Co najmniej 40 lat

You may also like...

3 komentarze

 1. E.B napisał(a):

  Rzeczywiście, jest coś na rzeczy. Od razu przyszedł mi do głowy Adam Hofman. Dzisiaj już jest innym człowiekiem.
  Do polityki trzeba dorosnąć. To jest szczególny zawód.

 2. nagor napisał(a):

  @Stary Wrocek
  Witaj
  Poruszamy się w temacie wolności i praw podstawowych obywatela . Patrząc z tej perspektywy samo podniesienie wieku nie chroni przed pomyłką , złym wyborem . Bo ktoś 40 letni z determinacją poruszania się w polityce będzie już sprawnie wycinał maczetą wśród dżungli kandydatów aby stanąć w szranki wyborcze , czy zmieni przekonania i styl jak będzie wybrany ? Wątpię bo nawyk machania zostanie a perfekcja wcześniejszego doświadczenia będzie tym czymś co robi najskuteczniej .
  Każdy ma prawo ubiegać się o kandydowanie do polityki ale na równych prawach , jak o prawojazdy .Musi spełnić określone kryteria aby uzyskał prawo w ruchu drogowym zabezpieczając własne i innych bezpieczeństwo .
  Kierowca zawodowy ma jeszcze do pokonania wiele testów w tym psychologiczny . W polityce stanowiska to też zawód i odpowiedzialność za bezpieczeństwo innych wiele większe niż kierowcy zawodowego , ale jedynym obecnie kryterium to przynależność do jakiejś grupy politycznej co daje szansę wyboru .
  W strefie gospodarki pomijając kryteria zawodowe aplikanta , testy psychologiczne i sprawności zarządania ludzmi decyduje o możliwości zajmowania stanowisk kierowniczych .O innych przykładach nie wspomnę . Każdy jest świadomy , że aplikując musi spełnić takie warunki przewidziane dla osiagnięcia celu .Dlaczego więc w polityce jest inaczej ? To dobry temat, bo przyczyn można upatrywać wielu , a oglądając obecna klasę polityczną nasuwa się sam .
  Czy wyłączając funkcje radnych , pozostali kandydaci do polityki nie powinni mieć wykonanych jednolitych testów psycho-osobowościowych dostępnych wyborcom przed aktem wyboru .Wynik takiego testu sam w sobie nie wyklucza z kandydowania ale podnosi świadomość wybierających , kogo wybierają i czego mogą się spodziewać z jego strony.
  Tak się składa , ze to poparcie dla zgłaszającej organizacji , jest czynnikiem wiodącym motywacji głosowania , ale są tam też możliwości wyboru w obrębie listy i taki wynik testu byłby przydatny .
  Propozycja prawie jak z reformą sądownictwa ,sami o sobie lubią decydować też politycy .

 3. tichy napisał(a):

  Autorze,

  a niby czemu wiek lat 40 jest taki magiczny?

  Są 4-latki mądrzejsze od 40 latków.

  Podobnie, 6-latki, którym niektóre znaczne – politycznie – 60-latki ani się nie umywają.

  Poseł Jaki – hmm.. – no, palnął se. Póki co, prawo jest takie, jakie jest,i żadne jego wypowiedzi, twitty, wywiady tego nie zmienią. Ale może se pisać/mówić co chce, a jego wypowiedzi media kolporotowć – tudzież „niezależni blogerzy” – do woli.

  Bicie piany, ot co.

  A wszystko wychodzi w praniu.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi