Przejdź do paska narzędzi

Środkowopomorskie wraca do gry , C.D.N.

   

Temat nie umyka uwadze opinii publicznej. Jest nośny, bo podnosi ciśnienie w obozie kierującym „stranoju i lud’mi”. Rodzi środowiskowe reperkusje i kontrowersje, gdzie i gdy dalej od byłych centrów decyzyjnych.

Do Szczecina, do Gdańska daleko, nie po drodze, zwłaszcza lokalnej; taki mamy klimat.

Klimat zmienny o tej porze roku, co widać, słychać i czuć od strony aktualnie sprawującej władzę, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach, w których „spacerowicze” okazali się oddolną siłą, ruchem jednak nieuśpionym,przecież umięśnionym – wszakże – obywatelskim.

Mamy atoli,poniekąd –  zawirowania…klimatyczne.

Nie tylko klimakteryjne, jej Bohu.

 

A.K.


 

Środkowopomorskie: billboardy na ulicach

- Chcemy przypomnieć rządzącym o realizacji obietnicy powołania 17. województwa - mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby GospodarczejFot. Radosław Brzostek- Chcemy przypomnieć rządzącym o realizacji obietnicy powołania 17. województwa – mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej

Na ulicach pojawiają się billboardy, nagłaśniające akcję przedsiębiorców z regionu. Oczekują realizacji obietnic wyborczych PiS. Pytają – co dalej?

Przypomnijmy, w regionie rusza kampania mająca na celu wyegzekwowanie od obecnego rządu realizacji obietnicy dotyczącej utworzenia 17. województwa. Stoją za nią organizacje gospodarcze zrzeszające przedsiębiorców z regionu koszalińskiego i słupskiego.

– Akcja przypomina rządzącym o realizacji obietnicy wyborczej, która mówiła o powołaniu województwa środkowopomorskiego. Tym razem przebiega na 15 billboardach, m.in. w Koszalinie, Słupsku, Białogardzie, Kołobrzegu i Świdwinie – mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie.

 

źródło : Głos Koszaliński /polskapresse/ z dn.24-07-br.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. piko pisze:

  Koszalin i Słupsk rywalizowały ze sobą. Jak Koszalin został miastem wojewódzkim to się mówiło: „miasto wojewódzkie Koszalin z trolejbusami w Słupsku”.

  Wydaje mi się że państwowa struktura administracyjna powinna być dwu stopniowa – województwo i gminy. Teraz ilość urzędników chcąca naszego dobra jest piramidalna.

 2. Adam Kadmon pisze:

  PIKO : Twój pogląd, to pogląd od zawsze zgłaszany w PSL-u, zwłaszcza przy kolejnych wyborach. Wtedy gadają jak nakręceni, o konieczności likwidacji pośredniego ogniwa (powiatu), aż do następnej kampanii, W międzyczasie, urządzili się w tych powiatach, niczym pączki w maśle- banda pasożytów.
  ” Nic o nas bez nas ” ? I tak da capo.

  Pozdrowienia , A.

Dodaj komentarz: