Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego – 8.11.2017

 

O reformie wymiaru sprawiedliwości,wojnie PiSu z kastą sędziowską, o autorze książki o Macierewiczu, który otrzymał nagrodę wolności prasy, o wolności słowa i Polsce, w materiale szwedzkiej telewizji i o projekcie wielkiego lotniska w centrum kraju, czyli Centralny Port Komunikacyjny za ponad 30 miliardów złotych. I jeszcze trochę innych ciekawych informacji, jak zawsze.

You may also like...

9 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj , dzięki .
  Często zawraca do krakówka , ma w tym rozeznanie i własną perspektywę .Trudno mu będzie pociągać za jedno i drugie .Ale cenię te jego uwagi .
  Rzeczywistość zaczyna ewolucję w stronę tragifarsy . Tak ta odległa ,umiejętnie sterowana , jak też nasza , wewnętrzna sejmowo rządowa z królikiem z kapelusza , gdzie nie wiadomo kto trzyma kapelusz a kto za uszy ciągnie królika . Napięcie rośnie a Leper jest św. pamięci .

 2. E.B pisze:

  Nagor

  Witaj

  Ciekawy jest ten fragment komentarza, w którym mówi o nastawieniu Europy do Polski.
  Neomarksistowska Europa nienawidzi Polski, szczególnie po „różańcu bez granic”.
  Ciekawe.
  Szwedzi pokazują Polskę jako państwo braku wolności i zagrożenia dla ludzi.
  Ale zwykli mieszkańcy Szwecji wykupują mieszkania w Polsce i chcą się tu przenosić.
  Rozjazd między politykami Unii a jej mieszkańcami jest coraz większy. I mam nadzieję, że w końcu ludzie ich zmiotą ze sceny.

 3. nagor pisze:

  @ebns24
  Hej , pokręcił nam się widok na to co sądzą europejczycy , co ich elita ,jak komentują to media .Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić , że elitom nasz kierunek nie leży przez etykę katolicką , a ichnie media są tylko pasem transmisyjnym tych poglądów .Jaka jest ocena społeczna ? , chyba podobna jak moja ocena sytuacji politycznej Cejlonu (dobrze , że wiem gdzie szukać go na mapie).
  Raczej mamy obraz propagandy uprawianej dla własnego celu niż oceny nastawienia Europy serwowanej na Polskę.
  Wiesz dzisiaj oglądałem telewizje od momentu Marszu Niepodległości .Długo TVPinfo ale zaczęli mieszać z obrazem na żywo o komentach szkoda gadać, Przełączyłem na TVN , no obraz na żywo był, ale komentatorzy to raczej nie Polskę mieli w głowie i z takiego przekazu słownego nie dziwi mnie przekaz w Szwecji i tp . Taki negatyw obrazu co był w tle , Amunicja do wzięcia w uprawianej propagandzie made in poland , tylko cytować .

  Dzisiejsze kuriozum . Oświadczenie Muchy (PAD) -Porozumieliśmy się ,co do tego jakie mamy rozbieżności – .
  Nie jestem polonistą , ale sens tego to, dopiero wiemy w czym problem .Poniedziałek może być ciekawym dniem , kiedy wszystko wróci tak jak było.Uroczystości opękane.

 4. E.B pisze:

  @Nagor

  No, właśnie jest problem z tym porozumieniem. Nie tylko ja się pogubiłam i nie wiem o co chodzi tak naprawdę. Wielu ludzi tego nie rozumie.
  To kiedyś wyjdzie, tak jak wyszły lata 90-te.
  Tylko szkoda mi czasu i szkoda mi Polski.

 5. nagor pisze:

  @ebns24

  ===Tylko szkoda mi czasu i szkoda mi Polski===
  Tak myślę ,1918 dostaliśmy szansę po zborach na gospodarczym stepie tworzyć państwowość z niepiśmiennych .Po dwóch latach udało się odgonić zakusy czerwonego , po dwudziestu mieliśmy czarnego i czerwonego na karku .Wg mnie jesteśmy w innym otoczeniu czasowym , ale porównawczo do tego otoczenia to taki 1920 rok .
  Niemcy po przegranej I wojnie potrzebowały 20 lat aby ponownie się liczyć jako państwo w Europie gotowe na dyktat swoich warunków.
  My obecnie po czasach komuny i okresie kolonizatorów i kolonistów XXwieku znów znajdujemy się na etapie COPu .Czyli jeszcze 18 lat aby stać się państwem z głosem i siłą dorównującym otoczeniu z zachodu .
  Taka świadomość musi rodzić się w głowach tych co bezkarnia realizowali tu interesy przy pomocy rodzimych szuji , że to koniec brania , a co gorsze to początek słuchania (reparacje) bo staną na nogi i dobre się skończy .Więc mnie nie zaskakuje to co i jak mówią na zachodzie bo widzą zagrożenie własnych interesów. Nacjonalizm , faszysm itp to hasła z przeszłości , które dawały onegdaj siłę narodom i postęp techniczny . Tylko kundli zawsze u nas było dużo do szczekania tym kto da wiecej . To armia i sądy a po nich nauka będą placem boju , bo ich stan decyduje o stanie rzeczywistości i sile postępu . Spowalniając te tematy blokujemy przemiany i tym cieszy KE i Vkolumna .

 6. E.B pisze:

  @Nagor

  „To armia i sądy a po nich nauka będą placem boju..”

  Dodałabym jeszcze media. Manipulowanie ludźmi i urabianie opinii to ważne narzędzie.

  Możemy liczyć tylko na państwa Europy Środkowo-Wschodniej i na USA, dopóki tam jest Trump. Ale jak długo?
  Czas jest bardzo ważnym czynnikiem. Można powiedzieć, że jest to wyścig z czasem.

  Zastanawiam się co będzie z Europą za 30 – 50 lat, a może wcześniej, kiedy w państwach zachodnich muzułmanie staną się większością, obywatelami Unii z prawem do swobodnego przemieszczania się. Czy ktoś myśli jak się przed tym zabezpieczyć?

  Te barany na Zachodzie będą chodzić w burkach i cieszyć się, ale u nas burki się nie przyjmą, bo są nie twarzowe :)).
  Będziemy mieć islam u bram, znowu, jak dawniej.

 7. nagor pisze:

  @ebns24
  Mówisz media …..Pewnie coś w tym jest , ale to nie czas jednych mediów , bo zawsze będzie ich więcej i różne w formie .Ten front zawsze bedzie otwarty .Spójż na sondaże , jak jest pozytywnie oceniane działanie to ważniejsza jest kampania informacyjna od wrogiej propagandy.
  Tak , to wyścig z czasem w skuteczności prowadzenia zmian. Aprobowane zmiany nie łatwo będzie odkręcać i to jest zmartwienie opozycji.
  Islam , czekam na ruch angeli i mowie federacji , bo granice państw jeszcze są traktatowo uznane , pora je znieść i problem się rozleje na wszystkich .

 8. E.B pisze:

  @Nagor

  Jest strefa Schengen. Wystarczy być obywatelem Unii i nikt nie zabroni się przemieszczać. Za parę lat dzisiejsi nachodźcy będą pełnoprawnymi obywatelami UE.

 9. nagor pisze:

  @ebns24
  Dzisiaj jest . Przymykana jak trzeba .Jutro może nie być , mniejsza strata niż całkowity brak granicy w federacji.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi