A. Bartoszek & KUBUŚ PUCHATEK

” Powróciła generacja polityków, która objęła rządy w Polsce pod hasłem przywrócenia prawdziwej polskości. I ten „archipelag polskości” ma się wyłonić z traumy komunizmu,z walki z elitami postkomuny i beneficjentami „złodziejskiej” transformacji ustalonej przy Okrągłym Stole.

Rządząca partia PiS reprezentuje mentalność  narodowych  resentymentów, to pogrobowcy sanacyjnej, inteligencko-ziemiańskiej władzy.

Błędem PiS jest traktowanie społeczeństwa , jako skażonego postomunizmem, ale to już inne społeczeństwo. Niemniej jest ono w większości pochodzenia plebejskiego i najgorsze w tym powrocie do polskiej polityki narodowej , jest odtwarzanie stosunków folwarcznych; władza daje świadczenia , więc jest opiekunem ludzi.”

Adam Bartoszek , prof. Uniwersytetu Śląskiego

 

( Nie mieliśmy pogrobowców  inteligencko-ziemiańskiego autoramentu: te czasy to mit tłumaczący sprawców zamachu konstytucyjnego. Inteligencja była spauperyzowana,zdeklasowana, usłużna każdej władzy, podobnie jak dziś. Było owszem ziemiaństwo, ale jakie  klasowo ? Bliższe dzisiejszym nowobogackim –  wykpione w większości aż do do bólu przez ówczesną klasykę literacką i filmową.     A. K. )


 

 KUBUŚ PUCHATEK 

żali się Krzysiowi po przejrzeniu TECZKI :

– że Prosiaczek na mnie donosił , jestem w stanie zrozumieć, bo to w końcu ŚWINiA,

ŻE KŁAPOUCHY też, to w końcu jest prosty OSIOŁ,

ale żeby MIODEK ? ! !

 

( źrodło : Gk24- Polskapresse. Dawno. )

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. nohood pisze:

  @adamie.
  mit o tym, że współczesna polska tradycja wzięła się z nurtu plebejskiego to jeden z głównych tekstów jakimi komuniści indoktrynują nas od 1948 roku. pan bartoszek opowiada stalinowskie banialuki

 2. nohood pisze:

  przejęte zresztą w naturalny sposób przez michnika i jego bezmyślnych akolitów.

 3. Adam Kadmon pisze:

  @nohood : ten pan reprezentuje ciekawe środowisko; jego ostoją jest Uniwerek Śląski. Tam tak mają, niestety…

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi