Something is rotten in the state of Totalna Opozycja

Światowy obserwator sytuacji politycznej w Polsce na podstawie doniesień prasowych, w rodzaju takich, jak ten ostatni z Guardiana, ma takie wyobrażenie o Polsce:

 •  Przy władzy w Polsce jest ultra prawicowy rząd  i w myśl definicji – można sobie tutaj postawic znak równości –  PiS = NSDAP

 •  W Polsce panuje faszystowski terror i zagrożona jest Demokracja. Zniesione zostały:

wolność słowa

wolność do zgromadzeń

trójpodział władzy

prawa człowieka i obywatela

odpowiedzialność Polski za Holocaust

„Faszyści” z PiS prześladuja opozycje i już, już, więzienia pełne będą Bohaterów walki o Demokracje i europejskie wartości. „brunatny terror”.Senatorzy doprowadzani są na obrady Senatu z więzień i pod nadzorem. W Sejmie prześladuje sie kobiety i już, juz, zaczną sie okładać po szczenach. Już, już wprowadzony zostanie Stan Wojenny i poleje sie krew.

Bundeswehra powinna grzać silniki czołgów i już, juz powinien paść rozkaz do wymarszu, w celu udzielenia ” bratniej pomocy”.

Totalna Opozycja dla „faszystów” z PiS jest faktem. Widać ja w relacjach z polskich miast. Wielkie słowa. Sfrustrowane i wykrzywione „słusznym” gniewem, twarze. Jest Fundacja Otwarty Dialog i jej plany na Rewolucje lipcową, sierpniową, wrześniową…no w zalezności kiedy się uda, to się wstawi odpowiedni miesiąc…jak dialog, to dialog. Sa wakacje i są młodzi w opozycji do krwawych rządów. Młodzi są zawsze pełni ideałów i każdy lewacki  propagandzista, rewolucjonista i puczysta to wie.Jest moc.

Czego nie widać w telewizyjnych relacjach- to przemieszczających sie specjalnych oddziałów do walki z demonstrantami, granatowej policji polskiej. Czego nie widać – to pał spadających na plecy demonstrujących. Czego nie widać – to płonące na ulicach polskich samochody i nie widać szkła z rozbitych szyb. Czego nie widać – to ciężarówki wypełnione trupami demostrujących i pod osłona nocy wywożące sztywniejące ciała do miejsca utajnionego pochówku. Czego nie widać – to umierających przez samospalenie przeciwników kaczytstowskiego reżimu  Czego nie słychać – to eksplozjie rozrywajacych sie granatów hukowych. Czego nie słychac – to strzałów z broni gładkolufowej. Czego nie słychać – to płacz rannych i pobitych ludzi i rzężenia umierających. Czego nie słychać – to snajperskich wystrzałów. Czego nie słychać – to stukotu podbitych butów faszystowskich bojówek w pogoni za prześladownymi obrońcami demokracji.

Czego nie ma w Polsce – to nie ma tego o czym piszą „zatroskani” Polską zagraniczni dziennikarze.

I czego jeszcze nie ma – to rzetelnego serwisu informacyjnego TVP,  w języku angielskim ukazujacych rzeczywistą sytuacje, w Polsce światowemu odbiorcy. Najwyższy czas ją stworzyć w przeciwnym razie zapaszek jaki nad Polska roztacza rozkładająca się na ulicach polskich miast, Totalna Opozycja, będzie nie do usunięcia.

You may also like...

35 komentarzy

 1. izaluka pisze:

  …”I czego jeszcze nie ma – to rzetelnego serwisu informacyjnego TVP, w języku angielskim ukazujacych rzeczywistą sytuacje, w Polsce światowemu odbiorcy. Najwyższy czas ją stworzyć „…

  Popieram, ale obawiam się, że skoro dopiero teraz zaczyna się w TVP Info prowadzić prawidłową narrację informującą, to stworzenie jej angielskojęzycznego odpowiednika jeszcze sporo potrwa, tym bardziej, że na wszystko niezbędne są fundusze, a ich zdaje się jest zbyt mało. Może chociaż na razie udałoby się tworzyć filmiki w wersji ang., do zamieszczania na FB i in. portalach społecznościowych. Na początek może pomogłaby inicjatywa pro publico bono tłumaczenia na jęz. ang. już istniejących w sieci filmików, czy też programów TVP. Oglądam od kilku dni TVP Info i sporo takich materiałów można by już przetłumaczyć i puścić w sieci.

 2. izaluka pisze:

  cd
  Mogłaby to być działalność zaangażowanej Polonii. Nie do przecenienia.

 3. ProvoCatio pisze:

  @ Izaluka

  Polonia nie wyreczy rzadu polskiego w sprawie rzetelnej informacji na swiat.

  Moznosc zrozumialego dla swiatowej opini wypowiadania swych racji swiadczy o suwerennosci i niepodleglosci Panstwa.

 4. izaluka pisze:

  Oczywiście, oczywiście. Nie wyręczanie miałam na myśli. Rząd robi wiele, ale nie da się zrobić wszystkiego naraz, tym bardziej wobec takiego oporu beneficjentów poprzednich rządów, z jakim mamy do czynienia. To była tylko moja nieśmiała propozycja na gorący czas obecny. Mam nadzieje, że Twoja bardzo sensowna propozycja zostanie w najbliższym możliwym czasie zrealizowana.

 5. Marek Lipski pisze:

  Autorze,,dobrze że takie propozycje i Pana artykuły się ukazują w internecie.Nie riozumiem sytuacji w Polsce i mam też wątpliwości ,że mediom pro PiS,pomimo reform, zależy na faktycznym przekazie sytuacji w Polsce….Media PiS nie reklamują reform i nie prezentują w różnych językach reform i sytuacji w Polsce.

  Thenews.pl w relacjach , po angielsku,nie broni reform w Polsce ale poświęca czas dla działań opozycji.Za pieniądze podatnika ,państowa stacja i portale radiowe reklamują bezczelnie opozycję.

  Prawica jest sparaliżowana w Polsce.Pseudo lewica stała się bardziej kapitalistyczna aniżeli CDU w Niemczech.Powstaje pytanie.Jaki ma cel J.Kaczyński?Czy Lepper miał rację?
  Tutaj,izaluka podaje propozycje tak jak autor.Niestety,prawa autorskie polskiego radia i telewizji ograniczają tłumaczenie czy też przekaz w formie wideo itd…Ja uważam,że im więcej portali,blogów,które wymieniają się linkami i do każdego własnego portalu,dołączają video nawet z włanych tekstów,jest szansą na przedstawienie faktów i jest to szansa na dotarcie do wyborców,do czytelników.W Polsce,w EU,w USA….Oprócz czasu to nic nie kosztuje.Sukcesów życzę.

 6. Lula322 pisze:

  @All

  Bardzo przepraszam, czy ktoś ma jakieś wieści od Pana Nohooda ?

  🙂

 7. ProvoCatio pisze:

  @ Lula322

  nic nie wiem Szefowo 🙂

 8. Lula322 pisze:

  Miło widzieć Twoją pogodną buzię Szef 🙂

 9. _K pisze:

  @ProvoCatio
  Nasza Kochana Polska..!!!!
  Polska sławna….
  Polska z bezmiarem tradycji….
  Polska pświęceń dla niektórych okolicznych narodów (dzięki czemu istnieją jeszcze)…np. Austria..
  Polska zbeszeczona na tysiące sposobów….(przez oklicznych sąsaidów)
  Polslska bezczeszczona nadal ….przez wszystkich
  Bezczeszczona przez tych co żyją z jej organizmu jak tych co chcą ją unicestwić…

  Jak w tym wszystkim wpisuje się prezydent AD?….??????

 10. ProvoCatio pisze:

  @ Marek Lipski

  Thenews.pl w relacjach , po angielsku,nie broni reform w Polsce ale poświęca czas dla działań opozycji.Za pieniądze podatnika ,państowa stacja i portale radiowe reklamują bezczelnie opozycję.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  sytuacja o której Pan wspomina oznaczać może jedno – Polska nie jest, ani suwerenna, ani niepodległa. ta wiedza tez jest cos warta.

  przekaz za granice, żeby był słyszlny, moze być tylko jeden – oficjalny rządowy.

 11. _K pisze:

  @Lula322
  23 lipca 2017 o 22:26
  Szefu Nahoodu należy się efektywny (czyli służbowy) odpoczynek o którym onże anonsował.
  Wieści jednak nie ma.
  To normalne w nienormalności.
  Pozdrowienie Lula… T_K.

 12. Lula322 pisze:

  re: 22:26

  aha

  Dzięks za info

  „T_K.”

  Pan Tadeusz?:)

 13. Tadeusz_K pisze:

  @Lula322
  T_K…
  To ja.
  Ot, wynik wielu kombinacji sposobu logowania.

  PS
  Ja także tęsknię za nim bo zamieszał mi mechanicznie w głowie.
  Ale nie naruszam nara jego miru, poczekam…

 14. Lula322 pisze:

  Bardzo to miłe 🙂

 15. Tadeusz_K pisze:

  @Lula 322
  Obserwuję Cię jak ongiś obiecałem, przyobiecałem.
  Słowa dotrzymuję.
  Cierpliwy jestem.
  Widzę pozytywne odciski czasu na Tobie.
  Cieszę się..naprawdę..
  Serdecznie pozdrawiam Ciebie Lula.
  TK.

 16. E.B pisze:

  @Provocatio

  Dobrze piszesz. Ale zamiast rządowej informacji na Zachód płyną słowa od byłego ambasadora Polski w USA pana Sznepfa, oczywiście po angielsku:

  „Z początkiem jesieni spodziewane są represje i prześladowania. Polityczna opozycja ma być całkowicie zmarginalizowana. Autonomia uniwersytetów jest zagrożona. Zagraniczne i krajowe media podzielą ten sam los w wyniku nowego prawa ograniczającego zagraniczne inwestycje w TV, prasie i radiofonii. Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli. […] To nie jest zły sen, to rzeczywistość.

  (…)Wszyscy ludzie, którym zależy na liberalnej demokracji, indywidualnej wolności i prawach człowieka, powinni wiedzieć, że właśnie narodziła się nowa dyktatura. Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem. […] Potrzebujemy was, waszego głosu, waszego wsparcia i waszych działań… zanim Polska, jaką wszyscy znamy i kochamy, umrze.”

  No, ludzie trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam!!

 17. Lula322 pisze:

  „Widzę pozytywne odciski czasu na Tobie.”

  Mam nadzieję,że czas jest moim sprzymierzeńcem

  Dziękuję i pozdrawiam

 18. ProvoCatio pisze:

  @ _K

  nie czaj się Robinie 🙂

 19. Lula322 pisze:

  @ _K

  i Ty Kamilu też się nie czaj 🙂

 20. Tadeusz_K pisze:

  @Lula322
  Przed moim domem odbywa się w tej chwili festyn.
  Byłem tam, piłem piwo (przynależne niższej kaście).
  Obserwowałem młodzież.
  Uśmiechy, wzrok, blyski oczu, gesty, ruchy ciała…
  Różne odczucia odniosłem…
  Może jestem cofnięty w łańcuchu ewolucyi’ Darwina…?
  Ale światełko było..sympatyczne.

 21. Lula322 pisze:

  a może masz i PW ?

 22. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24

  spoko. co sie mozna było po Sznepfie spodziewać? nie bój nic…w Ameryce też go znają 🙂

 23. ProvoCatio pisze:

  @ Lula322

  nie wpadł mi Kamilek do głowy Szefowo 🙂

  może być, może być…:)

 24. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Sznepf czy też snop..snopf…snopfu..
  Dla mnie to samo znaczy….. snop
  -Ohyda.. i miernota.
  Zwolniono miernotę, a miernota wrzeszczy: ANTYSEMITYZM!.
  Wyciąga miernota z lamusa uniwersalne narzędzie zwane antysemityzmem.
  Ostrzą ten lemiesz antysemizmu wedle swoich potrzeb.
  Potrzeb tych, których to narzędzie posiadają.
  To jest ohyda moralna!

 25. Tadeusz_K pisze:

  Lula322
  23 lipca 2017 o 23:22 (Edytuj)
  a może masz i PW ?
  /
  Kogo pytasz?
  Bo pytanie jest pod moim komentem…bez adresu?

 26. Lula322 pisze:

  Ciebie Tadeuszu

  wysłałam Tobie cosik 🙂

 27. ProvoCatio pisze:

  @ Tadeusz_K

  a dziwisz się miernocie? miał dobre zycie:

  jego ekscelencja
  galowy mundur
  ambasade i dom w Washington DC
  przyjęcia
  gozdzik klapa
  buzi dupci

 28. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  nie bókj nic…w Ameryce też go znają
  /
  – czy jako gnida?
  Tamże za oceanem rzempoliński (na urlopowym wyjeździe) ustalał ze snopfem strategie-pamiętam.
  Fajowo im było.
  Rzempoliński jakowegoś kankana zaczął wonczas?
  Wszystkie matrony USA ruszyły natychmiasy w pieriod.
  :)?

 29. ProvoCatio pisze:

  @ Tadeusz_K

  a jako kto? 🙂

  na całym świecie sie gardzi tymi, co we własne gniazdo srają.

 30. Robin pisze:

  Hellou 🙂
  Może napiszcie coś o Adrianie?
  Może coś w stylu a’la Kaczyński:
  „Zabiłeś mi brata, Duda! Jesteś zdradziecką mordą!”
  Fajne, nie?
  Qwa, qwa, świat się kończy, Duda wetuje reformy, które przecież były dla Polski i Polaków.
  Może kapuś …?

 31. E.B pisze:

  Robin

  Znasz to powiedzenie: Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni ?

 32. ProvoCatio pisze:

  @ Robin

  nie kapuś. gracz i to dużego formatu. za kilka tygodni wakacje sie skończą. zapał do rozkładania się na ulicach polskich miast się wyczerpie i się wróci do tematu…

  Ty myślisz że te drobne błedy w ustawie, to niedbalstwo legislatorów?

  niech Ci powstańcza grochówka ciepłą i smaczną będzie.

 33. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Masz rację ,że gracz z PADa .Odpowiedział na próbę wykolegowania przez klub poselski pis i MS .Brak wyczucia/arogancja klubu przy procesie legislacyjnym ustawy o SN i połączenie 3/5 w tej ustawie skutkuje dwoma vetami a mogło jednym .Nauka konieczna szkoda ,że przy tym temacie .Brak roztropności /skuteczności władz pis doprowadziły do przegłosowania veta a wystarczyła konsultacja i uzgodnienie zmian .

 34. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  korzyscią z veta jest wytrącenie Totalnej argumentów i powodów do zaśmiecania ulic. nabrali rozpędu w ostatnich dniach i tą ofensywe należało spowolnić i zneutralizować. czas pracuje dla PiS-u.
  uważam że PiS zdał egzamin w ostatnich dniach i nie dopuścił do eskalacji protestu w kierunku niepotrzebnej konfrontacji ulicznej i nie dopuścił do zrobienia z debili męczenników za sprawe.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi