Awantura zwana rekonstrukcją, czym była, czy musiała być i kim byli jej autorzy

You may also like...

7 komentarzy

 1. nohood napisał(a):

  wąska ta scena wawelu. mało aktorów, brak reżysera.

  kontekst międzynarodowy:
  -od kilku lat „synagogi szatana” podające się za „żydów, którymi nie są” kreują aktorów podrygujących do upiornej dance macabre trylogy ludzi odpowiedzialnych za ideologie i zbrodnie 20-go wieku.
  opera mami nas obrazkami o potędze polski kupionej za dolary pozorów, które suwerennym państwem nie są od czasu wprowadzenia rezerwy federalnej w 1913 roku.

  cel: nabycie, eksploatacja i holokaust polaków dla upokorzenia ludzi, którzy wierzą w Boga i zawierzyli Bogu- czyli nic nowego.

  są to metody, którymi posługują się od początku- kłamstwo i morderstwo. nic innego nie potrafią robić. terror i śmierć szerzone z powodu słabości własnych- pychy i zawiści.

  wydarzenia tła:
  okres przed upadkiem usa, chaos na bliskim wschodzie, chaos w europie.

  środki do celu:
  -przejęcie własności na terenie polski pod pozorem prawa,
  – sprowadzenie żydów z izraela na teren polski
  – eksploatacja narodu polskiego aż do planowanego wyniszczenia
  – zastąpienie pracy ludzi pracą maszyn.
  – ostateczna depopulacja świata.

  i tyle. polska scena polityczna to pudełko z zabawkami.
  jeśli nie powstrzymamy tych szaleńców za chwilę może być za późno.
  jeśli inwestorzy w stanach nie zaskoczą i czas się nie zbalansuje,
  to coup de grace ameryce zadadzą sami „żydzi” oddając się chinom za gwarancje własnego bezpieczeństwa.

  a najzabawniejsze, że im się nie uda 🙂

  wesołych świąt

 2. piko napisał(a):

  @wawel
  Wykonałeś kawał roboty w opisaniu „jak to się działo”. Szacun.

  Natomiast dla mnie najciekawsze jest dlaczego „tak się zadziało”.

  Nie specjalnie interesuje mnie opisywanie jak palił się lont, czy stwierdzenie że się zapalił, bo ktoś zapałkę przystawił. Interesujące jest DLACZEGO przystawił! Sprawa ambicji pomiędzy dwoma ośrodkami i liderami nie tłumaczy (według mnie) tego.

  Piszesz o walucie przetargowej PADa – prace nad systemem prezydenckim lub głowa PBS i kilku ministrów (Ziobro). Ciekawe czym PADowi konkretnie zawinili PBS i Ziobro? Nie ma tej odpowiedzi.

  Uważam, że działania PADa to nie są wyskoki młodego ambicjonera. Takie fakty za tym przemawiają – spotkanie z Gersderf w miłej atmosferze (prokurator powinien się z nią spotkać w niemiłej atmosferze zarzutów karnych) oraz jakaś konwersacja z Merkel.

  Dodałbym sprawę Aneksu, skład BBN, brak inicjatyw z uchyleniem 1066, 1063 czy zainicjowanie procesu w sprawie Popiełuszki, czy poparcie dla wznowienia badań nad Jedwabnem. Można by więcej uzbierać.

  Myślę, że sprawa Smoleńska też jakoś wpływa na działania PADa.

 3. Tadeusz_K napisał(a):

  @wawel24
  Świetna analiza.
  Nie ma chyba innego wytłumaczenia minionej sytuacji.
  Spotyka nas sytuacja jaka miała miejsce w 80r, a szczególnie po 89.
  Ot „gotowanie socjologicznej/politycznej zupy”, kiedy treść pozostaje na dnie, a szumowiny wychodzą na wierzch.
  PAD jest kształtowany przez jego otocznie (soloch najbliżej z wsiokami).
  Znaleźli się tam ludzie, ktorzy po chwilowym szoku zaczynają działać dokładnie tak jak wyżej wspomniałem.
  Zasadniczymi elementami inicjalizacji ich działań są osoby min. Macierewicza i min. Ziobry.
  Pozdrowienie z załączeniem Najlepszych Życzeń z Okazji Bożego Narodzenia.

 4. nohood napisał(a):

  wawel, all:

  przestałem wierzyć w podmiotowość pisu po ostatnich obrzydliwościach glińskiego, decyzjach jpmorgan morawieckiego i samoserwisującej się judy przez duże -de-wu-es-i.

  złudzenia pisu o eksplozji gospodarczej:

  sterowanie parmetrami polskiej gospodarki od dawna nie leży po stronie rządu. to znaczy, że akcje pis są operetką dla naiwnych polaków,

  morawieckiego wystawiono aby nakręcić ponownie spiralę zadłużenia tanim kredyt zaoferowanym przez państwo dzięki drogiemu kredytowi od żyda. efekt będzie jeden- grecja do kwadratu.

  a wystarczyłoby racjonalnie rozdać ziemię polskim rodzinom, umożliwić produkcję własnej energii i zagwarantować kwotę wolną od podatku na poziomie połowy minimalnej pensji x 12, uruchomić rynek wewnętrzny poza marketowymi molochami, zablokować aborcję, invitro, uwolnić broń. załatwilibyśmy wtedy sprawy po swojemu. cicho i skutecznie. i żaden mason nie byłby pewny swojego miejsca na ziemi.

  wtedy tak wtedy uwierzyłbym, że morawiecki ma plan dający szansę na boom gospodarczy podobny do tego w chinach.

  po spektaklu pt. rekonstrukcja rządu widać, że pisiory to pępki na smyczy masonerii.

  przepraszam za ostrość określeń, ale naprawdę się martwię.
  wszystkiego najlepszego

 5. nagor napisał(a):

  @wawel24
  Zebrałeś w układzie kalendarzowym wypowiedzi i stanowiska w temacie rekonstrukacja-prezydent idąc za sugerowaną narracją konfliktu JK- PAD .
  Obawiam się , że nie wszystko jest opisem stanu rzeczywistego a wyłącznie taką inscenizacją na potrzeby uspokojenia sił odśrodkowych w grupie 235 . Utrzymanie /dyscyplinowanie tej grupy to merytorycznie sprawowanie władzy . Po wypowiedziach różnych osób z tego grona wyłania się brak jednolitej /spójnej koncepcji hierarchii działań w obozie rządzącym .
  Świadomość konieczności stanu posiadania 235 pozwala na stawianie interesów wewnątrz grupowych bez narażania się na konsekwencje .Zerknij na procedurę ustaw sądowych i równoczesne pieczenie podatku paliwowego jako wrzutki .Takie fakty o czymś świadczą . Więc wetto prezydenta do tych ustaw (umówione) odbieram w innym wymiarze jako dyscyplinowanie wewnątrz klubów ZP oraz zakręceniem tym środowiskiem ulicznym .
  Obraz po czasie jest taki sam jak w zamierzeniach pierwotnych z ograniem wszystkich sił protestu. Nawet KE , gdzie w odpowiedzi na art7 jednoznaczna postawa prezydenta odebrała nadzieję na krok w tył wszystkim. Tak wygląda polityka kiedy ma być skuteczna bez ponoszenia zbędnych kosztów.
  Rekonstrukcja ma coś w podłożu ,ale jeszcze się nie dokonała i zobaczymy ruchy grup interesów na prawicy . Znamienne jest , ze człowiek- plecy JK Mark Suski ma obstawiać PMM i swoją wiedzą o osobach PIS jest grubym kijem w jego ręce . Czyli czas na sukcesję po JK się zbliża i tandem PAD i PMM są atutami w jego rękach .
  Wiele wskazuje na to co napisał @nohood o strefie wpływu polityki zewnętrznej na jej koszerność w grupie 235 i to jest niepokojące .

  Wszystkiego Świątecznego Autorowi i wszystkim odwiedzającym wpis autora

 6. nohood napisał(a):

  @wawelu

  inspiruj swoim spojrzeniem
  odsłaniaj nam cieniste zakątki świata

  wszystkiego najlepszego przyjacielu
  niech Jezus błogosławi twoim słowom.

 7. pink panther napisał(a):

  Niewyobrażalny wprost kawał roboty analitycznej i politycznej. Notka o historycznym znaczeniu. O motywach aktorów sceny politycznej w dzisiejszych warunkach trudno dyskutować. Nie będzie trzeba wiele czasu aby prawdziwe intencje ostatecznie się ujawniły. Serdeczne dzięki i wszystkiego dobrego Autorowi w nowym roku 2018.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi