jabłka i pomarańcze

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Zważ ,że mamy lato i upały w Europie lub jest gorąco , a politycznie , tak samo bez względu na porę roku .
  Głos o reparacjach chociaż zasadny co do meritum pojmuję jako zimną wodę na głowę unijnego kierowcy aby odróżnił rzeczywistość od mirażu .Bo uparcie zmierza do naszego wyzwolenia tym razem z kierunku od zachodu na zasadach , które cwiczyliśmy przez lata po wyzwoleniu od wschodu .
  Trudno przewidzieć skutki tej wylanej wody bez dobrego politycznego adwokata ,ale rachunek jest otwarty oficjalnie .
  Takie Warszawskie Trzęsienie Ziemi .

 2. robin napisał(a):

  W wywiadzie dla reżymowej tivi Macierewicz stwierdził, że reparacji zrzekła się nie Polska, tylko „kolonia sowiecka o nazwie peerel”. To bardzo poręczny argument, bo Niemcy mogą odpowiedzieć, że wojnę wywołała hitlerowska III Rzesza, a nie Republika Federalna Niemiec.
  Jazda naszych nieudacznych „liderów” po Niemcach zaczyna być niesmaczna. Kurski puszcza w swojej szczujni spoty typu „Niemcy – to Wy wybraliście w wolnych wyborach Hitlera i NSDAP” ..
  Widać wyraźnie, że chodzi o rozbrat i jak zwykle u nich – polityka zagraniczna – to poręczna pałka, z której cieszy się nieziemsko ich elektorat. Kto nam zostanie za sojusznika? Unia jest be, Niemcy to szuje (choć mogliby sypnąć groszem, co moralność by schowało pod dywan), USA to fajny friend, ale jakieś kilkanaście tysięcy kilosów stąd, Węgry to potęga 🙂 ale jakoś nie stronią od Wołodii zza Karpat …. Może Łukaszenka? Też dyktator i szczery chłop, sądy chodzą jak na smyczy, społeczeństwo go kocha. A! Międzymorze. No i Macierewicz wybił ostatnio monetę okolicznościową w MON-ie dla Misiewicza. To wzmocniło na pewno naszą obronność i możemy spokojnie spuszczać desant WOT-u na Berlin i Zagłębie Ruhry 🙂

 3. ProvoCatio napisał(a):

  @ nagor

  Wcale nie kubel zimnej. Po prostu sprawa odpowiedzialnosci za zbrodnie wojenne powinna byc postawiona raz jeszcze na miedzynarodowej wokandzie, bo potomkowie Rycerzy Zjednocznej Europy SS zdaja sie tracic kontakt z rzeczywistoscia.

 4. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Zgoda w historycznym ujęciu ale tu i teraz podniesienie tej sprawy wywołuje do tablicy stojących na uboczu niby.

 5. E.B napisał(a):

  @Provocatio

  Masz rację 🙂

 6. ProvoCatio napisał(a):

  @ robin

  „Niemcy – to Wy wybraliście w wolnych wyborach Hitlera i NSDAP”

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  a to nie jest prawda? 🙂

 7. ProvoCatio napisał(a):

  @ ebns24

  no to stawiam kolacje 🙂

 8. robin napisał(a):

  P,
  to prawda, ale takie nachalne i głupawe stawianie sprawy w mediach, o których cały świat wie, że są emanacją tego rządu – to po prostu żenada i powód do podobnych odzywek z ich strony.
  Jak w ZDF puszczą mordkę Kaczyńskiego, wykrzywioną choleryczną wściekłością podczas „kanalii i zdradzieckich mord” i napiszą na pasku „Polacy – po uj żeście głosowali na małego fuhrerka z niezrównoważonym ego?”
  – to będzie dobrze?
  Tak samo głupie i nie wiedzieć do czego prowadzi oprócz tego, że „ziomkostwa” zaczną bić brawo w ten sam sposób – jak Wam się podobają inteligentne spoty Kurskiego z polecenia Sam Wiesz Kogo 🙂
  Na chama alienować się od Europy i Zachodu – to zaiste wspaniała polityka zagraniczna. Za kilka lat Niemcy będą z satysfakcją patrzyły, jak nasi patriotyczni krzykacze stają się namiestnikami Putina w guberniach krakowskiej, białostockiej i pomorskiej (Warszawę zrobią prowincją, jak Hans Frank, który zrobił to z czystej złośliwości i ku uciesze Hitlera, który W-wy nie lubił gorzej niż Kaczyński Tuska.
  Bądź zdrów!

 9. ProvoCatio napisał(a):

  @ robin

  czy Ty jestes pewien, że możesz stawiać znak równości pomiędzy Hitlerem i Kaczyńskim? swoja drogą takie porównania Polaka do Hitlera i jego bandy uberniemców, w kraju, który tyle wycierpiał i nigdy nie wystawił oddziałów SS do obrony ” europejskich wartości”. powinno być karalne.
  i może dlatego należy jak najbardziej przypomnieć Niemcom, kto, był kto… przypomniec im ich bute i okrucieństwo. przypomnieć im do czego byli i są zdolni.
  ziomkowstwa, to nam mogą…

  Europa i Zachód, oprócz USA i UK, nie mają nam Polakom nic więcej do zaoferownia

 10. nagor napisał(a):

  @robin
  Witaj
  Nie ukrywam ale mam pewien dylemat aby zrozumieć racje którymi się kierujesz w dyskusji , te które masz w Sobie jako wartości nadrzędne a nie te przykładowe w komentrzach .Dajesz dowód ,ze duzo wiesz, sledzisz bierzączkę ,myślisz wyciągając wnioski często logiczne, deklaratywnie też chodzi Tobie o Polskę , i tu zaczyna się dylemat .
  Taką jak była , no ostatnie 25 lat .to jest wzór do powielenia na przyszłość? Masz rodzinę i dzieci Więc nawet jak należałeś do grupy profitowej to zdajesz Sobie sprawę z czym to się wiąże i jak nikłe gwarancje mają w perspektywie dzieci stając się zakładnikami takiego systemu.
  Jeżeli jednak dzięki pracy i zdolnościom zapewniasz teraźniejszość to masz poczucie niespełnienia i pewien brak wiary w niezależność własną i zbiorową (brzydka panna na wydaniu) .Co ośmiela mnie ,że stawiam taką ocenę -Twoje komentarze . Zakładam, że one są Twoje a nie na użytek prowadzonej polemiki .
  Daleki jestem od stwierdzenia , że obecnie wszystko jest poprawne włącznie z ludzmi co kierują zmianami . Jednak są zmiany w dobrym kierunku społecznym i gospodarczym mając na uwadze Polskę i Naród a Ty tego nie widzisz? Mam wątpliwości ale dociera to do Ciebie też.
  Posługując się kalkami modnej narracji zawsze znajdzie się słaby punkt nawet nie istotny dla ośiągnięcia celu a dostajew Twoich ustach istotną wagę argumentu krytycznego .
  Pewnie lata nasz róznią ale myślenie jest fuchą albo daną albo wyćwiczoną i lepiej ją mieć na użytek własny.

Dodaj komentarz

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili- E. Burke.
Przejdź do paska narzędzi