Przejdź do paska narzędzi

Stara baśń

  

Słowiański symbol kwiatu paproci

Świętojańska noc obchodzona w wigilię św. Jana Chrzciciela zasymilowała pogańskie obchody najkrótszej nocy w roku, Nocy Kupały. To starosłowiańskie święto słońca, księżyca, ognia, wody, płodności, radości, miłości, powszechnie obchodzono na terenach zamieszkanych przez Słowian. Nazwa Kupała pochodzi prawdopodobnie od indoeuropejskiego pierwiastka kump, oznaczającego zbiorowość. Pełne magii, wróżb, płonących ognisk, echa dawnych obyczajów święto, stwarza atmosferę, w której ta opowieść może wybrzmieć.

Napisałam, że to stara baśń, bo historia ta nie istnieje w oficjalnej nauce, ale coraz więcej przesłanek przemawia za tym, że to wcale nie baśń, a nasza prawdziwa historia, ukryta przed nami i zakopana jak nasi bohaterowie czasów dużo nowszych. Zniszczone księgi, wyrugowana ze szkół historia dawnych lat, starania zaborców, Niemców i Rosjan, wyparły skutecznie z pamięci historycznej naszą przeszłość.

W sukurs niepamięci przychodzi jednak dzisiaj współczesna nauka. Tak jak wracają do nas z dołów śmierci Żołnierze Wyklęci, skazani na zapomnienie, tak wyłania się z mroku dziejów historia Polaków, skazana również na to samo zapomnienie.

Współczesne dziedziny wiedzy, genetyka, antropologia fizyczna, a także archeologia i językoznawstwo mówią jednym głosem, że nasi przodkowie zamieszkiwali tereny współczesnej Polski od 6500 do 10 000 lat.

Badania polskich genetyków, w tym prof. Tomasza Grzybowskiego z Uniwersytetu w Toruniu, mówią jednoznacznie o ciągłości zamieszkiwania ziem polskich przez ludzi o haplogrupie Y-DNA R1a1 właśnie od tego czasu. Współczesna populacja Polski ma aż  57.7% tej haplogrupy  i 16% haplogrupy Y-DNA I, charakterystycznej dla ludności jeszcze wcześniejszej zwanej Staroeuropejczykami, co wyróżnia nas na tle Europy.

Tak zwany gen słowiański to gen Ariów, ludu indoirańskiego, do którego zaliczają się bramini w Indiach, Persowie, Partowie, Macedończycy i Grecy. Jeszcze w czasie II wojny światowej drugą stronę getta żydowskiego zwano stroną aryjską. Ariowie Słowianie to my. Hitler szukał aryjskiego pochodzenia Niemców, ale nie znalazł, bo Niemcy mają gen R1b.  Zawłaszczył nawet swastykę, symbol aryjski.

Swastyka, to starosłowiański symbol wiecznego cyklu wszechświata. Symbolizuje Wyższe Niebieskie Prawo, któremu podlega wszystko co istnieje. Ognisty znak był wykorzystywany przez ludzi do ochrony istniejącego prawa i porządku, od którego niezmienności zależało ich życie.

 

Genetyków wspierają antropolodzy fizyczni, którzy twierdzą, że nie ma większych różnic pomiędzy szczątkami zmarłych osób między Wisłą i Odrą w tzw. okresie rzymskim i w  średniowieczu. A to oznacza, że nie było żadnej większej wędrówki ludów a nasi przodkowie mieszkali tu już od starożytności.

Archeologia odsłania przed nami również swoje sensacyjne tajemnice. W zakątku krętej rzeki Dołęży (Tollensee) w dzisiejszych Niemczech, kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Szczecina archeolodzy niemieccy znaleźli pozostałości po wielkiej bitwie z około 1300r p.n.e, w której brało udział ok. 5000 wojowników z dobrze wyszkolonych i uzbrojonych oddziałów. Znaczna część uczestników tej bitwy miała genotyp odpowiadający współczesnym Polakom. Ale wg oficjalnej nauki tej bitwy nie powinno być.

Wykopaliska w zachodniopomorskim Bolkowie prowadzone latem 2016 roku przyniosły również sensację. Odnaleziono włócznię drewnianą sprzed 9 tysięcy lat, na której rysunek  jak na zdjęciu,  przedstawia scenę obrzędową nad jeziorem z widocznymi trójkątnymi szałasami i łódkami.

Wykopaliska w Mucharzu koło Suchej Beskidzkiej pokazują ciągłość osiedleńczą od 10 600r p.n.e. do XV wieku n.e. Na górze Grojec w Żywcu znaleziono półfabrykaty i ślady produkcji szkła sprzed 2000 lat.

W Maszkowicach koło Nowego Targu odkryto dom sprzed 4000 lat o kamiennych fundamentach. W 1976 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Bronocicach, wsi między Buskiem- Zdrojem a Krakowem, odkryto ceramiczną wazę z dekoracją –rysunkiem, który jest najstarszym dowodem używania pojazdu kołowego. Waza pochodzi z lat 3635 – 3370 p.n.e.

Byliśmy tu już więc od co najmniej 8 – 10 tysięcy lat.

Kim więc byliśmy i czy naprawdę nie ma śladów po nas w historii?

Nazwa Słowianie pojawiła się prawdopodobnie dopiero w VI wieku n.e. Jej pochodzenie nie jest dobrze rozpoznane. Czeskie kroniki z XI wieku podają, że nazwa ta pochodzi od przyrostka sław, sława, które dodawano do imion np. Bogusław, Mścisław itd. Przypuszcza się też, że oznacza ona ludzi słowa, znających słowo, w przeciwieństwie do niemych, Niemców. Niektórzy wywodzą tę nazwę od praindoeuropejskiego słowa własny, znajdujący się na swojej ziemi.

Na starożytnych mapach nazwa ta nie pojawia się. Ziemie północnej, środkowej i wschodniej Europy aż po Ural i dalej,  mają różne nazwy od Hiperborei, przez Wielką Scytię, Sarmatię, Lechię po Germanię na mapach Rzymian. Przy czym nazwa Germania w języku łacińskim oznaczała sąsiadów, barbarzyńców mieszkających na północ i wschód od rzeki Ren.  Germanie, którzy dzisiaj zajmują ziemie niemieckie przywędrowali ze stepów Azji na tereny najpierw Skandynawii, skąd zeszli do Danii i dalej do Europy Środkowej około 1000 r p.n.e. Plemiona uważane za germańskie (niemieckie) jak Goci, Wandalowie, Wizygoci, Ostrogoci to plemiona słowiańskie, zawłaszczone przez historyków niemieckich. To te plemiona walczyły z Rzymem i tak jak Wandalowie doszły poprzez Galię i Półwysep Iberyjski do Północnej Afryki.

 

Zachowały się również kroniki, pisane najczęściej przez najbardziej wykształconych w dawnych czasach ludzi Kościoła,  zarówno polskich jak i zagranicznych.

Kronika czeska z XI wieku tak pisze o pochodzeniu Słowian:

Słowianie pochodzą od Jafeta, syna Noego i jego syna Jawana. Jawan osadził i rozmnożył Greków nad morzem Jońskim i Egejskim, a jego syn Heliza Helleńczyków, Eolczyków i Słowian. Lech, Czech i Rus są potomkami Helizy. Lechitowie zajęli tereny dzisiejszej Wielkopolski i Śląska i tak  się rozkrzewili, że zaludnili tereny nad rzeką Wandalą (Wisłą), Kaszuby, Pomorze, kraj nad morzem niemieckim aż po Westfalię. Nazwy różne pobrali od miejsc, w których zamieszkali, jak Drzewianie, Trawianie, Burgundowie itd.

Kronika Dzierzwy, przybyłego z Rzymu przełożonego zakonu Franciszkanów, z XII wieku,  również wywodzi Polaków od Jafeta, podając jeszcze inną linię, zaczynającą się od jego potomka Wandala, który  rozkrzewił swój lud nad rzeką Wandalą (Wisłą). Dzierzwa korzystał ze znalezionych w bibliotece papieży „Roczników Rzymskich”. Wandalus żył w czasach Józefa, który był w Egipcie, syna patriarchy Jakuba. Jego potomkowie zajęli wiele ziem Europy Środkowej, Wschodniej i Zachodniej, z których powstały potężne królestwa.

O naszej wielkiej przeszłości piszą też inni kronikarze. Lechia znalazła swe miejsce również na kartach Biblii.

Kronika Słowiańsko-Sarmacka Prokosza z X wieku, odnaleziona w czasach późniejszych, uznawana za nieprawdziwą, w zestawieniu z podanymi wyżej informacjami wydaje się być zgodną z naszą prawdziwą historią. Podaje ona chronologiczną historię władców starożytnej Lechii.

Pisze o tym również Janusz Bieszk w swojej książce: Słowiańscy królowie Lechii.

Zainteresowanych odsyłam do notki George Waleskiego i do ciekawej dyskusji pod nią:

 

http://3567.salon24.pl/718774,sarmaci-lechici-i-slowianie,9

 

a także do notek Fatamorgana:

 

http://fatamorgan.salon24.pl/602094,temat-tabu-tysiace-lat-historii-polski

http://fatamorgan.salon24.pl/614129,tysiace-lat-historii-polski-ciag-dalszy

i mojej starej notki:

 

http://e.b.salon24.pl/677678,tacy-jestesmy

 

Temat jest bardzo obszerny i nie da się o wszystkim napisać w jednej notce. Zaciekawionych naszą prawdziwą a ukrytą przeszłością,  zachęcam do szukania informacji na ten temat i dzielenia się z nami. Niezwykle ciekawie przedstawiają się nasze wierzenia, obyczaje, organizacja społeczeństwa, wojny z Rzymianami, Aleksandrem Macedońskim, wyprawy na krańce Europy, powiązania z Azją.

Z moich poszukiwań, które przyznaję,  ostatnio mocno mnie wciągnęły, wynika, że jesteśmy potomkami bardzo starożytnego ludu, szlachetnych Ariów, Lechów –panów, dzielnych i sławnych  wojowników, Scytów, Sarmatów, wolnościowców i demokratów. I to właśnie od nas może się Europa uczyć i nie przez przypadek ratowaliśmy ją często od zagłady. Teraz też próbujemy. Powrót słowiańskiej Europy wydaje się być dzisiaj jedynym dla niej wyjściem.

 

Poniżej podaję linki do artykułów i filmów na youtube, które poprowadzą zainteresowanych naszą pradawną historią.

 

http://lechistanpl.blogspot.com/2015/02/kim-sa-polacy-cz-1.html

https://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8

CZY SŁOWIANIE ZMIENILI BOGA W CZASIE CHRYSTIANIZACJI ? | białczyński

Słowianie i ukryta historia Polski – Ciągłosć osadnicza przeciwko pustce osadniczej na ziemiach polskich

62.Starożytni Polacy cz.1-Hiperborea, Początki Państwa Polskiego. Historia Polski – YouTube

Ponad 3000 lat Państwa Polskiego : Starożytna Historia / Zakazana Archeologia / Paleoastronautyka

Rzeczpospolita Lęhicka – rudaweb.pl

Podkarpaccy Scytowie – sensacja prasowa, przełom naukowy, a może nic nowego – rudaweb.pl

(O)BŁĘDNA historia Polski | MYŚLENIE NIE BOLI

Słowianie są starożytnym ludem – Badania genetyczne prof.Grzybowskiego – YouTube

Słowianie, genetyka i język – Czeslaw Bialczynski | Słowianie – Wiara Przyrodzona

 

Może Ci się również spodoba

60 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @ebns24
  No , no .Witaj .Ten kwiat paproci to dla zmyłki? Czy licencja poetica , taki klucz tekstu .Bo takowego w naturze nie ma i być nie może u paproci .
  Reszta tematu to właśnie taki kwiat , który był ale nikt go oficjalnie nie promuje i widzieć nie zamierza.
  Zrozumiałe ,że chrześcijaństwo nie miało w tym interesu podkreślając swoje zasługi cywilizacyjne przez wieki od chrztu Polski promować pogaństwo .W dzisiejszych czasach to też nie jest temat przewodni kiedy samo czuje się zagrożone . Ale posiada jeszcze wpływy i autorytet na naszą kulturę w tym i widzenie historii ziem polskich.
  W słusznym wieku jestem i poza obrzędami pogańskimi , (samo określenie ma konotację) Swiatowidem i niewiele więcej to był program edukacji, no jakieś osady odkryte Biskupin i tp .Głębiej w czasie pustka a raczej puszcza .Może dzięki badaniom DNA powróci namiastka tej historii .
  Dzięki za temat i literaturę .

 2. piko pisze:

  Co do symboli to jest to klasyczny przykład przejmowania znaku i podkładania pod niego innych (z reguły przeciwstawnych) treści. Patrz – swastyka, tęcza i wiele innych.

 3. E.B pisze:

  Witaj.
  Wyrusz sam na poszukiwania. Zadziwią Cię. Ci, którzy o tym piszą „przerzucili” mnóstwo starych kronik, w tym również łacińskich, dotarli do dokumentów niedostępnych normalnym ludziom i taki obraz zobaczyli. I coś w tym jest. Mnie też uczono w PRLu o Światowidzie i pogańskich obrządkach, dzikich Słowianach, barbarzyńcach. Ale to wcale nie musi tak być. Prawda może być zupełnie inna.
  Kwiat paproci był elementem Nocy Kupały. Szukano go, bo miał przynosić szczęście. To raczej była taka zabawa, jak wiele innych tej magicznej nocy. Ale to nie znaczy, że historia, którą przedstawiłam jest tylko fantazją. Poza tym wyraz paproć, wywodzący się z indo-europejskiego „pap-r” oznacza sitowie i była to nazwa dla roślin znajdowanych na gruntach podmokłych, z których wiele zakwitało właśnie w czerwcu, jak np. mokrzyca. A więc szukanie kwiatu paproci nie musiało być tylko „gonieniem króliczka” : ))

 4. E.B pisze:

  Piko

  No, właśnie, przejmowali i zmieniali. Tak właśnie było ze swastyką, która kojarzy nam się jak najgorzej. Symbolika Słowian jest bardzo ciekawa. Większość symboli jest oparta właśnie na motywie swastyki, która symbolizuje ruch wirowy. A tu już się kłania współczesna fizyka. Bardzo ciekawe są też wierzenia Słowian.

 5. piko pisze:

  W barierkach na schodach w „Murowańcu” w Zakopanem wkomponowany jest znak swastyki. Skąd się wziął w tym miejscu i na Kamieniu Karłowicza? Na Podhalu pojawił się w tej formie na początku lat dwudziestych XX wieku. Wcześniej górale zdobili elementy konstrukcji domów i sprzęty codziennego użytku „krzyżykiem niespodzianym” , który został „podrasowany” przez młodopolskich filozofów i poetów zafascynowanych symboliką i filozofią hinduską, po czym rozwinął się w swastykę powszechnie znaną do dzisiaj. Stała się ona odznaką pułków podhalańskich, używał jej wcześniej St. Eljasz Radzikowski ozdabiając w ten sposób swoje publikacje, pojawiła się również na pieczęci ZG PTTK. Także Mieczysław Karłowicz malował małe swastyki na skałach podczas swych tatrzańskich wypraw. Właśnie z tego powodu, iż był to ulubiony znak Karłowicza, wyryto swastykę na kamieniu upamiętniającym jego śmierć w lawinie pod Małym Kościelcem.

 6. piko pisze:

  Obrazek który powinien być powyżej

  prośba skasuj to cba 🙂

 7. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24

  Plemiona uważane za germańskie (niemieckie) jak Goci, Wandalowie, Wizygoci, Ostrogoci to plemiona słowiańskie, zawłaszczone przez historyków niemieckich.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  w 100% racja. ciekawa jest historia Ostojów i Klanu Smoka. Prosze zwrócić na uwage u docenta Wiki na różnice pomiedzy wersja polską i angielska na korzyść angielskiej. i ten smok krakowski 🙂

 8. E.B pisze:

  Piko

  Jakimś cudem udało mi się skasować :)).
  Ciekawe informacje podajesz. Jeszcze więc pamięć o naszej historii istniała. Podobno do zaborów uczono w szkołach o polskich królach od Kraka.
  Piko, ukryli przed nami prawdę o nas i zrobili z nas cieciów. Niemcy i Rosjanie pospołu. W czasach I Rzeczpospolitej dla naszych sąsiadów Słowian podobno zaszczytem było znać język polski i polską kulturę. To na naszych ziemiach od dawna był ośrodek zarówno władzy jak i cywilizacji.

 9. E.B pisze:

  @Provocatio

  Poszukam tej historii. Smok wawelski podobno jest związany z Krakiem, który miał się nazywać Grakch i przybył do nas z Grecji. Założył Grakchowię. To on zabił smoka, jakiegoś zwierza podobnego do dinozaura. Działo się to w V wieku p.n.e.

 10. cisza1 pisze:

  @ebns24

  Super notka!
  Słowianie to starożytny, dzielny i zwycięski ród!

  Procentowo w Europie najwięcej haplogrupy R1a1a, bo aż 63% występuje na Łużycach! Do dziś kultywują swój język, wiarę i obyczaje.
  Germanie nie zdołali wyprzeć i zgermanizować Serbołużyczan.
  np. Weiswasser -Biela Woda
  Bautzen – Budyšin ( nasz słowiański, słynny Budziszyn, stolica Łużyc)
  Byłam tam za czasów NRD i podziwiałam podobieństwo ich kultury do naszej.
  Słowiańskie dumne plemię żyje pełnią ducha! Dzięki :))

 11. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Od niepamiętnych wieków (a w szczególności od zaborów) starano się zafałszować historię Polski. Jedyne co pozostawiono na jej kartach oficjalnie to Kalisz i Biskupin oraz parę ciekawostek w formie legend (a gdzie reszta starożytnych kamiennych budowli? od Łaby po Morze Czarne) .
  Ot lud, który wziął się znikąd (z jakiegoś głębokiego lasu jak cPetru) i ujawnił się Światu w przeciągu „paru minut” 966r. Dzisiaj obowiązuje podobna sytuacja, gdy obciąża się (próbuje) Polskę za II w.św., za holokaust, za niemieckie obozy śmierci. Nic, a nic się nie zmieniło od tamtych czasów.

 12. Alek pisze:

  W jaki sposób Niemcy manipulują pamięcią historyczną, oglądamy teraz na żywo w temacie II WŚ. A przecież od tych wydarzeń minęło zaledwie kilkadziesiąt lat. Świadkowie jeszcze żyją.

 13. nohood pisze:

  ebns24:
  prawda o naszej historii powoli dociera do nas ukazując w narracjach znanych nam ze szkoły, czym jest proces germanizacji w swojej podłej istocie .
  od oświecenia(archeologia) niemcy tworzyli nurt interpretacyjny, który programował świadomość środowisk naukowych przez kilka pokoleń.

  niezależnie od tego dziwi mnie, że nie stać nas na badania legendarnych pozostałości takich jak kopiec kraka i wandy.
  uważam, że jest to skandal i niedopatrzenie.
  temat badań nad naszymi sztandarowymi pomnikami przeszłości jest dla mnie papierkiem lakmusowym pokazującym niezależność polskiej nauki.
  współczesne metody dają możliwość zmapowania zewnętrznej struktury kurhanów bardzo głęboko.
  dlaczego nikt nie prowadzi u nas takich badań, szczególnie w świetle aktualnych odkryć?…
  za tobą polecam stronkę białczyńsiego, pomimo jej ostrego kursu na neopogaństwo. można znaleźć sporo ciekawych materiałów.

  ciekawe są wnioski płynące z badań lingwistycznych, które jednoznacznie potwierdzają bliskość j. polskiego i sanskrytu, który pod względem struktury i brzmienia jest znacznie bliższy, niż np. j.niemiecki…
  brakuje w polsce instytutu gromadzącego dane i prowadzącego badania nad starożytną historią polaków.

  serdeczności 🙂

 14. Tadeusz_K pisze:

  Wiele innych, ale Np.:
  Na Górze Zyndrana w Polsce południowej odkryto wielkie kamienne budowle, gród i warownie sprzed 4.200 lat (2.200 p.n.e.)
  http://dobrewiadomosci.net.pl/10733-na-gorze-zyndrana-w-polsce-poludniowej-odkryto-wielkie-kamienne-budowle-grod-i-warownie-sprzed-4-200-lat-2-200-p-n-e/

 15. Tadeusz_K pisze:

  @Nohood
  #niezależnie od tego dziwi mnie, że nie stać nas na badania legendarnych pozostałości takich jak kopiec kraka i wandy.#

  Istotnie-trochę dziwne w kontekście zaangażowania Polaków/Polski w „wykopki” egipskie.

  „Cudze chwalicie
  Swego nie znacie.”
  Pozdrw.

 16. nohood pisze:

  @tadeusz:
  pod względem archeologicznym polska to prawie terra incognita.
  kiedy mięliśmy prowadzić badania?
  jestem przekonany, że rewelacji jak ta z maszkowic jest dużo więcej.
  poza tym są rozproszone po świecie księgozbiory polskie.
  ktoś zbiera rozsiane polonika w całość? mam nadzieję, że są takie projekty…

  pozdrawiam

 17. E.B pisze:

  @Provocatio

  Dzięki za gotowe linki. Poczytam 🙂

 18. nohood pisze:

  @tadeusz:
  dorzucę filmik z podanej przez ciebie stronki

 19. E.B pisze:

  @Tadeusz_K

  To jest mapa z kroniki Dzierzwy, zgodna z mapami z kronik rzymskich. Ciekawa jest hipoteza dotycząca naszej nazwy Polonorum. Określa ona ludy zamieszkujące ziemie na północ od Dunaju jako ludzi nieba północnego, arktycznego : Polus Articus lub Polo Artcio, gdzie Polus oznacza niebo. Tak jest w łacinie. Grecka nazwa to Hiperborea, a ludy mieszkające tam, to Hiperborejczycy.
  Hiperborea czyli federacja Polan nazywanych kiedyś Polusami obejmowała ziemie dzisiejszych Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainę, Ruś po Wołgę i Niemcy po Łabę.

 20. E.B pisze:

  @Tadeusz_K, @Ciele

  Niemcy mają jakiś kompleks w stosunku do nas. Chcieliby nas wymazać z historii i w ogóle z mapy.
  II wojna światowa to był przede wszystkim holokaust Słowian. Fałszowali i fałszują nadal. I dzisiaj chcieliby razem z Francuzami rozdawać karty w Europie. To jest koalicja franko-germanów przeciw słowiańskiej Europie. To wszystko co jest dziś, ma swoje korzenie w przeszłości.

 21. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24


  warto zostac na angielskiej wersji docenta Wiki.

 22. E.B pisze:

  @Nohood

  Niemcy tu świetnie współpracowali z Rosjanami, którzy po II wojnie światowej również z powodzeniem ingerowali w polską naukę. Ale w przeciwieństwie do Niemców mieli ciągotki do panslawizmu, ale pod swoim dyktatem i światłym przywództwem.
  Dzięki za film. Jest bardzo wiele do zrobienia w różnych dziedzinach, a szczególnie w archeologii. Potrzeba na to pieniędzy i woli politycznej. I odwagi, żeby zburzyć to co się już utrwaliło, a co jest nieprawdą.

 23. E.B pisze:

  @Włóczęga

  Tak wyglądały te zabudowania słowiańskie, których pozostałości są w Niemczech:

  .

 24. E.B pisze:

  Szukając informacji o Słowianach trafiłam na stronę Hiperborea Polska (więcej obrazów) i tam pod koniec znalazłam reklamę naszego PT 🙂
  Czy ktoś ją tam umieścił, czy nas jakoś zauważono?

  .
  https://www.google.pl/search?q=Hiperborea+Polska&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwivlLqYntfUAhXMLcAKHa-NDUcQ7AkIcQ&biw=1280&bih=871

 25. nohood pisze:

  @ebns24:
  przypuszczam, że to dzięki twojej notce…
  moje gratulacje
  🙂

 26. E.B pisze:

  Nohood

  Dzięki :). Ale to tak nie działa. Wspomniałam w notce o książce Janusza Bieszka i pewnie dlatego. Ta reklama PT znajduje się obok reklamy tej książki. Ot i cała tajemnica :)).
  Ale zawsze to fajnie, może ktoś się nami zainteresuje 🙂

 27. nohood pisze:

  fajnie byłoby przeżyć nalot neopogan 🙂
  żartuję…
  jakkolwiek działa, hiperborea+pokska najwyraźniej znalazło się w twoim tekście.

 28. E.B pisze:

  No znalazło się, rzeczywiście :)).
  Neopoganie nas omijają, chyba się boją :))

 29. E.B pisze:

  @Włóczęga

  Dziękuję za link do bardzo ciekawego artykułu, potwierdzającego rewelacje o bitwie nad Tollense. Artykuł ukazał się w piśmie naukowym „Science”, a więc nie jest jakimś wymysłem. Archeologia molekularna wykazała, ze brali w niej udział wojownicy z Włoch, dzisiejszej Polski i Skandynawii. O tej wielkiej bitwie sprzed 3300 lat nic nie wiedziała historiografia. Okazuje się, że mogła to być największa bitwa starożytności, porównywalna do bitwy o Troję. Te badania archeologiczne, które dopiero się zaczęły będą mieć wielkie skutki. Jak piszą : „implikacje będą dramatyczne”, tzn. trzeba będzie ponownie napisać historię Europy tego okresu.
  Polecam wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z tym artykułem

 30. E.B pisze:

  @Provocatio

  Trochę się poprzebijałam przez ten angielski tekst :)). Klan Ostojów z sarmackim herbem rozprzestrzenił się po całej Europie, szczególnie naszej części. I jak zrozumiałam poprzez partię Ścibora z tego klanu dotarł na Węgry, wspierając króla Zygmunta. Herb Dragonów, zakonu smoka?, ma znak smoka, tak jak herb Ostojów. Ale ma również równoramienny krzyż w środku. Ten krzyż był symbolem wiary naszych przodków i utożsamiał wszechobecność Boga.
  Masz coś wspólnego z tym klanem?

 31. E.B pisze:

  Wszyscy 🙂

  Notkę zostawiam otwartą. Można tu zamieszczać informacje, które znajdziecie na temat naszej przeszłości.

  Pozdrawiam

 32. ProvoCatio pisze:

  ebns24

  Piekny ród 🙂

 33. E.B pisze:

  @Provocatio

  O, yes 🙂
  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie :))

 34. ProvoCatio pisze:

  @ ebns24

  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie :))

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  O, yes

  nie odpowiedzalem

  🙂

 35. E.B pisze:

  @Provocatio

  Prowokujesz, Provo :))

 36. E.B pisze:

  Ostatnie odkrycia w Polsce – zamieszczam dzięki informacji @Fatamorgana:

  http://niezalezna.pl/200959-sensacyjne-odkrycie-w-polsce

  Fatamorganie

  A więc wszystko potwierdza się. Nasze tereny były zamieszkane przez dość dobrze rozwiniętą cywilizację. Dyskusja pod notką ciekawa i świadczy o tym, że ta wiedza o nasze długiej historii powoli przedziera się do świadomości Polaków.

  Dziękuję i pozdrawiam

 37. Tadeusz_K pisze:

  #ebns24
  ///**** 1

  ///****2

  ///****3

  ///****4

 38. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  do ad.1.
  Każdy pkt. na ekranie to praktycznie inny obiekt reprezentuje.
  Gdy się kliknie nie w ten pkt. co trzeba, to wtedy podświetla się nie ten pasek co trzeba i w Edit.. wyświetla się kod nie ten co potrzeba.
  -Ot cała tajemnica źródła pomyłki.
  – a teraz walczyk: raz-dwa-trzy…………..raz-dwa-trzy.
  🙂

 39. E.B pisze:

  Tadeusz

  Yes, yes ! :))

  Dałam radę. Dzięki. W punkcie 1 robiłam błąd. Klikałam w okienko komentarza a nie w pole.

  Pozdrawiam

 40. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Bardzo,…. bardzo się cieszę, że sprzedałem Ci to narzędzie.
  Po pięciokrotnym użyciu bedziesz robić na ślepo (raz,dwa, trzy i mig).
  Cieszę się autentycznie-jak dziecko cukierkiem… 🙂
  -Jesteś już niezależna.
  Teraz możesz wszystkich podglądać w kodzie (zależnie oczywiście jaki punkt/obiekt zaznaczysz na ekranie).
  Uwaga:
  Nie wszystkie obiekty są widoczne na ekranie (ale one są tam b. gęsto)...
  Pozdrawiam.

 41. E.B pisze:

  Tadeusz

  🙂

  Pozdrawiam

 42. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  Nie ma letko’ Ewa.
  Teraz musisz zapłacić.
  Zapłacisz, gdy sprzedaż ten algorytm następnym.
  Ooo!-Izaluka będzie w potrzebie.— trza’ jej pomóc.
  -Ty to zrobisz.

  __________
  Na razie nie planuję modyfikacji modułu w kierunku automatycznym-spokojnie oczekuję wyjaśnień.
  🙂

 43. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  #W punkcie 1 robiłam błąd. Klikałam w okienko komentarza a nie w pole.#
  /
  Dodam jeszcze do tego info.
  Pkt, który wskazałem w 8-15 dotyczy jakby platformy (no nie tej idiotycznej i alogicznej PO) formularza „form” na ktorej to platformie wbudowano ok. 13 obiektów.
  Można klikać jak wskazałem, lub analogicznie po prawej stronie, ale nie na dole, gdzie jest niewidocznych jeszcze ok. 6 obiektów.
  Klikając w inne miejsca procedura przenosi nas, jak Ezechiela, w zaświaty.

 44. Tadeusz_K pisze:

  Mój słowotok z godz. 16-49 szczegółowo wyjaśnia to co niżej:

  Jest tu trzynaście obiektów (nie zawsze widocznych) , a nas interesuje obiekt 0 (zero)-czyli platforma nie_obywatelska, inaczej=logiczna..
  I właśnie w ten obiekt zero trzeba trafić myszką..

 45. Tadeusz_K pisze:

  Życie piękne jest, ale legiony próbują nam je obrzydzić.
  I to za nasze własne pieniądze.
  I to jest tragifarsa, której nie rozumie niejaki olbrychski , janda i innych pomniejszych (niegodnych ich szmatławego wspomnienia) jamników tzw. kultury (lepiej, adekwatniej zabrzmi: kulturnych czeławieków).

 46. E.B pisze:

  Tadeusz

  Letko to nigdy nie było i nie jest :)). Ale świat jest naprawdę piękny. Ziemia jest jakby rajem, tylko ludzie robią z niej piekło. Kiedy patrzę na ten sierpniowy świat, u mnie też z greckim niebem, to myślę, że ludzie nie doceniają tego co mają. Sierpień to mój ulubiony miesiąc, pełen wspomnień, także tych trudnych.

  Ale wracając do tematu, to jestem gotowa sprzedawać dalej i wiem, gdzie można się potknąć, więc może mi się to uda.

  A za chwilę wypróbuję to na sobie.

 47. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  #wiem, gdzie można się potknąć, więc może mi się to uda.#
  Dokładnie tak ja rozumuję i dlatego też ty jesteś już autorytetem-ja się wyłączam..
  Wiem co mówię.
  ps.
  Piszę i piszę, zaśmiecam i zaśmiecam-ale chory jezdem.
  Zdrowieję jak nakazał @Adam Konrad.
  W/w to wartościowa jednostka jest.
  (W głębokiej komunie mówiło się osobnik). 🙂

 48. E.B pisze:

  Tadeusz

  A w podziękowaniu Bieszczadzkie niebo sierpniowe, dla Ciebie 🙂

  .

 49. E.B pisze:

  No i zdrowia, zdrowia życzę 🙂 🙂

 50. Tadeusz_K pisze:

  @ebns24
  _Dzięki- to nadmiar zapłaty.
  Bieszczady to specyfika doznań.
  Doznań artystycznych, poetyckich, historycznych.
  Ja mieszkam od nich w linii prostej ok. niespełna 80-100 km.
  Klimaty moje są porównywalne do bieszczadzkich- jota w jotę.
  Prawie ta sama bogata przyroda, ta sama dzicz..
  W sumie to bieszczadzki dzikus jestem- i z tym mi OK.

 51. E.B pisze:

  Tadeusz

  W Bieszczadach spędzałam przez parę lat wakacje i mi zostało… :))
  To jest szczególne miejsce, a zapach lasów liściastych taki, jakiego nie ma nigdzie na świecie. Od Zagórza już go czuć. Są i pozostały dzikie. Klimat nie do podrobienia.

 52. Tadeusz_K pisze:

  #Klimat nie do podrobienia.#
  Fakt!
  Dobrze, że eko_terrorysci nie zdołali go jeszcze zniszczyć.
  Ale jak mniemam to tylko chwila, gdy zapuszczą swoje ideologiczne pługi i w Bieszczadach-obesrańce.
  Na pohybel tym pseudo_ ekologom!

 53. E.B pisze:

  A wracając do tematu tej notki, znalazłam taki zapis.

  Na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie czytamy:
  „Rok później (1652r.) po uratowaniu miasta przed zarazą wysłano do Faenzy chorągiew z łacińskim napisem:

  Miasto Warszawa śluby Ci składa i pozdrawia Cię Dziewico i pragnie by obraz, co niesie zdrowie ludom i Królestwom, był ochroną zachowany w kościele pijarów. Bądź taką, jaką była pod niebem Południa. Bądź strażniczką LECHII i pozwól, ze nazwiemy Cię Patronką ludu Północnego. Chroń berła Kazimierzowego i ofiaruj LECHII pokój oraz złamane strzały. Wojny otomańskie oraz choroby odpędź daleko. A swoich czcicieli i świątynię swoją broń, Maryjo.”

  Jak widać, nazwa Lechia była obecna jeszcze w XVII, jako coś naturalnego.

 54. Fatamorgan pisze:

  Tak Pani Ewo – „potwierdza się”.
  🙂
  Te ponad 6 000 lat – w połączeniu z 20 metrową długością siedziby mieszkalnej, wyposażonej
  w dach dwuspadowy i narzędziami z kamienia gładzonego i innymi znaleziskami tzw. użytku codziennego itd, itp. = to odkrycie, praktycznie powinno zamknąć kłamliwe usta – historykom – nadal propagującym na naszych terenach „pustkę” = całkowicie ukrytą i celowo zakłamaną przeszłość Polski.
  Czy tak jednak będzie?
  Tego to raczej nie jestem pewnym.

  Pozdrawiam

 55. E.B pisze:

  Dzisiaj, 14 października 2017 w Rozmowach Niedokończonych w RM spotkanie z prof. dr hab. Januszem Czebreszukiem z Instytutu Archeologii UAM w Poznaniu, na temat: „Archeologia o początkach cywilizacji europejskiej”.
  Cz. II o godz. 21.30

  Polecam zainteresowanym, bo jest również o Polsce i Słowianach. Szczególnie rozmówcy dzwoniący do RM nie odpuszczają tematu naszej długiej obecności na dzisiejszych ziemiach polskich.

  Profesor jest zwolennikiem tej właśnie tezy, a na uniwersytecie poznańskim jest prowadzony ten temat.

Dodaj komentarz: