Dudigma

 

Prezydent Duda w otoczeniu polskich weteranów z PAVA – The Polish Army Veterans Association of America.  W USA prezydent Duda cieszy sie bardzo dużym poparciem i zaufaniem. Zaufanie i popracie dla prezydenta nie jest jednakże nieograniczone. Niepokojąca jest sytuacja, kiedy prezydent wyniesiony z drugiego szeregu do szczytu władzy zajmuje odmienne stanowisko w istotnych sprawach, aniżeli środowisko polityczne z którego sie wywodzi. O ile prezydenckie Veto w sprawie reformy sądownictwa można było jeszcze jakoś wytłumaczyć i zrozumieć, to brak wyrażnego stanowiska i milczenie w sprawie zmian w zawetowanej ustawie jest niepokojący. Niepokojący, jest również brak stanowiska w sprawie reparacji wojennej od Niemiec. Ogólniki o ciężko zapracowanej przyjazni Niemiecko-Polskiej nie są stanowiskiem, a brak wzmianki o słuszności polskich roszczeń podczas rozmów z niemieckim prezydentem, sprawia, że wyborcy zaczynają martwić sie, w co gra prezydent? Nie ma nic złego w próbie zaistnienia Dudy jako trzeciego mocnego gracza w rozgrywce obozu rządzącego z totalna opozycją. Zresztą gra w złego i dobrego policjanta znana jest od lat i zawsze można na tym coś ugrać, szczególnie jak ma sie do czynienia z totalnie skompromitowaną i słabiutką opozycją jaka została na placu, po latach rządów aferałów. Pod warunkiem, że się gra razem…

Musimy wiedziec w co gra prezydent. Jest to ważne, bo nie zapomnieliśmy o zarzutach opozycji pod adresem Prezydenta, zarzucajacych mu bycie słabym,  niesamodzielnym i słuchającym we wszystkim Prezesa. Jeżeli była jakaś prawda w tych zarzutach i dzisiaj Andrzej Duda nie słucha juz Prezesa, to kogo dzisiaj słucha, Duda Andrzej ?

Prezydent, który szuka sojusznika w  Ameryce – silnego i wyrazistego – prezydenta Trumpa, nie może byc enigmatyczny w istotnych dla własnego kraju sprawach.Łaska wyborców bowiem, na pstrym koniu jezdzi i utraconego raz zaufania nie odzyska sie juz nigdy. Stanowisko prezydenckie w sprawach reparacji wojenneych –  nota bene: najlepsze zagranie na arenie międzynarodowej polskiego rządu w ostatnich latach i na dodatek cieszące sie olbrzymim poparciem społecznym – jest bardzo ważne dla wyborców. Cieszy fakt, że Polska, wyszła z kąta do którego wsadził ja – jako, ” brzydką, pozbawiona posagu, panne” –  Władysław Bartoszewski i gotowa jest walczyć o swój posag, jako mocno skrzywdzona przez los, ale wciąz piękna i atrakcyjna, Dama.

Silny głos poparcia dla roszczeń wzmocniłby jeszcze bardziej pozycje polskiego prezydenta na wewnętrznej i międzynarodowej scenie politycznej.

 

I to by było na tyle o Dudigmie.

https://en.psfcu.com/files/psfcu/1/file/Sponsor_brochures/The%20Polish%20Army%20Veterans%20Association%20of%20America%20EN.pdf

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. E.B pisze:

  @Provocatio

  Też się tym martwię. W poniedziałek mają być ogłoszone projekty ustaw prezydenckich w sprawie sądownictwa, więc się okaże co jest grane.
  Prezes zrobił swoje. Rozmawiał dwa razy. Sprawa jest bardzo ważna. Jeśli AD pójdzie drogą przeciw PiSowi, jego reformom, bez których nie można dalej iść, to straci pokładane w nim zaufanie i sam sobie będzie winny. Mnie już nie będzie interesować jego dalsza droga i myślę, że wielu z nas tak ma. PiS i tak sobie poradzi.

  Ci weterani mają twarde twarze. Oby ich zdecydowanie udzieliło się Prezydentowi.

  PS

  Piszesz jak rasowy dziennikarz. Szkoda, że nie wkleiłeś tu notki o spotkaniu Prezydenta w Nowym Jorku z Polonią.

 2. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Witaj , nie mieszaj dwóch porządków w jednym szeregu .Wetta , już tylko dni do samooceny i będzie odpowiedź na ile odstaje, a na ile zmienił metodę dojścia do tego smego.
  Reparacje , my tutaj możemy wygarniać wszystko mając rację lub tylko jej przypuszczenie .To sprawa międzynarodowa i bez właściwej argumentacji prawnej i merytorycznej co do wysokości , nie gada się po próżnicy . Na szczęście nie paple byle czego bo sprawa jest poważna i każde słowo się liczy , które w tym temacie padnie od przedstawicieli państwa polskiego.

 3. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24

  zobaczymy co będzie w poniedziałek. lubie Dude i szkoda byłoby mi gdyby się znarowił i poszedł w szkode.

  dzięki 🙂 też załuje, ale nie najlepiej się czułem ostatnim czasem, a tu notka z dużą ilością zdjęć a u nas wklejanie jest ciut bardziej pracochłonne jak na szerszeniu 🙂

 4. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  Czołem Nagorze 🙂

  pisząc nie wiedziałem, że ten wątek rozjaśni się w poniedziałek. poniedziałek ciągle jednak przed nami więc możemy sobie podramatyzować 🙂

  My mamy racje i racje te, są bardzo niewygodne, nie tylko dla Niemców. dlatego nie można dopuścić do tego żeby zamkneli nam sprawę ponad głowami.

  tutaj nie ma paplaniny i może wykaże to w następnej notce 🙂

 5. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  #a tu notka z dużą ilością zdjęć a u nas wklejanie jest ciut bardziej pracochłonne jak na szerszeniu #

  Eee..

  Zobacz tutaj…

  ps.
  Przejdź na Fire_Foxa.
  Albo zainstaluj jako drugą przegladarkę.
  A co to za owad ten szerszeń?

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi