1 sierpnia 2017 – symboliczny gest USA – autor: ebns24

 

Amerykanie w szczególny sposób uczcili 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na oficjalnym profilu Ambasady USA w Warszawie zamieszczone zostało wymowne zdjęcie.

Na fotografii widać jednego z amerykańskich żołnierzy marines trzymającego w dłoniach charakterystyczną „Kotwicę” – symbol Polski Walczącej. „Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! Na zdjęciu Staff Sergeant Leonard trzyma Znak Polski Walczącej” – brzmi opis zdjęcia.

Ta fotografia jest też zamieszczona na stronie Amerykańskiej Piechoty Morskiej w Europie.

To symboliczne potwierdzenie politycznej i militarnej ochrony dla polskiego rządu i zmian, które dokonują się w Polsce. 6 lipca Donald Trump wydobył na światło dzienne bohaterów Powstania Warszawskiego i bohaterstwo Polski w czasie II wojny światowej i jej niezłomne dążenie do niepodległości. Nazwał po imieniu zbrodniarzy wojennych i cynizm Stalina, dla którego Polska niepodległa miała zginąć pod gruzami Warszawy.

Dzisiaj mamy z USA wspólne interesy. Sojusz państw Trójmorza przeszkadza dominacji rosyjsko-niemieckiej i planom Eurazji od Atlantyku po Pacyfik,  pod egidą współczesnego paktu Niemiec i Rosji. Taka Eurazja nie jest też w interesie USA. Przychylność Donalda Trumpa dla Polaków wiąże się też z tym wspólnym dzisiaj naszym planem.

Silna Polska, powiązana z państwami od Bałtyku po Morze Czarne i Adriatyk, to dzisiaj jedyna szansa dla Europy, która pod zarządem Niemiec jak zwykle zmierza do przepaści. Gdyby nie rozbiory, Polska jako I Rzeczpospolita nigdy nie dopuściłaby do wojen w Europie i tej strasznej tragedii jej mieszkańców.

Amerykanie to zrozumieli. Zrozumieli, że Polska jest bardzo ważnym elementem stabilizującym w Europie i należy ją wesprzeć. Potrzebny nam ten parasol ochronny, bo po wojnie i jej skutkach nie jesteśmy w stanie sami stawić czoła tym, co zawsze na nas napadali i chcieli nami rządzić.

To wspaniale, że dzisiaj mamy wsparcie USA, które tak wymownie zostało potwierdzone 1 sierpnia.

Ten symboliczny gest szybko zrozumieli Niemcy. Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Polsce, po raz pierwszy 1 sierpnia włączył się w obchodzone tego dnia uroczystości  związane z Powstaniem Warszawskim. Nikel zamieścił na Twitterze zdjęcie spod ambasady Niemiec, gdzie flaga Unii Europejskiej i Niemiec zostały opuszczone do połowy. Fotografię  opatrzył krótkim wpisem o następującej treści: „Dziś upamiętniamy ofiary niemieckich zbrodni w Powstaniu”.

 
Ale nie łudźmy się, gdyby nie przemówienie Donalda Trumpa na Placu Krasińskich, wyraźny sygnał dany światu i przede wszystkim Niemcom, że jesteśmy pod amerykańską ochroną nie byłoby tego gestu.
Musieli, więc go zrobili, bo wyczuwają sytuację. Ale o odszkodowaniach za swoje zbrodnie nie chcą słyszeć. A jest za co płacić. Te 6 milionów Polaków, którzy stracili życie często w barbarzyński sposób, zniszczona Warszawa i wiele polskich miast, zagrabiony polski majątek, wywiezione i nie oddane do dzisiaj dzieła sztuki, cała gehenna powojenna Polski,  to wszystko wymaga zadośćuczynienia i nic nie kosztujące gesty tego nie zmienią.
Polacy, którzy tego nie rozumieją, którzy dzisiaj oddają nas znów pod niemiecki but, który tym razem jeszcze pokojowo nas uzależnia i chce eksploatować, są V kolumną niemiecką i tak należy ich traktować.
Polacy nie zdradzali, walczyli na wszystkich frontach wojny, ponieśli chyba największe wojenne straty, a dzisiaj są oskarżani przez prasę niemiecką i inną o współudział w tych zbrodniach, o polskie obozy śmierci. Taki cynizm nie może pozostać bezkarny.
Powstanie Warszawskie było ofiarą. W tamtych okolicznościach musiało skończyć się klęską. Odchodzący i przychodzący nasi ciemiężcy wspólnie pogrzebali nasze słuszne pragnienie niepodległego państwa. Ale, tak jak powiedział jeden z oficerów AK, Powstanie będzie miało znaczenie długofalowe. I tak się stało. Dzisiaj nie tylko Polacy czczą swoich Bohaterów ale również świat chyli przed Nimi czoła.

You may also like...

56 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  Dobrze ,że o tym napisałaś we właściwej proporcji do samego czynu Powstania Warszawskiego kiedy powstańcy zostali sami ze sobą przez te dni .Na nasz hołd mogą liczyć zawsze , na gesty innych wyjątkowo po tylu latach . Oby te gesty nie okazały się puste a co gorsza fałszywe w niektórych przypadkach gry o coś całkiem innego .
  Przynajmniej jedna ambasada gra w otwarte karty czekając .

 2. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Potrzebna notka. Celne obserwacje, ponadto – poprawne logiczne z obserwacji wnioski.
  Dobry, wyważony tekst – zwracający uwagę na to, co zostało przez polskojęzyczne niepolskie media (lecz nie tylko te —–> co właśnie mocno dziwi!) celowo pominięte.

  Chciałbym zadać Pani dlatego pytanie.
  Czy mogę skopiować i zamieścić ten tekst na portalu Salon24?

  Pozdrawiam jak zawsze serdecznie

 3. E.B pisze:

  Fatamorganie 🙂

  Witam.
  Spodziewałam się, że się Pan odezwie, miałam taką nadzieję. Polel mi pisał to i owo. Dziękuję za opiekę :)) i za wszystko.

  Jeżeli uznaje Pan, że ten tekst powinien tam się znaleźć i jest do tego odpowiedni, to oczywiście tak.

  Dziwię się, że blogerzy salonu napisali o Niemcach a pominęli Amerykanów. A to jest ważniejsze. Niemcy, jak zawsze ulegają silniejszym i nie ma co się roztkliwiać nad ich szlachetnością. Dziwie się, że tego nie dostrzeżono. Ale może to przez te upały w Polsce.

  Mam nadzieję, że już lepiej Pan się czuje. Czekają Pana niezłe zapasy z Polelem, oczywiście dla zdrowotności :)).

  Pozdrawiam serdecznie

 4. E.B pisze:

  Nagor

  Dzięki, ale to Polel mnie naprowadził na ten wpis i fotografię.
  Zajrzałam na salon, a tam cisza na ten temat, więc uznałam, że trzeba to nagłośnić w blogosferze.
  To bardzo ważny gest. Jak napisał dzisiaj również @boson, amerykański parasol nad nami.

  A Powstanie właściwie dzisiaj ma swój renesans i myślę, że stopniowo wejdzie do historii świata, tak jak oblężenie Masady. Są takie dramatyczne wydarzenia, bezprzykładne bohaterstwo, które niesie się przez historię, nigdy nie zapomniane. Takim jest Powstanie Warszawskie.

 5. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24

  piękny gest 🙂

 6. Anonim pisze:

  „To symboliczne potwierdzenie politycznej i militarnej ochrony dla polskiego rządu i zmian, które dokonują się w Polsce.”
  Przecież piszesz wielką bzdurę, która jest jeno potwierdzeniem Twoich politycznych zapatrywań!
  Cześć dla Powstańców równa się wg Ciebie Poparciu dla tego rządu?
  Bo co?
  Bo ten rząd wziął sobie samozwańczo hasła Powstania i tamtej Epoki?
  Rozumiem, że w małym mikroświatku, w którym żyjecie można każdą brednie wziąć za prawdę, ale (na miłość Boga Jedynego) – nie drenujcie swojej „potęgi” w zabawkowych tekstach, które nawet przedszkolakom nie konweniują ze zwykłą logiką 🙁
  Miejcie choć na tyle przyzwoitości, by idiotycznie nie opisywać każdego gestu, każdego obrazka za pochwałę teraźniejszości…

 7. robin pisze:

  To ja – robin …
  Nie wiedzieć czemu Wasz software co jakiś czas wyrzuca loginy i nicki w kosmos…
  Zapewne dlatego czytają Was na całym świecie 🙂
  To może kusić …:))))

 8. E.B pisze:

  Robin

  Ale Cię ugryzło. Nie potrafisz tego odczytać? Nie rozumiesz co to zdjęcie oznacza?
  Dobrze rozumiesz, przecież jesteś inteligentny, ale chcesz zmienić jego znaczenie.

  PS

  Może i kusi…:))

 9. E.B pisze:

  @Provocatio

  Tak, piękny i polityczny zarazem.

 10. nagor pisze:

  @Robin
  Może to i smutne ale tak w czasie się zbiegło jedno z drugim ,że wypada połączyć i wizytę i gest .
  Na tego popadło ,bęc. Wyliczanka ciągłości istnienia .

 11. robin pisze:

  EB,
  jesteś niereformowalna 🙂
  Nie można z Tobą polemizować „na argumenty”.
  Tak mocno przyzwyczaiłaś się do „klepania po plecach”, że każdy „inny” głos uznajesz po prostu a priori jako niegodziwy, zły i głupi na dodatek…
  Do tego prowadzi środowisko, gdzie „brak trolli, lemingów i innych zdrajców” znarowiło Was do bezrefleksyjnej „kontry”, choćby Piekło się gotowało i Ziemia zapadała się w czarną dziurę.
  Na pewno sprzyja to Waszym planom rozwoju i cały świat znęci, by tu pisał, boście połknęli wszelki intelekt i geniusz …
  Ty jedna nie traktujesz mnie na tym forum jak ułomnego kaleki, ale przecież i Tobie to za bardzo nie wychodzi 🙂 Nie mam za złe – rozumiem, że musicie teraz za wszelką cenę udowadniać swoją rację, która jest zwykłym błędem, bo przecież „uciekliście stamtąd” w imię słusznych intencji 🙂
  Wybacz – ale bohomazy o Waszej „prosperity” wsadzam między bajki. Nie tylko ja zresztą – Twoi koledzy łamią beztrosko swe dawne deklaracje i przesiadają się na „zły, żółty salon” Ty zrobisz to samo i najdalej w listopadzie będziesz u Echa24 piła kawę, jak ongiś. Po co te płowe i płytkie wymówki skoro każdy widzi, w jakim kierunku to zmierza?
  Pozdrów Polela – jego dziecinny slang łamany przez infantylną angielszczyznę = może się niektórym podobać.. Jakże łatwo zadowolić kogoś inteligencją, która specjalnie pikuje w dół po to, by w końcowym efekcie znowu spinać się pod górę musiała …:))) Upside down – ale zakochać się łatwo w tej gmatwaninie słów, wyrazów, przedszkola …
  Haj!

 12. E.B pisze:

  Robin

  Fajnie piszesz :)). Dziękuję w imieniu Polela. On Cię nawet lubi :)). Jak więc widzisz nie jest tak źle z nami. Mamy po prostu różne poglądy na sprawy świata tego.
  A tak w ogóle, to czego Ty od nas chcesz? Żebyśmy poszli razem z PO i Nowoczesną? Przecież to co oni prezentują to jest nie tylko kabaret, to są na prawdę działania przeciw państwu. Nie wierzę, że tego nie widzisz. Kogo więc chcesz popierać i dlaczego?

 13. Lula322 pisze:

  @ A Ty Robinku swoje

  Każdemu jego zdychanie

  bo jeśli nie widzisz tego, co się stało z Salonem to znaczy, żeś ślepyś

 14. ProvoCatio pisze:

  @ Lula322

  Każdemu jego zdychanie

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  Robinek jak rasowy undertaker. przychodzi żeby wyrwac poduszke spod głowy umierającego, a ten na przekór wciąz żyje 🙂

 15. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  4-44
  Dla robinów choćby nawet PO z kropkowaną wywołali -zespół wespół z timmermansami, varchołami ze stada i sorosami z kramem- trzęsienie ziemi i wszystko zrównali do poziomu gruntu, to i tak będzie to odznaką geniuszu i dobrodziejstwa dla Polski..
  Nie jest łatwo zrozumieć meandry takich umysłów, gdy nie wieźmie się pod uwagę tego, że jest umoczony/ukiszony w szambie 8-letnich nierządów PO z przydupasem pselem..
  Zachwyca go (wraz żółtym salonem) natomiast gest Niemców, który oznacza dla mnie tylko jedno: „a kuku” z dziecięcej zabawy w ciuciubabkę.

 16. nagor pisze:

  @ProvoCatio

  Mamy połowę wakacji
  ==a ten na przekór wciąz żyje ==
  nie jest to sylwester pod gołym niebem , a raczej prywatka w swoim gronie ,
  a wieszcz Robin przepowiadał ….. i oczekuje spełnienia do końca wakacji
  To tłumaczy tło jego wpisów , pomijając sympatie polityczne.
  takie gesty jak niemiecka flaga na połowie masztu

 17. fatamorgan pisze:

  Droga Pani Ewo!

  Witam w nowym dniu.
  Pragnę poinformować, że powyższy tekst, opublikowałem właśnie na portalu NEon.24.pl. Przyznam, że bardzo ciekaw jestem – jak zostanie Pani tekst tam przyjęty.
  Jesli mnie pamięć nie myli, pisała Pani kiedyś o trudnościach – z założeniem konta na wspomnianym portalu. Myślę, że warto, aby ponowiła Pani próbę ponownie.

  Neon24 – to b/ciekawe miejsce w internecie. Kiedyś, o nastawieniu można by śmiało pokusić się o ocenę —-> wręcz skrajnie lewicowym.
  Obecnie jednak, zauważam tam znaczną poprawę, zarowno jesli chodzi o samą jakość większości publikowanych tam tekstów – jak i w ścisłej relacji, do widocznej poprawy jakosci toczących się tam pod notkami dyskusji.
  Jeśliby przyjąć podobne założenia do dokonania całościowej „oceny” i porównachć
  Salon24.pl vs. NEon24.pl
  – to ocena drugiego portalu, zdecydowanie wypadłaby, jako wielokrotnie wyższą.

  Pozdrawiam Szanowną Panią jak zawsze serdecznie.

 18. fatamorgan pisze:

  Pani tekst wzbudza wielkie zainteresowanie na portalu NEon24.pl – jednocześnie, nie mniejsze emocje. Jedno i drugie razem – jest wręcz Zadziwiające!

  Mam tu na myśli fakt, że prowadzę blogi od kilku już lat, lecz nigdy jeszcze, pod żadną!
  – z publikowanych przeze mnie notek, nie było 20 komentarzy – przy zaledwie 53 odsłonach.

  Nigdy!

  Robi się zatem bardzo „ciekawie”!

 19. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Sytuacja na „Neonie” zaczyna być wraz z upływem czasu wręcz komiczną.
  Licznik odsłon notki magicznie stanął.
  No cóż, tak szybkie nałożenie tego typu filtrów na notkę – b/wiele „mówi”.
  Jasno widać, że techniki używane na portalu Neon24.pl , nie różnią się zbytnio od technik, wielokrotnie użytych w przeszłości w stosunku do moich publikacji na Salonie24.pl.
  Mój serwer, jest ponadto od momentu opublikowania Pani tekstu, nieustannie „atakowanym”. Praktycznie każdorazowo, kiedy otwieram (odświeżam) stronę neonu.
  To zaś, również! —-> jest bardzo wymowne.
  Wspomniane ataki – mój informatyk którego bezzwłocznie informowałem o zaistniałej sytuacji, bez większego trudu zlokalizował.
  Te same ośrodki/miejsca, z których mój serwer, uprzednio juz wielokrotnie (S24) był atakowany.

 20. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie.

  Zajrzałam na Neon, rzeczywiście „tłuką się’ pod notką :)). Ale chyba nasza strona wzięła górę :).
  Spróbuję się tam zarejestrować, ale nie wiem na ile mi czas pozwoli być i tu i tam.
  Dziękuję za rozpropagowanie tematu.

  Bloger Husky wkleił zdjęcie z Warszawskiej Pielgrzymki Wojskowej, do której w tym roku dołączyli m.in. żołnierze z USA, Chorwacji, Niemiec, Litwy, Estonii i Rumunii. I to jest bardzo dobry kierunek budowania wspólnoty i cywilizacji europejskiej.

  .

  Europa i świat niewiele wiedzą o polskiej gehennie wojennej. Dzisiaj jest rocznica wymordowania mieszkańców Woli. W ciągu kilku dni zabito ponad 60 tysięcy ludzi! To są 3 całkiem spore miasta!
  To nie może ujść bezkarnie. Niemcy muszą za to wszystko zapłacić.

  Pozdrawiam serdecznie

 21. fatamorgan pisze:

  „(…)Bloger Husky wkleił zdjęcie z Warszawskiej Pielgrzymki Wojskowej, do której w tym roku dołączyli m.in. żołnierze z USA, Chorwacji, Niemiec, Litwy, Estonii i Rumunii. I to jest bardzo dobry kierunek budowania wspólnoty i cywilizacji europejskiej.(…)”

  Oto kopia mojej – na wspomniany przez Panią komentarz odpowiedzi.

  @Husky 17:48:03
  Wspaniałe wiadomości!

  Wreszcie świat zrozumiał, że czas, aby CHRZEŚCIJAŃSTWA przed zbrodniczym ISLAMEM bronić —–>zanim, będzie na efektywną obronę terytoriów, wartości, cywilizacji zachodniej i kultury – zbyt późno!

  Fatamorgan 05.08.2017 17:59:43

 22. E.B pisze:

  To prawda, Fatamorganie. Ale islam jest tylko narzędziem. Można powiedzieć, że to odwieczna walka dobra ze złem. W ostatnim wieku przybrała gigantyczne rozmiary i nie ma tego końca.

  W każdym czasie mamy do czynienia z jakąś szczegółową emanacją tej walki. Nasi rodzice i dziadkowie mieli hekatombę II wojny, a my mamy swoją wojnę.
  Każdemu jego wojna, jak to mówi Lula :)).
  I zawsze trzeba stanąć po właściwej stronie. Tyle możemy.

 23. E.B pisze:

  Fatamorganie, widzę że dyskusja na Neonie trwa. Rozejrzałam się tam i jest trochę ciekawej publicystyki.
  Zwróciłam się o możliwość rejestracji, ale na razie cisza.

 24. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Właśnie będąc ciekaw, sprawdzałem – czy udało się Pani założyć konto na NEon24.pl.
  Pod notką nie widzę jednak Pani wpisu. Wnioskuje zatem, że nadal konta na Neonie Pani założonego nie ma.

  Pozdrawiam serdecznie..

  P.S. Polel prosił, jeślibym pisał – aby Panią pozdrowić. Jest ponownie w tych naszych „Bieszczadach” Internet, nie zawsze tam (szczególnie, przy użyciu telefonu) działa.

 25. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie.

  No, cisza. Oni mnie tam ignorują z jakichś powodów. Ale to nieważne.

  Dziękuję Polelowi za pozdrowienia i odpozdrawiam :)).

  Summertime trzeba wykorzystać, bo pewnie niedługo go znów wezwą do pracy.

  Ja też trochę odpoczywam, dzisiaj trochę chłodniej i można złapać równowagę.
  Ale rocznica rocznicę goni i niełatwo się odseparować od internetu.
  Dzisiaj mija dwa lata od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Pamiętam tamte klimaty i trochę przykro, że teraz tak zazgrzytało w naszej koalicji, co oczywiście jest skrzętnie wykorzystywane. No, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

  Pozdrawiam

 26. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  „(…)Dzisiaj mija dwa lata od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Pamiętam tamte klimaty i trochę przykro, że teraz tak zazgrzytało w naszej koalicji, co oczywiście jest skrzętnie wykorzystywane.(…)”

  Hmm…

  Skoro już poruszyła Pani ponownie ten bardzo przykry temat.

  Tak, mija – co absolutnie nie napawa mnie optymizmem.
  Sytuacja jest bowiem wręcz fatalna.

  Tego (zła!) co się poprzez działania Prezydenta w Polsce ponownie dokonało, nie sposób bowiem jest praktycznie naprawić.
  Mafijny układ wygrał kolejną rundę raz jeszcze!
  Wygrał – do tego w momencie, kiedy teoretycznie – był już na deskach.

  Wiem, zdaje sobie sprawę z faktu, że różnimy się diametralnie w ocenie tego, co się stało.
  Pani, jako zagorzała rojalistka Prezydenta – doszukała się dla działań Prezydenta —–> licznych usprawiedliwień.

  Nie zamierzam Pani absolutnie ponownie przekonywać do niczego.
  Ma prawo do własnego zdania, do własnej oceny i do tego – aby się mylić.

  Pisała Pani kiedyś, że posiadam przewagę – widzenia – wielu polskich spraw z nieco innej perspektywy, bo z daleka. To jednak nie tylko to Pani Ewo.
  Pominę tu moje zawodowe doświadczenie w ocenie sceny politycznej, polityki jako takiej, jak
  i oceny samych —> „polityków”. Nie o to bowiem w sumie tu się rozchodzi.

  Podobny punkt postrzegania/widzenia tego co się stało, podbny do mojego, posiada bowiem przecież bardzo wielu innych Polaków. Mam tu na myśli tych wszystkich – zamieszkałych w kraju nad Wisłą. Tych, którzy właściwie ocenili Prezydenta polityczne „zachowanie i błędy”.

  Smutne to wszystko jest. Bardzo smutne.
  Tak smutne w świetle zupełnie wypaczonych polskich realiów, tych politycznych szczególnie, że aż nadto „Polsko-smutne”.

  Zanim zacząłem pisać ten komentarz, zerknąłem na stronę prof. Dakowskiego.
  Jakże gorzkie słowa Profesor w relacji do omawianej sytuacji był zmuszony napisać:

  „(…)

  czytamy na stronie Fundacji Stefana Batorego ufundowanej w czasach komuny przez, … George’a Sorosa

  >>> http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/przeciw_korupcji/ze

  Wysłany w nocy przez Fundację Batorego apel nosi datę 23 lipca 2017 r.

  – Sedno apelu brzmiało:

  „zwracamy się do Pana o powstrzymanie wejścia w życie niszczących polskie sądownictwo ustaw i skierowanie do ponownego ich rozpatrzenia przez Sejm„.

  Nie wiem czy wczesnym rankiem, ale dnia następnego 24 lipca 2017r., Pan Andrzej Duda, chyba nie jako Prezydent, tylko „Wysoki Komisarz Sorosa na Polskę”, [Fundacja Batorego założona została jeszcze za komuny przez Sorosa] zarządził co następuje:

  „otóż zdecydowałem o tym, że zwrócę z powrotem do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję Ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również Ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa”.

  – No i mamy skandal szanowni Państwo!

  Duda „rozpatrzył” apel zgodnie z wolą fundacji Sorosa! – Duda ma w DU*IE Polaków !

  To jest totalny skandal! Nie wiem, czy takie działanie Dudy w tak bardzo ważnej sprawie – niejako na zlecenie fundacji Sorosa – nie kwalifikuje się pod Trybunał Stanu? Bo co innego z tym można zrobić? – Na taczce przecież wywieźć go nie wypada! : /”

 27. E.B pisze:

  Fatamorganie.

  Temat wet Prezydenta budzi wiele emocji i jest różnie oceniany. Osobiście uważam, że będąc w bardzo trudnej sytuacji postąpił dobrze. Ale o efekcie końcowym i mojej ocenie zadecydują ustawy, które przedstawi.

  Podobnie ocenia to prof. Andrzej Nowak :

  https://wpolityce.pl/polityka/350209-prezydent-andrzej-duda-podjal-decyzje-o-historycznym-znaczeniu-nie-tylko-dla-niego-osobiscie-ale-dla-urzedu-prezydenta-rp-i-dla-polski?strona=1

  „Gdyby prezydent Andrzej Duda podpisał wszystkie trzy ustawy uchwalonej głosami PiS reformy sądownictwa, wówczas oczywiście byłaby szansa, żeby reforma została przeprowadzona. Była jednak też możliwość zrealizowania innego, fatalnego dla Rzeczypospolitej scenariusza. To totalna opozycja zyskałaby szansę, zgubną dla Polski, przekonania wystarczającej liczby naszych współobywateli do wyjścia na ulice, by w celu obalenia demokratycznej władzy stworzyć skuteczną imitację „rewolucji obywatelskiej”. Jej zagraniczni mocodawcy mieliby zaś szansę uzasadnienia dla swej interwencji, niszczącej państwo polskie.

  (…) Prezydent ma bardziej poważne i dokładne dane na ten temat niż większość z nas. Złowrogie, jednoczesne wystąpienie w ostatnich dniach przeciwko Polsce, przeciwko polskim władzom – Dumy rosyjskiej pod nadzorem Putina oraz nadzorowanych z Berlina kukiełek z Brukseli – powinno jednak nam dać do myślenia, zwłaszcza na kilkanaście miesięcy przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Ta rocznica przypomina, jak łatwo niepodległość utracić i jak ciężko, krwawo trzeba było o nią walczyć. I jak mądrze trzeba ją budować – zwłaszcza w polskim położeniu geopolitycznym. ”

  Czas pokaże, czy Prezydent zrobił dobrze i jakie ustawy nam przedstawi. Osobiście wciąż mam do niego zaufanie.

 28. nagor pisze:

  @fatamorgan
  Witam
  Wejdę w temat jak Pan pozwoli ustaw sądowych ,wetta i ocen tego faktu .
  Zgadzam się z Panem , że nie uchwalenie (zamknięcie procesu legislacyjnego) jest czymś złym i bardzo wymownym . Świadczącym głownie o słabości organizacji współdziałania politycznego legislatorów (sejm , senat, prezydent) w zamiarze skutecznego osiągnięcia celu .
  Czegoś w tym zabrakło albo czegoś było za dużo aby dokonać wzajemnych uzgodnień z uwagi na przenikanie się konstytucyjnych prerogatyw .
  Pan widzi etap ostatni wetto dwóch ustaw nie wnikając w zapisy ustawowe w nich zawarte czyniąc jedną stronę w procesie odpowiedzialną za skutek , ja tych stron widzę więcej bo samo przygotowanie tekstów zawiera błędy i pomieszanie kompetencji co daje obraz pośpiechu w przygotowaniu tekstu.
  Prezydent po opuszczeniu ustawy z sejmu złożył projekt poprawki do ustawy o KRS , który zbagatelizowano a on dał to jako warunek podpisu tej ustawy .
  Temat i przedmiot tych ustaw to nie tylko sprawa polska ale też krzyk unijny i dochowanie poprawności legislacyjnej może być podstawą nie brania go na serio .
  Materia jest ciężka i narusza wiele struktur zasiedziałych ale też w Zjednoczonej Prawicy nie ma jednolitego frontu zaproponowanych procedur .
  Rozmawiać można z kazdym co chce rozmawiać i widocznie nie rozmawiano tyle i o tym aby zamknąć temat przed legislacją.
  Poczekamy i się okaże w czym był problem faktyczny a nie medialny .

 29. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Mnie dosłownie teraz to już nie ręce opadły – tylko „szczena opadła” —-> jak mawia Polel.
  Czy Pani faktycznie jest aż tak słabo poinformowana?

  Mam tu na mysli w kwestiach dotyczących tzw. „Who is Who” w ścisłej relacji do ——> pozakulisowych sił, od lat przecież działających ku utrzymaniu status-quo na polskiej scenie politycznej.

  Pani „autorytet” – ten sam – którego ocenę „działań Prezydenta” Pani właśnie w komentarzu zaprezentowała, to przecież stały/stary współpracownik i propagator mafijnego układu = „człowiek” —-> FUNDACJI BATOREGO!

  Proszę bardzo, oto jest tegoż pana „resume”!

  Źródło: http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/

  Andrzej Nowak
  (ur. 1960)

  historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, prof
  . dr hab
  . Kierownik
  Pracowni Dziejów ZSRR i Europy Wschodniej Instytutu Historii PAN oraz Zakładu Historii Europy Wschodniej na
  Uniwersytecie Jagiellońskim. Były redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Członek licznych rad i kolegiów
  redakcyjnych,
  m.in.
  Rady K

  olegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka

  Jeziorańskiego, „Kwartalnika

  Historycznego” a także Polsko

  Rosyjskiej Komisji Historycznej PAN

  RAN. Ostatnio opublikował:
  Ab Imperio:
  nowe spojrzenia na historię Europy Wschodniej
  (2004),
  Historie politycznych trad
  ycji. Piłsudski, Putin i inni
  (2007),
  Strachy i Lachy. Przemiany polskiej pamięci
  (2012). Laureat licznych nagród m.in. „Przeglądu
  Wschodniego”, Rektora UJ oraz
  nagrody
  im. Jerzego
  Giedroycia

  Pani tym komentarzem udowadnia, że „wami” ci MAFIOZO’S (jak słusznie mawia Polel)
  – mogą i będą praktycznie w nieskończoność skutecznie manipulować.

  Pozdrawiam (smutno!)

 30. E.B pisze:

  Fatamorganie.

  Spokojnie. W tych różnych fundacjach to oprócz ludzi mających swoje ewidentne cele, byli też pewnie ludzie pełniący rolę listków figowych.
  Nie zauważyłam, żeby prof. Nowak szkodził. Zawsze wypowiada się w sposób wyważony, wylewając trochę zimnej wody na rozgorączkowane polskie głowy.

  Ja wiem, naiwna Matka Teresa polskiej blogosfery itd.
  Ale o wstrzemięźliwość w ocenie wołam nie tylko ja. Będę oceniać nowe ustawy Prezydenta, a na razie czekam. Nic poza tym nie mogę zrobić. Do wojny, tym razem na prawdę polsko-polskiej, nie przyłożę ręki.

 31. Polel pisze:

  Hi:)
  Ewcia normalnie i wogole ‚ szczesciara ‚ jezdes na max:)))))))
  NO-ZE o listach figowych walnelas
  LOL :))))))))))
  Prezydente obiecal Ci :))))))
  No new regulation’s in form of ‚mutch mutch mutch better ‚legislation :)))))))))))))
  Bankowo 2 months
  NO-TO szybko przeleci
  NO-BO only 6 weeks czekania wam zostalo hahahaha
  LOL :)))))))))
  Primo sorto legislature sie juz…
  Bankowo ‚ pisze ‚
  Best of the best pomaga :)))))
  Polish Suprime Judges na max!!!!! Prezydente ‚ pomagaja ‚ !!!!!!
  Nim sie obejrzycie deal will be done
  NO-i bedziecie se ‚ oceniac ‚
  Pi-eSy Ewula te listki figowe
  NO-to Ci sie bankowo jak bedzie finito after 6 weeks hiba przydadza :)))))))))))))))
  Jak juz zalapiesz ze Prezydente jezd nagi to :)))))))) mu listkiem figowym zaslonisz:)))))))))
  No worrying Ewciu listka Ci starczy
  NO-BO bankowo u Prezydente
  Kahunas extra small!!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy#2 Ciupke wiecej se Ewula pogamy after 6 weeks
  :))))))))))))))

 32. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Na ciupke Polela hiba na Twoim blogowisku nie bedzie
  NO-BO co bylo do napisania
  NO-TO hiba juz napisalem……..
  Slepemu nima szans palcem pokazac bo nie zobaczy chocby bylo so BIG!!!!!!!!!
  NO-a dolowac
  NO-TO bankowo Ewciu CIE nie chce!!!!!!!!!
  Bo i poco………….
  Pi-eSy Do duly to wszystko jezd!!!!!!
  PieSy#2 Walic politico Ewcia
  Polel ( I am Polel ) pi-ejcz-di in Political Science Ci to mowi!!!!!!!

 33. E.B pisze:

  Witaj, Oficerze

  No, rzeczywiście różnimy się nieco, w ocenie wydarzeń. Czas pokaże, czy wersja optymistyczna była właściwsza.

  Tak naprawdę, to wszyscy powinniśmy być w głębokiej depresji, bo to co z nami zrobiono po 1989r upoważnia nas do dołowania się i niewiary w niczyje dobre intencje.
  Powinniśmy nie wierzyć nikomu.

  Czy tak jednak byłoby dobrze? Czy to nas do czegoś doprowadzi? Czy nie lepiej mieć wciąż nadzieję, że jednak są na tym świecie ludzie, którym można zawierzyć?

  Ja myślę, że to sprawa indywidualna i wszystko jest uprawnione. Oczywiście są jeszcze nagie fakty i one powiedzą prawdę.
  Wszyscy czekamy na te nagie fakty i nie ma co się zbytnio emocjonować już teraz.

  Dobrego summertime Ci życzę i do usłyszenia 🙂

 34. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Jak widzę, spóźniłem się z moim komentarzem. Planowałem dzisiaj odpowiedzieć w znacznie szerszym zakresie, zarówno na komentarz@Nagor, jak i na Pani ostatni komentarz.
  Polel uprzedził mnie jednak.
  No cóż, nie pozostaje wiele w temacie do „dodania”.
  Niewiele ponad to – co napisał Polel, wznosząc się na nieco wyższy poziom,
  Polel bezbłędnie podsumował i jednocześnie zakończył niejako wszelką dysputę.
  Będąc w mojej ocenie tak celnym i dosadnym, że odszedłszy od stosowania argumentacji – dokonał na Pani słownej egzekucji.
  Czy postąpił słusznie? Nie wiem jeszcze. Lecz wiem jedno.
  Odrobina zimnej wody, lana……- aby przygasić zbyt jaskrawo błędne oceny
  – nikomu chyba nie zaszkodziła.

  Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie.

  Postscriptum Powrócenie do tematu za 6 tygodni – podobnie jak Polel i ja znajduję za najlepsze tu rozwiązanie

 35. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie.

  Wpadł Pan w moderację, ale zauważyłam to.

  Możecie się obaj z Polelem wyżywać na mnie, ale ja i tak nie zmienię zdania.
  A co będzie pokaże czas.

  Pod moją nową notką napisałam do @Nagora co mnie tak naprawdę niepokoi. I to jest problem, który może wszystko położyć. Jeśli nad tym nie zapanują to będzie jak zawsze.

  Zostawmy na razie weta Prezydenta, jest wiele innych spraw, o których można pisać.

  PS

  Polel wysyczał tu na mnie te swoje „śliczności” i złośliwostki w pięknym stylu, ale nie czuję się rozstrzelana. A kto ma rację to się okaże.

  Pozdrawiam Pana

 36. Fatamorgan pisze:

  Szanowna Pani Ewo!

  Bardzo przykro jest odczytać, te oto słowa:

  „(…)Możecie się obaj z Polelem wyżywać na mnie(…)”

  Przykro, że Pani jako „wyżywanie się” —-> odebrała mój wspólny z Polelem – lecz odmienny od Pani punkt widzenia. Jedynie wynikającą z tegoż punktu widzenia, konstruktywną krytykę Pani – zaistniałej politycznej sytuacji —-> „ocen”.

  Drobne uwagi:

  Nie podparła Pani ponadto (w mojej opinii) swojego stanowiska w sprawie żadnymi poważnymi argumentami.
  Przedstawiła Pani jedynie wielokrotnie, swój prywatny punkt widzenia, oparty jedynie na „własnej” (ważne słowo!) olbrzymiej sympatii do osoby Pana Prezydenta i Pani niezłomnej „wierze” w to —-> że Pan Prezydent zapewne kieruje się zacnymi racjami i posiada dobre intencje.
  Nie-dostrzegając nic ponad to – z własnego wyboru
  Oskarżając jednocześnie Jarosława Kaczyńskiego i wywodzący się z kierowanej przez niego partii politycznej nowy polski rzad pod kierownictwem Pani Premier Beaty Szydło – o niewłaściwe „TRAKTOWANIE” Andrzeja Duda w roli Prezydenta.

  Refleksje:

  Pani Ewo – jeśli chcemy (zabieramy się za…) poprawne analizowanie „polityki” w tym zaś szczególnie zachowań polityków i realnego obrazu tzw. sceny politycznej – to wspomniane wcześniej „własne”! – sympatie i zapatrywania polityczne (szczególnie, własne sympatie odnośnie poszczególnych osób/polityków) najlepiej jest, jeśli schowamy sobie do na czas dokonywania analizy do przysłowiowej kieszeni.

  Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie

  P.S, Proszę ponownie nie odebrać tego co pisałem – jako wyżywanie się na Pani.
  To bowiem były tylko i wyłącznie – uwagi/refleksje , pisana przeze mnie, jako osoby – zajmującej się zawodowo dokonywaniem analiz dotyczących zachowań polityków, jak również i samej polityki (jako takiej)

 37. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie.

  Jak widać emocje polityczne przeniosły się na blogi i do naszego życia. No i jest jak jest.

  Czy ja nie mam prawa do własnego zdania? Czy muszę powtarzać to co większość?
  To nie jest kwestia sympatii, bo jestem wyborcą zarówno Prezydenta jak i PiSu i bardzo cenię cały obóz DZ.

  Ale widzę rodzący się konflikt na linii Prezydent – rząd, wpisany zresztą w konstytucję, do którego zapewne zawsze będzie dochodzić przy takim rozwiązaniu ustrojowym.

  Uważam, że Prezydent chce wprowadzić dobre procedury, które będą działać bez względu na to, kto będzie u władzy.
  Poszczególni watażkowie w rządzie zaś idą „na rympał”, drogą ułańskiej szarży, no bo TKM, nie licząc się ze zdaniem Prezydenta.
  Co to w ogóle jest, że minister nie odpowiada miesiącami na listy Prezydenta w sprawie obronności?

  Wadliwą konstytucję trzeba zmienić, ale zanim to nastąpi trzeba dopuścić Prezydenta do decyzji, które zresztą są w jego kompetencjach.
  Jeśli się nie dogadają to będzie koniec z naszymi marzeniami.

  W tym konflikcie stanęłam po stronie Prezydenta, bo uważam, że więcej błędów popełnili tu ludzie z rządu.
  Poza tym uważam, ze Andrzej Duda nie zatrzyma naprawy sądownictwa i ustawy, które trafią do sejmu będą poprawione, ale nie zmienione w sprawie celu.
  Owszem, to jest tylko moje własne przekonanie, a na ile słuszne to zobaczymy.

  Pan uważa, że Andrzej Duda ulega wpływom i przestraszy się różnych nacisków i ewentualnych konsekwencji. Ale nie ma Pan podstaw żeby tak sądzić.
  Przypominam, że był taki czas, kiedy Prezydent musiał współpracować z rządem Ewy Kopacz i potrafił sobie z tym poradzić.

  Napadliście na Prezydenta, bo nie podpisał wadliwych ustaw. A gdyby je podpisał, mając świadomość wad legislacyjnych, to co by było? Roznieśli by te ustawy i ośmieszyli zarówno Prezydenta jak i cały rząd i nie tylko w kraju. To by było dobrze?
  Paliwo dla ulicy i zagranicy. Tak nie można robić prawdziwej rewolucji. Wszystko musi być lepiej przygotowane i uzgodnione z Prezydentem.

  Czy wystarczająco argumentów przedstawiłam?
  Wiem, że i tak nie przekonam Pana do swojego stanowiska, ale może chociaż nie będzie Pan tak jednostronny.

  Pozdrawiam

 38. Fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Zapewniam Panią – że nie będę jednostronny. Będę jednakże (bez taryfy ulgowej dla Pani tym razem) wręcz boleśnie profesjonalny. Nawet, jeśli oznaczać to będzie uszczerbek dla Pani ego. Opierając się na faktach i ich logicznej analizie, odpowiem na wszystkie, usłużnie dostarczone Pani przez niepolskie media i totalną opozycje pseudo-argumenty. Których znakomitą większość, znajduje jako infantylnie niepoważnych.

  Odpowiem, opisując jednocześnie faktyczne „działania” Prezydenta – tak – ażeby nie pozostawić żadnego miejsca na niedomówienia/niedoczytania = punkt po punkcie.

  Wykazując ponad wszelką wątpliwość – jak bardzo Prezydent, – a za nim Pani i wielu innych (połączonych jednym = politycznym niedoświadczeniem!) – mylicie się fundamentalnie w tych trudnych politycznych kwestiach, które najwyraźniej „was” po prostu przerosły!

  Pozdrawiam

 39. E.B pisze:

  Fatamorganie.

  Chętnie poczytam Pana analizę.
  Zapewniam, że moje ego jest w tym wszystkim najmniej ważne. Ponadto jestem naprawdę bardzo skromną osobą i wcale nie muszę mieć zawsze racji. Piszę tu nie dla jakiejś popularności, tylko z potrzeby serca i tak to proszę traktować.

  Owszem, chcę mieć rację tym razem, ale nie ze względu na moje ego, tylko na wagę sprawy, której rozwiązanie jeśli nie będzie właściwe, zadecyduje o dalszym losie naszej drogi.

  Pozdrawiam

 40. Polel pisze:

  Fatku jak juz bedziesz Ewcie punktowal …….
  NO-to please!!!!!!!
  No…… be very gentle …
  like real gentleman should be
  NO-i niezapomnij przy okazji ciupke Ewci jeszcze’ objasnic ‚
  NO- tak delikatnie objasnij Ewci dlaczego ten monster Skrzatek
  kazal tak ‚ zle ‚ traktowac biednego Prezydente
  Bankowo to wiesz przeciez

 41. E.B pisze:

  Polel

  Widzę, że Ty też potrafisz troszczyć się o moje dobre samopoczucie. Wielkie dzięki.
  Za wszelkie objaśnienia też. Jest co objaśniać bo sytuacja robi się trudna.
  Ale za oceanem zapewne widać ją jak na dłoni.

 42. Polel pisze:

  Oj Ewcia
  Do dupy to wszystko
  :(((((((
  To ze widac
  No to prawda jest
  Ciupke szkoda ze Ty niewidzisz
  Kto stanal po ktorej stronie barykady………
  Ten syf macie k…a od 28 lat
  Moze dlatego ciezko Ci sie teraz polapac w tym waszym syfie na max
  Niewazne zreszta
  Jak CIE zawsze bede lubial
  Politico mam hiba na ciupke dosc
  Finito!!!!!!!!
  Fatek Ci teraz jak juz tak napisal pewnie wytlumaczy ………
  Polel mowi sorry jak cos za duzo napisalem …..nie chcialem Ci robic przykrosci Ewa
  I am out

 43. E.B pisze:

  Nie ma żadnej sprawy, Polel. Blogi to nie przedszkole. Pociągnąłeś mnie trochę za warkocz :)), ale ja Ciebie też przecież lubię i tak już zostanie.

  Ja też już mam trochę dość. Spodziewałam się, że będą różne przeszkody i naciski z różnych stron, ale nie myślałam, że będą się sami ze sobą kłócić.

  Rzeczywiście, od 1989 roku jesteśmy tu poddawani rozmaitej socjotechnice, przeżyliśmy różne rozczarowania i ja osobiście bronię się przed kolejnym.
  No, ale będzie jak będzie. Hiba lepiej iść na ryby :)).

  Tylko, że u nas od polityki trudno uciec. Taki kraj :)).

  Wszystkiego dobrego, Polel

  Ewa

 44. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

  Myślę, że błędnie odczytała Pani intencje Polela. Jego ostatni komentarz zdecydowanie nie miał na celu ciągnięcia Pani za warkocz, lecz obdarzenie mnie dozą ociekającego wysublimowaną kpiną, zręcznie zawoalowanego Polela sarkazmu.
  Teraz zaś – skoro Polel umył ręce, będąc przed sobą usprawiedliwionym – to jedynie na moje komentarze oczekuje.
  Tu się jednak nasz Przyjaciel „ciupkę” pomylił.
  Nie wziął bowiem pod uwagę, że mnie wszelka „złość” (jeśli o takowej można by tu nawet i mówić) odejdzie zupełnie. Tak, zgodnie z zapowiedzią napisze w związku z istotą naszego sporu komentarze.
  Jednak, żadnego „punktowania” Pani w tych komentarzach zdecydowanie nie będzie.
  Raczej, jeśli już o punktach mowa, to racjonalna i logiczna analiza poszczególnych punktów.

  Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie
  P.S. Proponuję wystudzenie wszelkich naszych zbędnych emocji.

 45. E.B pisze:

  Fatamorganie 🙂

  Mówiąc o warkoczu miałam na myśli wcześniejszy komentarz Polela :)).
  Ostatni był oczywiście do P.ana. Sądzę, że Polel zrozumiał o co mi chodzi.

  Mniejsza zresztą z tym. Sytuacja zrobiła się nieciekawa i o tym porozmawiajmy.

  Pozdrawiam

 46. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj
  Musisz rozpalić jakieś drugie ognisko bo przy nim dyskusja łatwiejsza i tematy mniej obowiązujące .
  Bo faktycznie z atmosfery otoczenia widać dym i komary ucichły ale to coś niesie w ciszy tylko melodii nie idzie odróżnić

 47. E.B pisze:

  @nagor

  Witaj

  Mówisz, ognisko…..pomyślę 🙂

  Trochę się pogubiliśmy. Sami już nie wiemy co myśleć i gdzie jest racja. Dlaczego oni nam to robią?

  Na razie można sobie zaśpiewać:
  .

 48. nagor pisze:

  @ebns24
  Nie zamartwiaj się bo jakby nam było wszystko wiadome i przewidywalne to wrogi tym bardziej .
  Mimo wszystko jestem dobrej myśli nawet jak ten wóz ciągnie tylko jeden koń , a znałem takiego co ze śpiącym wożnicą i tak do domu trafił .
  Wiesz mam na myśli takie ognisko niezobowiązujące bez ku czci lub rocznicy , wakacyjne z ploteczkami o polityce nawet.

 49. Polel pisze:

  Fatku miales pisac a nie piszesz……..

 50. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO pozegnac sie chcialem
  NO-BO znowu konie na Polela czekaja:(((
  NO-ALE bankowo
  Hiba wroce za ciupke
  NO-BO tak :)))))))
  Pi-eSy Fajowo ze ciupke hiba zalapujesz juz……
  NO- co jezd ‚ grane ‚
  NO-i dobrze :))))))))))
  Nie daj tym Mafiozos satisfaction
  NO-ZE w konia robia wszystkich jak se tylko chca…….
  Ewcia bankowo mialas prawo byc skolowana na max
  NO-BO………po SB agent i donisiciel Bolek ….pijaku z czerwona geba i sercem i rtm ostatnim co kumuchom krecil lody I po krzeslach skakal robiac Polsce obciach na max!!!!!!!!
  Prezydente na piedestalik latwo bankowo bylo DAC………
  NO-TO …..i Ty ciupke moglas sie pomylic
  Pi-eSy#2Ciupke hiba szkoda:((((
  NO- tak se mysle …..
  NO-ze Fatek tego wogole nieopisuje
  NO-BO Wiem!!!!!!!!
  NO- ze Fatek bankowo duzo o tym wie!!!!!!
  Pi-eSy#3 Bedzie OK Ewcia on the end :))))))))
  Bankowo !!!!!!!!!!!!!
  NO-BO macie za soba
  Big Brother :))))))))))
  NO-a miec wsparcie to bankowo fajowo jezd :))))))))))
  Pi-eSy#4 Ewcia See You when I see You
  Pi-eSy#5 Tak see mysle Ewula
  NO-ZE ci z brodami to hiba do Iranu se teraz na ciupke pojda
  NO-BO tam ich jeszcze hiba nie bylo…..
  NO-ALE co ja tam Wiem :))))))))

 51. E.B pisze:

  Polel

  No taką masz pracę, że ciągle o Ciebie trzeba drżeć. Wracaj szczęśliwie i szybko.
  Może brodaci i pójdą, bo ich trochę pogonili. Tam będą mieć ochronę. Ale to są wilki i tak łatwo też nie będzie.

  Ja boję się o Koreę, bo to są wariaci. Wiem, wiem, że macie przewagę techniczną, ale problem jest.

  Fatamorgan napisze jak będzie miał wolną chwilę, może przez weekend.
  Ja też myślę.,że damy radę. Trochę się pokotłuje ale w końcu będzie dobrze.
  Twój Big Brother jest bardzo potrzebny. Bez niego nie poradzimy sobie. Za dużo złych mocy wokół nas.

  Jak wrócisz to zapalimy jesienne ognisko. Taka PT-owska tradycja nam się tworzy 🙂

  Z Bogiem, Polel 🙂

 52. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Brodatych w Iranie kwiatami to bankowo nie witaja :)))))))))))))
  NO-TO z tej , ochrony ‚ to hiba nic nie bedzie :))))))))))))))))
  LOL :)))))))))))))))))))
  Pi-eSy Ewciu ciupke nie czujesz
  middle East Bluuuuussssa
  :))))))))
  Brodaci Ewciu to taki jezd very special for Iran gift :)))))))))))
  NO-ALE co ja tam Wiem :))))))))

 53. nagor pisze:

  @Polel
  Powodzenia ze szczęściem życzę .

 54. Polel pisze:

  Thanks Nagorek :))))))

 55. Polel pisze:

  OK it is time …so
  I am out

 56. E.B pisze:

  Polel

  Już rozumiem :))

  Powodzenia. See You 🙂

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi