Przejdź do paska narzędzi

Przy ognisku – autor: ebns24

 

Pomiędzy gorącym politycznie lipcem a zbliżającym się już, pełnym naszych rocznic sierpniem, zróbmy sobie przerwę i usiądźmy przy ognisku w ten piękny, ciepły letni wieczór.

Wszystkich, którzy tu piszemy, łączy jeden cel, niezależna, silna Polska, ale mamy różne spojrzenia na polityczne wydarzenia. Są tu bardziej radykalni i bardziej umiarkowani. Ale to przecież nas nie podzieli. Weta Prezydenta nie zniszczą PT.

Andrzej Duda wziął na siebie w tej chwili ogromną odpowiedzialność, zarówno polityczną jak i osobistą. Ale wierzę, że nie zatrzyma naszej drogi zmiany Polski i wprowadzania jej na drogę możliwej w globalnym świecie samodzielności i uwolnienia od układów dawnych i nowych.

Ustawy Prezydenta będą testem jego wiarygodności i spróbujmy na to cierpliwie poczekać.

A dzisiaj, jeśli zechcecie, oderwijmy się na chwilę od bieżączki, zatrzymajmy na chwilę refleksji, spotkania, zabawy.

Może Ci się również spodoba

104 komentarze

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj agentko
  Ognisko z iskierkami , nastrojowo . U mnie się błyska i grzmi tak trochę jak w krajowej polityce i większości parlamentarnej .
  Przykosiłem ego trawce ale krety dalej robią swoje nieczułe na estetykę nadzieja w odstraszaczu tylko mi została .

 2. E.B pisze:

  Witaj

  Mam trochę dość polityki, tych wiecznych polskich sporów. Chyba na całym świecie nikt tak nie żyje polityką.
  U mnie gorąco i bez kropli deszczu. Prawdziwie letnie klimaty.
  A z kretami trudno sobie poradzić. W polityce też :))

 3. Włóczęga pisze:

  @nagor
  To nie wina kretów że pędraki i im podobne zwierzaki polubiły „wąchanie”korzonków trawy,one tylko „dbają”o stan trawy.A polityka?to krety,pędraki,dla nich korzyść,dla innych strata.

 4. abyssdotpl pisze:

  Na krety działkowe są dwa sposoby pewne. Sposób ekologiczny / bioetyczny oraz sposób bezwzględny.
  Oba sposoby bazują na bezwarunkowym odruchy kreta, który polega na tym, że kret nie toleuje przeciągów, lub hałasu, wywoływanego przez otwarty otwór do sieci jego korytarzy. W ciągu 24h przyjdzie i zatka.
  1. Ja wypróbowałem sposób bezwzględny.
  Rozkopuje sie świeże kretowisko i wprowadza się do niego petardę, przu wylocie ustawia sie zapalnik z czujnikiem. Kret przychodzi, próbuje zatkac otwór, rusza zapalnik. Niewielka petarda w zamkniętym korytarzu zabija kreta.
  Trzy razy zastosowałem, trzy razy wykopałęm kreta martwego potem.
  Żal mi jednak tych kretów, bo to zwierzątka lubiące porządek, z ładnym futerkiem. Nie są podobne do swoich obrzydliwych ludzkich odpowiedników.
  2. Dlatego polecam sposób ekologiczny, który polega na tym samym odruchu.
  Montujemy rurkę z zapadkami w otworze przy odkopanym kretowisku. Kret przychodzi zatkać i jest złapany.
  Należy jednak sprawdzać pułapke często, gdyż kret musi dużo jeść i szybko zdechnie w tej pułapce. Kreta niezwłocznie wypuszczamy daleko od naszej działki, w miejscu gdzie już są inne kretowiska. Dajmy mu szansę, skoro juz go łapiemy żywcem.

  Krety są pod ochroną, jednak wolno sie ich pozbywać na terenie naszych działek.

 5. piko pisze:

  Ja już przestałem walczyć z kretami. Jak będę zmieniał trawnik to zakopię odpowiednią siatkę i już. Kiedyś złapałem kreta w słoik. Żona bardzo lubiła różne zwierzątka więc czym prędzej go wyniosła i wypuściła tuż za płotem działki.
  Futerko kreta jest delikatniejsze niż aksamit. Łazi to to pod ziemia i takie eleganckie, jak te zwierzaki to robią?

 6. nagor pisze:

  @abyssdotpl
  Dzięki za uwagę ,że kret nie toleruje przeciągów , myślę ,że JK jako działkowiec też to wie .
  Teraz mam letni objaw kreta (wiosenny i jesienny to kopce Gowina) po suszy następuje migracja robaczków (ddżownic) na powierzchni po opadach i w porze rosy rozłażą się na nowe miejsca . Za nimi krety tuż pod powierzchnią unosząc trawnik na 4-5cm dosłownie podcinając darń miejsce przy miejscu ,takie mini szkody górnicze ,rozprzestrzeniające się w miarę migracji robaków przy krzewach .Bez udeptania darni koszenie nie jest możliwe a to jak z kretem dzisiaj udepczesz a rano wraca wszystko jak było wcześniej . Taka polityka ogrodowa z kretami w tle.
  Ta metoda wybuchowa mui być skuteczna ale tylko przy kopcach , które rozgrabiam bez hałasu jesienią i wiosną a deszcze robią swoje zabawa na 30 arach z petardami była by przednia jak fajerwerki w narodowe święto ..

 7. nagor pisze:

  @Włóczęga
  Tych kretów co gonią za pędrakami nie winię takie ich życie i natura .Natomiast te z wyboru zasługują na metodę @abyssdotpl , jedyną skuteczną na przerost ego .

 8. E.B pisze:

  Panowie :)))))))))))
  Co ja bym bez Was zrobiła ? :))

  Nie mam problemów z kretami, bo nie mam ogródka, ale współczuję tym co mają. Metoda @abyssdopt jest radykalna, ale nie wierzę, że ją stosuje. To sympatyczne zwierzątka, choć tak uciążliwe.
  Ale metoda na przewietrzenie polityków może okazać się niezbędna.

 9. Tadeusz_K pisze:

  Dać szansę krecikom-napowietrzają glebę.
  Troszkę pracy i można jest wystraszyć -tak jak u mnie (ad. 3).
  Zastosować:

  1.Wibrujące dźwięki
  Odstraszacze elektroakustyczne emitują niesłyszalne dla nas, a niemiłe dla kreta sygnały dźwiękowe, o stałej lub zmiennej częstotliwości (te ostatnie są bardziej skuteczne, gdyż zwierzakowi trudno się do nich przyzwyczaić).

  2.Klekoczące wiatraczki , chińskie klekotki
  Wkopane w ziemię wiatraczki, druty mocno naprężone na wbitych w grunt palikach nie tylko wydają dźwięki, ale również – wibrując na wietrze – przenoszą drgania do ziemi. Od czasu do czasu przenosimy je w inne miejsce, gdyż krety mogą się do nich przyzwyczaić.

  3.Aksamitka i czosnek
  Aksamitka, bazylia, czosnek, czosnek niedżwiedzi, komosa – posadzone w rzędach pomiędzy roślinami odstraszają kreta zapachem i wydzielanymi substancjami. Podobnie jak rosnący tuż obok żywotnik czy czarny bez.

  4.Naturalne bariery
  Kupujemy je w formie koncentratów, sporządzamy z nich wodne roztwory i opryskujemy nimi teren zaatakowany przez krety

  5.Płoszenie zapachem
  Dobre wyniki daje wlewanie do krecich korytarzy gnojówki z liści bzu czarnego, czosnku czy gałązek żywotnika.

 10. Włóczęga pisze:

  Najlepsza metoda na kreta:łapiemy delikwenta i zakopujemy!

 11. Tadeusz_K pisze:

  @Włóczega
  -mniemam, że żywego i nienaruszonego?
  🙂

 12. nagor pisze:

  @Włóczęga

  dobre , na żywca i po samą brodę .tak drzewiej bywało z kretami , Tadeusz się martwi czy nienaruszenego ,oczywistość ,że tak inaczej traci sens zakopanie

 13. Polel pisze:

  Hi:)
  Normalnie i wogole ognisko jezd
  Supero :)))))))))
  Wait a minute !!!!!!!!
  NO-ALE jak to tak Ewcia
  NO-jak?????????
  NO-ZEBY bez ze mnie !!!!!!!!!!
  Ciupke sie bankowo powinnas wstydzic teraz !!!!!!!!!!!!
  No mozesz sie wstydzic ciupke pozniej
  NO-jak teraz niemasz czasu……
  Pi-eSy Ale gadki leca ……..
  WOW :)))))))))))
  O kretach :)))))])))))))))
  LOL :))))))))

 14. Polel pisze:

  Ewciu:)))
  Jak by co……. to Polel ( I am Polel )
  NO-TO ma bankowo lepszy sposob na ‚ kreta ‚
  NO-i do tego :))))))))
  Sposob jezd Ewula
  101 % Guaranteed!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))

 15. E.B pisze:

  Hej, Oficerze 🙂

  Gdzieś się zagubiłeś, więc ognisko zaczęło się bez Ciebie :)). No, ale jeszcze zdążyłeś, bo jutro to dzień wspomnień o Powstaniu, więc krety pójdą na bok :).

  Czasem mam dość polityki, chociaż w zasadzie żyje nią na co dzień. No i trochę Koledzy dali inne tematy, nie tylko tu. Posłuchaj sobie wykładu pod notką Tadeusza. Bardzo ciekawy i pouczający :)).

  Obejrzałam też manifestację poparcia dla naszego rządu z Chicago. Nie dokładali Prezydentowi, ale widać było po czyjej są stronie. Polonia niewiele różni się od nas w kraju. To są tacy sami Polacy jak my tutaj.

  A Twój sposób na kreta to pewnie z takich bojowych, co to @abyssdotl (swoją drogą język sobie łamię) tu zapodał? Rozwązanie nie tyle awaryjne co ostateczne ?

 16. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj zdrowy .
  Te 101% to na jednego kreta , czy na więcej kretów ?

 17. Tadeusz_K pisze:

  @nagor
  Eee.
  Pomieszaliście krety z różnych kretowisk-pogubiłem się już.
  Dla mnie normalny kret to bardzo sympatyczne zwierzątko.
  Już niejednego uratowałem z mordy mojego Maxia.
  Pozdrawiam, uważaj na kreciki.

 18. nagor pisze:

  @Tadeusz_K
  Wiesz przy ognisku obowiązują też zasady szczególnie przy pieczeniu kiełbasek ale o tym za moment bo jakiś sądny dzień się zrobił .
  Planowałem skończyć z zawróceniem pruskiego muru bo uciekał na zachód z podbudowy do unii i musiałem recznie przetłumaczyć , że unia jest tu jeszcze i ustawić do pionu .Zostało kilka pól do wypełnienia aby nie był dziurawy.Tu niespodzianka zostałem sam na jakiś czas i zmiana planów bo warzywne dorzynki czekać nie mogą jak te dziury , a jeszcze po deszczach trawie odbiło ego i ma gdzieś weto i ministra , robi swoje.Czuje się trochę jak JK tu zerwać , czy pasteryzować , może ostrą zalewę ,zagotować i przewietrzyć .Mur na zachód nie ruszy już mimo ,że leciwy 1867 rok a budynek gospodarczy potrzebny na różne argumenty .Jednym słowem dylemat i walka z czasem bo maszyna niemiecka jakość ale z tym ego może nie dać rady w tym klimacie .
  Ognisko i kiełbaski (cholerne nakętki na słoiki popuszczają jak na marszu kod) to też ogóreczek co właśnie czynię i tak z doskoku tu zaglądam .Pieczenie kiełbaski przy ognisku to demokracja w porównaniu do grila , każdy sobie według upodobań i argument w ręku też jest jakiś. Ale ” pieczenie kiełbaski ” szczególnie swojej /na swoje dobro/ to dość powszechne bez ogniska i dymu a ma wielu wyznawców i smakoszy.
  Ważne jest kto ten ogień podtrzymuje aby mówić o urokach ogniska…………….?

 19. E.B pisze:

  Nagor

  Witaj.
  Strasznie alegoryczny ten Twój wpis. Ale czuję, ze mnie wywołujesz, więc jestem, też w przerwie ogórkowej :)). Upał chyba wszędzie nam dokucza, ale co tam.

  Przy ognisku nie tylko prowadzi się luźne rozmowy i każdy piecze swoją kiełbaskę, ale też śpiewa.
  A dzień jest szczególny, więc też szczególna piosenka, dla pamięci:

  .

 20. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj
  Upał to też alegoria , może być. Ale faktycznienie nie mój klimat , kilka stopni mniej a wszystko staje się bardziej w zasięgu możliwości .
  Wiesz o pieśni nie pomyślałem .Ale masz rację wcześniej bez pieśni w miarę zakrapiania ognisko było niepełne ale też ogniskowe szlagiery były w większości akceptowane a dyskusja dotyczyła kolejności śpiewania a nie sensu słów. Nie potrafię ocenić czy to wypadkowa owczesnej tolerancji i kultury czy świadomości wspólnego losu . Mimo upływu czasu wspominam rajdy piesze po polsce z czasów studenckich w różnych środowiskach ale z arogancją się nie zetknąłem . Dzisiaj chyba bez arogancji nie ma imprezy europejczyków .
  Przywołany utwór to śpiewany był często nie zawsze w hołdzie a często dla otuchy ducha . Nic nie stracił na aktualności
  Taki alegoryczny dzień dzisiaj a podpowiadacze ci sami co kiedyś.

 21. Polel pisze:

  Hi:)
  Ewciu no ciupke wybylem
  NO-ALE jezdem
  NO-i juz siadam se przy was na pienku
  :))))))))
  Supero ognisko jezd
  Fajowo bedzie :)))))))
  Bankowo Ewcia :)))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))

 22. Polel pisze:

  Ewcia ciupke mnie nie bylo
  NO-BO bylem in the Illinois
  ‚ Polish Bieszczady ‚
  :))))))))))))))
  Fatka ‚ chatka ‚ co tam maja……
  Dostala niezle lanie od Mother Nature
  Spadlo tam z nieba 2 weeks ago 8 inches of rain in 2 hours!!!!!!!!!!!
  NO- i domkowi Fatka & property sie ciupke oberwalo…………..
  Pomagam ‚ szkody ‚ ponaprawiac bo Fatka jak ‚ popracowal ‚ zaraz w ten weekend POKRECILO na MAX :((((((
  Glowa szkod sie nie usuwa :)))))))
  Zapierdzielac fizycznie ‚ trza ”
  NO-TO teraz nasz ;
  Intelektualista bidoczek sie ledwo co do teraz ruszac moze ……..
  :)))))))))))))))))))))
  Fatkowi juz mowilem
  Jak go ponaprawiac Chiropractic skonczy :))))))))))))))
  NO-TO wtedy :))))))
  To Polel go wezmie w ‚ obroty ‚
  Popracujemy se ciupke NAD Fatka overall stamina & ‚ SHAPE ‚
  :)))))))))))))))))
  Bankowo dam Fatkowi w kosc :))))))))))))))
  DLA jego DOBRA sie znaczy dam my wycisk
  LOL :)))))))))))
  Fajowo bedzie :)))))

 23. Polel pisze:

  Hi Nagorek 🙂
  Ciupke o ‚ Kreciku ‚ bo pytasz
  :))))))))))))))))))))))
  Normalnie i wogole to na uno Krecika :)))))))
  NO-ten !!!!!!!!!
  Polela ( i am Polel ) special sposob bankowo jezd ;
  Kopa DAC!!!!
  Sie znaczy….
  Wywalic Kreta zpod drzwi Skrzatka
  Podsluchiwac skubany wtedy bankowo nie bedzie mogl…….
  To primo!!!!!!!
  Primo#2
  NO- TO wtedy Krecik kopac doleczkow pod Skrzatkiem and New Polish Government and ‚ dobra zmiana ‚
  NIE BEDZIE tyle mogl !!!!!!!!!!!!!
  So simple !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Jak chcesz Nagorek
  NO-TO… to sie mozemy kolegowac :)))))))))
  NO-ALE jak chcesz i jesli chcesz
  :)))))))))

 24. Polel pisze:

  Ewula:)
  Sorry my friend……
  NO-ALE DLA Polela ;
  When someone ( even Prezydente ) Looks like a Kret
  And act like a Kret
  Is digging like a Kret
  NO-TO Polel mowi wtedy ze hiba
  He must be a Kret !!!!!!!!!
  Finito !!!!!!!!!!!!
  Sorry my Mother Teresa :((((((((
  NO-ALE innej opcji NIMA !!!!!!!
  Finito#2 !!!!!!!!!!
  Pi-eSy No hiba ze ciupke wiecej jak ciupke gosc stupid jezd
  NO-ALE Ewcia to hiba odpada
  NO-BO ciupke trudno w stupid Prezydente jezd Polelowi uwierzyc…….

 25. E.B pisze:

  Godzina „W”. Polska pamięta, zawsze będzie pamiętała.

  Cześć i chwała Bohaterom!

  Paradoksalnie o sensie Powstania Warszawskiego zadecydujemy dzisiaj my.

 26. E.B pisze:

  Nagor

  Przy ognisku śpiewało się różnie. Niepoprawnie politycznie też. Były i piosenki partyzanckie i z PW. Dla mnie to była furtka do wolnego świata. Pozwalała przetrwać.

 27. E.B pisze:

  Polel

  Z Matką Naturą jest trudniej niż z Matką Teresą :)). U nas za to dla równowagi niebywałe upały.

  Nie dręcz za bardzo Fatamorgana, no bo z Twoim radykalizmem może nie przetrwać kuracji :)).

  Dajmy czas Prezydentowi i potem będziemy sądzić. O,key?

  Jeżeli zawróci nas z drogi to nie tylko będzie porażka Dobrej Zmiany ale porażka nas wszystkich, którzy mu zawierzyliśmy.
  Nie chciałabym przeżywać kolejnego rozczarowania.

 28. Polel pisze:

  Ewulcia:)
  Dajmy czas Prezydente……..
  LOL :))))))))
  NO-BO Prezydente niewiedzial ze obiecal reforms robic jak bedzie Prezydente hahaha
  Zapomnialo mu sie co mial robic
  Co obiecal to zapomnial
  NO-BO short time is Prezydente
  NO-i he was so occupied ‚ ujawnianiem ANEX co tez oobiecal……
  :))))))))))))))))))
  Ewcia Ewcia wierz se w co I kogo chcesz
  NO-ALE kitu Polelowi nie wciskaj
  Ze Prezydente ‚ czasu niemial ‚ to mu trza czasu DAC zeby sie WYKAZAC mogl
  LOL :)))))))))))))

 29. E.B pisze:

  Polel

  Ależ Cię ten Prezydente ugodził :).
  Ja wiem, atakujemy i do przodu, zwyciężamy przez działanie :)).
  Czasem tak. Ale ustawy były wadliwe i opozycja i jej prawnicy rozjechali by go na miazgę.
  Takich argumentów opozycji nie wolno dawać.
  Teraz jest czas lepiej się przygotować i uderzyć solidniej, bo, że uderzyć trzeba, to jest oczywiste i nie ma innej opcji.
  Mówię o czasie 2 miesięcy, w których mają powstać nowe, poprawione ustawy. I wtedy o tym porozmawiamy.

  Pozdrów Fatamorgana. A domek już naprawiony?

 30. Polel pisze:

  Oj Ewcia Ewcia :)))
  Jak uatawy byly ‚ wadliwe ‚
  NO-TO gdzie Ku…a Prezydente byl!!!!!!
  Po cichu powinien ‚ podpowiedziec ‚
  A nie more drzec!!!!!!

 31. E.B pisze:

  Nikt z nim tego nie konsultował niestety. Olali go.
  Polel, to taki polski krajobraz :((.

 32. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj
  Też zakręcony dzień miałeś , ale u Ciebie fatum padło na Fatka a mnie tak jakoś wyszło.
  Metoda na jednego kreta to mało a na pięciu to po dobrej zmianie pod drzwiami Skrzatka .A coś musi bo są bardzo blisko.

  Nasz Prezydent to nie Wasz Prezydent i może tyle co sejm uchwali byle miało ręce i nogi na swoich miejscach i tam szukać należy czemu pozamieniano miejscami ? teraz powoli widać kto i w jakim celu tym mieszał i nie chciał ustąpić .Zadyma wróci jak będą projekty ponownie.
  Poczekamy to nie długo .

  Ps
  nie mam nic przeciwko kolegowaniu , szanuję porządnych ludzi
  jeszcze smakoszy rybek i ich łowieniu , to bratnia dusza , do tego myśląca !!

 33. Polel pisze:

  Ewciu:)
  Fatka pozdrawiac nie musze :))))))
  Bo bankowo ‚ podglada ‚ co piszemy se :))))))))))
  Walnal mi few minutes ago Semesika
  NO-zebym traktowal CIE very gentle
  Like real gentleman should
  :)))))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Fatka chatka ciupke juz ogarnleta jezd……..
  Da sie tam jechac jak by co
  NO- jezd juz ciupke lepiej jak bylo
  Sie znaczy…… all in working conditions :))))))))))

 34. Polel pisze:

  Ewcia!!¡!!!!!!!
  Czy lubisz special gift
  NO-co Poland dostala na rocznixe Powstania Warszawskiego od American Ambassador
  :)))))))))))))
  Chwala i Czesc BOHATEROM!!!!!!!!
  Pi-eSy cosik mi sie widzi ze Fatek
  xo u niego history is #1
  NO-TO ma z tym gift ciupke wiecej jak ciupke ‚ wspolnego ‚
  Pi-eSy#2
  :)))))))))))))))

 35. nagor pisze:

  @ebns24 17:38

  Masz rację ,że to była furtka i było grono osób nawet różniących się dużo ale tworzyło grupę spojoną czymś tam , nie smartfonem i laptopem .
  Dzisiaj te zbiórki elektroniczne hipnotyzują grupę zbiorowością a spójnośc wartości i celów dorabiają media .
  Taki pochód 1majowy dla poparcia tez zjazdu , których nikt nie zna -propaganda.
  Z wiekiem to mija , ale ile czasu się traci na bezhołowiu.

 36. E.B pisze:

  @Nagor. Polel

  O widzę, że przy ognisku zawiązują się przyjaźnie. I tak trzymać, Panowie 🙂

  Za chwilę w TVP1 Warszawiacy śpiewają niezakazane piosenki. Dorzucę więc i ja jeszcze jedną:

  .

 37. E.B pisze:

  Polel

  O to Ci chodzi ?

  Na oficjalnym profilu Ambasady USA w Warszawie zamieszczone zostało wymowne zdjęcie dla uczczenia 73. rocznicy Powstania Warszawskiego.

  Na fotografii widać jednego amerykańskiego żołnierzy trzymającego w dłoniach charakterystyczną „Kotwicę” – symbol Polski Walczącej. „Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! Na zdjęciu Staff Sergeant Leonard trzyma Znak Polski Walczącej” – brzmi opis zdjęcia.

  .

 38. Polel pisze:

  Ewcia:)))))))
  Bingo!!!!!!!!!!
  Komentem co dalas z foto :)))))))
  Trafilas w samo czolko :)))))))))))))))
  Pi-eSy Jak by jeszcze jakisik people
  Nie czaili z Kim jezd America
  NO-i ktora Polskie ‚ popiera ‚
  NO-TO niech se zobacza !!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))
  :))))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))))))))

 39. Polel pisze:

  Hi Nagorek 🙂
  NO-TO supero ze ‚ chcesz ‚
  New :)))))))
  Kumpelo Polela ( I am Polel )
  :)))))))))
  Pi-eSy ciupke Ci moga na zlosc teraz robic jak lubisz Polela……….
  NO-ALE tak juz jezd :)))))))))))))
  Przyzwyczaisz sie :)))))))))))))))))))

 40. Polel pisze:

  Nagorek
  Gorzej ze rybki ani ciupke nie biora
  :((((((((
  Woda taka duza I metna
  NO-ze NIMA szans :((((((((((((((

 41. E.B pisze:

  Polel

  Piękny gest Amerykanów. Mówisz, że Fatamorgan? Pięknie dziękujemy za to wsparcie nieustawiczne Fatamorgana i Polonii.
  Świat zaczyna dostrzegać prawdziwą Polskę, tę która zaczyna się wyłaniać spod gruzów niepamięci i łajdactwa niektórych.
  Ta fotografia jest też zamieszczona na stronie Amerykańskiej Piechoty Morskiej w Europie.
  Ambasada opuściła flagi do połowy.
  Dziękujemy Ameryce.

  PS
  TV Polonia też transmituje ten koncert.

 42. nagor pisze:

  @Polel
  Za stary jestem aby „na złość ” mnie ruszało a jak coś jest inaczej to bardziej ciekawe dyskusje. więc bez obaw , najwyżej każdy zostanie z inną przynętą na wędce.
  Prawda oczywista w mętnej wodzie to interesy można robić a nie czekać na branie ryby. W czystej też się trafia ,że nie biorą ale jest nadzieja.

 43. nagor pisze:

  @ebns24
  Poważny gest szczególnie dla tych w UE co mają zgagę słyszcząc Polska po ostatnich wyborach .
  Coś uparcie kombinują jak tu zamieszać skutecznie ,tylko rozpęd globalizacji zmienił kierunek i nie są pewni swego sukcesu .
  Nadzieja w Ameryce że będzie pilnie patrzeć im na ręce we własnym interesie.

 44. E.B pisze:

  @nagor

  Jeszcze raz spojrzałam na tę fotografię, bo ona coś mówi. Amerykański żołnierz trzyma w swoich dłoniach Polskę Walczącą. To jest wymowne.
  Tak długo, jak będzie prezydentem Donald Trump będziemy mieć ochronę. Ale za cztery lata może być inaczej. Tyle czasu mamy.

 45. nagor pisze:

  @
  Wypada mi kończyć na dzisiaj mimo,że wieczór cieplutki ale chmura burzowa na horyzoncie błyska co 5-10 sekund i wypadnie rozłączyć się z mediami .Niepokoją mnie małe mrówki co od południa wciskają się do domu ,jak na lato to dziwne zachowanie chyba przed wodą się chowają .
  Popatrzymy czy miały dobre przekazy instynktu jak minie noc . Jeżeli racje mają one to 10 godzin wiedziały wcześniej niż ja o burzy .
  Mimo wielu burz po raz pierwszy takie ich zachowanie .
  Pozdrawiam i dobrej nocy .

 46. Polel pisze:

  Ewcia 🙂
  WOW !!!!!!
  Myslalem ze kotwice Polska Walczy
  NO-TO od razu widzialas……
  Wiesz juz ciupke ‚ widzialem ‚
  NO-ALE takiego ‚ foto ‚ bankowo nigdy !!!!!!!!!!!!!!!
  Symbolism na MAX !!!!!!!!!!!!!!!!
  Na takie FOTO bankowo musialo byc dane OK from very top !!!!!!!!!!
  Political TOP and military TOP also !!!!!!!!!!
  NO-BO co jak co……
  NO-ALE !!!!!!!
  Official foto co jest dane na side US Ambassador cosik bankowo ZNACZY…..
  Ewa You have to remember
  Marines to nie sa do pozowania u nie sa na pokaz !!!!!!!!!
  Lubie TO !!!!!!!!!!!!!!!!!
  :))))))))))
  Na MAX to lubie :))))))))))))
  Nalezalo sie TO strasznie tym wszystkim Heroes co tam walczyli i zycie dali za Polske !!!!!!!!!!!!!!!
  Tym dzieciom co walczyly I co je Niemcy zabili sie nalezalo !!!!!!!!!!!

 47. E.B pisze:

  Polel

  Masz rację. To jest symbolizm. Ameryka wzięła Polskę pod ochronę, polityczną i militarną. Niemcy się wściekną :)).

  Jest taka przepowiednia, że będziemy żyli w pokoju i szczęśliwości pod opieką wielkiego męża. Oby wreszcie los się do nas uśmiechnął.

  Powstanie to była niesamowita ofiara i ja bym w takich kategoriach to rozpatrywała. Nie militarnych i politycznych, bo to była sprawa beznadziejna, ale właśnie jako ofiara złożona przez głównie młodych ludzi dla uratowania ducha narodu i przetrwania polskości przez cały czas komuny.
  Niewiele brakowało, żeby nas przerobili. No, ale się nie udało i dzisiaj Powstańcy wygrywają swoją dramatyczną bitwę o Polskę.

  Prezydent Trump pokazał Ich całemu światu i chwała mu za to. Wiele lat świat milczał, myląc Powstanie Warszawskie z Powstaniem w Getcie.

  Opinia publiczna była po stronie Powstańców, ale politycy inaczej to rozgrywali.

  Major Elliot w New York Herald Tribune napisał wprost:

  „Nasza wina wobec dalej niestrudzenie walczących Polaków jest tak wielka, że jej nigdy nie okupimy. Jest to wina, o której nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć.”.

  Ale zapomnieli. Dopiero dzisiaj Donald Trump…. Aż trudno w to uwierzyć.

 48. E.B pisze:

  Nagor

  Dobranoc. Ja jakoś nie mogę spać w tę gorącą letnią noc. Ale u mnie też zrobiło się jakby ciemniej, choć na razie cicho.

 49. E.B pisze:

  Polel, Nagor

  Niemcy również opuścili flagę do połowy w swojej ambasadzie. Wszyscy się zachwycają, ale nie dostrzegają tej koincydencji z przemówieniem prezydenta Trumpa. Zdarzyło im się to pierwszy raz. Symptomatyczne, jak potrafią wyczuć skąd wieje wiatr. Zawsze byli potulni wobec silniejszego.

 50. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj
  w poranek słoneczny po nocnych fajerwerkach od godz 1:00 ale tylko nieliczne były blisko i słyszalne, deszcz i migający lampion. Byłem na skraju tej chmury .Mrówki się wyniosły , można powiedzieć od nas mądrzejsze przed szkodą to przewaga instynktu nad rozumem .
  Co niektórym trudno to pojąć w kontekscie Powstania Warszawskiego , że był jakiś imperatyw zbiorowy takiego zrywu.
  Piszesz o flagach na pół masztu , amerykańską rozumiem bo dostrzegli błedną drogę polityczną i wyciągają wnioski ,że silnemu nie sztuka być niezależnym ale od małego wymaga to ogromnej determinacji .Polska jest tego przykładem w najnowszej historii , opór na dwa fronty , AK ,Powstanie , Sierpień , Smoleńsk 2010 .i chyba nie koniec na tym bo zamysł Generalnej Gubernii UE czuć z drugiej ambasady .
  Propagandowo i rosja i niemcy to ten sam model wniesiony do UE i trzeba być mrówką aby to wyczuć? Takie odwracenie uwagi od spraw istotnych poprzez korniki, wiek emerytalny, empatia emigracji demokracja sądów itd dla uśpienia rozumu i instynktu.

 51. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  #Niemcy również opuścili flagę do połowy>>#

  Lepiej, aby opuścili sobie spodnie wraz z gatkami -hipokryci!.
  Czynią to zresztą w zakłamywaniu historii w/s niemieckich obozów śmierci nazywając je polskimi.
  I nie tylko w tym temacie, ale w holokauście i w tym, że Polska zainicjowała II w.św.
  A ta inicjalizacja odżywa znowu w tej samej formie jeśli znowu słyszy się o koncepcji korytarza.
  Hipokryci, fałszerze!-łaskawcy!
  Niemcy w tym pamiętnym Dniu dla Polaków winni obowiązkowo posypywać sobie głowy popiołem i każdego roku dawać na polską tacę tak ze sto miliardów ojro.
  Opuścili sobie…?-to jakaś groteska.

 52. E.B pisze:

  Tadeusz

  Witaj :)) Spodnie też opuścili wypinając się nasze reperacje wojenne.
  Jeśli ktoś myśli, a tak piszą poważni blogerzy na salonie, że to taki szlachetny gest Niemców, którzy docenili nasz patriotyzm, to ja nie wiem kto tu jest łatwowierny. Mówi się, że to ja jestem naiwna :).

  Ktoś powinien napisać na salonie o tym, pokazując również tą piękną, wielce symboliczną fotografię ze strony ambasady amerykańskiej. Jakoś tego nikt nie zauważył. Polityczni komentatorzy z Bożej łaski :)).

  Niemcy są nam winni bardzo dużo. Ludzi nam nie zwrócą, 6 milionów, ale życie ludzkie też się wycenia finansowo. Nie wspominam już o innych stratach i całej naszej gehennie powojennej, za którą też odpowiadają, bo to są konsekwencje wojny.

 53. Tadeusz_K pisze:

  #szlachetny gest Niemców#
  Szlachetny?
  Dokładnie pusty! o czym świadczą codzienne fakty w ichnich mendiach’ jak również nakręcania spirali nacisku poprzez junie wysługując się jakimiś pawianami.

 54. E.B pisze:

  Nagor

  Witaj.
  Dzisiaj troszkę lżej. U mnie dalej sucho, ale burze też mogą być.
  Zwierzęta są często mądrzejsze od ludzi. Mają swoją intuicję. Ciekawe jest je obserwować.

  A wracając do polityki, to we wrześniu znowu się zacznie. To jest najprawdziwsza wojna z nami. Ani Niemcy, ani Rosjanie nie mogą się pogodzić z naszym wyzwalaniem się spod ich dominacji. Potrafią zawsze porozumieć się naszym kosztem. Od trzystu lat udaje im się to z powodzeniem.
  Tylko pozycja taka jaką miała I Rzeczpospolita może w tym przeszkodzić.
  Dzisiaj próbujemy do tego wrócić poprzez sojusz Trójmorza. To jest nasza jedyna szansa, wsparta przez Amerykanów może się powieść.
  Reszta to didaskalia :)).

 55. E.B pisze:

  Tadeusz

  To jest odwieczny niemiecki Drang nach Osten. Nic się nie zmieniło w tym względzie.
  Krajowe pawiany to zwyczajni zdrajcy. I czas się za nich wziąć.
  Fundacja „Otwarty Dialog” ma ciekawe powiązania z WSI, panem Dukaczewskim i niejasne finansowanie. Już się za nich zabrali. Najwyższy czas zrobić porządek z tą V kolumną.

 56. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Wrócę jeszcze do tego pustego gestu.
  Dlaczego on mnie tak irytuje.
  Otóż Niemcy od lat prowadzą politykę historyczną w aspekcie II w. wykazującą jak to Polacy byli Schweinen, a Niemcy jako najeżdźcy Herren.
  Sam niejaki bartoszewski to potwierdzał plując dookola na wszystkich i na mikrofony.
  (wszyscy z niemieckich obozów wychodzili kominem, jeno bartoszewski wyszedł na L4).

  #tak piszą poważni blogerzy na salonie#
  Ci co tak pieją peany na widok tego gestu niechaj zastanowią się, czy aby nie są zarażeni infatylizmem – „ja to się cieszę byle czym”..
  To jest następna niemiecka false flaga.
  Niech dobrą wolę udowodnią czynami, a nie gestami.

 57. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  #Fundacja „Otwarty Dialog” ma ciekawe powiązania z WSI#
  /
  O masz! -potwierdziła się moja teza.
  No bo jak inaczej wyjaśnić, że kramek miał licencję na handel bronią.
  To jest horrendum!, to nie mieści się w głowie.
  Tacy idioci pracują w ministerstwach???
  Czekam kiedy to premier zdymisjonuje przynajmniej ze 20-tu urzędników w tej sprawie.
  Na co oni czekają/czekali wybałuszając gały na wieloletnie antypolskie działania kramka?
  Horrendum!-q…wa i nędza.

 58. nagor pisze:

  Witajcie
  Te puste gesty , i poważni blogerzy mają w tle niepoważne intencje . Tych od gestów naśladowczych potrafię zrozumieć , metoda wybielenia taka jak w TVN , popieramy czyn powstańczy , będzie procentować w innych narracjach . Gdzie zostaje powaga blogera piejącego z zachwytu na taki gest chyba w braku wyobraźni (skończę nie posuwając się dalej w brakach) marionetki.
  Znalazłem coś ciekawego na blogu Mojsiewicza a dotyczy dzieła Macrona o karaniu za niepoprawność myślenia /swoje zdanie/ przewidujące karę pozbawienia praw publicznych na 10 lat. Wypisz wymaluj stalinizm z świetlanego okresu i zsyłka na pustkowia, ale jak inaczej brzmią słowa Schetinio o ukaraniu wszystkich z PIS i ich popierających . Prawie jak komoroskiego , że gdzieś poleci . To jednak droga do niewolnictwa unijnego , strasznie to cuchnie padliną demokratyczną . I co tam taki fałszywy gest z fałszywą flagą .

  To odpowiedź na wojnę ze stanami i restrykcjami co uchwalili .Możliwość blokady lokat na kontach w bankach w interesie banku , DB co ma kłopoty , takie okopy ekonomiczne w przypadku ostrym .

 59. E.B pisze:

  Tadeusz

  Kramek tę licencję dostał od rządu Tuska. Odebrali mu ją urzędnicy Beaty Szydło. Robi się coraz ciekawiej, albo bardziej straszno.
  Najwyższy czas zacząć pokazywać te powiązania i ukrócić to swobodne hasanie po Polsce.

 60. Polel pisze:

  Hi:)
  Ewcia Ty moja :))))))))
  Ostatniego komenta walnelas
  NO-ZE czaisz ze ‚ czas ‚
  Poloz sie Ewcia rece po bokach
  Oddychaj spokojnie……
  Relax :))))))))))))
  Glowke skrec na myslenie :))))))
  :)))))))))))))))))))
  Wez se teraz Ewula pomysl ciupke
  :))))))))))))))))
  NO dawaj smialo :))))))))
  NO KTO stanal ‚ OKONIEM ‚
  NO KTO ?????????????
  Pi-eSY normalnie i wogole z ogniska zary zostaly :)))))))
  NO-TO ciupke pasuje bankowo
  NO-tak dolozyc do ognia TRZA :)))))))))))

 61. Polel pisze:

  Hi Nagorek :)))))))
  Walnalem Ewcia ciupke o ‚ Okoniu ‚
  NO-BO lubie zeby bylo o rybkach
  :)))))))))))))))))
  Pi-eSy Primo sorto komenty walnales jak Polel se spal……
  Myslisz !!!!!!!!!!!!!
  To sie liczy !!!!!!!!!!!!
  :))))))))))))))))

 62. tadeusz.K pisze:

  @ebns24
  #Odebrali mu ją urzędnicy Beaty Szydło#
  -A no odebrali – ale wcale to nie uspokaja i usprawiedliwia.
  Pytanie tylko dlaczego dopiero 12 czerwca 2017?, a nie dwa lata temu?
  Kto toto krył….?- ilu jakich urzędników było niemych i głuchych?
  kramek ze żoną swoją jest kopią plichty i żony tegoż – słupy wedle tego samego algorytmu.

 63. Polel pisze:

  Ewula :)))))
  Na Polela leb …..
  NO-TO z Polish Mafiozos sie bankowo nie wygra
  NO- jak sie bedzie za nich zabierac w ‚ bialych rekawiczkach ‚
  NO-I jeszcze tak zeby ‚ lubieli ‚
  Czaisz????????

 64. Polel pisze:

  Hi Tadeo 🙂

 65. Polel pisze:

  Tak se dumam :)))))))
  NO-taki na MAX
  Heavy thinking on professional levels :)))))))
  NO-BO w papierach stoi jak byk
  NO-ZE Polel ma to pi-ejcz-di
  LOL :))))))))
  Fajowo zaczyna byc :))))))
  Dumam se dumam……..
  Ciupke jeszcze dodumalem
  No o tych Szwabach se teraz dumam……..
  Normalnie i wogole przesrane teraz bankowo maja !!!!!!!!!!!
  :)))))))))))
  :))))))))))))))))
  :))))))))))))))))))))))
  Pi-eSy Lubie to :)))))))))))))))))))))

 66. tadeusz.K pisze:

  Polel
  2 sierpnia 2017 o 15:49
  Hi Tadeo
  /
  Hi Polel.
  Kopę lat nie było cię.?
  Zdrowia życzę.
  Słyszę, że już dobrze skoro rozwalasz fatkowi chałupy, sorki remontujesz.

  Pozdrawiam.

 67. Polel pisze:

  Tadeo :))))
  Dobrze z Polela ‚ body ‚
  NO-TO jezd od dawna
  :))))))))))))))))
  NO-ALE……..
  Z lebem :))))))
  NO-TO ciupke gorzej jezd
  :)))))))))))))))))))
  Pi-eSy NO-BO Tadeo
  No taka ‚ Praca ”
  …………………

 68. Polel pisze:

  Tadeo:)
  To Ty pilnuj zeby ognisko nie zgaslo
  :)))))))))))))))
  NO-BO Polel se pojedzie na sniadanko :)))))))))
  Pi-eSy do Ewcia :)))))
  Ciocia Jadzia cosik DLA Polela hiba ma
  NO-a jak ma
  NO-TO !!!!!!!
  Bankowo bedzie cosik pycha
  :)))))))))
  Miam miam :)))))))))))))))

 69. Polel pisze:

  Ewula:)
  Ciupke se po jedzonku hiba poplywam :))))))))))
  NO-TO moze mnie niebyc na troche
  NO-ALE……
  I be back :))))))))))))))
  NO-BO niema jak se posiedziec I pogadac ‚ przy ognisku ‚
  :))))))))))))))
  Pi-eSy Ewciu zapros tego Robusia co CIE tak lubi:))))))))
  Bankowo ciupke z tej lewackiej intelecto wydmuszki fajowo posmiejemy sie :))))))))))))
  Tak supero sie ‚ napina ‚
  To primo :))))))
  Primo#2
  Normalnie i wogole
  NO-TO ciupke
  Lubie tego lewackiego Buca :))))))))))))))))
  NO-BO taking fajowy jezd
  :)))))))))))))

 70. nagor pisze:

  @Polel
  Pomyślałeś o niemcach to ja też. U siebie mają wybory czy to ciocia angela czy wujek schulc zadek mają z tyłu a za plecami Moskwę to tylko wybór pośladków do skopania czyli będzie ” tak jak było ” to niemcy zawdzięczają sobie.
  Tylko P. Trump namieszał w szerszym planie i zagraża ekonomicznie zmianą kursu globalizacji , gotowy plan się sypnął i konieczna jest modyfikacja demokracji w kierunku stylu Kim Dżong Una w Koreii , która daje możliwość stawiania się silnemu i zachowania „ładu” wewnętrznego nawet bez ekonomii . Moskwa i Berlin już podobne rozwiązania ćwiczyły wcześniej i mają doświadczenia , tylko metoda wejścia w te zmiany jest jeszcze niepewna ale są migranci do rozegrania na poziomie wewnetrznym i wadząca Polska z amerykańską flagą jako symbol zła z , którym trzeba sobie dać radę . Na spokój u nas się nie zanosi , w żadnym przypadku , ryjących z zewnątrz też będzie więcej bo nie o spokój toczy się gra.

  tak przy ognisku zła

 71. E.B pisze:

  Polel

  Napisałam notkę, bo mnie natchnąłeś, no to masz :))

  Ale ognisko dalej płonie, bo to nasza słowiańska tradycja.

  Ale przypomniała mi się przy okazji bieszczadzka piosenka. Ty masz swoje Bieszczady a ja swoje.
  Tylko nie przejedz się u Cioci Jadzi :))

  .

 72. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Spokojnie :))))))
  Przejedzenia
  NO-TOnie bedzie bankowo
  Placuszki ziemniaczane Ciocia served :)))))
  Miam miam & more miam :)))))))
  Pieczone DLA Polelka na domowym smalczyku z cebulka :))))))))
  Jem se patelnie za patelnia :))))))
  NO-TO sie nie ‚ przejem ‚
  :)))))))))))))
  Pi-eSy Pycha !!!!!!!!!!!!!

 73. E.B pisze:

  Polel

  Smacznego! Dobrze mieć taką Ciocię ;))

 74. E.B pisze:

  @Nagor, Tadeusz

  Napisałam w nowej notce jak to widzę.
  Ale ognisko płonie dalej. Do skończenia świata i jeden dzień dłużej :)).

 75. Polel pisze:

  Hi:)
  Sorry Ewcia ze do ognska nie dokladalem…
  NO-i ze nic niepisalem…….
  NO-ALE ciupke Polela u Bargosika
  NO…take ciupke ‚ wcielo ‚
  Waxy stop przez Bargosika…….
  Tak kusil…
  ..tak kusil ……
  Niby sknera
  NO-Ale nawet primo sorto rumik Polelowi podsuwal
  NO-i dalej. to juz porazka
  JAK poszly konie po betonie
  TO licho Polela podkusilo…
  Zeby po ‚ wsparcie ‚ dzwonic
  KUMPELOS ciupke przylecialo
  NO-i :(((((((
  Narozrabiali ciupke
  Tak hiba over the limits :
  :((((((((
  Pi-eSy Ciocia Jadzia z rana jak burza gradowa :(((((((((((((
  Pi-eSy Fatek bedzie teraz na max chory bankowo:(((((
  NO- bo treningu niema to I niezwyczajny jezd….
  Pi-eSy Police na nas :(((((
  NO-to hiba z calego county sciagneli
  Bo sasiedzi dzwonili after midnight
  Wiesz ‚ nas ‚ to nie moga …..
  NO-ALE co tu gadac
  Ciupke glupio teraz jezd:((((((((
  Sasiedzi Bargosika hiba wciekli na max……

 76. E.B pisze:

  Oj, Polel, Polel :)).
  Cywile rządzą się trochę innymi prawami, armia musi się z tym liczyć :)).
  Myślę, że jakoś Tobie i Twoim kumplom wybaczą, no ale trzeba się będzie o to postarać :)).
  Nic tylko posypać głowę popiołem :)).

  Panowie Oficerowie poszli na całość :)). Żeby Cię tylko za karę nie ściągnięto za szybko z urlopu :)).
  Sąsiedzi pewnie nie zwyczajni :))).
  Ale jak widać polsko-amerykańska przyjaźń kwietnie na całego. Podobne temperamenty.

  A co Fatamorgan ma z tym wspólnego? Też wziął udział w bankiecie?

 77. Polel pisze:

  Ewciu 🙁
  No wzial wzial…..
  NO-BO sciagnelismy Fatka podstepem…..
  Do teraz phone nie odbiera…..
  Do office nawet nie dzwonil ze bedzie late………
  Bankowo bedzie teraz chory 3 days
  :((((((((((((
  Pi-eSy Ciocia Jadzia ciupke sie hiba udobruchala…….sniadanko DLA mnie zrobila….
  NO-ALE tylko DLA mnie!!!!!!!!
  NO-a !!!!!!!
  Kolezkow !!!!!!!
  NO-TO mam przykazane do McDonald na sniadanko wyslac
  :(((((((((((
  NO-do dupy jezd …….przesrane maja u Ciocia Jadzia normalnie i wogole przesrane!!!!!!!!!!!!!!;;

 78. E.B pisze:

  Biedny Fatamorgan :)). Nie prędko chyba odpisze na komentarze pod notką na salonie .

  A co Twoi Kumple takiego zrobili, że Ciocia Jadzia taka groźna dla nich?

 79. Polel pisze:

  Ewciu Polelowi kara niegrozi
  Ciupke gorzej moze byc z Forces
  NO-BO zadyma jezd o to
  NO- ze ciupke ‚ przegieli ‚
  Wszystko by bylo OK
  NO-ALE wiatraczek na back yard Bargosika se ‚ zaparkowali ‚
  NO-i potem ciupke loud byli
  NO-nieda sie ukryc ze byli ciupke wiecej jak ciupkei LOUD !!!!!!
  :(((((((((((
  Normalnie i wogole porazka
  NO-i na max!!!!!!
  Obciach :(((((((((((

 80. Polel pisze:

  Ewula
  No wiem o tej note
  No-co walnelas ‚ tu ‚
  NO-a Fatek dal na old Salonisko
  NOTA SUPERO jezd!!!!!!!!!!!
  NO-ALE ciupke leba niemam Ewciu
  NO-zeby komenty Jakie’s do niej
  teraz walnac:(((((
  Pi-eSy To Foto SUPERO jezd
  Kumpelos Polela
  NO-jak im Fatek ciupke ‚ objasnil ‚
  NO- jak wtedy bylo ….
  NO-i ilu Polakow walczylo…zginelo i co Hitler kazal z Warszawa zrobic I co Szwaby zrobily
  NO- to prawie ze zwatpili w zycie pozagrobowe!!!!!!!!!

 81. E.B pisze:

  Polel, może się jakoś to uładzi :)). Wiatraczek chyba się daleko niósł po nocy ? :)))

  Ale Kumpli masz wyskokowych :)).

 82. Polel pisze:

  Ewcia to nie to……
  Przyszli cichutko
  No w takim silence mode
  Bardziej chodzI o to
  NO- ze ciupke drzewka przystrzygli
  NO-niby po Bargosika side
  NO-Ale sie ‚ nasmiecilo ‚ galazek I listkow po stronie sasiadow :((((((
  To by hiba uszlo
  NO-ALE mordy bankowo ciupke za glosno potem darli :((((
  NO-jak ich na spiewy wzielo po Bargosika drink’s
  :(((((((((
  Dlatego Police sie zjechalo od groma after midnight
  NO-ZE niby bylo ‚ Disturbing the peace ‚ i takie tam inne charges to…..
  :((((((((((((((((
  Wiesz Ewcia
  Ja to tak se mysle
  NO-ZE ciupke sie naprawde ci sasiedzi wystraszyli w nocy…….
  NO-BO w srodku tygodnia I take dalej…..samochodow nie widzieli to sie party nie spodziewali……
  Dlatego teraz ciupke wiecej jak ciupke obciach jezd
  :((((((((

 83. nagor pisze:

  @Polel
  Witaj
  no ,no ale wodę zamąciłeś z kolegami jeszcze wiatraczek poświastał .
  To teraz tylko cieniem chodzić .
  Trudno . Jak się polewało , to się rozlało i posprzątać wypada .
  Ułańska fantazja …………… same szczupaczki .

 84. E.B pisze:

  :))))))

  No, ja się śmieję, bo co mam powiedzieć. Śpiewać nie grzech :)), sąsiedzi też ludzie i pewnie im się zdarzało.

  Ale Ty masz bardzo typowe wyrzuty sumienia :)). Kiedyś będziecie to wspominać z łezką w oku :))))

  Też lubiłam śpiewać na studenckich imprezach. Ale najbezpieczniej jest przy ognisku, z dala od cywilizacji, np. w Bieszczadach. Najwyżej się zwierzęta wystraszą :)))
  Następną imprezę zróbcie w chatce Fatamorgana :)). Może to przetrzyma. Tylko się nie potopcie w jeziorze.

 85. Polel pisze:

  Hi Nagorek
  Normalnie i wogole wiadomo
  NO-ZE posprzatalo sie………
  NO-ALE plama na honore ciupke zostala
  :((((((((((((

 86. Polel pisze:

  Ewcia nie pocieszaj…….
  Co tu gadac….jak!!!!!
  Smiac sie niema z czego
  :(((((((
  NO-BO jest tak
  NO-jak Nagore pisalem
  :((((((((

 87. Polel pisze:

  Do tego najgorzej z Fatkiem
  Spal do poludnia nie mogli go dobudzic…….
  NO-i very important meting zawalil
  :(((((((

 88. E.B pisze:

  Polel 🙂

  Oj, tam, nie przesadzaj :))

  Fajnie, że Fatamorgan opowiedział Twoim Kumplom o Powstaniu. Jak widać ludzie nie znają wcale tej historii.
  Za mało o tym mówimy. Powinny powstać filmy, takie dla świata. Więcej informacji po angielsku.
  Dobrze, że chociaż Polonia robi swoje.

  Nie zamartwiaj się. Tak naprawdę to nie ma o co :)).

 89. E.B pisze:

  Fatamorgan wszystko naprawi. Czasem się tak zdarza.

 90. nagor pisze:

  @Polel
  Uśmiechnij się ,
  Honor zostaw a przy następnym kieliszku , sprawdzisz czy lotnisko jest blisko i niedzwiedzie w lesie nim wypijesz z kolegami , bo świat po nim wygląda inaczej niż jest faktycznie .
  Przyszłość przed Tobą ……….wyrównasz rachunki z honorem

 91. E.B pisze:

  Nagor

  Te rachunki już dawno wyrównał z nadmiarem. I nie ma co się przejmować drobiazgami. Jutro już świat będzie wyglądał bardziej optymistycznie :))

 92. nagor pisze:

  @ebns24

  mam tez taką nadzieję ,że jutro minie stres i ból głowy

 93. Polel pisze:

  Nagore:)
  Normalnie i wogole
  NO-TO za kogo Ty Polela masz?????
  Polel ( I am Polel )
  NO-TO nie pija wodki z KIELISZKA
  Jak juz to TYLKO ze szklanki !!!!!!!
  NO-BO rumek sie bankowo pija TYLKO ze szklanki!!!!!!!!
  NO-a Polel pije tylko RUM!!!!!!!!!
  Preferably!!!!!!!
  And by choice!!!!!!!!
  Minimum 10 years old!!!!!!!!!!!
  :)))))))))
  Pi-eSy No a reszta to hiba wszystko sie zgadza…
  Pi-eSy#2 Nagore
  Thanks for Your support
  :)))))))))))))

 94. Polel pisze:

  Ewcia:)
  Normalnie i wogole ciupke lepiej jezd :)))))))))))))))
  All charge’s been dropped :)))))))))
  NO-i nawet :)))))))))))))))))
  Police juz ‚ przeprosila ”
  Przeprosiny zostaly przyjete :)))))))))
  NO-BO robili swoje tylko……
  NO-a porzadek jakis bankowo musi byc !!!!!!!!!!!!!
  Pi-eSy Money rules Ewcia
  Za pomoca Lawyers…………
  Bargosika ‚ papuga ‚ ma leb na max
  NO-i prawo hiba ciupke wiecej jak ciupke zna :))))))))))))))
  Pi-eSy#2 Fatek tylko jezd ‚ biedniutki ‚ NO-BO dalej ma kaca na MAX…..
  NO-ALE Fatek to ciupke sam se jezd winien
  Mowilem od poczatku zeby pil tylko primo sorto Bargosika Rum
  Pi-eSy#3 Bargosik zadzwonil do maintence service co mu trawke kosza i przyjechalo tyle Amigo’s
  NO- ze bum bum bum
  NO-i wyczyscili wszystko na cacy:))))))))
  Normalnie i wogole profesionals
  NO-BO aani listka u sasiadow nie zostawili:))))))))))))
  Pi-eSy#4 Jade do mojej Babci
  Se popiunkac ciupke
  Pi-eSy#5 Pogadamy se o politico jutro :)))))))

 95. E.B pisze:

  Polel

  Witaj w lepszym dniu :)). Jeszcze tylko Fatamorgan powróci do formy i wydarzenie będzie przeszłością, do której kiedyś będzie się wracać z uśmiechem :)).

  Pieniądze bardzo ułatwiają życie, jak są. A w ogóle w USA macie wszystko lepiej zorganizowane. U nas jeszcze do tego daleko. A jak twoi Kumple? Wrócili już do siebie? Rum BBargosa chyba nie na ich głowy? :))
  Jak dojdziesz do siebie to zajrzyj na ognisko 🙂

 96. Polel pisze:

  Hi:)
  Ewcia ta Ty se nie mysl :)))))
  NO-ZE Rumkiem wszyscy byli ‚ czestowani ‚
  LOL :)))))))))
  Bargosika nie znasz :)))))
  To sknera jezd:)))))))
  Rumek …co se pilismy ( my se pilismy )
  NO-TO cost bankowo over $250 per bottle :))))))
  So Ewcia …..
  NOT for everyone ten Rumek primo sorto was served:))))))
  Bargosik moich kumpelos ciupke wiecej jak ciupke
  NO-TAK taniej ‚ goscil ‚
  LOL :))))))))))
  NO-takie regular!!!!!!!
  Drink’s dla Polela kupelos ten Skera wolal robic :)))))))))
  Bankowo namieszal na MAX
  NO-Zeby sie przy okazji resztek z butelek co w barku mial prawie puste pozbyc ……
  Skera mowie Ci :))))))))

 97. fatamorgan pisze:

  Polel!

  Drogi Przyjacielu, czy aby nie przesadzasz „ciupke” – malując obraz Bargosa w tak skąpych barwach?
  Czy aby – nie warto Tobie – wziąć pod uwagę i rozwagę, że „Bargosik” może twoje komentarze odczytać.
  Wtedy, zaś, cóż Ci pozostanie, jak nie tylko zapomnieć Przyjacielu na długo – o raczeniu się tak bardzo lubiuanym przez Ciebie rumem z najwyższej półki.
  Rumem, obficie i szczodrze fundowanym i serwowanym Tobie przez —-> „sknerę”?
  🙂

 98. E.B pisze:

  Hej 🙂

  O już chandra minęła ?: )))

  Jak widać Twój Przyjaciel BBargos traktuje Cię wyjątkowo. Na polskie to butelka kosztuje około 1000 zł? No, to nieźle się bawicie :)).
  No, ale każdemu jego butelka :)), że tak sparafrazuje Lulę i Provo :)).

  Dobrze płynie wakacyjny, letni czas. Ale strach pomyśleć co nas czeka dalej. Na razie nie myślę.
  Fajnie jest pozwolić sobie na niemyślenie :)).

  Może Ci coś zagram:

  .

 99. E.B pisze:

  Witam, Fatamorganie 🙂

  Polel sobie tak tylko żartuje, przecież tak nie myśli :).

  Proszę zajrzeć pod naszą notkę na salonie. Są tam 4 komentarze. Notkę nawet powiesili nieco wyżej i wisiała sobie tak jakiś czas, ale teraz już spadła w otchłań salonu.
  Chyba dobrze, że ją Pan tam umieścił.

  Pozdrawiam

 100. fatamorgan pisze:

  Pani Ewo!

    Skreślę kilka słów. Przede wszystkim.
  Pani notkę opublikowałem na S24 – ukazała się tego samego dnia o godz, 22.40.
  Niestety, ale nie była chyba  widoczna na SG tego portalu. Notki nie trafiające na SG S24 – po tamtejszych „zmianach” – nie osiągają (zazwyczaj) więcej – jak, powiedzmy  +/- 150 odsłon.
  Jak jednak widzę, notka uzyskała ponad 700 odsłon. Czyli, zainteresowanie Pani tekstem było znaczne. Ten Pani tekst jest bezprzecznie b/dobry.

  Jak Pani już wie Polel wraz z jego Braćmi Polela oraz p. Bargos – dość mocno “ucztowali”.
  Co 10 min. tego dnia – słali do mnie, b/usilne „zaproszenia i ponaglenia” do przybycia i wzięcia udziału w biesiadzie. Wielki błąd z mojej strony, że dałem się namówić.
  Powinienem bowiem wiedzieć, czym i jak się kończą takie ich wspólne „biesiady”.
  Powinienem się wymigać.
  Polela relacja z tej “imprezy” – zdecydowanie, nie jest w pełni zgodna z prawdą.
  Doszło bowiem do (faktycznego) desantu znaczących “sił” – uprzednio, już kilkukrotnie z zasobnym barkiem u Bargosów „zaznajomionych”.
  Pani Jadzia – raczej nie wspomina o „ułańskiej fantazji tych „chłopców”.
  Poinformowała mnie (wtedy, jeszcze tam nie byłem…) że zaraz po 9 pm – to te „koleżki” Polela
  w ogrodzie za domem z helikoptera na linach zjechali.
  Helikoptera, co ryczał jak diabli! (według relacji Polela – ciche podejście w „silence mode”)
  Według Cioci Jadzi – istny cyrk!
  Tak to w skrócie wyglądało.

  Pozdrawiam

 101. E.B pisze:

  O, nie mogę :)))))))))))))))))))))))))))))

  Sorry, Fatamorganie, ale z daleka to wygląda dość śmiesznie, pewnie z bliska trochę mniej. Zwłaszcza sąsiadom nie było do śmiechu :))). Pewnie się bardzo wystraszyli :)))).

  A Pan zamiast stabilizować sytuację, dał się ponieść atmosferze :)). Ale przecież nec Hercules…..:))

  Fantazja prawdziwie polska. Niewiele się Amerykanie od nas różnią. No, ale chyba cały pułk nie zjechał na tych linach ? :)))

  Teraz już rozumiem chandrę Polela.

  A co do notki. Proszę zwrócić uwagę na pierwszy komentarz. Jest ciekawy,
  Notka początkowo była potraktowana jak wszystkie, ale potem podniesiono ją wyżej i stąd pewnie tyle odsłon.

  Pozdrawiam i życzę powrotu do formy :))

 102. Polel pisze:

  Hi Fatku:)
  Juz tak Bargosika nie chwal
  NO-tej ‚ szczodrosci ‚
  NO-BO bankowo sam wiesz
  NO-ZE jak by go Polel i Szczypawice nie nauczyli kasy wydawac :))))))))
  NO-TO by sie nienaumial :)))))))))))))))
  Fatku niby taki madry jezdez
  NO-a hiba niewiesz
  NO-ZE Bargosikowi nie brakuje kasy
  Tylko BANKOWO !!!!!!!!
  Ciupke brakuje practice and motivations do tej kasy ………
  Wydawania :)))))
  :)))))))))))))))))
  Normalnie i wogole
  NO-TO
  Skapca trza motywowac Fatku
  Pi-eSy That’s what friends are for
  :))))))))))))
  :)))))))))))))))))))
  :)))))))))))))))))))))))))))

 103. Polel pisze:

  Fatku :)))))
  Masz primo sorto example of my good deed now
  Bargosik kasy wydal od groma
  NO-i happy jezd na max
  :))))))))))))))

Dodaj komentarz: