prezydent całej Polski

   

Nawiązując do wypowiedzi Pani Romaszewskiej o której pisał Salon24 news:

https://www.salon24.pl/newsroom/817192,romaszewska-andrzej-duda-jest-prezydentem-calej-polski-a-nie-pis-u

warto przypomnieć Pani Romaszewskiej, a w szczególności Prezydentowi Andrzejowi Dudzie o ogólnie znanym fakcie, że to jednak nie cała Polska głosowała na Andrzeja Dude w ostatnich wyborach, a tylko ta część, która coraz bardziej wydaje sie być postawą Andrzeja Dudy rozczarowana. Warto też pamietać, że wygrane wybory, to przede wszystkim efekt społecznego niezadowolenia i wyraz  protestu przeciwko ośmioletnim, kolesiowskim rządom, aferałów pod wodzą Donalda Tuska, którego tylko niemieckie poparcie w wyborze na stanowisko w UE, uratowało przed całkowitą kompromitacją na krajowej scenie politycznej.

Nie jest niczym nowym w polityce, ze ludzie idący po władze zmieniają się drastycznie, w jakiś czas po tym,  kiedy tę władze dostaną. Zaufanie społeczne i autorytet,  buduje sie latami i jest efektem odpowiedzialności za słowa i konsekwencją w realizowaniu swojego programu i dotrzymywania obietnic wyborczych. Jest to proces żmudny i długotrwały. Utrata zaufania i szacunku moze natomiast byc błyskawiczna i okazać się niemozliwa do naprawy. Raz utracona twarz w polityce jest bardzo cięzko do odzyskania, o czym wielu polityków przekonało sie na własnej skórze i o czym przekonuje sie dzisiaj Pani Romaszewska.

Bycie politykiem, szczególnie tym pierwszoplanowym, nie jest łatwo. Jego praca jest jak stąpanie po polu minowym na którym, jeden nieostrożny krok moze zakończyć sie eksplozją. Im większej rangi jest polityk, tym bardziej odczuwalne przez społeczeństwo są jej skutki. Musi o tym pamiętać Andrzej Duda i mocno sie zastanowić przed kazdym kolejnym swoim krokiem. Prezydent Polski jest prezydentem wszystkich Polaków, ale swój fundament i siłe ma w swoim elektoracie. Bez solidnego fundamentu wysoko sie nie urośnie, a utrata fundamentu zakończyc sie może tylko upadkiem.

Śni sie totalnej opozycji triumfalny powrót do Polski byłego premiera Donalda Tuska na białym koniku. Prezydent Andrzej Duda, czarny koń ostatnich wyborów, musi zatem uważać, żeby osiodłany przez Tuska i totalną opozycje, nie zamienił się, w wybielona – nie naszą Szkape.

You may also like...

7 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Witaj .Z tym wozem to bywa różnie jakby miał dyszel z dwóch stron , ale tylko jeden do sterowania . Sam nie wiem co stało się na dzisiaj ważniejsze wóz , czy miejsce przy dyszlu . Na oko , to miejsce przy dyszlu , bez względu którym , bo kłopot będzie miał woźnica jak dojechać do celu przodem czy tyłem. Trudno być woźnicą w takim zaprzęgu.

 2. E.B pisze:

  @Provocatio

  Pani Romaszewska jest jakby nowym rzecznikiem Prezydenta? Postanowiła wytłumaczyć nam działania Andrzeja Dudy? Jakoś nie mam do niej zaufania.

  Przypominasz sprawy oczywiste. Byłam na spotkaniu wyborczym przyszłego Prezydenta. Był entuzjazm i nadzieja. Naturalne oczekiwanie, że zrobi wszystko co będzie w jego mocy, żeby zmienić Polskę.

  Co nam dzisiaj z tego zostało? Pani Romaszewska, która przejmuje inicjatywę.

  Dlaczego tak się dzieje, to już inna sprawa.

 3. Jożin z bażin pisze:

  ale Cię naszło, kochany Provo… cóż to jednak za mus, ta możność wypowiadania swych racji (o to słusznych racji)…

 4. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  wydaje się że PAD przemyslał swój nastepny krok. juz sie ponoc dogadali z Kaczyńskim 🙂

 5. ProvoCatio pisze:

  ebns24

  myśle że pani Romaszawska zastanowi się nim następny raz otworzy usta. mrzonki o zagospodarowaniu niegłosujacego elektoratu może sobia odpuscić. tak samo jak stworzenie trzeciej siły. nie uda się, bo nie.

  🙂

 6. ProvoCatio pisze:

  @ Jożin z bażin

  nie wiem czy mnie chwalo, czy ganią? na wszelki wypadek zacytuje za klasykiem:

  ” Kurdziel nie pierdziel”

  🙂

 7. cisza1 pisze:

  @Provo
  „myśle że pani Romaszawska zastanowi się nim następny raz otworzy usta…”

  Jej mądrość Romaszewska powinna zniknąć z polityki, ostatnia jej wypowiedz idiotyczna.

  „Mądrość pani premier w ogóle nie przystaje do mądrości Jarosława Kaczyńskiego”

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi