Sędzia El-Hagin, prezydent Duda i dwie tradycje prawne i cywilizacyjne

You may also like...

5 komentarzy

 1. roarian napisał(a):

  Do Twojego wspaniałego i jakże aktualnego tekstu dorzuciłem link w przygotowywanym od wczoraj artykule, który się właśnie ukazał: http://naszeblogi.pl/48630-dobra-zmiana-kim-sa-wszyscy-polacy-pana-prezydenta

  Jakby „głupio” to nie zabrzmiało – chyba liczymy na odzew, prawda?

 2. piko napisał(a):

  Jest kiepsko bo PADa nawet nie stać na taki prosty gest jak olanie zdrajców szubrawców i głupków.

  Tu co nieco o zdrajcach.
  https://www.salon24.pl/u/piko/721580,zdrajcy

  Bolesława nie wymieniłem bo on występował w kategorii głupka.

  Dyzma budzi coś w rodzaju uznania i sympatii bo w końcowej scenie widać, że rozumiał swoje ograniczenie i mizerotę. Bolesław jest skrzywiony do szpiku kości.

 3. Ciele napisał(a):

  ajaj, jak głupi męczę się czytając ten tekst w kawałkach na s24, zamiast od razu zajrzeć tutaj. Nawet czcionka tu ładniejsza.

 4. nagor napisał(a):

  @Wawel24
  Dobre , ale z małą uwagą .
  Wstęp bolkowy i wyrok sędziny z tych.. jest najsłabszym punktem .To chyba był cywilny proces a w takowym bolek ma święty papier przeciwko słowu .
  Reszta teczki jeszcze się nie zmaterializowała procesowo i nie stanowi dowodu znoszącego święty papier i racja bez racji była taka jak na moment wyroku .
  Wyszkowski przegrał z IPN i jego opieszałością dokończenia teczki bolka .Czy można było inaczej , może zawiesić sprawę , nie mam pojęcia .
  Reszta przednia i kosherna .

 5. cisza1 napisał(a):

  @Wawel24
  Super notka.
  Jednak (wg. mnie) nie Jehowa!

  „Uczeni w prawie”, rabini mistrzowie przekrętu, doskonale wiedzący, że oszukują ale gdy powodowani korzyścią – są usprawiedliwieni.Korzyść – to co dla nich dobre.

  Jako przykład podam przypieczętowanie przez masoretów imienia Boga jako Jahwe ( Jehowa to fałsz!).
  W hebrajskim zapisywano tylko spółgłoski.
  A Imię Boże nie było przez Żydów wymawiane, więc w tekście Biblii (ST, Tora) istniał tylko tetragram „JHWH”. Żydzi wymawiali w miejsce tego tetragramu JHWH Elohim lub Adonaj czyli Pan.
  Masoreci – żydowscy uczeni, znawcy Tory, którzy między VI a XI wiekiem stworzyli system zapisu samogłosek w alfabecie hebrajskim, „poprawili” w ten sposób Torę, że „dopasowywali” samogłoski.
  Tak powstało imię Jahwe! Jak to załatwili, by nie naruszać oryginałów?
  Majstersztyk.
  Aby ilość liter w nowym zapisie zgadzała się ze starym, masoreci zapisywali samogłoski wyłącznie na marginesach albo nadpisywali. Policzyli wszystkie litery Tory, by ich liczba zgadzała się w kolejnych kopiach. Zmienili nie zmieniając!

  Wiedzą, jak oszukać swoich a nawet swego JHWH? To mistrzowie przewrotni, pyszni i z zasady bezkarni.
  Trzeba by jeszcze dodać, że oszukać goja to zasługa. W Polsce mają pole do popisu nie czując żadnej winy, wstydu a przeciwnie: gromadząc zasługi.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi