Przejdź do paska narzędzi

LOBBY IZRAELSKIE W USA, FIJORR PUBLISHING

Żydowscy neokoni itp. stali się tak wszechmocni w amerykańskiej polityce zagranicznej, iż w 2007 doprowadziło to do wydawniczej mega-sensacji sprokurowanej przez dwóch profesorów wagi super-ciężkiej – dziekana z Harvardu oraz R. Wendell Harrison Distinguished Service Professor at the University of Chicago. W polskiej wiki nie ma o nich nic prawie, jak to w TAKICH przypadkach: „John […]

via Izraelskie lobby w Ameryce — boson

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. E.B pisze:

  .

  Opis z księgarni multibook.pl:

  „Po wielkich bólach, ukazuje się wreszcie dawno oczekiwany bestseller amerykański poruszający gorące stosunki na linii USA-Izrael, a także konflikt izraelsko-palestyński i jego kulisy.
  Autorzy, to profesorowie politologii i stosunków międzynarodowych dwóch czołowych amerykańskich uniwersytetów; prof. Mersheimer – University of Chicago, zaś Walt – uniwersytet Harvarda. Ich książka spotkała się z ostrym sprzeciwem środowisk żydowskich zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, we Francji i…o dziwo, Niemiec. Znacznie życzliwiej przyjęto ją w samym Izraelu, gdzie literatury krytykującej politykę siły i militaryzmu brak. Krytycy amerykańscy czy niemieccy zarzucali autorom tendencyjność, antyizraelskość, a nawet antysemityzm.
  Mimo to, w przeciwieństwie do innego akademika piszącego o konflikcie bliskowschodnim i jego reperkusjach, Normanie Finkelsteinie (Wielka hucpa) swoich posad uniwersyteckich nie stracili. Co więcej, ich autorytet naukowy dzięki rzetelności i obiektywności znacznie wzrósł. Zresztą, gdyby było inaczej, nie wydalibyśmy jej.”

  Na pewno warto się zainteresować tą książką.
  Dzięki @Boson za informację.

Dodaj komentarz: