Grenfell Tower – śmiertelna pułapka

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. cisza1 napisał(a):

  @provocatio
  Przeżyłam pożar mieszkania na 1 piętrze w bloku, tuż pod moim mieszkaniem.
  To było rozmyślne podpalenie a budynek nie miał i nie ma instalacji alarmowej (16 pięter).
  Ja i inni wezwaliśmy straż i dzięki ich działaniu, dzięki przytomności sąsiadów (lałam wodę na podłogę) pożar nie przeniósł się dalej. Do rana strażacy sprawdzali, czy ogień nie przedostał się instalacją wzwyż.
  Trudno mi pojąć, co było powodem, że pożar w Londynie tak szybko się rozprzestrzenił.

  Coś tam było nie tak…to pewne.

 2. ProvoCatio napisał(a):

  @ cisza1

  cieszę widząc Cie znowu Ciszo 🙂 coś w przypadku tego budynku jest nie tak. ja widze wine właściciela i straży pozarnej.

 3. nagor napisał(a):

  @ProvoCatio
  Jeżeli od lodówki , to zwarcie instalcji elektrycznej i wyłącza zabezpieczenie odcinając przepływ prądu .Od zajęcia się pomieszczenia do wydostania się ognia na zewnątrz to trochę trwa nim wypadną okna .To co oglądałem w transmisjach to ogień wędrował na zewnątrz budynku w warstwie ociepleniowo osłonowej i obie były palne topiąc plastikowe ramy okienne i wnikał do środka pomieszczeń .
  Lodówka dla specjalistów pożarowych do oceny , ale nadzór budowlany i deweloper odpowiada za sytem palnego ocieplenia zewnętrznego w budynku przy tylu kondygnacjach To stos ofiarny dla mieszkańców . Kasa i brak wyobraźni .Widać wszędzie podobnie.

 4. ProvaCatio napisał(a):

  @ nagor

  Mysle podobnie. Niepotrzebna tragedia ludzka.

 5. Włóczęga napisał(a):

  Z konsultantami jest różnie,ale poczytać warto:
  „konsultant budowlany Geoff Wilkinson przyznał, że unijna dyrektywa ws. energooszczędności budynków z 2010 r. ma bezpośredni wpływ na sposób remontowania domów w Wielkiej Brytanii. Wszystkie unijne kraje muszą w myśl tej dyrektywy składać Komisji Europejskiej…”

  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/ludzie-spaleni-zywcem-w-londynie-ofiarami-ekologii,20396223881#ixzz4kQWwTdTS

 6. nagor napisał(a):

  @Włóczęga
  Pewnie dyrektywa określa poziom energooszczędności/izolacyjności termicznej , ale sposób jej wykonania to robota miejscowych i to oni wykazali się brakiem wyobraźni , lub producent zafałszowanym atestem p.poż na użyte materiały . Nie wnikając w przyczynę powstania pożaru stworzyli coś makabrycznego ludzie ludziom.

Dodaj komentarz

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili- E. Burke.
Przejdź do paska narzędzi