Przejdź do paska narzędzi

„Ciamajdan pisowski”

Sprawy zasadniczo idą dobrze i w dobrym kierunku. Nie zamierzam wymieniać i chwalić, bo to nie ma sensu. Pochwały zbiera się w urnie wyborczej i mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość, a ściślej rzecz ujmując czołowi i nieczołowi politycy zdają sobie z tego sprawę. To, że dzisiaj jest OK (no!) nie oznacza, że nadal tak […]

via „Ciamajdan pisowski” — MUZEUM TORTUR INTELEKTUALNYCH

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. nohood pisze:

  @stary wrocek:

  trafne uwagi.
  jeżeli w wyniku decyzji prezesa firma zarobi 90 mln, to pensja będęca ułamkiem tej kwoty należy się jak psu buda.
  krytycy mają nas za idiotów, mających po raz kolejny uwierzyć w stalinowską bajkę o złym ziemiaństwie i kułakach.
  historyjki się u nich nie zmieniają. chcą grać na prymitywnej zawiści….

 2. Stary Wrocek pisze:

  @nohood

  Dzięki 🙂

  Każda personalna decyzja powinna być odpowiednio przygotowana i przedstawiona. Tak, by ludzie (przeciętni) zrozumieli. PO nie zrozumie…

 3. nagor pisze:

  @stary wrocek
  Słuszne drobiazgi , których nie powinno być widać kiedy przedstawicielie sa zawodowcami , a w przypadku gafy (która może się trafić) sposób tłumaczenia i działania osłonowego jest dopiero kompromitujący . Upatrywał bym przyczynę w tak zwanej wielofunkcji , która przerasta możliwości osobnika . Równoczesna funkcja posła , ministra i funkcyjnego partii zmusza do bylejakości i żadna funkcja nie pełniona jest w sposób poważny (to nie tylko w PIS).
  Jest dyskusja konstytucyjna i wydawało się rozsądnym aby posłem/senatorem można być tylko 3 kadencje (12 lat to dużo aby dać swoje pomysły i zrealizować). Rząd -członkowie nie powinni być posłami/ senatorami , zwolnienie mandatu na kolejnego na liście .
  Zarządzając mam czas na zajęcie się tym gdzie jestem w administracji i sprawami partyjnymi z bylejakości sejm mnie rozliczy .

 4. E.B pisze:

  @Stary Wrocek

  Masz rację i zawsze sprowadzisz mnie na ziemię. PiS jeszcze dużo musi się nauczyć, zwyczajnej politycznej kindersztuby. I mam nadzieję, że się uczy, oby szybko.
  Mamy tylko ich. I to trudne zadanie oni muszą wykonać.
  Dobrze by było, żeby takie uwagi były przez nich czytane. Może mógłbyś takie notki zamieszczać też wpolityce.pl?
  W ogóle to przydałoby się takie forum, gdzie właśnie polskim głosem mówiłoby się o różnych naszych sprawach. Mnie się marzy, żeby właśnie PT przerodziło się w coś takiego i zgromadziło blogerów mających dużo do powiedzenia. I żeby było nas słychać. Taki polski punkt widzenia w blogosferze, sprzyjający i jak trzeba krytyczny, bez tej beznadziejnej bijatyki, którą niech się udławi S24.

 5. nagor pisze:

  @ebns24
  Witaj . mówisz ,że musi się nauczyć .A ja mówię ,że więcej musi zapomnieć bo to już nie opozycja . Jest partia i jest rząd i te funkcje należy rozdzielić mentalnie .Partia tworzy klub poselski a w nim członkowie rządu – wybacz to co dla partii jest wazniejsze niż wspierać i Rozliczać Rząd !!! Tylko tego muszą się nauczyć stare pryki , ale tam długa historia rutyny . Paradygmat pięciu się kłania jako nikogo nie ruszysz a sam tego nie czuje aby ustąpić miejsca lepszemu . Brak instynktu .

 6. E.B pisze:

  @Nagor

  Witaj. To są stare przyzwyczajenia. Nikt nie każe rezygnować z członkostwa w partii, ale klub to co innego. Przede wszystkim należy rozdzielić funkcję posła i członka rządu, bo to jest jakieś kuriozum. To można zrobić bez zmiany w konstytucji. To jest rozdzielność władzy wykonawczej i ustawodawczej. To jest elementarz i nie wiem dlaczego tego nie zrobili.
  Potrzebne są też inne zmiany. Ale to już konstytucja. Te można zrobić od ręki.

 7. nagor pisze:

  @ebns24
  Głosowanie jakiś ustaw w sejmie i komplet rządowy waruje cały dzień bo większość sejmowa , Tak mogliby być przedstawiciele zainteresowanych ministerstw a reszta Rządu pracuje na stanowiskach i nie słucha głupich uwag i przytyków a media mają radochę .
  Posłowie gadaliby z posłami a to całkiem nie medialna dyskusja .
  Jak mogą to zrobić to dlaczego czekają aby grzać miejsce w sejmie dla odwołanego ministra , nie spełnił wymagań to do nastepnych wyborów na luzie czeka na fuchę od wwyborców .

 8. E.B pisze:

  @Nagor

  No, właśnie. Bardzo mnie to dziwi.

 9. Stary Wrocek pisze:

  @nagor

  Brakuje refleksji, często mowa szybsza niż myśl

 10. Stary Wrocek pisze:

  @ebns24

  Potrzebne wyrachowanie, zbyt dużo jest emocji
  miłe, ale wpolityce to dla mnie zbyt wysoko
  Może PT stanie się takim forum

  pozdrawiam :))

 11. Tadeusz_K pisze:

  @Stary Wrocek
  Rozsądna notka.

Dodaj komentarz: