7 listopada 2017 roku -100 Rocznica rewolucji bolszewickiej o czym każdy powinien pamiętać

You may also like...

5 komentarzy

 1. piko napisał(a):

  Dzięki. Tę historią trzeba ukazywać a 100 rocznica jest szczególną okazją.

  Brak wiedzy na temat tak kluczowych zdarzeń kończy się powstawaniem legend, mitów i kłamstw. Mały zamach stanu pokazywany jest jako wielka rewolucja. Wielkie były konsekwencje słabości i błędów Rządu Tymczasowego.

  Legendarny „strzał z Aurory” wyglądał tak:

  „Parę minut przed godz. 19 bolszewicy wręczyli ultimatum rządowi tymczasowemu i zażądali kapitulacji. Zagrozili zbombardowaniem pałacu z dział „Aurory”. Wobec odmowy postanowili dać rozkaz, aby artyleria okrętowa otworzyła ogień. Musiały jednak minąć niemal cztery godziny, aby działa się odezwały. O 21.40 rozległa się pierwsza salwa „rewolucji”. Okazało się jednak, że wystrzelono ślepe naboje! Dopiero później odnaleziono właściwą amunicję. Większość pocisków wylądowała jednak w Newie.

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/326287,obalamy-mity-rewolucji,id,t.html

 2. cisza1 napisał(a):

  @scipio
  „Jakow Michajłowicz Swierdłow pseudonim Salomon, formalnie od 1917 do 1919 r. przewodniczący Centralnego Komitetu Wykonawczego Rosyjskiej SFRR – jedyny Żyd w historii Rosji formalnie pełniący funkcję głowy tego państwa…”

  Morderca! Bezczelnie nagrodzony „Swierdłowskiem”!

  Pisałam u Anki K:
  Miasto Jekaterynburg zostało założone w 1723 r. i nazwane na cześć św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  1924-1991 nosiło nazwę SWIERDŁOWSK (ros. Свердловск) na cześć bolszewickiego przywódcy Jakowa Swierdłowa, który urodził się w rodzinie żydowskiego rzemieślnika w Niżnym Nowogrodzie. Jego ojciec związany był z tajnymi organizacjami i jako grawer wykonał wiele fałszywych pieczęci, które posłużyły do podrobienia carskich dokumentów urzędowych.

  To on, Swierdłow w porozumieniu z Leninem zorganizował mord rodziny carskiej Mikołaja II w Jekaterynburgu!!!
  Na polecenie Lenina przekazał lokalnym władzom bolszewickim na Uralu, że mają wolną rękę …”

  https://www.salon24.pl/u/niewiarygodne/702489,jekaterynburg-zaskakujaca-historia

 3. scipio2017 napisał(a):

  Kiedy jest taki moment, że można potencjalnego mordercę ujarzmić aby trafił tam gdzie trzeba. Za kraty ! Ci ktorzy sieją słownie nienawiść w polityce winni być bacznie obserwowani. Tego uczy HISTORIA.

  Włodzimierz Lenin
  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Lenin

  [„Włodzimierz Lenin, ros. Владимир Ленин, właśc. Władimir Iljicz Uljanow, ros. Владимир Ильич Ульянов (ur. 10 kwietnia?/22 kwietnia 1870 w Symbirsku, zm. 21 stycznia 1924 w Gorkach) – rosyjski polityk socjaldemokratyczny i komunistyczny, organizator i przywódca rewolucji październikowej, a następnie pierwszy przywódca Rosji radzieckiej. Współzałożyciel i lider partii bolszewickiej. Teoretyk ideologii komunizmu i twórca idei leninizmu, zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za zbrodnie przeciwko ludzkości i ludobójstwo na narodzie kozackim[1].”]

 4. scipio2017 napisał(a):

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkozaczanie_%E2%80%93_ludob%C3%B3jstwo_kozak%C3%B3w_1919%E2%80%931920

  Uznanie rozkozaczania za ludobójstwo[edytuj]
  Według autorów czarnej księgi komunizmu


  Przeprowadzone od 1920 roku ,,rozkozaczanie” jest w znacznej mierze zgodne z definicją ludobójstwa; cała populacja Kozaków jako taka, zamieszkująca ściśle określony teren, została poddana eksterminacji: mężczyzn rozstrzelano, kobiety, dzieci i starców deportowano, wsie zrównano z ziemią lub przekazano nowym mieszkańcom nie-Kozakom.

 5. scipio2017 napisał(a):

  Kozacy na ulicach Lwowa. Stanisław Batowski Kaczor. 1916.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi