Media – wojna hybrydowa – „Super komputer” czyli sztuczna inteligencja ?

 

Jak  obronić się przed manipulacją mediów.

https://www.youtube.com/watch?v=2R-5uw73QlI

10-04-2010 TVP INFO cz.1 godz.9:27

bahalas a8 miesięcy temu

Polecam obejrzenie fragmentu cz 4 , od 1-00 wypowiedzi w studio korespondenta Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego który mówi jak będąc na cmentarzu w Katyniu otrzymał wiadomość że PREZYDENT WYLĄDOWAŁ I ZA CHWILĘ POJAWI SIĘ NA MIEJSCU .

ODPOWIEDZ

1

 

bahalas a9 miesięcy temu

10-04-2010 w godzinach 7:30 – 8:00 stacje telewizyjne Polsat – News i TVP-Info nadawały relację na żywo [osobiście jej nie widziałem ] z lotniska w Smoleńsku . Pokazano jak podchodził do lądowania Rosyjski IŁ-76 ale musiał przerwać lądowanie i odlecieć . W końcu pokazano jak Polski samolot podczas lądowania uderza w PŁYTĘ lotniska i zapalając się upada za nią . Samolot był CAŁY relację natychmiast przerwano . Kiedy słuchałem rano pierwszych komunikatów radiowych , informowano o tym że samolot z delegacją awaryjnie wylądował , ewentualnie ZJECHAŁ Z PASA , ŻE SIĘ ZAPALIŁ i nikomu się miało nic nie stać . Pojawiła się nawet informacja ŻE DELEGACJA WYLĄDOWAŁA I AUTOKARAMI I BUSAMI UDAŁA SIĘ DO KATYNIA . Koniecznie powinno się ujawnić zapisy emisji wszystkich stacji telewizyjnych nadawanych od 7:30 . i zapisy komunikatów radiowych od godz .8:00 .

https://www.youtube.com/watch?v=fAlbZwD5MH8

10-04-2010 TVP INFO cz.2 godz.13:11

Na życie patrzysz bez emocji
Na przekór czasom i ludziom wbrew
Gdziekolwiek jesteś w dzień czy w nocy
Oczyma widza oglądasz grę

Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic

Przeżyj to sam, przeżyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy głaz
Póki jeszcze serce masz

Widziałeś wczoraj znów w dzienniku
Zmęczonych ludzi wzburzony tłum
I jeden szczegół wzrok Twój przykuł
Ogromne morze ludzkich głów

A spiker cedził ostre słowa
Od których nagła wzbierała złość
I począł w Tobie gniew kiełkować
Aż pomyślałeś: milczenia dość

Przeżyj to sam, przeżyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy głaz
Póki jeszcze serce masz / 3

Tekst piosenki:

Na życie patrzysz bez emocji
Na przekór czasom i ludziom wbrew
Gdziekolwiek jesteś w dzień czy w nocy
Oczyma widza oglądasz grę

Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic

Przeżyj to sam, przeżyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy głaz
Póki jeszcze serce masz

Widziałeś wczoraj znów w dzienniku
Zmęczonych ludzi wzburzony tłum
I jeden szczegół wzrok Twój przykuł
Ogromne morze ludzkich głów

A spiker cedził ostre słowa
Od których nagła wzbierała złość
I począł w Tobie gniew kiełkować
Aż pomyślałeś: milczenia dość

Przeżyj to sam, przeżyj to sam
Nie zamieniaj serca w twardy głaz
Póki jeszcze serce masz / 3

https://www.youtube.com/watch?v=G7OgVpWQs5s

LOMBARD Przeżyj to sam

LOMBARD

Opublikowany 4 lis 2008

SUBSKRYBUJ 792

Lombard – Przeżyj to sam – Lombard powstał w 1981 roku. Liderem zespołu Lombard jest Grzegorz Stróżniak kompozytor, wokalista, klawiszowiec, od 1999 roku towarzyszy mu Marta Cugier wokalistka. Ostatnie wydawnictwo Lombardu to DVD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” (Show Time Music Production 2008).

Potrzebny jest potężny komputer – czytaj klaster – ktory wygra w szachy z Kasparowem czy po prostu zwykły chłopski rozum.

I … podejdź do płota, tak ja ja podchodzę.

Kargul podejdź do płota tak jak ja podchodzę.

Sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Napisano 11 kwiecień 2010 – 22:01:15

sluchaj to niebyl wypadek
22:19:34
dlaczego tusk polecial godzine przed .. dlaczego komoroski nagle wysiadl przed startem samolotu?.. dlaczego rosjanie zabrali do bandan czarna skrzynke… dlaczego podczas londowania byla niby mgla choc 1 godz po katastrofie niebo bylo w smoleńsku bezchmurne… dlaczego w wiezy kontrolnej mowili po rosyjsku … dlaczego tu154m byl 1 po generalnym remoncie w moskwie … dlaczego tusk przylecial do putina do jego prywatnej rezydencji pod moskwa… to wszystko bylo ukartowane dlaczego pasazerow lotu bylo 88 a ofiar 87 choc wszycy zgineli… dlaczego? http://szczecinwip.w…nt-zamordowany/

Tusk będzie zeznawał jako świadek w procesie Arabskiego – WP …

https://wiadomosci.wp.pl/tusk-bedzie-zeznawal-jako-swiadek-w-pr…

 

Translate this page

Były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek, 23 kwietnia 2018 r., w procesie TomaszaArabskiego, byłego szefa kancelarii premiera.

Tomasz arabski – Najnowsze informacje – WP Wiadomości

https://wiadomosci.wp.pl/tag/tomasz%20arabski

 

Translate this page

Ks. Marek K.: to strona polska naciskała ws. lotniska w Smoleńsku. Burmistrz mówił, że jest w fatalnym stanie”, “Donald Tusk będzie przesłuchany ws. Tomasza Arabskiego. Sąd podjął decyzję”, “Proces Tomasza Arabskiego. Prokuratura też chce przesłuchania Donalda Tuska

Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie Arabskiego …

https://www.wprost.pl › Wydarzenia › Kraj

 

Translate this page

8 hours ago – Tomasz Arabski sądzony jest za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. 23 kwietnia 2018 r. b. premier DonaldTusk ma zeznawać jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego, b. szefa kancelarii premiera, sądzonego za …

http://niezalezna.pl/202418-tusk-na-procesie-arabskiego-wniosek-o-wezwanie-bylego-premiera-sa-rozbieznosci-w-zeznaniach

 

Prokuratura przyłączyła się do wniosku pełnomocników oskarżycieli prywatnych o wezwanie Donalda Tuska na świadka w procesie Tomasza Arabskiego. Były szef kancelarii premiera, sądzony jest za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r.

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie, który prowadzi ten proces z prywatnego oskarżenia części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, spytał strony, czy odczytać zeznania Tuska z prokuratury czy wezwać go na rozprawę na świadka. W imieniu oskarżycieli mec. Anna Mazur powiedziała, że wnosi o wezwanie go „wobec rozbieżności w zeznaniach”. Dodała, że powinien on mieć wiedzę o działaniach Arabskiego w całej sprawie. Prokuratura przyłączyła się do tego wniosku. Obrona Arabskiego uznała wezwanie Tuska za niezasadne.

Sąd nie podjął jeszcze formalnej decyzji o wezwaniu Tuska.

Prywatny akt oskarżenia złożono w sądzie w 2014 r. – po tym, gdy cywilna prokuratura prawomocnie umorzyła śledztwo ws. organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska. Oskarżycielami są bliscy kilkunastu ofiar katastrofy, m.in. Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna. W rozprawach uczestniczą dwaj prokuratorzy. Podsądni nie przyznają się do zarzutów. Pozostali oskarżeni to: urzędnicy Monika B. i Miłosław K. (oboje z kancelarii premiera) oraz Justyna G. i Grzegorz C. z ambasady RP w Moskwie. Grozi im do 3 lat więzienia.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński i jego małżonka. Śledztwo początkowo prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postawiła zarzuty dwóm kontrolerom lotów ze Smoleńska (dotychczas nie zdołano im ich przedstawić) oraz dwóm oficerom rozwiązanego po katastrofie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który zajmował się transportem VIP-ów.

4 kwietnia 2016 r. śledztwo przejęła Prokuratura Krajowa z nowym zespołem śledczym, która rozszerzyła zarzuty dla trzech w sumie rosyjskich kontrolerów lotu. Własne śledztwo prowadzi strona rosyjska, która wiele razy podkreślała, że przed jego zakończeniem nie zwróci Polsce wraku Tu-154 i jego „czarnych skrzynek”.

Źródło: PAP

https://www.salon24.pl/u/stan35/560510,paradoksy-z-czasem-smolenskim-w-tle

Paradoksy z czasem smoleńskim w tle

Dział: Polityka, Temat: Katastrofa smoleńska

992 12 0 A A A

35stan

 

 

 

Zapewne wielu ludziom interesującym się wydarzeniami związanymi z tragedią smoleńska w dniu 10.04.2010 roku , nie będą obce informacje na temat różnych zdarzeń związanych z tragedią smoleńska, w których jest coś nie tak z czasem dziejących się wydarzeń.

Są relacje medialne „na żywo” przekazywane przez telewizje i radio, są zapisy czasu zdarzeń na portalach internetowych, są relacje świadków , utrwalone na blogach , materiałach prasowych lub książkach, w których uważny słuchacz lub czytelnik zauważy jakieś dziwne przekazy o czasie zdarzeń(są nawet takie przekazy na żywo, w których dziennikarz podający czas zdarzeń, nie potrafi sam sobie uzmysłowić i zlokalizować czasu relacjonowanego zdarzenia).

Tych przypadków jest tak wiele(doskonałym archiwum tych przypadków są notki niektórych blogerów, a zwłaszcza blogera FYM-a), że myślący czytelnik powinien nie przechodzić na tym do porządku dziennego, ale starać się dociec przyczyny tego stanu rzeczy.

Paradoksy z czasem wydarzeń smoleńskich sprawiają wrażenie wielkiego chaosu informacyjnego na ten temat.

Tak też jest w istocie, gdyż źródłem tego chaosu jest brak świadomości u osób przedstawiających publicznie swoje relacje z wydarzeń, że zostali oni poddani manipulacji czasowej na poziomie instytucji odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie państw(Rosji i Polski).

Smoleński chaos informacyjny da się wyjaśnić, jeżeli skorzystamy z naukowej teorii chaosu i będziemy poszukiwać atraktora , który będzie ogniskował wokół siebie trajektorie wydarzeń z wątkiem czasu w ich treści.

Moje poszukiwania takiego atraktora pozwoliły ustalić, ze jest nim czas lokalny w Polsce i w Rosji podczas wydarzeń smoleńskich.

W dniu 10.04.2010 roku w Polsce i w Rosji zgodnie z prawem wewnętrznym i w zgodzie z Międzynarodowym Biurem Wag i Miar (Bureau International des Poids et Mesures (BIPM)), światowym ciałem zarządzające pomiarami czasu dla celów cywilnych, jako obowiązujący był czas letni (Polska UTC-Universal Time Coordinated +2, w Rosji w strefie MSK UTC +4).

Tymczasem, wg wielu danych, w dniu tym posługiwano się czasem zimowym, a społeczeńswa i opinia publiczna były przekonane, ze to jest czas letni.

Zabieg ten pozwolił na przekazywanie informacji o wydarzeniach związanych z tragedią smoleńską z jednogodzinnym opóźnieniem w stosunku do zdarzeń w realu.

Posłużę się tu czasem doniesień wielkiej światowej agencji informacyjnej Reuters, a także agencji Associated Press (AP).

 

Portal Onet.pl o godzinie 9:35 , powołując się na doniesienia agencji Reuters pisze:

 

„TVN24 podało, że dysponowało informacją od godziny 9, ale nie potwierdzaną. Przed godziną 9.30 informację potwierdził rzecznik MSZ. Taką depeszę przekazuje też agencja Reutersa, a za nią Polska Agencja Prasowa.”

 

Wynika z tego, ze doniesienia Reuters’a są wcześniejsze niż informacja Onet. pl z 9:35

screen nr 1

 

Agencja Associated Press podała informację o katastrofie smoleńskiej o godzinie 4:08 EST(Czas wschodni (ang. Eastern (Standard) Time, ET, EST) – strefa czasowa, odpowiadająca czasowi słonecznemu południka 75°W, który różni się o 5 godzin od uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC-5). Latem czas standardowy zastępowany jest czasem letnim(Eastern Daylight TimeEDT), przeliczają to na czas uniwersalny UTC, była to godzina : 4:08 + 4:00 = 8:08 UTC, czyli 9:08 UTC+1(czas polski zimowy) i 10:08 UTC+2 (czas polski letni).

screen nr 2 i 3

Doniesienia Onet.pl z godziny 9:35 z powołaniem się na AP i Reuters wyglądają na wcześniejsze niż samo źródło, jeśli potraktowalibyśmy godzinę Onet.pl w czasie polskim letnim UTC+2, bo byłoby to o 7:35 UTC i 3:35 EST.

Ten paradoks czasowy da się wytłumaczyć tym , ze media w Polsce podawały informacje z 1-dno godzinnym opóźnieniem w stosunku do realnego czasu danego zdarzenia.

Jeśli światowe agencje podały tę informację około 8:08 UTC to polskie media w tym Onet.pl podały je z 1-dno godzinnym opóźnieniem, czyli 9:35 na portalu Onet.pl to była 10:35 UTC +2(czas letni) .

Opublikowano: 11.01.2014 20:54.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. scipio2017 pisze:

    Pawlak, Ania i Kargul w radiu ! – „Kochaj albo rzuć”

    Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć – Kargul i Pawlak

  2. scipio2017 pisze:

    Dla Przyjaciół. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia.

    https://www.facebook.com/filmsamiswoi/videos/1741491039431357/

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi