Artykuł 7 – Traktat o Unii Europejskiej (§ 22 )

Był więc tylko jeden kruczek – artykuł 7–który stwierdza, że istnieje wyraźne ryzyko poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości, o których mowa w artykule 2 – czego dowodem jest nowa ustawa sądownicza w Polsce. Rząd PiS to rząd wariatów i mógłby zostawić wszystko po staremu. Wystarczyło, żeby było tak jak było, ale gdyby to zrobił, to nie byłby rządem wariatów i rządziłby i bruzdziłby w UE nadal. Rząd PiS jest wariatem, bo nie chce dalej reprezentować interesów małej, uprzywilejowanej grupy społecznej, która i tak nie głosowała na niego w wyborach i byłby normalny, gdyby chciał, ale będąc normalny musiałby nie słuchać tych, którzy na niego głosowali i wyniesli do władzy. Skoro rządził, był wariatem i mógłby nie słuchać większości; ale gdyby nie chciał słuchać wiekszości, byłby normalny i musiałby latami tkwić w opozycji.

You may also like...

8 komentarzy

 1. Tadeusz_K pisze:

  Nie jest i nie będzie łatwo mieszkać normalnemu wspólnie z wariatami i innymi anomalami,.

 2. Tadeusz_K pisze:

  Ramy procedury praworządności ustalają, jak Komisja powinna zareagować, jeśli pojawią się jasne zagrożenia dla praworządności w państwie członkowskim. KE uważa, że jest takie zagrożenie dla praworządności w Polsce
  — powiedziała na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka KE Vanessa Mock.
  /
  Istotnie, jest zagrożenie, że Polska przestanie być śmietnikiem Europy.
  Nastały czasy analogiczne (dokładnie nawet) jak za Konstytucji 3go Maja.

 3. ProvoCatio pisze:

  Panie Tadku, to co KE probuje wykrecac z Polska, to sa czyste zarty. Wystarczy przeczytac art. 7 I art 2 zeby zeozumiec ze paragraf 22 jak Lenin, wiecznie zywy.

 4. E.B pisze:

  @Provocatio

  A bo Polak to wariat, a wariat to lepszy gość :))
  Za Gałczyńskim.

  Sprawa jest jasna. Niemcy i Francja nie chcą samodzielności państw Europy Środkowo-Wschodniej i w żadnym wypadku jakiegoś Trójmorza, bo to zagraża ich hegemonii. To zagraża też ujarzmieniu Europy i zapędzenia jej do zagrody Nowego Wspaniałego Świata ze wszystkimi tego konsekwencjami.

  Tego nie wymyśliła ani Angela ani Macron. Oni to tylko realizują. Dlaczego?
  To dobre pytanie, jak mówił niesławny Maleszka.

 5. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Miałeś wiarę w trybunały a one tyle warte co nasze sądy .Jak sprawę ustawisz to wiesz co będzie .Mnie zastanawia postawa francuskiego społeczeństwa. Jak to możliwe ,że taki jak .Rysio takie wybory wygrał .Czy to sukces sposobu metody manipulacji? Czy poziom intelektualny społeczeństwa w której M. pojmowany jest za osobowość? To wieszczy koniec demokracji .
  Te numery z fotagrafiami z Prezydentem Trumpem to obraz żenady .Jak Kwach w papamobile.

 6. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  społeczeństwa zachodnie są zmęczone wieloletnim pogarszaniem się ich warunków bytowych. reguła – bogatszy sie robi coraz bogatszy, a biedny coraz biedniejszy, nie sprawdza się lepiej jak na zachodzie. pozbawieni przemysłu i pracy, zalewani emigracją – najpierw z byłego RWPG i teraz z Afryki – uwierzą we wszystko co się im mówi, byleby było tak jak dawniej. cwaniak Makaron zaczął obwiniac polskiego hydraulika i kierowce za brak roboty dla Francuza i te biedaki mu wierzą i kombinują, że jak pogonia ich z powrotem do Polski, to znowu bedzie się im żyło lepiej i tak jak dawniej. Szkoda ze tym debilom nie przyjdzie do głowy że żyli kilkadziesiąt lat w dobrobycie – kosztem zniewolonych społeczeństw pozostawionych na łasce sowieckiego bandziora za Żelazną Kurtyną.

 7. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Nie dokońca tak , ten obcy co pracuje może zabrać mi pracę . Jak jej nie mam to won z takim obcym .
  Jak czuję się biednym a zaproszę nierobów do miski z jedzeniem to mnie nie przybędzie a pewnie bedzie mniej niż miałem.
  Kierowca i hydraulik to zajęcie dla umysłów w pierwszym przypadku . Rownoczesne wspieranie imigracji to zaproszenie do mojego stołu na długie lata. Pracuję na dwóch za dwóch ,i będę mniał z tej pracy mniej ,tego nikt nie kuma?
  Bez polityki i ocen krajów , to co mówię to prosta zależność ,nie będzie lepiej a tylko gorzej . Co się w ich świadomości musiało zmienić aby tego nie pojmować , jak głupota to drogo zapłaca.

 8. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  społeczenstwa zachodnie nikogo nie zapraszały. zrobili to za nich aktorzy stojący na czele poszczególnych rządów i aktorzy z pałacu komedii z Brukseli. nim ludzie w poszczegółnych państwach to zrozumieją bedzie juz za pózno. jak im wprowadzali te unie to znajdowali sie na szczycie szczytów. znajomi Włosi pukali się w głowe jak im mówiłem że jade do USA.

  • po co? ameryka jest tutaj

  mają ameryke. Włosi, przynajmniej starsze pokolenie, czują sie oszukani i wystrychnięci na dudków. ceny poszły im kilkakrotnie w góre. drobne biznesy zostały zarżnięte i mało co zrobionego we Włoszech można w Itali kupić. Jak teraz ktos będzie pokazywał im Polaka lub Rumuna jako sprawce ich biedy, to mu będą wierzyć. Intruzów z Afryki nie można krytykować bo im zaraz polityczna poprawność pozamyka gęby. Ot i Europa.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi