Przejdź do paska narzędzi

Złoto, dolary i bezpieka

Coryllus napisał ważny tekst przypominając, przy okazji filmu i sprawy Mazurkiewicza, podstawową rolę komunistycznej bezpieki – bezlitosnego, zorganizowanego rabunku Polaków do „żywej kości”, i to jeszcze od okupacji.

Przyszły mi do głowy dwa skojarzenia, w związku z tym…


A co do tego złota w tytule (i biznesu opartego na masowym rabowaniu zwykłych obywateli), to warto pamiętać, iż najwięcej na świecie owego złota mają… biedni Hindusi (statystyka!), i to „na sobie”, bo chodzi tu przede wszystkim o ich biżuterię – wg World Gold Council Hindusi są w posiadaniu około 20.000 ton złota, czyli inaczej około 15 g złota na głowę.

Całość tutaj

 

 

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. boson pisze:

  A do tego dochodzą takie przypadki (jakich multum) jak śmierć Wańkowicza, Stanisława Wańkowicza:

  https://bosonweb.wordpress.com/2017/09/16/wstyd-i-pocieszenie/

 2. E.B pisze:

  @Boson

  Z Coryllusa:

  „jeśli nie ujawnimy istotnej, systemowo-rabunkowej funkcji komunizmu, która ma dać efekt odczłowieczenia i pozbawienia jakiejkolwiek samodzielności całe, wielkie populacje, nie mamy żadnego sukcesu. To zaś co się odbywa na naszych oczach, to kolejna odsłona hucpy. Podkreślam – chodzi o pozbawianie własności, do ostatniego szeląga, całych populacji i pokoleń.”

  Bardzo dobry tekst.

  Ubecja, która tu przyszła ze Wschodu miała swoje korzenie chazarsko-żydowskie i rosyjskie obywatelstwo. Przyciągnęła taką samą polską swołocz i ogłupionych.
  I zaczęło się. Mordy i rabunek
  Ale za tym wszystkim stoi ów system, tak często wskazywany przez Coryllusa. System stworzony przez nadludzi, który dobrze się ma do tej pory i którego skutki odczuwamy również dzisiaj.
  Zmieniła się tylko forma.

 3. cisza1 pisze:

  Dodam rzecz „codzienną” z życia mojej rodziny: dotkliwe domiary!
  Bez żadnego uzasadnienia.
  Na koniec trzeba było „biznesik” zamknąć :(( dorżnęli.

 4. boson pisze:

  A jak Hindusom zabrać owe 20 tysięcy ton złota? Np. tak:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_Obrony_Narodowej

Dodaj komentarz: