Pomijana część warszawskiego przemówienia prezydenta Trumpa

Może Ci się również spodoba

33 komentarze

 1. ebns24 napisał(a):

  Amen.
  Zwróciłam na to uwagę, trochę wspomniałam o tym w swojej notce, ale bardzo dobrze, że to uwypukliłeś. To jest afirmacja naszej cywilizacji, cywilizacji białego człowieka, opartej o prawdziwe wartości, o Boga i wolnego człowieka. To jest również ten duch Ameryki, który kochamy. I to jest postawienie zadania uratowania tej cywilizacji, nie tylko przed barbarzyństwem islamu, ale też przed zagrożeniami wytworzonymi przez ludzi naszej cywilizacji, którzy chcą ją zniszczyć i podporządkować sobie. I my jesteśmy w tej walce po stronie Ameryki Trumpa, wspólnie ją podejmujemy. Donald Trump ma niewielu sojuszników, zaczął zbierać swoje siły od nas i chyba dobrze wybrał.
  Do tego przemówienia będziemy jeszcze nie raz wracać i odkrywać w nim różne przesłania. To jest najważniejsze przemówienie, można powiedzieć na XXI wiek, wygłoszone u nas. Wielka sprawa.

 2. @meszek napisał(a):

  Niezłe, rodzaj manifestu.

  Ale … Trump to polityk (i tu już powinno zapalić się żółte światełko) amerykański (czyli będzie bezwględnie realizował interes USA. Zachowajmy zdrowy rozsądek, monitorujmy sytuację, stosujmy zasadę „po owocach ich poznacie”.

  Nie pozwólmy by Polska ponownie znalazła się w tak tragicznej sytuacji jak we wrześniu 1939r.

 3. Tadeusz_K napisał(a):

  „Amen”
  Tak niechaj się stanie.
  Miła muzyka rozlewa się zewsząd.
  Kwik warchlaczków z chlewiska totalnych niesamowity.
  Nawet warchlaczek pselek pochrumkuje udając, że jest.
  No cóż. Przyjechał do Polski prezydent USA i odebrał warchlaczkom grzechotkę pod tytułem: „Polska w izolacji”.
  Już przeliczają koszty wizyty.
  -Ale warto było.

 4. piko napisał(a):

  @all

  Trump nie jest katolikiem, nie jest również wzorem moralności, ale widać że wie, co jest fundamentem cywilizacji zachodniej, łacińskiej.

  Żaden kacyk brukselski tego nie powiedział i nie powie.

  Co ciekawe, mowa papieża Franciszka podczas jego wizyty w Polsce nie wywarła na mnie takiego (pozytywnego) wrażenia jak przemówienie Trumpa. Szczerze mówiąc wywarła negatywne wrażenia, którym dałem wyraz w kilku tekstach.

 5. EB napisał(a):

  Może to będzie bulwersujące co powiem, ale porównałabym to przemówienie do homilii JPII. Miało taki sam ciężar gatunkowy.

 6. ProvaCatio napisał(a):

  @ meszek

  ” Trump polityk ” – no, no 😊 Nie przesadzajmy…Trump ma w sobie najmniesza zawartosc polityka na kilogram zywej wagi, ale za to ma nieprawdopdobny talent w docieraniu do serc skrzywdzonych przez historie i zycie, zwyklych ludzi. Jego przemowienie w Wa-wie, to najwazniejsze przemowienie XXI wieku. Wczoraj na warszawskim placu pojawila sie Historia i jesli strzykanie w kosciach mnie nie myli, rozpoczal sie proces zmiany ukladu sil w Europie. 30 minut Trumpa w Warszawie i 27 lat kreciej roboty GW poszlo sie je…c 😊

 7. Marek Lipski napisał(a):

  Czytelniku,słowa Trumpa,Pana w określonym wieku,to nie jest iluzja propagandowa.Podam przykład.W PRL płaciłem podatki w dolarach(60%),wrcałem gdyż wiedziałem,że gdy wrócę…nie zabiorą.Po 88 startowałem od zera w EU zachodniej.Bez kredytów z banków. Moim marzeniem była sieć kawiarni wiedeńskich,z własną produkcją pieczywa,ciastek i muzyka na żywo dla gości.
  Jak zreałizować marzenie?Znalazłem pracę w piekarni,utalentowanego 20 letniego uciekiniera z DDR…w Berlinie zachodnim.W Neukölln..Najpierw pomagałem w nocy,w produkcji chleba,bułek.
  Potem sprzedawałem produkty,z auta „obwoznego”(VW).Potem przekonałem tego Pana,że będę sprzedawać jego produkty we własnym sklepie(kaucja moja+sprzęt wynajęty)Przez okres 2 lat, na rachunek,opłacany raz w tygodniu,potem raz w miesięcu.Po 2 latach miałem sieć własnych sklepów,kawiarni z muzyką,moje produkty dostarczałem nawet na lotniska,do zakładów produkcyjnych,do domów seniora.W tym czasie Coca-Cola i Mövenpick czyli koncerny,zaczęły dostarczać na rachunek(bez kredytów bankowych)własne produkty.Transport na koszta koncernów..Po 5 latach…..otrzymałem propozycję sprzedaży mojej firmy.Nie od mafii ałe od znanego koncernu.Oferta była wyjątkowo korzystan dla mnie i dla moich pracowników.Sprzedałem i zainwestowałem….w swoje następne marzenia…i cele.W Polsce po 89 to była abstrakcja.Bez kredytów bankowych.W EU zachodniej?.Tylko 12-14 godzinna praca,na sam początek,cele i odpisy podatkowe.Dzięki autorowi za cytat Trumpa.

 8. piko napisał(a):

  Podoba mi się co Warzecha napisał:

  „Co zatem usłyszeliśmy od Trumpa na Placu Krasińskich? To było zaproszenie, skierowane do całego Zachodu: „Organizuję drużynę, której celem jest obrona – naszej cywilizacji i naszych interesów. Kto się zapisze, może na mnie liczyć, jeśli będzie przestrzegał moich warunków – bo to ja jestem tu szefem. Kto nie wchodzi w ten interes – pies z nim tańcował, jego problem”.

  Gdyby POTUS chciał nam sprzedać gaz i patrioty mógłby trochę pokadzić okrągłą mową jacy to my mili jesteśmy. Jego wypowiedź przekroczyła zwykłe kurtuazyjne wystąpienie. Do tego miejsce wystąpienia symboliczne – tam gdzie dwa totalitaryzmy + cynizm starły się z walczącymi o wolność.

 9. anoX napisał(a):

  a te (pardon) pieprzone wspolczesne szmacowniki z tej wizyty wniesili tylko jedno ..

  Lo Matko Boska .. swiat zatrzasl sie w posadach .. podeszla do Melanii, ominela Trumpa ..

 10. piko napisał(a):

  @anoX

  Musieli jakiś przekaz dla swoich ćwierć inteligentów wygenerować. Nie przejmować się, olać.

  Myślę że już pół inteligenci co nieco zrozumieli z całego zdarzenia.

 11. piko napisał(a):

  @ebns24

  Odważne porównanie, ale coś w tym jest …

 12. ebns24 napisał(a):

  PIko

  Jak widzisz, inni już też to dostrzegają. Słucham w międzyczasie TVP3 i wywiadów z różnymi politologami itd. I niektórzy podnoszą ten aspekt cywilizacyjny jego przemówienia. Nie wiem jak Zachód to odczytał, ale my chyba doskonale zrozumieliśmy to przesłanie do narodów Europy, Polski i świata. Wybrał najlepsze miejsce do wygłoszenia tego przemówienia, Warszawę. Powstańcy się doczekali.

 13. anoX napisał(a):

  @ Piko

  ja jednak czekam co uslyszymy po rozmowie ze kagiebowcem.

  ps. jakos tak mam, ze nie wierze im. Za czesto tego doswiadczyla Polska.
  Niech wloza w ten srodkowoeuropejski geszeft kilka(nascie) miliardow dolarow (jak np. w Irak czy Afranistan), postawia swoje Partioty (75%), a na reszte dadza nam 50% rabatu.

 14. anoX napisał(a):

  @ Piko „Nie przejmować się, olać.”

  Takie podejscie serwuje w PL od jesieni 2015 PiS i Palac przy Krakowskim Przedmiesciu.

  Jestem innego zdania. Tego nie mozna olewac. To trzeba zrownac z ziemia (Czerska i Wiertnicza) .. na poczatek i przygladac sie co beda robic dalej.

 15. piko napisał(a):

  Oczywiście oceniać trzeba po owocach. To jedyna słuszna metoda.

  Powiedziałem olać w sensie indywidualnym. Co w sprawie GieWu i TVN proponujesz? Napalm czy bomby burzące? 🙂

  Obawiam się, że nadkonstytucyjna zasada (my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych ) jest trudna do zlikwidowania i dalej obowiązuje. Gania się płocie a nie szczupaki. Może to się zmieni.

 16. Anonim napisał(a):

  @anox:

  dopiero dzisiaj coś się zatrzęsło pod nogami pierwszej lady of usa:

  https://twitter.com/InfosFrancaises/status/883242861923323905/video/1

  …policja niemiecka nie wypuściła jej z hotelu. można powiedzieć- zatrzymała pod pretekstem bezpieczeństwa.
  ze zdjęć można wywnioskować, że lewackie bojówki są w hamburgu zorganizowane i pomimo zakazu prawa- noszą zamaskowane twarze
  na filmie widać, jak jeden z nich lokuje racę w luku wlewu paliwa- kto by tak ryzykował?
  może ktoś, kto wcześniej już robił coś takiego?

  wg. mnie mnie hamburg kontroluje brd przez kontrolę bojówek anarchistycznych.
  gdzie jak gdzie, ale w niemczech anarchia jest niemożliwa a wciskają nam kit, że chaos na ulicach utrudnił ruch first lady podczas obrad klubu g20.

 17. Tadeusz_K napisał(a):

  @Piko
  „To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale dla Polaków – znajome. Stały rozrost rządowej biurokracji, ….[..]”

  Można to chyba odczytać jako policzek dla junijnych urzędasów.
  Urzędasów, którzy bez mandatu społecznego ustalają jak społeczeństwa mają mieć umeblowany swój dom.
  A to dla Polaków jest szczególnie znajome.

 18. piko napisał(a):

  Myślisz, że biurokrata z mandatem społecznym jest lepszy od takiej bez mandatu? Biurokracja to biurokracja czy junijna czy lokalna jedno ścierwo.

  Junijna jest do tego śmieszna.

 19. Trzmielka napisał(a):

  Próbowałam wczoraj wpisać się pod tekstem @ebns24, ale nie działała funkcja „opublikuj komentarz”.

  Teraz też znika, jak napiszę parę wersów więcej niż to, co teraz.

 20. piko napisał(a):

  Ja mogę napisać ok 12 wersów. Dwa to coś dziwnego.

 21. Trzmielka napisał(a):

  Spróbuję wklejać po kawałku to, co napisałam. Oj, coś obawiam się, ze wartości, o których mówi Trump, to nie są te „europejskie wartości”, o których w kółko chrzanią eurokraci i przywódcy z Europy Zachodniej.

  Biurokracja – czyli socjalizm, który jest kulą u nogi rozwoju i przyczyną demoralizacji. Wątpliwe, czy przeżarte socjalem społeczeństwa Zachodu znajdą w sobie jeszcze wolę i siłę obrony własnej cywilizacji, którą cały czas niszczą. Najlepszy dowód – wybór Macrona we Francji. (Więcej wersów nie da rady)

 22. Trzmielka napisał(a):

  @piko

  Czy jest gdzieś naprawdę pełny tekst przemówienia? W „rzeczpospolitej” reklamują jako „pełny tekst” coś upstrzonego symbolami skrótu.

 23. piko napisał(a):

  Nie wiem. Fragment który zamieściłem jest ze strony wolność24.

  Polecam ten materiał. Widać w wywiadach sposób myślenia tych ludzi. Jest to dla mnie ciekawa a zarazem smutna obserwacja pokazująca, że upadek jest nieunikniony. Oni po prostu mają zrobiona wodę z mózgu.

 24. Tadeusz_K napisał(a):

  @Trzmielka
  „(Więcej wersów nie da rady)”
  Dziwne.
  Do tego tekstu mogłem dodać 5 wersetów z półwidocznym „Opublikuj”.
  Problem jest, ale czyżby wchodziły jeszcze indywidualne uwarunkowania?
  -Dziwne.

 25. Trzmielka napisał(a):

  Wklejam dalszy ciąg mojego komentarza, który nie zmieścił się w całości:

  Widać, ze Trump to wojownik dużego kalibru, chyba nawet bardziej zdecydowany niż Reagan. Oby powiodło mu się przeprowadzenie konserwatywnej kontrrewolucji w USA! Bo jemu chodzi przede wszystkim o odbudowę potęgi USA, a z Polską mu akurat po drodze, co jest dla nas bardzo pomyślną okolicznością,

  Potrzebne są mu nasze modlitwy, bo wielkie interesy naruszył i zamierza naruszyć…
  (Już znika okienko do publikacji)

 26. Trzmielka napisał(a):

  @piko

  W Szwecji narasta chaos. Szef policji apeluje o pomoc:
  http://wolnosc24.pl/2017/06/29/szef-szwedzkiej-policji-blaga-pomozcie-nam-nie-jestesmy-w-stanie-powstrzymac-chaosu-w-kraju/

  Szwedzi wykańczają swój kraj na własne życzenie. Gdzie te czasy, kiedy trzeba było mocno się natrudzić, żeby dać radę wojskom Karola Gustawa… (znika oklenko)

 27. ebns24 napisał(a):

  @Trzmielka

  Pełny tekst tego przemówienia będzie w jutrzejszym Naszym Dzienniku.

 28. anoX napisał(a):

  „Co w sprawie GieWu i TVN proponujesz? Napalm czy bomby burzące? 🙂”
  „Sprawe” nalezy rozwiazac wszelkimi mozliwymi sposobami.
  Tego problemu nie rozwiaze PiS (od ponad roku znowu zaczalem czytac Sciosia; jego „dorobek” smolenski znam), sady (po zmianach), czy prokuratura.
  To jest robota dla sluzb wszelkiej masci.
  A co do propozycji?
  Oni tylko zrozumieja takie dzialania, jakie sami nawet w sprawie 10.04 prowadzili, czyli metody ubecko/esbeckie.
  Oni musza sie zaczac bac.

  ps. A na poczatek instytucja nieznanego sprawcy.
  Co bardziej rozgarniecii zaczna myslec.

 29. nagor napisał(a):

  @piko
  Prezydent Trump dotrzymał słowa i podziękował nacji co ma podobną determinację jak on , kiedy był kandydatem na urząd i dostał wsparcie.
  Posługując się naszą historią odczarował usilne działania innych narracji aby ją wypaczać dla określonych celów i tym wystąpieniem narobił najwięcej zamętu w wielu głowach na świecie . To była wyjątkowo dobra robota , którą my sami kopaliśmy wielokrotnie wewnętrznie i miedzynarodowo . Potwieredził słuszność wyznawanych wartości i sposób ich realizacji w Polsce jako przykład wartości cywilizacji zachodu , które są jemu tożsame .Czyli dał wsparcie moralne i polityczne obecnej władzy .
  To co teraz zrobimy z takim wsparciem zależy od nas , od naszego racjonalizmu a nie emocji/samozachwytu , a ataki się dopiero nasilą po tej wizycie .

 30. piko napisał(a):

  @anoX
  Nie przemyślałeś konsekwencji swoich pomysłów. Nie tędy droga.

 31. piko napisał(a):

  @nagor

  Ujadaniem bym się nie przejmował bo im bardziej jazgoczą tym bardziej się pogrążają.

  Istotniejsze jest czy PiS jest w stanie przeprowadzić zmiany w kierunku wolnościowym. Tu jest problem.

 32. Trzmielka napisał(a):

  @ebns24

  Dzięki za wiadomość o tekście przemówienia – już wiem, bo rano kopiłam Nasz Dziennik. Wreszcie całość i dobre tłumaczenie.

  @piko
  No popatrz, Korwin spisał się tu na medal. Dobrze mieć przemówienie do posyłania internetem.
  Znów okienko ledwo w skrawku widoczne! Nic więcej nie napisze w tym komentarzu.

Dodaj komentarz

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili- E. Burke.
Przejdź do paska narzędzi