsza z tym!

  No tak, niestety, ale poza pisaniem o odczuciach/uczuciach i ogólnikami, ponownie brak jakichkolwiek argumentów. Jednym słowem, kolejny Pana komentarz, który (tym razem) dotyczy praktycznie jedynie już mojej osoby.
  Nie o mnie jednak była tu mowa!

  Pan zaczął temat i rozmowę, której to – jak widać po tym fragmencie:

  „(…)Myślę, że nie ma tutaj potrzeby wyjaśnienia o jakie dyrdymały chodzi i dlaczego one mnie tak bardzo poruszyły.(…)”

  – prowadzić (odmawiając przedstawienia jakiekolwiek argumentacji) zupełnie Pan
  już nawet i nie zamierza.

  . Dlatego też ja (ze swojej strony) absolutnie nie zamierzam dalej wnikać w Pana prawdziwe intencje. Tu niewyjaśniona kwestia prawdziwego powodu – zamieszczenia przez Pana pierwszego komentarza.

  Dlatego! Następnym razem, mocno sugeruję Panu nie uleganie chwilowym emocjom = głębsze zastanowienie się nad tym —–> co zamierza Pan pisać.
  Uniknie Pan wtedy sytuacji podobnej do tej tu = sytuacji, w której znalazł się Pan niejako na własne życzenie, nie mogąc w żaden sposób argumentować tego, co Pan sam przecież napisał.

  Pozdrawiam Pana

  P.S Pozdrawiam, mając jednocześnie nadzieje, że dokona Pan na tej stronie kolejnych wpisów (komentarzy).

 97. fatamorgan 16 stycznia 2018 o 22:39
  Jest Pan manipulatorem i szantażystą, szantażuje Pan mnie manipulując słowami.
  Na tym poziomie nie będziemy dyskutować. Żegnam Pana.

 98. Polel pisze:

  Hi Jerry:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO mogles dac znac ze wpadniesz
  Polel jak by wiedzial ze se wpadniesz ciupke popluc na Polela
  NO-TO by se na narty nie pojechal
  NO–i widzisz Jerry tera zalamka
  DLA Ciebie na MAX zalamka
  Fatek CIE juz za Polela ‚ obsluzyl ‚
  NO-a moglo byc Jerry ciupke inaczej!!!!!!!!!
  NO-ALE Ty wyrywny byles!!!!!!!!!
  Poczekac na Polela ani ciupke nie chciales
  Do Fatka ciupke se chciales startowac…….
  NO-ALE hiba jezyka w gebie Ci ciupke wiecej jak Ciupke zabraklo
  NO-BO o intelecto!!!!!!!!!!
  NO-TO bankowo nima co gadac
  Sam hiba se WIESZJerry jak to Ci wyszlo
  NO-BO wyszlo jak Ci Jerry Ci wyszlo Jerry
  No ciupke wiecej jak Ciupke do dupy Ci Jerry Twoje Wejscie Smoka tutaj wyszlo………
  No dobra nie doluj Jerry
  NO-BO bankowo ‚ Stary ‚
  Fatek jak to Fatek
  Ciupke sharper od Ciebie zaginal
  Pi-eSy Wpadnij jeszcze kiedys
  Tylko daj znac ze chcesz se Ciupke popluc albo cosik w style
  Jerry

 99. Polel pisze:

  Thanks Fatku:)
  Thank You very much
  NO-ALE Fatku!!!!
  You didn’t have …..to
  Use all this force
  Pi-eSy Polel would go much easier and gentler on Jerry
  Poor Jerry must now feel so bad and maybe even he have fillings of being so small or being even smaller or being crashed by weight and forces of Your intelecto
  Polel would play to be a little stupid
  Just to…. make lively Jerry feel a little smarter

 100. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  Ty znowu ‚ goscia ‚ z malym interesikiek mialas
  Bankowo TY to masz ‚ powodzenie ‚ na MAX :)))))))))))))))))))
  Pi-eSy Obiecalas cosik Polelowi Ewcia :))))))))))))))
  Lookam se i nic nima:))))))))))))
  Popraw ciupke sie :)))))))))))))))))))))

 101. fatamorgan pisze:

  „Jest Pan manipulatorem i szantażystą, szantażuje Pan mnie manipulując słowami.
  Na tym poziomie nie będziemy dyskutować. Żegnam Pana.”

  Ten, taki a nie inny „wpis” – nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem.
  Oczywistą dla mnie bowiem jawiła się już znacznie wcześniej, dokonywana bardzo prymitywnie prowokacja.

  Postscriptum Prowokatorze! —–> twoim najwiekszym problemem nie jest brak odpowiedniego wykształcenia, lecz brak norm etyczno/moralnych, spowodowany zapewne brakiem odpowiednik wzorców w młodości, manifestujący się obecnie brakiem wychowania i skrajnie, iście „proletariacką” bezczelnością!

 102. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Witam Pana , najpierw przeproszę gospodarzą tego wpisu
  @nohood – wybacz , że w tym miejscu , bo dyskusja zeszła od tematu na dzikie pola.

  Panie @fatamorgan jestem zaskoczony i formą i treścią dotyczącą wolności myśli i wypowiedzi .
  Sens dyskusji to otwartość na czyjeś poglądy i argumentację , chyba , że stoimy na stanowisku wyłącznej racji „moich poglądów” i na dyskusję już nie ma miejsca . Co teraz nazywa się dyskursem i przed rozpoczęciem znane jest zakończenie konkluzją .Tak to co czytam zaczynam odbierać .

  W temacie głównym państwo teoretyczne – mafijne , nawet jak jakaś część odpowiada rzeczywistości , to jest skutkiem jakiejś przyczyny .Skazani na życie w tym miejscu , nawet tego świadomi , mają do wyboru tylko mafiozów z jednej , drugiej lub trzeciej strony .Bo ci lokalni grają na tych dużych i są umocowani za ich przyzwoleniem/nadaniem.
  Ciekawa była by analiza przyczyn takiego stanu rzeczy, oraz ewentualnych wniosków jak usunąć te przyczyny , bo naigrywanie się z bezsilności społecznej bez takiej analizy, to też wystawianie sobie własnego świadectwa bezradności .Czyli jesteśmy tacy sami mocni w gębie ……………..
  Więcej pod innym Pańskim wpisem jak raczy się Pan właczyć w dyskusję bo w tym miejscu nie wypada nadużywać gościnności .
  Pozdrawiam

 103. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Witam @nagor
  !!
  🙂

 104. fatamorgan pisze:

  @nagor
  17 stycznia 2018 o 18:46

  „(…)Więcej pod innym Pańskim wpisem jak raczy się Pan właczyć w dyskusję bo w tym miejscu nie wypada nadużywać gościnności .(…)”

  Zgadzam się z Panem w zupełności (komentarz z 17 stycznia 2018 o 18:46)
  Zarówno w odniesieniu do celu, wagi i znaczenia (ważności) podjęcia, proponowanego
  przez Pana „tematu”, jak i zgadzam się całkowicie co do, oraz w relacji do cytowanej przeze mnie powyżej Pana uwagi.

  Zapraszam na mój blog. Zapraszając Pana jednocześnie do podjęcia tego, oraz podejmowania innych, dowolnie wybranych przez Pana tematów.

  Pozdrawiam Szanownego Pana

 105. Tadeusz_K pisze:

  Kapitano @nohood to cierpliwy człowiek jest.
  🙂

 106. nohood pisze:

  @nagor:

  z małą korektą , bez „materialnie ” , bo dotyczy to stanu przed materią ,całkowicie się zgadzam !!! na tym poziomie określeń .

  mit wielkiego wybuchu wynikał z założenia, że wszechświat ekspanduje w równym tempie w każdym kierunku ( geometrycznie jest trójwymiarową sferą w czwartym wymiarze ).
  mnie bardziej chodziło o rzeczywistość wykraczającą poza limity einsteina, który wymyślił sobie prędkość światła konserwując myślenie na sto lat.
  🙂

 107. nohood pisze:

  @tadeusz_k

  Kapitano @nohood to cierpliwy człowiek jest.
  ?”

  co wynika z wrodzonego lenistwa
  🙂

 108. nagor pisze:

  @nohood 15:46
  Dalej całkowita zgoda !!!, bo światło to efekt stanu materii a moja wypowiedz dotyczyła stanu przed materią czyli i przed światłem

 109. nohood pisze:

  @nagor:
  skąd pewność co było przed materią, skoro trudno dotrzeć do tego czym jest materia.
  oto cały problem nauki, która własne ustalenia próbuje narzucać jako pogląd na rzeczywistość, uzurpując sobie prawo do ustalania fundamentalnych praw.
  gdy tym czasem fizyka nie rozumie czym jest najbardziej powszechne zjawisko w zbadanym przez siebie wszechświecie nazwane siłą ciążenia.

 110. nagor pisze:

  @nohood
  to temat na dłużej , ale natura z zasady jest prosta i jednorodna logicznie
  wiem , że w fizyce stało się myślenie matematyczne na takim poziomie zagmatwania myśli i języka , że tylko wtajemniczeni udają , że się rozumieją się wzajemnie (co nie stanowi , że liczą kasę podobnie i w tym jest cel) .
  Jest taki ogrom danych obserwacyjnych makro i mikro ,moce przetwarzania danych , co wielki wybuch wysłali by w niebyt razem z kwantową Einstaina , pytanie tylko po co?
  To tak jak łowić wieloryba siecią o oczkach 500na500 metrów bo to granica możliwości , ta sieć.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi