STOPIEŃ ŚWIADOMOŚCI I ATAK NA NIĄ CZYLI POLITYCZNA POPRAWNOŚĆ. – autor: izaluka

Może Ci się również spodoba

14 komentarzy

 1. Tadeusz_K napisał(a):

  @izaluka
  „Atak na świadomość odbywa się przy użyciu rozmaitych mechanizmów wpływu na wielu płaszczyznach, w wielu wymiarach i na wiele sposobów. ”
  /
  Istotnie, arsenał jest bardzo bogaty i jest ciągle wzbogacany, wdziera się każdą szparką do społeczeństwa.

  Weźmy Np.:
  Przed upadkiem PO (tak gdzieś w połowie ich niechlubnej kadencji) intensyfikowano pojęcie tzw. nowoczesny patriotyzm.
  Komorowskiemu i NameterSmoleńskiej pojęcie to ciągle wisiało od brody po sam pas (a może jeszcze niżej) , ale nie definiowano dokładnie tego pojęcia.
  -Straszono tylko nim.
  -Zabawnie to wyglądało.
  W działaniach tych pojęcie to (now. patr.) sprowadzało się do kosmopolityzmu. Na siłę instrumentalizowano człowieka jak kapitał twierdząc, że ten ostatni nie ma narodowości.
  W sumie/w implikacji oznaczało to tym samym, że człowiek i kapitał to równoważne/tożsame obiekty w Kosmosie.
  -Ohyda!

 2. Tadeusz_K napisał(a):

  @izaluka
  człowiek i kapitał jako tożsame obiekty
  c.d,
  /
  Wiele starań czyniła ta peowska banda cwaniaczków/miernot/meneli/płaskich osobowości, aby było tak j/w -ślepo posłuszna narracji „genialnego” kabewudzisty baumana (od struktur plemiennych i wielkiej migracji)..
  Te wszystkie zabiegi przekreśla (między innymi) tworzenie OTK.
  To będzie „Uniwersytet Patriotyzmu” na wzór Legionów.
  Wg mnie ten element stanowi zagrożenie tej tzw. poprawności politycznej.
  Peowiacy podnoszą inne argumenty przeciwko OTK, ale w cieniu swoich gabinetów to właśnie niewypowiedziane zagadnienie mają na uwadze, tak uważam.
  Ze zrozumiałych względów nie wypowiadają na głos właściwego imienia OTK, jego istoty (chodzi o zatracenie instyktu samozachowczego o którym wspominasz- metoda: nie wolno go budzić).

  PS.
  Mój teść służył w Legionach J. Pilsudskiego.
  Słuchałem jego opowieści.
  Przesiąknięty był Legionami do końca swego życia.

 3. abyssdotpl napisał(a):

  Bardzo zwięzły i trafny opis agresji na państwa cywilizacji zachodniej.

 4. nagor napisał(a):

  @izaluka
  Witam
  Nigdy nie byłem fanem przedstawień cyrkowych ale kilka razy byłem w czasach kiedy o politycznej poprawności decydowała mrxistowska ideologia a nie trend światowy tego znaczenia .Była to jakaś forma rozrywki masowej kiedy arenę wypełniali ludzie (taki wybrali zawód). Raziło mnie gdy pojawiały się zwierzęta nie te , których sama obecność na arenie była atrakcją (słonie , tygrysy , lwy) ale te z którymi miało się kontakt na ulicy , w zagrodzie itp i znało ich zachowania i potrzeby codzienne tak odległe od zachowań na arenie.
  Dla przykładu konie biegające na gest w lewo lub w prawo ,na inny gest robiący zwrot przez lewe lub prawe ucho lub stający dęba .Treser aby to osiągnąć miał tylko wybór komunikacyjny ze zwierzętami w formule picie ,jedzenie , ból i czas ich zastosowania do osiągnięcia efektu końcowego i najważniejsze świadomość zamierzonego celu . Odbierałem to jako formę dominacji jednostki myślącej nad poskromnieniem istoty żywej z politowaniem co do zasady jako promocję formę przemocy.
  Patrząc dzisiaj na zjawiska wywoływane hasłami poprawności , malowanie na chodnikach ,marsze z kwiatami,zniczami itp mam jeszcze gorsze poczucie niż na przedstawieniu cyrkowym bo na arenie występują ludzie , jednostki obdarzone świadomością niczym się nie różniący od tych wspomnianych koni z areny cyrkowej swoim zachowaniem .Jestem w stanie wybaczyć tym , którzy zmuszeni zostali do takich zachowań zapewniając sobie picie , jedzenie lub dla uniknięcia bólu natomiast nie degradacji świadomości i celu .
  Masz rację ,że poziom świadomości decyduje o pojmowaniu rzeczywistości a etyka o stosunkach/relacjach do niej , natomiast wiedza(nauka i edukacja) o opisie i funkcjonowaniu rzeczywistości . Na tym współzależnym polu jedynie świadomość może być pełna a czyny są świadome .
  Wypaczenie polega na zamianie znaczenia słów, zwrotów i definicji poprzez podstawienie alternatywnej (z góry zamierzonej) narracji przeciwnej w sensie tym samym definicjom propagowanym medialnie.Hasło to samo a wartości odmienne.
  Rozumiem więc ,że zakaz cyrków ze zwierzętami na arenie w trosce o ich niezależność to obawa przed unaocznieniem tych samych metod które stosuje się do zachowań ludzkich na ulicach i chodnikach , to jest humanitaryzm w nowej odsłonie znaczenia poprawności a dawniej zwany zależnością/uzależnieniem .

 5. Tadeusz_K napisał(a):

  @nagor
  „Rozumiem więc ,że zakaz cyrków ze zwierzętami na arenie w trosce o ich niezależność to obawa przed unaocznieniem tych samych metod które stosuje się do zachowań ludzkich na ulicach i chodnikach ”
  /
  -Dobre.
  Humanizacja zwierzęcia/drzewa kontra animalizacja człowieka.

  Bilans dla junijnych neomarksistowskich księgowych musi być zachowany.
  🙂

 6. Tadeusz_K napisał(a):

  Junijne zasady i wartości:
  Niehumanitarne jest tresowanie zwierzęcia
  w przeciwieństwie do tresowania człowieka
  bo tenże nie świnia
  i wszystko wytrzyma.

 7. nagor napisał(a):

  @Tadeusz_K
  Witaj
  zważ ile więcej argumentów ma treser człowieka co zna metodę , aby sprawić jego uległość na swoje gesty.
  Taka psycho hipnoza zniewolenia z wykorzystaniem „autorytetów” nauki , ekonomii ,marketingu ,polityki i etyki wbijana w świadomość masową przez media – co dla ciebie jest lepsze .
  Martwimy się o zwierzęta ,rośliny , Ziemię więc nie zakłądaj ,że nie o ciebie bo ty jesteś pierwszy (co stoi nam na drodze do naszej szczęśliwości) tylko powtarzaj za nami .
  Efekt bądz nagi i bezbronny postanowimy za ciebie co będziesz mógł .

 8. nagor napisał(a):

  @Tadeusz_K

  ====bo tenże nie świnia
  i wszystko wytrzyma===

  No nieporawną świnie idzie jeszcze ubić a człowieka tylko zgnoić jeszcze , ale chętnie by to zamieniono .

 9. izaluka napisał(a):

  @Tadeusz_K 8 sierpnia 2017 o 08:34
  Słusznie piszesz o „nowoczesnym patriotyzmie”. To jest doskonały przykład manipulacji pojęciami poprzez dodawanie do nich przymiotników. Taki dookreślnik całkowicie wypacza sens pojęcia patriotyzm.

  Ja z kolei widziałam dokument KEP pod tytułem: „Chrześcijański kształt patriotyzmu” (już sam tytuł zawiera taką manipulację), a w nim zastosowane pojęcie, które w obiegu medialnym funkcjonuje od dawna, tj. „polityka historyczna”. Nie historia, która była, jaka była, tylko krętactwa na użytek bieżącej polityki.

  Straszne jest, że KK uległ w dużej mierze narracji agresorów na świadomość i sam staje się agresorem na świadomość wiernych.

  Innym przykładem może być zbitka: „prawda obiektywna”. Jest oczywiście takich manipulacji multum.

 10. izaluka napisał(a):

  @Tadeusz_K
  I jeszcze – metoda stosowania pojęć od zawsze pozytywnych w odbiorze, jako pałki na potencjalne ofiary agresji na świadomość w celu wywołania w nich (ofiarach) chaosu pojęciowego, zamętu w percepcji rzeczywistości.

  Jednostki nie w pełni ukształtowane lub słabo zorientowane w otaczającym świecie, a także te bezkrytycznie ufające autorytetom, bez względu na ich uwikłanie w omawiany przez nas proces, są dość łatwym celem. Wkrótce też, już po zmianie świadomości, stają się sprzymierzeńcami agresorów.

 11. izaluka napisał(a):

  @Tadeusz_K 8 sierpnia 2017 o 09:22

  Co do OT nie mam sprecyzowanego zdania, głównie przez osobę A.M., co do którego nie mam zaufania. Może kiedyś się to zmieni, zobaczymy. Póki, co jestem wstrzemięźliwa w tym temacie.

  PS. Szacunek dla Twojego Teścia.

 12. izaluka napisał(a):

  @abyssdotpl

  Cieszę się, że się podobało, dziękuję i pozdrawiam.

 13. izaluka napisał(a):

  @nagor
  Witam,
  Super skojarzenie toczącej się światowej wojny ze świadomością z arena cyrkową. Dokładnie, to, co się dzieje, jako żywo przypomina tresurę, w wyniku której ma powstać nowy człowiek – bezwolny, bezmyślny, reagujący odruchowo wg wyuczonego schematu na nieskomplikowane polecenia, za które otrzyma kostkę cukru, albo baty, jeśli nie wykaże się należytym posłuszeństwem.

  „Rozumiem więc ,że zakaz cyrków ze zwierzętami na arenie w trosce o ich niezależność to obawa przed unaocznieniem tych samych metod które stosuje się do zachowań ludzkich na ulicach i chodnikach , to jest humanitaryzm w nowej odsłonie znaczenia poprawności a dawniej zwany zależnością/uzależnieniem.”

  Na to wygląda, ale to teraz, gdy obowiązuje propaganda humanizacji zwierząt. Gdy nowy człowiek będzie już ukształtowany, możliwe, że i cyrki powrócą, jako element normalności tak samo w odniesieniu do człowieka, jak i do zwierząt. Po prostu normalka – zwierzę będzie wykonywało polecenia tresera na arenie cyrku, a człowiek na arenie życia.
  Mimo wszystko mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie, a obserwowane ogłupienie sporej części tych, którzy pozwolili na manipulację swą świadomością, jest odwracalne i że nie jest jeszcze na za późno na powrót do normalności.

 14. izaluka napisał(a):

  @nagor do @Tadeusz_K
  „bo tenże nie świnia
  i wszystko wytrzyma===
  No nieporawną świnie idzie jeszcze ubić a człowieka tylko zgnoić jeszcze , ale chętnie by to zamieniono .”

  Mało, że chętnie by zmieniono, to już się to zmienia wprowadzając eutanazję, że o aborcji nie wspomnę. Temu też (ubijaniu) służą: przymusowe szczepienia, wywołana histeria antyholesterolowa i w efekcie powszechne aplikowanie pacjentom wyjątkowo toksycznych statyn (na zachodzie dostępne bez recepty w supermarketach), dodawanie toksycznego fluoru do past do zębów, a w niektórych krajach także do wody, chemtrails, GMO.

Dodaj komentarz

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili- E. Burke.
Przejdź do paska narzędzi