Czarna rozpacz mnie ogarnia

Powinienem się cieszyć, ba, skakać z radości. Ale nie mogę…Kurna, nie mogę. Obejrzałem w TVP Info fragment spotkania „opozycji” pod Sejmem. Zobaczyłem tyle, ile TV publiczna raczyła pokazać, gdyż nie posiadam TVN24 w swoich aktywach medialnych. Niemniej to co zobaczyłem wystarczyło. Jestem przerażony i zawstydzony. Jestem przerażony i zawstydzony (nie w imieniu!) na rzecz tych, […]

via Czarna rozpacz mnie ogarnia — MUZEUM TORTUR INTELEKTUALNYCH

You may also like...

25 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @Stary Wrocek
  Rozumiem Twoją rozpacz nad „elitą” opozycji .Mnie bardziej zastanawia poziom tej reszty zwabionej na elitarne popisy włodarzy opozycyjnych.
  Jakie zasady wyłaniania reprezentacji w tej grupie obowiązują , głupszy na czoło manifestacji – negatywna czy pozytywna, na czele stoją najmądrzejsi z tej grupy .
  Mam nadzieję , że jednak ta negatywna reprezentacja dominuje bo inaczej ………………………aż boli

 2. E.B pisze:

  Parę razy zajrzałam do TVNu, ale nie mogłam tego słuchać. Nie dało się. Pusty śmiech i rzeczywiście jakaś alternatywna rzeczywistość. Nie wiem kto ich popiera, bo normalni ludzie spacerują z dziećmi i zajmują się codziennym życiem tubylców. W Polsce panuje jakiś spokój, którego dawno nie było.Na ulicach widać spokojnych, zadowolonych ludzi, nawet nikt nigdzie nie pędzi, jak dawniej. Mogę powiedzieć, że Polska jest szczęśliwa, na miarę swoich możliwości.
  Oni są oderwani od rzeczywistości i bredzą. Takich bredni dawno nie słyszałam. Rzeczywiście żenada.

 3. piko pisze:

  Fajnie piszesz ale znowu źle. 🙂

  Po prostu nie widzisz istoty zjawiska. Ci „liderzy” to są marionetki sterowane zdalnie. Część jest sterowana na chama za pomocą sznureczków a część jest sterowana bezprzewodowo.

  Sznureczki chyba rozumiesz a bezprzewodowo oznacza że wdrukowano im poglądy, reakcje, zachowania i oni reagują automatycznie na pewne impulsy z otoczenia.

  Rozpacz faktycznie ogarnia, że specjalistom od propagandy i sterowania masami udało się również normalnym ludziom wdrukować poglądy, które stały się ich myśleniem. Próba krytyki czy nawet polemiki z takimi poglądami ich właściciele odbierają jako atak na osobę.

  Jest jeszcze gorzej, bo wdrukowano tym osobnikom NIENAWIŚĆ. Oni – liderzy i co gorsza ich postronni zwolennicy – po prostu nie muszą już mieć żadnych racjonalnych argumentów do obrony swoich racji. Oni maja nienawiść, pogardę dla przeciwnika politycznego i to wystarczy.

  Podsumowując – PO, Nowoczesna, KOD czy inni ubecy obywatelscy to jest V kolumna, targowica, partia zagranicy. Oni się wykluczyli ze społeczności politycznej. W normalnym kraju przywódcy tych ruchów po procesie przed Trybunałem Stanu powinni być powieszeni za zdradę.

 4. Włóczęga pisze:

  @piko
  „W normalnym kraju przywódcy tych ruchów po procesie …”

  W normalnym tak,u nas przed trybunałem nie staną,bo okażą się „papierami”od Szaginianów lub od geriatry wszak to w większości kwiat młodzieży.

 5. Tadeusz_K pisze:

  @Stary Wrocek
  #Przez prawie 2 lata nie byli w stanie zorganizować jakiegoś merytorycznego, eksperckiego wydarzenia#

  A po co mają organizować?
  A po co im jakiś program skoro mają go od lat dziesięciu-on jest constans.
  Oni chcą go tylko nadal realizować . Przecież schetyna mówi to otwartym tekstem. Realizacja tego programu została chwilowo (?) przerwana i to jest ich cały ból, a
  reforma sądownictwa uniemożliwia realizację programu targowicy pt. rabunek Polski..
  Realizacja programu wyborczego PiS uruchamia co rusz nowych niezadowolononych peowsko_pselowskich beneficjentów :
  – nauczyciele, którzy chcieliby nadal uczyć o pantofelku i amebie,
  – mafie gospodarcze,
  – esbeccy emeryci,
  – złodzieje i bandyci bo koniec z prawem, które jest uprzedzone wobec ofiar przestępstw,
  – zagraniczne podmioty drenujące Polskę,
  – wyższa kasta,
  – organizacje, których zdaniem jest odmóżdżanie społeczeństwa i dokonywanie społecznych podziałów.

  Tak więc targowicy (do realizacji programu) pozostaje tylko szybki import nachodźców. Czyli stworzyć warunki mętnej wody w której łatwo będzie ryby łowić (jak powiedział niegdyś lejba frank). Naszych rodzimych mącicieli jest jednak za mało i są znienawidzeni.
  Szczęście, że PiS zrozumiał o co chodzi w tym nachodźczym programie.

 6. Niestety, siły reżimu, który doprowadził do rewolucji nie sa w stanie jej zatrzymac.
  Ta rewolucja, bo to co wyczyniaja „hunwejbini” z PiS zaczyna przypominac każda rewolucję: bałagan, kłamliwa propaganda, bezustanny wrzask, „zaostrzanie walki klasowej”, musi zacząć pożerac „własne dzieci”, wredy dopiero może uda się ja zatrzymać. Niestety …..
  A potem „restauracja”: przyjmiemy najwięcej „imigrantów”, damy prawo adopcji i małżeństwa dla psów, kóz i robotów, „prawo” do aborcji do 6 miesiąca po urodzeniu a od 6 miesiąca prawo do „niedobrowolnej eutanazji”…..

 7. piko pisze:

  @błotosmętek

  Ty się dobrze czujesz … ?

 8. @piko
  Doskonale sie czuję, choć jak włączę jakiś „masowy przekazior” od razu gorzej.
  Tobie radziłbym wiekszy kontakt z rzeczywistością złapac….
  Radziłbym tez zastanowić się nad przypadkami Hiszpanii, Portugalii i Irlandii…
  Jedyna nasza „nadzieja” w imigrantach, ozywiście tych w Zachodniej Europie, choc to pocieszenie na krótka metę…

 9. Tadeusz_K pisze:

  @Błotosmęk
  #Doskonale sie czuję,#
  -Eee.
  Rozważ to jeszcze.
  Chyba, że mówisz kodem.

 10. E.B pisze:

  Ta rewolucja musi zacząć pożerać „własne dzieci”……

  No, właśnie. A pierwszym krokiem do tego jest rozhuśtanie emocji, na co liczą. Obudzenie nienawiści przez jawne, szydercze kłamstwa. Już się nie kamuflują, już się otwarcie ustawili po przeciwnej stronie Polski, którą chcą zniszczyć.
  Nigdy nikogo nie nienawidziłam, nawet jeśli był przeciwko mnie. Ale teraz budzą się we mnie demony, a to jest źle, bo kiedy emocje biorą górę, rozum ucieka.
  I o to im też chodzi. To jest zabieg socjologiczno-psychologiczny, sprowokowanie społeczeństwa do emocjonalnych działań, bo już przecież trudno wytrzymać tę jawną zdradę państwa, zawłaszczanie naszych symboli narodowych do swoich brudnych interesów. W czasach wojny byłaby na to tylko jedna rada. Ale nam nie wolno dać się sprowokować. Niech zadziała w końcu prawo, sprawiedliwa i karząca ręka Rzeczpospolitej.
  A sobie i innym, którzy też tak mają przypominam tę, jak widać wciąż aktualną „Modlitwę o wschodzie słońca” .

  .

 11. Marek Lipski pisze:

  Autorze,pozdrawiam, media zachodnie pokazały w telewizji i na youtube protesty opozycji w Polsce Z własnych kamer,Z własnym przekazem,atakującym nie tylko PiS ale reformy.Jak na ironię,atakują reformy w Polsce ,które są znane od wielu lat w EU zachodniej.Opozycja i media zachodnie grożą PiS poza jedną ustawą (zakaz odbierania dzieci) i jej wyborcom,.Powtarzam.PiS wprowadził przepisy prawne ,które są od lat(skopiował) w EU zachodniej.To jest początek wojny hybrydowej w Polsce do której są wykorzystywani mieszkańcy Polski,nawet gdy tylko posługują się językiem polskim.Polskim tekstem.Co mogą zrobić mieszkańcy Polski?Zbierać pieniądze,inwestować w siebie i rodzinę.dzieci(wykształcenie),kupować ziemię w Europie.Nie narzekać ,żyć w dyscyplinie wojskowej.Pokazać światu,że Polacy chcą wolności ale i zysków.Propagować Polskę ,jej mieszkańców a nie partie czy związki religijne.Uczyć się chińskiego oprócz angielskiego.Od 1 klasy szkoły podstawowej,Inwestować czas na naukę fizyki,chemii,matematyki,w szyfrowanie,w programowanie..Pozbyć się kompleksów poprzez zbieranie pieniędzy i fortuny.Sukcesów życzę dla autora ale i dla autorów i autorek.

 12. Tadeusz_K pisze:

  @Marek Lipski
  #na ironię,atakują reformy w Polsce ,które są znane od wielu lat w EU zachodniej.#
  Otóż to!, otóż to.
  Już conajmniej od czasów saskich ustalono u ościennych, że Polska nie ma kompetencji do samoreformowania się. Atrybut ten przynależny jeno Niemcom i Rosjanom..
  Koniecznie trzeba zlikwidować (zdelegalizować) ok. 60% organizacji pozarządowych wspomaganych przez struktury masońskie i przez ościennych.
  Wkleili nam „wtyczki Jetpack”-ot np. taką fundację Batorego.

 13. @ebns24
  (…) Nigdy nikogo nie nienawidziłam, nawet jeśli był przeciwko mnie. Ale teraz budzą się we mnie demony, a to jest źle, bo kiedy emocje biorą górę, rozum ucieka.(…)

  To trzeba rozum zatrzymać a demony wygnać….

 14. Trzmielka pisze:

  @piko

  Podoba mi się to „sterowanie bezprzewodowe” na określenie ludzi z wdrukowanymi poglądami i reakcjami! Obserwacja takiego zjawiska zawsze mnie zdumiewała, a teraz mam wyjaśnienie naukowe. Jak ktoś zacofany technicznie, to zdumiewają go nowoczesne wynalazki… 😉

 15. Trzmielka pisze:

  @ebns24

  Zdumiewa mnie też, jak głupie, „przeciwskuteczne” i wręcz groteskowe są poczynania tej, pożal się Boże, opozycji. Zamiast oburzenia odczuwam rozbawienie. I to mnie niepokoi, bo podejrzewam, że nie może być aż tak dobrze, jakieś niebezpieczeństwo pod tym musi się kryć. Tylko jakie? Czy „układ” może coś poważnego szykować w tajemnicy, za zasłoną dymną tej kabaretowej opozycji?

 16. piko pisze:

  @trzmielka

  No widzisz – Politechnika górą!

  Jest więcej takich określeń; podoba mi się na przykład – „skrawanie grubym wiórem”. W technologii to określenie na obróbkę zgrubną (np. na tokarce). Potem jest obróbka „wykańczająca”, precyzyjna na konkretny wymiar.

  Odnośnie działań propagandowych analogie same się narzucają.

  Pozdrawiam.

 17. Tadeusz_K pisze:

  @Trzmielka
  17:52
  #Zamiast oburzenia odczuwam rozbawienie. I to mnie niepokoi, …[..]#
  Te hucpy…
  Jest to nieprzyjemne, szkodliwe, przykre i za nasze/podatnika pieniądze.
  -Ale bez obawy.
  Kanwę tej podsejmowej hucpy stanowią:
  1.beneficjenci komuny (i ich rodziny) , którzy utracą paradoksalne przywileje,
  2.celebryci, twórcy dzieł typu klątwa i podobnych tzw. instalacji, oraz medialni bonzowie,
  3.genderyści,
  4.złodzieje,
  5.bandyci,
  6.mafie gospodarcze,
  7.wyższa kasta ( elyta’ III władzy,władzy zasadniczej),
  8.oraz specyficzna grupa wałęsiaków i frasyniuków.
  Tego ostatniego nie wiem gdzie zakwalifikować- czy do ad4, czy ad6.
  Czegoś boi się on śmiertelnie.
  Wszyscy ci z ad1-ad8 stanowią kakofonię indywidualnych interesów, a zarazem (jak wspomniałem) tworzą bezwiednie kanwę dla politycznych przedawczyków/targowiczan Polski jak: schetyni, cPetry. Ci ostatni zwęszyli padlinę i chcą na tej kanwie utkać swoje- i obce Polsce – interesy.
  No ilu ich może być tych od ad1 do ad8 wraz z rodzinami?
  Należy zauważyć i to, że wielu ściąganych jest do W-wy siłą (bez przekonania-oni na barykady nie pójdą) autobusami fundowanymi przez peowskich (lub ich akolitów) wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
  Dziwię się, że te koszty podatnika nikt nie rozlicza?

 18. E.B pisze:

  @ Trzmielka, @Błotosmętek

  Właśnie wysłuchałam wiadomości. Oni naprawdę chcą ludzi wyprowadzić na ulicę, doprowadzić do rozlewu krwi i siłowego odsunięcia od władzy PiSu. To co wczoraj wyprawiali jest śmieszne a oni żałośni, ale sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Cel jest jeden: obalić rząd i wszystkie chwyty są dozwolone. W 2010 roku doszło do Smoleńska. Dzisiaj jesteśmy silniejsi, ale oni tracą jeden przyczółek po drugim i nie zawahają się przed niczym. Dlatego napisałam to co wyżej, bo widzę co się ze mną dzieje. Jeśli tak to na mnie działa, to w którymś momencie, jeśli posuną się za daleko, może zdarzyć się tragedia. Oni też są odpowiedzialni za Cybę.
  Na szczęście są wakacje i ludzie mają lepsze zajęcia niż obalanie legalnie wybranego rządu. Ale wariatów nie brakuje.
  Poza tym oni nie są sami. Gdyby tak było już dawno spróbowaliby się dogadać z PiSem. Stoją za nimi te same siły, które walczą w USA z prezydentem Trumpem i niszczą Europę, ostatnio islamskimi emigrantami. To co jest w tej chwili w Polsce to jest element większej rozgrywki, a my jesteśmy jak Okopy Św. Trójcy. Chciałabym, żeby to była tylko farsa, ale nie jest.
  Mamy jeszcze „przyjacielskich” sąsiadów, którzy zawsze „zrobią nam dobrze”.

  @Błotosmetek

  Dziękuję za dobrą radę :)). Spróbuję 🙂

 19. Tadeusz_K pisze:

  @piko
  #„skrawanie grubym wiórem”#
  -Właśnie.
  Ale nie mają szlifierek do obróbki wykańczającej.
  A te co mają to stare, bezzębne koromysła i klamoty – jednym słowem złom pospolity.
  Liczą chyba na niemieckie „programówki”.

 20. Trzmielka pisze:

  @ebns24

  Wiadomo, że za tą operetkową opozycją stoją poważne interesy państw ościennych oraz wewnętrznej mafii utworzonej przez byłą ubecję. Nie należy ich lekceważyć. Obawiam się właśnie, że te wygłupy na ulicach mają odciągnąć uwagę od czegoś, co może być po cichu szykowane na poważnie. Trzeba, żeby rząd miał sprawne i rzeczywiście mu podporządkowane służby, które potrafiłyby coś takiego wykryć. Zdaje się, że tu najbardziej można liczyć na amerykańską agenturę w naszych służbach, niestety…

 21. E.B pisze:

  @Trzmielka

  Myślisz, że to tylko przykrywka? Taka operacja fałszywej flagi? Podobno szykuje się następny kryzys, pod koniec tego roku, a więc wszystko jest możliwe. Coś za coś, albo PiS, albo „zielona wyspa”.
  Ferajna musi być w gotowości.

 22. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj , zastanawiasz się czy operacja fałszywej flagi ma miejsce . Od czasów przegranych wyborów fałszywe flagi stawiane są sukcesywnie przy każdej wprowadzanej zmianie zagrażającej popularności opozycji i jej utrwalonym układom .
  Znamienne jest to ,że poszerza się krąg biorących w tym udział przedstawicieli grup instytucjonalnych oraz zasłużonych w czasach minionych osób jawnych i tajnych .Czy zostały jeszcze kręgi instucjonalne ,które się poczują zagrożone i dołączą ?
  Jeżeli to ma doprowadzić do rozwiązań ulicznych to mogą się tylko wychylić nieliczni najemnicy a nie tłum .
  Przychodzi czas aby zaczęło funkcjonować prawo i rozliczanie za czyny i słowa przeciw państwu .

 23. Trzmielka pisze:

  @nagor

  Żeby zacząć rozliczać według prawa przestępstwa przeciwko Polsce, trzeba mieć w ręku wojsko, sądy i służby specjalne. Właśnie zaczęło się uzdrawianie sądów, a jak wygląda reszta – nie wiadomo.

 24. E.B pisze:

  @Nagor

  Operacja odbijania państwa z rąk rosyjskich i niemieckich i ich najemników i beneficjentów układu, nie może być łatwa i szybka i to jest jasne. Trzeba mieć, tak jak napisała @Trzmielka sądy, służby i wojsko, nie tylko zwierzchników ale i całe środowisko, ten średni szczebel, który często jest decydujący.
  Będą się bić o każdy segment państwa, każdą ustawę i wzywać ludzi na ulice.
  Naszym problemem jest to, że beneficjentów przeszłości jest tak wielu i wielu kompletnie powiedziałabym zdegenerowanych mentalnie ludzi.
  Obok wielu problemów, tym najistotniejszym jest odzyskanie ludzi. To jest też walka, jak to się ładnie mówi, o duszę narodu. To znaczy o sposób, w jaki Polacy ustawią sobie hierarchię wartości.
  Jakie wartości będą ważne. Co będzie się kryło pod pojęciem Ojczyzna, niepodległość, czy odnajdą wartość honoru, obowiązku wobec wspólnoty, wobec przodków, czym będzie dla nich uczciwość, odpowiedzialność.
  To są wszystko pojęcia, które przez ponad 70 lat różnego rodzaju okupacji, mącenia ludziom w głowach, odwracania i relatywizowania znaczeń, dla wielu Polaków zgubiły swój prawdziwy sens.
  Być może w przypadku znacznej części ludzi wychowanych w PRLu jest to proces nieodwracalny.

  Młodzi, wyrośli już po 1989 roku są nadzieją, ale trzeba ze trzech pokoleń mentalnego siania i orania, żeby doczekać się Polaków wychowanych w prawdziwie polskim duchu.
  Tych, na których dzisiaj można się oprzeć jest około 30 – 40 %. To i tak wiele jak na to spustoszenie i mordowanie polskich patriotów, jakie tu miało miejsce.
  JK to rozumie i prowadzi swoją politykę dość ostrożnie. Ale będzie musiało dojść do jakichś zdecydowanych rozstrzygnięć, bo w pewnym momencie zagrodzą nam drogę. I mam nadzieję, że zdążymy się do tego przygotować.
  Przyszłe wybory to będzie walka o wszystko.

 25. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  #Przyszłe wybory to będzie walka o wszystko.#
  Tak.
  Najbliższe to samorządowe.
  Są jednakowo ważne z parlamentarnymi, ale akcent postawię jednak na samorządowe.
  To dzięki samorządom PO jeszcze nie zdechło. To jest ich baza (państwo w państwie) działania.
  Jeśli PiS je zlekceważy, nie dołoży większej staranności (jak miało to miejsce ostatnio) to czarno to widzę.

  Dlaczego np. :
  -nie dopilnowano tej sławetnej książeczki ,
  -dlaczego nie dopilnowano mylącej instrukcji sposobu głosowania podanej w TV.
  Patrzyłem jak ludzie namiętnie skreślali na każdej stronie książeczki-chcieli dobrze.
  To było karygodne niedopatrzenie pisu.

  A ponadto należy już w przestrzeni medialnej zajmować się tymi peowskimi „osobistościami” samorządowymi (nie tylko gronkowcem).
  A ponadto trzeba mieć jakąś wizję prowadzenia kampanii wyborczej w terenie.
  To co było podczas ostatnich wyb. sam., to nic nie było ze strony pisu. Skończyło się na wywieszeniu plakatów.
  Mówię to z perspektywy swojego podwórka.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi