Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie

Co z prawdą o Smoleńsku?

Czy aby „lider” nie postanowił, że potrzebuje czekać tak długo – jak prawda o Katyniu czekać długo musiała na jej głoszenie?

 

„(…)Jeśli były tam jakieś wybuchy to pytam się z skąd leciał samolot z Moskwy, czy Warszawy?

Dorośnijcie w końcu(…)” – „(…)”Skąd wyleciał tam i podłożyli. U siebie szukajcie!(…)”

 

Tymi słowami Władimira Putina Tragedia Smoleńska ponownie została Polakom przypomniana. Pomimo tego, że od dawna już została skierowana w Polsce na boczny tor. Przez co Smoleńsk, wraz z jego nigdy nie badanymi i nie ujawnianymi tajemnicami, został skazany wspólnie podjętą polityczną decyzją i wyrokiem liderów partii rządzącej (czyt. Jarosława Kaczyńskiego) i opozycji, na zapomnienie. Przerywane wprawdzie jeszcze smoleńskimi miesięcznicami organizowanymi przez PiS, ale i temu przypominaniu o zbrodni Smoleńska koniec już przecież rychło nadejdzie. Zgodnie z decyzją podjętą już i ogłoszoną przez Jarosława Kaczyńskiego. Zostało już zaledwie kilka miesięcy pamięci o Smoleńsku.

Potem zaś, cóż tak naprawdę pozostanie. Cóż pozostanie, oprócz bólu członków rodzin smoleńskich i ich o bliskim im śmierci bolesnej pamięci. Odebrane życia, pamięć i ból rodzin – jedyną Smoleńska pozostałością. Mając łzy w oczach, krew mnie zalewa pisząc te słowa. Podobnie jak krew mnie zalewa, kiedy czytam o tym, jak budowane będą zapowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego „smoleńskie pomniki”. Zamknie pomnikami być może usta wielu, zamykając jednocześnie postawieniem Smoleńsku pomników, nigdy nie prowadzone śledztwo. Pomniki zbudowane i zamknięte będzie nie podjęte nigdy tak naprawdę smoleńskie dochodzenie.

Czy zamknie się również wtedy i psycho-magiczny „krąg pamięci” Jarosława Kaczyńskiego, tego to nie wiem.

Nie wiedząc również tego, czy aby nie kręcą się w głowie i myślach Jarosława Kaczyńskiego – marsze, wiece i świece, zwieńczone gdzieś w górze pięknymi pomnikami.

Urok i piękno marmuru i wieczny chłód twardego granitu. Uroczyste otwarcia, przemówienia o znanej już teraz treści zostaną zapewne pięknie przez Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone. Prywatną jest i najprawdopodobniej na zawsze prywatną pozostanie trudna „droga do prawdy” o Smoleńsku w wersji Jarosława Kaczyńskiego. Droga przez krętaczy zrobiona jako pokrętna.

Co z prawdą o Smoleńsku?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, koniecznym byłoby wpierw wiedzieć, jakie jest lidera PiS o tejże prawdy przyszłości „myślenie”. Czy może takie, że prawda o Smoleńsku czekać może? Czy lider postanowił, że potrzebuje czekać tak długo – jak prawda o Katyniu czekać długo musiała na jej głoszenie. Może zaś lider uznał, ten sam, który na pytanie kim chciałby zostać, odpowiedział „Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu” że w zamian ukarania sprawców i za wytłumaczenie, ma wystarczyć porównywanie Smoleńska do Katynia. Skoro takich porównań dokonano nie raz, to może Jarosławowi Kaczyńskiemu samo porównanie i pomniki wystarczają.Tego nie wiem, nie będąc Jarosławem Kaczyńskim. Tyle na razie w temacie i o zbawcy narodu.

Teraz o tym, dlaczego ponownie zaczynam notkę od przytoczenia cytatów, będących fragmentami wypowiedziami rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Powoduje to ich treść i bardzo specyficzna forma, jak i niezwykłe znaczenie (waga) tychże wypowiedzi. Powtórzenie, dalsza analiza tych słów Putina, jest w mojej opinii bardzo ważna.  Również z powodu przyszłych (nieuniknionych) dla obecnego polskiego rządu konsekwencji. Nawiasem mówiąc to „rządu” któremu nie wróżę zbyt długiego politycznego życia. O tym jednak, napisze już innym razem.

Zacznę teraz od bardzo wyrywkowej analizy tekstu, który ukazał się na portalu Niezależna.pl

Osobom chcącym, polecam wcześniejsze odczytanie linkowanego pod notką artykułu.

Okazuje się drodzy czytelnicy, że redaktor naczelny „Gazety Polskiej” – Tomasz Sakiewicz – wypowiadając się publicznie na antenie Polskiego Radia 24 – w akcie oderwania się od polskiej politycznej rzeczywistości, dokonał iście kuriozalnej manipulacji.

Nie tylko manipulacji polską polityczną rzeczywistością, ale manipulując i to w skali lat całych – czasem.

Zapewne to właśnie „Wehikuł Czasu” umożliwił i sprawił, że Tomasz Sakiewicz komentując cytowane powyżej słowa Putina. Mieszając oczywistą prawdę, pora na cytat, zapożyczony z portalu Niezależna.pl:

„(…)Putin wysłał groźbę w kierunku osób zamieszanych w katastrofę smoleńską. To był sygnał, że nie dopilnowały one „interesu”(…)”

 • z celowo dokonanymi manipulacyjnymi przeinaczeniami.

Redaktor Sakiewicz łączy bowiem powyższą prawdę o tym, że Putin wysłał groźbę w kierunku osób zamieszanych w katastrofę smoleńską z bardzo prymitywną manipulacją czasem.

Manipulacją, bezczelnie kierującą słowa Putina – do niewłaściwego adresata – czyli nie tego co potrzeba rządu.

Sugerowanie Polakom (tu czas na kolejny cytat z tej samej co uprzednio strony i wypowiedzi) że:

„(…)Słowa Putina to szantaż wobec rządu Donalda Tuska (…)”

 • jest bowiem całkowicie absurdalne.

Domniemam dlatego, że zapewne sam Tomasz Sakiewicz, jak i liczne „inne” czołowe osoby, mocno związane z partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość – zostały bardzo mocno słowami Putina przestraszonymi. Jedynie bowiem paniczny strach może powodować, aby w propagandowo/politycznej desperacji, aż takie bzdury publicznie pleść i wygadywać.

Panu Sakiewiczowi „pomyliły się” tu nie tylko lata, (zapomina, że jest rok 2017) – ale „mylą się” nawet i kolejne polskie rządy. Pan Sakiewicz „zapomina się”- zapominając (zdesperowany?) nawet i o tym, że tak mocno śnić na jawie jest żenującym. Pora zatem zbudzić się „redaktorowi”, zaś po zbudzeniu, udzielając wywiadów, pora i czas najwyższy, nie pozostawać w „rzeczywistości zastępczej”.

Czy nie lepiej, ogarniając się pospiesznie – powrócić redaktorowi do aktualnej, realnej polskiej rzeczywistości. Faktowi, że w polskiej rzeczywistości, na polskiej scenie politycznej już od 2 lat nie ma rządu Donalda Tuska – to nawet tak głośna tuba propagandowa jak sam Tomasz Sakiewicz zaprzeczać bowiem długo nie zdoła.

Skoro zaś Donalda Tuska i jego ministrów, niebędących przy władzy od 2 lat już NIEMA! ——> to oczywistą-oczywistością staje się jedyna z możliwych do zaistnienia możliwości. Czyli jedyne poprawne logiczne domniemanie:

Słowa Putina skierowane zostały przede wszystkim do lidera PiS i osób obecnie ——–> „sprawujących w Polsce rządy”

Publiczne wypowiedzi Putina, dokonane w tak jawnie kpiąco/cynicznej formie, nie są absolutnie skierowane w mojej opinii do was drodzy czytelnicy.

Spokojnie zatem,nie są kierowane dowszystkich Polaków.

Polski naród, politycznie jest tak dalece skłócony, że kompletnie ogłupiony do stopnia bezsilności intelektualnej kompletnych durni. Putin o tym wie. Dlatego, od 10 kwietnia 2010 roku, Putin ma was, ale  i mnie w całkowitej pogardzie. Nie mając ku temu żadnej konieczności (potrzeby) nie siliłby się na kierowanie do nas = ogółu Polaków takiego przesłania. Dlaczego zapytacie zapewne. Dlatego drodzy moi, że dawno już „Polacy” przekroczyli (jako naród) wszelkie granice rozsądku, logiki, przez co samo-pozbawili się dostrzegania i świadomości rzeczywistości w konieczności uznaniu nadrzędności trwania i zachowania rzeczy wspólnych i pospolitych.

Putin doskonale wie i o tym, że upokorzeni ponad miarę Smoleńskiem, Polacy są teraz bardzo  bojaźliwi. Polacy, boją się bowiem jak ognia prawdy o Smoleńsku i Putin to wie.

Taka nagła zmiana. Ci sami, kiedyś tak bohaterscy/heroiczni Polacy, przemienili się w naród tchórzy. Putin doskonale wie dlaczego tak jest. Dlatego Putin drwi z Polski jawnie, publicznie i pogardliwie. Cynicznie drwi sobie z Polski i Polaków, bo robić to może.

Wie doskonale o tym, że w Polsce nie ma woli politycznej ku temu, aby jakiekolwiek pytania o Smoleńskw polskim parlamencie publicznie padały. Nie ma bowiem w Polsce nawet i mowy o tym, aby  pytania o Smoleńsk, padały w trakcie pracy  Sejmowej Komisji Śledczej. Takiej bowiem komisji w polskim parlamencie nie ma. Dlaczego nie ma? Dlatego, aby nie zachwiać i nie zawalić gmachu po-okrągło stołowego UKŁADU.

Putin wie, kto wiernie dotrzyma okrągłostołowych umów, wie kto w tym UKŁADZIE trwa.

Bo Putin wie, że w SMOLEŃSK umoczeni są i to po same uszy,  zarówno „polscy politycy z PO jak i polscy politycy z PiS.

Obiecany link:do prawd Tomasza Sakiewicza

Może Ci się również spodoba

347 komentarzy

 1. Tadeusz_K pisze:

  Bo Putin wie, że w SMOLEŃSK umoczeni są i to po same uszy, zarówno „polscy politycy z PO jak i polscy politycy z PiS.
  /
  -Teraz jest wsio Jasna:
  JK podłożył LK bombę pod siedzenie.
  Nie może być inacy'. 🙂
  Sugeruje to od lat wałęsajacy się bolek po twiterze i facetbooku' jak również funkcjonariusze peło w mendiach' z prawdą całą dobę..

 2. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Hipoteza wybuchów musi nieuchronnie prowadzić do takiej właśnie wypowiedzi Putina i to jest dla mnie oczywiste. Kpi sobie, bo wie, że może. Rzucić Putina na kolana mogą tylko dowody. Takie dowody mają Amerykanie. Pozwolą je upublicznić? Teraz? Kiedykolwiek? Kiedy?
  To jest rozgrywka na poziomie globalnym, z określonymi konsekwencjami.

  Pan dobrze wie, że ślady mechanicznego uszkodzenia Tupolewa są. Ale trzeba pokazać przyczyny tegoż. A to zmienia całkowicie sytuację.

  Politycy PiSu są w to wszystko włączeni, bo nie mówili prawdy o tym wylocie. Bo w ogóle tam nie powinni lecieć, w dodatku w takim składzie. To jakby polecieli w paszczę lwa. Niczego się nie nauczyli z naszej historii. Rosjanie zawsze bawili się z nami jak kot z myszką i zawsze wygrywali z naszą łatwowiernością. Tak stało się również w Smoleńsku.

  Pan się dziwi, że Polacy się boją? Ameryka daleko, a Rosja za miedzą. Będziecie nas bronić?

 3. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Polemizuje Pan z redaktorem Sakiewiczem w temacie jego stanowiska do wypowiedzi putina . O ile jeden jest reprezentantem państwa i przedstawia takie stanowisko jakie zajął , to drugi jest tylko funkcjonariuszem medialnym i czyni to na własny rachunek .Pan nadaje temu przesłaniu Sakiewicza rangę oficjalno państwową , to daleko idąca sugestia (nawet uwzględniając afiljację tego medium) popełnia Pan błąd adresowy polemiki .
  Ale to Pański świadomy ? wybór .
  Ma Pan wiele racji w ocenie działań/pozorowania wyjaśnienia 10.04.2010 , ale adresatem są inne instytucje Państwa .

 4. magor pisze:

  @fatamorgan
  cd:
  Ja też mam ograniczone zaufanie do realizowanego celu , kiedy od lat szuka się końca czegoś co nie ma początku .

 5. fatamorgan pisze:

  Tadeusz_K
  16 grudnia 2017 o 19:23
  ———————————————-

  Pana komentarz tak „pokręcony” w treści, że przez to dla mnie zupełnie niezrozumiały/nieczytelny. Prościej, łatwiej, lepiej, skuteczniej – jest pisać bardziej przejrzyście (nie „wsiąkać” absurdalnych medialnej narracji) wyrażając swoje myśli.

 6. fatamorgan pisze:

  Witam Pani Ewo

  Przede wszystkim brawo!
  Gratuluję Pani przełamania oporów i niechęci, czyli podjęcia wreszcie (zbytnio mnie korciło, bym słowa „wreszcie” miał/mógł nie dodać) dobrej w mojej opinii decyzji. Mowa tu oczywiście o Pani powrocie do komentowania (mam nadzieje, że również i publikowania) na Salon24.
  Tak, nie ulega nadal wątpliwości, że zostaliśmy tam źle potraktowani (oszukani) ale czemu nam oddawać, liczącego się „pola walki” i platformy wymiany informacji i myśli.
  Wniosek: po prostu nie warto.
  Mniejsza z tymi „Janke” jednym słowem!
  Dodam tu tylko —–> skoro ONI użyli nas „paskudnie” do swoich celów, to i my użyjmy ich portalu internetowego do naszych. Tak to widzę.

  Odnośnie Pani komentarza powyżej. Zwyczajowo, ciekawy i pełen treści. Różnej jednak treści. Zapewniam jednak, że nie chodzi tu jednak o to, czy ja ten komentarz „lubię”.
  Proszę mnie nie posądzać o kołtunerie.
  Wszystko, tylko nie to.
  🙂
  Proszę wybaczyć żartobliwy ton, ale nie mogę się powstrzymać, bo humor mam dzisiejszego wieczoru iście szampański. Myślę, że podzielę się nim z Panią, pisząc – Polel wrócił.
  Cały i zdrowy. Poinformował mnie o tym w właściwej jemu formie, przysyłając SMS o treści:

  „I am back Fatku NO-i se jezdem ani ciupkę nieuszkodzony”

  Nie muszę Pani pisać jak bardzo się wszyscy cieszymy.
  Wracając do tematu.
  Pani ponownie pisze o materiałach (zdjęcia satelitarne) już od dawna przecież! —–> udostępnionych i przekazanych polskiej stronie – przez USA.

  Dlaczego pisze Pani:

  „(…) Rzucić Putina na kolana mogą tylko dowody. Takie dowody mają Amerykanie. Pozwolą je upublicznić? Teraz? Kiedykolwiek? Kiedy?(…)”

  – naprawdę nie rozumiem!

  Dlatego.
  Spróbuję odpowiedzieć, polemizując jednak z Panią w nieco innej formie jak zazwyczaj.
  Uważam bowiem, że z powodu zbytniej skali naszej „rozbieżności” w postrzeganiu tej kwestii, właściwsza będzie bardziej agresyjna/progresywna argumentacja w ripostach z mojej strony.

  Nie mogę pojąc, dlaczego i na jakiej podstawie, posługując się jakiego typu argumentami, sugeruje Pani, że to strona amerykańska (a nie POLSKA!) – blokuje udostępnienie i użycie tego typu materiałów.

  Tych samych materiałów i zdjęć satelitarnych ——-> które stronie polskiej
  udostępniła = PRZEKAZAŁA!

  Toż taki tok myślenia, taki kierunek obranej techniki dedukcji, odsuwa i odrzuca logikę = jest TAK „myśleć” wręcz absurdalne!

  Nie dostrzega Pani tego?
  Dlaczego, co to powoduje u Pani w takim razie?

  Czy pamięta Pani może, jaką odpowiedz otrzymał od strony amerykańskiej minister Waszczykowski, zaraz po tym, kiedy publicznie ośmieszył się —-> „nagłaśniając” tak oczywiste jak ta właśnie kwestie?
  Plotąc tego typu głupstwa = ten i tego typu wątek, powtarzając bzdury, niewłaściwe dla i niegodne dyplomaty.

  Ileż to razy, strona amerykańska powinna według Pani przekazywać polskiej stronie, tajnej natury materiały?

  Dlaczego nie pyta Pani kolejnego polskiego rządu – dlaczego!

  NIE UŻYWA TEGO ——–> CO POPRZEDNI RZAD OD USA OTRZYMAŁ.

  Dlaczego nadal myśli Pani, że to amerykański rząd – ma prać te i tego typu polskie brudy?

  Na tym celowo teraz zakończę. Na resztę Pani komentarza, postaram się odpowiedz, ale jutro.
  Czas już bowiem udać się do łózka na spoczynek.
  Do „jutra” zostało u mnie jeszcze 2 minuty
  🙂

  Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie.

 7. veri pisze:

  Skąd media wiedziały o tym wydarzeniu, że tak szybko poinformowały, jaki był w tym przypadku obieg informacji ? No i skąd ta niemal ekspercka wyrocznia o przyczynach ?

  … multum pytań.

 8. piko pisze:

  Do komentujących.

  Czy szanowni Państwo rozumieją co czytają? Uważam, że nie za bardzo, bo dziarsko komentują pod tekstem który zawiera takie opinie:

  „Polski naród, politycznie jest tak dalece skłócony, że kompletnie ogłupiony do stopnia bezsilności intelektualnej kompletnych durni. (…)

  Dlatego drodzy moi, że dawno już „Polacy” przekroczyli (jako naród) wszelkie granice rozsądku, logiki, przez co samo-pozbawili się dostrzegania i świadomości rzeczywistości w konieczności uznaniu nadrzędności trwania i zachowania rzeczy wspólnych i pospolitych.(…)”

  Łykacie gładko jak gęś kluskę takie teksty. Zadajcie sobie pytanie a kto to jest ten @fatamorgan że takie mundrości wypisuje?

  Dla przypomnienia polecam:
  https://www.salon24.pl/u/piko/656412,fatamorgana-polela-krotkie-studium

 9. Tadeusz_K pisze:

  @fatamorgan1
  (19-23 & 4-10)
  /
  Wrak smoleński Tu_154 wraz z osobami w nim przebywającymi został przez tuska sprzedany Rosjanom bezpowrotnie.
  Rzuca pan ciężkie oskarżenia pod niewłaściwy adres.
  Pod adres tych, których badanie przyczyny tragedii opiera się na paru przemyconych częściach wraku i na symulacjach komputerowych..
  Nie ma pan wyobrażenia o tym, że w takich przypadkach bada się każdą przysłowiową śrubkę pod nadzorem członków spec. Komisji u każdego producenta tej przysłowiowej śrubki.(uczestniczyłem w czymś takim jako wykonawca „śrubek”).
  Dostępu do śrubek nie ma i nie będzie, a ci co te śrubki sprzedali bezpowrotnie wieszają psy na tych, którzy takiej haniebnej transakcji nie zawierali (łapać złodzieja- krzyczy złodziej uciekając z łupem).
  p.s.
  Sakiewicza nie czytałem, ale widzę co Pan pisze.

 10. E.B pisze:

  @Piko

  Widzę, że mamy: przeżyjmy to jeszcze raz….

  Dwa i pól roku minęło od tamtej pory i nic się w temacie nie zmieniło i nie poszło do przodu.
  Naskoczyliście wtedy na mnie jak na największego wroga. Ale na czym właściwie polega różnica między nami?
  Na ocenie co się tam technicznie wydarzyło. Reszta jest wspólna.
  Czy ja wierzę w opowieść Polela? Wierzyć to można tylko w Pana Boga. Nawet sobie nie można wierzyć do końca.

  Przyjęłam założenie, że tak mogło być i przykładam do tego, jak do szablonu wszystko co się pojawia w tym temacie. Jak na razie nic temu nie zaprzecza. Wersja Polela jest spójna i współgra z notkami dużo wcześniejszymi:

  https://www.salon24.pl/u/jeremiasz/369071,maskirowka-jednak-byla-czyli-co-stalo-sie-w-smolensku

  https://www.salon24.pl/u/clouds/212186,czolg-i-milicja

  Dlaczego tamta notka Polela się pojawiła, nie wiem. Widocznie były tego zasadne przyczyny.

 11. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Posłuchałam Pana rady i argumentacji i zalogowałam się ponownie na resztkach dawnego salonu. Zajrzałam również do Pana Krzysztofa. Tam są zapasy w kisielu, ale czasem będę zaglądać. Nie wiem tylko jak długo będą mnie tolerować, bo przyzwyczaiłam się pisać bez cenzury.
  PT będzie zawsze moim gniazdem, dokąd tylko będzie istniał. Tam będę zaglądać jak czas pozwoli.

  Jeśli chodzi o Pana notkę, to proszę zwrócić uwagę, że oskarża Pan Polaków o niecne rzeczy, tchórzostwo itd. Pisze Pan, że boimy się Rosji. Owszem to prawda. Zawsze byliśmy sami, w obliczu dwóch wrogów, którzy nas nienawidzą i tylko własnymi siłami możemy się bronić. A te siły są wciąż słabe. Od ruskich czołgów na ulicach lepsze jest użeranie się z banksterką. Taka jest prawda i proszę nas nie oskarżać, że nie chcemy rzucać się z motyką na słońce.

  Materiały, które przekazali kiedyś Amerykanie być może zniknęły, więc prośba ministra Waszczykowskiego była zasadna. Nie wiedzieliście komu je dajecie?

 12. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Proszę pozdrowić Polela. Bardzo cieszę się, że wrócił szczęśliwie. Może będzie Mu dane spędzić święta we własnym domu :).

 13. piko pisze:

  @ebns24
  W swoim komentarzu nie odnoszę się do Smoleńska tylko do tego co tu napisał autor, czyli:

  „„Polski naród, politycznie jest tak dalece skłócony, że kompletnie ogłupiony do stopnia bezsilności intelektualnej kompletnych durni. (…)”

  Zgadzasz się z opinią? Należysz do narodu kompletnych durni? A ci co się nie interesują Smoleńskiem to też kompletni durnie?

  Dałem link do starego tekstu żeby był kontekst. Można tam nie zaglądać. Dla mnie wystarczy to co on tu wypisuje (wielokrotnie).

  Nic nie dzieje się bez przyczyny. Pomyśl trochę.

 14. nagor pisze:

  @piko 09:41
  Witam
  Nie będę wnikał we wzajemne kontrowersje z autorem wpisu w sprawach Smoleńska bo chyba nie w tym bezpośrednio jest temat zamieszczonych cytatów . Pozwól , że odpowiem na uwagę o zamieszczanych komentarzach trochę szerzej.
  Temat przewodni ma wiele wersji oficjalych i kolektywów blogerskich wzajemnie sprzecznych lub wykluczających się tak do czasów poprzedniej władzy jak też obecnej . Są osoby z dużą wiedzą o faktach i zbudowanych teoriach ale brakuje wspólnej i spójnej wersji bo każdy trwa przy swoim . Decydentom byłym i chyba dzisiejszym ten san zamieszania odpowiada bo pozwala zawiesić sprawę w przestrzeni medialnej bez odpowiedzialności za słowa .To mija już siedem lat i wielu młodych dojrzewa mając w temacie chaos pojęciowy i nie ma sposobu śledzić wszystkich wersji nad którymi pracowano aby wyrabiać własne przekonanie, więc tkwi w zawieszeniu i znudzeniu tym sporem .
  O ile klarowniejsza byłaby narracja gdyby źródła oficjalne potwierdziły fakty okęcia jako bezsprzeczne bo tylko one są w naszym posiadaniu .Jeżeli lepiej dla sprawy tego nie czynić , to ta sprawa ma być domyślna i rodzić/podtrzymać wszystkie wersje .Twój tekst o fotelach samolotu i stanie zwłok zaprzecza przekazywanemu obrazowi wraku i miejsca katastrofy.Jest jedynie zaprzeczeniem dla oficjalnej narracji przez wykluczenie .
  Teraz do cytatów , za formę odpowiada autor , ale z sensem takiego przesłania można się godzić , bo dajemy sobą manewrować i nie robimy nic stanowczego , kiedy na zadane pytania nie uzyskujemy odpowiedzi , tak kiedyś jak i dzisiaj . Co nas hamuje aby żądać stanowczo , jaka obawa?
  Lepsza każda dyskusja niż pomijanie milczeniem .

 15. E.B pisze:

  @Piko

  Fatamorgan zapędza się ze swoją oceną za daleko i dawałam temu nie raz wyraz.
  Kompletnie nie rozumie naszej sytuacji, skutków naszego wieloletniego zniewolenia, manipulacji jakiej byliśmy poddawani, naszych płonnych nadziei.

  Nie, nie czuję się kompletnym durniem, ale nie raz dałam się oszukać, tak jak wielu z nas. Jeśli to jest wyznacznikiem naszego poziomu intelektualnego, to tak, jestem durniem, że dałam się nabrać. I być może teraz też jestem nabierana.

  To jest ślepy zaułek. Nie można nikomu nie wierzyć, ale nie można też być łatwowiernym. Dlatego stoję trochę z boku wydarzeń i przyglądam się co z tego wyniknie.

  A Smoleńsk, to przecież wiemy, że to nie tylko nasza sprawa. A nawet jeśli by tak było, to jest to rozgrywka między nami i Rosją, trochę jak Dawida z Goliatem. I nie wiem czy będziemy tak jak Dawid wygrani. I chyba wszyscy się tego boją, bo tam, za miedzą, jest państwo, które jest nieobliczalne, a my jesteśmy atakowani również z drugiej strony i Unia nam nie pomoże.
  Nie wiem jak i kiedy rozegrać Smoleńsk, ale on będzie nad nami wisiał tak ja Katyń.
  Taka sama bezprzykładna zbrodnia i na tej samej ziemi, a nawet w tym samym miejscu.

 16. piko pisze:

  @all
  Na tym blogu nie będę dyskutował o Smoleńsku. Nie będę również tu pisał co sądzę o autorze, bo nie wypada.

 17. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  No jezdem :))))))))))
  NO-i od razu co widze
  Salonisko jezd
  Ty jezdes :))))))))
  Normalnie i wogole pelen wypas
  NO-BO bankowo jezd ciupke
  Atmosferki
  NO jak za dawnych czasow
  Pi-eSy :)))))))))))))))

 18. Polel pisze:

  Hi Pikowy:)
  Ty jezdes zarabisty
  Taki 1 in 2 ' gosciu '
  Nozyce co sie odezwaly
  NO-i ………..
  Strus!!!!!!!!!!
  Normalnie i wogole
  NO-TO taki
  Unikat jezdes bankowo
  :))))))))))

 19. Polel pisze:

  Ewula:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO nie TO
  NO-ZE chce byc chwalony
  :))))))))
  NO-ALE co se myslisz
  Polel nadaje sie choc ciupke
  NO-ZEBY tak z braku laku
  Ciupke :)))))))
  Za Nostradamus robic??????
  :))))))))))))))))

 20. E.B pisze:

  Hej, Polel

  Cieszę się, że jesteś znów. Chyba w święta będziemy tu razem na PT :).

  Fatamorgan nieco poruszył atmosferę i mnie namówił na zalogowanie się na S24. Tam jest ……no lepiej nie mówić. Panu Krzysztofowi zwinęli wczorajszą notkę, bo za bardzo krytykował PiS. Ponadto kłócą się jak na jarmarku.
  Mogę pozdrowić Pana Krzysztofa od Ciebie? Mówiłeś kiedyś, że mogę :)).

  Ale najważniejsze, ze jesteś zdrów i cały i w dobrym humorze.
  Domek w całości? Chyba się stęsknił za swoim nowym Gospodarzem :)).

  Pozdrowienia

 21. E.B pisze:

  Polel

  Jesteś lepszy od tego naszego jasnowidza. Jackowski mu chiba :)).

  No porobiło się. Widać były tego istotne przyczyny i konieczna była odpowiedź.. Unia chce nam nałożyć sankcje.
  Żyć nie umierać. Coś jakby w raju. A Putin sobie używa na nas. Ale to już wiesz.

 22. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Bankowo bede w swieta
  Normalnie i wogole
  NO-TO na ciupke
  No nigdzie sie hiba 🙂 nie wybieram :)))))))
  Fatek ciupke daje czadu
  NO-ALE to jeszcze nic
  NO-BO cosik mi sie widzi
  NO-ZE ma dosc i zacznie hiba
  Na ostro isc………..
  Brac sie za tych co Smolensk
  Wymodzili i tych co teraz sciemniaja na MAX!!!!!!!!!!!!!!!
  Ciupke juz czaje gdzie byl
  NO-i z KIM!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Se Ciupke wiecej jak Ciupke
  Pogadal !!!!!!!!!!!!!!

 23. Polel pisze:

  Ewula:)
  Nostradamusa ciupke teraz walne
  Skrzatek emeritus
  Bankowo bedzie hiba
  And many other what think like him to!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))

 24. E.B pisze:

  Polel

  No, ja też się domyślam co Fatamorgan próbuje zrobić :)).

  Ten jasnowidz Jackowski, o którym Ci wspomniałam, dał taką przepowiednię na rok 2018, że wiosną JK zniknie. Nie umrze, tylko zniknie, pewnie ze sceny politycznej.
  No to tak między Wami Nostradamusami jakoś jednakowo się opowiada :)).

  Polel, a co będzie, pokaże czas.
  Ja jestem bardzo ostrożna i wstrzemięźliwa. W końcu się tego nauczyłam.

  Widzę, że jesteś zadowolony teraz ze swojej pracy i w ogóle cieszysz się z życia.
  Smętne myśli z jesieni minęły.

  To świetnie, że będziesz na święta w domku. Chyba nie pamiętasz, kiedy tak ostatnio było.

 25. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Jackowskiego :)))))
  NO-TO Polel niezna
  NO-ALE zato bankowo
  Fatka zna juz ciupke
  Pi-eSy Fatek nie ' prubuje '
  Fatek jak juz zaczal to zrobi co zaczal bo zna KOGO zna i beda ' wysluchane Fatka wszytkie recommendations
  Bankowo!!!!!!!!!!!!

 26. E.B pisze:

  Polel

  Zapowiada się więc ciekawie przyszły rok. Oby tylko to było z korzyścią dla nas.
  Bankowo :)).

 27. fatamorgan pisze:

  Witaj Polelu!

  Drogi Przyjacielu, jak widać rozgościłeś się po przybyciu już i na moim blogu.
  🙂
  Pisałem „rozgościłeś” bo dotarły już do nas słuchy, jak miło i przyjemnie ostatnią noc
  spędziłeś w „gościach”. Oj Polel!
  Nie tylko „to” już do nas dotarło tak nawiasem mówiąc.
  Pozwól dlatego – że zapytam.
  Jak to jest Polelu możliwe, że ścisłe tajne informacje o miejscu pobytu i przemieszczaniu się członków elitarnych formacji „B/B” znała z minimum tygodniowym wyprzedzeniem Ciocia Jadzia?
  Bo chyba nie powiesz nam, że odwiedzała twój dom (z zamówioną zapewne znacznie wcześniej grupą sprzątającą) do tego szczodrze zaopatrując twoją lodówkę smakołykami co tak lubisz
  – o prawie tydzień wcześniej zanim wróciłeś – wiedziona jedynie jakimś snem/przeczuciem.
  Polelu i tu Cię „mamy”—-> mając jednocześnie powód aby się na Ciebie teraz „ciupkę” obrazić.
  🙂
  Oczywiście z tym obrażaniem się to żartuję tak tylko – dobrze że wróciłeś i jesteś.
  Czekamy teraz na jak najszybsze odwiedziny!

  Raz jeszcze WITAJ 🙂

  P.S Polelu przyjedz do nas kiedy tylko zechcesz. Najlepiej – jeszcze dzisiejszego wieczoru. Bardzo prosimy! Nie muszę chyba pisać, ja bardzo „D” nie może się już doczekać. Ma przygotowaną wielką niespodziankę, ale o tym – to nie wolno mi napisać.

 28. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Oj tam oje moje od razu problemo robic i niby poco
  Normalnie i wogole z niczego
  NO- moze i ciupke zesmy se za duzo
  NO-ALE to tylko z radosci spotkania
  Nina o czym i gadac Fatku
  NO-BO nic wielkiego bankowo nie bylo
  Bargosik swiadkiem
  Zreszta to i tak jego wina jezd
  NO-BO kusil i polewal ciupke ciupke ciupke za duzo tego rumiku primo sorto :)))))))))))))
  NO-CO z najwyzszej poleczki jezd
  :))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Niby skapiec Bargosik jezd
  NO-ALE dal Polelkowi 3 buteleczki
  ' na wynos ' :))))))))))))))

 29. Ddalia pisze:

  Panie Polel,
  Ewo,
  Fatamorgan
  Kiedys zamienilismy parę słow.
  Ja wciąż, osobiście, lnie mogę pogodzić się, że mnie Smolenskiem oszukano… i zarażono.
  Załączam, co miesiąc, TV, oglądając „Smoleńską” Maszę św. „…. oglądam, oglądam…. i milczę. Robi na mnie zawsze wrażenie, jak Pani” Babcia Józia z „Plebani”, w modlitwie powszechnej, prosi by Smolensk został wyjaśniony i upamiętniony… z jej tonu słów coś wypływa, a nie potrfię tego określić…
  Czy rzeczywiscie w kwietniu zakończą się miesięcznice jak mowił Pan Kaczyński?
  … i będzie wszystko jasne?
  Oto jest pytanie.
  Pozdrawiam Was.

 30. Tadeusz_K pisze:

  @Ddalia
  ***
  Nick ma charakter zhakowanego nicka-dlaczego, w jakim celu?
  Obciąża, albo może obciążyć, ważną tu osobę.
  Intencje nie są jasne.

 31. Ddalia pisze:

  Co to znaczy „shakowany nick”… nie rozumiem. Bardzo proszę o wyjaśnienie.

 32. Ddalia pisze:

  Panie Krzysztofie poroszę bardzo o przykład..z czego to wynika? . Ewo, o co tu chodzi? Może wiesz.?

 33. Tadeusz_K pisze:

  @Ddalia
  Na tym etapie nie wyjaśnię mojej interwencji i jej przesłanek do końca z pewnych przyczyn (proszę o zwolnienie ze szczegółow) .
  Powiem tylko:
  proszę przejść procedurę rejestracji jak wymaga PT, abo pozostać anonimem (ma pani/pan takie prawo).
  .
  Ten Nick naszemu systemowi PT nie jest znany.
  A mimo to…
  Nick zapala się na czerwono co świadczy o pełnych prawach użytkownika (z niewiadomego powodu), a jego link przenosi/kieruje nas do do niewłaściwego żródła!.
  .
  A jeśli chodzi o wyjaśnienie tego stanu to właśnie ja pytam-jak to jest możliwe i o co chodzi?.
  Komenty sygnowane nickiem j/w kierują nas do b. waznej tu osoby (o czym już wspomniałem).
  W imieniu organizatora PT wszystkich zapraszamy, wszystkich witamy, wszystkim otwieramy drzwi (szczególnie z tak dalekich stron) , ale musi być jasność bez przekierowania, które występuje akurat tutaj.
  Coś jest nie w porządku z tym nickiem (nie biorę pod uwagę złych intencji-podkreślam).
  Reasumując:
  Tak „Nazwa użytkownika” jak „Podpis” o nazwie Ddalia nie figuruje w rejestrze PT.
  To jeszcze nie byłoby nic wyjątkowego/złego, gdyby ten nick Ddalia nie przenosił/przekierunkowywał nas do niewłaściwego adresu.
  W tym to jest problem (proszę kliknąć na swój nick i wszystko stanie się jasne).
  Proszę tylko o uporządkowanie tej kwestii.

 34. Polel pisze:

  Hi Dalia:)
  SUPERO ze jezdes:)))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO z tym Skrzatkiem to zalamka
  :(((((((
  Na MAX !!!!!!!!!!!!!!
  Fatek sie o to ciupke wiecej jak Ciupke wkurzal
  NO-a teraz powiedzial FINITO
  NO-BO bankowo tak nie powinno byc!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Politico is dirty by the definitions so sometimes politicians have to play political games………..
  NO-ALE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo ' zagrywki ' Skrzatka tym waszym Smolensk’s……….
  To juz nie jezd just POLITICS
  Tylko SKU….STWO na MAX!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy Co tacy jak Fatek maja robic????????????
  Na cmentarz chodzic
  NO-i co jeszcze
  Ku-wa zapomniec kogo im zabili i na pomniki tylko czekac¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy #2 Scieme teraz Skrzatek robi i jezd dalej tylko Syf na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!

 35. Tadeusz_K pisze:

  @Ddalia
  O! Widzę (j/w), że wszyscy Panią znają.
  Jeno system PT Pani nie zna i przekierowuje na kogoś całkiem innego.
  Mam nadzieję, że Pani to uporządkuje i będzie OK.
  Sugeruję na początek wykasować dane w oknie „Adres URL:”.

  Pzdrw.
  🙂

 36. Polel pisze:

  Hi Tadeo:)
  Wez wyluzuj ciupke!!!!!!!!
  Zostaw Dalie w spokoju
  Bankowo tak bedzie hiba lepiej
  Po …. ta krecia robots
  NO-i te zagrywki z piaskownicy
  Wiem ale nie powiem bo nie :))))))
  Niemasz co robic Sherloku spod bloku……..
  NO-TO srubki se badaj
  Wez se wiaderko i idz po srubki na Jakie’s zlomowisko
  NO-BO do Smolensk’s ciupke daleko po te srubki bedziesz mial
  Taniej wyjdzie a effects will be BANKOWO the same!!!!!!!!!

 37. Tadeusz_K pisze:

  @Polel
  „Wez wyluzuj ciupke!!!!!!!!”
  /
  Taką samą radą służę.
  Dokładnie.
  🙂
  Mnie oprócz tego, że coś jest, interesuje rownież dlaczego „to coś” jest.

 38. fatamorgan pisze:

  Polel!

  Odczytałem wszystko to ——> na co zwróciłeś moją uwagę.
  Zostaw to proszę, bo nie jest warto „zaogniać” sytuacji.
  Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz jest tak właśnie, ty zaś doskonale to wiesz!
  Zatem, zdecydowanie nie warto!
  Jak tylko będę mógł (zakres czasu) to chciałbym odpowiedzieć na zamieszczone tu, oraz te zamieszczone wcześniej na Salon24 i Neon24 komentarze.
  Planuję bowiem wysłać „tamtym komentatorom” prywatne wiadomości z linkiem kierującym na „Polskim Tekstem”.

  P.S Nie chciałbym po prostu, aby w przypadku —-> jeśliby zdecydowali się i na tej stronie komentować, zastali tu typową tzw. „nawalankę” = nigdzie nie prowadzącą wojenkę.

 39. Polel pisze:

  No problemo
  Twoje blogiwisko Fatku
  Twoje rule’s

 40. skwareczka pisze:

  @Tadeusz_K
  bez paniki pliss

 41. Tadeusz_K pisze:

  @skwareczka

  O!-YES!
  Nie istnieje rekord MX dla domeny. 🙂

 42. skwareczka pisze:

  @DDalia; @Tadeusz_K
  Wystarczy, żeby DDalia nie wpisywała żadnego adresu url w polu witryna internetowaw pod ramką komentarza i będzie spoksik 😉
  pozdrawiam 🙂

 43. skwareczka pisze:

  @Tadeusz_K et Tous
  do widzenia ;o)

 44. Ddalia pisze:

  Skwareczka
  Tylko probuje, czy da się bez adresu urlop komentować. Jeśli się da to z góry dziękuję za wskazówkę.

 45. Ddalia pisze:

  Ostatnia proba

 46. skwareczka pisze:

  @DDalia
  Oczywiście, że się da 🙂 Wystarczy wpisać tylko swój nick w miejscu: podpis

 47. Tadeusz_K pisze:

  @skwareczka
  17-53
  Taką radę zaproponowałem w 16:01. 🙂
  Tobie również radzę to samo w 18-03 17-53. 🙂

  ooo!

 48. Ddalia333 pisze:

  Bo mój nick to DDalia333….. nie wiem gdzie te trójki się po drodze zgubiły.

 49. Ddalia333 pisze:

  Czy teraz już wszystko z moim nickiem w porządku jest?

 50. Polel pisze:

  Ewcia:))))))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO hiba nie CZA czekac na ten ' przyszly ROK ' :))))))))))))
  NO-BO ciupke wiecej jak ciupke
  Ciekawie jeszcze before the end of 2017 bankowo bedzie!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy Ewulcia PoleloNostradamo Ci to mowi :)))))))))))))
  Bankowo Polski hiba poznawac nie dasz rady jeszcze przed Sylwertrem
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 51. Ddalia333 pisze:

  Jeszcze poprawka o 15.14… pomyliłam imię, miało być „Panie Tadeuszu „.
  Przepraszam za zamieszanie i kłopot.

 52. Polel pisze:

  Fatku tylko sie na Polela nie zlosc
  Przepowiedac kazdemu wolno
  Sorry :))))))))))))))))))
  NO-ALE musialem Ewci DAC znac
  Jak FAJOWO bedzie!!!!!!!!!!!!!

 53. Tadeusz_K pisze:

  @Ddalia333
  Jest już OK, jest super.
  Tak ma być dla niezarejstrowanych..

  Wydaje mnie się, że może to być pomocne dla tych, którzy często wpadają w moderację wskutek niewłaściwego sposobu logowania (a jest wiele konfiguracji) i podnoszą później kwestię, że są cenzurowani/moderowani.
  Pozdrawiam, dziękuję za współpracę.
  /

 54. E.B pisze:

  DDalia

  Witaj, Bożenko 🙂

  Trochę zrobiło się zamieszania z technikaliami. Jesteś rzeczywiście zarejestrowana jeszcze na dawnym Naszym salonie jako DDalia333. Pamiętam to i może dlatego system zrobił takie hocki klocki.
  Spróbuj się zalogować jako DDalia333 z tamtym adresem mailowy, bo może zmieniłaś w międzyczasie adres, a musi być ten sam.

  Ale komentować możesz swobodnie tak jak napisał Ci Tadeusz.

  A wracając do tematu, który poruszyłaś, to Smoleńsk będzie nas dręczył tak jak dręczył Katyń. Będzie przenoszony w pamięci i wciąż do tego będziemy wracać. Za dużo się wydarzyło, żeby to można zapomnieć.

  Wiem, że jesteś dobrze zaznajomiona z tematem, ale nic nowego na razie nie ma, więc i my zajmujemy się czymś innym. Wszyscy tu jesteśmy „zarażeni” Smoleńskiem, jak napisałaś i nic tego nie zmieni.

  Cieszę się, że się odezwałaś i nie zrażaj się drobnymi problemami technicznymi. Tadeusz pomoże Ci je opanować.

  Pozdrawiam Cie serdecznie

 55. E.B pisze:

  Polel

  Chyba musisz sobie nick przerobić na Nostradamo Polel :)).

  Zobaczymy, Polel. Jeśli będą zmiany na lepsze, to tylko przyklasnąć.

  Zaczynamy się niecierpliwić pomału. Poczytaj Eskę. Ta dopiero daje do wiwatu.
  O Panu Krzysztofie nie wspomnę.

  Chcemy iść szybko do przodu. Mamy dość personalnych przepychanek. Interesują nas efekty i ich przełożenie na codzienność. Ile można się babrać we własnym sosie?
  Polacy mają chyba prawo do normalności.

  Zaciekawiłeś mnie :).

 56. 35stan pisze:

  Ddalia 18 grudnia 2017 o 08:07

  „Ja wciąż, osobiście, lnie mogę pogodzić się, że mnie Smolenskiem oszukano… i zarażono.
  Załączam, co miesiąc, TV, oglądając „Smoleńską” Maszę św. „…. oglądam, oglądam…. i milczę. Robi na mnie zawsze wrażenie, jak Pani” Babcia Józia z „Plebani”, w modlitwie powszechnej, prosi by Smolensk został wyjaśniony i upamiętniony… z jej tonu słów coś wypływa, a nie potrfię tego określić…
  Czy rzeczywiscie w kwietniu zakończą się miesięcznice jak mowił Pan Kaczyński?
  … i będzie wszystko jasne?”

  Nie będzie jasne, bo taki już jest polski los od wielu dziesiątek lat, kiedy Polska i jej przywódcy padają ofiarą interesów i gier mocarstw a prawdę o przyczynach i okolicznościach ich śmierci przykrywa mgła tajemnicy i omerta zbrodniarzy będących przywódcami demokratycznych jak i totalitarnych rządów.
  1. Oficjalne ujawnienie prawdy o Katyniu miało miejsce 14 października 1992 r., kiedy na polecenie prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, przewodniczący Komitetu ds. Archiwów Państwowych prof. Rudolf Pichoja przekazał prezydentowi RP Lechowi Wałęsie w Belwederze główne dokumenty, dotyczące tego ludobójstwa i to też nie wszystkie, bo nie przekazano dokumentów, które dowodziły, że inspiratorem zbrodni był Beria agent brytyjski od Rewolucji w 1917 roku i to jego pisemny wniosek w sprawie sposobu załatwienia dalszych losów polskich oficerów i urzędników przyjęło Biuro Polityczne Kompartii ze Stalinem na czele, bo taki był ówczesny interes UK.
  Ujawnienie było możliwe, gdyż upadł ZSRR.

  wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,14410290,Rozstrzelac_Berie.html

  Wyjaśnienia tej polityki:

  http://www.youtube.com/watch

  2. Sprawa zamachu w Gibraltarze z 4.07.1943 roku jest do dziś chroniona przez Wielką Brytanię, bo prawda o niej ma do tej pory znaczenie, gdyż stojące za nią państwa są w tej chwili strategicznymi sojusznikami Polski(ZSRR już niema ale USA i UK istnieją)

  dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/baliszewski-cale-zycie-sikorskiego-to-tajemnica,233137.html

  3. Zamach z 10.04.2010 roku
  Za tym zamachem stali ci sami główni gracze(Rosja, USA) +Izrael, Niemcy, Francja, zaangażowani w politykę resetu USA-Rosja a Prezydent L.Kaczyński ze swoją polityką wschodnią i antyrosyjskością, stał się przeszkodą w porozumieniu USA z Rosją(„sypał piach w tryby” tej polityki, co było bardzo widoczne od czasu Tbilisi w 2008 roku ale i wcześniej gdy negocjował z USA rozmieszczenie w Polsce elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej a która była niebezpieczna dla interesów Rosji). Warunkiem Rosji do podjęcia polityki resetu z USA była rezygnacja z tarczy w Polsce, co się stało 17.09.2009 roku, bo USA z pomocą Rosji chciała załatwić problem irańskiego programu atomowego, który był zagrożeniem dla Izraela.

  Podsumowanie:
  J.Kaczyński, w imię polskiego interesu polegającego w nowej sytuacji geopolitycznej(koniec polityki resetu, koniec kondominium rosyjsko niemieckiego w Polsce, które było wynikiem tej polityki i realizacji Eurazji czyli obszaru od Atlantyku po Pacyfik jako unii pod zarządem strategicznych partnerów Rosji i Niemiec i mającą być sojusznikiem USA przeciw Chinom) na budowie Trójmorza z poparciem USA i szansą na wzmacnianie polskiej gospodarki i potencjału militarnego, jako lidera regionalnego tego projektu, postanowił nie odkrywać całej prawdy(bo częściową już znamy o roli Rosji i rządu Tuska działającego w porozumieniu z A.Merkel):

  (…)Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego(…)
  Tekst A.Macierewicza z 9.05.2010 roku:
  https://www.salon24.pl/u/autorzygazetypolskiej/179901,droga-do-smolenska

  a prawdę o roli „sojuszników” pozostawić na lepsze czasy.

  My kierujmy się wskazaniami z 1 Listu do Tesaloniczan (1 Tes 5)

  (…) 18 W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. 19 Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie …(…)

 57. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  @Ddalia333
  /
  Najprościej będzie tak:
  1Krok: Klik Zarejestruj się.
  2Krok wypełnić formularz j/n:
  .

  .
  ad.1). nazwa użytkownika- jest raz na zawsze niezmienialna.
  ad.2). tuwiadomo- jest możliwy do zmiany
  ad.3).podpis, nick- możliwy do zmiany
  ad.4,5). tu Wiadomo
  .
  3Krok: Klik zakończ rejestrację.
  .
  Poczekać cierpliwie na aktywację konta.
  Zapraszamy Panią Bożenę.

  ps.
  Przed momentem odwiesiłem koment @stan35.
  Psu na buty nasze dywagacje n/t logowania. 🙁

 58. E.B pisze:

  Tadeusz

  DDalia to nasza blogerka z S24. Pisała tam pod nickiem Usterka w tematach smoleńskich. Znamy Ją od dawna.

  Na Naszym salonie, tym wcześniejszym, była zalogowana jako DDalia333. Może na tym polega problem?

  Jakby nie było, proszę pomóż Jej tu się odnaleźć technicznie.

  A w ogóle dobrze by było, żeby była informacja, gdzieś na górze, jak komentować bez rejestracji i logowania, dla potencjalnych chętnych.

  Czy Ty odkryłeś komentarz Stana? Też jakoś wpadł w moderację.
  A komentarz bardzo ciekawy.

  Pozdrawiam

 59. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Supero ze jezdes ” zaciekawiona '
  NO-ALE to hiba nie pierwszy raz:))))))
  Wesolo by bankowo tez na tym Salonisku bylo…….
  Nie bedzie bo Polelowi intertwining and or reacting for nonsens
  NO-TO Fatek ' zakazal '
  NO- i bez extra entertainment hiba bedzie musowo sie trza obejsc:((((((
  Nie wiem tera nawet
  NO-CZY Polelowi wolno pisac
  NO-ZE problemo nie bylo zadnego
  Dalia walnela do mnie do Ciebie i Fatka komenta………
  Normalnie i wogole no problems bo spoko bylo!!!!!!!!!!!!
  NO-ALE nie DLA ' wcibskiego dozorcy ' :))))))))))))
  LOL :))))))))))))))))))))))
  Pi-esy Sniegu co na Salonisku napada bankowo bo pada tu snieg :)))))))))))))))))
  Nie bedzie komu zmiesc :)))))))))))
  Bo dozorca zamiast za miotle to sie tylko za sprawdzanie gosci na Fatka blogowisku bierze :))))))))
  Pi-esy #2 Fajowo jezd:)))))))))
  Lubie to :)))))))))))))))))))))))))))))))

 60. E.B pisze:

  Tadeusz

  Nazwa użytkownika

  Co się tu wpisuje? Nie nick, prawda? Więc co?

  Może ta informacja na górze powinna dotyczyć rejestracji, logowania i komentowania bez rejestracji i logowania?

 61. Repsol pisze:

  Witam wszystkich ,szkoda że Asmo nie doczekał . Ukłony.

 62. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  „Czy Ty odkryłeś komentarz Stana?”
  Tak (i to nie pierwszy raz).
  Niech się loguje @stan35 lub w okienku bez małpki wprost stan35 .

  Niechaj Bożenka zarejestruje sie jak pokazałem.
  Przenosiny są trochu skomplikowane.
  Tak będzie szybko i prosto.
  Pozdrawiam.

 63. Repsol pisze:

  Bez adresu E-mail zalogowałem się . Pzdr.

 64. E.B pisze:

  Polel

  Wyluzuj :)). Tadeusz pilnuje tu porządku technicznego i dobrze. Nie ma co sobie skakać do oczu tylko spokojnie wyjaśnić. Tadeusza przecież znasz jeszcze z salonu.

  Oczywiście, że pisać możesz, nie kryguj się :))
  Ale extra enter coś tam, musisz zostawić za drzwiami :)).

  Można by operę napisać: Armia i cywile :)).

 65. Repsol pisze:

  No i dobrze że jesteś tu . Pozdrawiam i nuta dla ciebie jak to kiedyś z Telokiem i Wolną Irlandią bywało .Trzymaj się brachu . Niestety teraz jako admin na portalu nie mogę takich rzeczy u siebie robić . Salut Amigo . 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=1g9HvbKiHNc

 66. 35stan pisze:

  @stan35
  i tu komentarz?

 67. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Nazwa użytkownika 1″ i Name 3″ mogą być tożsame i wtedy będą nickiem.
  Mogą być też różne i wtedy Name będzie nickiem (nazywa się to tu na PT Podpis).
  Różnica miedzy nimi jest taka, że Nazwy użytkownika raz wpisanej zmienić nie można, a Podpis z rubryki 3 zmienić można jak się znudzi.
  Ponadto…
  Zawsze można komentować bez logowania (tak tu jest na PT wolą demokratyczną) ale trzeba słuchać instrukcji wedle obrazka z 19-08 to wtedy nie wpadnie w moderację/oczekiwanie.

 68. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Widzę, że Polel ostrzy sobie ząbki na mnie.
  Fakt znamy się bezkolizyjnie od dawna.
  Nawet go lubię bo stara się używać j.polskiego-i są postępy..
  😉

 69. Repsol pisze:

  Witaj EB. Kłaniam się .

 70. Polel pisze:

  Tadeo:)
  Wez przestan :)))))))))))))
  NO-BO jak Ty bedziesz moj Polski poprawial :))))))))))))))))))))))))))
  NO-TO Polel ze smiechu bankowo posika sie :)))))))))))))))))))))
  Pi-esy No hiba ze najpierw zmazesz ten ' Polski ' co nim se Sam tam na gorze te madrosci napisales
  LOL :))))))))))))))))
  Pi-esy Dajesz czadu Tadeo
  Bankowo dajesz :)))))))))))

 71. Tadeusz_K pisze:

  @Polel
  🙂 🙂
  Ne zmażę i basta.
  Dobrej nocy.

 72. E.B pisze:

  @Repsol

  Witaj 🙂

  Rozpoznałeś mnie, więc chyba się znamy z S24. Ale chyba pod innym nickiem tam występowałeś. Uchylisz rąbka tajemnicy?

 73. E.B pisze:

  Tadeusz, Polel

  Koguty :))

 74. Polel pisze:

  Hi Repsol:)
  Fajowo ze jezdes :)))))))))))
  Pi-esy Normalnie i wogole to tylko tak z ciekawosci zapytam
  Odpowiesz jak odpoedziec chcesz
  NO-ALE tylko jak chcesz:)))))))))))))
  Skad wiesz ze Fatek ten kawalek tak na gitarze gra????????????????

 75. Repsol pisze:

  Repsol , Grzejnik, Pędziwiatr no i jeszcze kilka . Jankes kasował , a my z Parabellum , Pancerną konwalią , Asmodeusem . Przez VPN – y logowaliśmy się . Od 2010 byłem na Salonie , razem z @Piko moderowałem dyskusję u Zygmunta Białasa , Wywiad z FYM-em . Pozdrawiam Panią . Ps. Teraz jestem administratorem na Neonie 24 , oczywiście społecznie . Ukłony.

 76. E.B pisze:

  Polel

  Ciekawe…..Admin z salonu?

  W wolnej chwili rzuć okiem politologa na komentarz Stana.

 77. Repsol pisze:

  Polel .Fajowo że jesteś do kpl. tylko Jerrego nam brakuje . Odpowiedz raczej czemu ma nie grać jak inni lepiej grają ?. Salut Amigo :))) https://www.youtube.com/watch?v=rIzAv9Okiu0

 78. E.B pisze:

  Repsol

  Bogata przeszłość :). Zna więc Pan nas wszystkich i dawne czasy u Fyma. Ja też od 2010 na salonie, teraz tu.

  A pytanie Polela? Strzał w dziesiątkę?

  Proszę zaglądać do nas.

  Pozdrawiam

 79. E.B pisze:

  Repsol

  Dzięki, poczytam.

  @35Stan komentuje sensownie naszą rzeczywistość i odsłania kulisy geopolityczne. Zawsze czytam Go z uwagą.

 80. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj , nieuszkodzony!!!
  Dobre proroctwa walisz , to te rumowe?
  Teraz nasza kolej , znowu……. wjechać na zwrotnicę
  z tym wajchowym co był , może już z inną czapką …….wreszcie .

 81. Repsol pisze:

  EB wie szanowna że nie bardzo jest gdzie pisać . Dobrym wyjściem byłoby skumulowanie pisania wszystkich odrzuconych . Po Nowym Roku trzeba coś konstruktywnego z tym zrobić inaczej zostaniemy rozpuszczeni jak cukier w herbacie . Pzdr.

 82. E.B pisze:

  Repsol

  To prawda. Myślę podobnie. Alę chciałbym aby nasz PT był ośrodkiem skupiającym wszystkich odrzuconych. Można poprawić technikalia, ale szatę mamy dobrą.
  Można też wymyślić coś nowego, ale potrzeba na to więcej chętnych i zaangażowanych.

  Pozdrawiam

 83. nagor pisze:

  @Respol 22:10

  Słusznie , bo cukru już niewiele zostało .Z alfabetem też może być problem w 2018 .

 84. Repsol pisze:

  @All Sisters & Brothers Trzeba coś z tym zrobić , jak skumulować naszą rozdrobnioną siłę ?. Proponujcie .Pozdrawiam serdecznie.

 85. E.B pisze:

  Repsol

  Porozmawiamy o tym, ale po świętach, bo teraz trochę nie ma czasu na takie rozmowy. Ale temat rozpoczęty i może coś wykiełkuje.

 86. Repsol pisze:

  Oby . Ukłony.

 87. Polel pisze:

  Ewciu
  Posluchaj na MAX
  Widzisz to jest tak
  Z tym Stan
  So many people are writing for so long different things ……..
  Mixing what was possible and what was impossible there
  Trying to see Smolensk’s using geopolitics only is NOT posiible!!!!!!!!!!!
  That is your Stan in action
  Trying to match Smolensk’s only with what was happening geopolitically in April of 2010
  Result of this kind of can be only one
  He is almost
  Totally WRONG!!!!!!!!!!
  A specially
  Accusing us of participation in this crime
  Not because the nature of geopolitics but by the nature of killings there
  To find out about what happened in Smolensk’s and in general about Smolensk’s as a specific act of war actions
  First one must understand different techniques of killings and structures of Intel absolutely necessary to complete such a actions
  Intel and one more time intel
  Total Mechanism’s in parts and complex
  Must be known
  Your ' Stan ' is home grown armature’s and do not have a clue what he implemented
  Pi-esy
  Ewciu that was long version
  Short version go like this
  Not US!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  For this reason ( and 100 reasons more )
  Polel ( I am Polel ) would KNOW!!!!!!

 88. E.B pisze:

  Polel

  Dzięki.
  Stanowi nie chodziło o wykonawstwo, ale raczej o przyzwolenie. O polityczną zgodę.

  Ale ja też myślę, że jednak tak nie było. Chociaż poprzedni Wasz prezydent specjalnie nie budzi mojego zaufania, to jednak uważam, że odbyło się to poza plecami USA. Mamy dość wrogów w pobliżu. To była rozgrywka na tej linii, jak zawsze.

  Dr Krajski pisze o udziale w tym masonerii umieszczonej w strukturach armii, GRU i WSI. Masoneria ma powiązania na całym świecie, więc może być trochę racji Stana w tym kontekście.

  Ale nie posądzam państwo jako takie. W ogóle uważam, że politycy stojący na czele państw byli poza tą operacją, no może poza jednym, chociaż też nie jestem tego pewna. Tusk też został tym zaskoczony, nie spodziewał się biedaczek, do czego prowadziła jego polityka.

  Rosjanie nas ograli jak dzieci. I tu mam pretensję do naszych, że dali się tak ograć.
  Były sygnały, że coś może grozić, ale się uparli. Nie wiem czy to tylko można nazwać polskim romantyzmem czy ostrzej. Ale piszę o zmarłych, więc zamilknę.

 89. fatamorgan pisze:

  Witam Was!

  Witam bardzo serdecznie miłych gości mojego skromnego blogu, dziękując wam jednocześnie – za zamieszczone tu komentarze. Ilością których, jestem bardzo mile zaskoczony,
  Jednocześnie jednak – i bardzo zakłopotany. Wytłumaczę.
  Otóż powód mojego zakłopotania jest taki, że niestety, ale nie dysponuję obecnie (i to ponownie, w relacji do sytuacji z Salon24 oraz NEon24.pl ) odpowiednim przedziałem czasu, abym mógł swobodnie (w pełni) na wszystkie wasze komentarze odpowiedzieć.
  Piszę to z bardzo wielkim zakłopotaniem, ponieważ zdaje sobie w pełni sprawę z tego, że zaprosiłem do komentowania na stronie „Polskim Tekstem” ——> blogerów i komentatorów z Salon24.pl oraz Neon24.pl. Pisze to jednak bardzo szczerze.
  Moja obecna sytuacja z tzw. „wolnym”, szczególnie zaś – wolnym od – bardzo naglących zobowiązań, ścisłe związanych z moją pracą i działalnością zawodowo/biznesową, jest taka, jaka jest.
  A jest to sytuacja dosłownie „podbramkowa”!
  Nagły, nieplanowany wcześniej wyjazd (dwa pierwsze dni ubiegłego tygodnia) niestety, ale skomplikował i opóźnił mój harmonogram pracy znacznie bardziej, jak wcześniej przypuszczałem. Reszta, to już dalsze konsekwencje w wyniku których, zagoniony jestem „brakiem czasu” – dosłownie w ślepy zaułek.
  Wierzcie mi na słowo, że cokolwiek bym nie zrobił, to wiem (po podliczeniu godzin) – że zmienić tej niefortunnej sytuacji, i to przez co najmniej —-> najbliższy tydzień, juz nie będę mógł (szczególnie z uwagi na nadchodzące i zbliżające się tak szybko Święta Bożego Narodzenia)
  Pozostaje mi zatem was bardzo serdecznie przeprosić.

  Co niniejszym czynię, prosząc was jednocześnie o wyrozumiałość.

  Fatamorgan

 90. fatamorgan pisze:

  @ ALL

  Po stosownym namyśle, postanowiłem po raz kolejny, poruszyć i ostatecznie (mam taką nadzieje) wyjaśnić bardzo niemiłą dla mnie kwestie.

  Otóż, pod powyższą notką, bloger/komentator @35STAN zamieścił PONOWNIE swoje komentarze.

  Pomimo faktu, że wielokrotnie został uprzednio przeze mnie wyproszany z mojego blogu i usilnie poproszony – o zaniechanie komentowania na moim blogu.
  Wspomniany bloger, dopuścił sie bowiem pospolitego szantażu w stosunku do mojej osoby.

  Dla osób nie znających tej sytuacji, podam szczegóły, gwoli poinformowania i objaśnienia.

  Do omawianej sytuacji szantażu – doszło w trakcie komentowania przez @ 35STAN – tej oto mojej notki:

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/654264,smolenski-sen-polela

  ————————————-
  Kopie komentarzy:

  35stan
  00
  @FATAMORGAN

  „Stek pomówień na początek, następnie dużo obraźliwych słów i zero przemyślanych argumentów!

  Potem cisza = tchorzostwo! ”
  Mam opublikować informacje z prywatnej naszej korespondencji, które pokażą prawdziwą Pana twarz?
  16.06.2015 02:01
  ————————————-

  Moja odpowiedz

  fatamorgan
  00
  @35STANDopuszcza się pan nawet szantażu, grożąc że złamie pan zasadę (prawo) utrzymania tajemnicy prywatnej korespondencji!
  Moją propozycje, zawarcia umowy dżentelmeńskiej, pomiędzy nami, uważam za niebyłą.
  Wystawił pan bowiem właśnie, świadectwo o swojej osobie.

  Proszę o opuszczenie mojego blogu = żegnam pana!
  16.06.2015 09:57

  ——————————————

  Od tego czasu, WIELOKROTNIE i konsekwentnie wypraszałem @35STAN z mojego blogu!
  Usilnie prosząc o zaprzestanie komentowania moich notek.
  Bez skutku!

  Co widać ewidentnie po upływie 2.5 roku pod powyższą notką.

  Wnioski:

  Bloger/komentator @35STAN jest zatem nie tylko pospolitym szantażysta, ale i człowiekiek pozbawionym honoru, wychowania i ambicji.

  Dlatego właśnie, jeśliby @35STAN raz jeszcze, ośmielił się pojawić i komentować na moim blogu.
  To – oświadczam i zapowiadam, że to ja ——–> opublikuje moją z nim prywatną korespondencje której to ujawnieniem @35STAN dopuścił się mnie szantażować.

 91. Ddalia333 pisze:

  Panie Tadeuszu
  Piękny bukiet, ślicznie dziękuję.

 92. Ddalia333 pisze:

  Ewo,
  Czy moglabys mi jeszcze napisac, jak to jest z „Naszm Salonem24 „, czy on jest aktualny, czy „Polskim Tekstem” , to calkiem oddzielne miejsce do pisania, komentowania.
  Jak, czym, te dwa miejsca ewentualnie się łączą.
  Bo jednak, tam na NS24… tez ludzie piszą. Zresztą i my tam byłysmy wczesniej, dzięki niiemu odnaleźliśmy się.
  Pozdrawiam, miłego dnia.

 93. E.B pisze:

  Tadeusz

  Czy możesz sprawdzić, kto się pode mnie podszywa na moim blogu?

 94. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Otwórz pocztę prywatną.
  🙂

 95. Tadeusz_K pisze:

  @Ddalia333
  Zgodnie z założeniami kapitana Nohooda NS24 miał być chwilowym portalem przed uruchomieniem PT.
  Po uruchomieniu PT wszyscy użytkownicy zostali przeniesieni automatycznie na PT i istnieją tak na PT jak i NS24 (nadal istniejacym)..
  W Pani przypadku przeniesienie to nie zaistniało z jakiś przyczyn technicznych i wymaga rejestracji wedle procedury jak w komencie z godz. Tadeusz_K 18 grudnia 2017 o 20:45.
  Zapraszamy do rejestracji.
  pzdrw.

 96. Ddalia333 pisze:

  Panie Tadeuszu, nareszcie wiem jak to jest, dziękuję, zarejestruję się po swiętach, bo tu ruch u mnie.
  Serdecznie dziękuję za wszystkie wyjaśnienia i pomoc.

 97. Polel pisze:

  Fatku :))))))
  Normalnie i wogole
  Congratulations!!!!!!!!!!!!!
  NO-TO to bylo piekne
  Piekny strzal :)))))))))))))))))))
  Trafiles goscia w samo czolko !!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))))))))))))
  Blackmailisty finito
  Jeden strzal
  Bez wrzasku
  NO-i jezd
  Po Staszku
  LOL :))))))))))))))))))))))))
  Piekne :)))))))))))))))))))))))))

 98. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  To be like Nostradamuso
  Na blogowisku Fatka
  Is so easy
  Polel will make prediction now ;
  Staska teraz bankowo ' wybedzie '
  Hiba tak bedzie :))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy No hiba ze Stasek walnie wersje ze to bankowo jezd Russia/USA in action sie znaczy wina resetu i geopolitics
  :))))))))))))))))))))

 99. Polel pisze:

  Ewula:)
  Ciupke zesmy se z Fatkiem pogadali
  NO-i teraz moge se na Fatka blogowisku walnac to CO Polel walnac chce :))))))))))))
  After subjects of discussion change to Hippocrates views
  Fatek ciupke wymiekl kiedy zeszlo na ………:))))))))))
  Polel’s freedoms :)))))))))
  Especially Polel”s Freedom of Speech…….
  Pi-esy Don’t worry Ewula
  Polel will be extra nice
  Like a true Gentleman
  Should be :)))))))))))))))))

 100. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Pi-esy #2 mi cosik zjadlo
  NO-ALE walne nic to
  Walne tera :)))))))))))))
  Bedzie hiba ciupke ” weselej '
  NO-BO :)))))))))
  Bankowo nie bedzie hiba nudno
  :)))))))))))))))))))))))))))))

 101. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Tak se Ciupke dumam
  NO-BO w Twoim komencie bylo
  Tak cos o jakiejsik NOCIE
  Co to niewiesz czemu sie ' ukazala '
  NO-TO moze Polel ciupke pomoze
  NO-zeby bylo wiadomo
  Co i jak bylo i dalej jezd

 102. E.B pisze:

  Polel

  Oficerze? O czym chcesz pisać, skoro nawet Fatamorgan wymiękł?

  No nie wiem dlaczego się ukazała. Rozważam różne możliwości.

 103. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Postawiłeś i skierowałeś w kierunku Pani Ewy bardzo ciekawe pytanie. Jak doskonale wiesz, jestem teraz bardzo zajętym. To spowodowało, że przeoczyłem ten specyficzny fragment i aspekt tego komentarza Pani Ewy.
  Dziękuję, za zwrócenie w tym kierunku mojej uwagi.
  Przyznam bowiem. że i ja bardzo ciekaw jestem odpowiedzi.
  Tak nawiasem mówiąc, to nie musiałeś rozpowiadać i „chwalić się” naszą ostatnią rozmową.

  Skoro jednak to uczyniłeś, to raz jeszcze przyznaje Tobie Polelu pełną racje.

  Przyznając (raz jeszcze, tym razem niejako publicznie) że zgodnie z moimi przekonaniami, przez
  i poprzez nadrzędność prawa do indywidualnej „wolności słowa” każdego człowieka i wolności do swobodnej wypowiedzi jednostki, niekrepowanej ograniczeniami i cenzurą (nawet, jeśli li tylko fragmentarycznie częściową)
  Dlatego, absolutnie posiadasz Polelu pełne prawo do swobodnego wypowiadania Twoich opinii ——-> na moim blogu.

  Moje uprzednie „stanowisko” nawet jeśli wyrażone prośbą, było użyciem formy nacisku (niezależnie od powodu, czy nawet i wielu powodów) bezsprzecznie, ograniczającego twoje „wolności”.
  Jak widzisz Polelu, nawet jeśli popełniając błędy, jak czyni każdy z nas (jesteśmy jedynie mylącymi się ustawicznie ludźmi) staram się, jednak nie być (wbrew temu co mi przecież zarzuciłeś)
  hipokrytą!

 104. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Bardzo proszę o wyjaśnienie. Proszę jasno i wyraźnie napisać – o co chodzi? Czyli napisać, kiedy (w jaki sposób, jakim nie działaniem, czym, jak… etc) to ja według Pani „wymiękłem”?

  Z góry dziękując za odpowiedz – pozdrawiam

 105. E.B pisze:

  Fatamorganie

  To się tylko odnosiło do słów Polela:

  „Fatek ciupke wymiekl kiedy zeszlo na ………:))))))))))
  Polel’s freedoms :)))))))))”

  Trochę taki żart z mojej strony. Nic wielkiego :)).

  Pozdrawiam

 106. E.B pisze:

  DDalia

  Bożenko

  Tadeusz już wszystko wyjaśnił. Możesz się więc swobodnie tu zarejestrować pod swoim dawnym nickiem DDalia.

  Pozdrawiam

 107. fatamorgan pisze:

  „No nie wiem dlaczego się ukazała. Rozważam różne możliwości.(…)”

  O co tu chodzi panio Ewo = o jaką to (czy mylnie domniemam) notkę?

 108. fatamorgan pisze:

  Korekta

  Przepraszam za dokonanie tzw. „literówki” (panio Ewo) Oczywiście powinni być „Pani Ewo” (pomyłka na klawiaturze = pisałem zbyt szybko..)

 109. E.B pisze:

  Fatamorganie

  O tą, od której wszystko się zaczęło, sprzed dwu i pół roku.

 110. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo,

  – ponad dwa lata temu, wiele notek zostało napisanych.
  Zatem warto chyba napisac konkretnie = sprecyzować. o którą to notkę dokładnie Pani się rozchodzi.
  Niedomówień bowiem, jest (i może być) bez precyzowania zbyt wiele.
  Czas bowiem i pora najwyższa (przynajmniej w mojej opinii) ostatecznie wyjaśnić wiele spraw
  i kwestii. Tak będzie lepiej.
  Jeśli mamy dalej prowadzić otwartą i szczerą rozmowę i dyskusje.

 111. E.B pisze:

  Fatamroganie

  O „Sen Polela”. Nie wiem jakie były przyczyny, dla których Polel opowiedział nam o swojej wiedzy smoleńskiej.
  Postawiłam kropkę nad i :).

 112. E.B pisze:

  errata

  Fatamorganie, oczywiście, sorry.

 113. Polel pisze:

  Ewa!!!!!!!!!!!!!!!!
  Opowiedzialem Fatkowi
  Bo ktos
  Musial cos wreszcie zrobic!!!!!!!!!!
  Opowiedzialem
  NO-ALE
  Nie wszytko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Co bylo…………..
  To co moglem opowiedziec
  NO-i tak tylko jak moglem…..
  No tak bez podlozenia na max
  Polela LBA pod sciecie za ………………
  Pi-esy Green Light
  NO-ALE ' of the record '
  Na ciupke dostalem………….
  Finito!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Night dreams,………..Polela
  At list………
  For now!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!//
  All this was done
  Of the record ……..
  Decisions about temporary given
  ' Green Light ' @ that time….. taken far above just Polel”s decisions level……..
  Detailed clarity of dream was prelimited for me
  Pi-esy #2 To wy jednak tam w Polsce okazaliscie sie bardziej jak Sen co Fatkowi opowiedzialem pre……… limitowani……..
  NO-i wyszlo jak wyszlo
  :(((((((((((((((

 114. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj
  ===To wy jednak tam w Polsce okazaliscie sie bardziej jak Sen ===
  Wyjątkowo celnie , my dalej we śnie bo żadna cholera nie powie – kto ,kiedy i czym startował z okęcia . Uśpieni na amen od lat , tylko Star Wars nam serwują .Widocznie fakty są jeszcze gorsze .

 115. E.B pisze:

  Polel

  O’key, Polel. Tak to sobie właśnie wyobrażałam.

  Mówisz, że jesteśmy prelimitowani. Chyba jednak nie do końca. Trudno w to uwierzyć cywilom.
  Strasznie to wszystko skomplikowane, ale wbrew pozorom Twoje wyjaśnienie jest proste, jak się dobrze zastanowić. Trzeba tylko przełamać pewne opory, barierę.
  I z tym jest właśnie kłopot.

  Ale dzięki za wyjaśnienie.

 116. fatamorgan pisze:

  @ ALL

  W związku z ukazaniem się na tym portalu notki:

  http://naszsalon24.org/2017/12/19/apel-do-fatamorgan-by-opublikowal-nasza-prywatna-korespondencje/

  Od ponad 2 lat, nieustannie proszę i apeluje do osoby piszącej używając
  pseudonimu @35STAN o jedno!

  O to, aby bloger/komentator @35STAN ——-> nie komentował pod moimi notkami.

  Uważam, że w świecie ludzi cywilizowanych, wielokrotne „wyproszenie” komentatora z blogu – powinno być (wśród i pośród ludzi, przynajmniej tych, uważających się, za będących na odpowiednim „poziomie intelektualno/kulturowym”) wystarczającym, aby komentarze osoby wyproszonej, nie były ponownie zamieszczane (ponawiane)

  To jest praktycznie wszystko, co chciałem napisać w tym temacie.
  Uważam (przynajmniej z mojej strony) ten temat i kwestie, za ostatecznie zakończoną.

  Posiadając jednocześnie nadzieję, że i bloger/komentator @35STAN – nie komentując na moich blogach – pod moimi notkami, podobnie jak ja, uzna sprawę za ostatecznie zakończoną.

 117. E.B pisze:

  Fatamorganie

  A nie można inaczej? Spróbować dojść do jakiegoś porozumienia?
  Po co to zacietrzewienie?
  Korespondencji prywatnej nie powinno się ujawniać, to fakt. To jest sprawa jakiegoś wzajemnego zaufania i szacunku. No, ale nie ujawnił, przecież.
  Obaj Panowie idziecie smoleńską drogą i wiele można sobie tu powyjaśniać i trochę wspólnie rozjaśnić sytuację.
  Potrzeba tylko dobrej woli.

 118. Polel pisze:

  :(((((((
  Komenta mi wcielo
  :(((((((((((((
  Walic to!!!!!!!!!!!!!

 119. Polel pisze:

  One more time
  Hi Nagorek:)
  Polel jak by chcial chciec
  NO-TO moglby ' celniej '
  NO-ALE w ' swoich ' walic bankowo nie CHCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO nic mi z tego…………
  Nikt nigdy nie bedzie poza Fatkiem and max…. maybe dozens other people here who Polel is !!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy Nagorek moze ciupke zaczailes
  Pi-esy#2 Moze nie
  Pi-esy #3 No difference!!!!!!!!!!!!

 120. Polel pisze:

  Nagorek
  First comment was mutch better
  So what!!!!!!!!!!!!
  No difference for Polel ( I am Polel )
  Pi-esy No difference!!!!!!!!!

 121. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Hard to explain
  All this is hard
  So hard to explain
  But I try
  Best way I can
  The only way I can
  To as little I can
  Explain
  :(((((((((((((((
  I know very well
  You all would like to know more
  MORE is not possible for now
  :(((((((((((((((((
  Why is NOT
  I can’t even explain
  I am who I am Ewa
  Maybe one day I will have that Green Light what I was talking about
  Or maybe just maybe…..
  To WY ciupke bardziej
  ' Dorosniecie ' do waszego Smolensk’s………..
  And !!!!!!!!!
  You will see all this
  What all of you
  Just don’t want!!!!!!!!!
  DON’T!!!!!!!!!!!!
  To see and process now
  Pi-esy I hope!!!!!!!!!!!!!!

 122. Polel pisze:

  Ewcia
  One more think
  Just to explain
  Not like I have to
  More like I want to!!!!!!!!
  Old Salonisko was the BEST
  Best place I ever been
  I mean as Internet place
  Lot of pure fun for me at time
  I needed place like that
  Simply to relax and have some fun
  Contact with peoples in Polish
  Was fun:))))))))))))))))))))
  Lot of fun!!!!!!!
  :))))))))))))
  I did meet some very nice smart and….fun people
  @ Old Salonisko
  Some of I still have contact with
  To this day…….
  You especially I like :)))))))))))
  Fatek when I meet him there
  At first…. not really
  Then we talk some more
  Now we are Friends
  Big time Friends!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Smolensk’s @ that time was for Fatek so important
  Same as is now…….
  Rest of that in sense of the storyline
  Just reading was was written by Fatek about that ..mmm
  You probably already know
  What I am trying to says Ewcia
  I just want to help
  Not only Fatek
  But all of you to
  Why???????
  Ewciu!!!!!!!!!
  That’s is after all
  My friendship with Fatek and other considerable points
  Just Ewciu but not only
  Bankowo!!!!!!!!!!
  Right think to do

 123. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  „O „Sen Polela”. Nie wiem jakie były przyczyny, dla których Polel opowiedział nam o swojej wiedzy smoleńskiej.
  Postawiłam kropkę nad i :).”

  Albowiem, postawiła Pani wprawdzie kropkę, lecz w mojej opinii, nie nad tym samym „i”
  ——-> które miała Pani oryginalnie „na myśli”.

  Napisała Pani bowiem wyraźnie, że rozchodziło się o notkę pisaną przez Polela, nie zaś o moją notkę = pisana prze zemnie w formie wywiadu z Polelem.
  O czym to, ten oto cytat:

  „(…)Dlaczego tamta notka Polela się pojawiła, nie wiem.(…)”

  – świadczy dobitnie.

  Ponadto, w komentarzu skierowanym w moim kierunku, odpowiadając na moje pytanie – o którą notkę się rozchodzi, odpowiedziała Pani wyraźnie:

  „tą, od której wszystko się zaczęło, sprzed dwu i pół roku.”

  Połączenie tych dwóch cytatów (wyciągniecie z nich wniosków)świadcz (dla mnie) dobitnie, że zapewne miała Pani (oryginalnie) na myśli, tą oto notkę Polela:

  https://www.salon24.pl/u/polel/643274,how-low-fym-can-go-they-are-alive

  – bo jest niezaprzeczalnym faktem, że to właśnie od tej notki notki POLELA! (nie zaś mojej notki) —–>”wszystko się zaczęło”

  Osób i grona związanego z blogerem FYM ——> Polelowi i również i mojej osobie-
  -okazywanawielokrotnie przez „GRUPĘ FYMA” :

  Wielka niechęć, zwalczanie, obraźliwe słowa, a nawet i wręcz jawna nienawiść.
  Co trwa niezmiennie do dnia dzisiejszego!

  Przynajmniej dla mnie świadczy i to bardzo b/dobitnie.

  Polel dał się Pani pozorowanym „stawianiem kropki” – najwyraźniej zwieść.
  Starając się po raz kolejny tłumaczyć Pani (i innym zapewne) —–> dlaczego podzielił się swoją wiedzą = dlaczego swój „Smoleński Sen” opowiedział.

  Bardzo proszę nie odbierać tego co pisałem powyżej w ten sposób, że ja mam do Pani jakiekolwiek pretensje. O nie!
  Ja bowiem, zdaję sobie sprawę z tego (doskonale pojmuję) Pani niezwykle niezręczną (trudną i niewygodną) sytuacje. Jest Pani i usilnie stara się Pani maksymalnie BEZKONFLIKTOWO, ——> „pogodzić z sobą” przebywanie, pisanie, komentowanie w polskiej blogosferze – będąc zamknięta i zawieszona w internetowej przestrzeni – gdzieś pomiędzy grupą Fyma a Polelem i moją skromną osobą.
  Tak samo, jak zdaje sobie sprawę z tego, że wspomniana grupa (podobnie jak Polela i mnie) Panią również – może starać się atakować, ośmieszać, obrażać, poniżać etc, na końcu zaś starać się POŻREĆ.

  Pozdrawiam

  P.S Nie zazdroszczę Pani tej i takij jak jest „sytuacji” a jedynie WSPÓŁCZUJĘ!

 124. Polel pisze:

  Fatku
  WOW!!!!!!!!!!!!
  Look like You realy have enough
  Of this established smells
  What are coming from people Fymika and company’s
  Very well !!!!!!!!!!!!!
  O YES!!!!!!!
  That was time finally to open windows!!!!!!!!!!!!
  I am with You and will be Totally
  Always in any case scenarios !!!!!!!

 125. Polel pisze:

  Fatku put the end to ' Staska ” insinuating this and or that!!!!!!!!!
  About Polel and You……..
  Whatever was emailed about Polel.in your exchanges with Stasek
  You can put in open for views of other’s
  I don’t care!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I can handle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Otherwise that slickly Moran will for ever says he knows something so secret about Polel or You!!!!!!!!
  Put the end to this shit!!!!!!!!!!!!!!

 126. E.B pisze:

  Polel

  Domyślam się wielu rzeczy, ale nie chcę o tym pisać. Jesteś w porządku, moim zdaniem. Sytuacja była trudna, ale chciałeś trafić do grupy, która dawała nadzieję, że coś z tego zrozumie. Siedzieliśmy przecież głęboko w temacie jak rzadko kto.
  Dlaczego tak się nie stało? Myślę, że było wiele przyczyn.

  Pierwsza to ta, że nikt w to nie uwierzył i posądzono Cię o to, że chcesz ośmieszyć sprawę. Rzeczywiście cywilom trudno w coś takiego uwierzyć. Sam Fatamorgan miał opory, ja też.

  Druga to taka, że ludzie przyzwyczaili się do swoich własnych teorii i nie potrafią z tego wyjść. Nie potrafią przyjąć, że tam mogło wydarzyć się wszystko.

  To, co opowiedziałeś jest jednak spójne i wiele niewiadomych wyjaśnia. Zdaję sobie sprawę, że nie powiedziałeś wszystkiego.
  Rozumiem okoliczności, które pozwoliły Ci to opowiedzieć. To był szczególny rok.

  Nikogo nie przekonasz, daremny trud. Zostaw sprawę, kiedyś wszystko wyjdzie na jaw.
  Może tego doczekamy.

  Jest jeszcze jedna sprawa. Krytykujecie nas ostro z Fatamorganem i to nie poprawia sytuacji. Polacy mają przecież swój honor i trudno łykać oskarżenie o durnowatość itp bez żadnej reakcji. Trzeba to też wziąć pod uwagę.

  Dziękuję za to co napisałeś. Wiem, że wyciągnąłeś rękę, ale do tanga trzeba dwojga.
  Kłótnie nic nie dadzą. Bądź tym mądrzejszym, przecież potrafisz :).

 127. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Ależ Pan jest szczegółowy :)).
  Mniejsza o notki, chodziło mi o sprawę i Polel dobrze to odczytał. Pytałam dlaczego nam to opowiedział. Wyjaśnił mi tyle ile mógł. Mnie to wystarczy.

  A jeśli chodzi o moją szczególną sytuację, to jakoś daję radę :)). Już się chyba przyzwyczajono, że chodzę swoimi drogami, jak ten kot :)).

  Lubię Ich i Was. I niech tak zostanie. Trochę się już przecież znamy.

  Napisałam do Polela, żebyście trochę zbastowali w oskarżaniu nas o różne niecne rzeczy. Proszę, tak będzie zdrowiej :).

  Pozdrawiam

 128. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO ciupke like
  Mother Theresa jezdes
  Actually even better jezdes
  With Your calls for ;
  Peace Love and Total Unlimeted Forgivnes
  Smile’s:]))))))))))))))))))
  For everyone everywhere
  Polel Love You for it!!!!!!!!!!
  : ))))))))))))))))

 129. E.B pisze:

  Thanks, my Darling :))

  Puszczam mimo uszy Twoje złośliwostki :))

 130. Polel pisze:

  Ewcia:)
  NO-ALE Ty 'Polela nazywasz:)))))))))))
  Normalnie i wogole ' cacanie ”
  Wez przesran :))))))))
  :)))))))))))))
  NO-BO se jeszcze cosik pomysla……
  LOL :)))))))))))))))
  NO-i beda chcice mieli max
  Czytac nasza Ewulcia Korespondente
  Ciupke se Old Salonisko tera przypomnialem:)))))))))))))))))
  Maybe You remember :))))))))))))))
  Pi-eSy Staska jakosik na Fatka blogowisku NIMA
  NO-TO Hiba jezd next point for Poledomuso:)))))))))))))))))))))))
  LOL :))))))))))))))
  NO-BO po Stasku na Fatka blogowisku ani sluchu ani duchu a Stasek tylko se ciupke na swoim blogowisku na Fatka i Polela geoposzczekuje
  Pi-eSy#2 :)))))))))))))))))))))))

 131. E.B pisze:

  Polel

  Wyluzuj, żartuję przecież.

  Święta idą, więc i nastrój bardziej życzliwy dla ludzi :)).
  Na PT nie będzie tego, co było na starym salonie. To nie ten typ portalu.

  A co do Stana, to niech sobie to z Fatamorganem wreszcie wyjaśnią i będzie spokój.

 132. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Cosik jeszcze Polel se przypomnial
  NO-taki ciupke wiecej jak Ciupke
  Funny moment from Old Salonisko
  :))))))))))))))))))))))
  LOL :))))))))))))))))))))))))]
  NO-jak Profesore Cenzore Echosour
  Sciemnial na max
  Klamiac jak najety!!!!!!!!!!!
  No jak to niby Fatekowi komenta usunal za to ze Fatek klal wulgarnie
  na Krzysia Szarmanckim blogowisku niby …………..
  NO-a Fatek spokojnie scieme na MAX Echosores ' przeczekal '
  NO-a potem FINITO WALNAL
  NO-BO wkleil swoich komentow KOPIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))))))))))))))))
  To bylo normalnie i wogole PIEKNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  And very funny :)))))))))))))))
  LOL :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Cosik Polelowi sie widzisz
  NO-ZE teraz z Staskiem
  NO-TO hiba bedzie Ewulcu totally
  Tak samo :))))))))))

 133. Tadeusz_K pisze:

  @Polel
  Co tak nakręcasz tą sprężynę.
  Pęknie.
  Każdy materiał ma swoją ograniczoną wytrzymałość.
  pzdrw.

 134. Polel pisze:

  Hi Tadeo:)
  Bo smiesznie bedzie:))))))))
  Bankowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Polel lubi jak jezd FUNNY
  LOL :)))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy Tadeo a Ty jak jezd funny na max to nielubisz????????????

 135. Polel pisze:

  Tadeo
  Normalnie i wogole to hiba Ci upsklo uwadze
  NO-a jak upsklo to
  ZBUDZ SIE !!!!!!!!!!!!
  NO-ZE Stasek Polela ciupke tez obszczekuje!!!!!!!
  NO-i chce za nogawki szarpac i chwytac ……..
  SCIEMNIAJAC o Polelu na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 136. E.B pisze:

  Polel

  Tadeusz ma rację. Nie trzeba podkręcać atmosfery. I tak jest wystarczająco „gorąca” :).

 137. Neonowy pisze:

  Fatamorgan, czasu nikt teraz nie ma bo swieta blisko. To wiadome. Czekamcierpliwie na kontynuacje pewnie po swietach bo widze ze wziales sie brachu powaznie za tupolewa z wydaniem pis. Na neonie cicho bez ciebie.Tymi trolami to nie warto sie przejmowac.. Takich najlepiej wyrzucic i koniec bedzie.

 138. Neonowy pisze:

  Nasmiecone tu jest strasznie polowa komentarzy to glupoty od pierwszego liczac

 139. Neonowy pisze:

  Narazie Fatamorgan trzymaj sie Brachu
  Troli pogon bo ci znowu smieca jak na salonie zeby zepsuc

 140. Polel pisze:

  Ewulcia:)
  No co Ty :)))))))))))
  TO-NIBY noty Staska NIMA
  Sciemy co ciupke wiecej jak ciupke
  Stasek sprzedaje NIMA
  Normalnie i wogole zara wydumasz
  NO-ZE to hiba tylko Polel
  Pod tym kociolkiem se Ciupke
  NO-TAK se ' podgrzewa '
  NO-BO bankowo Polelowi jezd
  Zimno :)))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))
  LOL :)))))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy Pozaluj Ewcia i ciupke utul i lezki otrzej przesladowanemu przez Polela i Fatka Staskowi
  :)))))))))))))))))))))))))))

 141. Polel pisze:

  Hi Neonik:)
  Ciupke se teraz dumam
  Normalnie i wogole dylemato
  NO-BO jak……no z tego Neona
  NO-TO Neonik
  Cy aby Ty………
  Nie Komunista ???????????????

 142. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Ciupke Polela ' przytkalo '
  Normalnie i wogole
  NO-TO niewim co jezd grane
  NO-BO Ty chciala Profesore
  Od Polela ' pozdrawiac ,
  NO-a ani ciupke hiba
  Nie chcesz se he ba pogadac o fun
  NA MAX ::)))))))))))))))))))
  NO-i ciupke nawet wiecej:))))))))))
  LOL :))))))))))))))
  What a memories !!!!!!!!!!!!!
  NO-ten FUN :))))))
  Co bankowo byl na Polela blogowisku :))))))))))))))))))))))
  Jak Polel walnal note o Profesore Cenzore :))))))))))))))))))))))))
  Salonisko smialo sie bankowo na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO takiego obciachu jak se Echodores wtedy zrobil :)))))))))))))
  NO-TO hiba se nigdy zaden inny Bufonik bankowo nie walnal
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))
  LOL :))))))))))))))))))))))))))))))))))

 143. Ddalia333 pisze:

  P. Polel
  Jakis czas temu ukazał się filmik z lotniska warszawskiego, przed odlotem, niby z poranka 10.04.10… ( jest na nim P. L K. i paru innych ludzi) ten filmik nie jest ciągły, tylko jakby, z serii fotek poskładany. Czy mogłby Pan coś o tym filmiku? Czy on rzeczywiście z tego poranka jest?. Czemu nie jest ciągły?
  Pozdr.

 144. E.B pisze:

  Polel

  A nie pomagasz przy lepieniu pierogów na Wigilię?

  Na PT już idą Święta.

  Krok za krokiem, krok po kroczku
  Idą Święta jak co roczku…

 145. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Ty Polela nie pytaj o pierogi
  Tylko sama te pierogo se Lep:))))))))))))))
  NO-BO tylko ciupke i Swieta
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Ciocia Jadzia ma maszyne do lepienia Ewcia
  Tu je Ameryka :)))))))))))

 146. E.B pisze:

  Polel

  No se lepię :)).

  Maszyna nigdy nie zastąpi człowieka. Nawet w Ameryce :))

 147. Polel pisze:

  Ewula:)
  Patcz Ty lepiej co sie dzieje
  Normalnie i wogole
  Slawa Polelomusa hiba rosnie
  NO-BO tera :))))))))
  NO-TO o Polskie filmiki
  NO-o Scieme na max
  Co jezd bankowo!!!!!!!!!
  Made in Poland production
  Other people
  Polela pytaja :)))))))]))))))))))
  Pi-eSy
  Slawa Polela
  Po interneto
  Zapierdziela
  Pi-eSy #2 No i co Polel Ewcia ma tera Dalia powiedziec?????????
  Ze niewie?????????????????

 148. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  Pudlo!!!!!!!!!!!!!!!
  Komentem :)))))))))
  Ewula Ty maszyneria
  Cioci Jadzia
  Nie widziala:)))))))))))))))))))))))))
  NO-BO bankowo SUPERO zastepuje Polela !!!!!!!!!!!!!/

 149. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Wyglada hiba na to
  Ze Polel na dwoch Wigilias bedzie
  NO-BO mam byc u Fatka
  NO-a u Bargosika Family
  Wiadomo ze tez z Polelem
  Bargosika napieral i napieral
  NO-zeby Fatkowi byli u nich
  NO-ALE Fatka Family from Poland
  Przyleci wieczorkiem…….
  NO-TO wiadomo ze chca zeby tylko razem u siebie

 150. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Big Choinke se juz ubralem
  :)))))))))))))))))))))))))
  Prawdziwa !!!!!!!!!!
  No taka co pachnie:))))))))

 151. E.B pisze:

  Polel

  Masz prawdziwe Święta, we własnym domku i wśród Przyjaciół. Od lat chyba takich nie miałeś.
  Najbardziej zazdroszczę Ci tej prawdziwej choinki. Muszę i ja pomyśleć o takiej, choćby niewielkiej.
  Z dzieciństwa został mi zapach właśnie takiej choinki i pomarańczy. Pomarańcze to był towar reglamentowany w PRLu. Specjalnie przysyłano nam je na Boże Narodzenie :).

  Z tymi dwiema Wigiliami to jakoś dasz radę przecież. Nie takim sprawom dawałeś radę :)).

 152. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Polel ” da se rade '
  Bankowo zjem wszytko
  Mam miam :)))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))
  Zjem bankowo wszytko!!!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))
  Pi-eSy Pomarancze na Choince????
  Ewula your childhood was strange
  :)))))))))))))

 153. Polel pisze:

  Ewcia:)
  No tak jezd:)))))))))))
  Domek jest:)))))))))))))
  Choinka jezd co pachnie:)))))))))
  Friends sa SUPERO:))))))))))))))))))))
  Bargosik mowi ze hiba czas Polelowi zaczac dzieci robic:)))))))))))
  Pi-eSy Tak ciagle tera zagaduje o tych dzieciach moich co ich niemam no i ze Bargosik wnukow tez jeszcze nie ma i tak wkolko ta sama gadka leci…….. Tesciem hiba by chcial zostac albo co:)))))))))))))))))))))))))))

 154. E.B pisze:

  Polel

  No cośty!!! Na jakiej choince? Na stole :)).

  Na choince to były piękne bombki i światełka. Takich bombek dzisiaj nie ma. No i wieszaliśmy tam pierniczki i cukierki, a potem zjadaliśmy :)).

  Polel, moi Rodzice mieli mały domek z ogródkiem i to był prawdziwy dom. Dzisiaj mieszkam w szufladzie w bloku, co prawda z pięknymi widokami ponad dachami miasta, ale to nie to.
  Może jeszcze kiedyś zamieszkam w takim domku i będę hodować róże i inne kwiatki jak moja Babcia. Jestem do Niej podobna, trochę zbyt łatwowierna i otwarta na ludzi. Ale to już takie geny :)).

 155. E.B pisze:

  Polel

  W końcu Cię ożenią. Nie ma przeproś :)).
  Ale myślę, że to dobre rozwiązanie dla wszystkich i dla Ciebie :). Nie sądzisz?

 156. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Jak by cos :))))))
  NO-TO ….to zawsze se mozesz
  Sadzic te roze na back yard przy domki Polela
  NO-BO warunki bankowo sa na max
  Ciupke ziemi ezd:)))))))))))))))))
  Hiba na Polskie miary to tak bedzie ciupke wiecej jak z hektarek :))))))))))))))))))))))))

 157. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Hiba z tym ' ozenkiem ' Polela
  :))))))))))))))))))
  Wejsciem do Family de Bargos
  NO-TO ciupke za wczesnie planowac :))))))))))))))))))
  NO-BO Ksiezniczki jeszcze nikt o zdanie nie pytal :)))))))))))))))))
  LOL:)))))))))))))))))))))))))))))))

 158. E.B pisze:

  Polel

  Dziękuję Ci za miłe zaproszenie, ale moje miejsce jest tu.
  A te róże to może będzie miał Ci kto sadzić i pielęgnować :))

 159. Polel pisze:

  Ewcia:)
  NO-ALE …….
  Kiedys moze tak for ciupke or longer time tak jak vacation
  No tak od wiosny do kiedy bys mogla i chciala
  No jakbys chciala chciec
  No tak zeby sie te roze przyjely
  :)))))))))
  :)))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Wiesz nigdy nie moglem do
  ' siebie ' nikogo jeszcze zaprosic
  SUPERO jezd ' moc ' :)))))))

 160. E.B pisze:

  Polel

  Tak, wspaniale jest móc czuć się właścicielem. Mieć coś swojego, na własność. Polacy zostali tego pozbawieni, pozbawieni ziemi, bo nawet własnościowe mieszkanie w bloku to nie ziemia.
  A my mamy coś takiego w sobie, pewnie po naszych przodkach, że czujemy się silni, kiedy mamy własny grunt pod nogami. Jesteś szczęściarzem.

  Dziękuję Ci, ale jak na razie mam tu multum obowiązków, z których muszę się wywiązać.
  Ale to bardzo miłe z Twojej strony :).

  A co do planów matrymonialnych, które krążą nad Twoją głową :))., to wszystko w swoim czasie. Ale grunt jest przygotowywany :)).

 161. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO bankowo jezdem
  Szczesciarz i to na MAX
  NO-BO zeby miec 100 blizn na ciele
  NO-i miec usmiech na twarzy :)))))))))))))
  Hiba tylko taki ' szczesciarz ” jak Polel bankowo tylko moze miec:)))))))))))))
  NO-i DOMEK dostac i miec:))))))))))
  NO-BO domek to prawie ze dostalem od Babcia………
  Mam 10 lat na placenie do Trust dla trustees
  Kiedy tylko i po ile splacac chce
  Lepiej nie mozna chciec:)))))))))))))
  Do tego Babcia domku cene w zapisie obnizyla nie ze ciupke no ale na max………………
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))

 162. E.B pisze:

  Polel

  Wszystkiego mieć nie można. A więc blizny dla równowagi :).
  A mieć uśmiech mimo wszystkich przypadłości losu, to już charakter :)).

  Rozumiem, że to podatek, to dla Trust?

 163. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Oj nie podatek:)))))))))))
  Babcia w Testament’s zapisala DLA Polela zapis in form of open option !!!!!!
  To znaczy ze Domek moge kupic
  Mam na zaplacenie za Domek 10 lat
  Cene Babcia obnizyla na MAX!!!!!!!!!!!
  Przez te 10 lat nie Polel tylko legally Thrust is the owner………
  Trust to Law’s Firm & Bank co ma property’s Babci do czasu jak Polel nie zaplaci ' pilnowac ' I gwaratowac DLA reszty Babci family to property
  Moge mieszkac w domku 10 lat i wyplacic $ kiedy chce
  Moge placic po ile chce i kiedy chce
  Babcia zastrzegla nawet ze jak bym nie chcial kupic po ilus latach no zmuenil zdanie bo cosik mi sie w planach zmieni …………to wszysto co bym zaplacil do tego czasu Trust musi mi oddac…….

 164. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Podatkami to nie strasz Polela
  :)))))))))))))))))))))))))))
  NO-BO ich nikt nie lubi
  NIE!!!!!!!!!
  Bede placil podatek od nieruchomosci jak kazdy:((((((((
  Cale szczescie DLA SZCZESIARZA
  Ze za ten ROK Babcia Estate’s Taxes zaplacila :)))))))))))))))))
  Next year bedzie Polel placil :(((((((
  Pi-esy

 165. Polel pisze:

  Pi-esy mi cosik zjadlo
  Property Taxes to ciupke sie hiba boje zeby sprawdzic !!!!!!!!!!
  NO-ALE bankowo jezd tak z 5000$ rocznie pewnie do placenia
  NO-ALE ten tax kazdy co ma property placi co ROK:(((((((((((

 166. E.B pisze:

  Polel

  Łoj, trochę to skomplikowane, ale chyba rozumiem. Jednym słowem musisz dalej pracować, żeby domek wykupić w ciągu 10 lat. No chyba, że zmienisz zdanie, bo zamieszkasz w innym pałacu :)).

  Babcia zadbała też o swoją rodzinę, ale dała Ci wielkie fory. Mądra Babcia.

 167. fatamorgan pisze:

  Witaj w Klubie Polelu/Właścicielu!

  Zerkam na P/T i co tu widzę
  🙂
  Polela w przestrachu?
  To zaś, jest czymś zupełnie dla mnie „nowym”.

  Szczerze uśmiałem się, oczywiście nie z Ciebie Polelu, lecz jedynie z Twojego „bólu i niepokoju” ——-> najwyrazniej spowodowanego nieuchronną wizją płacenia podatku realnościowego. Nieuchronnie i niezmiennie ciążącego na wszystkich właścicielach nieruchomości.

  P.S Nie chcąc Ciebie bardziej zasmucać Polelu, nie będę „rozpisywał się”. —–>o innych, lecz zawsze koniecznych i stałych „kosztach” utrzymania property.
  🙂

 168. fatamorgan pisze:

  Witam Pani Ewo
  🙂

  Powiem tyle i aż tyle.
  Jeśliby Polel nie wykorzystał możliwości dokonania tak korzystnego zakupu, to okazały się człowiekiem co—–>najmowej „nierozsądnym”!

 169. E.B pisze:

  fatamorgan

  Witam przedświątecznie 🙂

  „Babcia” będąc dla Polela bardzo szczodrą, jednocześnie pomyślała, że jeśli otrzymujemy coś, co nas nic nie kosztuje, to nie cenimy tego. Ustaliła więc cenę, niewygórowaną, ale jednak.

  Bardzo mądra Babcia i warto brać z Niej przykład. Również w stosunki do swoich dzieci. Trochę potraktowała Polela jak syna.

  A teraz to już głowa Polela, co z tym zrobić. Własność kosztuje, tak jak wolność. Nic nie ma za darmo.
  Ale myślę, że nie zrobi Babci zawodu.

 170. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Normalnie i wogole
  Wyszlo hiba na to
  Polel jak nie kupi
  To jezd glupi
  Pi-esy NO-ALE Polel
  Tak glupi
  NO-TO nie jezd
  Domek bedzie Polelka
  :))))))))
  Bankowo!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy#2 Jak Ci praca idzie
  Fatku jak jest?????
  Can you finish all before end of the year ??????????

 171. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Juz pewnie spisz se
  NO-BO pierogow to hiba po polnocy nie kleisz:))))))))))))
  NO-a Fatka tez juz nima
  NO-BO Fatek po swoja famylije pojechal na O’Hare
  Ciupke se dumam o tym moim Domku :)))))))))))))))))))
  Masz racje Ewula
  SUPERO jezd Polakowi Domek i ziemie miec
  No hiba to jezd w tych genach:))))))
  :)))))))))))))))))))
  Bankowo w Polela genach jezd!!!!!!!!

 172. Polel pisze:

  Ewulcia:)
  Geny genami a podatki podatkami!!!!!!!
  Szczeny Polelowi ciupke wiecej
  No tak no ciupkej i ciupke no tak
  Twardzo zwarly sie a teraz
  NO- tak se grzytaja tera na max!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zdziercy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Sprawdzilem se jaki jezd property tax na ' domku ' :((((((((((((((
  Zdziercy¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Normalnie i wogole ZDZIERSTWO i ZJODZIEJSTWO na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 173. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Ciupke mi przeszla zlosc…..
  No ' ochlonolem ” ciupke juz…..
  NO-ALE jednak szok jezd!!!!!!!!!!!!
  Zapytalem ” szczypawic ' czemu tak duzo tego tax jezd…….
  One czasem pracuja ' part time ' w biurze co sprzedaje nieruchomosci
  NO-i to hiba ' ta ziemia ' :((((((((
  NO-BO ciupke to jej jezd!!!!!!!!!!

 174. E.B pisze:

  Polel

  Podatki od własności to sposób na zniewalanie ludzi. No, bo czemu one służą i dlaczego trzeba płacić za coś, co z trudem się zdobyło i utrzymuje?

  W Polsce one nie są na razie duże, ale zapewne wszystko przed nami. No bo dlaczego ma nam być lepiej?

 175. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Oj ojoj jpj
  Oj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo jezdem zniewolony
  Na MAX!!!!!!!!!!!!!

 176. Polel pisze:

  Ewcia: )
  NO-ALE: ((((((((((
  Nina upros………
  NO-i ' cza ' bedzie bulic te podatki
  :(((((((((

 177. Polel pisze:

  Ewcia
  Normalnie i wogole zalamka
  NO-ALE!!!!!!!!!!
  Ciupke mnie Szczypawice pocieszaly
  NO-BO hiba bede mial jakuesik ' znizki '
  Babcia nie uzywala na Domku takiej jednej opcji do znizki co sie nalezy za to ze Dom jest miejscem stalego zamieszkania……..
  To primo!!!!!!!!!!
  Primo#2 to ze hiba Polelowi bedzie sie nalezec inna znizka :))))))))))))
  Za Polela type of ' pracy ' and serviced time:))))))))))))))))
  Secundo by bylo z tego take
  NO-ZE to by dalo ' na dzien dobry '
  Jakiesik $ 5000 off z property tax
  DLA Polelka!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))))))))))))

 178. Polel pisze:

  Ewa:)
  No a tak wogole
  NO-TO tu te property taxes
  Sluza do zaplacenia za rozne zeczy
  #1 za szkolki!!!!!!!!!!!!
  #2 za Library’s public parks public services public roads locally use
  NO-i takie tam inne ' wspolne ' wydatki localne
  Pi-esy wiem bo mnie Szczypawice ciupke oswiecily:))))))))))))))

 179. E.B pisze:

  Polel

  No to jako oświecony lepiej to zniesiesz :)) No i te ulgi 🙂

 180. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Co jezd bankowo najsmieszniejsze:))))))))))))
  LOL:))))))))))
  NO-TO the only way to get even
  No za te TAXES!!!!!!!!!
  To miec duzo dzieci:)))))))))))))))))
  NO-i siedziec w parkach i bibliotece na max:)))))))))))))))))))))))))))
  LOL :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 181. Ddalia333 pisze:

  Ewiś,
  Zdrowych, pogodnych, spokojnych i Błogosławionych Świąt życzę Tobie i Wszystkim tutaj piszącym…
  … i wracam do kuchni, bo jutro krotki dzień, część trzeba przygotować juź dziś.

 182. E.B pisze:

  DDalia

  Dziękuję Ci i również odwzajemniam te Życzenia.
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Błogosławieństwa od Maleńkiej Miłości z Betlejemskiej Stajenki.

  I do napisania 🙂

 183. E.B pisze:

  Polel

  Jak widać wszystkie Twoje drogi prowadzą do Rzymu :)).
  I chyba się nie obronisz :)). Przed przeznaczeniem nie uciekniesz :))))

 184. Polel pisze:

  Hi Dalia:)
  Thanks for your niceness:)))))
  Same and more for You
  Merry Christmas
  HO. HO. HO
  :))))))))))))))))))))))

 185. Polel pisze:

  Merry Christmas
  Wesolych Swiat
  NO-i Ciupke wiecej jak Ciupke
  Happy Happy Happy
  Happiness :)))))))))))))))))
  For All of You People’s here
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
  From Polel ( I am Polel )
  Pi-esy So and now :))))))
  Force for You Ewciu
  To be with YOU
  ALWAYS :))))))))))))))))))
  Pi-esy Fatku Tobie
  NO-TO !!!!!!!
  Speciale od Polela zyczyl
  Tez bede :))))))))))
  Bankowo
  NO-ALE hiba juz jutro:))))))))))

 186. E.B pisze:

  Polel

  Radosnych Świąt wśród Przyjaciół i we własnym domku :))
  Niech Cię Gwiazdka Betlejemska prowadzi i strzeże przez następne dni całego roku,
  I dzięki za tę Force for me :). Potrzebna 🙂

  Merry Christmas!

 187. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  NO-TO u Ciebie juz Swieta:)))))))
  Normalnie i wogole plamy nie Salem
  Sie znaczy :))))))))
  Polel ' dal rade ' :)))))))))))))
  Dwie Wigilie zaliczone
  NO-i wszytko zjedzone :))))))))))
  Pi-esy no ciupke ciezko bylo u Bargosikow…..
  NO ciupke tylko :)))))))
  NO-BO jadlem I jadlem I jadlem!!!!!!!!
  For a second time in 3 hours
  NO-ALE dalem rade i zjadlem:))))))
  Mam miam bylo:)))))))))))
  Pi-esy #2 Pasterka nawet Ewula u Polela zaliczona po drodze do domku:)))))))))))))))))
  Ciupke do kitu bo o 9 pm bylo: (((((((
  NO-ALE o polnocy do Chicago land zasuwac Ciupke sie Polelowi nie chcialo……….
  Pi-esy #3 Hiba se jednak kupie samochod jakisik
  NO-BO ciupke wiecej jak Ciupke
  Tak jakos ” dziwnie ' sie people na Polela gapili po Pasterce
  Normalnie i wogole tak sie gapili
  NO- jak by nigdy nikogo co se lubi jezdzic motorcycle…..
  No nie widzielu :))))))))))))))))
  Pi-esy #4 Sniegu ciupke napadalo:))))))))))))))))
  White Christmas na max u nas jezd:)))))))))
  Pi-esy #5 Ciupke se hiba jeszcze pobiegam :)))))))))))
  NO-BO all this snow and lights :)))))
  Bankowo Ewciu
  Calls hiba for long nice run
  Lubie jak tak ladnie ze sniegiem jezd
  Lubie to:))))))))))))

 188. E.B pisze:

  Polel

  Można Ci pozazdrościć „białych” Świat, bo u nas jesienna plucha.
  Ja też byłam na Pasterce, ale o północy. Dziwna ta Pasterka wcześniejsza.
  Samochód to już chyba będziesz miał gdzie wstawić? Zapewne przyda się.

  Polel, mam jakieś problemy z PT, techniczne. nawet nie wiem, czy ten komentarz nie trafi do moderacji. Może mi Tadeusz pomoże.

  Miłego świętowania nadal 🙂

 189. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  Supero jezd se tak ciupke
  Po…….' swietowac '
  Bankowo fajowo jezd
  No ze sniegiem:))))))))
  Balwana walnalem w nocy
  Takiego ' Polskiego '
  Stoi se tera z przodu domki
  Pi-esy Ciupke sie najezdzilem zeby znalesc sklep otwarty……..
  NO-BO marchewki nie mialem
  NO-a Balwanek bez nosa z marchewki……
  Bankowo by hiba za Polskiego nie uszedl:)))))))))))))))))))))))
  Pi-esy #2 Balwanek SUPERO jezd
  :)))))))))))))))))))

 190. E.B pisze:

  Polel

  Szkoda, że nie możesz dać zdjęcia bałwanka. Ale wyobraźnia pracuje :))

  Chicago jest hiba na równoleżniku Hiszpanii, no i takie śniegi ? Niebywałe.
  Polska już całkiem „zdziadziała” pod tym względem.

  A świętować dobra rzecz. Może przypomniały Ci się dawne lata….

 191. E.B pisze:

  Ale jesteś prawdziwie polski „wariat”, żeby w Cichą Noc jeździć za marchewką po Stanach :))).

 192. Polel pisze:

  Uwulcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO ciupke nie tak:)))))))))
  Nie za ' marchewka ' Polel jezdzil
  NO-ALE za nosem DLA Polskiego Balwanka:))))))))))))
  To jezd primo!!!!!!!!!!!
  NO-a primo#2 to jezd bankowo takie
  NO-ZE nie jezdzil po ” Stanach ”
  Tylko po okolicy:))))))))))))))))))
  NO-tak max 10 miles radius :))))))))))))
  Pi-esy Ewciu !!!!!!!!!
  Polel nie jezd wariat
  NO-BO bankowo
  Polel ( I am Polel )
  NO-TO hiba
  Tylko ciupke ciupke
  Ciupke tylko
  Ciupke!!!!!!!!!
  Ciupke rabniety jezd :))))))))))

 193. E.B pisze:

  Polel

  Ale chyba nie mówiłeś ekspedientce w sklepie, że to polskiego bałwanka?

 194. E.B pisze:

  Tadeusz

  U mnie z technikaliami już jest o’key. Dzięki, bo pewnie interweniowałeś.

 195. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO z ekspedienrkami
  Ciupke krucho tu u nas jezd
  NO-zeby se rak spotkac
  NO-i ciupke pogadac :))))))))))))
  Pi-esy Ewula jak ktosik tak tylko stoi przy kasie……
  Takie jakusic cos z niebieskimi wlosami
  Totale face jak u debila
  NO-TO sie za ekspedienta niezardzo
  Hiba by go liczyc cosik takiego dalo
  :((((((
  NO-ALE in new gender age
  NO-TO co ja tam wiem……
  :))))))))))))))
  Pi-esy#2 ciupke marchewek zjadlem
  NO-BO hiba z 3 funty w opakowaniu bylo……..
  Pi-esy #3 Zeby tylko nosa balwankowi nic nie zezarlo….
  NO-BO zapomnialem zostawic jedna marchewke ….
  NO- na tego nosa ” spare '
  Pi-esy #4 Finito z pisaniem Ewciu
  NO-BO lece zobaczyc
  NO-czy Balwanek jezd OK

 196. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Piszę, uzupełniając wiadomość, jaką właśnie telefonicznie zostawiłem
  na Twojej poczcie głosowej.
  Podziwialiśmy wczorajszego wieczoru dekoracje świąteczne na domach w okolicy.
  Pojechaliśmy zobaczyć, co i ty Polelu zainstalowałeś wokół i na twoim „Domku”.
  Tak barwnie i radośnie o dekorowaniu „Domku” – nam przecież w czasie Wigilii mówiłeś.
  Widzieliśmy również śnieżnego bałwana o którym tu pisałeś. Trudno byłoby tego iście „polskiego” akcentu świątecznych dekoracji nie zauważyć.
  Warto było przejechać i stanąć w pobliżu twojego „Domku”, który prezentuje się wspaniale.
  Polski bałwan przed domem – jest doprawdy imponujących rozmiarów.
  Gościom z Polski, nam, lecz najbardziej chyba naszym polsko/amerykańskim najmłodszym pokoleniom – twój „polski bałwan” z nosem z marchwi, oczami z węgielków, wielkim kapeluszem
  i miotłą zrobioną z uschniętych gałęzi – wybitnie spodobał się.
  Tak bardzo, że dzisiejszego dnia i to już od rana, dzieci zabrały się za lepienie bałwanów.
  Na nic jednak ich wysiłki i próby, bo śnieg jest zbyt przymarznięty.
  Wszyscy zastanawiamy się nad tym, jak udało się tobie Polelu, tak wielkiego bałwana
  z tak twardego śniegu, skutecznie zlepić?
  Może Polelu wpadniesz do nas i udzielisz dzieciom lekcji lepienia.
  Możesz też, oczywiście jeśli zechcesz – zabrać całą gromadkę „na ciupkę” do siebie.
  🙂

  P.S Właśnie, „omawiana” jest przez dzieci, dodatkowa, trzecia, ekspedycyjna „zimowa opcja”. Znacznie dłuższa w czasie, obfitsza w śniegowe zabawy, opiekę nad grupką i zapewne i bardzo czynny udział w zabawach, legendarnego Wujka Polela. Szczegółów Wujku, dowiesz się zapewne już wkrótce od „D”. Bankowo = niezwłocznie, kompletnie i wyczerpująco, zaraz po tym, jak tylko do nas przyjedziesz. Ja zaś Polelu, oświadczam już teraz, że jeśli zgodzisz się realizować plany „D” – to i ja godzę się na wyjazd. Jednakże, od dalszej części – umywam ręce. Ewentualne uzyskanie zgody na wyjazd od wszystkich „Mam” – to już sprawa Twoja i dzieciaków.

 197. Tadeusz_K pisze:

  19-37
  Gratulacje dla Polela.
  Dopiał swego.
  To się liczy!

 198. fatamorgan pisze:

  Tadeusz_K

  O tak!
  Polel dopiał swego.
  Bałwan jest bowiem imponujących rozmiarów, ma około 3 metry wysokości!
  Ulepiony jest o dziwo – z b/twardego, pokrytego warstwą lodu śniegu.
  Temperatura u nas, to obecnie -16 stopni w skali Celsjusza.
  Jak tego Polel dokonał, pozostaje dla mnie tajemnicą!

 199. Tadeusz_K pisze:

  @fatamorgan
  Pzdrawiam obu Panów=fatamorgan i Polel..
  Życzę wszystkiego najlepszego, świątecznego, polskiego.
  T_K.
  „pozostaje dla mnie tajemnicą!”- polewał wodą w stosownym czasie, skubany cwaniak. 🙂

 200. fatamorgan pisze:

  Polewanie wodą powiada Pan….
  Tak, to jest możliwe wyjaśnienie.
  Domyślam się, że Polel musiał używać traktorka z pługiem i odśnieżarki do śniegu w celu zgromadzenia tak znacznej ilości śniegu w jednym miejscu.
  Co nie tłumaczy jednak, jak udało się Polelowi – „zmusić” —-> tego typu śnieg, do
  lepienia/sklejenia się w kształt bałwana (w tak niskich temperaturach).
  Polewanie wodą nagromadzonego śniegu, faktycznie mogłoby powstanie
  tak wielkiego bałwana – w tego typu warunkach wytłumaczyć.

  Pozdrawiam Pana

 201. E.B pisze:

  Polel

  Ta Twoja Ameryka :)). Ja przynajmniej wiem, z kim rozmawiam w sklepie :). Mogę pogadać nawet o polityce, bo znamy się nie od dziś.

  Podobno pięknie ustroiłeś swój domek. Masz w tym roku wyjątkowe Święta.
  A Fatamorgan szykuje Ci dalsze atrakcje :)).
  Miłych zimowych wakacji więc Ci życzę.
  Ale ten mróz. Uff!! U nas dzisiaj świeciło słonko jak wiosną. Śniegu nie uświadczysz, chyba wysoko w górach.
  Baw się dobrze :)).

 202. fatamorgan pisze:

  Witam Pani Ewo
  🙂

  To nie Fatamorgan „szykuje” Polelowi wyjazd/wypad w krainę śniegowych zabaw i przygód, tylko dzieci od samego rana snuja u nas takie właśnie plany.
  Myślę jednak, że to Polel musiał coś już znacznie wcześniej – naszemu synowi naobiecywać. Wygląda bowiem na to, że z naszym synem na czele, dzieci będą teraz bardzo prosić Wujka Polela aby zgodził się wspomniane plany urzeczywistniać.
  Chodzi tu o zimowy wyjazd do domku wakacyjnego.Tam, w te „polskie Bieszczady” – o których to pisaliśmy z sobą swego czasu.
  Pomysł wyjazdu absolutnie jednak nie jest mój.
  Problem w tym, że wujka Polela ani słychać ani widać, a tu wielkie plany już są porobione.
  🙂
  Szczęściem tego roku jest to, że mamy w tym okresie radość z wizytu w USA naszych drogich polskich gości. Przyjechały bowiem do nas, na okres świąteczny, nasze rodziny z dziećmi.
  Będą z nami – aż do końca pierwszego tygodnia nowego roku.
  Nasz syn, oczywiście naopowiadał swoim kuzynom z Polski o wujku Polelu „takie rzeczy” – że zapewne wszystkie dzieci oczekują Polela w akcji (co najmniej) unoszącego się i latającego w powietrzu nie gorzej od Iron Man.
  No cóż, dzieciom, których rodzice (włącznie z nami) są już do zgody na ekspedycje dostatecznie „urobieni”, pozostaje teraz tylko czekać, na zgodę Polela i ustalenie czasu wyjazdu.
  Jednak, tak jak już powyżej wspomniałem, słuch zaginął i dzisiejszego dnia Polel przepadł.
  Wiem jednak, że od kilku dni planował wraz ze swoimi przyjaciółkami (mowa tu o Polela „szczypawicach”) odwiedzenie zaraz po świętach, ślicznie przybranego w świąteczne szaty śródmieścia Chicago i wspólną kolacje (w znacznie szerszym gronie przyjaciół) w jednej z tamtejszych restauracji. Tak więc, pozostaje dzieciom i nam, jedynie cierpliwie czekać.

  Pozdrawiam Panią jeszcze świątecznie, oraz jak zawsze – bardzo, bardzo serdecznie

 203. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Jeśli odczytasz to – co pisałem do Pani Ewy, to myślę że szybko zrozumiesz, jaką mamy „sytuacje”. Wiem, że zapewne nie zawiedziesz dzieci oczekiwań. Właśnie zbieramy się, ażeby jechać z dziećmi do Wal-Mart i zakupić dla nich wszystkich, znacznie cieplejsze od zwykłych ubrań, kombinezony śniegowe. Prawdopodobnie, jakość kupowanych w tym sklepie nie będzie najlepsza, ale jest to jedyny otwarty całą noc sklep w okolicy i może chociaż jeden wypad i zabawy na śniegu, te kombinezony jakoś wytrzymają.
  Dzwoniłem do Wally i śniegu jest w Galena +/- 4 cale. Może zresztą, jak to bywa w wyższych elewacjach, tego śniegu spasc tam nie-co wiecej. Wally włączył już mocniej ogrzewanie, uruchomił pompę, odkręcił i sprawdził wodę. Drewna do kominka są tam znaczne zapasy. Cześć, to jeszcze z tego – co Ty narąbałeś i poskładałeś pod szopą. Jedzenia wystarczająco powinno być w zamrażarce. Jest tam nawet i pyszny bigosik, co tak bardzo Polelu lubisz.
  Sam nie wiem, czemu właściwie piszę o tym wszystkim tutaj.
  Chyba dlatego, że dzieci strasznie mnie proszą i b/mocno „napierają”.
  🙂
  Daj proszę znać „jestem”(niezależnie od pory)
  Wprawdzie Polelu „nie pali się” – ale nie muszę Ci chyba dalej opisywać, do jakiej temperatury
  chęć i zapał dzieci doszedł.

  P.S Zastanawiamy się jeszcze jedynie, czy nie lepiej będzie, ażeby ktoś jeszcze z dorosłych
  z Tobą i dziećmi pojechał. Policzyliśmy już miejsca w Sprinter, tym co nieoceniony Bargos zaproponował nam i pożyczył do odebrania naszych gości z lotniska.
  Sprinter bowiem nadal jest u nas i wygląda na to, że mogłaby jechać z wami, jeszcze jedna
  może nawet i dwie dorosłe osoby (po rozłożeniu ostatniego siedzenia)
  Biorę pod uwagę, że być może zechcesz, wziąć w zamian kogoś z nas —>Twoje „Szczypawice”. Zrobisz jak uważasz i uznasz za stosowne.
  Wiemy bowiem doskonale, że pod twoją opieką i z tobą Polelu – dzieci będą całkowicie bezpieczne.

 204. Polel pisze:

  Fatku jest po polnocy
  Nie bede CIE budzil telefonem
  Wchodze w to wiadomo
  Nima problemo
  Tyrkne jak sie naspie
  Powiedz D ze bede po nich 4 pm sharp!!!!!!

 205. Polel pisze:

  Fatku!!!!!!!
  Szczypawice to by se pojechaly
  Ale nie moga
  Bez extra babysitting
  Polel bedzie OK
  Dzieciaki bankowo tez!!!!!!!!!
  Spoko Fatku
  :))))))))))))))))))))))

 206. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie, w przerwie świątecznej 🙂

  Jest Pan zapewne zajęty swoimi Gośćmi z Polski, ale to przyjemne zajęcie, szczególnie jeśli łączą Was prawdziwie rodzinne więzy.
  Ciekawa jestem jak Polacy odbierają Amerykę, z jej dobrymi i tymi nieco gorszymi stronami :)).
  Polel pisał o gender za kasą :)).

  Dzieciaki też mają frajdę z Polelem i zapasami zimowymi, ale myślę, że Polel ma frajdę jeszcze lepszą; )).

  Kończy się nam rok, pełen wydarzeń, ale mimo wszystko dobry dla Polski. Co nam przyniesie ten Nowy?
  Jest wiele znaków zapytania. Niektóre budzą nasz niepokój, ale może niepotrzebnie.
  Oczekiwań też jest wiele, ale co będzie pokaże czas.
  Na razie jeszcze tkwimy w świątecznym czasie, obudzimy się po Trzech Królach.

  Pozdrawiam Pana serdecznie i całą Pana Rodzinkę.

 207. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO Polel ma bankowo!!!!!!
  Fun na MAX!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO !!!!!!!!!
  Fatek caly bunch szalonych dzieciakow :))))))))))
  NO-i full of Goooffffenes young teenager’s se Polelowi ' podrzucil '
  OK jojooooj on jooooojjjjj
  Hiba ciupke ' wysiadam '
  NO-BO daja wycisk Polelowi na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Myslalem se tak………
  Multiple activities from early morning and by afternoon bedzie spokoj….
  NIEMA SPOKOJU
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO ze myslalem ze young team
  NO-TO bankowo wysiada ciupke
  NO-ZE jak Ciupke ich zmecze to spokoj bedzie…….
  NO-niby ciupke spokoju tera jezd
  NO-BO wzialem team do McDonald
  NO-ALE Ewa
  Co bedzie jak skoncza jesc te zdechlaki
  NO-TO Polel bankowo boi sie dumac
  Ewcia wykoncza hiba Polela
  NO-BO Polel
  Ledwo zipie!!!!!!!!!!!!!!!
  Powaga Ewcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Polel ( I am Polel )
  Normalnie i wogole
  Wymieka przy tej ferajnie hiba ciupke wiecej jak Ciupke!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy Supero jezd :)))))))))))))))))
  Pi-esy #2 Fajowo jezd:))))))))))))))))
  Pi-esy #3 Lubie ten TEAM na MAX
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))

 208. E.B pisze:

  Hej, Polel

  Jak widać jest sposób i na Polela :))).
  Ale ja wcale Ci się dziwię. Dzieci potrafią wykończyć. Nie wiem skąd mają tyle energii :))) A jeśli to jest team, no to ratunku !!!! :))))

  Polel jakoś trzymaj się, w końcu to nie będzie trwało wiecznie :))
  Sam jesteś z nimi? Czy masz jakieś wsparcie ?

  Trzymam kciuki za Ciebie i nie pozwól im na zbyt wiele. Zrób im musztrę :)))

  No i baw się dobrze.

 209. fatamorgan pisze:

  Szanowna Pani Ewo!

  Odczytałem Pani ostatni wpis już znacznie wcześniej. Postaram się „wkrótce” pełniej na Pani komentarz odpowiedzieć.
  Poruszyła Pani bowiem ciekawe i ważne tematy i kwestie. Zaznaczam tu i podkreślam już na wstępie, że doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, jak moje: „wkrótce odpowiedzieć”prawdopodobnie brzmieć będzie. Najprawdopodobniej brzmieć, niestety, ale może (aż zbytnio) „znajomo”. O tym jednak, napiszę szerzej za chwilę. Zacznę jednak celowo inaczej.
  Właśnie, zakańczam Pani Ewo (wreszcie i nareszcie!) moją działalność i pracę zawodową na ten rok.
  Wygląda bowiem na to, że o dziwo (traciłem chwilami nadzieje) jednak uda nam się wywiązać
  z wszystkich tegorocznych zobowiązań.
  Praktycznie, pozostał dla mnie już tylko nadzór nad drukowaniem, uporządkowaniem
  i przygotowaniem do wysyłki reszty raportów.
  Powinniśmy zakończyć prace, na kilka przed końcem dzisiejszego dnia.
  Teoretycznie, mógłbym już teraz opuścić studio. Poczekam jednak do końca, sprawdzę
  wszystko (raz jeszcze) a po drodze do domu, sam dokonam wysyłek.

  Rok 2017 – będąc w końcowym miesiącu grudniu, ostatecznie zbliża się już ku końcowi. A był to tak dla mnie, jak i dla grupy osób zatrudnionych w założonym przeze-mnie i nadal prowadzonym – studio analitycznym, rok wyjątkowo trudnej i wytężonej pracy.
  Często, pracy kończonej już „po godzinach”. Niejednokrotnie, cześć pracowników pozostawała w studio do późnych godzin wieczornych. Czasem zaś, praca trwała nawet i do godzin nocnych. To cecha charakterystyczna w roku 2017 dla naszego zespołu. Znakomita większość tegoż zespołu, to są ludzie stosunkowo
  młodzi. Nawet i bardzo młodzi ludzie. Tworzą wyśmienity i bardzo wydajny, prężny zespół
  analityków i pracowników biurowych. Wyspecjalizowany „Team” – złożony z bardzo odmiennych, osobowości. Postanowiłem, aby podziękować „im wszystkim” na koniec roku, wstrzymaniem działalności studio w pierwszym tygodniu, i – o jeden dzień po pierwszym tygodniu nowego roku. Prace wznowimy dopiero od wtorku 9 stycznia 2018.
  Wiem bowiem doskonale o tym, że tydzień dodatkowego urlopu, jest wszystkim,
  począwszy ode mnie a skończywszy na bardzo młodym, lecz jakże zdolnym i pracowitym
  człowieku – który jest z nami zaledwie od 8 miesięcy, bardzo! —-> i znacznie więcej, jak tylko bardzo potrzebnym.

  Pani Ewo, rozpisałem się o tym, nie bez zasadnego ku temu powodu.
  Jest to bowiem jednocześnie, pewna forma —–> wytłumaczenia dlaczego, tak wiele razy (szczególnie tego roku) nie odpowiadałem na Pani i innych osób komentarze.
  Co pragnę przez to Pani (a może i innym, jeśli odczytają ten mój komentarz) przekazać/powiedzieć.

  Otóż! Nie jest łatwym dla mnie zadaniem, pisać = aktywnie przebywać i istnieć w blogosferze. Istnieć w blogosferze —-> będąc ograniczanym, powtarzającym się nie tylko często, ale wręcz ustawicznie, brakiem odpowiedniego (ku prowadzeniu tzw. „blogerskiej działalności” zakresu potrzebnych (koniecznych!) ku pisaniu przedziałów tzw. „wolnego czasu”.
  Ileż to razy razy (szczególnie tego roku) niestety, ale byłem zmuszany brakiem czasu – do pozastawiania zamieszczanych pod moimi notkami komentarzy – bez adekwatnej, lub nawet i bez żadnej z mojej strony odpowiedzi.
  Proszę mi wierzyć Pani Ewo, że nie czuję się „z tym” – o czym właśnie wspomniałem, dobrze. Szczególnie zaś nie czułem i nie czuję się z tym „dobrze” – kiedy to, zmuszony bylem, wręcz chronicznym brakiem dostępnego ku pisaniu w blogosferze czasu – nie odpowiadać na Pani
  i innych, poważnych komentatorów wpisy.

  Za co to – raz jeszcze bardzo szczerze Panią i innych komentatorów przepraszam.

  Pozdrawiam Panią Serdecznie

 210. E.B pisze:

  Witam Fatamorganie jeszcze w starym, kończącym się roku 🙂

  Nie ma żadnej sprawy. Ja to rozumiem. Sama też w tym roku jestem nieco obciążona obowiązkami i też rzadko zamieszczam notki, pozwalając sobie tylko na komentowanie.

  Najważniejsze, że wszystko zdążył Pan wykonać. Ma Pan świetny zespół, a to jest bardzo ważne, bo samemu niewiele da się zrobić.

  Miłego wypoczywania więc życzę, razem ze swoją Rodzinką.

  W Polsce znowu wybuchła awantura, na razie w blogosferze i internecie, po słowach Kornela Morawieckiego o otwarciu korytarzy humanitarnych dla uchodźców.

  Ale proszę poczytać ten wywiad red. Gadowskiego:

  https://wpolityce.pl/polityka/374073-nasz-wywiad-gadowski-korytarze-humanitarne-to-w-rzeczywistosci-przyjecie-uchodzcow-jezeli-pis-sie-na-to-zdecyduje-popelni-blad

  Zima to dobry moment dla niepopularnych decyzji, bo ludziom nie chce się wychodzić na ulice, ale w rezultacie zły dla władzy i dla nas.
  Czeka nas trudny rok, a wspaniałe czasy premierowania Pani Szydło, to już niestety dobro, które było.

  Nie chcę kasandryczyć, ale nie podoba mi się to wszystko.

  Czytał Pan Polela? Ledwo zipie, bo dzieciaki mają za dużo energii :)))

  Pozdrawiam serdecznie i do napisania 🙂

 211. Neonowy pisze:

  Fatamorgan, milo ze tlumaczysz ale to jest szkoda czasu ktorego nikt kto pracuje na internet za duzo niema
  Doszlo do mnie swiat maly jest jaka jest twoja praca
  Wiem I to Brachu gdzie bywasz I kogo znasz
  Szacun dla ciebie za to ze tego czasu dajesz i na internet nam piszesz
  Happy New Year

 212. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO za Pamieci Polela
  NO-BO :)))))))
  Ciupke hiba mlodymi tak skolowany jezdem
  NO-ZE se moge zapomniec albo ciupke spoznic sie…..
  What tomorrow will bring
  Polel has no idea with this
  Bunch of ' Little Monsters '
  :))))))))))))))))
  So let’s get ready for :))))))))
  :)))))))))))))))))
  2018 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  And now:))))))))))))))
  Ewulcia speciale for You
  Best of best primo sorto wishes
  For soon to arrive
  Brand New Year 2018
  For One and Only Ewa B.
  :)))))))))))))))))))))))))))
  NO-i ' regular ' for other regular people here and there and everywhere……..
  Traditional and flattened
  Happy New Year
  bla bla bla…………
  Pi-esy Tomorrow Polel will be bringing Liitle Monsters HOME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy #2 Taking some 'shortcuts '
  What means :))))))))))))))))))))
  Driving to Downtown Chicago
  For New Year Fireworks
  SUPERO Shows:))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy #3 Polel will return to the waiting parents ' kidoproperties '
  Approximately by 2 am January 1 2018
  No-a potem
  NO-TO Polel hiba bedzie piunkal
  24 hours non stop
  NO-Albo i ciupke more_:))))))))))))))
  :))))))))))))

 213. E.B pisze:

  Polel

  Widzę, że Twój młody Team nadwyrężył nieco Twoje siły:)))
  Ale spać 24 godziny to chyba przesada :)))

  Na ten Nowy Rok życzę Ci więc dużo potrzebnych sił i zdrówka. Niech Cię obdarzy wszystkim co ma dobrego w zanadrzu. Pięknych chwil w Chicago i zawsze szczęśliwych powrotów do domu.

  Zawsze będę miała w pamięci Sylwester sprzed 2 lat. Oby nigdy się nie powtórzył.

  Rok temu zostawiłam na Twoim blogu na S24 dedykację muzyczną, ale nie wiem czy odebrałeś.
  Powtórzę ją więc tu, dla Ciebie i Twoich Bliskich. To mój ulubiony walc.
  Na ten Nowy Rok, niech przyniesie nam wszystkim wiele radosnych i szczęśliwych dni.

  .

 214. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO nie sily Polela
  Ciupke wiecej jak Ciupke
  Zostaly bankowo nadwyrezone
  Tylko NERWY :)))))))))))))))))
  NO-BO mam dosc na MAX
  :))))))))))))))))))))))
  NO-ALE juz tylko jakiesik
  NO-tak hiba15 hours more
  NO-i bedzie FINITO :)))))))))))
  Wczoraj Ewa
  NO-TO musialem juz bankowo
  Se uzyc Ciupke Rumiku
  Ciupke tylko:((((((((((
  NO-BO reszte Polelowi wychlali
  Co mialem zrobic jak kichanie I kaszle sie zaczely
  NO-co ??????????
  DAC sie im pochorowac
  CZY co……..
  Doctore Polel w koncu jezd:)))))))
  Podumalem ciupke
  NO-i Supero medicine walnalem w garnku na lawe i kazalem wszytko wypic
  Hiba na max pomoglo
  NO-BO bo rano spali do 11 am
  No i juz nie kaszla :)))))))))))
  Miodziku sloik poszedl
  Cytrynki hiba 4
  NO-ALE herbatke musialem ciupke wzmocnic for medical purposes
  NO-i poltorej buteleczki primo sorto Rumiku od Bargosika:(((((((
  Poszlo nie w Polela gardelko
  ,:((((((((((((((
  Pi-esy Co a zostalo Ewcia
  No te ledwie co:(((((((((
  Ledwie co pol butelki
  NO-TO to se potem walnalem
  NO-jak….. jak sie juz pospali
  :((((((((((((((((((((???
  Pi-esy #2 Taka strata!!!!!!!!!!!!!
  :(((((((((((((((
  Pi-esy #3 Fatku jak bys se to przeczytal
  NO-TO wisisz Polelowi 3 butelki
  30/years old Rumiku!!!!!!!!!!!!!!!
  Trzecia za strate tych dwoch!!!!!!!!!
  Pi-eSy #4 SUPERO jezd tylko strasznie zimno!!!!!!!!!!!!!
  Like Syberia jakasik albo co…….
  Pi-esy #5 Finito soon :))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))

 215. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Se bankowo przeczytasz
  No panics please
  Normalnie i wogole
  NO-TO Polel ma wszytko pod kontrola:)))))))))))
  Just remember!!!!!!!!!!
  Rule#1 and the only rule what apply here……
  Bankowo is still fully in effect and activated
  Nima opcji dzwonienia !!!!!!!!!!!!
  Wroca to opowiedza
  NO-TO co se opowiadac beda chciec
  :))))))))))))
  See You Fatku :))))))))))))))

 216. E.B pisze:

  Polel

  No, ale humor Cię nie opuszcza i radzisz sobie całkiem, całkiem :)))))
  Będziecie mieli co wspominać :)).
  Nerwy też hiba nieco podratowane??
  Mam nadzieję, że ich cało i zdrowo zwrócisz w opiekuńcze ramiona rodziców :))

  Trzymaj się Doktorze – Oficerze 🙂 Z dziećmi w każdym wieku nie ma lekko :).

  W Polsce za trzy godziny Północ, już prawie bije zegar, ale tego Sylwestra spędzam we własnym domu, więc nigdzie się nie spieszę.
  Możesz pisać, dla podratowania nerwów, jak będziesz mógł :)) Spróbuję Cię wesprzeć :)).

 217. Polel pisze:

  Fatku:)
  NO-zeby nie bylo worrying mi tu zadnych
  Info jezd take
  Zlaman siniakow puchniecia ani zadnych ran NIE ma!!!!!!!!!!!!!!
  Zadne nie ma goraczki!!!!!!!!!!
  NO-TO sie znczy zdrowe sa na max!!!!!!!!!!!!
  Pi-esy Tera zarzadzilem brac first showers
  NO-BO hiba ciupke moga tylko smierdziec…….
  NO-ALE oprocz ciupke
  Strong ' zapachu ':)))))))))
  Their are bankowo all OK
  Pi-esy #2 After water and soap treatments nothing except Netflix and final House cleaning in schedule for today

 218. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Bankowo humorek miec
  To jezd podstawa:)))))))))
  NO-BO bez ……..
  NO-TO hiba by cza zwariowac albo cosik w tym style :)))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))
  LOL :))))))))))))
  Supero jezd :))))))))))))))))))))
  Na MAX :)))))))))))))))))

 219. Polel pisze:

  Fatku:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO importante news tera
  No zebys wuedzial co i jak jezd
  Freezer Fatku…..
  NO-TO wyczyszczony …sie znaczy empty :))))))))))
  NO-TO juz teraz!!!!!!
  Na MAX Jezd !!!!!!!!!
  Empty :)))))))))
  Wszystko!!!!!!
  Wszystko zezarli :))))))))))))))))

 220. E.B pisze:

  Plel

  A to dla Twojej Ferajny:))

  .

 221. E.B pisze:

  errata

  Polel, oczywiście :))

 222. Polel pisze:

  Ewula:)
  Thanks for ' Tango '
  NO-ALE Ferajny srednia wieku
  NO-TO jezd tak hiba :))))))
  NO-Tak hiba ciupke tylko moze wiecej jak 11 lat :))))))))
  NO-i rytmo Tanga moga ciupke Ewulciu hiba nie ' zalapac '
  :)))))))))))))
  Wez Ty moze poszukaj jakie’sik cos more like mix techno heavy and or hip hop or maybe nice pop :)))))))))))
  Pi-esy Ewcia z tych Golcow to takie Gorale sa
  NO- jak z koziej dupy jezd trabka :))))))))))))))))))
  LOL :)))))))))))))))))))))

 223. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Drogi Przyjacielu, naszych dzieci wspaniały Opiekunie i Uzdrowicielu.

  Przywiedziony na na „Polskim Tekstem” i ten skromny blog twoim SMS – odczytałem powyższe „Informacje”. Przyznam tu, że w pierwszej chwili, postanowiłem by informacji o „rumowej terapii”
  jakiej poddałeś naszych milusińskich, pozostałym rodzicom nie ujawniać.
  Jednak, bardzo szybko zmieniłem zdanie, bo – nie wytrzymałem.
  ?
  Nie sposób było bowiem wytrzymać, pękając od śmiechu.

  Polelu, co za (skuteczne!) metody, użyte zostały przez Ciebie.
  Tak, tak – wiemy, wszystko oczywiście w trosce i „opiece” nad naszymi dziećmi.
  Przyjacielu, powiem tak —–> przeszedłeś… samego siebie!
  Rezultat jest taki. Nie ma teraz, końca – śmiechom.
  ?
  Nie ma końca po tym – jak Twoje ostatnie wpisy na moim blogu zostały(teraz już przez wszystkich) odczytane.

  Dziękujemy Ci bardzo za wszystko Polelu

 224. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Kilka słów jeszcze napiszę. Jako, że (nadal) konsekwentnie „unikasz” odbierania telefonu. Postanowiliśmy właśnie, aby również wybrać się i pojechać do srodmiescia Chicago na noworoczny pokaz sztucznych ogni. Wyjedziemy znacznie wcześniej, bo jeszcze nie było czasu i okazji, aby naszym gościom samo miasto Chicago i jego śródmieście pokazać.
  Proszę, jeśli możesz, to postaraj się być z nami, jeszcze zanim dojedziesz do śródmieścia w kontakcie.
  Być może, uda nam się skoordynować czas i miejsce i spotkać się jeszcze przed pokazem.
  Będziemy musieli (za dużo nas razem jest…) wziąć i jechać na dwa samochody.
  Tak, że – jeślibyśmy się tam spotkali, to może moglibyśmy się zamienić.
  Mógłbyś Polelu po prostu wziąć jeden z naszych samochodów i wrócić nim z Chicago (od razu) do siebie. To jest oczywiście, tylko propozycja.
  Daj proszę nam znać, co o tej propozycji myślisz.

 225. E.B pisze:

  Polel

  Łomatko!!!! dałeś małolatom rumu????!!!!! Myślałam, że są starsi.

  Ja się na tym nie znam. Ale może to coś takiego:

  .
  https://www.youtube.com/watch?v=yCHgh99iePQ

  A tak w ogóle, Panie Doktorze, zaserwowałam sobie Pana lekarstwo, bo mnie cosik podbiera. Jak na razie plącze mi się trochę klawiatura. A co będzie jutro, to się okaże :)).
  Co prawda rumik został zastąpiony bardziej polskim produktem, ale zawsze :)).

  W Polsce już mamy Nowy Rok, a więc Happy New Year from Poland 🙂

 226. E.B pisze:

  POlel

  Golce to są prawdziwi górale. Co chcesz od nich?

  Wrzucę jeszcze raz film

  .

 227. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Relax!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO bankowo nie dalem dzieciom
  RUMU pic :))))))))))))))))
  Tylko w celach Mediciprofilactico
  Dalem dzieciom ONLY !!!!!!!
  Speciale tea with miodzik lemon and primo sorto Rumikiem kilka godzina po ciupke na goraco popijac
  NO-ALE nie ' pic ' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 228. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Prawdziwi Gorale to bankowo juz dawno mieszkaja se gromadnie w piknym Lemont ciupke od Chicago
  NO-i w Chicago :))))))))))))))))
  Tamte Golce to taka goralska bidota
  NO-Takie bidoki jakie’sik
  Takie przebierance
  Co hiba na exports sie nie ” zalapaly
  :))))))))))))))))))

 229. Polel pisze:

  Fatku pomysla macie supero
  NO-ALE bedzie wam hiba ciupke trudno…….
  Navy Pier Fatku!!!!!!!
  Tam parking to sie na taki show ciupke wczesniej hiba rezerwuje :))))))))
  Info poslalem gdzie sie spotkamy
  NO-ALE hiba bankowo juz po Fireworks!!!!!!!!!!!!!!
  Fatku masz wszystko na phone
  Info poszlo

 230. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Co Ty se popijasz :)))))))))))))
  NO-i ile ??????????
  NO-BO Polel dal srednia wieku
  Ferajny mlodych teenagers :)))))))
  Ewciu 11 1/2 old !!!!!!!!!!!!
  NO-a Ty im video z 6 …7 years old jakiesik slesz
  :))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))

 231. E.B pisze:

  Polel

  Przejrzałam trochę tej muzyki. Ona jest straszna. Tam podprogowo daje się jakieś treści, stanowczo nie dla młodzieży i dzieci. Nawet na mnie źle działają, jak TV.
  Nic im więc nie prześlę.
  Niech sobie pośpiewają harcerskie piosenki na Nowy Rok :)))
  Zrobiłeś im szkołę przetrwania hiba :)). Na pewno na długo zapamiętają te niezwykłe święta.

  A o polskich góralach, którzy nie chcieli się załapać na eksport, to proszę się dobrze wyrażać :). . Nie wszystko mamy na eksport. Co by u nas zostało ?

  A popijam jakąś pigwówkę, którą dostałam pod choinkę. Nie jest źle :))
  Sama nie wiem, dlaczego ją dostałam :))), ale się przydała.

 232. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole jezdesmy tera
  Bankowo juz ' wszyckie ' w nowym roku :))))))))))))))))))))))))
  Fireworks byly SUPERO :)))))))))))))))))
  2017 to juz history :))))))))
  What a nice end and beginning in the sky:)))))))))))))))))
  Plus DLA Polela
  NO-ZA ideas to end excursion here
  NO-BO BANKOWO
  Dzieciaki na max lubialy
  NO-i Polel lubial Fireworks ciupke wiecej jak Ciupke tez:))))))))))
  Skosnookie se fajowo wydumali
  Plus DLA China
  NO-BO bankowo te
  Chinese to mieli leb :)))))))))))))))))
  Wiesz Ewcia siedze se tera w restaurante :))))))))))))))))
  Kawuske se jeszcze dopijam
  NO-i ciupke wiecej jak Ciupke
  Polelowi jezd szkoda………
  NO-ZE Finito Supero Time
  NO-tego bycia z tymi dzieciakami jezd……..
  :((((((((((((
  End and beginning…..
  Hiba jednak Ewa is time for Polel…..
  Yes this time Polel really think
  This is the time for new beginning
  Only for Polel this time
  Polel did his part and more
  Always the best way I could
  And……….Ewa really
  Simply..now
  Finito of sacrifices in name of honors
  Yes decision is finale
  Pi-esy Ewa You are first to know
  Thank You for being my friend

 233. E.B pisze:

  Polel

  Witaj w Nowym Roku 🙂

  Jak widzę, zrobiłeś postanowienie Noworoczne :). Jeśli przybierze realne kształty, to wszyscy Twoi Przyjaciele ucieszą się. Ja również.
  Hiba zastosowano wobec Ciebie bardzo skuteczne lekarstwo na „sacrifices in name of honors” 🙂 Dzieciaki górą :)).

  Pisałeś nieraz, że nie lubisz polityki, bo jest brudna. Ale uczestniczysz w niej przecież. Armia jest zbrojnym ramieniem tej polityki. Zrobiłeś już więcej nawet niż mogłeś.
  Czas zająć się sobą. Czas jest ważny w naszym życiu, bo jeśli przegapimy właściwie momenty na odpowiednie decyzje, to może być za późno na realizację naszych planów. Widziałam to już nie raz.

  Niech więc prowadzi Cię rozum, intuicja i serce. Tego serca zabraknąć też nie może.
  To moje Życzenia na Nowy Początek.

  Ale Nowy Początek hiba nie wyklucza dawniejszych przyjaźni? Nawet tych blogerskich?

  Ja Ci również dziękuję za to spotkanie w internecie, które w tak szczególnych okolicznościach przerodziło się w blogerską przyjaźń. Życie jest pełne niespodzianek :))

  A więc w drogę, Polel :), z tą optymistyczna piosenką:

  .

 234. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo, właśnie i ja odczytałem!

  Na moment osłupiałem, bo dosłownie „zamurowało mnie”!
  Tylko na moment, radość, ogromna radość okazała się bowiem znacznie silniejszą
  od wielkiego zdumienia.
  Mniejsza jedna z tym, bo przecież najważniejszą jest tu tak radosna wiadomość.
  Noworoczne postanowienie naszego przyjaciela Polela, jest bezsprzecznie dla mnie
  i jest już dla nas wszystkich, wspaniałą wiadomością,
  Już podzieliłem się z rodziną i wspólnymi przyjaciółmi, tą niespodziewaną, lecz dla nas najwspanialszą z możliwych —–> noworocznych niespodzianek.

  Pozdrawiam:)

  Nowy rok 2018 – zaczął się bardzo szczęśliwie!

 235. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Witam w Nowym Roku 🙂

  Rzeczywiście, Polel zaskoczył nas. Widocznie to postanowienie już tliło się w Nim wcześniej, a dzieci dopełniły swego. Ale już teraz nie będzie mógł się wykręcić :)).

  Cywilne życie ma też swoje wyzwania, czasem większe, choć innego rodzaju niż te, które wyznacza armia. Swoje doświadczenie sprostania różnym problemom będzie mógł wykorzystać w cywilu. Ale po tym, jak poradził sobie z dzieciakami widać, że da radę :))))).

  A więc wbrew różnym Kasandrom, Nowy Rok, Rok naszej Niepodległości może okazać się dla nas wszystkich dużo lepszy niż się spodziewamy. I tego nam wszystkim życzę.

  Pozdrawiam Noworocznie i z optymizmem

 236. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  Polel juz se ciupke z Fatkiem
  Fatkowymi :)))))))
  Bargosikowymi :))))))))))
  NO-i bankowo z Ciocia Jadzia
  Ciupke wiecej jak Ciupke
  Pogadal :))))))))))))))))))))))
  No jezd time for some changes
  That’s is now final!!!!!!!!!
  NO-ALE hiba ciupke za wczesnie
  My dear Friends chcecie zrobic z Polela in uno momento ' cywila '
  Ewciu :))))))))))))))))))
  In between black and white
  There is more colors and tone’s
  Pi-esy One of the ending scene’s from movie Top Gun my apply here
  Yes !!!!!!!!!!!!!!
  Polel………
  Can’t be sure at this time
  But looks like I can hope for
  Choice of ……
  :))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy To te ' blachy ' Ewa!!!!!!!!!!!!!!!!!

 237. E.B pisze:

  Polel

  Znaczy się, że między ustami a brzegiem pucharu jest jeszcze wiele opcji, które mogą się zdarzyć :)).

  No, dobrze. Ja wiem, że czasem trudno się wyrwać z różnych ram, w które się sami obsadziliśmy. A te blachy Cię jakoś zobowiązują, no i może coś jeszcze dostaniesz.
  Ale jeśli choć trochę zmienisz swoje zawodowe zaangażowanie, to już będzie lepiej.
  A pomału, pomału…..i będziesz cywil:)))).

  Fatamorgan odczytał i wszystkim opowiedział. Myślałeś, że będzie inaczej???;))))

 238. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Myślę, że nie tyle błędnie, co nie do końca (przez co nie właściwie) odczytała Pani co Polel nam napisał.Ten film, wskazanie jednej ze scen końcowych, to bardzo wyraźna istoty planów Polela wskazówka. Jednoczesnie, ukazanie metody i drogi do tego, jak Polel zamierza rozwiązać, wykorzystując wcześniejsze osiągnięcia i zasługi, jedynie „pozornie” (co się może tu okazać) -nie godzące się z sobą. Czyli. istotę dotychczasowej Polela „pracy” (jak Pani łagodnie i niewinnie nazywa Polela służbę i ekstremalność niebezpieczeństw związanych każdorazowo i nieustannie
  z byciem „aktywnym” i zawsze gotowym, czyli jednym z „B/B”!) z zamiarami podjęcia pewnych kroków, owocujących w postaci diametralnej zmiany.
  Takową zaś zmianą w przypadku Polela, definitywnie, jest dowolna i każda zmiana natury i profilu służby. Domyśliłem się praktycznie momentalnie. po tej oto „wskazówce”:
  „(…)One of the ending scene’s from movie Top Gun my apply here(…)”
  – na co = na jakiego typu wybór i „zmianę” Polel tu liczy.
  Znając Polela, myślę, że nie liczyłby na tego typu możliwość (opcje) zapewne
  bezpodstawnie.

  Pozdrawiam Panią (bardzo dzisiaj „radośnie”)
  🙂

  P.S Film „Top Gun” (jeśli Pani nie oglądała, lub oglądała dawno juz temu ) polecam, bo warto ten film zobaczyc. Świetne zdjęcia, dobra gra aktorów i bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu akcja.

 239. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Filmu nie oglądałam, ale mnie więcej rozumiem, co Polel chciał powiedzieć. Właśnie o zmianie natury i profilu służby. Najlepiej wg mnie, jakby uczył młody „narybek”. Ma co przekazać.

  Może w poprzednim komentarzu nie najlepiej przekazałam, to co zrozumiałam.

 240. Polel pisze:

  Ewula:)
  O NO !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ty jezdes hiba jedyna !!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-CO Top Guns nieogladala !!!!!!!!!!!!!!!/
  NO Ewa no tak nieda sie zyc
  Ewcia normalnie i wogole!!!!!!!!
  NO-TO hiba powinnas tera wstydzic sie:)))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-esy No mozna byc z muzyka ciupke ' do tylu ' sie zdaza sie…..
  Starszemu pokoleniu:)))))))))
  NO-ALE jak mozna tego filmu nie zobaczy????????
  Ewcia napraw ' to '
  No wez ciupke nadgon zaleglosci
  :)))))))))))))))
  NO-BO co jezd wstyd
  NO-TO bankowo jezd wstyd
  No bo tak !!!!!!!!!
  :))))))))))))))

 241. E.B pisze:

  Polel

  Zaraz tam jedyna :))). Mieliśmy inne zabawki w Polsce, kiedy powstawał ten film.
  I wcale ale to wcale się nie wstydzę :)). Ale z ciekawością obejrzę.

  Dzięki Fatamorganie 🙂

  Polel to Twoje klimaty. Chętnie je poznam :).

 242. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Fatek sie postaral :))))))))))
  NO-TO Nina upros :))))))))))))
  Tera Twoja kolej :)))))))))))))))))))
  Bankowo ogladnac Ci hiba
  Tera niewypada :))))))))))))))))))))

 243. Polel pisze:

  Ewcia:))))))
  Tylko nie kombinuj…
  NO-BO wiadomo
  No ze sie Polelowi paluszki upschly sie ciupke
  Bankowo!!!!!!
  Mialo byc ze nie ogladnac
  Niewypada :))))))))))))))

 244. Polel pisze:

  Ewa:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO smiesznie jezd ciupke
  Ciupke wiecej jak Ciupke
  LOL :))))))))))))
  NO-BO Ty pisalas ze mialas jak se
  Top Gun movie robili ….
  Inne ciupke zabawki:))))))))
  NO-a Polel bankowo wtedy zabawek zadnych niemial :)))))))))))))))
  Zadnych oprocz ' pepowiny '
  :))))))))))))))))))

 245. Polel pisze:

  Hi Tadeo:)
  Normalnie i wogole
  Tadeo wykazales sie ciupke:))))))
  Ty spryciarz jezdes :))))))))))))))
  Zalapales szybciej od Fatka
  NO-a bankowo!!!!!!
  Pro jezd Fatek na max w zalapywaniu:))))))))
  NO-jak Polel ' Balwanka ' lepil….
  :)))))))))))))))))
  Pi-esy Tadeo point for You
  Ty hiba nie jezdes Moran
  :))))))))))
  :)))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))
  Pi-esy #2 Luzik Tadeo luzik :))))))))))

 246. Polel pisze:

  Tadeo:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO bankowo sie nie chce Polelowi tera szukac
  NO-ALE gdzies tam se dumales hiba
  Co sa Polela ' Pi-esy '
  :))))))))))))))))))))
  Tadeo sorry
  NO-BO mogles miec problems z zalapaniem!!!!!!!
  New and wrong!!!!!
  Pi-esy
  To creation automode by Polela phone :(((((((((
  Powinny byc ZAWSZE tak napisane ;
  Pi-eSy !!!!!!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Tera bankowo zalapiesz:))))))
  Bankowo!!!!!!
  With no problemo !!!!!!!
  Spryciarzu :)))))))

 247. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Jak se juz ogladniesz Top Gun
  NO-TO walnij jak chcesz komenta
  N0- jesli chcesz:))))))))))))
  Co Ci sie ciupke:))))))
  NO-tak chociaz ciupke ' podobalo '
  NO-a co nie………….
  Pi-eSy Polel always !!!!!!!!!
  From the first time ….and many other times I watch this movie :))))))))
  Always :))))))just loved this movie:)))))))))))
  Na MAX :))))))))))))))))))))
  Pi-eSy #2 Te Klimaty Ewcia
  NO-TO w tym movie ..
  .MOVIE!!!!!!!
  Sa ciupke wiecej jak Ciupke
  Bankowo to easy and to sweet :)))))))
  DLA Polela ( today’s Polela )
  NO-BO tera wiem
  NO-ZE jezd ciupke wiecej jak Ciupke inaczej ……!!!!!!!!!
  Real !!!!!!! is 100 times HARDER!!!!!!!!!!
  NO-ALE before :))))))))))
  This movie bankowo was part of motivations :)))))))
  No tak make me wanted!!!!!!!!
  To try and get te ' klimaty '
  Pi-eSy #3 Ewciu:)))))))
  Ciupke szkoda bylo Polelowi ze
  Tych 5-tek I 14-tek juz nie bylo
  NO- jak przyszla kolej na Polela
  NO-ALE hiba nie mozna miec ALL
  Co bylo dzieciaka DREAM!!!!!!!!
  Pi-eSy #4 :))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))

 248. E.B pisze:

  Polel

  Polel, bo Ty smarkacz jesteś :)))
  Ale sympatyczny, no i już się dorobiłeś, blizn i blach, no i domku pod Chicago :)).
  Co prawda jeszcze nie spłacony, ale zawsze :)).
  W Polsce pewnie byś się tego nie dorobił, ale powiem Ci coś o tej Twojej Ameryce.
  Po normalność to i tak będziecie przyjeżdżać do starego kraju. Bo to jest towar rzadki i rzadkich ziem, takich jak nasza, jeszcze….

 249. E.B pisze:

  Polel

  Film obejrzę, ale dopiero w weekend, bo będę miała więcej czasu. Przyjrzę się tym klimatom :)).
  Jasne, że film a rzeczywistość nieco się różnią. Ale na prawdę Cię zmotywował?

 250. Polel pisze:

  Ewulcia:)
  Blizny i blachy to se Sam
  NO….. zarobilem
  NO-ALE!!!!!!!!!!!
  Domek Ewciu
  NO-TO od Babci ' dostalem '
  NO-BO to jezd ciupke like gift

 251. Polel pisze:

  Ewa!!!!!!
  To ze Domek bankowo
  Bede se Musial !!!!!
  Dlugooooo splacac…….
  No problemo jezd!!!!!!!!!!!!
  Wazne jezd ze Domek Polel ma!!!!!!!!!!!!!

 252. Polel pisze:

  Ewciu!!!!!!
  Cosik Ci teraz powiem!!!!!!!!!
  Nie obrazaj sie!!!!!!!!!!!
  NO-ALE bankowo!!!!!!!!!!
  Ciupke tylko…..
  Ciupke!!!!!!!!!!!!!
  NO-albo i Ewciu
  Gowno wiesz o real Ameryce!!!!!!!!

 253. Polel pisze:

  Ewcia!!!!!!!!
  Jak Ty myslisz se
  NO-ZE w Polsce jezd
  ' NORMALNOSC '
  To jezd z Twoim mysleniem
  Bankowo!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ciupke wiecej jak Ciupke
  Zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 254. Polel pisze:

  Ewa!!!!!!!
  Normalnie i wogole
  NO-TO w lebie Polelowi
  Nigdy!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo sie niezmiesci
  Jak moglas o Polsce co w lapach
  Mafiosos jest na MAX!!!!!!!!!!!
  Napisac ze Polska
  NO-TO NORMALNY kraj jest….
  :(((((((((((((

 255. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Cos Ci powiem
  Wez i sciag se a potem szybko wyrzuc w kosz na smieci
  Twoje ' rozowe okulary '
  Moze wtedy zobaczysz Polske
  Jaka w realu jezd!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Polel kocha Polska tez!!!!!!!!

 256. Polel pisze:

  Ewcia please!!!!!!!!!!!
  Nie gnuewaj sie
  Ponioslo Polela
  Sorry Ewcia

 257. E.B pisze:

  Polel

  Ja się nie gniewam. To, że w Polsce wciąż mafiozi grają rolę, to nie znaczy, że nie jest normalnie. Co innego mamy na myśli mówiąc o normalności.

  Ja mówię o normalności w sensie wartości. Oczywiście, że w sferze politycznej i gospodarczej, zarządzania krajem na każdym szczeblu, daleko jeszcze do normalności.
  Ale nie mamy gender, nie mamy nachodźców (jeszcze), prawa naturalne zdobywają prymat, próbujemy ustawić nasze prawa wg Dekalogu. Polska pod tym względem jest oazą. Nikt nie boi się świętować na ulicy Sylwestra i wracać wieczorami do domu.
  I wiele innych spraw, które czynią Polskę krajem, do którego zaczynają chronić się ludzie z innych państw. Ostatnio z Norwegii.

  Ameryka jest masońskim produktem, nową Atlantydą. Sami się rządzicie? Nawet dolara sami sobie nie możecie wydrukować.
  Oczywiście, że Ameryka osiągnęła bardzo wiele i jest światowym hegemonem. Ale dziwactw tam u Was nie brakuje :)).

 258. Repsol pisze:

  Fatamorgan ,niestety notka przykładowo strollowana . Szczęśliwego Nowego Roku . Salut Amigo .

 259. fatamorgan pisze:

  Witam Szanownego Administratora Neon24.pl
  Rzadkiego na moim skromnym blogu, lecz zawsze mile widzianego Gościa!

  No cóż, trudno byłoby powyższej obserwacji zaprzeczać.
  Po cóż wiec i zaprzeczać.
  🙂
  Tym bardziej, że Istnieją pewnych działań i ich nieuniknionych następstw – bardzo różnorakie „powody”. Pisanie o nich, tym bardziej zaś ich dalsze rozważanie, byłoby bezproduktywną stratą czasu. Podobnie, jak zawsze istnieje pewna cena do zapłacenia, za propagowanie i konsekwentne „trzymanie się” – nieraz bardzo trudnych do zrozumienia i akceptacji (dla innych) zasad nadrzędnych.
  Do jakich to, bezsprzecznie w mojej opinii, należy w pierwszym rzędzie!
  „Wolność słowa i wypowiedzi”.
  Wolność, której to oczekujemy od innych w blogosferze, samemu zaś pisząc bloga, nie zawsze chcąc pozwalać” na „wolność słowa i wypowiedzi” —-> innym = osobom komentującym na naszym blogu. Nie ma zaś, nie może być (w mojej opinii) i mowy o ——> wolności słowa i prawa do swobodnej (nie krepowanej cenzurą!) wypowiedzi, w przypadku cenzurowania komentarzy gości naszego blogu.
  Praktyki, jakże często praktykowanej (w warunkach polskiej blogosfery ) w nagminnej formie
  tzw. „banowania” i pospiesznego usuwania (również jest to paskudna forma cenzury)
  nazwijmy to jako – niezbyt – lub bardzo „niewygodnych” dla prowadzącego bloga autora/gospodarza.
  komentarzy.

  Prowadzę w warunkach tzw. „polskiej blogosfery” łącznie 3 blogi.
  Staram się i to bardzo usilnie (co nie jest łatwym!) na mi oich blogach, nikogo z komentatorów
  nie blokować, nie banować i nie usuwać zamieszczonych pod moimi notkami komentarzy.
  Cenę zaś (> czy < )czyli, niewygórowaną w mojej do "zapłacenia" (tu Pana obserwacja)
  po prostu cierpliwie, z pokorą czasem płace!

  Pozdrawiam Szanownego Pana w Nowym Roku

 260. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo i Polelu!

  Ten komentarz kierowany jest jedynie pozornie do was Kochani.
  Moje uwagi pisane i skierowane w kierunku Blogera @Repsol – absolutnie w zadnym stopniu
  i zakresie – nie dotyczyły zamieszczonych powyżej przez „was” komentarzy.

 261. E.B pisze:

  Fatamorganie

  🙂 🙂

 262. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Strzał był daleki, do tego jeszcze z celowym użyciem tłumika.
  Jednak jak widzę i wnioskuję, podobnie jak jest jak zazwyczaj —–> doskonale
  „rozumiemy się”
  🙂 🙂

 263. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Wez przestan:))))))))
  NO-BO wez se ' rozwaz ' !!!!!!!
  NO-ZE Bankowo!!!!!!!
  Tu nie jezd Harvard
  Fatku to nie ten level!!!!!!!!
  Strzelasz i trafiasz w samo czolko
  NO-ALE nie ma Fatku trafien
  NO-BO strzelasz do kukielek
  Bez LBA Fatku sa
  Strzelanie bez celu
  Bankowo trafienie hiba sie nieliczy :)))))))))
  :)))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))

 264. fatamorgan pisze:

  A może jednak to Ty Polelu, widząc jedynie kukiełki o których pisales – nie dostrzegłeś właściwego = zamierzonego przeze-mnie celu.
  Pomyśl nad co napisałem Przyjacielu (w wolnej chwili) „ciupkę”!

 265. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO podumalem se nie tylko ciupke……..
  NO-ALE nawet ciupke wiecej jak Ciupke
  NO-i dalej se mysle bankowo to samo Fatku
  NO-CO se wczoraj myslalem !!!!!!!!!!!!
  To sa tylko!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Bankowo little little litte …….
  NO-Takie malucie na max
  Kukielki Fatku
  Ani ciupke nie warte Twojego czasu i zachodu!!!!!!!!!!!!!!!!
  Finito on this unimportant subject from Polel side!!!!!!!!!!!!!!!
  Conclusion ;
  Ty se Fatku mysl swoje…….
  NO-ALE Polel bankowo se bedzie myslal swoje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Dajesz Fatku na max na starym Salonisku
  Dajesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Cosik Polelowi sie widzisz
  NO-ZE blogowisko Ci hiba Jankesowe zwina!!!!!!!!!!!!!

 266. Polel pisze:

  Hi Fatku:))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO pekam se ze smiechu na MAX:))))))))))))))))))))))
  NO-BO ten Sieresmiechetiewoski
  To byl always stupid na MAX:)))))))))))))))))))))
  NO-ALE po Fatka ' treatments ”
  NO-TO idiocy Romualdo was fully uncovered:)))))))))))))))))))))))))
  What a MORAN he is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Old RED school thinking still alive
  LOL :)))))))))))))))))
  Ten Sieremetiewoski to dopiero Genius:)))))))))))))
  NO-takie prime example of….
  Living member of Komunizm age Elites in politico motivated actions
  :)))))))))
  :)))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))

 267. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Congratulations!!!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))))))
  Polel juz WIE!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Primo sorto jezd
  Tak Fatku trzymaj!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-BO who knows for how long You can………
  Times may change …….
  Look like bankowo ciupke wiecej jak Ciupke now……
  Mozesz !!!!!!!!!!!
  NO-a jak Mozesz
  NO-TO to WAL w tych Mafiozos na MAX!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))

 268. Polel pisze:

  Fatku:)))))))))))))
  Tak se pomyslalem:))))))))))))))))))))
  Jak Tobie and professores pisanie tej ksiazki co jezd no o :))))))))
  O Poland history co jezd jak ' idzie ' ????????
  NO- tej history co bankowo ma ciupke wiecej jak Ciupke wiecej jak 1050 years:)))))))))))))))))))))))
  Pytam Fatku nobo ciupke tak hiba
  No taki jeden co zapraszany jezd….. ' promowany ' cosik hiba tak nawijal …..:)))))))))))))))
  NO-ZE mowic o Polish history
  NO-o tej before Christianity
  NO-TO importante jezd……..
  :))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))

 269. fatamorgan pisze:

  No cóż, Polelu, wpływając na rzeczywistość, warto i należy nie kierować się uprzedzeniami. lecz obierać drogę i kierunek jak najbardziej bliski „oczywistych-oczywistości”

  P.S Czyżbyś (tylko) „dlatego” sprowadził mnie tutaj?
  ?

 270. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Dla Pani dokonałem poniższej archiwizacji.
  Warto bowiem zwrócić uwagę na sposób postępowania jednego z tutejszych blogerów
  w stosunku do Polela.
  Dlaczego?
  Jakiż był powód tak prostackiej (czy aby tylko?) „zaczepki”?
  Warto zastanowić się nad tym, jaki bywa i jest prawdziwy powód = co właściwie powoduje
  tego typu i takimi ludźmi jak tutejszy @boson
  Najwyraźniej, ludźmi gotowymi na praktycznie wszystko, aby,,,,, ?
  Czy zaistnieć choćby i na jeden moment?
  A może jednak – nie o to ——> tu się rozchodzi?

  Dlaczego, dlaczego tacy i tego typu ludzie, bez dania im ku temu ze strony Polela
  żadnego praktycznie powodu —–>Polela zaczepiają i już na wstępie obrażają.
  Pokaz frustracji i kompletnego braku wychowania to jedno!
  Jednak, nadal pytaniem pozostaje, dlaczego- i czy już i tylko (jedynie) – za, na samo „istnienie” na tej stronie Polela —-> tak reagują?
  To prawdopodobnie na zawsze pozostanie dla mnie tajemnicą.

  ——————————————————————————————————–

  boson
  5 stycznia 2018 o 17:10

  ot.

  ten polel to jest prowokator, czy idiota?

  —————————————————–

  Polel
  5 stycznia 2018 o 18:17

  Hi Bosonowy:)
  NO-a jak Ty myslisz?????
  NO-jak myslisz!!!!!
  NO-ALE Boson jak myslisz :)))))))))
  :)))))))))))))
  Pi-eSy Fajowy jezdes ‚ mysliciel ‚
  :)))))))))))))

  ——————————————————-
  Polel
  5 stycznia 2018 o 18:21

  Boson!!!!!!!!!
  Normalnie i wogole
  Ciupke wiecej jak ciupke Polelowi jezd takich jak Ty szkoda
  Walisz te noty i nikt komentow nie wali Tobie:((((((((((((
  boson
  5 stycznia 2018 o 18:23

  jestem katolikiem, a ty?

  ——————————————————–
  Polel
  5 stycznia 2018 o 19:18

  Boson:)))))))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO ciupke wiecej jak Ciupke Polela ( I am Polel ) zaskoczyles
  :)))))))))))))
  What a question !!!!!!!!
  WOW!!!!!!!!!
  :))))))))))))
  Yes I am Catholic
  NO-ALE Bosonek wez powiedz Polelowi please:)))))))))
  NO-a czemu Ty gosciu
  No czemu???????
  Polela o religious preferences ?????
  As a firs question!!!!!!!!!!!!!//
  Normalnie i wogole pytasz?????????

  —————————————————–

  boson
  5 stycznia 2018 o 19:31

  .
  boson
  5 stycznia 2018 o 19:37

  @polel

  nie wracaj tutaj, ok?

  ————————————————–

  Polel
  5 stycznia 2018 o 19:50

  Boson!!!!!!!!
  You started talking shit about Polel
  Why???????
  If You have problems with yourself
  With personality and or any other problems……
  Deal with it in deferent way
  Don’t be ugly !!!!!
  Try to act like Good Catholic should!!!!!!!!!

  ————————————————–

 271. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Polel już @Bosonowi odpowiedział. I niech tak zostanie, nie ma co się dalej dochodzić.
  Nie ma tu żadnych podtekstów, tak sądzę. Nie wszyscy muszą się rozumieć.

  PS

  Pisze Pan książkę o polskiej pre historii ?

 272. fatamorgan pisze:

  Szanowna Pani Ewo!

  Po odczytaniu tego oto fragmentu Pani komentarza:

  „Polel już @Bosonowi odpowiedział. I niech tak zostanie(…)”

  – wzięciu pod rozwagę pewnych „dodatkowych” aspektów (i ich konsekwencji), oraz, znacznie głębszym zastanowieniu nad „sytuacją” -przyznam co następuje.

  Jestem skłonny (tak to nazwę) przyznać tu być może i Pani tzw. „racje”.

  Postrzegając bowiem zaistniałą, niemiłą sytuacje w świetle —-> końcowej Polela „odpowiedzi” faktycznie, nie tylko można, ale i być może nawet i warto jest -widzieć/zobaczyć całą sytuacje diametralnie inaczej.
  Końcowa bowiem riposta Polela, to wyjątkowy przykład i pokaz, użycia ciętej, celnej, dokonanej z niezwykłym spokojem, jednocześnie jednak, bezsprzecznie z wielką „klasą” wymiany
  słów, myśli i „zdań”.

  Wymiana, w ktorej to Polel w mojej opinii, nie tylko, że z łatwością pokonał, ale i dosłownie zdystansował swego adwersarza.
  Górując intelektualnie nad blogerem @boson (od pierwszego do ostatniego komentarza)
  z łatwością i całkowicie!

  Pozdrawiam

  Postscriptum Na Pani „PS” = końcowe pytanie, odpowiem jeśli Pani pozwoli już wieczorem.

 273. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Polel zachował się z klasą 🙂

  Z ciekawością przeczytam Pana wieczorną odpowiedź.

  Pozdrawiam i dziękuję

 274. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Przyznam, że w momencie, kiedy tylko odczytałem, powyższe – zadane przez Panią pytanie:

  „(…)Pisze Pan książkę o polskiej pre historii ?”

  – pomyślałem sobie „coś tu nie gra”.
  Wytłumaczę teraz dlaczego.

  Otóż, tak się złożyło, ze „Natura” obdarzyła mnie ponoć „wyjątkową pamięcią”.
  Pamiętałem zatem i to doskonale, że wspominałem kilka lat wcześniej (i to kilkukrotnie)
  na portalu Salon24.pl o tym, że zacząłem jako badacz/amator i współautor (wraz z b/wąskim wtedy jeszcze) gronem fascynatów tematem WIELOTYSIĘCZNEJ! i jakże bogatej, wspanialej, lecz niestety, ale całkowicie niebadanej/niezbadanej i b/skutecznie przed Polami ukrywanej historii Polski.

  Historii bezsprzecznie, nie zaczynającej się (jak to kłamliwie i celowo wmówiono Polakom)
  od roku w którym Polska jako kraj/państwo oficjalnie (czego to i data/rok podlegać mogłoby dyskusji, ale nie w tym rzecz…) została „ochrzczona” i niejako włączona do chrześcijańskiej już wtedy od dawna Europy Zachodniej.
  Lecz HISTORII PRAWDZIWEJ = tej znacznie, znacznie dłuższej, bo zaczynającej się tysiące
  lat przed 966 rokiem współczesnej nam (naszej) ery.

  Pamiętałem również doskonale o tym, że pisałem wtedy o wszczęciu żmudnego procesu
  zbierania i analizy materiałów, potrzebnych ku wszczęciu (bardzo długiego jak się okazuje)
  samego procesu pisania pracy/książki o „polskiej pre historii”.

  Dlatego właśnie (jak wspomniałem już powyżej) pomyślałem sobie: „coś tu nie gra”
  —->w relacji do Pani zapytania.

  Będąc (prawie) pewien, że rozmawiałem (wtedy) również z Panią o tym moim zamierzeniu
  i jego początkach, wolałem zanim odpowiem, spokojnie sprawdzić moją pamięć = poznać o tym fakty.

  Okazało się, że jednak pamięć mnie zawiodła.
  Przynajmniej (czy może na szczęście) zawiodła mnie częściowo.
  To bowiem nie z Panią (bezpośrednio) o wszczynaniu procesu pisania tej pracy/książki wtedy rozmawiałem.

  ————————–

  Teraz , pora „moja odpowiedz” na postawione pytanie w —–>”wspomnieniowej formie”.
  :):):)

  {Co to były za wspaniale czasy, kiedy na Salonie24.pl porozmawiać można było na tematy inne jak tylko polityka i sensacyjne nowinki z brukowców. Do tego jeszcze porozmawiać w cywilizowany sposób, oraz w wybornym gronie (na odpowiednim dla podejmowanych tematów poziomie)}

  —————————-

  E.B
  00
  @AutorA co z naszym śledztwem historycznym?
  02.09.2014 16:50

  artemida-moderna
  00
  @Autor

  No właśnie! Co ze śledztwem historycznym?
  Proszę, niech Pan zostanie. 🙂
  02.09.2014 17:10

  Asturia
  00
  @Pan Autor”Jeśli prawda boli – weź tabletkę”

  Jeżeli nie wiesz jaką, skorzystaj z rady doświadczonej farmaceutki.
  Apteka non stop – czynna całą dobę.
  03.09.2014 00:23

  fatamorgan
  00
  @WPROST PRZECIWNIE

  Dziękuje za pana jakże zaskakujące, przez co więcej jak tylko „mile” słowa.

  Zacząłem pisać odpowiedz na pana komentarz.
  Będąc gadułą, rozpisałem się nieco:)
  Poruszył pan w swoim komentarzu, ,tyle ważnych i wręcz „pamiątkowych” dla mnie kwestii, związanych z tym portalem.
  Moja, pisana początkowo niejako „odruchowo” li tylko odpowiedz, rozrosła się
  zatem w treści. Juz teraz wiem, że będzie z tego obszerna notka.
  Notka w której odpowiem panu (i innym) na zadane pytania i zarzuty które padły pod moim adresem. Odejść, tak bez „pożegnania” z Salonem24 i bez wyjasnienia pewnych
  kwestii, szczególnie związanym z tym zarzucanym „złamaniem słowa”
  nie chciałbym.
  Troche cierpliwości, mając nieco więcej wolnego czasu , odpowiem w najbardziej
  pełny i wyczerpujący sposób w jaki będę mógł i potrafił.

  Dziękuję panu za komentarz

  Pozdrawiam
  03.09.2014 05:34

  fatamorgan
  00
  @MAKACZDziękuję za „miły” komentarz

  Pozdrawiam
  03.09.2014 05:47

  fatamorgan
  00
  @PARISMoje zaś komentarze pod wspomnianym wpisem, zostały = zdecydowanie, nawet „nie odczytano prawidłowo” – ich bardzo delikatnie ukrytej treści :)))

  Dziękuje za komentarz

  Pozdrawiam
  03.09.2014 05:54

  fatamorgan
  00
  @ANDRZEJ.BUDZYK”Fatamorgan proszę skorzystać z własnej rady…”

  Prawda, mnie nigdy komentatorze nie boli, jeśli już cokolwiek boli, to tylko bezmyslna cenzura = nie muszę !

  „CENZURA, bez urazy, to na salon24 nie jest poważna cenzura :)))”

  O Wolności Słowa i Wypowiedzi, domyślam się z treści pana komentarza, że byłoby zaiste, stratą czasu panu pisać.
  Wytłumaczyć zaś pełne znaczenie, byłoby to wręcz niemożliwe.
  Zatem, jeśli uważa pan, że CENZURA kiedykolwiek jest, lub może być, „poważna” – to zostawiam pana z tą myślą.
  Miłego i właściwego panu stanu dalszego letargu, jedynie życząc :))))

  Dziękując za komentarz – jednocześnie pozdrawiam

  03.09.2014 06:09
  fatamorgan

  00
  @E.B”A co z naszym śledztwem historycznym?”

  Zapewniam, że z mojej strony, będzie prowadzone nadal.
  Przyznaje bowiem, że jestem tym tematem, dosłownie ostatnio zafascynowany :))))
  Poszukam, tak myślę, po prostu innego portalu….

  Pozdrawiam Szanowną Panią bardzo, ale to bardzo serdecznie, dosłownie chciałbym uściskać, czysto przyjacielsko – oczywiście 😉
  03.09.2014 06:19

  fatamorgan
  00
  @ARTEMIDA-MODERNA

  „No właśnie! Co ze śledztwem historycznym? Proszę, niech Pan zostanie. :)”

  W uprzednim komentarzu, skierowanym do Pani E.B odpowiedziałem na zadane pytanie 🙂

  Podzielę się jednak pewnymi moimi planami , które jak zarazie, są jednak jedynie w sferze „marzeń” :)))))

  Mam już bardzo dużo, zebranych, nagrodzonych materiałów w temacie naszej wielotysięcznej polskiej, jakże wspanialej i fascynującej historii tej z przed 966 roku.
  Moja żona, jak to ponoć wszystkie żony zony zwykły robić, zadała mi nie tak dawno, niewinne z pozoru pytanie.
  No i poco tobie te wszystkie materiały, 100 notek mógłbyś już z tego napisać.
  Książkę będziesz z tego pisał, czy co… 🙂

  Materiałów jest już multum, to fakt, tylko, że nie są jeszcze nawet odpowiednio posegregowane
  i zakwalifikowane do odpowiednich im kategorii.

  Tak właściwie, to jeśli znajomy historyk o którym wspominałem Pani E.B wyrazi
  zgodę i obieca pomoc…sam pomysł, napisania książki na ten temat, coraz , ale to coraz bardziej, zaczyna mi się podobać 🙂

  Zdaje sobie sprawę z faktu, że ze znalezieniem wydawcy, dla takiej publikacji, zapewne nie będzie łatwo. Ale, w najgorszym wypadku, wydam na swój koszt, jakoś chyba dam
  rade, świat się raczej nie zawali
  😉

  Oj, jo, joj, co to teraz będzie, jeśli moja żona to przeczyta….

  Dziękuje za komentarz

  Pozdrawiam
  03.09.2014 06:51

  fatamorgan
  00
  @ASTURIA” „Jeśli prawda boli – weź tabletkę”

  Jeżeli nie wiesz jaką, skorzystaj z rady doświadczonej farmaceutki.
  Apteka non stop – czynna całą dobę. ”

  Hmmm….
  Jak ten komentarz, nie wspominając o tabletce mam przełknąć ?

  Posiadając bardzo wybujałą wyobraźnie, odczytałem pani ( jeśli pana, to serdecznie panie Asturias, pana przepraszam) komentarz – w 100 rożnych wersjach i możliwych wariantach :)))))

  Dziękuje za komentarz

  Pozdrawiam
  03.09.2014 07:04

  artemida-moderna
  00
  @FATAMORGAN

  Życzę Panu złamania pióra oraz zamieszczam najserdeczniejsze pozdrowienia dla Szanownej Małżonki.

  Jeżeli będzie mógł Pan przystępnie i logicznie, a będzie Pan mógł na pewno jako matematyk, spopularyzować wiedzę o najnowszych wynikach badań genetycznych nad pochodzeniem ras i narodów to Pana książka osiągnie wielki sukces. I spełni Pan wielki obowiązek patriotyczny wobec Polski – naszej Macierzy. Tak to się dawniej mówiło – o powrocie do Macierzy 🙂 ziem odzyskanych.

  Kiedyś w czasie zwiedzania muzeum archeologicznego w Mainz (Niemcy) o mało apopleksji nie dostałam (kolokwialnie mówiąc – o mało mnie szlag nie trafił), kiedy naocznie przekonalam się jak bezczelnie Niemcy klamią na temat prehistorii Europy. Wiązało się to z poszukiwaniem przeze mnie pewnego wielkiego skarbu znalezionego pod Wrocławiem. Też postanowilam sobie wtedy, że muszę o tym napisać książkę, bo to była taka dobra historia!

  No i co? Tkwię tu na salonie i znoszę obelgi i zniewagi od różnych takich ……. ludzi.

  Jeden wielki patriota i pisowiec miał nawet czelność publicznie wątpić w szczerość mojej wiary! Kto mu dał do tego prawo?

  Ale mniejsza z tym. Ludzie pokrewni sobie duchowo zawsze się jakoś odnajdą. Nie zależy mi na tym, żeby mnie wszyscy lubili, bo to jest raczej niemożliwe. Lepiej mieć małe grono szczerych i oddanych przyjaciół, na których w razie czego można polegać. No i oczywiście – w świecie realnym, a nie tutaj – na wirtualnym salonie, pełnym anonimowych, altruistycznych, ale i płatnych użytkowników.

  A kiedy już Pan napisze tę swoją książkę, to obiecuję, postaram się przyjść na Pana spotkanie autorskie po autograf. :)))

  Wszystkiego najlepszego.

  03.09.2014 07:27

  Tie Fighter
  00
  @FatamorganDrogi Panie,

  Obserwuję pański blog od niedawna, ale już zdążyłem go polubić. Niestety Pańska ewentualna decyzja o odejściu z tego portalu będzie powodem szaleńczej wręcz uciechy dla szafarzy cenzury na łamach tej i innych witryn (na Onecie to dopiero jest cenzura). Pańskie odejście sprawi, że to oni właśnie wygrają. Proponuję postąpić dokładnie odwrotnie i zostać im na złość. Niech im Pan nie daje powodów do satysfakcji.

  Pozdrawiam.
  03.09.2014 15:42
  ofi.mok
  00
  @FATAMORGANPanie! Weź pan „onym” nie rób tej przyjemności i nie likwiduj bloga! Ścios według mnie głupio postąpił likwidując swojego ponieważ skala oddziaływania jego wpisów była tutaj większa niż na jego własnym! Pozdrawiam!
  04.09.2014 08:07
  ufoludek
  00
  @AutorJeśli prawda byłaby złotem, najbogatsi byliby najmężniejsi (najmądrzejsi), ale złoto jest kłamstwem więc bogaci są najprzebieglejsi.
  Jaki był temat znikniętej notki?
  „nie bądź pan rura i nie pękaj”
  04.09.2014 10:39
  E.B
  00
  @FATAMORGAN@Fatamorganie, nie jest Pan pierwszym, którego spotkała taka przykrość.
  Dotyczy to wielu blogerów dłużej tu piszących. I co? I nic, piszą dalej.
  Fortuna kołem się toczy, raz na górze, raz na dole.

  Dziękuję za tak serdeczne pozdrowienia i odwzajemniam

  04.09.2014 17:02
  fatamorgan
  00
  @ARTEMIDA-MODERNA 3.09 14:27″Jeżeli będzie mógł Pan przystępnie i logicznie, a będzie Pan mógł na pewno jako matematyk, spopularyzować wiedzę o najnowszych wynikach badań genetycznych nad pochodzeniem ras i narodów to Pana książka osiągnie wielki sukces. I spełni Pan wielki obowiązek patriotyczny wobec Polski – naszej Macierzy”

  Wielki obowiązek patriotyczny wobec Polski – naszej Macierzy.

  Przyznam, że czuje się dosłownie „przygnieciony” w tej chwili, takim postawieniem sprawy, przygnieciony odpowiedzialnością = Pani słowami.

  Odnośnie tego, co Pani pisała o odniesieniu wielkiego sukcesu.
  Pisanie bloga, wszystkie moje tak naprawdę „amatorskie publikacje” jakie zamieściłem na tym portalu, nie miały nigdy tak definiowanego celu.
  Jeśli napisze zamierzoną książkę , (tak się stanie, tzn. zrobię wszytko co będzie w mojej mocy aby tak się stało, to już wiem ! ) to zapewne napisze wespół z innymi osobami (prawdopodobnie „prawdziwymi” historykami)
  Sam, prawdopodobnie nigdy bym, tak wielkiemu zadaniu nie podołał.
  Wiem jednak już dzisiaj, że pozostanę równie anonimowy, ukryty pod
  „nick name – Fatamorgan” jak było to do tej pory.

  Natura działalności biznesowej jaką prowadzę od wielu lat ( z niejakim sukcesem 😉 )wymaga bowiem ode mnie, pełnej apolityczności, lub ujmując to nieco inaczej , nie okazywania jakichkolwiek (w formie publicznej) zainteresowań politycznych ( lub pro-narodowościowych) w dowolnej ich formie i definicji.
  Dzięki temu, jestem postrzegany jako osoba ( moje studio analityczne – firma) zdolna do dokonania dowolnych analiz docelowych w dowolnym temacie, kierunku, niezależnie od tego, czy będą wymagane do dokonania – oczekiwane = zamówione, analizy biznesowe, gospodarcze, ekonomiczne, strategiczne, polityczne itd. itp.

  Pisze Pani o swoich zamierzeniach :

  „Też postanowilam sobie wtedy, że muszę o tym napisać książkę, bo to była taka dobra historia!”

  Jesli to jest „dobra historia” to może jednak należy, te zamierzenia realizować.
  Skoro nie ma Pani ustalonego „terminu realizacji” każdy praktycznie dzień, włącznie z dzisiejszym, jest dobry aby zacząć 🙂
  Pośród rożnych „życiowych prawd i dewiz” jedną uważam zdecydowanie za najlepszą :

  OBY NAM SIĘ CHCIAŁO – CHCIEĆ !

  Jest w niej bowiem ukryta, znacznie głębsza „życiowa prawda” jak początkowo, jedynie pozornie można-by wnioskować.

  Dziękuje serdecznie za komentarz oraz za okazane poparcie

  Pozdrawiam Panią serdecznie
  04.09.2014 17:38
  fatamorgan
  00
  @E.B 00:02Myślę, że moje „odczucia” a co zatem idzie —> działania, nie są poprawnie odczytane.

  Nie jest to kwestia tego, że spotkała mnie „przykrość”.

  Jest to kwestia walki o nadrzędność zagwarantowanej zarówno w Polskiej Konstytucji
  jak i wielu międzynarodowych prawach i umowach, których Polska jest sygnatariuszem „Wolności Słowa i Wolnej Wypowiedzi”

  Kwestia w szerszym, tak naprawdę, jak tylko S24 wymiarze.

  To prawda, że fortuna „kołem się toczy”

  Jednak, nie znaczy to, że powinniśmy się zawsze bez walki godzić na to , aby wolność naszych wypowiedzi ( do której to mamy pełne, zagwarantowane nam konstytucyjnie prawo) była kołem administracji używającej bezmyślnej cenzury, notorycznie miażdżona !

  ” Dotyczy to wielu blogerów dłużej tu piszących. I co? I nic, piszą dalej.”

  W tym właśnie tkwi cały problem !

  Bowiem,jest różnica bardzo zasadnicza, pomiędzy administracyjnym moderowaniem portalu internetowego, a bezprawnym (tak naprawdę) używaniem :
  bezgranicznej cenzury, w celach uciszenia „jedynie różnego” od administracji
  punktu widzenia w dowolnych kwestiach, lub wygłoszonych opiniach.

  Jestem na tym „Salonie” przez okres czasu +/- dwóch lat.

  Dokonałem, bez takiego nawet zamierzenia, całkowicie niejako automatycznie, pewnych obserwacji.

  Zauważam ciągły ubytek/odpływ osób ,mających „coś – cokolwiek” do
  przekazania = „do powiedzenia”

  Przypływ zaś osób, nie głoszących praktycznie żadnych własnych, przemyślanych
  opinii….
  Temat ewentualnej ich „działalności” nie ma tu większego w sumie nawet znaczenia.

  Dziękuje Pani za komentarz

  Pozdrawiam bardzo, ale to bardzo – serdecznie 🙂
  04.09.2014 18:53

  fatamorgan
  00
  @E.B @ALL

  Proszę koniecznie zerknąć na linkowaną notkę !

  http://dim.salon24.pl/604109,odkrycie-9-b-ostry-komunikat-zwiazku-niezaleznych-archeolog

  Ale ta „…….genetyka” określona tak przez według zawodowego historyka 🙂 analizowana
  ( wygląda na to, ze wyciągałem z odkrytych zależności, poprawne w nioski , nawet jeśli nie wiedziałem o czymś takim !) przez zawodowego analityka, być może będzie mogla w przyszłości historii Polski ( i nie tylko Polski) narozrabiać 🙂

  Dziwna notka , można by powiedzieć , pewne zawarte w niej jednak informacje/wyniki, niekoniecznie mnie, aż tak bardzo jednak dziwią !
  05.09.2014 02:33
  fatamorgan
  00
  @TIE FIGHTER 3/09 22:42Cyt. z Pana wypowiedzi :

  „Niestety Pańska ewentualna decyzja o odejściu z tego portalu będzie powodem szaleńczej wręcz uciechy dla szafarzy cenzury na łamach tej i innych witryn (na Onecie to dopiero jest cenzura). Pańskie odejście sprawi, że to oni właśnie wygrają. Proponuję postąpić dokładnie odwrotnie i zostać im na złość. Niech im Pan nie daje powodów do satysfakcji.”

  ****
  Kwestie, które Pan porusza są częściowo prawdziwe —> jednak !

  Jak mam pisać, to co myślę, co nakazuje mój rozum i moja logika, co uważam za prawdziwe – kiedy jestem bezmyślnie cenzurowanym !

  Nie można się z „czymś takim” biernie zgadzać, należy walczyć i głosić nadrzędność Wolności Słowa i wolności do wygłaszania niekrepowanych cenzurą opinii.

  Nie mam na to czasu ( (istnieją inne powody/względy dlaczego nie chce tego zrobić) ale człowieka aż korci ( posiadam, konieczne ku temu środki finansowe) żeby zaskarżyć tych bezmyślnych cenzorów do sądu i pokazać —> wytłumaczyć im odpowiednim wyrokiem, co na ten temat, mówi polskie (oraz międzynarodowe prawo, którego Polska jest sygnatariuszem )

  PRAWO które i ich —> przecież obowiązuje !

  Dziękuję za komentarz

  Pozdrawiam serdecznie
  05.09.2014 03:08
  fatamorgan
  00
  @OFI.MOK 4/09 15:07″Panie! Weź pan „onym” nie rób tej przyjemności i nie likwiduj bloga!”

  W żadnym wypadku „Onym” 😉 satysfakcji nie zamierzam robić, likwidacją mojego bloga na S24.

  Nie chciałbym pozbawiać „osób innych” – nie mających z moją decyzją nic wspólnego, ich komentarzy na mioim blogu – oraz „vice versa”

  Ja jedynie, raczej (decyzji ostatecznej jeszcze nie ma ) zamierzam „pisać” —> na jakimś innym portalu 😉

  Dziękuje za komentarz oraz okazane poparcie

  Pozdrawiam serdecznie
  05.09.2014 05:22
  fatamorgan
  00
  @UFOLUDEK 4/09 17:39″

  Jaki był temat znikniętej notki?
  „nie bądź pan rura i nie pękaj” ”

  Nie „pękam” , tylko prawdopodobnie się przeprowadzam – różnica niby nikła, ale jednak dość zasadnicza 😉

  Wyjaśniłem to już – w krótkiej treści powyższej notki (może jednak nie wystarczająco- przyznaje)
  Notka, była jedynie zadaniem pytania , na temat, kto usunął po zaledwie kilku godzinach, świetnie „prosperującą” notkę (około 3500 odsłon – około 250 komentarzy )
  Notkę pana Igora Janke ze strony głównej Salonu 24

  . Oto —> „cała moja wina” = „okropne przewinienie” lub – przekroczenie jakiegoś broniącego „nagiego króla” regulaminu, za które to, usunięto moją notkę.

  To wszytko !

  Dziękuję za komentarz

  Pozdrawiam serdecznie
  05.09.2014 05:33

  Tie Fighter
  00
  @FATAMORGAN”Jak mam pisać, to co myślę, co nakazuje mój rozum i moja logika, co uważam za prawdziwe – kiedy jestem bezmyślnie cenzurowanym ! ”

  To prawda i znam ten problem doskonale z czasów istnienia naszego bloga na platformie (tfu) Onetu. Radziliśmy sobie z tym poprzez zawoalowane przemycanie „nielewomyślnych” tekstów. A, że tamtejsi cenzorzy do najbystrzejszych nie należą, to się nie czepiali, a nasi czytelnicy i tak wiedzieli o co chodzi. Jest to trochę upierdliwe i jako żywo przypomina zabawy w kotka i myszkę z cenzorami komunistycznego reżimu, ale czego się nie robi dla wyższych celów. Finalnie i tak nie mogliśmy znieść obłudy onetowskiego reżimu, bowiem patrząc na co pozwalano pewnej belgijskiej komunistce wabiącej się „Eliza”, to krew nas zalewała, kiedy widzieliśmy równych i równiejszych. Cóż, na „Blogspocie” hulaj dusza piekła nie ma, ale zakres docierania do szerszego grona czytelników wyjątkowo skromny – choć przynajmniej mamy spokój. Niemniej zdaję sobie sprawę, że ze strategicznego punktu widzenia był to błąd, przed którym pragnę Pana przestrzec. Kto wie, może rzeczywiście podjęcie kroków prawnych ukróciłoby te cenzorskie zapędy, ale w realiach polskiego wymiaru sprawiedliwości oznacza to drogę przez mękę – no chyba, że jest sie Michnikiem, to wtedy i szybko i sprawiedliwie uzyskuje się orzeczenia.

  Pozdrawiam.
  05.09.2014 06:01
  fatamorgan
  00
  @TIE FIGHTER”To prawda i znam ten problem doskonale z czasów istnienia naszego bloga na platformie (tfu) Onetu. Radziliśmy sobie z tym poprzez zawoalowane przemycanie „nielewomyślnych” tekstów. A, że tamtejsi cenzorzy do najbystrzejszych nie należą, to się nie czepiali, a nasi czytelnicy i tak wiedzieli o co chodzi”

  Rozumiem , jednak – czyż nie jest kuriozalne, abyśmy w Polsce 2014 roku, musieli używać technik właściwych konspiracji ?

  Bardzo źle się dzieje w naszym kraju, jeśli cenzura jest wszędzie, gdzie nie spojrzeć, jest tak nachalnie wszechobecna !

  Cenzura, istnieć praktycznie nie powinna, zarówno opierając się na naszej Konstytucji
  jak i na odpowiednich zapisach prawa międzynarodowego, których Polska jest sygnatariuszem.
  Należy nieustannie, „przypominać” wszystkim mającym „zapędy cenzorskie” obowiązujące przecież w naszym kraju prawa.

  Niestety, ale prawo do wolnej od cenzury wypowiedzi jest „nagminnie łamane” przez administratorów rozlicznych portali = występuje stan notorycznego łamania, podstawowych praw obywatelskich w tzw. „Internecie”.

  Ten stan, nie powinien istnieć, jako że niesie on z sobą, inne progresywne
  następstwa, grożące już nie tylko Wolności Słowa , ale zagrażający Wolności
  – jako takiej, jedynie nieco szerzej pojętej.

  W kwestii, sytuacji w polskim sądownictwie.

  Pisałem na ten temat wielokrotnie, zauważając i podkreślając, brak w Polsce „Praworządności” pojętej jako stan w którym następuje pełne egzekwowania (istniejących przecież praw)

  Brak w Polsce PRAWORZĄDNOŚCI jest zasadniczym odstępstwem, od stanu właściwemu krajom „demokratycznym-wolnym”.

  Reasumuijac w temacie zasadniczym:

  Nagminność używania bezmyślnej cenzury, nie usprawiedliwia winnych wywołania takiego stanu, w nawet najmniejszym stopniu.

  Dziękuje za komentarz

  Pozdrawiam serdecznie
  07.09.2014 17:29
  Tie Fighter
  00
  @FATAMORGAN
  To prawda. Wolność odbiera sie ludziom niepostrzeżenie, metodą małych kroczków. Nie wolno ściąć drzewa, które się samemu na własnym placu zasadziło, nie wolno palić papierosów we własnym samochodzie, nie wolno decydować o swojej emeryturze – do wyboru ZUS i OFE, czyli dżuma lub cholera. A na samym końcu umiera wolność słowa – na ogół w burzy gromkich oklasków.

  Pozdrawiam smutno.
  09.09.2014 07:59

  —————————————————————

  Co to były za wspaniale czasy, kiedy na Salonie24.pl porozmawiać można było na tematy inne jak tylko polityka i sensacyjne nowinki z brukowców. Do tego jeszcze porozmawiać w cywilizowany sposób, oraz w wybornym gronie (na odpowiednim dla podejmowanych tematów poziomie)

  Pozdrawiam
  🙂

 275. Polel pisze:

  Fatku!!!!!
  Normalnie i wogole
  NO-TO BANKOWO
  Jezd NAD czym ciupke wiecej jak Ciupke se podumac
  :(((((((((

 276. E.B pisze:

  Polel

  Obejrzałam Twój film i Twoje klimaty :).
  Piękne klimaty dla miłośników przestworzy. Ale to tylko film, a real, jak sam piszesz, jest dużo trudniejszy. Walki w przestworzach są straszne.
  Naprawdę skończyłeś tę szkołę?
  Co Cię pchało w te przestworza?

  Nie znając filmu wstrzeliłam się chyba dobrze w Twoje plany :)). Może tam, a może gdzie indziej, możesz dobrze wykorzystać swoje umiejętności. Podążasz drogą swojego bohatera :)).
  Niech się więc plany spełniają i Opatrzność czuwa nas Twoim losem.

  🙂

 277. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Pamiętam nasze rozmowy na salonie o polskiej dawnej historii. Pamiętam również, że wspominał Pan o Profesorze, który tymi sprawami się interesował, ale nie myślałam, że powstanie profesjonalne opracowanie.
  Bardzo potrzebne i jeśli się Pan do tego w jakiś sposób dołączy, to tylko pogratulować.
  Dzięki za przypomnienie tamtych rozmów i tamtych klimatów, które już się tam nie wrócą.
  Trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu. Pisał o tym admin z NEONU.

  Pozdrawiam

 278. Polel pisze:

  Hi Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  Ciupke Polela ' rozbroilas ':))))))))))
  NO-i ciupke wiecej jak Ciupke
  Bankowo sie usmialem:))))))))))))
  NO-ALE nie z Ciebie Ewula:))))))))))))
  Question was funny na MAX
  LOL:))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy NO-BO jak nie naprawde
  NO-TO hiba wyjdzie ze :))))))))))
  Tak tylko na zarty:)))))))))))))))
  :))))))))))))))))

 279. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Zreszta nic……
  NO-BO niemam jak
  No option
  I am locket:((((
  Can’t just say in open
  What’s in Polel’s plans
  Niech tak zostanie:))))))))))

 280. E.B pisze:

  Polel

  W takim razie gratuluję Ci umiejętności :)).
  Wiem, że jesteś „locket” , więc niech tak zostanie.

  Jeszcze do tego filmu. Najtrudniej jest pokonać samego siebie. Tobie też się to udało. Ale nie byłeś sam i to jest wspaniałe, kiedy w trudnych momentach są wokół nas ludzie, którzy chcą i potrafią podać rękę.

  A film w wolnej chwili obejrzę chyba jeszcze raz. Mało jest ładnych filmów :)).

 281. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Jak zatem widać, również i Pani – ulubiony film Polela bardzo przypadł go gustu.
  Jak dalece ten właśnie film, chociażby, jeśliby – tylko nawet i pośrednio „wpłynął”
  —–> na pewne przyszłe decyzje Polela, mogę się jedynie, podobnie jak i Pani domyślać.
  Wiem jednak, że z tego, co Polel opowiadał nam kiedyś przy ognisku, to ten właśnie film wywarł dawno temu na Polelu wielkie wrażenie.
  Tak wielkie, że pozostał „drogowskazem i na zawsze filmem ulubionym” (cytowałem wzięte w cudzysłów słowa Polela)

  Podobnie, jak mogę się jedynie domyślać, jak wielką cenę Polel przez długie lata
  płacił, aby przez i poprzez determinacje i po-nadludzko ciężką prace i trening, idąc
  jednak znacznie dłuższą, bo okrężną drogą, dojść do zamierzonego celu.
  Przyjmując oczywiście, że wzięcie udziału w elitarnym szkoleniu „Top Gun” (
  kwestia juz samej przynależności) było dla Polela, jednym (zaznaczam „jednym”)
  z wcześniej zamierzonych celów.
  Nie ujmując bowiem niczego faktowi „elitarności takowej przynależności”,chciałbym tu
  zauważyć i b/mocno pokreślić, że „nasz” Polel – podobnych w naturze, poziomie
  (poziom = uzyskanie perfekcji w danej sztuce walki) takich to specjalnych/elitarnych
  „szkoleń” ——> przeszedł i zaliczył w swojej karierze znacznie więcej.

  To właśnie zaliczenie tak wielu „szkoleń” otwarło zapewne Polelowi drogę – do uzyskania
  w bardzo młodym stosunkowo wieku „zaproszenia” ——-> do wstąpienia do formacji tak
  elitarnej, że już samo jej istnienie, jest tak skrzętnie i jak się okazuje, bardzo skutecznie
  ukrywane.

  Wśród i pośród B/B – miałem okazje i zaszczyt poznać kilku z tego elitarnego grona, nasz
  Polel jawi się bowiem wręcz „młodzieniaszkiem”.
  🙂
  Wielu z nich, podobnie jak i Polel, jest niesłychanie wszechstronnie wyskolonych. Wiem tu
  jednak, że Polel – nawet pośród B/B – jest, jeśliby policzyć —-> ilość podjętych, następnie wyuczonych/wytrenowanych perfekcyjnie = tych posiadanych i ostatecznie zaliczonych „specjalności” swoistym rekordzistą.

  Wracając zaś do tematu posiadania przez Polela umiejętności (w relacji do sztuki latania) na poziomie „Top Gun” to opowiem jeszcze Pani, jak oceniła w mojej obecności „umiejętności”
  Polela obsługa techniczna lotniska.

  Odwożąc swego czasu Polela na lotnisko (wezwanie do stawienia się na zachodnim wybrzeżu
  było typu nadzwyczajnego i natychmiastowego) zostałem skierowany i wpuszczony na samą płytę lotniska. Przygotowany samolot, na których to typach nie znam się wiele (oczywistym dla mnie jednak było, że to był samolot typu „myśliwiec”) – czekał tam już na Polela.
  Zatankowany i całkowicie gotowy do lotu.
  Polel po ubraniu (praktycznie w biegu) podanego mu kombinezonu, jedynie obszedłszy maszynę wokoło, dosłownie skokiem wspiął się na schodki.
  Następnie, wszystko co pamiętam z nastepnych kilku sekund, to już tylko nagły ryk silnika odrzutowego, zaś sekundy potem, dosłownie sekundy! – widok tego samolotu obracającego się. Jakby magicznie unoszonego w powietrzu , oddalającego się bardzo szybko i lecącego dosłownie pionowo w gorę!
  Byłem tak zaskoczony i zdumiony, że stałem osłupiały z głową skierowaną w gorę.
  Wpatrzony w znikający z zasięgi wzroku samolot.
  Stałem tak, jakby wmurowany w ziemie.
  Wokoło słychać było pełne uznania dla „umiejętności” pilota (padło miedzy innymi i określenie „Top Gun style”) komentarze obsługi lotniska.
  Komentarze dotyczącego sposobu i stylu odlotu Polela.

  Bardzo wysoko ocenili wtedy Polela „umiejętności” – ludzie, zaznajomieni z lotnictwem, osoby – którym nie obce są częste obserwacje sztuki latania.
  Na tej opowieści zakończę. Cóż bowiem więcej miałbym i mógłbym tu dodać.

  Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie.

  P.S Mamy nadzieje Pani Ewo, a nie bez powodu takową nadzieje posiadamy, że Polela plany na przyszłość, związane są b/ścisłe z dalszym i stałym (stałym!) zamieszkaniem w Polela Domku!
  Czyli tu z nami i obok nas w Illinois.
  🙂

 282. E.B pisze:

  Fatamorganie 🙂

  Otworzyłam komputer i od razu trafiłam na Pana opowieść. Pięknie opowiedział Pan o swoim Przyjacielu :).

  Można powiedzieć, że Polelowi udało się w pewnym sensie podbić Amerykę :)).
  No, ale nie za darmo. Były pot i łzy.
  Ameryka ma jednak to do siebie, że jeżeli się do czegoś przyłożymy, to możemy oczekiwać sukcesu.
  W Polsce jest to wciąż dużo trudniejsze, a przez wiele lat było po prostu niemożliwe.
  Chciałabym, żeby taka Ameryka była również w Polsce.
  Ludzie też są chyba trochę inni, bardziej sobie życzliwi.
  To zostało zdeterminowane nie tylko przez nasz charakter, ale również przez historię i nasze trudne doświadczenia.

  Cieszę się, że Polel będzie z Wami i w swoim domku. Znalazł chyba swoje miejsce na ziemi. To jest takie połączenie charakteru i tradycji polsko-amerykańskiej. Dobrego dalszego życia dla Was wszystkich 🙂

  A film ma coś w sobie, rzeczywiście :)).

  Pozdrowienia

 283. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo,

  napisała Pani w ten oto sposób:

  „(…)Ameryka ma jednak to do siebie, że jeżeli się do czegoś przyłożymy, to możemy oczekiwać sukcesu.
  W Polsce jest to wciąż dużo trudniejsze, a przez wiele lat było po prostu niemożliwe.
  Chciałabym, żeby taka Ameryka była również w Polsce.
  Ludzie też są chyba trochę inni, bardziej sobie życzliwi.(…)”

  Tak, sukces (dla każdego definiowanie takowego będzie inne) nadal na szczęście nie jest w USA zbytnio limitowany i ograniczany. Szczególnie, nie jest po zasiegiem, dla ludzi zdolnych, utalentowanych.
  Jeśli już, to ograniczany jest jedynie szerszym dostępem – do najlepszej tzw. „wyższej edukacji”. Mam tu na myśli edukacje na najwyższym światowym poziomie.

  Ludzie zaś, zdecydowanie są tu (w znakomitej większości) na większości, olbrzymiego przecież obszaru i terytorium tego pięknego kraju, nadzwyczaj dla siebie nawzajem życzliwi.

  Pani Ewo, Ameryka jest nadal (chciałbym, aby tak pozostało i zawsze było) krajem wyjątkowo przyjaznym i potrafiącym być niesłychanie i nadspodziewanie szczodrym, dla ludzi wyjątkowych, zdolnych,
  Osób potrafiących ciężko pracować i dać z siebie wiele.
  Niezależnie od tego, czy się tu urodzili, czy tez tu przybyli.

  Dlatego Polela „sukces” (niezależnie od jego rozmiaru) to nie „zawojowanie” Ameryki
  – a jedynie zasłużony i wypracowany sukces.
  Co nie jest w tym kraju tak naprawdę żadnym wyjątkiem.

  Pozdrawiam

 284. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO cosik Polelowi sie widzi
  NO-ZE ciupke wiecej razy se obejzyc Top Guns :)))))))))))))
  NO-BO this movie oglada sie bankowo albo jeden:))))))))
  Sa take cudoki na swiecie
  NO-BO i takie cudoki bankowo sa co
  Im I' sie this movie hiba niepodoba albo cosik w tym style niepasuje tym odmiecom na MAX:)))))))
  NO-ALBO ciupke wiecej jak dwa razy :))))))))))))))))))

 285. Polel pisze:

  Pi-eSy mi cosik zjadlo…..
  NO-ALE walne one more time
  :))))))))
  NO-TO tera zezarte Pi-eSy
  Supero ze Polela ' top ' movie Ewula lubialas:))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))

 286. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Można Ameryce pozazdrościć. Ale to też przecież nie stało się od razu. Czasy kowbojów i budowania osad z niczego, nie są przecież tak bardzo odległe. A jednak udało się zbudować potężne państwo, życzliwe dla chcących pracować i dać z siebie wiele.
  Zastanawiałam się nie raz, dlaczego tak się stało, co dało sukces Ameryce.
  Czy to było oderwanie się od starego kontynentu i jego problemów, wojen ?
  Wyemigrowali tam ludzie najbardziej przedsiębiorczy, nie lękający się podjąć nowych wyzwań, odważni. Tym ludziom nie postawiono barier i to chyba wystarczyło.

  W tym czasie w Polsce dławiono wszelką przedsiębiorczość, nie pozwalano rozwinąć się talentom, których przecież u nas nie brakuje. Jesteśmy też bardzo zdolni i pracowici, co szybko widać, kiedy nam się nie przeszkadza.
  Te talenty też eliminowano fizycznie. Niemcy w tym górowali. Ilu polskich uczonych, światowej klasy matematyków, sukcesywnie i planowo zostało pozbawionych życia w czasie II wojny.
  Po wojnie też nie było lepiej.
  Ameryka takich doświadczeń nie miała.
  Ale to w dużej mierze nasza wina, że pozwoliliśmy sobie zabrać wielkie państwo.

  Dzisiaj los zaczyna do nas mrugać jednym okiem. Może uśmiechnie się bardziej jeśli chwycimy tę szansę.

 287. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  You newer told me about this kinds of ground personal reaction :))))))))
  Atypical …..really?????????
  U should mention this :))))))))
  Maybe next time Polel would consider province type of crowd :))))))))))))))))
  And will go up ciupke ' slower ”
  To avoid given after Polel’s
  style departure’s from the deck commentary’s:))))))))))))))))))
  Good to hear and knows Fatku
  U and this provincials boys enjoy the show:)))))))))
  In form of only little more agresive style of flying
  Pi-eSy Fatek pamietasz:))))))czasu ciupke malo wtedy bylo !!!!!!!!!
  NO-TO bankowo cza bylo szybko isc up zeby konika potem ciupke pogonic:))))))))))))))))))))))))))))

 288. E.B pisze:

  Polel

  Jakiś chochlik pomieszał Ci chyba w komentarzu :)).

  Ale ja rozumiem, o co Ci chodzi.
  Jeżeli coś jest ładne, to musi się podobać, bez względu na to czym się człowiek interesuje.
  Czasem ktoś jest na to zamknięty, ale wtedy niewiele da się zrobić.

 289. Polel pisze:

  Hi Ewciu:)
  Fatek Ci tera nieodpowie
  Bankowo pojechali do Kosciolka na 1 pm…………
  Polel tez mial jechac
  NO-ALE nie wyszlo
  NO-BO Babci Family members
  Chcieli przyjechac i wziasc po niej pamiatki………….
  People with big class
  Very nice people!!!!!!!!!
  Nice na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nothing was never by them question
  A mogli !!!!!!!!!!!!!!!!
  Slyszalem od nich tylko jedno za kazdym razem
  Babcia tak chciala i tak ma byc jak Babcia chciala zeby bylo!!!!!!!!
  Now Ewa looks like this People
  Even!!!!!!!!!!
  Will let me keep almost all furniture And much more ……….

 290. Polel pisze:

  Ewa
  Wiesz Polel to se dalej mieszka i spi tylko na gorze w tym mieszkanku nad garazem co wynajmowane u Babcia bylo…………
  Moze kiedys przeprowadze sie na dole zeby mieszkac….
  NO-ALE normalnie i wogole
  NO-TO nawet niemam poco……….
  NO-i nie chce jeszcze tez………
  Oni sie od razy zczailu ze dalej mieszkam tylko na gorze
  NO-i strasznie mnie namawialibzebym caly Dom uzywal
  Bo jest teraz moj i tak dalej
  To bylo strasznie Milo ze tak mowili
  NO-ALE jeszcze nie teraz
  Babcia DLA Polela dalej jest na dole
  Dalej tam Babcia jest
  :(((((((((((((((((((

 291. E.B pisze:

  Polel

  W Polsce też się szanuje wolę Zmarłych. Ale tu, rzeczywiście, mogli wyrazić jakieś ale.
  Jesteś przecież spoza rodziny, ale tą decyzją Babci, wszedłeś jakby do ich rodziny.
  Ale zachowali się, tak jak należało. Wielki plus dla nich i dla Ciebie większy spokój w głowie :).

  Tak sobie to wyobrażałam, że nadal mieszkasz tylko u siebie. Ja też bym tak zrobiła.
  Może za jakiś czas, jak minie żałoba….
  Pewnie Babcia by chciała.

 292. Neonowy pisze:

  Do polela
  To ty Brachu wielki chojrak jestes jak z Navy Seals. Ciekawe ze po polsku piszesz. Czy w stanach sie urodziles? Fatamorgan znam z NE i wiem ze byle czego nie pisze a tu pisze ze znacie sie I tak dalej.Ciekawe jto ty jestes Brachu

 293. Polel pisze:

  Hi Neonik:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO Ty ciekawski jezdes:))))))))
  Chojrak jakusik wielki to hiba Polel
  ( I am Polel ) nie jezd:)))))))
  NO-ALE szybko tez hiba nieucieka:)))))))
  Bankowo nie przed people’s
  NO-hiba ze przed tanks
  NO-BO wtedy noga
  NO-i Polel w las:)))))))))))))
  NO-Jak jezd las:))))))))))))))))))
  Pi-eSy Polel nie jezd Navy Seeeeeal
  Wez przestan Neonowy:))))))
  Bankowo jakisik movies sie ciupke wiecej jak Ciupkenaoglodnules… albo co :))))))))))))))
  LOL :)))))))))))
  Pi-eSy #2 Fajowy jezdes:))))))))

 294. Neonowy pisze:

  Do polela
  Dobra Brachu ze Seal nie jestes bo bys zaczal ze to ty Bin Ladena z Team 6 sprzatnales hehehe chociaz jak fatamorgan tak pisal o tobie ze taki jestes kozak to moze ty zeczywiscie facet ze Special Forces jestes jak tak to Szacun ale trudno uwierzyc w takie opowiesci bo
  polel do tych TOP GUN to z Navy tylko ida piloci

 295. Polel pisze:

  Hi Neonik:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO ciupke hiba CIE lubie:)))))))))))
  NO-BO taki se fajowy jezdes
  NO-i wiesz kto Binladenka ' sprzatal '
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Bankowo w TV se ogladnales
  NO-TO tera juz wszytko wiesz
  NO-co no jak I co gdzie bankowo bylo:))))))))))))))))
  Zajebisty jezdes Neonik
  Normalnie i wogole zajebisy:)))))))))))
  Pi-eSy You even all the knowledge about Top Gun entry’s have:))))))))))
  Pi-eSy #2 Neonowy!!!!!!!!!!
  Watch more TV News:))))))))
  Watch more movie’s :)))))))
  Checking internet news sides is important to:))))))))))))
  NO-i read all newspapers
  Bankowo soon Neonowy
  Your knowledge will reach hights:))))))
  Minimum of Rocky Mountains :)))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))))))

 296. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Odczytałem polecane przez Ciebie Przyjacielu komentarze.
  Powstrzymam się jednak od wyrażenia moim opinii.

  Powstrzymam się (przynajmniej na teraz) z powodu kilku powodów.
  Absolutnie nie związanych/powiązanych bezpośrednio z sytuacją na którą zwróciłeś moją uwagę!

  Sama kwestia ——> na jej temat, powiem teraz tyle.

  Jak widać, najwyraźniej postanowiłeś, ażeby nie zamilczać dalej i niejako wejść
  na „ścieżkę wojenną”.

  Polelu, jeśli uważasz, że to ma jakikolwiek sens, to pisz otwarcie co o tym wszystkim myślisz.

  Jeśli zostaniesz zablokowany, pisz to – co uznasz za stosowne i co uważasz!
  – po prostu na moim blogu.

  Postscriptum Nie bardzo zrozumiałem treść (istotę i sens) jednego z Twoich „P.S” czyli o
  (Siwi….) dodanego do komentarza skierowanego przez Ciebie w kierunku Pani Ewy.
  Przypuszczam dlatego (być tak może), że nie odczytałem jeszcze linkowanego wcześniej tekstu.

 297. fatamorgan pisze:

  Witam na moim skromnym blogu @Neonowy

  Witam serdecznie nowego, miłego Gościa!
  Domyślam się, gościa przybyłego tu z portalu Neon24.pl
  🙂
  Dziękując Panu za odwiedzenie tego skromnego blogu i zamieszczenie tu komentarzy

  Pozdrawiam

  Postcriptum Sugeruję Panu i szczerze polecam (może to wiele Panu objaśnić) odczytanie tej oto mojej notki:

  https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/654147,slow-kilka-o-moim-przyjacielu-polelu

 298. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Odczytałem już wspomnianą powyżej (linkowaną tam) notkę.
  Tak Polelu, nie ulega i dla mnie wątpliwości, że dobrze linkowany tekst oceniłeś.
  Tylko śmiać się pozostaje z takich „analiz”.
  Jest to bardzo amatorska peudo-analiza. Do tego jeszcze oparta na ——> bzdurach. .
  Kompletny absurd!

 299. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  NO-TO jezd SUPERO !!!!!!
  Thanks for giving Polel again :)))))))
  Ciupke Longer…..
  I hope this time:))))))))
  Speciale ' green light ' na Twoim blogowisku:))))))))))
  Pi-eSy Bankowo bedzie FAJOWO
  NO-tak na MAX!!!!!!!!!!!!!!!
  :)))))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 300. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  NO-TO hiba CIE nie bylo na blogoqisku
  Jakbys byl to zerkij se ciupke na blogowisko Jaskiniowego
  Zobaczysz jak jezd…….

 301. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Jak jest……
  Nie jest dobrze Polelu!- lecz definitywnie jest jak „jezd” (Twoje powiedzenie)
  Prawdę mówiąc, to bardzo niewiele jest mnie już wstanie zaskoczyć, na pewno zaś nie zadziwić, kiedy rozmowy Polaków w blogosferze dotyczą tematu Smoleńska. Tyle terqaz w tym temacie.

  Jeśli już jednak mowa jest o zadziwieniu.

  Właśnie zostałem „zadziwiony” i to do granic możliwości!
  Zadziwiony, bezmyślnością i beztroską idącą w kierunku politycznej dziecinady (alternatywnie zaś ery jawnego już panowania politycznych absurdów) – naszych „rodaków” ——> piastujących i zajmujących najwyższe urzędy i stanowiska w nieistniejącym jednak = jedynie teoretycznym
  tzw. „Państwie Polskim”.

  No cóż, być może i jest w Polsce dokładnie tak, jak nie tak dawno Bargos brawurowo to ujął i określił.

  Jego bowiem teoria o progresywnej deformacji charakterów, dokonywanej na Polakach
  = dokonywującej się u uległych Polaków —-> wraz z upływem kolejnych lat spędzonych w warunkach grabieży na skalę narodową – posiada być może nie tylko mocnepodstawy, ale
  i głębsze uzasadnienie.

 302. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Normalnie i wogole ani ciupke Ci sie niedziwie!!!!!!!!!!!!
  NO-BO looks like
  Polish politisians co sa w kieszeni Polish Mafiozos are fucking with USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-TO bankowo bedzie im trza
  Tera manto spuscuc i pokazac gdzie jezd ich miejsce!!!!!!!!!!!!!!
  Ku-wa pogielo ich na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!

 303. Polel pisze:

  Fatku!!!!!
  Bedzie OK!!!!!!!!
  Ty teraz w nich
  Wal na MAX!!!!!!!!!!!!!!
  Now or newer Fatku!!!!!!!!
  Walic w ten SYF na MAX!!!!!!!
  Jak Tobie nie wyjdzie……..
  NO-TO Polel tym Mafiozos
  NO-i tym Moran’s zrobi taka
  ' rekonstrukcje ”
  Ze bankowo wymiekna na MAX
  What a M….. F……..they all are!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 304. Polel pisze:

  Fatku!!!!!!
  Your lively secretary just inform Polel very politely You are not taking any calls awaiting very important phone conference……
  Really????????
  If this is the case:)))))))
  Take this to consideration
  Unknown of the future
  Well… is always painful
  Always worse then previously enjoyed comfort !!!!!!!!
  Starting from military angle
  I think make’s here sense
  Kept this in mind please!!!!!!!!!!

 305. fatamorgan pisze:

  That was true I could not take any calls at that time. I must run now b/I will departure in 1 hr. (ad/no cell) so will try to contact you later this evening (by s/l->s/p)

 306. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Trafiles tego Provocatore
  Bankowo prime example of Primitive na MAX
  Normalnie i wogole
  W samiutkie czolko!!!!!!!!
  :))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))

 307. Polel pisze:

  Fatku:)
  Not like I would care or anything like that but just as a rhetorical an mainly theodicy in context to so obviously poor rhetorics being use by this kind of Bozo’s…….
  Why and what for they keep doing that?????????
  Do You think they don’t even see how imperative some basic and I mean elementally basic!!!!!!! communications/writing/intellectual and so many other in same nature skills are basically blocks to achieve anything pass just making total fool’s of themselves????????
  This and that kind of primitive behavior is even behind my most clear and or forgoing understanding
  Yes yes it is correct in sense of correctly putting light or scale on some so ' proudly ' produced here shit
  I really don’t know anymore
  …..if I even want to be here
  And believe me when I say… this is not only about wasting the time in general or about waisting my time in this case scenario
  Talk to You later……

 308. fatamorgan pisze:

  Polelu!

  Drogi Przyjacielu, Jak widzę po treści i tonie zamieszczonego powyżej komentarza, dokonałeś pewnych, dotyczących tego miejsca w internecie przemyśleń. Solidnie opartych na głębszych refleksjach. Nie będę wchodził z tobą w dyskusje, bo przeciwnego twoim myślom stanowiska zabierać nie zamierzam. Choćby i chociażby dlatego, że odmiennego stanowiska argumentować zapewne nie miałbym czym. Szczególnie nie miałbym czym w zderzeniu z ostatnio dokonywaniem-tobie „umilania” (tak to nazwę) zarówno przebywania, jak i znacznie szerzej pojętej bytności.

  Przypomniało mi się tu nie bez powodu przecież, mogące mieć odnośnik do zaistniałej i omawianej przez nas sytuacji, pełne głębszej mądrości „powiedzenie” twojego Dziadka. Myślę Przyjacielu, że bez trudu domyślisz się które powiedzenie mam tu na myśli już po tym, że istnieje tu w mojej opinii jakże widoczna „wprostproporcjonalność”

  Dodam tu jeszcze, że zdając sobie doskonale sprawę z nikłości logicznie pojętych istniejących dla ciebie „motywacji” (tak to nazwę w uproszczeniu) mogących przechylać szale po stronie dalszej tu twojej bytności, to ja „uważam rze” ( 🙂 ) być może jednak warto.

  Niedogodności to Polelu jedno.
  Jednak!
  Jednak, pewna istniejąca przecież wartość, zawarta już w samej twojej obecności/bytności, pojmowanej dowolnie i chociażby dla własnego (li tylko) lub zawężonego/nielicznego grona „przychodu/zysku” w formie twojej tu obecności, potwierdza istnienie pewnej „wartości”.
  Wartości dodatniej już poprzez jedynie bytność.

  Wszelkie zaś uszczypliwości, złośliwości, zaczepki, groźby etc.- po prostu, tak, tak po prostu (tu powraca kwestia mądrego powiedzenia twojego Dziadka) chociażby i dlatego!
  – aby nie wdawać się w nigdzie nie prowadzące, puste w treść spory….
  – pozostaje ——->konsekwentnie jedynie ignorować.

 309. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  What can I say in response to that highly a levelled ' whence/minty ' creations of Your so superior
  ' minds ':))))
  Yes Fatku yes:))))))))
  Polel have that moment
  In which rings of wave’s
  Take over in his normally
  Littlefield like flatly head:))))))
  Explanation of firs sentence Polel will give You in form of
  Poetically growingly
  But not yet eroded
  Just and only routed
  Rooted after makeover
  To be more like cloverleaf
  In order to be little clovis’sly
  What can I say if not
  Classy clover
  To change the questioner’s
  Question what stays
  In circle of the clan
  Of how many do You
  Really have?
  Mind’s or Mayberry mindsets
  Pi-eSy Don’t send this anywhere please
  Don’t!!!!!!!!!
  To this day Fatku Polel is getting from the study circles oooohhhs and aaaahhhhs so willingly send to Polel by the society of slickly ' socially ' advance:)))))))))))
  Sometimes Fatku when this kind of mail arrives!!!!!!!
  I am almost ready to painfully kill You for that:))) so thank you Fatku and remember please NO more for Polel this kind of a fancy oooohhhhly fans
  Have mercy
  Please:))))))

 310. Polel pisze:

  O …. use by Polel.in pillar like living live notating form:)))))))
  O Fatku did Polel ever mention how jelly ' jealously ' he always is of your skills and obvious beauty in beautifuly by You use of so Polski
  ' Polish '
  How You after some many years can do that????????!

 311. Polel pisze:

  Fatku Polel did!!! and will take in the future!!!!!! truer than true advance advice …but maybe is time for you to!!!!
  To adjust at least a little your maybe much to high standards in brutal confrontation with so sad reality
  Don’t You think so Fatku??????

 312. Neonowy pisze:

  Do fatamorgan
  Dziekuje za pokierowanie do notki o przyjacielu wiecej jest teraz mi wiadome o tym Polel i co to jest za czlowiek jak poznales czlowieka tak dalej to jest dobrze zeby wiedziec bo bez tej wiadomosci myslalem roznie o polel a to jest wazne
  Notke dalej ci Brachu troluja zrob z tym porzadek bo na glowe ci trole wejda wylal ich I bedziesz mial wreszcie spokoj
  Rocznica smolenska blisko to szaleja trole u tych co pisali o tym na neonie tak jak I tutaj moze bys naisal na neonie do smolenskiego tematu bo dalej malo u nas o katastrofa smolenska sie daje
  Polel niech pisze zle po angielsku to go wujek gogel bedzie trolom tlumaczyl hehehe
  Jestem tak jak wy w???w stanach I myslalem ze umiem I zrozumie ale corka mi musiala to dopieroprzetlumaczyc co on pisal hehehe ze to taki fancy jest Ize to wierszem bardziej jest napisane duzo Co pisal do ciebie fatamorgan
  Trzymaj sie Brachu i pozdrow odemnie I corki Polel

 313. Neonowy pisze:

  Do polel
  Szacun I sorry za wczesniej

 314. fatamorgan pisze:

  Witam miłego gościa z NEon24!

  Witając Pana na moim skromnym blogu, chciałbym serdecznie podziękować za zamieszczone tu komentarze. Dziękując jednoczenie za wszystkie miłe słowa skierowane w kierunku mojej skromnej osoby. Cieszę się bardzo, że odczytał Pan polecaną notkę.

  Co do sytuacji o której Pan pisał. Tak, zdecydowanie – obecna sytuacja w tym miejscu internetu nie należy do przyjemnych. Tak to nazwę dla uproszczenia. Jednak, cóż począć, skoro jak widać i tak tu, podobnie jak i gdzie indziej „czasem bywa”. Czasu marnowaniem jest dochodzenia dlaczego. Bywało już znacznie gorzej. Jak Pan zresztą powyżej raczył przypomnieć. Tak, bez wątpienia przypomniane przez Pana postępowanie pana Opary pozostawiało wiele do życzenia. Czy jednak to moja „strata” była większą? Jak Pan przecież zauważył, mogłoby to podlegać dyskusji.

  Co próbuję powiedzieć, to – ze przyzwyczaiłem się już do „specyficznych warunków” i niebezpieczeństw pisania w tzw. polskiej blogosferze. NIestety!

  Skóra moja odpowiednio do warunków już zgrubiała, co zaś najważniejsze, nabrałem do wielu spraw i kwestii znacznie większego dystansu.

  Nie mogło stać się inaczej, skoro prowadzone przeze mnie blogi były:
  ukrywane, zwijane, cenzurowane, notki usuwane, komentarze znikały bez powodu i wytłumaczenia (może były wraz notkami wysyłane w kosmos) liczniki odsłon mojego blogu działały w drugą stronę. posuwano się do pogróżek dotyczących nie tylko mnie, ale i członków mojej najbliższej rodziny (w tym, mówimy tu o dzieciach!) otruto kilka lat temu naszego psa (jak widać rządząca Polską mafia znalazła jakiegoś szubrawca co zgodził się to zrobić) inni, lecz zawsze „nieznani sprawcy” (choć akurat w tym przypadku nie do końca) atakowali kilkukrotnie mój biznesowy network komputerowy – dokonując dwukrotnie trwałych zniszczeń na znaczne sumy, szantażowano mnie etc, etc.

  Tak więc proszę mi wierzyc na słowo, że obecna tu sytuacja, nie robi na mnie większego wrażenia.

  Szczególnie dlatego, że maski wczesniej czy później praktycznie zawsze spadają.
  Zaś ludzi, poznajemy na podobieństwo wspomnianej powyżej „maskarady” i według podobnej,
  jak to jest z maskami reguły = „wcześniej czy później” – jedynie!
  – po czynach których się dopuszczają ich poznacie.
  Bo słowom i zapewnieniom wierzyć przeciez nie jest warto w czasach – kiedy nawet dawane słowo, tak naprawdę, bardzo niewiele jest warte.

  Dlaczego się o tym rozpisałem, to nie dlatego, że mnie wspomniane powyżej „niedogodności” zbytnio bolą. Nie to mnie bowiem boli najbardziej.
  Znacznie bardziej boli mnie ogarniająca ludzi tak wielka złość, że budzącą trwałą nienawiść i niemożność widzenia spraw wydawałoby się do dostrzeżenia łatwych.
  Nawet i spoza wprawdzie gęstych, lecz nie nieprzezroczystych kulisów manipulacji i fal propagandy łatwych.

  To właśnie ta niemożność, przechodząca w ślepotę —–> boli mnie właśnie najbardziej.

  Co do kwestii mojej obecnej nieaktywności na portalu Neon24.
  Jestem w trakcie pisania serii notek w tematyce Smoleńska.
  Opublikuje wspomniane notki (również i) na Neon24
  ?

  Pozdrawiam Pana Serdecznie

  P.S Przekazuję Panu (prawda, że niejako na wyrost. ale nie bez powodu) specjalne pozdrowienia od Polela, który odwiedzając nas, wiem – że również czytał Pana komentarze.

 315. fatamorgan pisze:

  Ten komentarz jest skierowany tylkoi jedynie do @E.B

  Pani Ewo!

  Miałem już napisaną bardzo obszerną i szczegolową odpowiedz na Pani ostatni wpis kierowany do mojej skromnej osoby. Doszedłem jednak do wniosku, po bardzo głębokim zastanowieniu, że lepiej będzie, jeżeli zastąpię wspomniany wpis, tym komentarzem.

  Nie ulega wątpliwości, że dzieli nas bardzo wiele w naszych ocenach.
  Zbyt wiele być może jak się okazało.

  Pozostańmy zatem przy swoich własnych opiniach (czas już wkrótce dokona ich faktycznej weryfikacji). Pozostańmy, nie próbując „na siłę” zmieniać, czy naginać do naszych – opinii innych osób.

  Zdecydowałem, że ograniczam moją tu działalność, jedynie do pisania notek i komentarzy na własnym blogu. Nie narzucając tym samo-limitowaniem mojej tu bytności, nikomu, absolutnie niczego!

  Ograniczę się do wyrażania własnych opinii, jedynie na prowadzonym przeze-mnie blogu.
  Zapraszam do komentowania wszystkich, którzy uznają za stosowne wpisów na moim blogu dokonywać. Co jest kwestią wyboru a nie nakazu. Tak samo jak jest kwestią wyboru, kto i czy będzie chciał moje notki czy komentarze moje, lub gości mojego blogu odczytać.

  Absolutnie jednak nie pozwolę na to, aby mnie ktokolwiek narzucał o czym mam na własnym! – prowadzonym tu blogu pisać. Jak i w jakiej formie mam moje teksty i moje komentarze pisać.
  Taka, całkowicie chora sytuacja istnieje na Salon24.pl.
  Istnieje na portalu (o ironio losu) z którego to i przez co właśnie i od czego——-> (ponoć) większość z tu piszących uciekała.
  Powyższe, rozszerzam do prób narzucania tu zbytnich ograniczeń w formie jawnego łamania zasad Wolności Słowa i PRAWA do Wolnej Niekrepowanej Cenzurą Wypowiedzi.
  Odnosi się to również do prób ograniczania wypomnianych, gwarantowanych AMERYKAŃSKĄ KONSTYTUCJĄ „wolności”—-> mnie i gościom mojego blogu.
  Ta strona istnieje i działa na platformie WordPress!
  Zatem podlega prawom stanowiącym o Wolności Słowa i Wypowiedzi obowiązujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej a nie w Korei Północnej.

  O czym to poniektórzy tu nie wiedzą, lub zbyt pochopnie zapominają!

  Pozdrawiam Panią Serdecznie

 316. lordJim pisze:

  @fatamorgan

  Część Twojego komentarza do @E.B muszę co nieco odkłamać. Żeby było zrozumiałe dla wszystkich ujmę to obrazowo.
  Otóż…WordPress stanowi pewną sieć licznych hoteli. Jeden z tych hoteli został wykupiony wraz z przynależną mu infrastrukturą. Hotel ten nie znajduje się na amerykańskiej ziemi tylko na terenie nowego właściciela. Właściciel ten bezinteresownie udostępnił swoje pokoje bezpłatnie i ma swoje prawo oczekiwać od gości odpowiedniego zachowania i użytkowania jego własności. Wobec braku jakichkolwiek zobowiązań wobec swoich gości ma również prawo podziękować za gościnę danej osobie kiedy tylko zechce i żadna amerykańska konstytucja mu tego nie zabroni.

  Mam nadzieję, że zwolenników na bezinteresownie udostępnionej Tobie parcelce PT nie zabraknie i nie raz napiszesz interesującą notkę, czego Ci życzę z całego serca i pozdrawiam serdecznie 🙂

 317. Polel pisze:

  Fatku:)
  If I can:))))
  :)))))))
  Polel would like to ask You in a lightly but at the same time cquermonious form and mammer
  So?????????
  Any response???????
  Pi-eSy
  This will be more than just nteresting to watch:))))))))))
  :))))))))))))
  :)))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))

 318. fatamorgan pisze:

  Drogi Przyjacielu!

  Absolutnie nie zamierzam z kimś, kto najprawdopodobniej ma o amerykańskim „prawie” znikome, praktyczne (ważne słowo!) zapewne żadne pojęcie, wchodzić w jakąkolwiek dyskusje dotyczącą prawa obowiązującego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
  Tyb bardziej i reguł -prowadzenia i moderowania stron internetowych (od strony prawnej).
  Nie zamierzam również i dlatego, że jakkolwiek mając jak dobrze w przecież wiesz, wprawdzie zaliczoną znaczną ilość tzw. „godzin kredytowych” na amerykańskim uniwersytecie właśnie w dziedzinie „prawa” – to jednak nigdy nie byłem i nie jestem czynnie działającym zawodowo w USA prawnikiem.
  Powyższe, oczywiście nie zmienia faktu, że jestem doskonale świadom tego, że kwestia „pobieranianiepobierania” od użytkownika opłat – nie wpływa na i nie zwalnia od konieczności stosowania się wszystkich (w tym przypadku jest to strona internetowa) do przyjętych standardów, reguł, zapisów i norm w tym szczególnie norm postępowania i traktowania użytkowników, wcześniej ustalonych prawem.
  Prawo jest obowiązujące na terytoriom naszego kraju – w którym WordPress prowadzi bezsprzecznie działalność biznesową, To juz samo w sobie zobowiązuje WordPress jako dostarczyciela w tym przypadku „Web templete system” do przestrzegania wszystkich praw i starania się o gwarantowanie poszanowania dla prawa,
  Jednym słowem sprowadza się to do WordPress —–> „obligations under law”.
  Jak „na-razie” do łamania prawa nie doszło, tak więc poczekajmy spokojnie na to – co i jak dalej będzie. Założyciel i właściciel tej strony, napisał właśnie:

  „(…)podsumowanie pierwszego roku obecności pt w sieci:

  a. jesteśmy,

  zatem zgodnie z założeniami polskim tekstem sprawdza się służąc wymianie poglądów, obserwacji oraz idei w środowisku bez cenzury(…)”

  Nie musze ci chyba tlumaczyc, co takie i tego typu dodatkowe „oświadczenie” mógłoby znaczyć, jeśliby sprawy poszły za daleko i doszłoby do konfrontacji w sensie, time to:

  —–> „put one’s money where one’s mouth is”.

  Myślę, że dodawać tu już nic więcej tobie Polelu raczej nie muszę.
  Musze jednak szybko wracać „do pracy”.
  Do zobaczenia wieczorem.
  🙂

 319. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO wolabym se
  Umierac ze smiechu:)))))))))
  NO-a tak to hiba bedzie cza z nudow
  NO-ALE nic to ……

 320. Neonowy pisze:

  Do fatamorgan
  Nie wiedzialem ze gnebili ciebie Brachu Tak bardzo jak napisales. Szacun ze dalej piszesz jako fatamorgan bo ja bym pseudo chyba zmienil po tym wszystkim
  Duzo ciekawego czlowiek dowiaduje sie
  Teraz ukladam sobie w glowie to co jest w tym co napisales z polel o katastrofie w smolensku ale to latwo niejest zrozumiec
  Tego to chyba nie dawales na neon ja bym pamietal jak bym to czytal o takim snie I Tak dalej
  Czlowiek duzo moze zrozumiec jak to zlozy do siebie ze wszystkim
  Trzymaj sie Brachu i daj cos nowego na neon
  P.s. adlaczego tak wlasciwie nie dales na neonie nic od polel moze to daj bo ludzie dowiedziec by sie duzo mogli wtedy

 321. Neonowy pisze:

  Do Lord
  Trafiony zatopiony jestes przez fatamorgan hehehe
  Pieknie ciebie holelarzu z mozgiem wypranym u fyma zatopil
  Czy ty masz cos w glowie jeszcze
  Sprawa idzie do courtu u nas w stanach I koniec zabawy w admina hehehe?
  ? To jest dla czlowieka fyma
  Idz jak pojezdzisz na sanki Hehehe

 322. Polel pisze:

  Hi Neonik:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO SUPERO jazysz:)))))))))))
  NO-BO hiba zajazyles ciupke wiecej jak Ciupke !!!!!!!!!!
  NO-CO tu bankowo grane jezd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Lubie to na MAX Neonik :)))))))))))))))
  NO-ZE ciupke wiecej jak Ciupke zajazyles zalapujac Blue’saaaa co tu grany bankowo jezd :)))))))))))))
  Pi-eSy jak chcesz Neonik
  NO-TO mozemy sie kolegowac
  NO-ALE jak chcesz
  NO-i jesli chcesz
  :)))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy #2 fajowe komenty walisz
  LOL :))))))))))))))

 323. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie,

  Zawsze z ciekawością czytam Pana notki i tak będzie dalej. Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów, choć nie zawsze zgadzamy się. No, ale chyba nie musimy zgadzać się we wszystkim. Takie jest prawo wolnych ludzi, że mogą zachować swoją odrębność, swoje zdanie, choć niektórym wydaje się ono głupie.

  Cieszę się więc, że będzie Pan kontynuował swoje tu u nas pisanie.

  Nie wiem jak prawnie wygląda sytuacja z WP, ale Lord Jim zaprasza Pana do korzystania z naszego portalu nie ograniczając swobody wypowiedzi, jedynie zwracając uwagę na to, żebyśmy szanowali się nawzajem. W blogosferze bywa różnie i widać to na S24. Nie chciałabym, żeby stało się to samo u nas.

  Na różnych portalach, które wypączkowały z S24 dochodzi do głosu nieumiejętność współistnienia Polaków, nawet w obliczu różnych zagrożeń, które dotyczą Polski.
  Tacy niestety jesteśmy, ale najwyższy czas jakoś to pokonać.
  Pojawiły się u nas nowe nicki i odnoszę wrażenie, że chcą rozhuśtać emocje i zastanawiam się po co.

  Mam nadzieję, że potrafimy być ponad to i spróbować uczynić PT portalem, na którym rozmawia się swobodnie o wszystkim, bez obawy, że spotka nas jakaś nieprzyjemność.
  PT nie musi naśladować innych w tworzeniu areny. Zapasów w kisielu jest pod dostatkiem wszędzie. Amatorzy z łatwością je odnajdą.

  @Propatrian kiedyś pisał, że chciałby, żeby tu był klub dżentelmenów i z pewnością to by nas wyróżniało na tle całej blogosfery. Może z czasem również opiniotwórczy, jeśli zachęcimy innych do rozmów na te wszystkie trudne tematy, które nas dotyczą. A jest wielu ciekawych blogerów, których chętnie widziałabym u nas.

  Pozdrawiam Pana

 324. Polel pisze:

  Neonik:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO hiba Polelowi kilka komentow co walnal cosik zjadlo……….
  NO-ALE walic to na MAX!!!!!!!!!!!
  Sie znaczy Polel to wali z gory na dol
  NO-i z dolu do gory na MAX!!!!!!!!
  Na MAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  No hiba ze pojdzie Polelowi ciupke wiecej jak Ciupke na nerwa…….
  NO-BO bankowo i tak!!!!!!!!!
  NO-TO moze byc!!!!!!!!!!!!!!!!
  NO-i wtedy Polel moze ciupke zaczac innym Polelem byc …….
  NO-BO Polel nie jezd zawsze taki Nice ………..
  NO-jak bankowo ' stara sie ' na MAX
  Normalnie i wogole
  Na MAX!!!!!!!!!!!!!
  Prawie zawsze na necie DLA wszytkich prawie byc!!!!!!!!!!!!!!!!
  Walne te zjedzone komenty
  One More Time
  Walne !!!!!!!!!!!?
  NO-BO Polel stara sie
  Nice na MAX byc!!!!!!!!!!!!!!

 325. Polel pisze:

  HI Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO Ty se hiba jakisik tuneup walnelas:)))))))))))))))
  About Time!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ewcia bankowo ozdrowiala :)))))))))
  NO-i juz hiba nie jezd calkiem ' slepa
  Supero:))))))))))))))))))))
  About time bylo Ewuli ciupke sie sharper zrobic ,:)))))))))))))))))
  Wreszcie new Nick ' Jerry ' Ewciu zauwazylas i zalapalas ze zadyme zrobil:)))))))))
  Pi-eSy NO-BO Bankowo!!!!!!!!!!
  Bankowo!!!!!!!! ciupke wiecej jak Ciupke przegielas Ewa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak walnelas Polelowi moments ze Ty o ' Jerry ' pisac nie bedziesz……
  Wiesz jak by nie Fatek !!!!!!!!!!!!!!!
  NO-TO by kazdy co na tym salonisku jezd bankowo by se pomyslal
  NO-ZE to Polel Ciebie prosil o walniecie komentow:(((((((((((((((((
  That was ciupke wiecej jak Ciupke LOW :(((((((((((((((

 326. E.B pisze:

  Polel

  Coś tu dziwnego się dzieje, ale zostawmy już to.
  O panu Jerzym napisałam, bo on ten komentarz skierował do mnie, więc trochę okrężną drogą mu odpowiedziałam.

  Nie ma co podkręcać atmosfery, w polityce i tak jest wystarczająco gorąco.
  Pod moją notką z 10.012018 dałam namiary na notkę A-Tema, blogera z S24. Również tą o wojsku.
  Mógłbyś rzucić na to okiem?

 327. Polel pisze:

  EWCIA!!!!!!!!
  Don’t You think so …..
  NO-ZE Bankowo!!!!!!!!
  Polel za duzo razy tak tylko nadstawia ten drugi policzek??????
  Polel nadstawia a inni se jezdze po Polelu kiedy chca I jak se chca!!!!!!!!
  Co za duzo to i swinia bankowo nie chce Ewa!!!!!!!!!!!!!!
  Dlaczego Polel ma byc gorszy od swini ????????????????
  Co za duzo to hiba bankowo jezd ciupke wiecej jak Ciupke hiba niezdrowo!!!!!!!!!!!!!!!
  No a tego zaczepiania Polela to bylo Bankowo ciupke wiecej jak Ciupke
  ZA DUZO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dlaczego ma byc ciagle tak
  Ze innym wolno a Polel ma brac shit od wszytkich i policzek drugi nadstawiac?????????????????
  Doszlo do tego ze czepia sie Tadeo ze mu Google nie chce tlumaczyc co Polel w komencie pisze!!!!!!!!!!!!!!!
  Ten Neonik co tutaj krotko hiba jezd nawet to zauwazyl!!!!!!
  Co to ma niby byc????????
  No co to jezd???????????
  Co to jezd jak Tadeo co Fatek go tu sciagnal teraz po Fatku chce se jechac na MAX?????????????????
  Co to ma byc??????????????
  Ile tak mozna????????????
  This is Hippocratico na MAX!!!!!!!!!!

 328. E.B pisze:

  Polel

  Wylałeś swoje żale. Nawet Cię rozumiem. Ja nic do Ciebie nie mam. Czasem mi trochę pojedziesz, ale specjalnie nie biorę sobie tego do serca.
  Ta ostatnia sytuacja z czasem się wyjaśni.

  Wszystko chyba zaczęło się od Smoleńska i tak się ciągnie. Ale mam nadzieję, że jakoś uda nam się zgodnie współistnieć. Ludzie są przecież różni, ale to nie znaczy, że trzeba sobie skakać do oczu.

  Polel, spokojnie, wszystko się ułoży.

 329. Polel pisze:

  Fatku!!!!!!
  So??????:)))))))
  Give me a ring after reading this :))))))))

 330. fatamorgan pisze:

  Tak, odczytałem. Wszystko!
  😉
  No cóż drogi Przyjacielu, wygląda „to” (to!), biorąc pod uwagę, że pretendujący do roli „Hetmana” nagle pojawił się na Polskim Tekstem ——> w zaledwie! 1, godz. 35 minut po twoim ostatnim komentarzu (być może najboleśniejszym dla wielu, bo tak pełnym przecież prawdy) z czymś w rodzaju? ;)…, sam już nie wiem co o tym myśleć.
  Zdecydowanie boweim to jest wręcz… i aż bardzo „śmiesznie”:)
  Czymś, co miało być czymś w rodzaju wsparcia? —-> w postaci takiej „mocnej reakcji ośrodka decyzyjnego”
  🙂
  Komicznym jest (Ty zaś Polelu myślałeś, jak się okazało bardzo przedwcześnie, że zrobi się nudno…) że reakcji, tak grubymi nićmi zszytej.

  To jakaś komiczno/obłędna forma jakby internetowej „odsieczy wiedeńskiej”.
  Taka dziwna nowo-farsa, grana jak podrzędna parodia
  🙂

 331. Polel pisze:

  Oj :)))))))))))))))
  Fatku!!!!!!!!!!
  NO-TO :)))))))
  Bankowo sie znaczy ze nas hiba za Turkow wzieli !!!!!!!!!!!!!!!
  LOL :))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))

 332. fatamorgan pisze:

  Widzę Polelu, że masz nie tylko „ubaw” jak to nazwałeś, ale reakcje, oraz i humor masz wyśmienite/y.
  No cóż, jednoznacznie trudno byłoby twierdzić Polelu. że mają nas za Turków.
  🙂
  Jedno jednak jest tu raczej całkowicie pewnym
  . Niezrzeszanych czytelników Polskim Tekstem (tak to nazwę, jeśli takowi tu jeszcze się ostali = jeśli jeszcze istnieją….) bezsprzecznie mają za osoby niezbyt rozgarnięte i więcej jak tylko naiwne.
  🙂

 333. Polel pisze:

  W samo czolko Fatku:))))))))))
  LOL :))))))))))))))))
  NO – I jezd wesolo:))))))))
  Na Max!!!!!!

 334. fatamorgan pisze:

  Polelu, mniejsza z tym jednak teraz.
  Zapraszam do nas. Przyjedz proszę.
  Pośmiejemy się razem.:)
  Właściwie to zapraszamy/prosimy, bo zostałem i to b/szybko „poprawiony”. Nie jestem bowiem przy komputerze teraz sam. Widocznie, śmiałem się odczytując to, na co skierowałeś moją uwagę zbyt głośno.
  Zostałem poinformowany, że mamy jeszcze ciepłą, bo co dopiero wyciągnięta z piekarnika szarlotkę. Od siebie zaś dodam kusząc, że znajdzie się i butelka tego „Rumiku” co tak bardzo lubisz.
  Ażeby upewnić się całkowicie, że zaraz przyjedziesz, dopiszę tylko.
  Butelka jest znacznych rozmiaru (takiego jak najbardziej lubisz) i została zakupiona w odpowiednim twojemu wybrednemu smakowi sklepie. Wyceniona była odpowiednio, do 1/3 wieku spędzonym przez ten rum w beczce, zanim znalazła się na tej najwyższej półce.
  Polelu……czekamy!
  🙂

 335. Polel pisze:

  :))))))))))
  Wow:))))))))))))))
  Jade Fatku!!!!!!!!!!!!!!!

 336. M.D pisze:

  Mejlem same powiadomienia na PT w styczniu zaczynanie Szopki z A-team!!!
  Nie-reagowanie na te prowokacje to najlepsze na A_team lekarstwo
  Pozdr
  MD

 337. fatamorgan pisze:

  @E.B
  20 stycznia 2018 o 19:12

  Pani Ewo!

  Komentarz ten bardzo uważnie odczytałem. Zasługuje na adekwatną do zawartości (treści) odpowiedz. Powróciła u mnie niestety, ale ponownie uporczywa kwestia, zbyt ograniczonego i przez to mocno limitowanego dla wszelkiej mojej działalności (w polskiej blogosferze) braku czasu.
  Kwestia posiadania, odpowiednich dla poszczególnych tematów i rozmówców przedziałów tzw. „wolnego czasu”. Wolnego, od zajęć związanych z moją pracą i działalnością biznesowo/zarobkową. Dlatego, pełniejszą odpowiedz na Pani komentarz, zmuszony będę zamieścić nie teraz, lecz niestety ale – jedynie „wkrótce”

  Pozdrawiam

 338. fatamorgan pisze:

  @M.D

  Dziękuję Panu bardzo serdecznie za ten jasny w przekazie i formie komentarz.
  Domyślam się oczywiście przez kogo dokonany.
  Jednak, moje przypuszczenie, nie jest odpowiednie posiadaniu co do tego pewności.
  Wysyłam zatem do Pana E-mail (posiadając nadzieję, że ślę moją wiadomość do właściwej osoby) zawierające dodatkowe uwagi, przesłane w formie prywatnej korespondencji.

  Pozdrawiam Szanownego Pana

  Postriptum Pozwolę sobie również niejako przy okazji, na przesłanie Panu pod ocenę, wstępnego szkicu kilku notek, nad treścią których to właśnie pracuję.

 339. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Nie ma żadnej sprawy. Ja też nie cierpię na nadmiar czasu :).

  Pozdrawiam

 340. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Jakkolwiek będąc ograniczany czasem, czyli w wymiarze i na miarę czasu który mogłem temu poświecić, ostatnimi czasy – przeglądnąłem i odczytałem (nie dogłębnie, a jedynie, co na wstępie już przyznaję, niestety, ale jedynie pobieżnie) o czym się na PT pisze. Przyznam bowiem, że moja znajomość, zatem i wiedza o podejmowanych na PT tematach, zarówno co do samej treści zamieszczanych tu publikacji, jak i treści, formy, czy może celowo nazwę formę „sposobem” —> dla późniejszych „rozmów i dyskusji” pod tymiż publikacjami, pozostawiała ostatnio bardzo wiele do życzenia.

  Dlatego właśnie, odczytałem (jednak z powodu ograniczonego ku temu przedziału czasu, używając techniki odczytu tekstów nazwanej w języku angielskim „Power Reading”) kilkanaście ostatnio opublikowanych na PT notek. Odczytując w ten sam sposób (za pomocą wspomnianej powyżej techniki odczytu) zamieszczone pod nimi komentarze. Moje, bez wątpienia zapewne pobieżne obserwacje, połączyłem właśnie z tym oto fragmentem. zapożyczonym z Pani (jeśli się nie mylę, to przedostatniego komentarza, z tych, zamieszczonych tu powyżej na moim blogu) Cytuje:

  „(…) Przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów, choć nie zawsze zgadzamy się. No, ale chyba nie musimy zgadzać się we wszystkim. Takie jest prawo wolnych ludzi, że mogą zachować swoją odrębność, swoje zdanie, choć niektórym wydaje się ono głupie.(…)”

  następnie, połączyłem z odczytaną przeze mnie, właśnie tocząca się tu dyskusją http://naszsalon24.org/2018/01/23/ekolego-niech-futra-przejda-do-historii/
  w jej wybranym fragmencie = sposobu „rozmowy” @Noohod z @Polel

  Polel
  23 stycznia 2018 o 18:10

  Noohodek:)
  NO-zeby nie bylo :))))
  NO-ZE Polel jakisik ‚ ciemniak ‚ jezd
  NO-TO wale tera option #2
  Ktos komus dal duzo kasy
  Ktos kto byl zaplacony I kase distal od hodowcow ‚ futerek ‚ from other Countries……..
  Kasy duzo…..
  DUZO!!!!!!!!!!!!
  NO-tak DUZO!!!!!!!
  NO-ZE ten drugi KTOS kazal Skrzatkowi
  NO-zeby uwalic w Polska hodowle I hodowcow
  NO-i uwalic ot tak bo tak!!!!
  Bankowote kilkanascie tysiecy ludziw Polsce co przy hodowlach ‚ futerek ‚ se spokojnie pracowali i mieli z czego zyc……….

  nohood
  23 stycznia 2018 o 18:22

  @polel:
  nie o kasę tu chodzi.
  chodzi o to, żeby zgnębić polaków i pozbawić ich nadziei.
  wpuścić w maliny, wytworzyć złudzenie, że możemy pracować dla siebie, tak, żeby sprawdzić skąd jeszcze nasz inwencja może wypuścić świeże pędy a następnie wejść z buldożerem i zaorać.
  moim zdaniem nie ma dla nas innej opcji w tym układzie jak produkcja w piwnicy przy jednoczesnym maskowaniu i bardzo ostrożne nawiązywanie kontaktów.
  co dalej- czas pokaże.

  Polel
  23 stycznia 2018 o 19:00

  NOOHOD!!!!!
  Powaga teraz!!!!!!!
  Oby tak bylo jak pisales
  NO-ZE ‚ nie chodzi o kase ‚
  Tylko zeby Polakow extra upokorzyc:(((((((
  Widzisz Polel to sie bankowo jednego dzieki American way of thinking nauczyl!!!!!!!!
  Jak nie jezd wiadomo o co chodzi
  NO-TO hiba chodzi o KASE
  Noohod ta Futerkowa glupota moze laczyc KASE
  NO-i to upokorzenie Polakow co o nim pisales……..
  NO-BO wtedy jezd bankowo dwie pieczenie na jednym ogniu!!!!!
  NO-takie Super Deal
  Buy ONE and get ONE free!!!!!!!

  To ——–> w świetle i pryzmacie jakże widocznych u nich różnic, już w samym sposobie „dostrzegania, postrzegania, samego sposobu myślenia”, pomimo oczywistego faktu, że obydwaj panowie, najwyraźniej zgadzają się z sobą w kwestii zasadniczej (obłęd, absurd, kuriozum w sprawie dokonania ograniczenia hodowli zwierząt futerkowych w Polsce)

  Właśnie!

  Czyli, można by się pokusić tu o następujące twierdzenie.

  Najprawdopodobniej, większość, jeśli nawet i nie znakomita większość, występujących u nas, tu zaś momentalnie dodam —–> (dla znacznego uproszczenia/ułatwienia) ograniczmy to „u nas” do jedynie powiedzmy Polel + moja skromna osoba i jedynie Pani osoba, naszych (występujących u nas) ZNACZNYCH rozbieżności w naszych wstępnych, lecz również i końcowych opiniach, ma swój specyficzny i zasadny powód.

  Prowadzący w nieuniknionych dalszych konsekwencjach. do powstających i ewaluacyjnych następnie już w dostrzegani, oglądaniu, dostrzeganiu, rozumieniu i pojęciu (kwestie opinii wynikających z posiadanej, lecz bardzo przecież zróżnicowanej naszej świadomości,

  Twierdzenie dotyczy bardzo wielu kwestii widzianych w kontekście, sensie i znaczeniu MY (USA) vs WY a raczej, nie tyle WY, co trzymając się ułatwienia/uproszenia jedynie Pani (Polska).

  Otóż, po głębszym namyśle, dochodzę DO (Do jako tzw. wnioski końcowe) po raz który to już z kolei do (wcześniej już wielokrotnie nasuwającego się) wniosku, zel głównym powodem omawianych różnic jest zakorzeniony bardzo głęboko u NAS (NAS w waskim dla ulatwienia/uproszczenia znaczeniu = jedynie Polel i moja skromna osoba) w wyniku pobierania nauk i zycia w USA – czysty i typowy AMERYKAŃSKI PRAGMATYZM

  Pragmatyzm – wielokrotnie napotykający na b/twardą ścianę = zbudowaną z prawie całkowitego braku PRAGMATYZMU u Pani (WAS w znaczeniu Pani i znakomita większość Polakow zamieszkalych w Ojczystym Kraju).

  To tak o tych naszych „problemach” w komunikowaniu się i zrozumieniu się nawzajem – jedynie w wielkim uproszczeniu i na szybko.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.

 341. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Witam Pana
  Przeczytałem tekst wyżej i jeżeli mogę , to w części zgodzę się z konkluzją kiedy chodzi o pragmatyzm .
  W innym miejscu PT , kiedy w dyskusjach brały górę raczej emocje posiłkowane takową agrumentacją też zwróciłem na to uwagę pisząc :

  ==Popatrz na sposób działania kolegów z innej strefy czasowej , kiedy dyskusja wymyka się na „pola równych szans” , tak starają się ją skierować w pobliże/zasięg ich stałych punktów linii obronnej aby mieć przewagę .Bo pola równych szans są zawodne , kiedy ma wyjść na nasze .==

  Dopowiem , że linia obronna to pewna wyrobiona/sprawdzona praktyka argumentacji , oparta na w miarę stałych i niezmiennych elementach wartości .
  Jak Pan śledzi polskie życie społeczne ostatnich dziesięcioleci , to baza stałych i niezmiennych wartości jest mrzonką robiącą ciągle fikołki ,a pragmatyzm jednego roku uczony , już w drugim jest jego zaprzeczeniem . Więc proszę zrozumieć , że w naszej argumentacji decyduje w przewadze intuicja nie poparta pragmatyzmem , bo takowy istnieje trwale , tylko na polu negatywnym . To stanowi pewną obiektywną przyczynę różnych ocen tych samych faktów i argumentów .

 342. E.B pisze:

  Fatamorganie

  Jeśli to my, Polacy, choć mieszkający w różnych krajach mamy trudność ze wzajemnym zrozumieniem, to co powiedzieć o możliwości zrozumienia się Polaków i ludzi Zachodu ?
  Ma Pan sporo racji. To jest różnica, której chyba nie da się zasypać całkowicie. My jesteśmy przez to ogrywani, ale tak było zawsze. Mamy jakiś romantyzm we krwi, który jest ponad pragmatyczne myślenie.
  Dla samoobrony ten pragmatyzm jest konieczny, ale nie chciałabym, żeby nas całkiem opanował.
  Jak we wszystkim potrzebna jest równowaga, harmonia.

  Pozdrawiam serdecznie

 343. Neonowy pisze:

  Do polel
  Pewnie ze chcialym Brachu nie zdazylem tobie odpisac a teraz czytalem na notce E B ze pojechales gdzies jak wrocisz to odezwij sie
  Szacun Brachu tylko dobrze uwazaj zeby ciebie tam gdzie cie wyslali nie uszczelili i wracaj szybko z tej misji zwyciesko bo na grzyby specow jak ty
  nie wysylaja ?????
  Trzymaj sie

Dodaj komentarz bez logowania się do PT oraz przedstaw się: