KRONOSPAN DLA LUDZI, ŚRODOWISKA i LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Kronospan rozpoczyna budowę hotelu. Zobacz wizualizację

 

Zdjęcie do artykułu Kronospan rozpoczyna budowę hotelu. Zobacz wizualizację
fot. Kronospan

Jutro rozpoczną się prace, związane z budową energooszczędnego hotelu Kronospanu. Piękny budynek nad jeziorem Trzesiecko zostanie wybudowany w dużej części z materiałów producenta i ma być obiektem ogólnodostępnym.

-Prace ziemne potrwają około trzech miesięcy i będą się wiązały z pewnymi niedogodnościami, m.in. z hałasem, za co z góry przepraszamy wszystkich Mieszkańców Szczecinka i prosimy o wyrozumiałość. Za to już wkrótce będziemy mogli cieszyć się nowym, pięknym obiektem, który przyciągnie do miasta kolejnych inwestorów. – mówi Beata Rafało, rzecznik Kronospanu. I dodaje: – Hotel nie będzie stanowił konkurencji dla lokalnych obiektów tego typu, będzie natomiast stanowił potrzebne uzupełnienie bazy hotelarskiej. Dzisiaj, organizując na przykład targi Hausmesse jesteśmy zmuszeni lokować klientów dość daleko od Szczecinka. Poza tym wyjątkowo atrakcyjna architektura hotelu będzie stanowić dodatkową atrakcję naszego miasta.

Kronospan ma opracowaną strategię rozwoju zakładu w Szczecinku. Jest on jednym z motorów rozwoju dla grupy Kronospan, dlatego właśnie w naszym mieście firma wybudowała i nadal rozwija centrum szkoleniowo – ekspozycyjne. Stąd inwestycje zarówno w obiekty Kronospan Design Center, Szczecinecki Klaster Meblowy, jak i w energooszczędny hotel nad jeziorem Trzesiecko.

Kolejną częścią strategii jest rozwój nowych produktów w oparciu o innowacyjne technologie. Jednak aby te produkty się sprzedawały, Kronospan musi je klientom zaprezentować. Trzeba wytłumaczyć, na czym polega rozwój produktów, dlaczego lepiej stosować właśnie te, a nie inne, przeszkolić ich, nauczyć, jakie rzeczy można na ich bazie wykonać. Służy temu doskonale centrum szkoleniowo – ekspozycyjne z hotelem, jako jednym z jego elementów.

Oddanie hotelu do użytku planowane jest na koniec 2018 roku.

Biuro Prasowe Kronospan

 

_____________________________________________

 

 Zapewne tego nie wiesz : Firma jest lokalnym potentatem w branży meblarskiej, dyktującym trendy modowe. Trzeba pamiętać, że twój dom jest nie tylko twoją twierdzą lecz także wizytówką.

Oczywiście ty także wiesz, czym jest polskie”piekiełko” ?

To inna, bardziej pojemna nazwa polityki w wymiarze miejscowym, w      którym nie ważne są racje, ale  kto  kogo i z jakich powodów,dla jakiego zysku…

„KRONOSPAN”  jest wielkim pomysłem, przedsięwzięciem , odnotowanym w poważnych krajach kontynentu. Lokalnie jest też potężnym pracodawcą, z którym codziennie współpracuje np. Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego, ich miejscowi liczni, pomniejsi kooperanci, usługodawcy, transport,logistyka, firmy zapewniające obsługę środków produkcji; w sumie jest to COŚ, bez czego lokalny rynek pracy byłby zdecydowane uboższy. Mowa jest o miejscowości w której brak dużych zakładów pracy a kolejne niebawem upadną.

W tym momencie „polityka”, jest potrzebna psu na budę; nie rokuje żadnej przyszłości wobec ludzi związanych z „KRONOSPANEM”  już od pokoleń.

 Zauważ, FIRMA wpisuje się w wizualizację miejscowego środowiska, nie unikając ambitnych wyzwań.

Przed wojną , za niemieckich czasów, był sobie Szczecinek miejscem gromadnego wypoczynku średniej klasy oficerskiej Wermachtu. Dziś  nie poznają miasta potomkowie tamtych ludzi. Miasto pięknieje, prezentuje się się dobrze, ze wskazaniem na duży plus.

 A było za komuny zapyziałą mieściną, o czym dobrze pamiętam, żyjąc tu w latach 1959- 1984.

Na zakończenie dodać należy, że są tutaj wyrażane faktami – ambicje akademickie.

Adam Kadmon )

You may also like...

5 komentarzy

 1. Adam Kadmon napisał(a):

  Nie zamierzam wpisywać się w lokalny konflikt interesów. Jest polityka dla mnie stosunkowo obcą, odległą,sprzeczną z poczuciem normalnej przyzwoitości. Jednak jako doświadczony bloger, człowiek obarczony odpowiedzialnością za słowo, muszę bronić wielu pracowników branży i ich rodzin, dla których nie ma innej pracy i źrodła dochodu, niż opisane w osobistym komentarzu. Tak mam…
  Adam Kadmon, 2 września 2017 o 09:17 :

 2. nagor napisał(a):

  @Adam Kadmon
  Witam , Wazne jest coś terenowe co daje pracę i stabilność w życiu mieszkańców . Nawet przy wsparciu władz lokalnych , bo taki winna być ich rola . Jednak z zachowaniem uczciwości takiej pomocy .
  Mogę się mylić , ale gdzieś tam był/jest dobrodziej senator „jeden na sto” co też wspierał mieszkańców aby działali w jego interesie.

 3. Adam Kadmon napisał(a):

  @Nagor : Chyba chodzi Ci o postać nieżyjącego już senatora Witolda Gładkowskiego z SLD. Miał swoje zasługi, organizował cykliczne wyjazdy do Ostrej Bramy w Wilnie. Nietuzinkowa postać szczerze nawróconego. Z ostatniej pielgrzymki nie wrócił, zadławił się ulubionym kołdunem…
  Pozdrawiam.

 4. nagor napisał(a):

  @Adm Kadmon
  nie o tego mi chodziło , chyba Stokłosa od biznesów .

 5. Adam Kadmon napisał(a):

  Nie. Stokłosa reprezentował okręg wyborczy pilski.To nie on.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi