Przejdź do paska narzędzi

Stoisz nasz Królu w lewackim mieście i czekasz…

Wszystkim piszącym na PT Ojcom, Tatusiom, Tatom – także tym in spe – w Dzień Ojca dedykuję serdeczną notkę. To od Was, w dużej mierze zależy los naszych rodzin, los Polski. Bądzcie wspaniali! Dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest takie miasto w Polsce, które czci ten dzień w niezwykły sposób. To POZNAŃ. Przez miasto zarówno za […]

via Stoisz nasz Królu w lewackim mieście i czekasz… — CISZA

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @cisza1
  Bardzo mądre przesłanie dla wielkopolan . Kiedyś powstanie -wolność-Król teraz Król -wolność – ……..?………
  Chyba wybory jako powstanie otrzeźwienia bo zaborca jest w głowach wyborców .
  Coś musi być przyczyną takiego miałkiego rozumowania nie tylko wielkopolan .

  Nachodzcy – też tak myślę i popieram.

 2. cisza1 pisze:

  @nagor

  Wspaniali powstańcy oraz bohaterowie „Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy” w grobach się przewracają! Chyba stosunkowo dobrobyt, szkopskie świecidełka są powodem „europeizacji” wielu Wielkopolan! Syty staje się ociężały… może właśnie to!

 3. nagor pisze:

  @cisza1
  ====Syty staje się ociężały====
  Jak masz na myśli ociężałość w myśleniu , a tak by to wyglądało , to świadczy o braku roztropności .
  Dziwić się myszce jak w łapce taki smakołyk , że da się skusić nieświadoma konsekwencji .
  Metoda podobna i konsekwencje też.

 4. E.B pisze:

  @Cisza1

  Pięknie napisałaś o swoim mieście i pomniku Chrystusa Króla. Chrystus zawsze zwycięża i tak będzie i teraz. Już niedługo.
  Mam w domu tę książkę, czytałam i oglądałam film. Wielkopolanie walczyli swoją gospodarnością i ekonomią. Potrafili się organizować i przeciwstawić Niemcom. Tę gospodarność widać i dzisiaj. To, że wielu dało się zwieść, nie będzie trwać wiecznie. I poznaniacy wrócą do swoich korzeni.

  Pozdrawiam

 5. cisza1 pisze:

  @ebns24
  Też tak sobie myślę, że dumny ród pyrlandzki oprzytomnieje i nie da się dłużej przerabiać na Kartoffelklöße :))
  Pozdrawiam serdecznie

 6. nohood pisze:

  @cisza:
  wypowiem z tobą:
  Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego!

 7. cisza1 pisze:

  PO chce osiedlić imigrantów w Poznaniu! Prezydent miasta, lewak zachwycony!
  Nie dziwi mnie to, bo on mistrzem tęczowym jest.
  @Cogi
  @Zolw

  Gdzie jesteście? Co na to AKO? Cogi wracaj :))

 8. Zolw pisze:

  Witaj, Ciszo!
  Witajcie, Ludzie Tutejsi.
  Przepraszam za „niebywanie” – pospolitość skrzeczy i „primum vivere, deinde…”

  Pięknie napisałaś, Ciszo i o Figurze i o poznańskim duchu. Myślę, że on wciąż jest żywy i trwa po jeżyckich i łąkarskich mieszkaniach, trochę podobnie do tego, jak trwał w czasach Najdłuższej Wojny.

  Tęczowy Jacek? A któż to jest? Narzucony przez okupantów, popierany przez miejscowych folksdojczy (dzisiejsza nazwa: „europejczycy”) gubernator albo Gauleiter. Na Jeżycach słuchają takich, tak jak słuchali Greisera, Cyrankiewicza, UB-ków epoki Gierka i Jaruzela. Słuchają, a potem pochylają się nad „ślepymi rybami”*) mrucząc „nie strasz, nie strasz, bo się….”.

  Przyznam, ze nie przepadam za Poznaniem i kocham go równocześnie. Mieszkam tu od 30-tu lat i wciąż czuję się „nie stąd”. ‚Peregrinus” ze mnie, ale podziwiam psychologiczną spójność prawdziwych miejscowych. Nikt nigdy ich nie nabrał! Można było przekupić zaszczytami, orderami, hrabiostwami czy mercedesami sam szczyt śmietanki (dr Jan np.), ale nikomu nie udało się przekonać do swoich idei przeciętnego Kaczmarka z Jeżyc, który wsuwał w swojej kamienicy „ślepe ryby” na obiad i mruczał „przeżyliśmy ruska, przeżyjemy tuska”.

  Sursum corda! To tylko mało znaczący epizod. Pogonilim iwana, pogonimy lewaka i guja ferhowsztada tez pogonimy. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! A już na pewno nie będzie pluł Poznańczykom!

  Pozdrawiam.

  PS.: Cogi w tej chwili zaprząta zupełnie inna sfera życia, o której wspominała Ci w SMS-sach. Jak sądzę, nie będziesz jej miała za złe 🙂

 9. cisza1 pisze:

  @Zolw
  Witaj pielgrzymie 🙂 Kaczmarki mistrzowie „chodzenia po ziemi” chętnie przyjmowali „romantyków”, potrzebowali z ich pomocą wznieść się ponad rzemiosło. Stanisław Taczak oddał dowództwo Józefowi Dowbor-Muśnickiemu bez szemrania a „ruski” generał poświęcił swój talent Wielkopolsce, osiadł w Lusowie na zawsze. To jakby mariaż prozy z poezją; żaden prusak nie miałby tutaj już nigdy żadnych szans … przeżyjemy i pogonimy :))
  Serdeczności dla Cogi; pozdrawiam Was Wiaruchna

 10. Zolw pisze:

  @cisza1

  Tak w ogóle, to dobrze Cie widzieć znowu :)))

  Mam wrażenie, że w Pozku coś się zmienia. Że lewactwo chowa się do nory. Jeszcze nie potrafię podać konkretów, to raczej taki „pierwszy powiew”, ale czuje to przez skórę.

Dodaj komentarz: