Komentarz Witolda Gadowskiego – 29.11.2017

 

O działalności agentury niemieckiej w Polsce, sytuacji Polski, podobnej do czasów II RP,  podsłuchach Polaków przez służby niemieckie, agentach Stasi w tym Oskarze, stypendystach fundacji niemieckich, niemieckim rynku medialnym w Polsce. O wielkim zagrożeniu agentury niemieckiej w Polsce. O słabości polskich służb specjalnych, pieniądzach Agencji Wywiadu, więzieniach CIA, ukradzionych 30 milionach dolarów. O historii posła Szczerby, pomyśle szwedzkich feministek, Ojcu Rydzyku, krakowskich sądach i na końcu o projekcie boskiego Ryszarda. Także o wizycie w Londynie i tamtejszych Polakach.

Gratuluję wyboru na wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich :).

Może Ci się również spodoba

54 komentarze

 1. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  o. Rydzyk & RM.
  Wydaje mnie się, że to chyba dzisiaj 26 rocznica inicjatywy RM.
  Pan Gadowski jest łaskawy mówiąc, że w stosunku do o. Rydzyka jest 10-ciu napastników, a on sam.
  Pamiętam, że było ich (i jest) setki: polsko-języcznych niemieckich „cajtungów” (którzy polską przestrzeń medialną opanowali w ponad 90%), niezliczonych lewaków brukselskich i chmara polskich jurgieltników z peło.
  Sytuacja niewiele się zmieniła, a o tyle, że RM&TV Trwam uzyskało wreszcie horendalnie kosztowną licencję.
  Atak nadal trwa z taką samą siłą.

 2. Tadeusz_K pisze:

  gersdrof
  tej kobiecinie to już wszystko się we łbie miesza: wirtualność-fikcja-kłamstwo- prawda.
  Na gwałt konieczna diagnoza psychiatryczna no bo przecież jest piastunką prezia pierwszego SN, do cholery!.
  Nie paliła, ale zapaliła choć nie chciała, a musiała bo jej ciemno w oczach się zrobiło.
  To jest karykatura, a nie prezes SN.

  Słowa gersdorfiny:
  „Nie chodziłam ze świeczkami, poszłam tam podziękować, a że dostałam od organizatorów świeczkę, to wzięłam tę świeczkę; było ciemno ”
  bidulka: 🙂 🙂 🙂 🙂
  – ja też poszłem…
  -paranoja! i schizo…  ps.
  Bedąc przy głosie zapytam nieśmiało okazjonalnie:
  jak to jest możliwe, że schizofrenicy w Polsce zarabiają walizkę pieniędzy miesięcznie?
  *
  A teraz już poszłem bo mi ciemno, a nie mam świeczki..(wszystkie wypaliłem na grobach -nie na ulicy- moich bliskich).

 3. Tadeusz_K pisze:

  historycznie ale z wyobraźnią:
  -przed i po okradzeniu Polaków przez genialnego balcerka.

  500 000=50 zł
  1 000 000 zł=100zl
  10 000 000 zł=1000zł
  ..
  270 000 000 zł=27 000 zł.(gersdorfina)

  Jak nam się żyło mając w ręku 1 000 000 zł?
  Ot takie wspomnienia.

 4. Tadeusz_K pisze:

  Nielegalny Naród-wedle brukselki (timmermansów, Varchołów_Ze_Stada, bonich, hubnerów, piczerów, kurdyckich) inaczej bękart Europy.

 5. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj , dobre Nielegalny Naród . Poważnie i na serio tak właśnie uważają , że jest nielegalny bo zagrywa tak jak mówi a nie pozoruje jak było umówione . Ale nie znaczy , że możemy być spokojni jak dojdą do stanu desperacji , zaniemogła im Angela i chwila oddechu . To najgorsze przed nami . Ruchawka w sosie własnym -rekonstrukcja . Po niej rekonstrukcja unijnego frontu i choinki z bombkami .

 6. E.B pisze:

  @roarian

  Witam, Propatrianie 🙂

  Przeczytałam. Podejmujesz temat agentury w podobnym tonie jak WG. Bardzo to jest ciekawa sprawa, dlaczego nie otrzymaliśmy zasobów Stasi dotyczących Polski. Stanowczo powinniśmy się o to postarać. Być może parę spraw byłoby jaśniejszych.

  Pozdrawiam

 7. E.B pisze:

  @roarioan

  Jeszcze jedno. Czy nie mógłbyś swoich notek publikować również u nas, nie tylko na Naszych blogach? Chętnie poczytalibyśmy.

 8. E.B pisze:

  @Piko

  Sprawa pani Gersdorf jest można rzec, a właściwie powinna być, flagowa. Nie wiem dlaczego jest bezkarna. Nie tylko kłamie w żywe oczy, ale popełnia ewidentne przestępstwa.
  Czy nasze państwo jest tak słabe i niedolne, czy też jesteśmy tak miłosierni? Szkoda, że nie dla zwykłych ludzi.
  Dopóki prawo nie będzie jednakie dla wszystkich, możemy zapomnieć o silnym, sprawiedliwym państwie. To jest podstawowa sprawa. Nie wiedzą o tym?

 9. E.B pisze:

  Tadeusz

  Jak zawsze pokolorowałeś mi notkę :)). Dzięki za te wstawki.

  Pani Gersdorf to osoba pokroju Ewy Kopacz. Nie odpowiada za to co mówi, więc możemy usłyszeć wszystko. To jest jakaś etyczna ułomność, właściwa dla określonego kręgu ludzi.
  Tak bardzo zdeprawowała ich komuna? Czy też kryje się za tym jeszcze coś?

  Piosenka Pietrzaka jest wciąż aktualna. My, naród, to właśnie drugi sort, nielegalny, niesłyszalny, do wykorzystania. Też zdeptani przez komunę, bo powinniśmy głośno krzyczeć i domagać się sprawiedliwości, dla siebie i tych nietykalnych.

 10. E.B pisze:

  @nagor

  O sosie własnym odpowiem pod poprzednim Gadowskim, pod red.jJaneckim

 11. nagor pisze:

  W temacie dwa ognie nie tyle w służbach bo nam mówić zakazano a jeszcze z kim i o jakich . Gadowski ruszył temat rolnictwa w znaczeniu jego otoczki.To temat na czasie i gra w dwa ognie , w roku kampanii samorządowej chyba najbardziej istotny bo obszarowo obejmuje całą polskę poza aglomeracjami miejskimi . Medialnie to prezydenci aglomeracji stanowią temat do pogrywania i koncentrowania uwagi społecznej odsuwając problemy reszty świata w sferę cienia . To trochę tak jakby założono , że budynek dyrekcji wytwarza produkty a nie hale produkcyjne ,w których dalej trwa nielegalna produkcja utrzymująca stary system .
  Sygnał jest na czasie jak ktoś w ten temat wkroczy, to ma szansę zachwiać lokalnymi układami zblatowania przed wyborami lokalnymi , a kurz co się podniesie i wymiecie same dyrekcje . To taki kornik drukarz na lokalnych społecznościach .

 12. E.B pisze:

  @nagor

  Wyciągnąłeś z komentarza WG istotną sprawę. Nasi w rządzie powinni go słuchać i przynajmniej sprawdzać te wiadomości. Ale PSL to chyba jest wiadome? Nie wiedziałam tylko, że to taka skala.
  Mnie martwi, że nie ma żadnych konsekwencji wyciąganych wobec tych ludzi. Choćby poseł Bury i wielu innych, nie tylko z PSLu.
  Ludzie na to czekają i nie mogą się jakoś doczekać. Coś ta sprawiedliwość jest niemrawa. Ale jakbyś ukradł bułkę, no to od razu by Cię mieli.

 13. nagor pisze:

  @ebns24
  Tak było od początku , firmy klucza to zagranica brała , terenowe to nasi ustawieni, resztki załatwił Lewandowski Tym co mniejszym została ziemia , kamienice i lokalna prowincja wsparta środkami unijnymi po znajomości . Tak tworzyła się baza tych zależnych i uzależnionych tworząc lokalny folklor osób nie do ruszenia bo powiązanych materialnymi zależnościami .Kółka rolnicze orgnizacja ogólnokrajowa związkowo biznesowa jak federacje sportu na wyłącznych uprawnieniach z kasą i obiektami (pałacyki i pgr) .Daleko od warszawy i w oko nie kuło . Bury to góra struktury nieformalnej jaką stworzył PSL na polskich ziemiach i ostoja trwania innych kacyków skupionych w tym samym interesie (policja , prokurator , sądy, prawnicy, administracja lokalna). Ruszenie tego spokojnego świata przed wyborami to jedyna okazja na punkty we władzach lokalnych i zmiana stanu.

 14. nagor pisze:

  @ebns24
  ==Ale jakbyś ukradł bułkę, no to od razu by Cię mieli.==
  Tak bo buła była czyjaś , sklepu , piekarza , itp . Oni rozkradali publiczne(państwowe) przy pomocy tych co tym zarządzali , ale nie byli włascicielami i im nic nie zginęło . To tak jak dotacje unijne , też nie nasze i można bezkarnie byle jakieś fikcyjne papiery na podkładkę , w obu przypadkach i wszystko było ok.

 15. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  „Jak zawsze pokolorowałeś mi notkę ”
  /
  To wynik konkurencji z @piko o miłość „szlachetnej” gerdorstfiny.
  🙂

 16. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  # Nie wiedziałam tylko, że to taka skala.#
  /
  -A jakże!
  Od początku zbójcerze z PO i Psela podzielili się obszarami zbójowania w Polsce ( miasto z przemysłem=PO i wioski=Psel przydupiasty).
  A o co teraz walczy kamyczek?
  Trzęsie porami ze sztandarowym burkiem aż słychać w Bieszczadach.
  Śmieszny ten chłopski psel co to chłopa nie widział.
  Mam nadzieję, że wreszcie zostanie wycięty w pień w nadchodzących wyborach ze sponsorem pełowskim.

 17. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Już drugi komentarz mi wycina internet

 18. nagor pisze:

  No trzeci raz długo myślał ale wyciął . Przebiegły ten internet

 19. nagor pisze:

  Pozwól , że skoryguję trochę , Oni trwają w temacie od jedynie słusznej drogi . Po przejściach obrotowi z SLD i następnymi bo uprawiali swoją rolę jako alternatywę dla tych co mieli za mało na raj podatkowy lub szwajcarię . W ich poletko można było lokować bez obaw o stratę i liczyć na przyrost plonów . Zwróć uwagę na dzisiejszych kacyków co mają trudności z zapamiętaniem stanu posiadania w oświadczeniach majątkowych swoich poletek.
  Wystarczy sprawdzić skąd na to mieli i kto im to naraił w papierach a mechanizm będzie podobny. Zawsze tak jest jak szambo wybija to szambowóz jest zbawieniem , taka ich rola .

 20. nagor pisze:

  @ebns24
  Zwróć uwagę na określenia , Twoje – ciekawostka (niosące dystans do faktu) i „skandaliczne” w tytule wpisu . To dwa światy określeń tego samego faktu .
  Byle zaistnieć i przebić się na czołówki medialne prowokacją , obrazową ci od stajenki , słowną ci od propagandy. Jedni drugich warci i po głebszej analizie , grają w jednej drużynie tą samą grę emocjami .Naiwniacy .

 21. E.B pisze:

  @nagor

  Ja to tylko sobie określiłam. Nie potrzebuję być na czołówkach gazet wszelakich.

  Mogę sobie z politowaniem pokiwać głową, ale swoją drogą, dokąd to już zaszło.

  A z drugiej strony:

  „ISIS grozi kolejnymi zamachami. Na zamkniętej grupie internetowej terrorystów pojawiła się grafika, na której islamiści grożą zamachami w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  Grafika przedstawia Św. Mikołaja, za którym stoi zakapturzona postać islamskiego terrorysty. W tle widzimy miasto przystrojone świątecznymi dekoracjami. Ulica, którą widzimy to londyńska Regent Street.

  Obrazek opatrzony jest napisem w trzech językach. Napis głosi: „Wkrótce w wasze święta”.

  Nasze Święta AD 2017. Jeszcze kilka lat temu to było nie do pomyślenia. Historia przyspieszyła. Dobrze, że mieszkamy w Polsce.

 22. nagor pisze:

  @ebns24
  Faktycznie durniejemy jako cywilizacja bo dopuściliśmy do głosu/przewagi obłudne wartości ,równocześnie zapierając się przed określeniem , że to tylko gra interesów-kasa . To atrybuty globalizacji i systemu ekonomicznego przykrywane globalnym ociepleniem , równością i prawami człowieka wypaczające dotychczas obowiązujące zasady społeczne i sytemy wartości . Będziemy mieć to co chcemy z wszystkimi konsekwencjami . Martwi mnie , że to na wyspach , a tam prawie cała rodzina , ale takie jest ryzyko .

 23. E.B pisze:

  @nagor

  Też mam trochę rodziny i znajomych na Wyspach. Ale zaczynają mówić, że wracają. I chyba już czas.

 24. nagor pisze:

  @ebns24
  Życie nauczyło mnie dystansu od entuzjazmu a oni skutków tego doświadczyli w młodości jako konsekwencji i naukę pamiętają .
  Bycie półniewolnikiem jest inne od mieszkańca koloni któremu zostaje wybór bycia kolonistą albo niewolnikiem kolonisty . To ich wybór bez mojego sprzeciwu a raczej z aprobatą , a do dzisiaj nie mam argumentu , że sprawy się nie odwrócą bo kolonistów mnogo , szczególnie tam gdzie ich być nie powinno . Więc niech decydują sami .

 25. E.B pisze:

  @nagor

  To prawda, doświadczyliśmy tu nie mało i wciąż nie ma końca. Najpierw komuna ze swoim koszmarem i zakłamaniem, potem dolce vita pod patronatem banksterów.
  Zobaczymy, czy te wspaniałe wyniki budżetu przełożą się na sytuację zwykłych Kowalskich, czy też będzie jak zawsze.
  Dopóki każdy z nas nie odczuje poprawy własnej sytuacji, dopóty nie będzie prawdziwej Polski. A jest co poprawiać.
  Czy minister MM sprawi, że dobry budżet odczujemy na własnej skórze, czy też odczują to tylko wybrani losowo lub grupy rokujące nadzieję? To jest dla mnie test.

 26. nagor pisze:

  @ebns24
  To nie jest takie jednoznaczne , doby budżet – pomyślność Kowalskich . Jest szansa na uruchomienie regionów , przekop mierzeji, stocznie CPK itp. które też na budżet zapracują .Program mieszkanie+ to warunki lokalowe . Wsparcie kredytowe działalności . OBNIŻENIE podatków !!!! o którym cisza ?????? Bo to pobudza rynek pracy i wynagrodzeń a nie socjalne dodatki .Ale jak fermy lisów są problemem władzy i pretorianie gotowi oczy wydrapać bo JK skazał , to myślenie niewiele się zmieni ło i tu jest problem starej gwardii .Wolność gospodarcza ! jest zagrożona czyimś widzi mi się.

 27. Tadeusz_K pisze:

  @nagor 1 grudnia 2017 o 11:09
  @Tadeusz_K
  Już drugi komentarz mi wycina internet
  No trzeci raz długo myślał ale wyciął . Przebiegły ten internet
  /
  Witam @nagor
  Dokonaj aktualizacji przegladarki, a najlepiej zainstaluj drugą, lub sprawdż problem na innym komputerze.
  Wydaje mnie się, ze problem tkwi po Twojej stronie, albo serwera.
  Pzdrw.

 28. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Witaj , zdaje sobię sprawe , że problem tkwi po mojej stronie . Jak o niczym napisane to łyka , jak więcej to nie ma połączenia ze stroną PT (komunikat przeglądarki).
  Kopiuję sobie wpis i nakarmię trola do woli , niech ma , jak lubi czytać.

 29. roarian pisze:

  Trochę się spóźniłem z odpowiedzią na Pani miłe zaproszenie – przepraszam, Pani Ewo. Chciałem wyjaśnić, dlaczego nie rozsyłam swoich postów jak inni – w tym nawet tak sympatyczni, jak Siukum Baala 🙂
  – otóż nie mam takiej potrzeby „czytalności”. Jeśli tu podrzucam jakiś link, to by ew. uzupełnić Państwa wiedzę (wiadomo, że operuję konkretami, a nie opowiadam o swoich wrażeniach z lektur). Ja dużo pisuję, ale dochowuję wierności swoim wydawcom i nie „sprzedaję” swych tekstów konkurencji – może to staroświeckie, ale takie mam zasady.

  Serdecznie Panią pozdrawiam

 30. E.B pisze:

  @roarian

  Każdy ma swoje zasady. A więc będzie tak, jak jest. Ale proszę nam podsyłać linki, to poczytamy na Pana macierzystych portalach :).

  Pozdrawiam, Propatrianie

 31. cisza1 pisze:

  @ebns24
  Zobaczymy, czy te wspaniałe wyniki budżetu przełożą się na sytuację zwykłych Kowalskich, czy też będzie jak zawsze.

  W sąsiedztwie mam wiele osób starszych, często są to samotne wdowy (>75). Wyobraz sobie, że mają emerytury rzędu 1.000 zł. brutto!
  Płacą czynsz,rachunki za media, telefon….i lekarstwa.
  Jak oni żyją???
  Dzwonią do RM i pytają. Ja też pytam….
  To jest dno, wstyd i milczenie.

 32. E.B pisze:

  @Cisza1

  Witaj 🙂

  No właśnie to miałam między innymi na myśli. Pokolenie, które zostało wykorzystane przez komunę, które odbudowało Polskę z wojennych zniszczeń.
  Na odbudowę Warszawy składało się całe społeczeństwo. Jakie by nie były te fabryki, ale były nasze mimo wyzysku Związku Radzieckiego.
  Tata mi powtarzał: ustroje się zmieniają, ale fabryki zostaną. Dzisiaj odebrano nam nawet te fabryki budowane i unowocześniane na miarę naszych ówczesnych możliwości politycznych, bo talentów nie brakowało, ale często były z premedytacją niszczone tam, gdzie to nie pasowało.

  Dzisiaj to pokolenie jest skazane na wymarcie, już nie rokuje……. Murzyn zrobił swoje.
  Stawia się na młodych i bardzo dobrze, ale o tych, którzy przenieśli Polskę na swoich grzbietach, w bardzo trudnych warunkach materialnych i politycznych nie pamięta się.

  Jeżeli państwo zadba o godne życie tego pokolenia, wtedy będzie Polska.
  Jeżeli Polska upomni się o zwykłych ludzi, zwykłych bohaterów codzienności tak jak upomina się o Żołnierzy Wyklętych i bohaterów walki z Niemcami, wtedy będzie Polska.
  Jeżeli ludzie za swoją pracę otrzymają godne wynagrodzenie, wtedy będzie Polska.
  Podobno pracujemy najwięcej z wszystkich narodów Europy. I jak się to przekłada na nasze zarobki? Z czego utworzy się klasa średnia?

  To na pewno nie jest łatwe, ale o tym trzeba trzeba pomyśleć. Wtedy będzie Polska.

 33. nagor pisze:

  @
  Witajcie Panie .
  Święta już bisko i nastrój nadziei w stosownym czasie . I chyba tylko na nadziei się skończy dla tych 75+ i młodszych 50+ to pokolenia stracone , jak nie mieściły się w wybranym ekstra koszyku przywilejów . Dosłownie Murzyn zrobił swoje i co gorzej sam się do tego przyczynił wspierając pana.
  To pokolenia przegrane na dzisiejsze możliwości bo napędzały rozwój / marnotrawsto innych swoją pracą .Może jest światełko a myślę o reparacjach wojennych z których można byłoby dać szansę tym co dotrwają na rekompensatę tego czego ich pozbawiono w trybie naturalnym , zabezpieczenia starości.
  Tylko to zależeć będzie od ludzi co dowodzą Państwem bo , wcześniejsze odpisy z prywatyzacji na te cele poszły tak samo jak zgromadzone w OFE na przekręty. Dziwne ale w dalszym ciągu w świadomości społecznej ok 30% im takie zachowanie wybacza i popiera . Więc nawet ewentuale reparacje mogą trafić nie tam gdzie powinny .
  Ciekaw jestem co sądzicie jakby od 70 roku życia opłata za mieszkanie i media obciążała budżet państwa ?

 34. E.B pisze:

  @nagor

  „Ciekaw jestem co sądzicie jakby od 70 roku życia opłata za mieszkanie i media obciążała budżet państwa ?”

  To by było wielkim dobrodziejstwem i jednocześnie sprawiedliwością dziejową. Ale to jest nierealne. Nie dla psa kiełbasa :).

  Jest tak, jak pisze @Cisza, ludzie dzwonią do RM, wtedy gdy są tam politycy PiSu i upominają się o pamięć. Ale jak zauważyłam, nie ma żadnej pozytywnej odpowiedzi.
  Jeszcze jedno wykorzystane i stracone pokolenie.

 35. nagor pisze:

  @ebns24
  Widzisz , ja patrzę z innych aspektów . Mieszkanie babci / dziadka w rodzinie z potomstwem to ulga dla wszystkich (oszczędność) , wykluczenie samotności . Bo podniesienie świadczenia w złotówkach to babcia i tak uszczęśliwi wnuka w pierwszej kolejności i żyj sobie dalej sama .
  To równocześnie zmiana podejścia (chociaż interesowna) do problemów mieszkaniowych. Przygarnięcie babci to utrwalanie rodziny między pokoleniowe a nie granie odwróconą hipoteką . Kwotowo to chyba mniej niż każdemu emerytowi po 400 zł /miesiąc.

 36. E.B pisze:

  @nagor

  Opłaty za mieszkania są większe, zależy gdzie. Niekoniecznie bacie chciałyby mieszkać razem z całą rodziną, zbyt duża różnica potrzeb. Poza tym w rodzinach różnie bywa.
  Jakaś ulga w opłatach mieszkaniowych byłaby wystarczająca, ale to się nie stanie, bo nie.

 37. nagor pisze:

  @ebns24
  Frapuje mnie to określenie „bo nie” , możesz kilka słów więcej ?

 38. nagor pisze:

  @ebns24
  około 22% społeczeństwa jest w wieku emerytalnym z tego powyżej 70 roku zycia 10% czyli połowa to kwota przypadająca na 70+ była by równa 800zł w ramach ulg/dopłat .

 39. E.B pisze:

  @nagor

  „…bo nie…” , to podkreślenie sytuacji. Nie będzie się inwestować w kogoś, kto już nie rokuje. To nie jest ekonomicznie uzasadnione. Sorry, ale „Dobra zmiana” to nie filantropi. Liczą się efekty ekonomiczne, budżet, wskaźniki, ale nie ludzie. Tak to oceniam, może niesprawiedliwie.
  Polakom można pomóc na wiele różnych sposobów, ale tego się nie robi. Dlaczego? To jest dobre pytanie.
  Taka pomoc się zwraca. Jest zwrot do budżetu, bo zaczyna pracować coraz lepiej rynek wewnętrzny. Tak działa m.in. obniżenie podatków.
  Może jeszcze jest na to za wcześnie, bo PiS odziedziczył państwo w gruzach. Ale są jakieś plany tego typu?

  A jeśli chodzi o dopłaty do mieszkań. to wystarczyłoby 300 zł na mieszkanie i już byłby efekt. Nie wszyscy mieszkają samotnie, więc koszty byłyby mniejsze, niż gdyby dać każdemu emerytowi.
  Ale tak się nie stanie, bo jak wyżej.

 40. E.B pisze:

  @ Wszyscy

  Widzieliście to: ?

  https://polfejs.pl/

  Podobno powstał w kontrze do FB.

 41. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj i dzięki zobaczyłem i marsz też .Szansa na zbiórkę do policzenia się.

 42. Tadeusz_K pisze:

  Oto miód na serce unijnych lewaków/neomarksistów spadkobierców spinelliego:
  https://twitter.com/KOW_z_KOD/status/937079291887661056


  Altiero Spinelli

 43. E.B pisze:

  W.Gadowski przestrzega:

  „Lewacy przesadzili i mogą sprowadzić na Polskę niebezpieczeństwo. Przez swoją zapiekłość ideologiczną i kłamstwa mogą sprowokować serię zamachów w Polsce”

  https://wpolityce.pl/polityka/370171-nasz-wywiad-witold-gadowski-lewacy-przesadzili-i-moga-sprowadzic-na-polske-niebezpieczenstwo

 44. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj ,
  jemu przestrzegać łatwo , bo to tylko gadanie .Ci co odpowiadają za nasze bezpieczeństwo albo są bezradni , albo nie mają wyczucia swojego fachu i też na gadaniu kończą.
  Konkretnie jak przekaz był zafałszowany , to za dupę gościa przez słuzby . Jeżeli odpowiadał prawdzie to robotę skopali wcześniej na marszu nie namierzając własciwych gości .Brakuje im paragrafów? czy wyobraźni ?
  Pisałaś kiedyś o władzy , że musi się dużo nauczyć . To bardzo upakarzające dla społeczeństwa , bo tam powinni być sprawni fachowcy a nie wolontariusze na praktyce. Aż strach pomyśleć , że 36 milonowy naród nie ma fachowców w niezbędnych branżach i jacyś amatorzy na nim cwiczą swoje dotychczasowe nieuctwo .
  Ta zapowiedziana rekonstrukcja poprzedzona musi być chyba łapanką , smutny to objaw braku stanowczości i przygotowania tematu . Takie tematy dnia pozorowanie działania .

 45. E.B pisze:

  @Wszyscy

  Rzadko rekomenduje notki z S24, ale tę proszę przeczytajcie:

  https://www.salon24.pl/u/eska/827064,o-co-chodzi-z-ta-rekonstrukcja-rzadu-tak-naprawde,2

  Jeżeli Eska ma rację, a nie wykluczam tego, to niech nas Wszyscy Święci mają w swej opiece.

 46. nagor pisze:

  @ebns24
  Ale jaja , ale jaja , to chyba słowa naszej Komisarz wypowiedziane w wolnym czasie . Premierem zostanie Schetyna , z nominacji sejmu .
  Bo nominowany przez rzecznik Mazurek kandydat na premiera Mateusz to zmyłka dla ZP przed wotum dla PBS .
  Ciekawe dni dla starozakonnych .Oby się nie zakiwali bo pomylą przyciski na maszynce .

 47. E.B pisze:

  @nagor

  Ja już się gubię w tej całej zawierusze. Pani Premier na Twitterze jakby się żegnała z Polakami, więc wszystko być może.
  Jakaś gra za kulisami się toczy, to jedno jest dla mnie pewne. Reszta się okaże.
  Ja tę kadencję będę oceniać na koniec, po owocach, również takich dla zwykłych Polaków.

  Wyciekły taśmy z panem Morawieckim, a tam były dziwne słowa, jakby o kaście „ludzi” ponad ludźmi, do której pan Morawiecki się zaliczał. Na razie idzie mu dobrze, ale jednocześnie wszystko drożeje, co jest w koszyku naszym powszednim. Z czym zostaniemy po następnych dwóch latach, to się okaże.
  Pisałam wyżej o swoich spostrzeżeniach i idących za nimi obawach i wątpliwościach.
  Przyglądam się. Liczą się nie tylko piękne słowa, choćby najbardziej patriotyczne.

  Eska pojechała po bandzie, poszła na całość. Dlaczego to napisała? Ma w tym cel?
  Ile jest w tym racji?

 48. nagor pisze:

  @ebns24
  Nie tak dawno Stary Wrocek pisał o zasadach poprawnego zarządzania , patrząc z tego punktu to mało co trzyma się kupy .
  Od 40 dni rekonstrukcja i na dzisiaj nie ma planu co zmienić należy i jak organizować Rząd . Słowa Mazurek i Gowina mają wspólne pole , jak określi się premiera to on określi resztę zmian , a gdzie są cele nadrzędne? O czym paplać przez tyle dni , to tak jak AM z PAD o generałach czy najpierw cel a później nominacje . Czy nominacje mają dopiero wykazać cel ? Identycznie uzasadniają z reorganizacją – taka nowomoda czy styl zakonny .
  Bez względu na uwarunkowania sposób wykonania to żenada zarządzania państwem kiedy rzecznik nominuje a TV robi laurkę nominowanemu bez nominacji.
  Jedno co uzasadnia takie zamieszanie to wewnętrzne kłopoty spójności ZP i/lub aspiracje osobiste w zapleczu. A w tej części to coś z Eski racji może być ale premierem zostanie wtedy Schetyna .

 49. E.B pisze:

  @Pani Premier pracowała autentycznie dla Polski. Podobno ma odejść też minister Szyszko. Jak widać oboje nie pasują. Są zbyt pro polscy?

  Biedny jest nasz kraj. Ale ludzie nie przyjmą tego dobrze. To może mieć swoje konsekwencje.
  Polel tu kiedyś sugerował różne rzeczy. Ja nie chciałam nawet o tym myśleć. Ale patrzę na to wszystko i niedobrze mi się robi.

  Myślę, że są ogromne naciski na Polskę i trudno im się oprzeć. JK już kiedyś o tym wspominał. Mam tylko nadzieję, że wie co robi.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi