może jednak zapłaćmy tym Żydom?

W związku z nieustannymi, szkalującymi Polske i Polaków, atakami prasy światowej, zarzucającej narodowi polskiemu haniebny współudział w Holokauście i w związku z coraz częstszymi pomyłkami polityków światowych i polityków rodzimego chowu sugerujące jak wyzej. Proponuje:

 • spełnić roszczenia amerykańskich Żydów, poparte przez 46 kongresmenów, dotyczące zwrotu pieniędzy za majątki żydowske, zrabowane przez Niemców podczas II wojny światowej na terenach Generalnej Guberni i Komisariatu Rzeszy.

Problem, ktory można rozwiązać pieniędzmi nie jest problemem, a tylko przykrą niewygodą. Nie zwlekajmy i płaćmy. Pieniądze te i tak zrabowane zostąna przez polskojęzyczną sitwe obsługującą przydział kwot płynącąch z UE do naszego kraju i sitwe zatrudnioną przy rozdzielaniu kontraktów rządowych. Przestanie sie na jakis czas budować w Polsce najdroższe na świecie stadiony i drogi i tzw. obiekty użyteczności publicznej. Jak sitwa przez kilka lat nie będzie mogła kraść, to i tak nie zbiednieje, a my za to, będziemy mieli spokój od nienawistnch i krzywdzących nasz kraj ataków.

Znowu Niemiecki kat będzie katem, a ofiara, ofiarą.

You may also like...

106 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  W życiu prawie wszystko jest możliwe , a spoglądając na światowe elity to beznamiętnie kopną w tą wypiętą część ciała którą proponujesz wystawić.
  Namawiasz do zapłaty za hitlera i stalina z , którymi nasz rachunek jest otwarty , chyba ,że doliczymy część zydowską do tego rachunku i jak zapłacą nam , niech żydzi biorą swoją dolę .
  Wystarczająco nam dupę skopali i chwatit .
  Coś was dzisiaj opętało , jednych brać bo każą , a drugim płać bo chcą a pomylili adres . Bez kałacha w domu nie rozbierosz.

 2. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  to nie jest wypinanie niczego. zamiast płacic po cichu i w ukryciu i dziewictwo tarcić i rubla nie zarobić, należy zapłacić oficjalnie i z pompa i wystawić natychmiast Niemcom rachunek bo przecież to oni wywłaszczali, kradli i mordowali.

 3. nagor pisze:

  @provoCatio
  Jeszcze do życia i odwagi bo to się splata w całość .
  Jest taki moment kiedy odwaga się kończy i zostaje odrętwienie lub desperacja .Historycznie patrząc to w narodzie było pół na pół , a te pół zdesperowanych dla każdego przeciwnika jest nie wygodne .

 4. ProvoCatio pisze:

  @ nagor


  pieniądz jest tylko pieniądzem. po co sie bic o cos, co i tak zostanie ukradzione przez sitwe i nic naród z tego mieć nie będzie? załatwić sprawe oficjalnie. wystapic do UE o fundusze. zapłacic i rubla zrobic i dziewictwo zachować. ot, co! 🙂

 5. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Jeżeli świat będzie naciskał, i mamy przejąć to na siebie? to od wystawienia rachunku niemcom przed zgodą na zapłatę żydom jako ciąg przyczyna skutek . Nie wyobrażam sobie innej formy i innego działania Rządu .
  Ty proponujesz zapłać i szukaj kto ci odda , ja powiem , wtedy nikt nie odda bo stracą ci co dostali od nas .

 6. ProvoCatio pisze:

  @ nagor


  prawo międzynarodowe. Niemcy w sądzie miedzynarodowym są bez szans. Polska nie może wystąpić z roszczeniami do Niemców przed spełnieniem roszczeń w stosunku do Żydów. tak to działa.
  Niemcom jest na reke oficjalny opór Polski w tym temacie, bo to Polska jest na celowniku a oni robia słodke minki i kopia pod stołem.

 7. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Coś z logiką tego prawa jest do bani. To my zrobiliśmy Jałtę , wywołując IIwojnę i czyniąc holokaust aby teraz najpierw zadowolić żydów za skutki i dopiero po tym szukać u jelenia wsparcia . To jest cała propaganda niemiecka i sąd przyzna im rację a może też odszkodowanie .
  Ale sprzeczał się nie będę czekam na kałacha w domu .

 8. ProvoCatio pisze:

  @ nagor


  fakty dla Niemiec są zabójcze. ustawy, rozkazy, obozy, planowe ludobójstwo. dlatego wszystkim zależy zeby Polacy sie upierali i placili po cichu.

 9. nohood pisze:

  brakuje podstaw prawnych do takich roszczeń.
  spadkobiercy dostali swoje.
  65mld dolców wygląda jak żądanie reparacji wojennych. wobec organizacji, której w czasie wojny nie było.
  rozumiem tego rodzaju żądania jako próbę wymuszenia a uleganie im jako dowód braku suwerenności.

 10. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Generalna Gubernia i Komisariat Rzeszy toć to nie państwo polskie , a płacąc przyznajemy się do popełnionego czynu przez te organizacje jako państwo. Nie czujesz sprzeczności i drugiego dna takich zobowiązań? Bo 46 kongresmenów nie widzi .

 11. ProvoCatio pisze:

  @ nohood

   Polska nie jest suwerennym krajem od 2014 roku, a nawet wcześniej, od dnia wstapienia do NATO, a nawet jeszcze wcześniej, od konca września 1939 roku.

  Szefie, problem leży w pieniądzach z których Polacy i tak nigdy nic mieć nie będą. od 2014 roku UE leje w nas pieniądze i coraz więcej Polaków szuka szczęścia i chleba na obczyznie. więc gdzie problem?

  problem nie usatysfakcjonowania roszczeń jest na reke roszczeniowcom i wszystkim innym posredni i bezpośrednio związanych ze sprawą. Niemców, fałszywych sojuszników etc etc

 12. ProvoCatio pisze:

  @ nagor


  dokładnie. dlatego jest podstawa o wystapienie o zwrot pieniędzy do państwa które te twory ustanowiło. kontynuatorem jest współczesne państwo niemieckie i nie ma zadnych szans w żadnym międzynarodowym sądzie. ( teoretycznie )

  dopóki nie zapłacisz, to nie masz o co wystepować.

  🙂

 13. nohood pisze:

  żydzi źle adresują swoje roszczenia.
  część z nich powinni zanieść do prawnych spadkobierców związku sowieckiego, ale wtedy powstałaby wątpliwość, ile sami sobie są dłużni, skoro przyznają się do trockiego i lenina a przy okazji podniosłyby się pytania o to ile trzeba zapłacić krajom okupowanym przez sowiety….

 14. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  ===od 2014 roku UE leje w nas pieniądze ===
  tak po cyfrach kwot danych , a 75% wraca do nich po wykonaniu .Więc dolewają sobie do przerobu , przy odwrotnym stosunku skończy się dawanie i zostanie czyste branie . To taka ekonomiczna konstrukcja jak żydowskie roszczenia.

 15. nohood pisze:

  @provo:
  nie ma żadnego problemu, gdyż rezerwa federalna może drukować ile chce fiducjar dolców z niczego. co za tym idzie, żadne państwo handlujące w dolarach po breton woods nie jest w pełni suwerenne.
  problem nie leży więc w gotówce, lecz uznaniu, że można realizować taką grabież w biały dzień i to obok traktatów międzynarodowych.

 16. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  zdecydowanie zle, ale jest szansa to wyjaśnić. wierz mi Szefie…w tym szaleństwie jest metoda 🙂

 17. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  Szefie, ile to wychodzi na głowe jednego Polaka? 🙂

 18. nohood pisze:

  i co mamy pogłaskać biednych żydów, którzy ginęli w polsce przy aprobacie amerykańskich elit potwierdzając tym samych ich brednie dotyczące interpretacji zdarzeń historycznych?
  (przecież zrozumienie tego kto jest żydem nie obejmuje czasu i jednostek w świecie gojów)
  wystarczy zdać sobie sprawę z tego, co działo się po tym jak kwach zbłaźnił się przyznając, że popełnił zbrodnie w jedwabnem.
  chyba nie muszę wspominać, że ojciec kwacha był żydowskim mordercą z nkwd delegowanym do pacyfikacji polskiego podziemia…

 19. nohood pisze:

  tych 46 kongresmenów to klienci aipac ?

 20. nohood pisze:

  @provo:

  Szefie, ile to wychodzi na głowe jednego Polaka? ?

  nie chodzi o kasę, lecz utwierdzenie się, że można zrobić coś takiego ofiarom kilka razy z rzędu.
  dla mnie to rodzaj albo skrajnej głupoty, albo skrajnego cynizmu…
  stary- chciałbyś zarabiać na śmierci babci sąsiada? przecież to niegodziwe.

 21. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  Szefie, ja podaje tylko metode o którzej Hindusi mówią:

  ” zabić żmije i kija nie złamać”

  nie mozemy zapominac o jednej rzeczy. zbrodnie na Zydach popełnione były w majestacie istniejącego w Niemczech prawa i prawa jakie Niemcy narzucili na okupowanych terytoriach. dlatego należy rozpatrywać je pod katem prawa i w pełnym świetle, a nie na zasadzie obrzucania sie po ciemku inwektywami.

  Wszystkim, oprócz Polski zależy żeby sprawa taka jak ta nigdy nie doszła pod rozprawe do niezależnego trybunału. jest po prostu dla Niemców nie do wygrania i całkowicie byłaby sprzeczna z polityczna poprawnością naszych czasów.

  polskim problemem zawsze było walka w białych rekawiczkach.czas kiedyś je zrzucić i dać po pysku komu trzeba.

 22. nohood pisze:

  oki zmykam. czas na mnie.
  dobrej nocy szefowi provo i komentatorom.

 23. ProvoCatio pisze:

  @ Szef

  🙂 🙂 🙂

 24. nohood pisze:

  jedyna metoda moim zdaniem to ujawnianie faktów i formułowanie wniosków, które z nich wypływają.
  niemcy nigdy nie dopuścili do siebie świadomości tego, co zrobili a więc nie mają wewnętrznych podstaw a co za tym idzie zgody na dokonanie zadośćuczynienia wobec nas.
  polska powinna zdystansować się konstytucyjnie do czasów komunizmu jasno wypowiadając, że w okresie między wrześniem 1939 i datą uchwalenia nowej niepodległości znajdowaliśmy się pod okupacją niemców i sowietów a od 1989- istot, w które przepoczwarzyli się sowieci. wszystko za aprobatą zachodu, który zadowolił się pozorami potwierdzonymi w prawie międzynarodowym.
  ale jedno jest pewne prl nie była państwem z woli polaków, czyli nie była państwem, lecz kolonią ukrytą pod pozorami państwowości.

 25. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  dlatego powinniśmy zapłacić i oddac sprawe do sądów międzynarodowych. Rząd polski jako prawny właściciel terenów na których dokonała sie zbrodnia jest słusznym adresatem spadkobierców, jacyby oni nie byli ofiar. Natomiast Niemcy i polskie roszczenia są nastepnym krokiem. słusznym krokiem

 26. nohood pisze:

  a teraz już zmykam na serio. strzałeczka szefie 😉

 27. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  dzień dobry Szefie 🙂

 28. cisza1 pisze:

  @ProvoCatio

  A może by tak:
  1.Wydobyć sądowe żądanie od Żydów z wyliczeniem, za co, ile….itd.
  2.Założyć oficjalną blokadę bankową, gwarancję ( czy cuś ), jako promesę zapłaty.
  3.Obydwa dokumenty złożyć w trybunale wraz z żądaniem zapłaty od państwa niemieckiego
  4.Korzystny dla Polski wyrok i przelew = zapłata Żydom!
  Popełniam błąd? Nie znam się na tym ale tak kombinuję. Pozdrawiam.

 29. piko pisze:

  @provocatio – rozumiem, że ten tekst jest jakąś prowokacją, nie wierzę że piszesz to na serio.
  Polsce nic nie wolno zwracać z tak zwanego mienia bezspadkowego po Żydach.
  1. nie ma powodu prawnego ani żadnego innego i to by w zasadzie wystarczyło za argument
  2. nie ma takiej kasy
  3. zwrot oznaczałby przyznanie się do „winy” – dalej bylibyśmy współsprawcami holokaustu, antysemitami i złodziejami tylko już bez kasy.
  5. zwrot musiałby nastąpić w naturze lub w ustępstwach politycznych – pojawiła by się szlachta jerozolimska a obywatele RP byliby u siebie ludźmi drugiej kategorii
  Co robić? – Wynająć prawników za (np. za 10 mln $) i skarżyć każdą próbę znieważenia Polski i Polaków na kwotę odpowiednio wysoką, zająć się na poważnie polityką informacyjną, dobrać kadry do MSZ – wypierdzielić złogi po Geremku, stworzyć polskie lobby w środowiskach związanych z mediami.

 30. piko pisze:

  W świecie już zrobiono nam gębę faszystów i antysemitów. Młodzi ludzie na tzw. zachodzie zostali skutecznie przekonani, że Polska wywołała wojnę, że faszyści to Polacy a obozy zagłady są polskie (z personelem niemieckim).
  Jakkolwiek próba przystania na żydowskie uroszczenia nie zmieni tej sytuacji, przecież te łobuzy po dostaniu „kasy” nie powiedzą, że oni wcześniej się pomylili albo tak mówili bo chcieli wywrzeć nacisk a naprawdę było inaczej.

  Tak więc provo nie gadaj bzdur i trochę przemyśl swoje pomysły. No chyba, że to była provocatia. 🙂

 31. cisza1 pisze:

  @piko
  Co Ty na moją propozycję?
  Stan obecny – Niemcy nie płacą nam, my nie płacimy Żydom!??
  Płacimy ponad wszelką miarę.
  Myślę, że właśnie cały czas im płacimy i końca nie widać. Płacimy wieloma ustępstwami, płacimy pokłonami ilekroć nasze władze ( wszystkie po kolei) jadą do Izraela, do USA (obowiązkowe wizyty w instytutach kongresach żydowskich).

 32. piko pisze:

  @Cisza1 – Źle kombinujesz.
  Nie ma sprawy czy Żyd, Rosjanin, Amerykanin czy Polak. Jak ma papiery że jest prawnym spadkobiercą to można zacząć rozmawiać (po sprawdzeniu zwrot, rekompensata, czy inne zadośćuczynienie).

  Mienie bezspadkowe przechodzi na skarb państwa. Poza tym większość Żydów która zostawiła majątki była obywatelami polskimi.
  Wyobraź sobie, że jacyś Polacy, obywatele USA zostawiają bez spadku nieruchomość u US. I teraz Kowalski z RP, albo jakaś polska organizacja albo państwo polskie zaczyna sobie rościć prawo do tej nieruchomości. Przecież to paranoja a z taką sytuacją mamy tu do czynienia. Żydzi posługują się prawem plemienny a my rzymskim. Póki co u nas obowiązuje to drugie. A od niemiaszków i ruskich odszkodowania się należą z tym że to inny tematy.

 33. nagor pisze:

  @piko 09:28

  Dobrze mówisz , przejęcie nie swoich zobowiązań na siebie ,dopiero otworzy podstawę do wszystkich możliwych żądań ,które są w cieniu takiego czynu i nikt nas nie będzie wspierał/bronił bo nie jego interes, kiedy sami poczuwamy się do obowiązku.

 34. piko pisze:

  @nagor
  Nie ma najmniejszych powodów żeby do Żydów stosować inne przepisy prawa (specjalne) niż w stosunku do innych nacji. Jeżeli tak się zrobi to co by stało na przeszkodzie żeby inni na tej samej zasadzie zaczęli starać się o mienie?

 35. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  1.Polska może ewentualnie refakturować żydowskie roszczenia(?) po uprzednim przelewie z Niemiec.
  2.Wiele obiektów żydowskich zostało odbudowane (za komuny) od fundamentów, a teraz przekazano je gminom żydowskim za friko, które teraz dzierżawią tym, którzy je prawie od zera odbudowali..To też by trzeba refakturować.
  3.Żydzi odzyskali kamenyce’. Pozostały jeszcze lasy, a Polakom pozostaną bagna.
  pkt.6
  http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

  Tak więc można spłacać do końca świata, a nawet jeden dzień dlużej jak niżej:
  a/. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2013/07/powojenne-odszkodowania-polski-dla-zachodu-czesc-pierwsza/
  b/. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2013/07/powojenne-odszkodowania-polski-dla-zachodu-czesc-druga/
  c/. https://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-juz-zaplacila/

 36. Tadeusz_K pisze:

  A jakież to incognito kryje się pod nazwami państw wymienionych w a/b/c? z 10-39.

 37. piko pisze:

  @Tadeusz_k –
  Nie wiem czy wiesz ale faktury wystawia się na podstawie obustronnej umowy klient – usługodawca. Na podstawie jakich umów i w oparciu o jakie przepisy będą wystawiane faktury o których piszesz?

 38. Tadeusz_K pisze:

  @nohood
  25 czerwca 2017 o 00:50
  Ale kongres międzynarodówy!

 39. Tadeusz_K pisze:

  @piko

  Należy czynić starania o te przepisy i „przelew” z Niemiec-to oczywiste..

 40. cisza1 pisze:

  @piko

  Przyjmuję Twoje stanowisko.
  Czy jest jakiś sposób, by prawnie, raz na zawsze zamknąć sprawę roszczeń żydowskich wobec Państwa Polskiego?

 41. piko pisze:

  @cisza1

  Miło że zadajesz mi to pytanie 🙂 Ja to tylko taki pikuś jestem ale na mój rozum póki Żydzi kręcą polityką światową i bankami – nie ma.

  Prawo prawem ale silniejszy ma rację.

  No chyba że o Boskich Prawach mówimy.

 42. piko pisze:

  @tadeusz_k
  Nie będę Cię zadręczał pytaniami na temat „starań o przepisy”. 🙂 Regres odszkodowań do Niemców nie uda się, poza tym nie o to chodzi.

  Niemcy już swoje zapłacili i nic więcej nie będą płacić i widać, że prowadzą (Niemcy i Żydzi) wspólną politykę historyczną przeciw Polsce.

 43. nagor pisze:

  @cisza1

  ====raz na zawsze zamknąć sprawę roszczeń żydowskich wobec Państwa Polskiego?====

  Witaj , stawiasz politycznie nie porawne pytanie , …………………….
  bliższe celu było by :
  ………..wobec roszczeń żydowskich raz na zawsze zamknąć sprawę Państwa Polskiego?

 44. cisza1 pisze:

  @piko
  Błędne koło….każde „zadłużenie” w bankach, wobec MFW to poszerzenie obszaru polin w Polsce.
  Zapominam o tym :((

 45. piko pisze:

  @provocatio

  Takie porównanie mi się nasunęło, które powinieneś zrozumieć boś jest brachu w New Jersey, a jak wiemy mafioso Abner Zwillman był nazywany Al Capone of New Jersey.

  To co Żydzi (różne organizacje i państwo Izrael również) nam proponuje to jest działanie w stylu mafijnym, to jest wymuszanie haraczu.
  Ludzie, przedsiębiorcy dla świętego spokoju okupują się (okupywali się) mafii. W przypadku państwa Polskiego według mnie jest to niedopuszczalne, wręcz upokarzające.

  Jak raz się poddasz to potem każdy ci może na..ć na głowę.

 46. E.B pisze:

  Izaluka

  Niesamowite są te zdjęcia, jeszcze 2 lata po wojnie tak straszne ruiny.
  Oni nam nic nie zapłacili za swoje zbrodnie, sami dostali pieniądze w ramach planu Marshalla, programu odbudowy Europy, którą sami zniszczyli. My oczywiście nic nie dostaliśmy, bo się Sowieci nie zgodzili.
  Nie ma w żaden sposób wyrównania, choćby materialnie, rachunku krzywd, jakie nam uczynili.
  Kostrzewa-Zorbas ma rację ,mówiąc, że trzeba wreszcie się upomnieć.
  Niemiecka buta, śmie mówić nam o solidarności europejskiej i wpychać barbarzyńców islamskich, których sobie sami zaprosili. To dla nich typowe. Nic się nie zmienili, a głupia Europa jeszcze się o tym przekona.

 47. ProvoCatio pisze:

  @ cisza1 @ piko @ nagor @ Tadeusz K @ izaluka @ ebns24


  jakakolwiek forma powrotu na miedzynarodową wokande sprawa winy za Holocaust jest dla Polski korzystna i wskazana. Polska nie ma się czego wstydzic i nie ma nic do ukrycia w tej kwesti.
  Polska i Polacy są nieustannie oskarżani o współudział w tej haniebnej zbrodni na podstawie plotek i oszczerstw i najwyższy czas to wyjaśnić.
  sprawa roszczeń powinna byc dla rzadu sprawą priorytetową i rozpatrywana w pełnym swietle. tylko w ten sposób oficjalnie na forum międzynarodowym mozna całemu światu pokazać dowody jakimi sa niemieckie ustawy i prawa stworzone przez Niemców na terenach okupowanych.
  to inni moga się wstydzić ale nie Polska!

  nie ma się co martwic skąd będą pieniadze. Pieniadze, to abstrakcja i dystrakcja. Najlepiej zaplacic pieniedzmi z UE.Nie powinni miec objekcji. W koncu prawie kazdy kraj unijny mial swoje dywizje SS.

 48. piko pisze:

  Zapłacić za co?

  A bez zapłacenia nie można pokazać „… dowody jakimi sa niemieckie ustawy i prawa stworzone przez Niemców na terenach okupowanych”.

 49. ProvoCatio pisze:

  @ piko


  mineły 72 lata od zakończenia wojny. Polska, pierwszy kraj, który stawił czoła bandytom w niemieckich mundurach i walczył na wszystkich frontach swiatach, stracił 6 000 000 obywateli i został sprzedany w niewole na 50 lat. jedyny kraj w Europie który nie poszedł na zadną forme kolaboracji z Niemcami i nie wystawił zadnej dywizji SS z nappisem Poland na ramieniu. kraj, który wycierpiał najwięcej od niemieckiego okupanta, dzisiaj oskarżany jest o współudział w zbrodni. ,mówi Ci to coś?
  więc może wykorzystać okazje i przypomnieć światu kto jest kto? co Ty sie przejmujesz jakimiś pieniędzmi ?

 50. piko pisze:

  Zgadzam się z tym co piszesz powyżej. Tylko nie bardzo mogę tego powiązać z wyciąganiem kasy od RP przez Żydów za urojone odszkodowania. Ale niech będzie – oddajemy.
  Żeby zwrócić mienie bezspadkowe to trzeba zmontować w RP jakieś przepisy, które by to sankcjonowały. OK, montujemy przepisy.
  Roszczenia są na ok. 65 mld $, jest to wartość +/- rocznego budżetu. Co możemy dajemy, resztę zwracamy w innej formie.

  Oświeć mnie, co ma zwrot tej kasy do pokazania światu „kto jest kto”? Że niby Żydzi po otrzymaniu kasy się rozczulą i nakrzyczą na Niemców, że to były jednak niemieckie obozy zagłady a nie polskie? No nie kumam, ale może to moja wina.

 51. ProvoCatio pisze:

  @ piko


  pieniądz, to pieniądz. znikąd sie nie bierze. Polska ma prawo i obowiązek zwrócić się do kontynuatora prawnego państwa, które dopuściło sie zbrodni na terenach okupowanych przez siebie, czyli Niemiec o zwrot pieniędzy wypłaconychspadkobiercom poszkodowanych.
  albo kasa, albo sąd miedzynarowy. maja Niemcy szanse wygrac w sądzie międzynarodowym?
  Trump przyjezdża do Polski. uczynić kwestie rekompensat kwestią priorytetową i Niemcy moga zacząć pakować walizki.

 52. piko pisze:

  Problem jest w tym, że Żydzi chcę kasą za nieruchomości które nie mają spadkobierców. Według naszych przepisów nie mają prawa, według ich plemiennych mają.

  Mam nadzieję że Trump rozwinie parasol nad tworzeniem związku krajów międzymorza.

  Czy będzie to kosztować 65 mld $ lub jakiś równoważnik? Jest taka możliwość.

 53. ProvoCatio pisze:

  @ piko


  czy mają prawo, czy też nie, niech rozpatruje sąd międzynarodowy. Polska powinna wykazać maksimum dobrej woli w kierunku wypłacania rekompensat i umiędzynarodowiniem tej kwesti. w interesie Polaków jest dążenie do tego żeby sprawa została załatwiona jak najszybciej. juz widze jak w wielu mieszkaniach Europy Zachodniej zaczyna sie gorączkowe palenie mundurów SS.

 54. izaluka pisze:

  @ProvoCatio

  POLSKA JUŻ ZAPŁACIŁA USA ZA MAJĄTKI ŻYDOWSKIE – realizując postanowienia układu z 1960 roku !!!
  http://ruch-obywatelski.com/absurdy/polska-juz-zaplacila-usa-za-majatki-zydowskie-realizujac-postanowienia-ukladu-z-1960-roku/

 55. ProvoCatio pisze:

  @ izaluka


  no i co z tego? są nowe roszczenia jest nowa sytuacja. wykazać maksimum dobrej woli w kwesti rekompensat i dołączyc rachunki z 1960 roku do rachunku wystawionego dla Niemiec i EU.

 56. piko pisze:

  Nie dogadamy się w sprawach prawnych.
  Nie sąd międzynarodowy (nie ma czegoś takiego) a jeżeli już to Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Z tym, że on bada spory międzynarodowe (między państwami) a nie czy Mosiek dziedziczy po Aronku który nie był jego rodziną. Tym zajmują się sądy kraju na terytoriom którego leży przedmiot sporu.

 57. cisza1 pisze:

  @izaluka @ProvoCatio

  To, że Kongres Żydów żąda nadal kasy jest faktem. Mało tego, szantażują nas, że nie dadzą nam spokoju, że będą niszczyć Polskę na arenie międzynarodowej!
  Należy wg. mnie opracować stan prawny. Jasno pokazać jak jest, udokumentować już wypłacone odszkodowania ( czy to nie było przyznanie się do winy???). Jakie było uzasadnienie?

  Następnie oskarżyć Kongres Żydów do odpowiednich trybunałów (?) o oszustwo i szantaż!!!
  Provo ma rację w tym, aby nagłośnić sprawę.

 58. piko pisze:

  Są takie koncepcje że możemy być dla US czymś w rodzaju wschodniego przyczółka (jak Izrael jest przyczółkiem na BW).

  Tylko nie powinniśmy się narażać za darmo. Ceną byłoby załatwienie przez US sprawy roszczeń i ekstra kasa (z jakieś kilka mld $) na uzbrojenie.

 59. ProvoCatio pisze:

  @ cisza1


  a dlaczego oskarżać Żydów? niech Niemcy i płacą i niech oni se oskarżają kogo chca i o co chcą. Niemcy są winni w kwesti popełnionych zbrodni a Polska jako kraj opiekuńczy i pełna dobroci Matka powinna dopomóc Żydom w uzyskaniu rekompensat.

 60. piko pisze:

  @provocatio – my mamy pomagać Żydom w uzyskaniu odszkodowania od Niemców poprzez wypłacenie im naszej kasy a potem dochodzenia jej od Niemca? Czy ja dobrze zrozumiałem???

  Niemcy już zapłaciły Żydom ponad 100 mld marek + dostarczyły okręty podwodne. Póki co widać dobrą współpracę środowisk żydowskich z Niemcami przy szkalowaniu RP.

 61. ProvoCatio pisze:

  @ piko

  a dlaczego nie? masz coś lepszego do roboty? co zapłaciły Niemcy do tej pory to ich sprawa i dla Polski lepsze od kopania sie koniem w wiadomej sprawy i wycierania sliny plutej przez poslednich niemieckich i swiatowych dzinnikarzy jest pomóc znaleść Niemcom zajecie w kwesti znalezienia kwoty o którą upominaja sie Żydzi.
  Niech kombinuja a my sprawe na przykład takich emigrantów odłozymy do czasu usatysfakcjonawania rekompensat.
  wierz mi ze Niemcy woleliby zapłacić pięć razy tyle raz jeszcze aniżeli pozwolic na to zeby sprawa ich zbrodni wróciła na wokande sądową. nie maja szans jej wygrać.

 62. nohood pisze:

  @cisza:

  Błędne koło….każde „zadłużenie” w bankach, wobec MFW to poszerzenie obszaru polin w Polsce.
  Zapominam o tym :((

  hej ciszo 🙂
  znasz jakiś bank bez tego narzutu?
  ile czasu zajmie im wyłączenie wszystkich oszczędności ?
  odpowiem samolubnie: nie wiemy

  prawo o bankowości nie istnieje.
  to coś, które jest- daje prerogatywy bankom na robienie, co tylko będą chciały.
  efekt? kryzys ekonomiczny w europie…
  gospodarka amerykańska odbiera swoje koszta udziału w operacjach międzynarodowych…
  myślę, że mają analizy świadczące o tym, że europa ze swoją polityką prowadzącą do redukcji populacji europejskiej jest skończona.
  zastanawiałaś się jaka jest proporcja między firmami europejskimi na giełdzie w nowym jorku a firmami np. z indii ?

  Pozycja Nazwa Kapitalizacja w bilionach USD Miasto
  1 NYSE 19,2 Nowy Jork
  2 NASDAQ 6,8 Nowy Jork
  3 London Stock Exchange 6,1 Londyn
  4 Tokyo Stock Exchange 4,4 Tokio
  5 Shanghai Stock Exchange 3,9 Szanghaj
  6 Hong Kong Stock Exchange 3,23 Hongkong
  7 Euronext 3,20 Amsterdam, Paryż, Bruksela, Lizbona
  8 Shenzhen Stock Exchange 2,3 Shenzhen
  9 TMX Group 1,9 Toronto
  10 Deutsche Borse 1,7 Frankfurt

 63. nohood pisze:

  @izaluka:


  POLSKA JUŻ ZAPŁACIŁA USA ZA MAJĄTKI ŻYDOWSKIE – realizując postanowienia układu z 1960 roku !!!

  to znaczy, że prl była jednak polską ?
  🙂

 64. piko pisze:

  Mam coś lepszego do roboty niż pomaganie tym którzy nas obrażają w nadziei że przestaną obrażać i się od nas od… lą.

  Może inni są bardziej empatyczni, ja mówię pas.

 65. nohood pisze:

  provo:

  co zapłaciły Niemcy do tej pory to ich sprawa i dla Polski lepsze od kopania sie koniem w wiadomej sprawy i wycierania sliny plutej przez poslednich niemieckich i swiatowych dzinnikarzy jest pomóc znaleść Niemcom zajecie w kwesti znalezienia kwoty o którą upominaja sie Żydzi.
  Niech kombinuja a my sprawe na przykład takich emigrantów odłozymy do czasu usatysfakcjonawania rekompensat.
  wierz mi ze Niemcy woleliby zapłacić pięć razy tyle raz jeszcze aniżeli pozwolic na to zeby sprawa ich zbrodni wróciła na wokande sądową. nie maja szans jej wygrać.

  sugerujesz, że żydzi mają swoją korporację w systemie prawa międzynarodowego?
  kto wygrywa precedensowe sprawy dla państw a hadze?
  ten, kto wyznacza sędziów…
  zatem 65 mln to łapówka za korzystny wyrok wyceniany na 3 bln dolarów?
  gdyby tak było, lub miało być, żydzi musieliby się wcześniej wycofać z ohydnego oczerniania polski- jako akt dobrej woli.
  🙂

  w stanach macie dużo większą orientcję niż my, lub tak się może wydawać :),
  myślę o core- danych na temat metody w jakiej działa świat.

 66. ProvaCatio pisze:

  @ piko

  Doskonale. Od tego many panstwo I placimy urzednikom zeby oni sie zajmowali obrona interesow i jej dobrego imienia na arenie miedzynarodowej. My robmy swoje a oni to za co maja placoen.

 67. nohood pisze:

  @piko:

  Mam coś lepszego do roboty niż pomaganie tym którzy nas obrażają w nadziei że przestaną obrażać i się od nas od… lą.

  Może inni są bardziej empatyczni, ja mówię pas.

  może cię obrazić ten, który się myli?
  a tym bardziej ten, który kłamie na twój temat ?
  nie ma takiej opcji…
  te wszystkie publikacje szkalujące polskę są bez znaczenia,,, właśnie dlatego, że są nieprawdziwe we wszystkich podstawach.

  pozdro.

  nie damy się :)))

 68. ProvaCatio pisze:

  @ nohood

  Zadne lapowki Szefie ?

 69. nohood pisze:

  @provo:
  łapówka może nie-
  raczej indeks wyceny prawniczej w wygranej sprawie, która od dawna jest policzona przez superkomputer z algorytmami skali potencjalnej- matenatycznie sformułowanej zasady sprawiedliwości … 🙂

 70. izaluka pisze:

  @nohood 25 czerwca 2017 o 20:33
  „to znaczy, że prl była jednak polską ?”

  ARTYKUŁ I
  A. Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zwany dalej Rządem Polskim, zgadza się zapłacić….

  W prawie międzynarodowym PRL była Polską, nieważne, co o tym myśleli wtedy i myślą dziś Polacy.

  A skoro tak stawiasz sprawę, to znaczy, ze uważasz, że tamta kwota była wypłacona przez ZSRR, tak?

  To było „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych jak prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie niniejszego układu.” – cyt. z Umowy –
  a pieniądze pochodziły z podatków obywateli zamieszkujących Polskę, czy może jakiś innych?

 71. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  Szefie betka. koszta sądowe płaci winny zbrodni i zasądzony. Niemcy tego procesu nie moga wygrać.

 72. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Namawiasz nas(polskę) aby dała się podejść metodą na wnuczka (zyda) .A później dochodzić od sąsiada zwrotu bo ten co mu daliśmy pomylił drzwi i do naszych zapukał zamiast drzwi sąsiada ?
  Nie jestem prawnikiem , ale to nawet logiki się nie trzyma , pozwolić od siebie wyłudzić (poza prawnie) , a prawnie dochodzić od osoby trzeciej
  (nawet moralnie zobowiązanej do naciągacza) , ale nie do nas z tego tytułu.

  Nasze reparacje za IIwś załatwiła jałta zmianami granicznymi jednym ujmując innym dodając z naszego , zważ gdzie inwestują niemieckie koncerny , na ziemiach przekazanych (u siebie). Obawiam się ,że ruszając z niemcami temat reparacji przed trybunałami doznamy rozczarowania jałtańskiego niemiecko rosyjskiego . Jałta jednych ukarała naszymi ziemiami a drugich nagrodziła też naszymi ,fakt pominięto tam żydów i dzisiaj oni roszczą swoje prawa , ale też pod naszym adresem .Zbieg okoliczności , czy zabezpieczenie aktywów na czas przyszłych eurosovietów .

 73. nohood pisze:

  @provo:

  niemców nie stać, żeby nam zapłacić, musieliby się zrzec na stałe roszczeń do ziem odzyskanych, dla wyrównania części strat-
  a część pokryć w gotowiźnie i technologiach.

  po takim traktacie gwarancje niemiec na 50-cio letni rozejm z gwarancją układu przez usa
  a w tym czasie przygotowujemy specjalistów od bliskiego wschodu ze znajomością wszystkich języków islamu w kontekście jego koordynacji na terenie europy. :))
  i za 50 lat dogadujemy się z ahmadem 2-gim emirem kalifatu na tereny niemiec…

 74. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  ja nie namawiam. teraz juz nawet żądam żeby sprawa rekompensant został postawiona na forum UE i rozpatrzona pod wzgledem akuratności adresata.
  od tego jak powinno to byc zrobione to mamy profesoforów prawa międzynarodowego, rząd i jego instytucje.
  każda pretensja skierowna pod adresem państwa polskiego powinna być potraktowana poważnie i rozpatrzona w swietle jupiterów sądowych.
  to jest minimum wymagane od państwa prawa. brak reakcji, uniki i potajemne załatwianie podobnych pretensji bez informowania społeczeństwa i zezwolenie na publiczne obrażanie narodu polskiego na arenie międzynarodowej jest indykatorem że takie państwo prawa nad Wisła nie istnieje tylko dalej trwa jakis posowiecki bardak.

 75. ProvoCatio pisze:

  @ nohood


  niemcy Szefie, to raz na zawsze powinny przestac podskakiwać. a czy ich stać , czy nie stac, to juz nie jest nasz problem.

 76. piko pisze:

  nohood 25 czerwca 2017 o 21:29

  piszesz: „może cię obrazić ten, który się myli?”
  Może bardziej zezłościć. To tak jakby ktoś publicznie źle wypowiadał się o Twojej rodzinie a ty nie mógłbyś publicznie obnażyć oszczercy. Poszło by w świat, że jesteście menele. Bo tak poszło na temat RP za sprawą środowisk żydowskich i niemieckich.

  To co opowiada @provo to są jakieś cock & bull story.
  Pytanie czy nie mam nic ciekawszego do roboty jest bez sensu.

  Jak zadziałają politycy jest poza naszym wpływem, np. śp. Lech Kaczyński popełnił bardzo poważny i brzemienny w skutkach błąd wstrzymując ekshumacje w Jedwabnym. Dlaczego?

 77. @meszek pisze:

  @piko: „Jakkolwiek próba przystania na żydowskie uroszczenia nie zmieni tej sytuacji, przecież te łobuzy po dostaniu „kasy” nie powiedzą, że oni wcześniej się pomylili …”

  Oczywista oczywistość.

 78. ProvoCatio pisze:

  @ piko

  „To co opowiada @provo to są jakieś cock & bull story.”

  przykro mi że tak myslisz. przykro mi też ze prawie wszyscy w tej sprawie widzą tylko pieniądze a mało kto chcą spojrzeć na big picture.
  juz tytuł notki wraz ze znakiem zapytania umieszczonym na jego końcu daje do zrozumienia że sam nie jestem pewien co nalezy tym fantem zrobić.
  wieloletnie ataki medialne, oskarżenia posrednie i bezpośrednie Polski o współudział w Holokauście i brak zdecydowanej postawy Polski w kwesti ukrócenia tych wybryków, sprawia że sprawa roszczeń żydowskich, paradoksalnie jest doskonałą okazją do przypomnienia światu o tym kto za Holokaust jest odpowiedzialny.
  to ze ktos uważa że ma prawo zwrócić się do jakiegoś kraju z prośbą, czy żadaniem o rekompensate jest sprawą najnormalniejszą w świecie. każdy ma prawo. pytanie na które nikt nigdy nie dał oficjalnej odpowiedzi, to to, czy roszczenie te są uzasadnione. jak dotąd oprócz luznych wypowiedzi i wrzawy wygrażającej ” bezczelnym z Brooklynu ” nie spotkałem się z zadną oficjalną analizą prawna przygotowaną na zlecenie RP.
  nie zapominajmy że mówimy o majatkach polskich obywateli, którzy z własności zostali okradzeni i nastepnie zamordowani. obowiązkiem państwa jest niezwłoczne ustalenie zasadności żadań i w przypadku stwierdzenia takiej zasadności, natychmiastowe wdrożenie procedury mającej na celu pozyskanie funduszy na rekompensaty od państwa, które jest odpowiedzialne za zbrodnie na polskich obywatelach. jest to też doskonała okazja do tego żeby przypomnieć państwu niemieckiemu że nigdy nie została uregulowana z Polską kwestia odszkodowań za straty i zniszczenia wojenne spowodowane przez państwo niemieckie w czasie trwania II wojny swiatowej.
  jawność i przejrzystość tego procesu będzie dowodem na niezależność i suwerenność państwa polskiego a także dowodem na to, ze Polska zasługiwała i zasługuje na wysokę pozycje w rodzinie krajów praworządnych.
  i to jest dyplomacja Piko.

 79. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCation
  Twoje przesłanie jest oczywiste dla nas wszystkich tu obecnych-tak myślę.
  Nie myslimy o piniądzach.
  Bez wzgledu na to jakby brzmiały poszczególne wypowiedzi.
  Absolutna definicja= bandytyzm. Zresztą sam sobie na to adekwtnie odpowiadasz (jestem za) : wieloletnie ataki medialne, oskarżenia posrednie i bezpośrednie Polski o współudział w Holokauście i brak zdecydowanej postawy Polski w kwesti ukrócenia tych wybryków, sprawia że sprawa roszczeń żydowskich, paradoksalnie jest doskonałą okazją do przypomnienia światu o tym kto za Holokaust jest odpowiedzialny. Należy od tego zacząć! Droga długa, ale żadna krótka do prawdy nie prowadzi.
  Serdeczne pozdrowienie Artysto Provo.

 80. lordJim pisze:

  @ProvoCatio
  I to mi się podoba 🙂 Wodzu! Prowadź! 🙂

 81. ProvoCatio pisze:

  @ lordJim


  na Kovno!

 82. lordJim pisze:

  Wodzu,
  ale jest nas tylko dwóch? Gdzie wojska hetmańskie?

 83. piko pisze:

  @provocatio – podejrzewam, że ten blog nie jest odwiedzany przez prominentne osoby. Proponuję zapłodnić pomysłem odpowiednie gremia kierując do nich swoje słowa.

  A tak przy okazji spytam – wiesz może dlaczego wstrzymano ekshumacje w Jedwabnym i dlaczego teraz ich nie podjęto? Co stało i stoi na przeszkodzie?

  A może nie są one potrzebne tak jak reagowanie na oszczerstwa, może to jest też element „dyplomacji” o której piszesz?

 84. ProvoCatio pisze:

  @ Tadeusz_K

  od czegos należy zacząć…dziękuje.

  wzajemnie panie Tadeuszu 🙂

 85. ProvoCatio pisze:

  @ piko

  @provocatio – podejrzewam, że ten blog nie jest odwiedzany przez prominentne osoby. Proponuję zapłodnić pomysłem odpowiednie gremia kierując do nich swoje słowa.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  na moim blogu każda osoba jest traktowana po królewsku 🙂

  obawiam sie, że to o czym pisze, to zaden pomysł, tylko polska racja stanu. wiem co sie wydarzyło w Jedwabnym i wiem w jakich żyjemy czasach. jeżeli chodzi o dyplomacje polską to nie należy zapominac, że jesteśmy jak ten golas wśród wilków.choć z drugiej strony rzecz biorąc, pod kątem widzenia krakowskich koników, to golas gorszy od bandyty.

 86. piko pisze:

  @provo – zawsze u Ciebie czułem się wspaniale. Jesteś dobry gośću.

  A co do polityki to nie odpowiedziałeś wprost na moje pytanie ale stwierdzenie „… że jesteśmy jak ten golas wśród wilków” jest wystarczające i wiele wyjaśnia.

  Więc wyciągnij wnioski z sytuacji, gdzie nawet na swoim terenie, mając teoretycznie wszystkie narzędzia (prawne, techniczne, itp.) nie jesteśmy wstanie przeprowadzić ekshumacji. A Ty proponujesz jakieś kombinacje alpejskie na skalę przekraczającą wszelkie możliwości Polski a które mogą mieć skutki wprost przeciwne do zamierzonych.
  Poza tym mylisz Polską Rację Stanu z sensownymi działaniami możliwymi do zrealizowania.

 87. piko pisze:

  Jakby kto nie wiedział to wyjaśniam, że US (jak i każdy inne państwo) nas nie kocha tylko załatwia swoje interesy. Interesy RP i US są teraz zbieżne w pewnych obszarach i to trzeba wykorzystać walcząc o jak najmniejsze ustępstwa i maksymalizację zysków.

  Temat geopolityczny jest na spory tekst a nie na komentarz, który z przyczyn technicznych, nie może być dłuższy 🙂

 88. ProvoCatio pisze:

  @ piko

  to o czym ja pisze i ekshumacje o których Ty piszesz, to są dwie różne sprawy. Polske stac na bardzo dużo jezeli będzie niezalażena. USA liczy się z Polską, ale zwykle gdy się załatwia interesy, to omija sie lokaja i gada sie wprost z szefem, który podejmuje decyzje. Po co dwa razy sobie język strzępić?

 89. piko pisze:

  Jeżeli będzie niezależna to będzie ją na dużo stać. Zapewne. Póki co jest zależna.

  Akurat to o czym piszę (ekshumacje w Jedwabnem) pokazuje od kogo jest zależna.

 90. ProvoCatio pisze:

  @ piko

  dlatego właśnie tak bardzo ważny jest ten pierwszy krok.

 91. nohood pisze:

  @provocatio:

  dlatego właśnie tak bardzo ważny jest ten pierwszy krok.

  provo znasz jakichś żydów z otwartymi głowami?
  zaproś ich tu.
  może wtedy skumamy o co im chodzi z tą ich historyczną ściemą,

  tak kuźwa kochają niemców, że będą potwierdzać ich wersję historii do końca świata…
  poza tym kim są reprezentanci „wszystkich” źydów z którymi należy rozmawiać?
  bo chyba nie z rządem w izraelu?

 92. nagor pisze:

  @ProvoCatio
  Witaj
  W pierwszym kroku dobijemy setki i pokażemy jak zrobić interes ……………….na temacie

 93. ProvoCatio pisze:

  @ nohood

  Szefie, a nie wydaje się Szefowi, że za dużo żąda odemnie? od tego jest państwo i rząd polski, żeby informować obywateli i podjmowac kroki zgodne z obowiązujacym prawem, rozsądkiem i faktami.
  jeżeli rząd nie reaguje, to znaczy że ma coś ważniejszego do roboty niz dbać o honor i dobre imie obywateli.
  stan zawieszenia w tej kwesti trwa od lat. nikt nic nie wie. byle piesek na świecie, podnosi nózke i szcza oszczerstwami w naszym kierunku.
  nie uwążasz Szefie że najwyzszy czas zamknąć im te kłamliwe gęby?

 94. ProvoCatio pisze:

  @ nagor

  100 – zamykamy notke.

  🙂

 95. wawel24 pisze:

  Provo, provo-kujesz ;).

  A jeśli nie, to dokonujesz antropomorfizacji (lub łamiesz logikę, co na jedno wychodzi).
  Dlaczego? Bo piszesz: „a my za to, będziemy mieli spokój od nienawistnch i krzywdzących nasz kraj ataków”.

  Provo, provo-kujesz ;).

  A jeśli nie, to dokonujesz antropomorfizacji (lub łamiesz logikę, co na jedno wychodzi).
  Dlaczego? Bo piszesz: „a my za to, będziemy mieli spokój od nienawistnch i krzywdzących nasz kraj ataków”.

  Że niby ustaną „nieustanne, szkalujące Polske i Polaków, ataki prasy światowej, zarzucające narodowi polskiemu haniebny współudział w Holokauście i coraz częstsze pomyłki polityków światowych i polityków rodzimego chowu sugerujące jak wyzej” ?

  Provo, provo-kujesz ;).

  A jeśli nie, to dokonujesz antropomorfizacji (lub łamiesz logikę, co na jedno wychodzi).
  Dlaczego? Bo piszesz: „a my za to, będziemy mieli spokój od nienawistnch i krzywdzących nasz kraj ataków”.

  Że niby ustaną „nieustanne, szkalujące Polske i Polaków, ataki prasy światowej, zarzucające narodowi polskiemu haniebny współudział w Holokauście i coraz częstsze pomyłki polityków światowych i polityków rodzimego chowu sugerujące jak wyzej” ?

 96. wawel24 pisze:

  [zakłócenia w duplikacji komentarza spowodowane niemożnością zwykłego skomentowania…, a więc wklejam dalszy ciąg, może przejdzie]
  Wolne żarty, Provo ;).
  Nigdy nie będziemy mieli spokoju od rzeczonych.
  Ataki nigdy nie ustaną.
  Dlaczego? Odpowiada jeden z nich, Słonimski: „Polska nie znosi Żydów, ale jak Żydzi nie znoszą Polski – mało kto sobie zdaje sprawę.”

  Mamy wykupiony abonament 🙂 na brak spokoju od „onych”. I żadne miliardy tego nie zmienią, ani tryliardy.

  pozdro 🙂

 97. ProvoCatio pisze:

  @ wawel24

  można sie lubic, lub nie, ale w czasach internetu okazanie dobrej woli z jednoczesnym, popartym faktami wskazaniem na winnego zbrodni i krzywd narodu polskiego, nie moze w swiecie przejść nie zauważone. Oskarżani jesteśmy w złej woli na podstawie plotek i pomówień, ale bronic sie mozemy w oparciu o fakty.

  Czy przypomnienie światu o niemieckich zbrodniach nie jest warte 65 miliardów niemieckich dolarów?

  Pozdrawiam wzajemnie 🙂

 98. nohood pisze:

  oni są w tym już zbyt głęboko….
  stworzyli współczesną religię holokaustu i budują młode pokolenie żydów na pogardzie do nas.
  jeśli odbierają możliwość rozwoju w prawdzie”własnym” dzieciom, to nie potrafię wyobrazić sobie, że są mentalnie zdolni do tego by się dogadać.
  z drugiej strony nikt nie chce być idiotą, który podziela fałszywy pogląd na świat.
  czyli wystarczy odkrywać i publikować fakty.
  a oni niech wydają miliardy na swoją nieskuteczną propagandę…

 99. ProvoCatio pisze:

  @ nohood

  dzieci jak dzieci, Szefie, ale co im robia z mózgami, to trudno uwierzyć. chyba poszukam drugiej części.

 100. ProvoCatio pisze:

  całkiem dobre 🙂

  List Otwarty obywatela polskiego do pana Adama Bodnara, osadzonego na operetkowej posadzie rzecznika praw obywatelskich
  Słuchaj Synu!

  Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.”

  Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród. Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki.

  Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja.

  Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem.

  Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.

  W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”.

  Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym.

  Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu.

  Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piątej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności.

  Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru.

  Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy.

  Stanisław Michalkiewicz
  https://www.magnapolonia.org

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi