Komu sanatorium? Komu? — CISZA

Notka bardzo osobista ale nie tylko…. mam na sercu podobne problemy wielu nieświadomych, pokrzywdzonych starających się o rehabilitację. Po operacji chciałam pojechać do sanatorium. Czy to zbyt wiele? „Pani się sanatorium nie należy!” – usłyszałam prosząc pokornie (jak głupia) lekarza rodzinnego o możliwość skorzystania z dobrodziejstwa wyjazdu do sanatorium. Nigdy dotąd w swoim życiu nie […]

via Komu sanatorium? Komu? — CISZA

You may also like...

10 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj ,
  Poruszyłaś temat niby pobocza służby zdrowia ale znamienny dla kuracji pacjenta dla uzyskania pełnej sprawności . Z doswiadczenia znam bezsens dostępu do rechabilitacji w takim ośrodku w terminie po roku od zakończenia leczenia zapalenia płuc . Co może dać taki pobyt w tak odległym terminie poza zajęciem miejsca i wstępnym badaniem kontrolnym dopuszczającym do pobytu potwierdzającym pełnię zdrowia jako warunek przyjęcia . Takie pomieszanie z poplątaniem i wygodą personelu obsługującego jako istoty takiego ośrodka.
  Uważam ,że nie będzie poprawnie w całej służbie zdrowia tak długo aż ktoś nie zdecyduje o rozdzieleniu i zakazie prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej przez lekarzy placówek powszechnej służby zdrowia .Cała patologia wiąże się z dwoistością ról lekarzy w procesie leczenia i korzystania z zasobów wyposażenia powszechnych placówek słuzby zdrowia w ramach finansowania przez NFZ .Albo lekarz pracuje w publicznej służbie i nic poza nią , albo w prywatnej a NFZ może kontraktować tam jakieś usługi.

 2. cisza1 pisze:

  @nagor

  Sanatorium – dla zdrowych!
  Wokół „krzaki się ruszają”, wiesz…:)))
  Opowieści pląsających „pudernic”; a jak byłam w Kołobrzegu, w Świnoujściu, w Busku etc. to były super wieczorki tańcujące. Panowie zaś wylewali łzy, jak to żony ich nie rozumieją. Oczywiście nie wszyscy tacy.
  Zasłyszane w TV: gdy połączono służby celne z innymi – lekarze wystawili celnikom tysiące zwolnień tysiącom „chorych” w tym samym czasie. I co? I NIC!

  Wkurzam się. Dać im więcej kasy, będzie lepiej:(((
  Szpital to po ca 16:00 prywatne gabinety za frico…

 3. nagor pisze:

  @cisza1
  To jedyna organizacja zawodowo wykorzystująca jawnie publiczne zasoby i srodki dla dobra prywatnego . To tak jak by w wytwórni papierów wartościwych wydrukował ktoś po godzinach kilka papierków NBP na własne potrzeby , albo w banku kilka przelewów na własne konto . Dziwię się , że nikt tego nie podnosi bo to jawne złodziejstwo .

 4. E.B pisze:

  Cisza1

  Tak jest ze wszystkim w „służbie” zdrowia. Rehabilitację po złamaniu ręki miałam za trzy miesiące i to oczywiście na cito. Wzięłam prywatną, bo co było robić.
  Wkurzają mnie rezydenci, biedacy. Za studia medyczne powinno się płacić, bo ci młodzi ludzie wykorzystują państwo i darmowe studia a potem wyjeżdżają za granicę. Chętnie ich biorą, bo mają za darmo lekarzy.
  A teraz szantażują, że jak nie dostaną podwyżek to poszukają pracy u Niemca, czy gdzie tam się da.
  To jest następna kasta do postawienia z głowy na nogi. Gdzie ci lekarze z powołania, z misją?

 5. Trzmielka pisze:

  @cisza1

  Publiczną „służbę zdrowia” należy omijać szerokim łukiem, o ile się da. To, co jest publiczne, de facto jest niczyje, czyli zawłaszczają to sobie różne kliki. Inaczej nie będzie. Szkoda Twoich nerwów na zderzenia z tą nieczułą ścianą.

  Czy w Twoim przypadku coś by pomógł prywatny dobry rehabilitant, który pokazałby ćwiczenia do wykonywania samodzielnie? Czy konieczny jest specjalistyczny sprzęt i stała opieka rehabilitanta?

 6. cisza1 pisze:

  @nagor
  Dziwię się , że nikt tego nie podnosi bo to jawne złodziejstwo .

  Dlatego piszę, nie tylko tu.
  Napisałam do NFZ protest z detalami opisałam, co „ich” lekarz wysmażył: układ ruchu – bez zmian a numer wg. ICD-10 – cuś z kolanem.
  Liczę się z tym, że nic nie dostanę …. pewnie się doktory obrażą.
  Nie popuszczę, dla zasady!

 7. cisza1 pisze:

  ebns24
  Rehabilitację po złamaniu ręki miałam za trzy miesiące i to oczywiście na cito

  To błysk! Mam czekać >21 miesięcy. Czytałaś?
  Lekarska kasta to jedno a NFZ (armia urzędników) to drugie. Mają „wspólnotę – stałych bywalców sanatoriów 🙁
  A Hamankiewicz do jewropy się żali…

 8. cisza1 pisze:

  @Trzmielko,
  piszesz: należy omijać szerokim łukiem,

  ja prawie 2 lata łukiem omijam nie tylko „służbę zdrowia”, bo miesiącami nie chodziłam wcale.
  Ja się nie denerwuję ale wkurzyłam się paskudnie:))

  Ćwiczenia znam, miałam wielu rehabilitantów, lepszych i gorszych (tańszych i droższych) – to loteria a sprzęt kupiłam sobie przez internet.
  Ćwiczę wiele ale teraz jestem niecierpliwa…chcę rzucić kule.
  Tu chodzi o to, dla kogo są sanatoria, za które płacimy? Dla zdrowych i …
  Tylko o to!

 9. piko pisze:

  @cisza1

  To co piszesz jest szokujące, to jakieś sukinsyństwo. Nie wiem czy to sprawa systemowa czy tego buca lekarza. Obstawiam buca.

  Teściówka jakiś czas temu w miarę regularnie korzystała z sanatoriów. Nie była w Twojej sytuacji tylko tak „dla ogólnej zdrowotności”. Fakt trochę czekała ale nie rok ale nic jej specjalnie nie dolegało. Z opowiadań tam było jak piszesz.

  Nie będę się teraz wymądrzał nad naprawą „systemu”. W jednym słowie – żadna służba zdrowia nie jest potrzebna, potrzebny jest lekarz, szpital i niezależny od państwa system finansowania.

 10. cisza1 pisze:

  @piko
  Obstawiam buca.
  Pewnie tak właśnie jest. Wiele lat nie był mi potrzebny, byłam zdrowa i nie znałam go.
  Wieje okrutnie…
  Gdy się uspokoi, odwiedzę go i wręczę mu ( NFZ też ) śliczny liścik z prośbą, by zaświadczył jako lekarz, że mój „układ ruchu” jest „bez zmian”.

  Nie jestem zadziorna ale tym razem nie odpuszczę.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi