pomóżmy Rządowi Polski w sprawie reparacji

You may also like...

30 komentarzy

 1. ProvoCatio napisał(a):

  nothing personal it’s just business

 2. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Witaj , jak zwykle , ale puść już ten electric kabel , bo pogubimy się w liczeniu na liczone .
  Władza sama zaczęła , jak kabli było zbyt wiele ,że posażna panna nie o takim wydawaniu myśli jak Ty oczekujesz .
  Namawiasz aby wszyscy chwycili za kabel to napięcie będzie większe. Podnosisz tym napięcie ,które w konsekwencji skończy się wyładowniem portfeli , tych co sobie już wcześniej napełnili i teraz będą w kolejce pierwsi .Znasz taki kraj ……. i obyczaje
  Ta sprawa to nie manifestacja majowa ani czyn społeczny , a nie jestem pewien co było zamiarem , hasła na transparentach czy zorganizowana akcja .

 3. ProvoCatio napisał(a):

  @ nagor

  nie ma co upuszczać za szybko. kuć żelazo póki gorące i doprowadzić do tego ze przekroczy się w roszczeniach od Niemiec point of no return. nie mozna dopuścić do tego żeby za jakiś czas sprawa ucichła i odeszła w niebyt.
  to co działo sie na tereni Polski po ’45 roku, mozna podciągnąć pod artykuły o niewolnictwie i jako takie są zbrodnią przeciwko ludzkości i nie posiadają statute of limitation i nie przedawniają się nigdy. Polska jako prawny kontynuator niewolniczego państwa powinna czuć sie odpowiedzialna w kwestii spełnienia tych roszczeń i szukać winnego, który doprowadził do powstania strefy niewolnictwa po wschodniej stronie Żelaznej Kurtyny, czyli Niemiec.
  Obywatelska Inicjatywa jest tylko srodkiem dopingującym rząd do działań na arenie miezynarodowej przeciwko Niemcom.

 4. robin napisał(a):

  Już pomogliście.
  Wasza konsolidacja dla tej przegranej sprawy znaczy dużo dla szamanów, którzy kontrolują Wasze odczucia, uczucia, emocje i reakcje. Cała rzecz ma na celu jeszcze większą alienację od złej Unii, która sprawia wrażenie ciężaru dla tego rządu, bo otwarte granice, przepływ myśli i informacji nie sprzyja zamordyzmowi zbyt dobrze, a pieniądze kiedyś się skończą, więc lepiej do tego czasu mieć pozamiatane za granicą, którą się przedstawi jako antypolską, bo nam pieniędzy nie dała.
  Pisałeś coś w żółtym ścieku (no, no, no…:)), że pieniądze są nieistotne, tylko trza trochę pokory w Niemcy wpompować… A jakimże to prawem PIS będzie uczył pokory kogokolwiek? Jakże4 Niemcy mają czuć respekt do tego rządu po dwóch latach hejtu, oskarżeń, albo głupawych listów Ziobry, czy knajackich odzywek Jakiego?
  Z kim to niby Jaśnie Pan Waszczykowski chce zasiadać do rozmów, jak już dawno nikt go poważnie w Europie nie szanuje za jego megalomanię, a w Niemczech krążą o jego głupocie dowcipy w niewybrednej niemczyźnie?
  Jeśli chcieliby tego naprawdę – nie zachowywaliby się wcześniej jak gnoje z piaskownicy. Nikt nie siada do stołu rozmów z rozkapryszonymi bachorami o mentalności Jacka The Rippera, który najpierw gwałcił, a potem pytał, czy może użyć noża w celu poderżnięcia gardła.
  Cała rzecz ma charakter wrzuty, która ma upewnić społeczeństwo polskie, że z Niemcami i całą Unią nie da się gadać – ergo – dajmy se z nimi spokój. To ważne, bo PIS już tylko z zagranicy może się spodziewać ewentualnych hamulców w drodze do czystego autokratyzmu, czy tam rządów jednej partii w immanencji…
  Zdajesz się nieco inteligentny w porównaniu z tutejszymi fanatykami…
  Nie dziwi Cię niekonsekwencja tego rządu?

 5. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Masz nasz polski punkt widzenia a nie światowy .
  To co się dzieje od prawie stu lat z naszego powodu na terenie eurazji naboriliśmy MY goniąc czerwonego socjalistę bilszewika w1920 roku .
  Puszczając ich dalej nie musiałby powstawać narodowy socjalizm co z czerwonym ścigał się o prymat w II wojnie Światowej .
  Unia miała by od razu nazwę sojuz i timermansy ,ferhowstaty itp nie musieliby wprowadzać tego co im generał Maczek pogonił , aby było tak jak było . Siedemdziesiąt lat do tyłu mają przez polaków a prawie sto mógł być raj gdyby nie Marszałek .
  Więc za co oni mają nas kochać?
  Jeszcze nas napadło wystawiać rachunek za wesele socjalizmów czerwonego z narodowym .To się w głowie nie mieści Europie.

 6. nagor napisał(a):

  @robin
  spersonalizować można wszystko tylko w jakim celu? Znasz jakąś mafię co składa się w 90% z Al Caponów ?

 7. robin napisał(a):

  N,
  nie znam, ale także nie pojmuję Twego postu. To jakaś nowa odmiana lakonicznej sofistyki?

 8. ProvoCatio napisał(a):

  @ nagor

  nie mogę się z Tobą zgodzić Nagorze. Nie polski, tylko amerykański. Nie ma co sie zastanawiac nad tym co sie nie stało, ale warto jest żądać zadośćuczynienia za to co sie stało. Jesteśmy narodem, który wycierpiał wiele od niemieckiej buty i niemieckiego poczucia wyżśzości. Jesteśmy największym przegranym II Wojny Światowej. Bylismy mordowani, prześladowani, indoktrynizowani i zapędzeni do niewolniczej pracy po tym jak złożyliśmy największe dowody lojalności i poswięcenia w walce z niemiecką rasą panów. W walce o godność. O przetrwanie. I co?
  Po zwycięskiej wojnie – wiele pokoleń Polaków urodziło sie i wychowało w sowieckim kołchozie.
  Dzisiaj byle niedouczony szczeniak rzuca oskarżenia w kierunku Polski. Niemcy, każą nam sie samobiczować i przyznawać do win niepopełnionych. Bezszczelność niespotykana.
  Dlatego nie można dopuścić do tego żeby sprawa przypomnienia Światu – kto jest kto – utkneła w martwym punkcie. Czas mija i rządy sie zmieniają. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest doprowadzenia tej międzynarodowej lekcji Historii do samego końca. Dlatego powstała powyższa notka.

 9. ProvoCatio napisał(a):

  @ robin

  A jakimże to prawem PIS będzie uczył pokory kogokolwiek?

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  Nie PiS robinie. Naród Polski. I o tym jest właśnie moja notka. Prosze przeczytaj moja odpowiedz do Nagora.

 10. nagor napisał(a):

  @robin
  Widzisz ja tez nie znam takiej mafii , bo zgodnie z naturą nie miałaby prawa zaistnieć w takim składzie .

 11. E.B napisał(a):

  @Provocatio

  Masz rację.
  Teraz jest okazja to zrobić, bo Ameryka chce osłabić Niemcy a nas wzmocnić.
  To tylko biznes, nic osobistego :)).
  Ale dla nas to jest osobiste, bo tak jak napisałeś, ucierpieliśmy w sposób niespotykany w czasie wojny i po. Za naszą walkę wspólnie z sojusznikami nawet nas nie dopuścili do defilady zwycięstwa w Londynie. To jest podłe i cyniczne.
  Wszyscy mają dług wobec nas, a Niemcy największy.
  Nie wiem w czyim interesie występuje @Robin ale na pewno nie w naszym.

 12. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio 23:54
  Z tym co piszesz w tym wpisie zgoda w pełni .
  Ale liczenie na liczenie czego kolwiek to znak zapytania .Może z wyjątkiem strat osobowych , dadzą nam 6 milionów w naturze tych co brać nie zamierzamy.

 13. E.B napisał(a):

  PS

  Żydzi też mogą na tym skorzystać, bo jak dostaniemy reparacje, to i im też się coś dostanie. Powinni nam pomóc.

 14. ProvoCatio napisał(a):

  @ nagor

  spaliłem notke bo nie za bardzo klarownie pokazałem w niej intencji. Fakt

  Sprawa 6 milionów nie jest sprawa roszczeń finansowych. Roszczenia są za zniszczenia materialne. Życia ludzkiego nie da sie wycenić.

 15. ProvoCatio napisał(a):

  @ ebns24

  Żydzi też mogą na tym skorzystać, bo jak dostaniemy reparacje, to i im też się coś dostanie. Powinni nam pomóc.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;

  i koło sie zamyka. wracamy do sprawy poruszonej w mojej notce sprzed trzech miesięcy 🙂

 16. Sao Paulo napisał(a):

  Tak, tak, najlepiej samobiczujmy się, usiądźmy w kącie piaskownicy i usmarczmy się z żalu, że nikt z nami już nie che lepić babek, a najlepiej uwierzmy w te połajanki niemieckiej prasy tam i niemieckiej prasy tutaj, ze jestesmy tacy kompletnie osamotnieni i w te równie kłamliwe opinie pomagierów Sorosa, tej Róży tysiąca nazwisk, Liberackiego, TW Boniego i innych lewaków, załózmy włosiennice jak te brzydkie panny na wydaniu, a w ogóle popełnijmy zbiorowe sepuku. Wtedy całą tę „postępową” i mądrą inaczej Europę najbardziej ucieszymy, a oni nareszcie pochylą się nad mądrością Polaków … Tak …tak… nie ma to jak mądrości z tej wspaniałej, wartościowej Starej Europy, której się wszystko po…………o Ale..ale kto to tak u nas mówił odtatnio? ta durna Róża Thun, czy Kierwiński czy jakis inny palant, że otwieramy sobie inne , kolejne pola konfliktów?? Buaaaahahahahaha A moze od razu tak jak Pitera, po co bawić się w jakieś niedomówienia…

  ?oh=6db5bfde326804465b8c436ba8e8e00c&oe=5A59C871

 17. nagor napisał(a):

  @ebns24
  Witaj
  Rozgranicz długi moralne od fizycznych . Do fizycznych jest dójka pretendentów co powtarzają ciągle ,że w żadnym przypadku .
  Za kolegowanie moralne odpowiadają sympatie i własne interesy . To trzeba uwzględnić .
  Provo na mój wpis 23:32 odniósł się jakby tych faktów nie było , ale one były i ich skutki są nadal rodząc nastawienie emocjonalne .

 18. ProvoCatio napisał(a):

  @ Sao Paulo

  jeżeli to są słowa Pitery, to niestety, ale jest ona SUPERIDIOTKĄ 🙂

 19. E.B napisał(a):

  Nagor

  Jutro pogadamy bo muszę rano wstać. To jest temat rzeka.

  Dobrej nocy

 20. Sao Paulo napisał(a):

  @PROVO CATIO

  Ona jest SUPERIDIOTKĄ.! Kiedyś lansowała się bardzo często ale chyba nawet w PO uznali, że kukuły strzela raz po raz i zdjęli nadętą babę ze szklanego ekranu.
  Zgadzam się z Twoimi argumentami.

 21. ProvoCatio napisał(a):

  @ Sao Paulo

  Wyjatkowo paskudny i wybrakowany sort. Zastanawiam się skąd oni biora te wybraki?

  W sprawie nauczenia Niemców i im podobnch – pokory – trzeba kuć żelazo.

 22. Sao Paulo napisał(a):

  „Zastanawiam się skąd oni biora te wybraki?” Na mądrych nie mogli by liczyć, że będą odwalać taki kawał roboty robienia ludziom wody z mózgu…To przemyslana strategia :)))

  „W sprawie nauczenia Niemców i im podobnch – pokory – trzeba kuć żelazo.”

  Dokładnie TAK

 23. ProvoCatio napisał(a):

  @ Sao Paulo

  mądrzy to oni na swój sposób są. mądrzy inaczej. mogą na mocy układu obnosic sie majatkiem i mozliwościami i pyskować na każdy temat i jeszcze dziady chcieliby by ich szanowac.

  troszkę za dużo by chcieli 🙂

 24. cisza1 napisał(a):

  @ProvoCatio

  Bezwarunkowo trzeba żądać reparacji!
  Powtórzę się:
  @ProvoCatio ma rację. Podpisy! Myślę, że potrzeba bardzo dobrych prawników znających pruskie realia (Hambura?), bardzo dobrych „księgowych” – konieczne podstawy prawne, wyliczenia ( z nadwyżką ! ) + filmy archiwalne pokazujące bombardowania, ruiny, zabijanie cywilów, szkopskie obozy.
  Takich dokumentów multum

  Do prac nad pozwem dobrze byłoby dołączyć „adwokatów diabła”, by wyszukali ew. „dziury”… mniej emocji. Oby to nie okazało się prawnym „kapiszonem” ale celnym strzałem w szkopa!

 25. nagor napisał(a):

  @cisza1
  Witam
  ==@ProvoCatio ma rację. Podpisy! ===
  Podpisy pod czym i do kogo? Nas szaraczków? Tego nikt czytał nie będzie.W imieniu Narodu są powołani przedstawiciele i ich podpisy mają znaczenie aby ktoś czytał .Pospolite ruszenie to nie w tym przypadku i w tej sprawie.

 26. cisza1 napisał(a):

  @ Np. na CitizenGO.
  Taki „załącznik” jako doping, chyba nie zaszkodzi?

 27. nagor napisał(a):

  @cisza1

  To jest spotkanie dwóch reprezentacji w grze o wynik .Sama możliwość ,że do takiego spotkania może dojść ma wiele pozytywnych skutków przywracając realizm. Ale jak w każdym spotkaniu wynik zależał będzie od tych co na boisku a nie na trybunach . Spotkanie nie rozegrane daje nadzieję na pomyślny wynik , jednak wejscię w grę wymaga przygotowania aby dorównać i pokonać , bo uzyskany wynik zapisze się w historii spotkań i będzie nieodwracalny.Sądze ,że nasi przedstawiciele są na tyle tego świadomi ,że podejmą grę w momencie posiadania przewagi w polu , a nie ulegając dopingowi .Chyba nam wszystkim o to samo chodzi , więc decyzja należy do przedstawicieli i nie twórzmy presji czasu.

  Mamy tyle innych pól aby dopingować tą władzę do skuteczności .

 28. Tadeusz_K napisał(a):

  @ProvoCatio

  Publikacje światowej prasy o ” polskich obozach koncentracyjnych” i polskim współudziale w Holocauscie zamieraja wprost proporcjonalnie..[….].
  /
  Fakt, ale…
  Spodziewam się, że nie na długo- to chwilowy szok Niemców.
  Nową, wybielającą historię 30-45 mają rozpisaną na lata.
  Proniemieckie rządy peło przyzwyczaiły Niemców -jak i okolicznych i ich akolitów- do pojęć „polskie obozy śmierci”, „współudział Polaków w Holokauście” itp. fałszerstwa.
  Przypomnę, że początek takowej narracji (i pisania nowej historii) zaignaurował oficjalnie niejaki bartoszewski o nicku profesor. Tenże to (który wyszedł z obozu na L4, kiedy inni zdrowi jak i chorzy wychodzili kominem) bardziej bał się Polaków niźli niemieckiego gestapo i ss- jak sam to twierdził z przekonaniem plując przy tym jadem dookoła..

  Ale to tylko tytułem wstępu/przypomnienia, bo z tezami zawartymi w notce zgadzam się.
  Pozdrawiam.

 29. Tadeusz_K napisał(a):

  NowyCzłowiek z_peło o reparacjach:

  „To jest tylko i wyłącznie polityczny wewnętrzny interes PiS, który nam szkodzi” – stwierdził Neumann.
  Ciekawy jestem kto to zacz jest ten NAM?
  .

  I tak oto mamy:
  – nazistów z Marsa co to podczas IIw mordowali Polaków i Żydów,
  -niumanowskich NAMów.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi