Stary Wiarus – Reparacje – kwestia odpowiedzialności polskich urzędników za mataczenie

You may also like...

10 komentarzy

 1. Tadeusz_K napisał(a):

  #Dlaczego polscy urzędnicy państwowi osobiście zaangażowani w latach 2004-2006 w sprawę ukrycia przed zespołem doradców Lecha Kaczyńskiego kluczowego dokumentu,[…..]#

  ___________________________________________
  Trudno takowych nazwać polskimi urzędnikami.
  To raczej obca agentura zagnieżdżona w polskich urzędach.

  A ponadto cóż tu się dziwić skoro agentury niemieckie -zwane totalitarnymi partiami/sektami- działają sobie w Polsce w najlepsze.
  ___________________________________________
  Powołano komisję/zespół sejmowy, zobaczymy.
  Trochę Polska odsapnie od tych polskich obózów śmierci i od tych bliżej niezidentyfikowanych marsjańskich nazi.

 2. cisza1 napisał(a):

  @ „Niestety, każda z wymienionych instytucji wskazała na różne powody wykluczające możliwość zrealizowania prośby autorów…”

  To nie „instytucje” odmówiły ale konkretne osoby! Kto konkretnie?

  Skoro doradcy prezydenta znali sygnaturę dokumentu E/CN.4/1010, to znaczy, że byli tuż, tuż….
  Znając liczną opcję niemiecką w urzędach za Tuska, trzeba było wysłać kogoś zaufanego do NY, do biblioteki ONZ po kopię.

  Krety?

  Przykład pod rozwagę: zaufana L.Kaczyńskiego pani Ewa Junczyk-Ziomecka.

  „19 stycznia 2006 została podsekretarzem stanu, a 23 kwietnia 2008 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nadzorowała Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Biuro Listów i Opinii Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP.
  W dniu 24 lutego 2010 została odwołana. 1 marca 2010 objęła stanowisko konsula generalnego w Nowym Jorku].
  19 stycznia 2015 po zakończeniu misji dyplomatycznej została prezesem zarządu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.”

  To tylko jeden przykład obrotowej urzędniczki kancelarii prezydenta RP służącej PO.

 3. Włóczęga napisał(a):

  cisza1
  „Znając liczną opcję niemiecką w urzędach za Tuska, trzeba było wysłać kogoś zaufanego do NY, do biblioteki ONZ po kopię.
  Krety?”
  Autosan wysłał „konkretną osobę”:Zwolnili!odwoła się do sądu a my zapłacimy odszkodowanie,bo tak są sformułowane umowy o pracę dla „wielkich”.
  „Autosan stracił szansę na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 milionów złotych, bo ofertę w przetargu na autobusy złożono 20 minut po czasie „

 4. aleksandraniemirycz napisał(a):

  Bardzo cenna notka.
  🙂

 5. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Witam ,
  Dobre materiały do szerokiej analizy komu w temacie nie po drodze było z Prezydentem L.Kaczyńskim i nie na Gruzji bym zaczynał ani kończył . Jego raport o zniszczeniach warszawskich był sygnałem o możliwym zbornym działaniu rozliczenia agresorów za II wojnę światową na terenie polski .Mniemam ,że postawiono ucięcie tematu w sposób ostateczny siłami agentów z zewnątrz i naszych na ich usługach .Z logiki postępowania wynika ochrona niemieckiego interesu jako podstawy , rosyjskiego jako współsprawstwa przy usłużności miejscowych pacynek .
  Jeżeli pan Gadowski mówi o współudziale służb w tragedii Smoleńskiej to mamy centrum decyzyjne w miejscu o którym dotychczas nikt nie wspomina wprost , bo ich twarz dawali nasi politycy swoimi postępowaniami . Tusk z Putinem mogi gadać o pogodzie a nie o takim przedsięwzięciu . Gwarancje bezkarności dawał ktoś trzeci swoja pozycją w ramach sterowania UE i wpływami na NATO , wymieniać tej strony nie potrzeba bo to jest zrozumiałe samo przez się .

 6. cisza1 napisał(a):

  @Włóczęga
  Przykład Autosanu wymowny, wprost niewiarygodny…
  Większość niepowodzeń w Polsce od wieków powodują tubylczy zdrajcy, krety i …. radosna ślepota patriotów.
  Po tylu doświadczeniach potrzeba wreszcie zerwania z Okrągłym Stołem nawet kosztem „swoich”.

  Polsce potrzeba prawdy, jak powietrza.

 7. E.B napisał(a):

  @Provocatio

  Bardzo dobra notka Starego Wiarusa i szybko zareagował, bo wiadomość ukazała się wczoraj. Dodam do tego, że poszukiwaniem tego dokumentu zajął się poseł Arkadiusz Mularczyk i Józef Menes, były sekretarz zespołu ds strat wojennych przy prezydencie Lechu Kaczyńskim. Pomogli urzędnicy polscy w ONZ.

  Zespół parlamentarny, który powstał z inicjatywy PiSu, zaczyna swoją pracę w dniach 10 – 13 października. Ma zająć się szacowaniem strat wojennych i być wsparciem dla rządu. Udział w nim jest otwarty dla wszystkich posłów.

  Ale droga do reparacji jest długa. W RM usłyszałam też takie zdanie jakiegoś polityka, że rząd musi wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, całą sytuację polityczną pod uwagę i podjąć adekwatne kroki. Niestety nie mogę tego odnaleźć.
  Ale zrozumiałam to tak, że wybiorą drogę, która będzie optymalna, a więc jakaś forma porozumienia.

  A tu jest rozmowa z posłem Mularczykiem w Aktualnościach Dnia z soboty. O pracy Zespołu Parlamentarnego i poszukiwaniach dokumentu w ONZ.

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/powolano-parlamentarny-zespol-ds-odszkodowan-wojennych-niemiec-2/

  Poseł Mularczyk wyżej ocenia starania PRLu w sprawie odszkodowań niż działania III RP. Co tu można dodać? Niech każdy sobie odpowie sam na pytanie, czym była III RP. Zdrada polskiego interesu, sprzedajność, prywata, złodziejstwo.
  To należy nie tylko nazwać po imieniu, ale rozliczyć, ku sprawiedliwości i przestrodze.
  Tak działa poważne państwo.

 8. nagor napisał(a):

  @ebns24
  Witaj
  Oby efektem porozumienia nie okazał się zwrot Tuska i reszty funkcyjnych z KE , oraz żądanie reparacji za szkody jakie uczynili Unii .

  Porozumienie może dotyczyć wysokości i formy rekompensaty , ale nie prawa do niej .
  Osobiście mam wiele wątpliwości co do skuteczności w tym temacie.

 9. piko napisał(a):

  Uzyskania odszkodowań od Niemiec to jedna sprawa a postawa urzędników RP to druga.

  Skład MSZ
  1989 – 1993 Krzysztof Skubiszewski – TW Kosk
  1993 – 1995 Andrzej Olechowski – TW Must
  1995 – 1997 Dariusz Rosati – TW Buyer
  1997 – 2000 Bronisław Geremek – TW zarejestrowany w ZSKO
  2001 – 2005 Włodzimierz Cimoszewicz – TW Carex
  2005 – Adam Rotfeld – TW Ralf, Raud, Serb

  No jak ci biedni agenci mogli wystąpić przeciw swoim mocodawcom? Proszę ich zrozumieć.

 10. pink panther napisał(a):

  Świetna i potrzebna notka. Kierownictwo Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w interesującym nas okresie: 1999-2004 dr hab Ryszard Stemplowski ( ur. 1939, długo studiował – 1958-61 Politechnika Wrocławska, 1962-1968 Uniwersytet Wrocławski , pierwszy szef Kancelarii Sejmu RP „po transformacji ustrojowej”, powołał do życia Biuro Studiów i Ekspertyz, Wydawnictwa Sejmowe i Bibliotekę Sejmową, w latach 1994-1999 – ambasador RP w Londynie, po roku 2004 „grasuje jako wykładowca w Krakowie),, Następnie mamy w okresie 2005 – 2007 – dr Roman Kuźniar, co to go widać często w telewizorni, w PISM już od roku 1977, jako szef PISM zrobił „ekspertyzę”, że „przystępowanie Polski do programu tarczy antyrakietowej jest bezzasadne”. W rządzie Tuska – doradca Bohdana Klicha, który rozwalił armię a w okresie 1 października 2010 – 5 sierpnia 2015 – doradca Bronisława Komorowskiego prezydenta RP, trzeci dyrektor to młody pan dr Sławomir Dębski ur. 1971 w Krakowie, który poza studiami na UJ uzupełnił wykształcenie w słynnym na cały świat Central European University pana Sorosa w Budapeszie:))) Tam zrobił magisterkę z „Mitteleuropy”, sorry, „Europy Środkowej”.Od roku 2000 w PISM na niższych stanowiskach ale już w 2002 r. kierownik Biura Analiz i następnie z-ca dyrektora. Szybko. Dwukrotnie: 6 września 2007 – 12 kwietnia 2010 oraz „ponownie od 25 lutego 2016” – Dyrektor PISM. Brawo my. „Zasiada” też w Polsko Rosyjskiej Grupie ds Trudnych pana towarzysza Adama Daniela Rotfela. No i był jeszcze pan wicedyrektor Jacek Foks – skierowany do cichej mrówczej pracy przez Tuska.
  Polecam nieskromnie swoją notkę na temat dokonań PISM w sprawie operacji „Wisła”, gdzie wątki towarzyskie są dość rozwinięte. Podobno pan minister Waszczykowski ogłosił przewietrzenie służb MSZ. Wreszcie.
  https://www.salon24.pl/u/bobry7/772744,kresowiak-rotfeld-i-jego-eberhardt-czyli-stalinieta-i-akcja-wisla

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi