Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj , z narracji wychodzi , że Pan Gadowski nie zalicza się do osób uwiedziontch rekonstrukcją , mimo większych od nas możliwości dostępu do źródeł . Wyjątkowa wstrzemięźliwoś komentarza , i nie dziwię się bo głosy medialne z wierchuszki PIS też świadczą o prowadzonej licytacji zasług .
  Gdzie jest autentyczne miejsce PMM dopiero się okaże jak mu umeblują Rząd i kto w nim będzie miał jaja a kto zostanie wydmuszką .
  Zapowiada się wymiana pierwszego szkodnika w rządzie PBS , tylko kandydat ? pełen gracji wymieni słonia na nosorożca .Reszta prezentów chyba też będzie podobna (krakowska zmiana Terleckiego) i dziadek mróz ręce zaciera.
  Poczekamy z nadzieją lub bez , kiedy świat będzie bury z zakrat. Pesymizmem powiewa.

 2. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  To, gdzie jaruzel drukował manifesty swe było wiadome w pierwszych miesiącach st. wojennego-przynajmniej w moim środowisku.
  W sprawie min.M sprężyną jest soloch, kiedyż wreszcie zaczniemy rozważać tę postać?
  PBSz i PMM- znowu elementy teoryi’ spiskowej. Dajta spokój.
  Beatka była, jest i będzie kochana. Jest w rządzie i zapewne nie na swoją prośbę.
  Beatka jak matka-podmucha, pogłaska złagodzi. Miłe to jest.
  PMM mówi to samo co Beatka, ale proszę zauważyć, że jego słowa (niby takie same), a biją jak młot.
  Gadowski: nie podziękowano PBSz?
  A jaki to premier odchodził w takiej aureoli jak Beatka?
  ***
  Na razie skończę na 8 min i na Giuseppe Tomasi di Lampedusa (czy też na żempolińskim),
  czyli na tym, że „ trzeba uczynić wiele, aby było tak jak było”.
  _____
  Ku pamięci Giuseppe Tomasi di Lampedusa (autorytet rzempolińskiego, który jest serdecznym, rodzinnym przyjacielem sorosa):

  Ps.
  Możesz mi @ebns24 zarzucić zmianę stanowiska w sprawie PBSz.
  Otóż nie.
  Uspokoiło mnie pozostawienie Beatki w rządzie na stanowisku vicePremiera.
  To jest istotne.
  _____
  Dziwny jest ten Świat, który buduje fundamenty na zaprawie feldfebla lampeduzy.

 3. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Oglądałem przed chwilą poświęcenie bursztynowego Ołtarza Ojczyzny w kościele św. Brygidy w Gdańsku..
  Ale jeszcze przed tym wstąpiłem do piekieł, gdzie adamowicz w pocie czoła podkładał pod piekielne kotły paliwo, aby temperatura nie spadła poniżej 3000 stopni celsjusza.
  Stąd rozdwojenie jaźni.
  A w kotłach:
  -wałęsający się po portalach bolek_totolotek. Założył na łeb okulary, aby co nieco zelżyć blasku żaru, generowanego przez adamowicza.
  -w drugim kotle szrek. Piana na gębie jak u psa zarażonego wścieklizną. Z pomocą biegnie sanitariuszka naMeter_Smoleńska wyprzedzając pomaskę z podpaską.
  Ten piekelny obraz szreka i totolotka_bolka zakłócił mi antenowy odbiór uroczystości.
  ____
  1.Wałęsa zdążający do piekieł:

  /
  2.szrek z objawami wścieklizny i weterynarz:

 4. Tadeusz_K pisze:

  Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny (=120m^2):

 5. E.B pisze:

  Tadeusz, @Nagor

  Dzięki za zdjęcia Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny. Jest piękny i pozostanie dla następnych pokoleń jako świadectwo naszych trudnych czasów i naszej wspaniałej kultury.

  Szrekiem z przyległościami nie ma co się przejmować. Ja ich nie oglądam i jestem zdrowsza.

  A co do naszej sytuacji….

  Odpowiem Wam obu jednakowo.
  Minęły już czasy, kiedy z entuzjazmem przyjmowałam wszystkie zmiany, sądząc, że będzie lepiej. Dzisiaj patrzę na to z perspektywy: po owocach ich poznacie.
  Poprawi się życie Polaków, to codzienne, zdejmą z nas buta, przestaną ciemiężyć gorsetem różnych administracyjnych przepisów, które są po to by nas ciemiężyć, zdejmą banksterskie jarzmo, pozwolą odetchnąć, itd….. wtedy uwierzę, że jest Polska, a politycy działają w naszym interesie.
  Piękne słowa to za mało. Patriotyczne uniesienia są potrzebne, ale nie zastąpią istoty rzeczy.

  Czymś jest podyktowana zmiana na stanowisku premiera. Pani Szydło też należy się trochę oddechu, bo pracowała przez ostatnie lata bardzo ciężko. I myślę, że będzie jeszcze wykorzystana, bo jest naszym dobrem narodowym. Ja jestem Jej bardzo wdzięczna za wszystko.

  Czasy się zmieniają i bohaterowie styropianu już za nimi nie nadążają. Trzeba oddawać powoli Polskę w ręce młodszych, lepiej rozumiejących dzisiejsze czasy. Mamy wielu dobrze wykształconych ludzi i czas po nich sięgnąć. Wybierać spośród tych, którzy mają kręgosłup moralny, a tacy przecież też są.

  Nie uprzedzam się do nowego premiera. Ma bardzo trudną sytuację i trzeba charakteru, żeby jej sprostać właściwie.
  Mam z tyłu głowy to, co pisał Fatamorgan, ale Polska ma też prawo do własnej polityki, przynajmniej tej wewnętrznej.

 6. Tadeusz_K pisze:

  -sorki za diametralnie różne zestawienia (18-38 & 19-08).
  Ale faktem jest, że jesteśmy pomiędzy piekłem na Ziemi, a Niebem.

 7. nagor pisze:

  @ebns24
  Myślę podobnie w niektórych przypadkach , jednak jak po owocach mam poznać dopiero , to strata czasu bo nie urosną na gruszce jabłka i wolałbym wiedziać czego się spodziewać w momencie sadzenia /wyborów .
  Polska w ręce młodych. Tak .Tak .Tak ale co mamy ? Czabański , Gliński ,Terlecki, Lipiński , Suski , pionierów XXI wieku .
  Gdzie jest miejsce młodych i pracowitych ? Zrobić kampanię samorządową za pionierów , i potrzebna jest dojrzała Pani Szydło a Ty ją na wypoczynek wysyłasz? Ktoś za dziadów to musi zrobić , jakiś afroamerykanin w spódnicy i później na palmę . Zważ jedno to już tłuste i nieruchawe koty.
  PMM ma uciągnąć tych delegowanych ni z gruszki ni z pietruszki bo mają nazwisko ? Dziadki się rozbawiły na starość aż popękają im ego.

 8. E.B pisze:

  @Nagor

  Pani Szydło jeszcze zrobi nie jedno. Pozwól Jej trochę odsapnąć :).
  Potrzebni są i dojrzali politycznie i młodzi. Starsi powinni zacząć przekazywać pałeczkę młodszym i służyć radą.
  Naprawdę młodsi są w stanie uciągnąć znacznie więcej, ale czasem trzeba ich przestrzec przed popełnianiem błędów. Od tego są starsi.
  Nie widzę dalszej drogi, jeśli nie dopuści się młodszych. Przecież kiedyś muszą się nauczyć rządzenia. A kiedy jak nie teraz?.

 9. nagor pisze:

  @ebns24
  Pani Szydło – tak , dała dowody jak wiele można osiągnąć zaangażowaniem w to czego się podejmuje .Odszczekam , jak nie będzie twarzą PIS(kocurów) w kampani terenowej wyborczej , jak to zajęcie uważasz za odpoczynek to gdzie jest praca polityków lub na czym polega.
  Widzisz w PIS jest taka pałeczka , której się nie przekazuje a tylko ona nobilituje na kastę i plebs . Jak poszperasz trochę to zrozumiesz ten podział.

Dodaj komentarz: