IPN promuje polską historię na świecie?

i cztery minuty filmiku z którego nic nie wynika ma być na to dowodem? wolne żarty…

a gdzie jest serwis informacyjny TVP w języku angielskim? jak lepiej prezentować polska racje stanu na swiecie niz docierajac do zagranicznej opini publicznej w ich własnym języku? dlaczego jeszcze do tej pory nic nie zostało zrobione? za mało mamy urodzonych, w USA, Anglii, Australi, we Francji i innych krajach dzieci?  młodzi, elokwentni, mówiacy w obcym języku, absolwenci renomowanych uniwersytetów, potrafiacy dotrzeć do odbiorcy w świecie, w ich własnym języku, i  oni dla Polski nie przedstawiają żadnej wartości? bo to konkurencja dla lokalnych dziennikarzy uwikłannych od lat w lokalnej wojence? naturalnie ze konkurencja, bo zaden wychowany i wykształcony w Polsce dziennikarz nie jest w stanie ze wzgledów językowych takiego serwisu pociagnąć, choćby nie wiem jak dobrze mówił po angielsku. nawet Kolonko. wierzcie mi.

dlaczego wydaje się 19 milionów na akcje plakatową w języku polskim? żeby przekonywać przekonanych? wyrzucone w błoto pieniądze. TVP4 po angielsku – is a must!

 

https://www.salon24.pl/newsroom/809234,ipn-promuje-polska-historie-na-swiecie-niezwyciezeni-zobacz-przejmujacy-film

You may also like...

14 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  To co tu piszesz to temat na petycję i podpisy do rządu .Racja na 100 .
  Dostanie ją M. Kowalczyk ,Gliński , RMN Czabański zakładam , i czego się spodziewasz? Nawet czterech minut nie będzie .
  To jest akcja dla Cejrowskiego , tylko kto to zrozumie ,pewnie nie adresaci .

 2. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  nie dla Cejrowskiego. Dla Gadowskiego. Witek Gadowski jest w stanie taką telewizje poprowadzić.

 3. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Dyskutował bym nie wyłączając osób .To jest zamierzenie co ma się przebić do odbiorców i to rola Cejrowskiego a komentarz poważny Gadowski .Odwrotnie to tylko tacy jak Ty czy ja będziemy zerkać co tym żyjemy. Nagonić widza to metoda Cejrowskiego .
  Przemyśl , to ma być polityczne żywe show .

 4. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  Cejrowski niech robi, to co robi i od serwisu informacyjnego dla zagranicy niech się trzyma z daleka. inne rzeczy smieszą Polaka, a inne Amerykanina, czy Brytola. Cejrowski nie ma o tym zielonego pojecia. jest emigrantem świeżej daty i na razie może coś mu tylko wydawać.Tacy ludzie jak Kolonko czy Cejrowski to ciekawostka. Takie małpki, które mówią. Gadają z akcentem i i może czasem coś powiedzą, ale to ludzie z zewnatrz. Wierz mi Nagorze cos na temat wiem.

  Gadowski na czeło, a reszta, to Dzieci Emigrantów.

 5. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Mówisz o serwisie informacyjnym , czy programie informacyjnym z kilku dziedzin .
  Bo jak tylko serwis w jakimś programie istniejącym już , to Gadowski na ekranie ok .
  Kiedy to jednak byłoby kilka godzin to on znika z ekranu bo musi zarządzać resztą .
  Gadamy sobie ,a życie swoje zrobi inaczej , przy takich szachistach.

 6. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  mysle o powaznym serwisie informacyjnym. Nikt z polskich aktualnych dziennikarzy na żadnym ekranie. nie nadają się. Gadowski na szefa takiej telewizji, ale nie na zaden ekran. Jako szef jest najlepszym kandydatem.

 7. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Jesteś marzycielem jak uważasz , że ta niemoc jest głównie po stronie mediów.
  Domyślam się , że głownym tematem to Polska tu i teraz .Chyba ,że dzieci emigrantów mają zdolności jasno widzenia , który projekt zgłoszony rano , wieczorem nie bedzie cofnięty .Tu nawet Gadowski nie pomoże , brakuje programowego działania władzy i zamierzeń wyprzedzania informacją .Tego nie ma !!! nie ma od kogo wziąć , ani w klubie ,ani w rządzie .Kiedy by była taka informacja i ktoś informował niezdarnie , tak to winien człowiek(dziennikarz) . Ale tego właśnie PIS brakuje , jak jest , to po fakcie gdzie tylko można klajstrować pochodne dyskusje.
  Tego brakuje na kraj , i lepiej nie mówić o zagranicy. Aktualności to tylko , kto gdzie maszeruje albo radzi .
  Wybacz Provo to nie wina dziennikarzy to klub i rząd pełen starych wyjadaczy chodzących gęsiego. Szcześciem opozycja jest tak beznadziejna , że aż przykro ale im sprzyja .
  Popatrz realnie , zło jest nie tam gdzie upatrujesz .Brakuje tu ducha pacynek , a wszystko wisi na pięciu..

 8. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  Publicystyka historyczna, programy popularno-naukowe, promocja turystyczna kraju i serwis informacyjny w jezyku angielskim i rozumny czlowiek z Polski na czele zespolu, taki jak redaktor Gadowski to nie marzenia, tylko polska racja stanu.

 9. cisza1 pisze:

  @provoCatio
  dlaczego wydaje się 19 milionów na akcje plakatową w języku polskim?

  Autentyczne:
  Znajomi, zwolennicy PIS po urlopie jechali z płd. kraju do Poznania, ca.110 km/h i byli oburzeni…. z licznych bilbordów odczytali tylko to, wielkimi literami, to co rzuciło się w oczy. Tego pod spodem nie.
  Przypisali tę kampanię opozycji…


  Zrobić dobrą informację dla Polaków to sztuka a cóż dopiero dla zachodu.

  A może Marek Chodakiewicz ??

 10. cisza1 pisze:

  @ Grzegorza Brauna nienawidzą i przemilczają a szkoda….zna ten fach, jak mało kto.

 11. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj , zakładam , że Provo ma na myśli inne nacje a nie polonusów dla których , temat Polska jest tak egzotycznym jak dla nas amazonia . Więc taki serwis informacyjny będzie musiał być oparty na całkiem innych konstrukcjach niż kanon informacji krajowej .
  Formuła popularyzatorska będzie tym co zwróci uwagę widza i nie może być oparta o gadająca głowa o rysiu i budce , albo kod i obywatelech .Uważam , że tylko formuła wciągająca swoim charakterem polskiej amazonii ma szansę przekazu tak historii ,folkloru,i krajobrazu . Polityka w dostawce do czegoś co informuje o nas . Taki Cejorwski w drugą stronę .

 12. nagor pisze:

  @cisza1
  Na początku wymieniłem z nazwiska tych co kierują się głownie trwaniem i okopaniem na osiagniętej pozycji .
  To nie ludzie dobrej zmiany tylko markowania zmian .Masz rację , dzisiaj dla nich opozycję stanowią ludzie aktywni na prawicy jako najwieksze zagrożenie ich bezpiecznego trwania . Trudno , ale nie zanosi się na zrozumienie tych błędów bo sondaże dają samozadowolenie , do czasu mądrej siły , która powstanie w efekcie ich beznadziejnych zachowań .
  Te dzisiejsze elity to smutek tak w opozycji jak i władzy .

 13. cisza1 pisze:

  @nagor
  Poczekamy, zobaczymy, co @Provo ma na myśli…dałam propozycje nie do przyjęcia, jako znających temat, pomysłodawców dotarcia do innych nacji – znają tamtejsze klimaty i język angielski.
  Masz wiele racji, sondaże usypiają, dodają pewności siebie i nadymają …

 14. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  naturalnie ze mam na mysli inne nacje, a nie Polonusów. dla nas jest bogata oferta polskich stacji telewizyjnych. odkąd pojawiły się i sa dostepne, Polonia żre się i część mówi TVNem.

  TVP4 w jezyku angielskim byłby doskonała odtrutka, a także miejscem, które można byłoby polecic znajomym cudzoziemcom do podedukowania ignorantów.

  taki program powinien nastawiony być na zagranicznego odbiorce.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi