Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego – 25.10.2017

 

Dzisiaj komentarz dość długi. Ciąg dalszy rozmów na antenie z Axel Springer, którzy straszą redaktora procesem, o powiązaniach AS z „brunatnymi”.

Wezwanie do ministra Zbigniewa Ziobro o odebranie prokuraturze jeleniogórskiej śledztwa w sprawie Magdaleny Żuk. Prokuratura chce szybko zakończyć śledztwo nie znajdując powiązań śmierci pani Żuk z biznesem narkotykowym dolnego Śląska. Przyczyną śmierci wg niej była depresja.

W Krakowie nie udały się przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich i kosztowało to podatników 20 milionów złotych. Winni temu byli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i jego zastępczyni. Wniosek do prokuratury w tej sprawie złożył m.in.W Gadowski. Dzięki prokuraturze w Tarnowie sprawa została umorzona. I znów wezwanie do ministra Ziobro o zbadanie sprawy.

O protezie dobrych obyczajów czyli o Ustawie o jawności życia publicznego,  kroku w dobrym kierunku.

O Andrzeju Lepperze i jego świetnym przemówieniu oskarżającym polityków od Cimoszewicza do Tuska. Szkoda, że dzisiaj służby do tego przemówienia nie wracają.

O komisji Patryka Jaki i możliwym ukrytym krecie w komisji. O powiązaniach właścicieli nieruchomości warszawskich z gangsterami i procesie w Stanach, który został wytoczony przez jednego z nich przeciw TVNowi. TVN i Newsweek wysunęły takie oskarżenie.

O telewizji publicznej i jej marności.

I zaproszenie na targi Książki w Krakowie, w najbliższą sobotę.

 

You may also like...

8 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj , dzieki za kontynuację .
  Odbieram tematykę i zajmowane stanowisko jako wynik takiej atmosfery zawieszenia w polityce samego szczytu . Trochę się zapetliło po wetach i zapowiedzianej rekonstrukcji rządu i wytworzył się taki stan nieważkości gdzie trudno określić wagę każdej sprawy bo pozornie są identyczne .Obserwując zachowanie HGW itp można dojść do wniosku , że aparat państwowy nie ma lekarstwa na beszczelność urzędników i szybko miał nie będzie (komunikat prokuratury w sprawie M. Żuk) .
  Potrzebne jest jakieś przesilenie przywracające poczucie kierunku dołu i góry , ale to przed nami i zależy od wielu magików.

 2. E.B pisze:

  @Nagor

  Witaj

  Tak, ja to też tak odbieram, jako pewnego rodzaju zawieszenie, wyhamowanie.
  Niezrozumiałe konflikty w obozie władzy mają tu tez swoją przyczynę.
  Nie wiem co tak naprawdę się za tym kryje.
  Jest czas oczekiwania na reformy w sądownictwie, mediach, służbach.
  Czy oczekiwana rekonstrukcja rządu to przygotowanie do bardziej radykalnych kroków? Czy też będziemy znowu dreptać w miejscu.
  Chyba wszyscy czekamy co będzie dalej. Czy będzie jak zawsze, czy jednak przełom?
  Widzę, że nie jestem w tym osamotniona 🙂

 3. nagor pisze:

  @ebns24
  Na Niezależnej Sakiewicza czytam program obchodów 11listopada w Krakowie dla PIS .Czyli jak zawsze ,lub jak ostatnio małża sie zamyka i tkwi w starym mule. Nie ma więc nadzieji na ewolucję postaw , to smutne bo sondażami można się udławić bez społecznego wsparcia przy urnach .Jeżeli jest problem wsparcia dla młodych w warszawskim marszu niepodległości ze względów ideologicznych to żadnej zmiany , dobrej czy złej stare ramole nie wprowadzą .Będą tkwić do czasu aż powstanie nowa jakość polityczna która pogrzebie ich w mule bezpowrotnie . I tego im życzę , bo wszystko ma swoje granice .

 4. E.B pisze:

  @Nagor

  PRL dotknął nas bardziej niż przypuszczamy. naszych polityków też.
  Rząd robi wiele dobrego, ale my oczekujemy bardziej radykalnych posunięć. Mnie też nie podoba się brak wspólnego świętowania naszej Niepodległości.

  Ja myślę, że kształt naszemu państwu powinniśmy nadać wspólnie. Nacisk oddolny jest również bardzo potrzebny. Politycy to tylko ludzie, skażeni komuną, neoliberalizmem, być może czasem uwikłani, słabi, również intelektualnie.

  Ale to nowe polityczne rozdanie, które stało się naszym udziałem, tu i teraz, to podarunek losu i trzeba go wykorzystać.
  Nie wszystko się podoba. Choćby sprawa wolnych od handlu niedziel. Solidarność będzie walczyć i krytykować ustawę rządową i mam nadzieję, że będzie miała sukces.
  Jest sprawa ochrony życia, nie załatwiona do końca i też o to jest walka.
  I takich spraw będzie więcej.

  Są życzliwie krytyczni dziennikarze. Wokół Radia Wnet skupia się grupa niezależnych, opiniotwórczych ludzi i to jest bardzo dobrze. Blogosfera też swoje robi.
  Każdy rząd trzeba kontrolować.

  Zastanawia mnie sprawa rekonstrukcji rządu. Pojawiają się głosy, że JK może zastąpić Panią Premier. Jeśli byłoby takie rozdanie, to oznaczałoby to, moim zdaniem, że z Prezydentem nie jest tak dobrze jak się mówi. Prawdopodobnie pani Beata nie odeszłaby całkiem z rządu, ale być może szykowana byłaby na następną kadencję prezydencką. Zobaczymy.

 5. E.B pisze:

  A tu Stanisław Michalkiewicz u Witolda Gadowskiego w Radiu Wnet, sprzed kilku dni:

  .

 6. cisza1 pisze:

  @ebns24
  „Politycy to tylko ludzie, skażeni komuną, neoliberalizmem, być może czasem uwikłani, słabi, również intelektualnie.”
  To ludzie, od których wymagajmy …. by nie byli ślepi! Uwikłani? To pewne. Słodka zgoda na nie publikowanie raportu Aneksu WSI dowodem.

  „Pojawiają się głosy, że JK może zastąpić Panią Premier”

  Nie daj Bóg! To byłoby samobójstwo zmiany nazywanej dobrą.

 7. E.B pisze:

  @Cisza1

  Też mam nadzieję, że to tylko plotki i pobożne życzenia niektórych. Po zmianie w poprzednim rządzie PiSu nastąpiła katastrofa.
  Ciekawa sprawa z Aneksem. Jakoś wszystkich parzy….

 8. nagor pisze:

  @ebns24
  Jeżeli JK da się wrobić w premierowanie to będzie nieszczęście . Partia i klub wymaga wodza i w tym zakresie ma trudności z opanowaniem materii . Jeżeli do tego dodać sprawy rządowe to wszystko rozlizie się na frakcje których nie pozbiera do kupy .
  Ja mam nadzieję ,że inaczej rozdzieli kompetencje PBS i ustawionych przez niego wartowników trzymania linii których powinien usunąć .
  Sprawa aneksu, ochrony życia, niedziel , to elementy nie na pierwszą linię dzisiaj , są sprawy nadrzędne i ich należy pilnować .
  Ale skostnienie funkcjonalne ugrupowania to walka samych z sobą.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi