Przejdź do paska narzędzi

Sekcja zwłok po rusku….

Ponieważ nie mam nic wspólnego z medycyną, nie pokuszę się o własne definicje z tego zakresu. Dlatego, jak zwykle w takich sytuacjach, odwołam się do Wikipedii. Zatem za Wikipedią:

Sekcja zwłok (łac. sectio: cięcie, rozcięcie), autopsja (gr. autopsia: zobaczyć na własne oczy) – badanie pośmiertne (łac. post mortem), którego celem jest najczęściej ustalenie przyczyny zgonu.

Procedura badań polega na dokonaniu oględzin zewnętrznych i otwarciu trzech jam ciała: jamy czaszki, klatki piersiowej i jamy brzusznej zwłok. W niektórych przypadkach oględziny zewnętrzne wystarczają i nie następuje otwieranie powłok ciała. Zadaniem lekarza jest znalezienie morfologicznych wykładników procesu chorobowego lub innych przyczyn zgonu. Podczas sekcji pobiera się materiał do dalszych badań histopatologicznych, immunohistochemicznych i/lub biochemicznych.

Oględzin osoby zmarłej można dokonać najwcześniej po 12 godzinach od chwili wystąpienia obja­wów śmierci (wyjątkiem jest sekcja przeprowadzana w celu pobrania komórek, tkanek lub narządów zmarłego).

Oczywiście definicje te przytaczam w kontekście ostatnich szokujących informacji związanych z ekshumacjami i sekcjami szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej. Dowiadujemy się teraz tego, czego mogliśmy się jedynie domyślać. Obawiam się jednak, że rzeczywistość przerosła wyobraźnię największego czarnowidza. Wszyscy pamiętamy – telewizja nam tę pamięć odświeża – opowieści pani Ewy Kopacz – w kwietniu 2010 roku – ministra zdrowia w rządzie Donalda Tuska (obecnego króla Europy), która będąc wówczas w Moskwie, drżącym z przejęcia głosem zapewniała o współpracy polskich i rosyjskich patomorfologów przy sekcjach zwłok naszych obywateli, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Rzekomo brała nawet udział w identyfikacjach zwłok.

Pamiętamy też, jak wylewnie i jaką wdzięcznością dziękowała Rosjanom za rzetelne przeprowadzenie sekcji i ogólną pomoc w związku z tragedią, której doświadczyliśmy. Zapewniała, że Rosjanie wszystko robili z wielką starannością, nawet ziemię na miejscu katastrofy przekopali na metr w głąb, w poszukiwaniu szczątków ofiar. Ewa Kopacz gwarantowała profesjonalne i rzetelne postępowanie Rosjan z ciałami ofiar katastrofy do tego stopnia, że uniemożliwiono rodzinom tych, którzy zginęli, otworzenie trumien, nie mówiąc o przeprowadzeniu sekcji zwłok w Polsce.

A czego dowiadujemy się dziś, dziś, gdy do władzy dorwały się smoleńskie dewoty i oszołomy, które wg poprzedniej ekipy i ich zaślepionych i zmanipulowanych zwolenników, grali i grają trumnami? Otóż dowiadujemy się, że w Rosji nie przeprowadzono żadnych sekcji zwłok, że rzekomi patomorfolodzy, to byli zwykli barbarzyńcy, zwykła ruska dzicz, rzeźnicy nie lekarze, którzy ciała Polaków zbezcześcili, masakrując je w niewyobrażalny sposób. Ciekawa jestem, jakich narzędzi używali do tych swoich „sekcji”, podejrzewam, że były to piły i siekiery, bo tylko przy pomocy takich narzędzi można tak rozczłonkować ludzkie ciała.

To, czego się teraz dowiadujemy, szczególnie powinno zastanowić zwolenników teorii pancernej brzozy, bo skoro na pokładzie samolotu nie było wybuchu, to skąd tyle rozczłonkowanych ciał: osobno głowy, ręce, nogi, miednice, dłonie….

Jest oczywistym, że nawet przy wybuchu, szczątki nie byłby tak profesjonalnie poćwiartowane, ale zwolennicy pancernej brzozy i raportu Anodiny i Laska niech myślą chociażby tylko o tym.

Wiem, że myślenie nie jest ich najmocniejszą stroną, a już logiczne, na pewno jest wykluczone, dlatego obawiam się, że za jednym ze swoich duchowych mentorów, powiedzą, że lepiej było pochować wszystkich we wspólnej mogile…. jak w Katyniu… i po sprawie.

Ludzie, zastanówcie się, czym się różnicie od ruskich barbarzyńców, którzy powinni być napiętnowani przez cały świat, który tragedię smoleńską wymazał ze współczesnej historii, chociaż do końca to się chyba jednak nie uda.

Ciekawe, jak na nowe fakty, świadczące o niebywałym barbarzyństwie i zdziczeniu swoich, zareaguje rosyjski satrapa, ciekawe, czy chociaż zachowa pozory i wyciągnie konsekwencje wobec „winnych” tak haniebnego postępowania z polskimi ofiarami katastrofy smoleńskiej. Ciekawe jak i czy w ogóle, na nowe fakty zareaguje świat.

Może znowu internetowa akcja informacyjna dotrze do światowej opinii publicznej, bo na normalną reakcję przywódców światowych raczej nie ma co liczyć.

Może piszę trochę chaotycznie, ale jestem zbulwersowana i nie potrafię pohamować emocji.

 

Syzyfoptymista

 

Postscriptum:

Zapewne specjaliści biorący obecnie udział w sekcjach zwłok określą, czy obrażenia ciał, szczególnie kości, powstały w wyniku wypadku, czy było to działanie człowieka, przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Może Ci się również spodoba

74 komentarze

 1. cisza1 pisze:

  @Syzyfopymista

  Paskudna, obrzydliwa sprawa…
  Nie tylko o sekcje zwłok tu chodzi. Taka procedura dotyczy ciał. Jak to robili, wiemy z relacji wnuka śp. Anny Walentynowicz. Profanacja!
  Zamiana ciał to kolejna afera.

  Jednak w przypadku ostatnich doniesień prokuratury chodzi o inne sprawy. O podstawowe! Ile człowiek ma głów, rąk, nóg każdy wie.
  Obecność kilku różnych części ciał w jednej trumnie, to kwestia badań DNAa nie sekcji.
  Przecież pobierano je w tym celu w Polsce, łazili po domach, łazienkach…

  To oszustwo. Po prostu badań DNA nie wykonano. To ruska „procedura” ale odpowiedzialność także po polskiej stronie. Pozwolili, kłamali i zabronili badań po przylocie ciał do kraju.

 2. @cisza1

  Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie wykonano badań DNA? To, że jeszcze nie ma wyników, nie świadczy, że takich badań nie wykonano. Przecież już wczesniej były „dochówki”, własnie na podstawie badań DNA. Poza tym, rodziny mogą sobie nie życzyć, by takie informacje podawać do wiadomości publicznej.

 3. cisza1 pisze:

  @ Wykonano?
  Gdyby tak, to nie byłoby ( w normalnym trybie ) różnych ciał w jednej trumnie. Dopuszczam celowe mieszanie już zbadanych części ciała ale stawiam raczej na brak tych badań.
  Ja nie wierzę w przekazy medialne.
  Te „dochówki” też nie były sprawdzone w Polsce.

 4. @cisza1

  Kto miał wykonać? Chyba mówimy o polskich sekcjach zwłok.
  Były „dochówki” chociażby Aleksandra Szczygły, czy Lecha Kaczyńskiego.

 5. Tadeusz_K pisze:

  @syzyfoptymista
  „nie wykonano badań DNA? ”
  Rosjanie na pewno tego nie robili.
  No bo po cóż, skoro z tuskiem/kopacz uzgodniono, że nie będą otwierane zaspawane trumny.
  A trumny zawierają wiele ofiar.

 6. @Tadeusz_K

  A gdzie ja napisałam, że ruscy wykonali badania DNA? I gdzie napisałam, że trumny nie zawierają wiele ofiar?

 7. cisza1 pisze:

  @
  Przepraszam Cię ale mieszasz różne sprawy.
  Procedura sekcji ( obrażenia, ew. przyczyny obrażeń ) a procedura badań genetycznych (tożsamość ciała, części ciał).
  Obydwie te procedury nawet wykonane prawidłowo nie wykluczają celowej profanacji, zamiany, przypadkowego wkładania do trumien etc. A tak się działo!

  Sekcje w Moskwie spartaczone a badania DNA wg. mnie tylko wyrywkowe albo nie wykonane wcale.
  Dochówki? Skąd wiadomo co komu dołożono.
  Potasińska o tym opowiada.

 8. @cisza1

  Sorki, ale czytałaś moją notkę? Wiem, co piszę i niczego nie myle.

 9. A o dochówkach swego czasu było głosno.

 10. nohood pisze:

  wszyscy, którzy dopuścili się tego barbarzyństwa, czyli także ci, którzy legitymizując kłamstwo występowali jako przedstawiciele polskich władz tracą moralne prawo nazywania się polakami.
  pochówki poczynione w tak haniebny sposób są najlepszym dowodem na to, że mentalni spadkobiercy stalina w naszym kraju ciągle uważają się za naszych władców szukających potwierdzenia, że w obliczu tak wielkiej podłości będziemy zbyt sparaliżowani aby zareagować w adekwatny sposób,
  postaci takie jak kopacz, czy tusk powinni zostać osądzeni i skazani.

  fakt, że mogło dojść do tak rażącego przekroczenia obyczaju w świetle postpeerelowskiego prawa najlepiej świadczy o tym, że nie żyjemy jeszcze w polsce,

  w pełni podzielam oburzenie

  wklejam ciekawą prelekcję, która w szerszym kontekście wpisuje się w dyskusję o tym czym jest a czym powinno być państwo polskie.

 11. cisza1 pisze:

  @Oczywiście czytałam.
  To, z czy mamy do czynienia, zamiana zwłok, różne części różnych osób w trumnach nie mają wiele wspólnego z sekcjami zwłok.

  Z badaniami DNA i celową profanacją i „burdelem” – owszem.
  Różnimy się:))

 12. Janusz pisze:

  Twierdzi pani, że Rosjanie poćwiartowali zwłoki??? To dopiero odlot…

 13. nagor pisze:

  @syzyfoptymista
  Pohamuj emocje …………….Wiadomo było ,że wszystkich badań DNA zrobić nie mogli w tak krótkim czasie i przy rozczłonkowaniu zwłok .
  Spieszyło się naszym aby zakopać i pozamiatać temat katastrofy . Tyle stanowisk do obsadzenia co wadziły w planach kręcenia lodów tu i w EU to był temat dnia . Przeciąganie sprawy identyfikacji i pochówków to poważne zagrożenie niepewnych nastrojów społecznych .
  Sądzę ,że wymysł braku dostępu do ciał w polsce to Tuskowa robota a rosjanom na rękę .Pewnie mają papier na tego haka i nie tylko tego .
  Bez naszej zgody byli by ostrożniejsi i przyjdzie czas , że to okażą swiatu .

 14. @nohood

  Gdyby ci ludzie mieli honor….

 15. @cisza1

  Nie możemy mówić o róznicach, bowiem ja poruszyłam pewien aspekt sprawy – barbarzyństwo Rosjan, nie pisałam ogólnej analizy.

 16. @Janusz

  Nie no, ciała same się rozczłonkowały na poszczególne części… tylko od ścięcia brzozy… cholera, kabaret, czy co? Na kabaret to do Kielc, bo Opole Pietrzaka nie chciało…

 17. @nagor

  Mogli, nie mogli, może mogli. Wystarczyło oznaczyć trumny i próbki, a potem dopasować, ale mniejsza z tym. Chodzi mi o barbarzyństwo i zdziczenie ruskich, o to, co zrobili z ciałami. One same się nie rozkawałkowały. Czekam co powiedzą patomorfolodzy, czy kości były połamane, czy pociętę lub porąbane.

 18. Janusz pisze:

  @syzyfoptymista

  Nie „od ścięcia brzozy”, lecz zderzenia z ziemią przy prędkości ponad 200 km/h! Ciało ludzkie nie jest zbudowane ze stali, na litość boską…

 19. cisza1 pisze:

  @ a propos patomorfologów.

  Ta Kopacz bez przerwy nadawała o „polskich patomorfologach”, co to badali ramię w ramię…. Czy tam byli chorzy czy ofiary tragedii?
  Potrzeba medyków sądowych! Daję link do wiki.

  Patomorfologii nie powinno mylić się z medycyną sądową (ang. forensic pathology), która w Polsce jest odrębną dyscypliną medyczną i mimo podobieństwa metod (badania pośmiertne i histopatologiczne) ma zasadniczo odmienne cele.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Patomorfologia

  Wszystko razem „do kupy” to obrzydliwe kłamstwa i przekręty.

 20. @Janusz

  Jaaaaaasne….ciała rozpadły się jak lalki…. nie bredź człowieku…

 21. @cisza1

  Wiem, że jesteś bardzo precyzyjna. Ja piszę ogólnie o zdziczeniu ruskich.

 22. Janusz pisze:

  @syzyfoptymista

  Ależ skąd, zostały poćwiartowane przez ruskich patomorfologów z pomocą Ewy Kopacz…

  Zdrówka życzę i żegnam koleżankę patriotkę.

 23. nagor pisze:

  @syzyfoptymista
  Zacznij powoli pisać o zdziczeniu naszych będziesz tak samo daleko od prawdy jak o zdziczeniu ruskich .

 24. @Janusz

  Nie no, w momencie identyfikacji miały głowy – vide: Anna Walentynowicz, a w trumnie głowy nie miała… naiwniak….i zaprzaniec.

 25. Alek pisze:

  Janusz jest naiwny albo nowoczesny. Zresztą ostatnio trudno te dwa stany odróżnić.

 26. @nagor

  No nie wiem, czy porównanie jest adekwatne, chyba, że masz na myśli zdziczenie obyczajów… tu piszemy o profanacji i bezczeszczeniu zwłok..

 27. @ciele

  Pewnie masz rację 🙂

 28. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  Kto najbardziej chroni ryżego przypadkiem nie angela ? Z FDJ blisko do putina a ryży to zakładnik albo załatwi jak 16.12 albo pójdzie na pożarcie i żadne zasługi go nie uchronią , byle tej dwójki nie wciągał .

 29. @nagor

  Gdy to będzie w ich interesie, rzucą chyżego na pożarcie bez wątpienia.

 30. nohood pisze:

  @janusz:

  Twierdzi pani, że Rosjanie poćwiartowali zwłoki??? To dopiero odlot…

  pozwolę sobie odpowiedzieć- szczątki same się pofragmentowały i poumieszczały w swobodnej konfiguracji.
  to jest dopiero odlot….

 31. nohood pisze:

  @syzyfka:
  „Gdyby ci ludzie mieli honor….”

  neandertalczycy chowali zmarłych z czcią 40 tys lat temu. tu nawet nie chodzi o honor.

 32. nohood pisze:

  @syzyfka:

  Nie no, ciała same się rozczłonkowały na poszczególne części…

  synchron w odpowiedziach
  *:)

 33. @nohood

  synchron w odpowiedziach

  *:)

  logika po prostu 🙂

 34. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  Mnie po głowie pałęta się taka wypowiedz z ruskiej strony ,że to polacy będą ustalać przyczynę i przeprowadzać sekcję zwłok w kraju .Chyba pierwszego dnia katastrofy lub drugiego.Zostało to przykryte wyjazdem Kopacz i patomorfologów do moskwy aby przeprowadzić na miejscu to co mieliśmy zrobić w kraju . Im naprawdę się spieszyło aby państwo stanęło na wysokości , zalutować i kończyć jak leci ,biorę to na siebie pamiętasz?

 35. @nohood

  neandertalczycy chowali zmarłych z czcią 40 tys lat temu. tu nawet nie chodzi o honor

  myślałam o jakimś kodeksie honorowym….

 36. @nagor

  byłam w takim szoku, że niewiele pamiętam z tych szczegółów…

 37. Janusz pisze:

  @nohood

  Państwa wyobrażenie o wypadkach lotniczych jest tak infantylne, że szkoda mojego czasu. „Szczątki same się poumieszczały w swobodnej konfiguracji” – no, ręce opadają. Zupełna nieznajomość praw fizyki…

  Udanego pomstowania na ruskich i Platformę – nic tu po mnie.

 38. nohood pisze:

  @syzyfoptymista:

  myślałam o jakimś kodeksie honorowym….

  honor jest dosyć wysokim kanonem w spektrum zachowań ludzkich.
  jeżeli. ruscy traktują zmarłych jak kompost a urzędnicy państwowi postpeerelu uniemożliwiają rodzinom pochówku dokonanego z godnością, to w mojej ocenie przekroczone zostały granice człowieczeństwa. dziwi mnie tylko dlaczego rodziny nie występują z pozwami cywilnymi wobec konkretnych urzędników odpowiedzialnych po stronie polskiej. takie procesy pozwoliłyby rzucić trochę światła na proces decyzyjny w tej sprawie.

 39. @Janusz

  A od kiedy pan Wasserman miał serce w nodze? A dlaczego generał był związany w czarnym worku budowlanym? A skąd się wzięło osiem innych szczątków w trumnie generała, skąd tyle rozczłonkowanych szczątków – głów, rąk, nóg, miednic….????????

 40. nohood pisze:

  @janusz:
  o widzę, że jest pan kolejnym ekspertem od praw fizyki determinujących zdarzenia zgodnie z wolą sowieckiej propagandy.

 41. @nohood

  Dziś pomyślałam o tym samym. Teraz rodziny powinny wytoczyć proces cywilny Kopaczowej…

 42. nagor pisze:

  @syzyfoptymista 23:05
  Czemu kopaczowej? Odpowiedzialnym za rząd był tusk i jemu proces , chyba , że w swojej obronie przywoła kopacz

 43. @nagor

  Po kolei – teraz Kopacz została przyłapana na ewidentnym kłamstwie

 44. Janusz pisze:

  @syzyfoptymista

  Nie jest proste poskładanie 96 ludzi z krwawej miazgi rozrzuconej na sporym obszarze. Wie pani, ile tam było „wolnych” kończyn, fragmentów czaszki itp? Układano te „puzzle” pod presją czasu, stąd szok po otwarciu trumien.

  Oczywiście, że można było staranniej, ale wtedy musielibyśmy czekać rok na pogrzeby.

 45. @Janusz

  Naprawdę proszę nie urządzać tu kabaretu…. myślę, że nowe wcielenie Gorzelańczyka odlatuje….

 46. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  Jak patelnia się przypaliła to wina patelni czy kucharza ? Kłamstwo kopacz idzie na konto szefa rządu , bo nie znamy umocowań i poleceń jakie otrzymała od szefa . To tylko szef weźmie na siebie lub ją pogrąży . Taka jest logika hierarchii władzy.

 47. Janusz pisze:

  @nohood

  Świadomość, że ciało ludzkie jest wyjątkowo kruche, jeśli rozbić je o ziemię – to sowiecka propaganda?

  To już naprawdę EoT. Pięknie dziękuję za dyskusję.

 48. @nagor

  A jaka jest u nas logika sprawiedliwości?

 49. @Janusz

  Jasne, samolot ścina brzozę i spada z 20 metrów, a ciała rozpadają się na kawałki, oj Gorzelańczyk, Wysoki…
  A Anna Walentynowicz sama urwała sobie głowę, a pan Wasserman urodził się z sercem w nodze….

 50. nohood pisze:

  @janusz:
  dokonał pan mapowania wszystkich zdarzeń?
  od upadku samolotu do pogrzebu?
  przecież syzyfoptymista przedstawiła panu przykłady fizyki umieszczającej serce jednej osoby w nodze innej.
  jak pan zapewne wie tłumaczenie wszystkiego prawami fizyki niewiele wyjaśnia w temacie notki.

  pozdrawiam

 51. nagor pisze:

  @Janusz
  Oczywiście wszystko jest skutkiem przypadku skaczący z 14 piętra ląduje na ziemi zdrugotany wewnetrznie ale w jednym kawałku . Porcelanowy dzbanek rozsypie się na drobinki bo jest naprawdę sztywny ale kruchy .
  Pasażer siedzący w fotelu lotniczym przypiety pasami przy upadku z 20m z szybkością 200km zmieli fotel na drzazgi i samolot podobnie tylko czym uzasadnić całe ciała przy braku całych foteli …………przypadkiem? czy niedopatrzeniem?

 52. nagor pisze:

  @syzyfoptymista 23:39
  logika sprawiedliwości to szczęście lub jego brak .

 53. @nagor

  Póki co, trzeba działać nawet doraźnie.

 54. Arthur.King pisze:

  logika tych „fizyków” od Anodiny jest powalająca… Tylko do dziś żaden nie wyjąsnił dlazcego ten 90 tymowy samolot po rozpieprzeniu się o brzozę …ich pancerną brzozę…rozp… milion kawałków spadając w błoto z komiczną szybkością 200km/h. Jak słucham czytam i widzę tych po***bów to już mam cofkę.

 55. Arthur.King pisze:

  mam nadzieję, że jak prokuratorzy zaczną maglować tą załganą rozhisteryzowaną babę to w koncu zacznie sypać….bo to durne jest bezgranicznie.

 56. Arthur.King pisze:

  A te zaprzane bydlaki i reszta pożytecznych idiotów wytłumaczą wszystko.. Przecież nie tak dawno Paradowska …zanim nie poszła w niebyt…udowadniała, po pierwszych ekshumacjach w Polsce, że ruscy wkładajać do ciał wszystkie śmieci i resztki oraz inny zebrany syf zrobili to dla dobra zmarłego…aby go mogła rodzina rozpoznać. A podobnych do tej starej zmarłej jest full. Łykają wszystko co mafia szubrawców PO umoczonych po szyje w tej zbrodni przekaże.
  Dziś wśród tej sejmowej szumowiny była panika i strach…i mam nadzieję, że to dopiero pocżatek.

 57. ProvoCatio pisze:

  @ ten Janusz, to albo Ewka Kopacz, albo to Kamilek. tertium non datur

 58. Tadeusz_K pisze:

  @Janusz
  30 maja 2017 o 22:53

  Zupełna nieznajomość praw fizyki…
  /////
  -te fizyk!
  A może fizyczny?
  Widział ty upadający samolot (z v=200km/godz) , który nie pozostawia po sobie leja?
  -Aaa?
  Gdzie to takich fizyków kształcą?

 59. Tadeusz_K pisze:

  @ProvoCatio
  31 maja 2017 o 01:22
  #ten Janusz, ….itd”
  ///
  To nowoczesny einstein smoleński.
  Wynalazł nowe prawa smoleńskiej fizyki:
  .

  .
  W lasku smoleńskim działa tylko „Vy” i brzoza – oto nowoczesne prawo fizyki.@Janusza.

 60. Syzyfoptymista pisze:

  @Arthur.King

  Już dziś, prokuratura wzięła Ewkę w obroty, pewnie znowu baba się naszprycowała…..

 61. Syzyfoptymista pisze:

  @Provocatio

  Ten Janusz, to bez dwóch zdań, Gorzelańczyk. Ponieważ nie ma tu wstępu pod swoim nickiem, próbuje wybiegów, tyle tylko, że nietrudno go poznać po „merytorycznych”, „logicznych” i „obiektywnych” komentarzach 🙂

 62. Syzyfoptymista pisze:

  @Tadeusz_K

  Janusz tworzy prawa fizyki na własny użytek.

 63. Syzyfoptymista pisze:

  @cisza1

  Ciszo, byłaś sceptyczna, co do dochówków, zatem przeczytaj to:

  W 2010 roku był pierwszy pogrzeb taty, w 2015 r. dochówek, a po tylu latach dowiadujemy się takich strasznych rzeczy…

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/corka-generala-potasinskiego-tata-wrocil-w-workach-na-smieci/ddqwgrp

 64. Tadeusz_K pisze:

  @syzyfoptymista
  #Ponieważ nie ma tu wstępu…#

  A dlaczego?
  Byłoby wesoło.
  🙁

 65. E.B pisze:

  Syzyfoptymista

  Takich dwóch mądrych inaczej Januszków dzwoniło wczoraj do RM po północy, bo był temat ekshumacji. Ojciec z RM wykazał się ogromną cierpliwością, bo ja bym nie wytrzymała. Na końcu nie wytrzymała również słuchaczka, pani dr Halina, którą uwielbiam słuchać i wygarnęła co o tym myśli, proponując przełożenie Januszków przez kozioł i spranie właściwej części ciała, tak żeby przez miesiąc nie mogli na niej siadać.

  Pani Halina powiedziała też mądrą rzecz, żebyśmy nie mieli pretensji do Rosjan, bo oni przez lata ukształtowani w cywilizacji stepowej, nie mają szacunku dla zmarłych.
  W dalekiej Mongolii zmarłych wyrzuca się, żeby zajęły się nimi wilki.

  Ale możemy i musimy ukarać „swoich”, którzy na to pozwolili. I nie tylko na to.

 66. Syzyfoptymista pisze:

  @Tadeusz_K

  #Ponieważ nie ma tu wstępu…#

  A dlaczego?

  Byłoby wesoło.

  To jest człowiek pozbawiony zdolności honorowej, z takimi nie rozmawiam i nie toleruję ich.
  Poza tym, to zwykły troll.

 67. Syzyfoptymista pisze:

  @ebns24

  Odpowiedzialność naszych to oczywista oczywistość, a ruskich nic nie usprawiedliwia, pora się ucywilizować. Ze zwłokami swoich niech robią, co chcą.

 68. cisza1 pisze:

  @syzyfoptymista
  Ciszo, byłaś sceptyczna, co do dochówków…

  Pisałam dokładnie tak:
  „Dochówki? Skąd wiadomo co komu dołożono.”
  Co do faktu dochówków nie byłam „sceptyczna” ale co do tego j.w.

 69. Arthur.King pisze:

  @Syzyfka—-
  Gorzelańczyk to świr i umysłowy przypadek dla psychatrów…. Wiele kalek fizycznych niestety ma coś z garem. Przykład Libickiego jest tego dowodem. Gorzelanczyk to ten sam typ łajdaka….z uszkodzonym garem….i pokrzywdzonego przez los.

 70. Syzyfoptymista pisze:

  @cisza1

  Napisałaś:
  Ja nie wierzę w przekazy medialne
  Te „dochówki” też nie były sprawdzone w Polsce

 71. Syzyfoptymista pisze:

  @Arthur.King

  My to wiemy, Arturze…., niektórzy nawet z nim polemizują…

 72. Uciekinierka pisze:

  Pani Syzyfoptymisto Arturking i Arix staneli w pani obronie na blogu Siukuma Balali.

 73. Dzięki, zaraz zerknę 🙂

 74. @Uciekinierka

  Dobrze chłopcy się sprawili 🙂 Nie wiem, o co chodziło, może o byka, którego strzeliłam 🙂 rzadko mi się to zdarza, ale zdarza 🙂

Dodaj komentarz: