You may also like...

129 komentarzy

 1. E.B pisze:

  Izaluka

  PiS woła wiśta wio, a Prezydent hamuje. Zobaczymy co z tego wyniknie. Reforma sądownictwa jest niezbędna. Odsunięcie aparatczyków sędziowskich również. Ale może rzeczywiście lepsze by było, gdyby sędziów SN i KRS wybierali ludzie nie politycy, a ich życiorysy były przejrzyste dla wszystkich. Przydałoby się również przywrócenie ławników do sądów.

  PiS chce odebrać sądy z rąk ludzi z układu. Dla nich suwerenem jest konstytucja i prawo, nie naród. Oni nie służą narodowi. Ja to rozumiem, rozumiem intencje, które PiSowi przyświecają. Ale należy narodowi przywrócić jego prawa. Potrzebna jest przemyślana i dobra ustawa. Nie podoba mi się wybieranie sędziów przez parlament, ani to co proponuje PiS, ani to co proponuje Prezydent.
  Większość parlamentarna może być nie zawsze po naszej myśli i co wtedy?

 2. cisza1 pisze:

  @ izaluka

  A ja patrzę na to spokojnie. Jest szansa, by TERAZ zagasić pożar, w zarodku.
  Temperatura zbytnio wzrosła a Polska potrzebuje mądrości, by żaden „chłopak z zapałkami” nie spowodował nieszczęścia.

  Co polecam, ja zwykła kobieta?

  -nie podgryzać KRS i sędziów in gremio; to rozjusza nawet tych mniej POlitycznych.
  -urwać GŁOWY tzn, rozliczyć szefów tych organów co do złotówki. Obliczyć dochody z PITów i odnieść je do zgromadzonych majątków. Sprawdzić, czy zapłacili PODATKI od tych milionów, ew. od darowizn, spadków etc.
  -oskarżyć o przestępstwa karno-skarbowe ( 99% pewności)
  -wzorem niech będzie skazanie Al Capone.

 3. Bardzo mi się podoba!
  Dziś słuchałem fragmentu „debaty” w Sejmiee i zastanawiałem się, czy jest ktos kto powstrzyma Jakobinów i zwykłych zadufanych w sobie chamów, nim doprowadzą nas do katastrofy. Cieszę się, że resztki rozsądku odnalazły sie w Pałacu Prezydenckim.

 4. robin pisze:

  Kolejna ustawka, na którą i pisiaczki się łapią, bo przecież trudno domniemywać, że Duda w parę godzin po „debacie” napisał kilku punktową nowelizację do prawa o KRS-ie.
  PIS i tak osiągnie co swoje (nawet się zmieści doskonale przed terminem, w którym obecny SN planował zając się casusem „uniewinnienia” Kamińskiego), KRS zdobędzie, a jednocześnie Duda zarobi kilka punktów, jako ten „niezależny”, a potrzebne mu to jak cholera, bo nawet Eska wie, że Naczelnik wyznaczył mu inną rolę.
  Z takim balastem ciężko się żyje, nie każdy jest tak pozbawiony ambicji i miłości własnej jak Pani Szydło, która onegdaj dowiedziała się, że podwyżki benzyny są już niepotrzebne, choć jeszcze kilka godzin wcześniej gardłowała za nimi z zapałem prawdziwego zdziercy i harpagona.
  Może już jutro także elektorat pisowski dowie się, jakie makiawelizmy przygotowali mu jego ukochani politycy. Przebąkują też, że ma to być na benefis Ziobry, który niechcący może zgarnąć władzę, o jakiej się carom nie śniło.PIS bredzi, że to dla Polski … Bardzo śmieszne.

 5. O!! Robin odwiedził „trupa”…
  Nekrofil , ani chybi, nekrofil…

 6. izaluka pisze:

  Wysłuchałam przed chwilą wspaniałego wystąpienia Premier B. Szydło.

 7. @cisza1
  (….)
  -nie podgryzać KRS i sędziów in gremio; to rozjusza nawet tych mniej POlitycznych.
  -urwać GŁOWY tzn, rozliczyć szefów tych organów co do złotówki (…)

  Zgadzam się (mniej wiecej)

 8. anonim pisze:

  @ izaluka

  na ta chwile trudo powiedziec: „co jest grane”.
  Czy to jakis wspolny wymyk, czy rzeczywiscie „krolik wyskoczyl z kapelusza”.

  gdyby nawiazac do innych spraw, to:

  Brak reakcji AD na glosy w sprawie wznowienia sledztwa w sprawie sp. ksiedza Jerzego,
  Cisza na petycje o ujawnienie Aneksu AM (chos prawo naklada na niego obowiazek ),
  Co wiecej – rowniez cisza – czy wogole Aneks jest w palacu.

  ps.: Czytam (znowu) od dwoch lat A. Sciosia i martwi mnie co pisze.

 9. Hańbą są 2 czytania takiej ważnej ustawy jednego dnia!!
  I żadne przemówienie tego nie zmieni!

 10. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  #No i jak się Wam podoba stanowisko Pana Prezydenta?#
  /
  -powtórzę się z innego miejsca:
  Ruch/koncepcja prezydenta dobry/dobra.
  Pytanie tylko czy nie będą to perły rzucone przed wieprze (czyli totalnych).
  Ale może znajdzie się „dziesięciu sprawiedliwych”?
  Tylko czas krótki.

 11. cisza1 pisze:

  @anonim
  Brak reakcji AD na glosy w sprawie wznowienia sledztwa w sprawie sp. ksiedza Jerzego,

  Prokurator A.Witkowski zgłosił gotowość powrotu do śledztwa ministrowi sprawiedliwości ok.1,5 roku temu i w jego oraz rządu gestii leży odpowiedz. Tej nie ma do dziś! (chyba się nie mylę) i chyba nie będzie.

  A.Duda milczy w sprawie Aneksu. Jednak A..Macierewicz również, zna jego treść na pamięć.

  Wg. mnie zarówno rząd jak i prezydent działają wspólnie. Nie oczekujmy więc…
  Poprawka do ustawy o KRS również jest „wspólnym dzieckiem”. Czas pokaże….

 12. izaluka pisze:

  @ebns24
  @ebns24
  Trudno nie zgodzić się z tym, że ustawa o sądownictwie, jak każda inna również, powinna być przemyślana i dobra.
  Być może propozycja PIS dotycząca wybierania sędziów przez parlament nie jest najlepsza, ale od czegoś przecież trzeba zacząć.
  Nie podoba Ci się propozycja PISu ani propozycja Prezydenta. Jaki więc system powoływania sędziów do SN uważasz za lepszy? Domyślam się, że może w wyborach powszechnych, ale czy zanim ewentualnie przejdziemy do takiego trybu, nie warto jednak na czas przejściowy (zostało jeszcze dwa lata kadencji tego Parlamentu) zgodzić się na propozycję PISu? Bez jak najszybszego wybicia zębów korporacji sędziowskiej, stanowiącej u nas tak naprawdę państwo w państwie, nie da się skutecznie i z korzyścią dla Polski i Polaków, zreformować Państwa. Tak mi się zdaje, a nawet jestem o tym przekonana.

  Pozdrawiam

 13. piko pisze:

  Powiem brzydko – do kurwy nędzy, co jest grane?

  Członek Trybunału Stanu Robert Majka apeluje w sprawie publicznych zarzutów przeciwko Małgorzacie Gersdorf, Pierwszej Prezes SN;

  Polecam prześledzić tę notkę i powiązane z nią linki. Pani Gersdorf ma zarzuty o poświadczenie nieprawdy.

  Można urwać jeden łeb hydrze i nic się nie robi. Nie rozumiem.

 14. izaluka pisze:

  @cisza1
  Zgadzam się z tym, że trzeba „urwać GŁOWY tzn, rozliczyć szefów tych organów co do złotówki.” – rozmawiałyśmy o tym, ale po przemyśleniu myślę, że jest to za mało. Trzeba to robić równolegle. Wywalić sędziów SN, tak, jak to proponuje PIS, powołać ponownie część wskazaną przez Parlament, bądź Ministra Sprawiedliwości i uzupełnić nowymi nominacjami. Jednocześnie robić to, co proponujesz (mam nadzieję, że prokuratura działa już w tym kierunku), ale bez nowych, nieskorumpowanych sędziów, nawet po wyjawieniu korupcji wierchuszki korporacji sędziowskiej, nic z tego nie wyniknie. Będą działać kolesie obstrukcyjnie i nikomu włos z głowy nie spadnie. Dlatego jestem jednak za radykalnym zaoraniem istniejących układów i układzików w tej „nadzwyczajnej kaście”.
  Już po oświadczeniu Prezydenta w Sejmie nadal trwała chamska hucpa. Oni będą krytykować WSZYSTKO to co robi rząd i Prezydent. Im nie chodzi ani o prawdę, ani o prawo, czy sprawiedliwość. Ich jedynym celem jest to, aby wykoleić ten rząd i przejąć władzę z powrotem. Poza tym nie życzą sobie odpowiedzialności za swoje machloje stąd obrona kasty sędziowskiej, bo to ich być, albo nie być.

  Pozdrawiam

 15. izaluka pisze:

  @Błotosmętek
  Mam nadzieję, że pisząc o chamach podczas debaty sejmowej masz na myśli chamów z opozycji totalnej. Ja też słuchałam debaty, może nie całej, ale sporej części i faktycznie skala pospolitego chamstwa rodem spod budki z piwem w wykonaniu posłów tzw. opozycji, była przerażająca.

  Propozycja Prezydenta, a raczej ultimatum, nie podoba mi się, ponieważ w zasadzie zablokuje on reformę sądownictwa. Policzyłam i wyszło mi, że 3/5, to 276 głosów. PIS ma 234 posłów, Kukiz15 – 32. Do 3/5 brakuje 10 +1 głosów.

  Pozdrawiam

 16. izaluka pisze:

  @anonim
  To są ważne sprawy, które i mnie spędzają sen z powiek. Dodam jeszcze fakty, że to AD był ponoć razem ze śp. L. Kaczyńskim na Liwie 8 kwietnia 2010 r, o której to wizycie, a szczególnie o powrocie z niej Pana Prezydenta w zasadzie nie wiemy NIC. To AD oddał klucze do Pałacu Prezydenckiego 10 kwietnia uzurpatorowi Komorowskiemu bez oficjalnego dokumentu o śmierci Prezydenta RP, a tym samym umożliwił „wyczyszczenie” Pałacu z tajnych dokumentów, kto wie, czy i nie z Aneksu.

  Poza tym, gdyby nie rekomendacja PISu (J.Kaczyńskiego) AD na kandydata na urząd Prezydenta i organizacja kampanii wyborczej, kto głosowałby na nieznanego szerszemu elektoratowi kandydata AD? Jako rekomendowany przez J.Kaczyńskiego, a więc utożsamiany przez to z polityką propolską, patriotyczną zdobył tak wielkie poparcie.

  Jeśli dziś oświadczenie, które wygłosił, jest wyłącznie jego inicjatywą, a nie uzgodnioną z PISem taktyką, to nie jest dobrze, a nawet bardzo źle.
  Zajrzę do Ściosa.

  Pozdrawiam

 17. cisza1 pisze:

  @izaluka

  Wywalić sędziów SN, tak, jak to proponuje PIS, powołać ponownie część wskazaną przez Parlament, bądź Ministra Sprawiedliwości i uzupełnić nowymi nominacjami…

  Z tego, co rozumiem wszystkie punktu nowej ustawy o KRS są już uchwalone, ew. zmiana dot. tylko sposobu wybierania sędziów ( zamiast 1/2 bedzie 3/5 ). Kandydatury wyłaniać mają sędziowie. Wybór większością 3/5 wg. mnie O.K. spowoduje przymus szukania rozsądnych w opozycji.

  Liczę 3/5 = 276 posłów
  PIS + Kukiz + niezależni i byli posłowie Kukiz = 277
  Może ktoś mnie poprawi :))

 18. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Gdy słuchałam Prezydenta byłam w szoku, potem rozmawiałam z @Ciszą i nieco ochłonęłam, ale jednak nadal nie uważam tego ruchu za dobry. Powiedział wyraźnie, że uchwały parlamentu nie podpisze dopóki nie zostanie uchwalona jego inicjatywa ustawodawcza. W komentarzu do @Błotosmętka policzyłam szable. Szansa na przegłosowanie dowolnego sędziego zarekomendowanego przez PIS są b. b. nikłe.

  „Perły przed wieprze” – jestem pewna, że tak właśnie jest. Zachowanie opozycji parlamentarnej już po oświadczeniu Prezydenta było tak samo chamskie, jak przed nim. „Pisowski Prezydent, pisowski rząd, pisowski parlament”, to tylko najłagodniejsze wrzaski z ich strony + buczenie, gdy na mównicę weszła Pani Premier + okrzyki, których nie usłyszałam w rejwachu, który zrobili.

  Jedynym zadowolonym z oświadczenia Prezydenta był P. Kukiz, ale to mnie nie dziwi, jak napisałam w notce – wyrósł na czarnego konia. Teraz to on będzie dyktował warunki. Nie podoba mi się to.

  Pozdrawiam

 19. izaluka pisze:

  @piko
  @trustandcontrol od bardzo dawna pisze świetnie notki na temat I Prezes SN, i co? I nic – to fakt. Myślę jednak, że bez zmian w sądownictwie nie bardzo jest możliwość dobrać się do skóry tej nadzwyczajnej „kaściny”. Potrzebne były zmiany w prokuraturze (już są) i w sądownictwie – batalia trwa. Myślę, że już za chwileczkę, już za momencik ta bezczelna baba otrzyma to, na co zasłużyła, jednak przy obecnej bezkarności i samowładztwie sądownictwa nic jej nie grozi, jak widać i czuć.

  Pozdrawiam

 20. anonim pisze:

  @cisza 21:28 .. wszystko sie zgadza:

  Prawo i Sprawiedliwość 234
  Platforma Obywatelska 136
  Kukiz’15 32
  Nowoczesna 27
  PSL 16
  UED 4
  Republikanie 3
  Wolni i Solidarni 3
  Posłowie niezrzeszeni 5

  Razem 460 x 3/5 = 276

  ps.: coraz mniej mi sie to podoba .. AD tez

 21. izaluka pisze:

  @cisza1
  W swoim wyliczeniu nie uwzględniłam byłych posłów Kukiz15 ani niezależnych. Myślisz, że wszyscy okażą się rozsądni? I tylko rozsądek będzie nimi powodował, a nie np. polityczny deal?
  Chciałabym być taką optymistką.

 22. E.B pisze:

  Izaluka

  Mówi się o jakiejś rywalizacji między ośrodkiem Prezydenta i PiSem. To byłoby bardzo złe. Ja mam nadzieję, że jednak grają do wspólnej bramki. Jeśli to nie jest uzgodnione, to PiS ma kłopot.

  Oczyszczenie tej stajni Augiasza jest bezwzględnie potrzebne. 3/5 to konieczność dogadania się z Kukizem i resztą niezależnych i uważam, że można tu dojść do kompromisu.

  To jest również zabezpieczenie na wypadek braku większości w przyszłym parlamencie.
  Dlatego docelowym rozwiązaniem dla mnie jest oddanie tych wyborów w ręce narodu.
  Wybory powszechne to nie tylko wielki mandat ale i odpowiedzialność.
  Rozwiązanie jakie proponuje PiS jest dla mnie tymczasowym, koniecznym do uporządkowania sytuacji w sądownictwie.

 23. cisza1 pisze:

  @ ALL

  Ani przez chwilę nie przypuszczam by prezydent nie skonsultował się z szefem PIS :))
  Mają jakieś plany, tak uważam ale nie wykluczam, że mogę się mylić.

 24. anonim pisze:

  o tym mowimy ..
  nie wiem czy wejdzie jako fotka

  i dlatego tez link do zrodla
  http://niezalezna.pl/102491-prezydencki-projekt-ustawy-o-krs-zobacz-pelna-tresc-dokumentu

 25. anoX pisze:

  korekta
  anonim z 22:28 = anoX

 26. blotosmetek pisze:

  @izaluka
  (…) masz na myśli chamów z opozycji totalnej.(…)

  Ne tylko

 27. anoX pisze:

  do kompletu ..

  (..) *”Prezydent może jednak odmówić podpisania ustawy i z umotywowanym wnioskiem przekazać ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia (tzw. weto ustawodawcze), co powoduje, że zajmie się nią ponownie Sejm (ale już nie Senat). Nie ma on jednak na tym etapie możliwości wnoszenia nowych poprawek.

  Jeżeli, większością* 3/5 głosów, *w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, Sejm odrzuci weto Prezydenta, to nie ma on innej możliwości, jak tylko podpisać ponownie uchwaloną ustawę i zarządzić jej ogłoszenie. Jeżeli takiej większości nie będzie, proces ustawodawczy kończy się i ustawa nie nabierze mocy prawnej.

  Prezydent, jeśli ma wątpliwości prawne co do ustawy uchwalonej przez parlament, może złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jej zgodności z konstytucją. Jeśli jednak skorzysta z tego uprawnienia, nie może już zastosować weta ustawodawczego.”*

 28. piko pisze:

  @błotosmętek
  mógłbyś wymienić po nazwisku ze dwóch chamów z jednej i ze dwóch z drugiej strony?

  Jak dasz radę to wymień więcej.

 29. cisza1 pisze:

  @ kto wie?
  „większość kwalifikowana, gdy przepisy prawa ustalają szczególną proporcję wymaganą do podjęcia ustawy/uchwały (np. 2/3 lub 3/5)
  Przepisy Konstytucji przewidują taką większość dla decyzji o szczególnym znaczeniu i szczególnej wadze, ze względu na to, iż większość taką trudno jest uzyskać. Dotyczy to m.in. uchwały o skróceniu kadencji Sejmu, do podjęcia której potrzebne jest uzyskanie większości 2/3 ustawowej liczby posłów (tj. co njmniej 307 głosujących za) lub przypadku ponownego uchwalenia ustawy zawetowanej przez Prezydenta (większość 3/5 w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów)
  Jak widać, Konstytucja uzależnia obliczenie większości kwalifikowanej od ustawowej liczby posłów głosujących (co jest zasadą) lub od ustawowej liczby posłów

  Czyli tak? Ktoś wie?
  Większość 3/5 w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

 30. izaluka pisze:

  @anoX
  Wielkie dzięki 🙂

 31. izaluka pisze:

  @All
  – Propozycja pana prezydenta nie była uzgodniona z PiS, to jego własna inicjatywa, nie mówimy jej nie. Dopiero, gdy prezydent podpisze ustawę o KRS, będziemy negocjować poprawkę, o której mówił – podała w krótkim komunikacie dla dziennikarzy rzecznik PiS Beata Mazurek.

  https://dorzeczy.pl/35977/Rzecznik-PiS-Dopiero-gdy-prezydent-podpisze-ustawe-o-KRS-bedziemy-negocjowac-jego-poprawke.html

 32. izaluka pisze:

  Zawsze z wielkim szacunkiem się odnosimy do prezydenta – powiedział dziennikarzom Jarosław Kaczyński, pytany o dzisiejsze wystąpienie Andrzeja Dudy. Nie chciał udzielić szerszego komentarza na ten temat, zaznaczył również, że „nie ma powodu do organizowania konferencji”.
  https://dorzeczy.pl/kraj/35982/Oswiadczenie-prezydenta-Jest-komentarz-prezesa-PiS.html

 33. E.B pisze:

  Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował na Twitterze po spotkaniu Andrzeja Dudy z marszałkami Sejmu i Senatu, iż „prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie”. „Poprawki do ustawy o SN zwiększą kompetencje Prezydenta RP” – dodał.

  https://dorzeczy.pl/kraj/35999/Nowe-ustalenia-po-spotkaniu-prezydenta-i-marszalkow-Prezydenckie-zmiany-do-ustawy-o-KRS-wejda-w-zycie.html

 34. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  18 lipca 2017 o 20:46

  #Członek Trybunału Stanu Robert Majka apeluje…[..]#

  Szefowa TS i SN gersdorf, najwyższa kasta w wyższej kaście, wpierw musiałaby sama sobie odebrać immunitet, a następnie sama siebie wsadzić do ciupy.
  Tak to jest zorganizowane.
  Projekt nowego ustroju sądów przewiduje ciało dyscyplinarne.
  Wtedy będzie prościej i szybciej uciąć łeb hydrze.

 35. piko pisze:

  @tadeusz_k
  Pewnie będzie prościej ale czy mówiąc o patologiach w sądownictwie nie należało pokazać publicznie jak ryba cuchnie od głowy? Taki argument powinien być przedstawiony. Mówi się o sędziach co ukradli jakiegoś pendrajwa a nie pokazuje się sprawy o takim kalibrze?

  DLACZEGO?

 36. @piko
  Nie mogę, słuchałem w radio wystapienia sprawozdawcy a potem prezes SN, To wystapienie było przerywane jakimis okrzykami, których treści nie słyszałem. Z kontekstu wynika niezbicie, że nie przerywała opozycja.
  Niezależnie od oceny osobistej szacunek dla miejsca i urzedu wymaga by wystapienia Pierwszego Prezesa SN nie przerywać wrzaskiem, kto tego nie rozumie jest chamem.

  Potem udałem sie do swoich zajęc.

 37. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  #Mówi się o sędziach co ukradli jakiegoś pendrajwa a nie pokazuje się sprawy o takim kalibrze?#
  /
  Czytałem gdzieś n/t tego przekrętu gersdorf (ok. mc. temu-króciutka info. o poświadczeniu nieprawdy), ale nie pomnę gdzie. Trzeba będzie poszukać w google.
  No, jest to horrendum.

 38. piko pisze:

  @błotosmętek

  „… czy jest ktos kto powstrzyma Jakobinów i zwykłych zadufanych w sobie chamów, nim doprowadzą nas do katastrofy.”

  Dzięki za odpowiedź.
  Z twoich komentarzy jednoznacznie wynika, że uważasz pisowców za jakobinów i zadufanych chamów, których działania prowadzą do katastrofy.

 39. Tadeusz_K pisze:

  @robin
  1.Kolejna ustawka, na którą i pisiaczki się łapią,
  2.Duda w parę godzin po „debacie” napisał kilku punktową nowelizację do prawa o KRS-ie.
  //
  -chromolisz jak zwykle.
  ad.1.
  Występuje dwa rodzaje ustawek:
  ustawka pisowska– czyli opracowanie koncepcji działania, która dokonuje się tu w Polsce według kompetencji i prerogatyw jakie otrzymał PiS od wyborców. To jest normalne, naturalne działanie i to wykorzystuje PiS.

  ustawka targowicka – czyli instrukcje, scenariusze, dźganie ostrogami felfebli PO i kropkowanej biedronki przez berlińskich i brukselskich urzędasów.

  Tobie wyjątkowo podoba ci się toto ostatnie jako standard.
  Z Polską nie masz nic wspólnego, za wyjątkiem znajomości pisania w j. polskim.
  ad.2.
  nie kilka punktów, a jeden punkt, a drugi to tylko info.

  Pisać to co nieco umiesz, ale czytać ze zrozumieniem to już nie bardzo.

 40. @piko
  (…) Z twoich komentarzy jednoznacznie wynika, że uważasz pisowców za jakobinów i zadufanych chamów, których działania prowadzą do katastrofy.(…)

  Uściślam: Część pisowców,

  Reszta prawdziwa.

 41. Na marginesie, w sprawie najwiekszych pisowskich „radykałów” i rusofobów, polecam kontemplację ponizszejgo faktu:

  Kilka lat temu Trybunał Konstytucyjny w RFN odmówił delegalizacji NPD, ponieważ w jej władzach było ZA DUŻÓ AGENTÓW Urzędu Ochrony Konstytucji (tak to chyba sie tam nazywa)

 42. @IZALUKA
  Z kosmosu troche fraza, ale ja jestem powiedzmy na wakacjach. PT od poczatku (z przyzwyczajenia do takiej formy) traktuje jako komunikator i Journal. Z takiej pozycji napisze ze bardziej olewajacej czytelnikow notki to dawno nie widzialem (przepraszam za ostry ton). Powinno byc, choc w zarysie opisane wydarzenie, ktorego dotyczy tytul, a tak – jaki Kukiz?

  pozdrawiam wszystkich

 43. @robert

  Wstawię się za Autorką.
  To żadna notka ale zagajenie dyskusji na gorący temat.
  Tez potrzebne…

 44. izaluka pisze:

  @ebns24 18 lipca 2017 o 22:01
  Niewątpliwie masz sporo racji.

 45. Tadeusz_K pisze:

  @robertzjamajki
  19 lipca 2017 o 11:52
  Z takiej pozycji napisze ze bardziej olewajacej czytelnikow notki to dawno nie widzialem
  /
  Zbyt ostra ocena -tak myślę.
  To był impuls chwili zrozumiały dla nas wszystkich (Polaków).
  Forma przed treścią jest ważna, czy treść nie zważająca na formę?
  ps.
  Czuję się pozdrowiony- dzięki.
  Wzajemnie odpozdrawiam i życzę miłego, zasłużonego odpoczynku.
  Zastanawiam się czy posłowie na niego zasłużą.

 46. izaluka pisze:

  @robertzjamajki
  Przesadzasz 🙂 Zwykle mam tendencję do bardzo rozbudowanych notek. Ta rzeczywiście jest wyjątkowo krótka, ale założyłam, że debatę sejmową na temat jednej z najważniejszej dla Polski i Polaków ustawy raczej większość z nas śledzi na bieżąco i wie o co chodzi. Nie miało to nic wspólnego z olewaniem kogokolwiek.

 47. izaluka pisze:

  Błotosmętek 19 lipca 2017 o 12:11

  🙂 dokładnie tak

 48. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  „To był impuls chwili zrozumiały dla nas wszystkich (Polaków).”
  Właśnie tak 🙂

 49. cisza1 pisze:

  @robertzjamajki
  Miłych wakacji 🙂
  Notka skromna ale „bombowa”!

 50. cisza1 pisze:

  @izaluka

  Każdy problem, tym bardziej im bardziej trudny i ważny dobrze jest przespać 🙂
  Tak zrobiłam. Jestem spokojna a projekt prezydenta uważam za dobry.
  W razie trudności z zebraniem 3/5 głosów wybór sędziów potrwa długo ale będzie musiał być dokonany.
  Niech PIS szuka sprzymierzeńców i niech przesieje kandydatów bez pospiechu.
  Pozdrawiam

 51. izaluka pisze:

  @cisza1
  Jestem nadal sceptyczna, ale zobaczymy. Obyś to Ty miała rację w swojej ocenie projektu Prezydenta.

  Pozdrawiam również

 52. izaluka pisze:

  Koń by się uśmiał – już po „konferencji” 😀

 53. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  #Jestem nadal sceptyczna, ale zobaczymy.#
  /
  To było wiadome od początku, że prezydent rzucił perły przed wieprze-oglądam obrazki tego stada..
  Może częśc tego stada ochłonie, choćby w części, ale nie jest to satysfakcjonujące.
  Idzie w tym kierunku, że im bardziej oddalasz się od wściekłego psa, to tym bardziej cię on atakuje.
  /
  A do @robertzjamajki -napisz wiersz – albo coś w innej formie- jak powstają dzisiaj polskie zombi. Bardzo ciekawe zjawisko występuje jak to wyłażą one z ziemi jak w tym filmie.
  Puste oczodoły, puste słowa, pusty mózg, cybernetyczne (brukselsko-berlińskie) porusznie ciała.
  Ja jestem „techniczny”, kotłuje mi się to wszystko, słowa prześcigują słowa i sens ucieka.
  Z przyjemnością zobaczyłbym interpretację poety- z Szacunkiem, T_K.

 54. Tadeusz_K pisze:

  Mieliśmy w naszej historii powstań wiele.
  /
  Dzisiaj schetyna i rumulesku zwanym cPetru z kropkowanej (kamyszek też plącze się im tam gdzieś pod nogami) ogłaszają powstanie ZOMBI, inaczej :powstanie żywych trupów.
  Kto jeszcze z żywych (lub mniemających, że żyją) dołączy się do ZOMBI?

 55. Tadeusz_K pisze:

  Jak słucham tej najwyższej kasty
  w wyższej kaście w osobniczce zwanej gerdorsf (trudne to czysto polskie nazwisko) to zatanawiam się:
  -jak to możliwe jest, że jeszcze wśród tych jelit nie przewracają się osobnikom jelita.
  Tzn.- dlaczego jeszcze nie dostali skrętu elyt? (na wsi mówią prosto:kiszek).
  -dlaczego?
  Normalnemu człowiekowi zbiera się normalnie na wymioty.- -i to bez żadnej przesady.

 56. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Trudno powiedzieć, kto jeszcze dołączy, to się okaże wkrótce zapewne. Póki co P.Kukiz powiedział, że jego klub zgłosił kilka, czy kilkanaście (nie pamiętam) poprawek do procedowanej obecnie ustawy o SN i stwierdził, że jeśli nie zostaną uwzględnione, to Kukiz15 nie poprze ustawy w Sejmie.

 57. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  W sumie to i tak ogólnie wyobrażałem sobie rozpoczęcie reformy sądownictwa.
  Praktycznie jest to bój ostatni międzynarodówki w Polsce..
  Reformatorzy muszą chyba zwołać pospolite ruszenie reformatorów w W-wie.

 58. Tadeusz_K pisze:

  PISIAKI
  Mam kosę i młotek.
  Chcę przekuć stopkę kosy.
  Poszukuję kowadła!
  /
  1.Pisowskie Kowadło, konstrukcji z okresu samorządowej kampanii wyborczej, nie nadaje się do użytku-pisiaki.-Sorki prezesie JK.
  /
  2. Pisiaki i prezes, czy wy se’ dumacie , że Ruch Kontroli Wyborów znowu załatwi/odwali za was wszystko/całą robotę?- pisiaki? (w mojej obłasti’ nie było żadnych waszych działań-pisiaki!)
  3. reforma sądownictwa, bastionu wszelakiego gniazda gadów, glizd i pasożytów. Bardzo trudna!, niezbędna! i koniecznie natychmiastowa!- a wy co?-pisiaki?-spadnie wam ona z nieba?

  Do roboty pisiaki!
  Za co wy pożytkujecie moje podatki, oczekiwania i wieloletnie poparcie- pisiaki!
  Pawian timmermans złazi z drzewa, zaraz wam pokaże tylne lustro.
  I bez względu, czy reformę zrobicie szybko, czy wolnej, czy jeszcze wolniej to różowe lustro wam pokaże.
  Więc w czym rzecz?
  /

 59. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Zdradzisz tajemnicę, jak uzyskałeś czerwony tekst w swoim komentarzu?

 60. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  #Ciekawe do czego jeszcze się posuną.#
  Normalni ludzie, Polacy, nie są w stanie dokładnie tego przewidzieć.
  Scenarzyści dla feltfebli PO i en z kropką znajdują się w Tavistocku poprzez via Berlin_viaBruksela.
  To osobnicy o specjalnej, zrobotyzowanej mentalności.

 61. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Ooooo, świetna mapka i niestety prawdziwa, jak diabli.

 62. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  #Zdradzisz tajemnicę, jak uzyskałeś czerwony tekst w swoim komentarzu?#
  Nie zdradzę ci @Izaluka…. bo….. ja sam tego nie wiem.
  Nohood obdarzył mnie przypadkowo rangą adminem (chwilowo) i tylko oni mają ten atrybut/dostęp..
  Tkwi to gdzieś głęboko w kodzie aplikacji zwanej WordPress.
  Myślę nad tym, ale myślę, że nic nie wymyślę-to są wielkie tysiące tracków/wierszy kodu.
  Ponadto dawca/właściciel aplikacji/technologii zablokował kody hasłem do których nie ma dostępu, nawet adminom platformy takiej jak nasza PT.
  Tak więc na tę chwilę nic ci nie pomogę, a jak się dowiem, to powiem.
  /
  A tak przy okazji:
  było wiele razy poruszane, aby w lewej kolumnie przy tytule notki pojawiło się imię/nazwa autora.
  Proponuję, aby każdy autor w tytule Wpisu zakończył go swoim godłem/nickiem/imieniem. Załatwi to problem pomijając bezprzedmiotowe poszukiwanie kodu, czy też pisanie dodatkowych instrukcj/kodu tym rządzących.
  Popatrz na mój wpis: „Wpis_Eksperymentalny-okno komentarzy__Tadeusz_K.”.
  Moim zadaniem było załatwić Okno_Komentarza, aby był dostęp do Caption/przycisku „Opublikuj” przy długich komentach.
  To załatwiłem.
  Moja rola skończyła się i czekam na oddanie klucza admina.
  A wtedy tak jak ty nie będę mógł pisać kolorami i innymi formatami.
  🙁

 63. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  Ja jestem politechnicznym mlotkiem, takwięc muszę jeszcze doprecyzować.
  Otóż kolorem w komentach na wielu portalach (tu nie) rządzą proste instrukcje np. :
  1.alt;font color=”red”gt;TEKST alt;/fontgt;
  2.alt;span style=”color: blue”gt;TEKSTalt;/spangt;

  „alt;”- nawias lewy ostry
  „gt;”- nawias prawy ostry

  Tu one nie są dostępne dla szeregowych komentatorów.
  🙁

 64. Tadeusz_K pisze:

  Tu króluje span style-ad.2:
  TEKST_TEKST
  A ponadto:
  jesli chcesz wiedzieć jak ktoś i coś napisał w komencie (czy gdziekolwiek) zrób tak:
  1. zaznacz myszką tekst/obiekt
  2. na zaznaczonym tekście/obiekcie prawy przycisk klik i wybierz „Zbadaj”
  3. najedź myszką na otwarty podświetlony na niebiesko wiersz i wybierz Edit HTML
  4. skopiuj do Worda i manipuluj kodem.

 65. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Kolorki są fajne, ale da się bez nich żyć 🙂
  Najważniejsze jest to co zrobiłeś, czyli naprawa okna komentarza – gratuluję i dziękuję. Dzielenie komentarzy było wyjątkowo umęczliwe.

  Twój pomysł dodawania do tytułu notki własnego nicka jest doskonały i jednocześnie tak oczywisty, że aż się dziwię, że też na to nie wpadłam 🙂 Już dopisałam swój nick do tej notki.

 66. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  Dzięki.
  Najtrudniejsze są proste rozwiązania.
  A Pan Bóg stworzył Wszechswiat jeszcze prościej i w tym zawiera się trudność w jego (znaczy Wszechświata) zrozumieniu.
  Im rzeczy prostsze, tym trudniejsze.
  🙂 🙂

 67. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  🙂 lubię Cię 🙂

 68. Tadeusz_K pisze:

  OK, dzięki- i wzajemnie.
  Resztę pytań (dotyczy każdego) proszę kierować na mój wpis :„Wpis_Eksperymentalny-okno komentarzy__Tadeusz_K.”,
  aby nie zaśmiecać twojego tu ważnego wpisu.
  🙂

 69. izaluka pisze:

  Zanim nasz Kolega @Wawel umieści tutaj (mam nadzieję) swoją aktualną notkę daję link do niej na żółtym: http://wawel.salon24.pl/794829,tesc-prezydenta-3-5-zamach-stanu-wrog-wewnetrzny-staszic-i-estera
  Niewybaczalne byłoby ją przeoczyć.

 70. Tadeusz_K pisze:

  #Niewybaczalne byłoby ją przeoczyć.#
  -Istotnie.
  Ale…
  Do tej pory był „lans”, że AD jest notariuszem JK.
  Teraz, że AD jest notariuszem żony swej.
  W cybernetyce nazywa się to chyba dodatnie sprzężenie zwrotne.
  A wtedy…a wtedy można rozbić sobie głowę o ścianę.

 71. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Za chwilę J. Kaczyński w TVPinfo http://www.tvp.info/12274096/tvpinfo

 72. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  To prawda, co piszesz, ale brat prezydentowej Jakub Kornhauser jest jednym z sygnatariuszy listu otwartego do Prezydenta wzywającego go do zawetowania wszystkich trzech ustaw: http://natemat.pl/212817,jakub-kornhauser-i-inni-ludzie-kultury-apeluja-do-prezydenta-nie-ma-naszej-zgody-na-zamach-stanu
  Przepraszam za źródło, ale w „naszej” prasie nie ma na ten temat ani słowa, a list został opublikowany w gów…nej.

 73. izaluka pisze:

  A, przeoczyłam, dzięki za instrukcję, ale nie sądzę, abym dała radę – to zresztą drobiazg, można się obejść bez kolorków 🙂

 74. izaluka pisze:

  Prezydent poddawany naciskom rodziny. Do dupy (sorry) z takim czymś.

 75. anoX pisze:

  wczoraj mialem watpliwosci. Dzis mam ich mniej.

  Dlatego chcialbym wrocic jednak do pytania postawionego przez szanowna Gospodynie niniejszego bloga.

  „No i jak się Wam podoba ..”

  Zapewne wielu ogladlo wczorajsze pozno wieczorne posiedzenie sejmu.

  Dla pelnego obrazu prosze zajrzec tu

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp# (wybrac posiedzenie Komisji Sprawiedliwosci

  lub bezposrednio tu

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=9AE4D1E332AF07E0C125816200674822#

  i zobaczyc co agentura wyprawia.

  Z kierunkiem odnowy panstwa i ocena wczorajszego wystapienia A. Dudy zgadzam sie na ta chwile z:

  https://youtu.be/MCBKDsQY7E0

  Warto wysluchac conajmnie pierwsza polowe

 76. izaluka pisze:

  @anoX
  Hucpę w komisji oglądałam, a teraz oglądam filmik. No cóż, chyba jednak moje wczorajsze zdenerwowanie ma swoje uzasadnienie. Coraz bardziej jestem o tym przekonana.
  Podam jeszcze raz link do notki @Wawela: http://wawel.salon24.pl/794829,tesc-prezydenta-3-5-zamach-stanu-wrog-wewnetrzny-staszic-i-estera

  Ta rozmowa z filmiku + info z notki = nie wygląda to wszystko dobrze. A jeszcze dodałabym wczorajszy wybuch J.K. Co prawda jest on tłumaczony przelaniem się czary goryczy z powodu powoływania się sprzedajnej opozycji na znienawidzonego przecież przez nią śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego po to by dokopać J.K, to jednak ja od początku jestem zdania, że na puszczenie nerwów J.K miało wpływ oświadczenie A.D., które wcale, jak niektórzy sądzą, nie było uzgodnione z PISem i J.K. w szczególności. Uważam, że prawdą jest to co mówił J.K., że o oświadczeniu A.D. nic wcześniej nie wiedział.

  Słucham dalej.

 77. izaluka pisze:

  @Błotosmętek
  Dzięki. Tak, tylko modlitwa za tych pacanów może im pomóc.

 78. izaluka pisze:

  O matko, przełączyłam się na chwilę do komisji sejmowej. Przecież za chwilę pobiją Piotrowicza.

 79. E.B pisze:

  Izaluka

  @Wawel oświetlił scenę. Jest tak jak napisał. Kiedyś Hiszpanie się ich pozbyli. Nie wiem, czy znajdziemy siłę, żeby zrzucić ten garb. Ale jeśli nie zrzucimy to nas zniszczą, tak jak po 1989 roku. Nie mamy wyjścia, ale to jest prawdziwa wojna.

 80. izaluka pisze:

  Tak @ebns24 to jest wojna, a pan Prezydent… szkoda słów.

 81. izaluka pisze:

  Nie wiem, czy słuchasz TVP Info? Opozycja umawia się na jutro na blokowanie obrad w Sejmie.

 82. E.B pisze:

  Będą też pod Pałacem Prezydenckim wieczorem. Żądają od Dudy, żeby zawetował, tak jak obiecał. Prezydent ma niełatwą sytuację. Można mu współczuć. Ma naciski z zewnątrz i wewnątrz, nawet bardzo blisko.
  Boję się tylko, żeby komuś nie puściły nerwy, bo napięcie jest wielkie, a wariatów nie brakuje. Szczują Polaków na PiS, ale może to już nie działa. Może ludzie wreszcie otrzeźwieli. Chociaż mam też w rodzinie zatwardziałych anty pisowców, ale ci nie będą do nikogo strzelać.
  Jutro też będzie gorąco. Uff…

 83. izaluka pisze:

  @ebns24
  Duda powiedział, że zawetuje, jeśli nie zostanie uwzględniona (uchwalona) jego poprawka. Rozumiem, że poprawka jest lub jutro będzie, uchwalona. Opozycja, jak widać i co było do przewidzenia, jest zdeterminowana. Oświadczenie Prezydenta jeszcze ją ośmieliło. Nie wiem czym się to skończy. Jedyna nadzieja w opiece Boskiej. To są ludzie nienormalni i gotowi na wszystko.

 84. (…) To są ludzie nienormalni i gotowi na wszystko.(…)

  Zgoda, a wśród nich poseł Piotrowicz, który daje 15 minut na ponad 100 stron poprawek i minute na wypowiedź na Komisji, która zwołuje po kikunastu godzinach obrad
  To jest tworzenie prawa?
  To juz lepiej po prostu za mordę…. Tylko wtedy Unia zabierze pieniążki i „suweren” sie zbiesi…

 85. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  „Oświadczenie Prezydenta jeszcze ją ośmieliło.”
  /
  -Fakt.
  Zamysł może był dobry, ale okazał się rzuceniem pereł przed wieprze.
  Był/jest propozycją dla ludzi rozumnych, Polaków, patriotów, a nie dla targowicy zewnętrznej utrzymanki.
  Zresztą wiadome jest od dawna, że dla opozycji targowickiej ma być tylko tak jak było.
  W kontekście tego paradygmatu totalnych rozumiem tych, którzy ruch prezydenta uważają za zdradę.

 86. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  Dodam jeszcze jedną refleksję n/t ruchu PAD – parametr 3/5.

  Prezydent będzie teraz musiał aktywnie działać, aby ten parametr uzyskać.
  Jeśli nie wykaże stosownych i efektywnych działań w tym kierunku zostanie zaszufladkowany jako zdrajca.
  Tym to samym podjął się dużej odpowiedzialności w procesie reformy sądownictwa.
  Wyborcy tego nie zapomną, gdy reforma spali na panewce, gdy w targach i przetargach
  około_parametrowych zostanie zagubiona idea reformy.

 87. piko pisze:

  @izaluka

  nijaki błotosmętek udaje głupa. Wygląda jakby nie rozumiał na czym polega obstrukcja totalnej opozycji w Sejmie.
  Opozycja złożyła ponad 1300 poprawek nie po to, żeby coś zmienić, ale po to aby przedłużyć proces legislacyjny i przy okazji narobić awantury w mediach.

  W ramach działań medialnych było:
  – wyrywanie mikrofonu
  – wyrywani Przewodniczącemu notatek i wyrzucanie ich do góry
  – gaszenie co jakiś czas światła na sali (Gajewska)
  – obrażanie posłów pisu
  – okupowanie stółu przewodniczącego
  – dociskanie nim od ściany członków prezydium Komisji.
  – zagłuszanie poleceń przewodniczącego
  – blokowano prac

  A posłanka Pawłowicz to jest jeden z niewielu w pisie posłów z „jajami”. Plucie na nią przez różne kanalie tylko o niej dobrze świadczy.

 88. izaluka pisze:

  @Błotosmętek
  Naprawdę uważasz, że 1300 poprawek zgłoszonych przez totalną opozycję miało na celu udoskonalenie procedowanej ustawy? Nie wierzę 😀

  PIS wygrał wybory, ponieważ w swoim programie m.in. miał radykalną reformę ciężko chorego sądownictwa. Ma w Parlamencie większość, która pozwala mu rządzić samodzielnie. Przedłużanie obrad, szczegółowe omawianie poprawek opozycji, poza odsunięciem w czasie uchwalenia ustawy, niczego i tak by nie zmieniło. Arytmetyki nie da się oszukać.

  „To juz lepiej po prostu za mordę…”
  Póki co, to opozycja wywołuje burdy i działa obstrukcyjnie. Zresztą Ty to wszystko przecież wiesz 🙂

 89. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Prezydent jest człowiekiem inteligentnym i wie doskonale, przed kim rzuca swoje perły. A więc … DOKONAŁ zdrady. Mojego głosu na pewno już nie otrzyma. Dzięki tej jego zdradzie głęboka reforma sądownictwa nie będzie możliwa.

  Pozostają pytania, czym został przekonany/zaszantażowany i dokładnie przez kogo, że zdecydował się na taki krok. Mam podejrzenia, że może chodzić o wydarzenia około 10 kwietnia 2010. Na pewno było to coś „grubego”. Chyba, że od początku takie było jego zadanie, które po prostu realizuje. Na razie skłaniam się jednak ku temu, że to pierwsze.

 90. izaluka pisze:

  @Piko
  Wiem 😀

  Oglądałam to, co działo się w Sejmie i w Komisji. Miałam poważne obawy, czy nie posuną się do czynnej napaści na przewodniczącego i posłów PISu. Wyglądało to wszystko, jak rozróba w saloonie na Dzikim Zachodzie. Mówienie o braniu przez PIS „za mordę” opozycji, wobec jej gangsterskich poczynań, jest tylko przejawem złej woli.

  Najlepszą rekomendacją dla każdego posła jest plucie na niego przez „różne kanalie” 😀

 91. @piko @izaluka

  Okulary radzę kupić…

  Przeciąganie takiej ustawy przez sejm w 3 dni to hańba,
  głosowanie poprawek en bloc takoż,
  poseł Piotrowicz zasługuje, co najmniej na to, by mu reki nie podawać

  I żaden bełkot o „totalnej opozycji” nie zmeni tych elementarnych faktów.

  PiS niszczy Sejm i dobre obyczaje , wszyscy za to drogo zapłacimy…

  (…) PIS wygrał wybory, ponieważ w swoim programie m.in. miał radykalną reformę ciężko chorego sądownictwa. Ma w Parlamencie większość, która pozwala mu rządzić samodzielnie
  (…)

  Widzę, że uwierzyliście juz we własna propagandę, więc przypomne, że PiS dostał samodzielne rzady jedynie dzięki komusttom z Partii Razem

  jeszcze raz OKULARY!!!!

 92. piko pisze:

  @błotosmetek
  Tak, tak, a jak rycerzowi głowę odrąbano to bił się ze 20, minut a potem jeszcze szedł parę kilometrów.

  ps.
  Ty masz jakiś sklep z okularami? I co, kiepsko idzie?

 93. izaluka pisze:

  @Błotosmętek
  Polecę Sowińcem – Eee

 94. izaluka pisze:

  III czytanie projektu ustawy o SN właśnie się zaczęło

 95. @izaluka

  No i co te skany maja pokazać? Oprócz podkreslonych punktów natury gramatycznej są niepodkreślone poprawki merytoryczne, (co do których wartości nie zamierzam się wypowiadać.)

  BTW: podkreslona jest zamiana „albo” na „lub”
  Jeżeli podkreślajacy nie rozumie róznicy, powinien niezwłocznie złożyc mandat, o ile jest posłem, i poświęcić się uzupełnieniu wykształcenia.

 96. izaluka pisze:

  Kukiz złapał wiatr w żagle, cbdo

 97. Tadeusz_K pisze:

  @Błotosmętek
  BTW: podkreslona jest zamiana „albo” na „lub”
  /
  Gorzej byłoby gdyby „lub” zostało zamienione na „i”.
  Albo jeszcze lepsza zmiana: „i” na „lub” jak to uczynili „mędrcy” PO podczas manipulacji z TS.

  1. „Albo”

  2.”Lub”

  „Albo”-wyklucza tę samą inicjatywę jednocześnie dwóm różnym podmiotom

  To jest o wiele mniejszy błąd niźli zamienić „i=oraz” na „lub”. 🙂

 98. piko pisze:

  Mam otwarte okno i słyszę od jakiś 10 minut głuche tubalne szczekanie. Myślałem, że ktoś psa dręczy. Okazuje się, że to pod Sejmem jakaś banda ujada. Znaczy się przegłosowano ustawę o SN.

  Podziwiam tego zapiewajłę. Przez kilka ładnych minut nadawać jedno słowo „hańba” (przez tubę) to trzeba mieć zaparcie.

  O, a teraz krzyczy „ja pierniczę”.

  Jest tych debili do wynajęcia pod dostatkiem. Są też osobniki bardzo mocno zaczadzone.

 99. @Tadeusz_K

  Ładne tabelki, acz zbyteczne.

  Jest oczywiście wiele gorszych błędów; np można poprawki do ustawy pogrupować wedle ostatniej litery i głosować blokami, taki pomysł p Piotrowiczowi (tfu!!) podsuwam, gdyby mu brakło konceptu.

  Jak widać jako spec od „mokrej roboty” sprawdza sie znakomicie i, jak każdy taki spec, po wykorzystaniu, prędzej czy później, zostanie rzucony na pożarcie. Dostanie na co zasłużył, a pewnie nawet dużó więcej, jak to zwykle w czasie vendetty bywa.

  Krótko mówiąc, cele nie usprawiedliwiaja srodków i PiS idzie ku przepaści, nas za soba ciągnąc. Pozostała nam jedynie Opieka Boska.

 100. Tadeusz_K pisze:

  @Izaluka
  Rozważając przekrój głosowania nad ust. o SN w kontekście parametru 3/5 umyka mi optymizm.

  /

 101. Tadeusz_K pisze:

  @Błotosmętek

  Ładne tabelki, acz zbyteczne.
  /
  W kontekście twoich słów :
  BTW: podkreslona jest zamiana „albo” na „lub”
  Jeżeli podkreślajacy nie rozumie róznicy, powinien niezwłocznie złożyc mandat, o ile jest posłem, i poświęcić się uzupełnieniu wykształcenia.

  -uznałem, że jednak nie są zbyteczne.

  Resztę tez w 15-27 pomijam.

 102. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  „Myślałem, że ktoś psa dręczy. Okazuje się, że to pod Sejmem jakaś banda ujada.”
  /
  Wataha przeskoczyła dwa ogniwa ewolucji i rzęzi ludzkim głosem-ot co.

 103. izaluka pisze:

  @Tadeusz_K
  Niestety, Duda stanął ramię w ramię z Targowicą.

 104. Tadeusz_K pisze:

  A gdzie się podziało 3 posłów PiS?
  Czyżby ugrzęźli w toalecie?, czy też przy kieliszku w barze?
  No, no, no….

 105. izaluka pisze:

  Totalniacy gimnastykują się na leżąco przy barierkach pod Sejmem. Zamiast pójść na siłownię i płacić, ćwiczą na świeżym powietrzu za darmochę 😀

 106. (…) Niestety, Duda stanął ramię w ramię z Targowicą. (…)

  No, a nie mówiłem! Rewolucja się zaostrzai. Czyżby Konwent wkrótce zamierzał ściąć Króla?

 107. piko pisze:

  @tadeusz_k

  Mam nadzieję, że z tego całego zamieszania wyniknie chociaż jedna korzyść. Pani Gersdorf straci immunitet i zainteresuje się nią sąd w sprawie poświadczenia nieprawdy (sprawa Aegon), sprawa jakiś przewałów opisana na 3obieg.pl oraz izba skarbowa która sprawdzi jej majątek na zgodność z deklaracjami o dochodach

  ps.
  Ciekawe kiedy błotosmętek rusza do Częstochowy? Wieczorne pacierze mogą nie pomóc.

 108. (…) Ciekawe kiedy błotosmętek rusza do Częstochowy? Wieczorne pacierze mogą nie pomóc.(…)

  Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa…

 109. E.B pisze:

  @Błotosmętek

  Nie żałuje się róż, gdy lasy płoną.

  A tu mniej więcej z taką sytuacją mamy do czynienia. Nie da się inaczej odsunąć tych szkodników. I mam nadzieję, że odpowiedzą za swoje przekręty, wszyscy, którzy sprzeniewierzyli się prawu, uczciwości, działali na szkodę państwa i ludzi.
  Białe rękawiczki nie zawsze są wskazane. Do ludzi odpowiedniego formatu trzeba stosować właściwe metody.
  Ciekawi mnie jak dalej będzie działał Prezydent. Jeszcze nie oceniam, bo mam za mało danych.
  Ale jeśli nie uda się wybrać nowych sędziów przez 3/5, to będzie to wina Prezydenta. Coś się za tym kryje.

 110. (…) Nie żałuje się róż, gdy lasy płoną.(…)

  Ulubiona maksyma wszystkich bandytów u władzy. Gratuluję!!
  Nigdy jednak nie wiadomo, kto będzie następną „różą”

 111. E.B pisze:

  @Błotosmetek

  Czego właściwie oczekujesz? Jak PiS ma według Ciebie odsunąć tych szkodników od wpływu na państwo i życie obywateli? A może źle robi, że chce ich odsunąć?

 112. (…) Czego właściwie oczekujesz? Jak PiS ma według Ciebie odsunąć tych szkodników od wpływu na państwo i życie obywateli? (…)

  Naprawiając instytucje a nie niszcząc je obsadzając swoimi ludźmi. Nie uprawiać kłamliwej propagandy, nie naginać absurdalnie prawa i porzucić jakobińska retorykę.

  Np nie procedowac ważnych ustaw w 3 dni i nie odrzucać, z zasady wszystkich poprawek opozycji

  Nie pieprzyc o woli suwerena, który jakoby dał carte blanche każdemu idiocie, który przypadkiem dostał sie do Sejmu.
  Nota bene, mniej demagogiczne jest twierdzenie, że większość była przeciwna rządom PiS.

  Nie robic wroga z kazdego, kto w 100% procentach nie zgadza się z IK

  itp itp

  Generalnie: różnioć sie czyms od PO, a na razie w poziomie kłamstwa i pogardy dla opozycji (może czasem w „lepszym celu”) PiS juz przegonił PO.

  Niezwykle zabawne ( a właściwie smutne) jest patzreć, jak ci co wrzeszczeli, że media za PO głównie przykładaja PiS, teraz gdy w rych mediach zasiedli robia dokładnie to samo (tzn wyłącznie zajmuja sie przykladaniem PO).

 113. E.B pisze:

  „Naprawiając instytucje a nie niszcząc je obsadzając swoimi ludźmi. ”

  Właśnie naprawia. Dlaczego ma je zniszczyć swoimi ludźmi? Zdecydowanie wolę ludzi z nadania PiS niż PO.

  „Np nie procedować ważnych ustaw w 3 dni i nie odrzucać, z zasady wszystkich poprawek opozycji”

  Owszem, jeżeli ma się do czynienia z poważnymi ludźmi. Opozycja nie ma na celu rozmawiać o naprawie instytucji państwa. Ona chce odsunąć PiS od władzy, żeby dalej móc kraść i żyć kosztem obywateli.
  Zostali potraktowani tak jak na to zasługują. Czy będziesz rozmawiał poważnie z kimś, kto tylko chce Ci dokopać?

  „Nie pieprzyc o woli suwerena, który jakoby dał carte blanche każdemu idiocie, który przypadkiem dostał sie do Sejmu.”

  Posłowie są różni. Ale prawdą jest, że to PiS wygrał wybory, więc ma mandat suwerena.
  O udziale suwerena w życiu państwa, nie tylko w czasie wyborów, można rozmawiać. Nowa konstytucja powinna to uwzględniać. Ale obywatele mają nie tylko prawa, mają też obowiązki. I tu potrzeba dłuższej edukacji.

  „Nie robic wroga z kazdego, kto w 100% procentach nie zgadza się z IK”

  Tu się zgadzam, jeśli ma coś do powiedzenia.

  Ja też krytycznie oceniam publiczne media.

 114. E.B pisze:

  „na razie w poziomie kłamstwa i pogardy dla opozycji (może czasem w „lepszym celu”) PiS juz przegonił PO.”

  To nie jest prawda. Dziwię, że tego nie widzisz.

 115. E.B pisze:

  errata: Dziwię się, że tego nie widzisz

 116. (…) Owszem, jeżeli ma się do czynienia z poważnymi ludźmi. Opozycja nie ma na celu rozmawiać o naprawie instytucji państwa. Ona chce odsunąć PiS od władzy, żeby dalej móc kraść i żyć kosztem obywateli.(…)

  Cała? Wszyscy jej posłowei? Z takim nastawieniem Sejm to tylko kosztowny kłopot . I tak zresztą PiS go traktuje.

  Kończę już, bo to nie ma sensu. Pożyjemy zobaczymy, jakie będą skutki takiej pogardy dla dobrych obyczajów.

  Na pożegnanie takie przypomnienei:

  (…) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (…)

 117. anoX pisze:

  „3/5” A. Dudy

  „analiza skutkow praktycznej realizacji nowej ustawy (w sprawie:SN itd) w kontekscie „3/5″ Dudy”

  Jesli ktos juz takowa czytal, to prosze o link.

  ps.: nalezy zauwazyc, ze na ta chwile „nasi” politycy i „nasi” dziennikarze w sprawie „3/5” nabrali wody w usta.
  Cisza. Tylko min. Warchol, Targalski i w czesci Ewa Stankiewicz, wypowiedzieli sie wyraznie.
  Czy Was to nie zastanawia?

  min. Warchol: https://wpolityce.pl/polityka/349740-nasz-wywiad-wiceminister-warchol-ultimatum-prezydenta-ws-35-nie-pomaga-a-wrecz-utrudnia-reforme-wymiaru-sprawiedliwosci

  pps.: Za co ponownie wsadzili do pierdla Rulewskiego? – bo kierunek dobry, jesli nie bardzo dobry. 🙂

 118. Tadeusz_K pisze:

  KOMUNIKAT

  Od dzisiaj, z upoważnienia Nohhod’a wklejam komunikat.
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu, aby przy Wpisie widniała sygnatura autora, wyjaśniam i proponuję:
  1.nie udaje mnie się znaleźć sposobu automatycznego wstawiania sygnatury autora Wpisu,
  2.w związku z powyższym proponuję, aby każdy zakańczał Tytuł Wpisu krótkim: „autor: Nick”.
  To wiele nie kosztuje, a zadowoli wielu..

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi