„Syn znowu smrodzi” – felieton Stanisława Michalkiewicza

You may also like...

15 komentarzy

 1. E.B napisał(a):

  Redaktor Michalkiewicz jak zwykle celnie objaśnia rzeczywistość. Uruchomiono wszelkie siły, ale jakoś niezbyt silny odzew. Czyżby Polacy wreszcie zmądrzeli?

 2. anoX napisał(a):

  S. Michalkiewicz:

 3. izaluka napisał(a):

  Zwykli obywatele, którzy mieli to nieszczęście mieć do czynienia z sądami w Polsce, doskonale wiedzą, jak wygląda w praktyce wymierzanie sprawiedliwości. Żadne banialuki panów rzeczników tego nie zakrzyczą. 70% Polaków domagało się reformy wymiaru sprawiedliwości, a te 30%, to po części osoby, które nie miały z sądami do czynienia oraz oczywiście ci, którzy korumpowali sędziów lub na takiej korupcji korzystali unikając sprawiedliwości.

 4. anoX napisał(a):

  a zeby nie bylo za slodko, to Michalkiewicz o „10.04.10” (od 2:00)

  SM:: (..) .. zakladajac, ze ludzie zachowuja sie racjonalnie (rosjanie), to 10 kwietnia 2010 roku juz nie mieli waznego powodu zeby zabijac na swoim terenie polskiego Przydenta w sposob sciagajacy na siebie podejrzenia ..” i takie inne tam pierdoly.

  SM, to typowy przyklad osoby, ktora nie powinna sie zajmowac sprawami, o ktorych nie ma zielonego pojecia.

 5. piko napisał(a):

  @anox

  Wydaje mi się, że ty nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

 6. izaluka napisał(a):

  Miałam do czynienia z sądami osobiście i jako strona i jako ławnik. Nikt nie jest w stanie przekonać mnie, że reforma nie jest potrzebna. Jest niezbędna i to nie tylko ze względu na agenturę sędziowską chroniącą aferzystów, ale ze względu na zwykłych ludzi, którzy mogli liczyć na sprawiedliwość w sądach z równym prawdopodobieństwem, jak grający w Toto Lotka na główną wygraną.
  Dotyczy to nie tylko spraw cywilnych, ale również karnych. Praktyką sądów jest np. wymierzanie wyroków skazujących na podstawie pomówień. Bez dowodów, a pomawiający może być osobą kompletnie niewiarygodną. Patologii jest oczywiście znacznie więcej.

  Mam nadzieję, że obecna reforma jest wstępem do gruntownej przemiany systemu sprawiedliwości w Polsce. Usunięcie z SN sędziów orzekających w latach 70-tych i 80-tych, to podstawa, ale za tym powinny iść kolejne kroki. Czekam na zmiany w KK, KPK, KPC oraz w więziennictwie. To, co dzieje się w więziennictwie, to taka sama patologia, jak w sądownictwie.

  Powszechne jest przywoływanie faktu, że największy odsetek popierających w wyborach, czy to Komorowskiego, czy PO, jest w zakładach karnych. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego czym grozi więźniom przyznanie się do poglądów politycznych sympatyzujących np. z PIS. Głosowanie w ZK na PO to był zwykły instynkt samozachowawczy. Dlatego twierdzę, że głęboka reforma więziennictwa, to kolejne bardzo ważne społecznie zadanie dla PIS. Mam nadzieję, że zdają sobie z tego sprawę.

 7. izaluka napisał(a):

  Uważam, ze zarówno min. Zieliński, jak i red. Michalkiewicz mają absolutną rację. Najwyższy czas, aby nazywać sprawy adekwatnie. Widziałam wczoraj popis Stalińskiej. To wyjątkowy cynizm i bezczelność, aby wykorzystywać tę kultową piosenkę do obrony agentów i esbeków.

 8. anoX napisał(a):

  @Piko : Wydaje mi się, że ty nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

  Tylko sie tobie tak wydaje.

  ps.: A poza tym to, albo nie odpowiadaj, albo pisz „pelnymi zdaniami”, bo niejednokrotnie mam takie wrazenie, ze za czesto „patrzysz z gory”.

 9. ProvoCatio napisał(a):

  @ Piko

  a co ten Bodnar, w ogóle jeszcze robi, w polskiej przestrzeni publicznej?

 10. izaluka napisał(a):

  @ProvoCatio i Wszyscy

  Petycja – Adam Bodnar musi odejść!

  http://www.mamwplyw.pl/adam-bodnar-musi-odejsc-,57,k.html

  Fragmenty tekstu protestu:

  „Za sprawą Adama Bodnara, łódzki drukarz, który odmówił produkcji materiałów promujących organizację LGBT, został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego dla Łodzi – Widzewa. Ofiara propagandowej akcji radykalnych działaczy homoseksualnych, zamiast wsparcia w realizacji swych praw sumienia i wolności gospodarczej, spotkała się z atakiem urzędującego Rzecznika Prawa Obywatelskich.”

  „W zeszłym roku, wbrew zasadom z rozdziału I Konstytucji RP, Adam Bodnar podjął interwencję przeciwko Urzędom Stanu Cywilnego odmawiającym wydawania zaświadczeń o zdolności do zawarcia małżeństwa osobom, które chciały zawrzeć jednopłciowe związki partnerskie.”

  „Kilka miesięcy temu, naruszając zasadniczą rolę Rzecznika jako obrońcy obywatela przed bezprawnym działaniem państwa, Adam Bodnar zainterweniował w sprawie cywilnej pomiędzy prywatnymi podmiotami. Kwestionując orzeczenie Sądu Okręgowego w Trouniu, wsparł działaczy LGBT zobowiązanych wyrokiem do przeproszenia dr. Paula Camerona za lata bezpodstawnych ataków na jego naukową renomę badacza uwarunkowań i konsekwencji praktykowania homoseksualnego stylu życia. Także w tym przypadku Adam Bodnar uznał konstytucyjnie gwarantowane wolności słowa, myśli i badań naukowych za podrzędne wobec partykularnego interesu działaczy LGBT niezdolnych do akademickiej debaty z szanowanym naukowcem.”

  Adam Bodnar rozpoczął kadencję 9 września 2015. Kadencja RPO trwa 5 lat.

 11. piko napisał(a):

  @anox
  Ok, przesadziłem z zielonym pojęciem.

  W sprawie 10.04.2010 mam inne zapatrywania niż SM, co nie znaczy że w większości sprawach się z nim zgadzam.

  Na pewno 10.04.2010 to dzieło „internacjonalne” zbiorowe z udziałem RP oczywiście. Rosja czy raczej jakiejś jej służby dały miejsce oraz zrobiły partacką inscenizację katastrofy. I w tym sensie SM ma rację, że Rosja jakby sama chciała usunąć Lecha Kaczyńskiego zrobiłaby to inaczej a nie u siebie. Poza wszystkim to nie tylko o LK chodziło. Tam było jeszcze parę ważnych osób np. Skrzypek.

 12. Tadeusz_K napisał(a):

  KOMUNIKAT

  Od dzisiaj, z upoważnienia Nohhod’a, wklejam komunikat.
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu, aby przy Wpisie widniała sygnatura autora, wyjaśniam i proponuję:
  1.nie udaje mnie się znaleźć sposobu automatycznego wstawiania sygnatury autora Wpisu,
  2.w związku z powyższym proponuję, aby każdy zakańczał Tytuł Wpisu krótkim: „autor: Nick”.
  To wiele nie kosztuje, a zadowoli wielu..

 13. anoX napisał(a):

  Wg. mnie dywagacje co do samej Rosji, jej roli i ze mozna bylo inaczej, nie maja zadnego sensu, zadnego, bo skoro tak sie stalo, to znaczy, ze po wielu analizach wybrali najbardziej optymalna z punktu widzenia wszystkich udzialowcow (glowni akcjonariusze spolki akcyjnej IIIRP) wyjscie dla nich optymalne.
  Wsrod „akcjonariuszy” oczywiscie nie ma polskojezycznych tubylcow – z glownym gwarantem powodzenia operacji Tuskiem, bo im przypadla jedynie rola realizacji postanowien ich panow i czynili to z wrodzona sluzalczoscia (za napelnianie koryta), bo do tego byli tresowani latami. Dopiero w sobote rano dowiedzieli sie w czym rzeczywiscie maczali swoje zdradzieckie paluchy i trzymani za nabial, w obawie o konsekwencje brneli dalej. Dzis w rekach PiS-u i/znaczy LK jest ich los i jedni, i drudzy dobrze o tym wiedza.

  Mnie zastanawia jedno, a minowicie, ze w tym samym dniu, albo nieco pozniej, tego samego losu (96) nie podzielil JK i to byl ich blad, bo gdyby tak sie stalo, to przejeliby pelna kontrole nad RP na dziesiatki lat, bo bez LK tzw. owczesna opozycja przestala by sie liczyc; (zadbalaby o to wewnetrzna agentura; czytaj „spiochy”) tzn. jej czesc opanowana przez agenture funkcjonowalaby sobie dalej dla zachowania „demokracji”.

  ps.: a SM jest ok. i jednym wyjatkiem, o czym bylo powyzej.

 14. anoX napisał(a):

  z 18:29 => Piko 16:20

 15. piko napisał(a):

  @provocatio
  Co Bodnar robi w przestrzeni publicznej?

  Smrodzi.

Przejdź do paska narzędzi