a wsadźcie sobie euro…

You may also like...

6 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  @Nochood
  To było do przewidzenia ,że strefa euro stała się kamieniem u szyji angeli , włochy , portugalia, hiszpania , grecja ,deficyt nadmierny francja , niemcy przykryto uchodzcami ale został jak był . łupienia innych coraz mniej w tym nas w takiej konfiguracji politycznej dużo mniej wraca jak wcześniej , Tramp odstawił ekologię do kąta i grosz za bezdurno nie popłynie do helmutów więc zrobić nas w płatników bez refundacji ratuje finanse a perspektywa brexitu bez składki GB rozkłada euro .Kołchoz staje pod scianą i ratuj się kto może .
  Referendum w sprawie nachodźców dwa pytania przyjąc tak nie , płacić tak nie (nie płacić to wypis z UE)

 2. syzyfoptymista napisał(a):

  @nohood

  Naszą przyszłość rozstrzygną kolejne wybory parlamentarne…..

 3. nohood napisał(a):

  @nagor:
  dokładnie- model niemiecko-francuski się nie sprawdził. a transformacje wewnątrz unii bardziej przypominają horror niż politykę.
  wg mnie rysuje się alternatywa- flota handlowa do portów bałtyckich i londynu, śródlądowa przez odrę na południe i drogowa do czech i na słowację. i niemcy mogą nas cmoknąć.

  trump ma instynkt i dobrych doradców. umowy bilateralne i otwarty rynek są wystarczające dla rozwoju. struktury polityczne w rodzaju unijnych będą tylko hamowały tym bardziej, że w tych strukturach roi się od nieudaczników i wyznawców ideololo.

 4. nohood napisał(a):

  @syzyfoptymista:
  każde wybory 😉

 5. piko napisał(a):

  Nie rozumiem dlaczego jakieś firmy mają mieć preferencyjne warunki. 🙂

  Nie rozumiem dlaczego Niemcy nie zostali napiętnowani i ukarani za brak solidarności „unijnej” zapraszając na teren eurokołchozu (do siebie) tłumy obcych kulturowo darmozjadów. 🙂

  Polska ma olbrzymi dług publiczny – ponad 1 bln zł (według nieoficjalnych danych 3 bln zł).

  Może rozważyć wariant stworzenia strefy wolnego handlu na wzór dawnej EWG, bez państw „pierwszej prędkości”? Tylko trzeba mieć US po swojej stronie, bo inaczej powtórzy się historia z Heksagonale, które Niemcy skutecznie rozwaliły.

 6. Włóczęga napisał(a):

  Eurosojuz jest zadłużony na 9,5 bilionów euro. Zsumowany poziom zadłużenia wszystkich 18 państw wchodzących w skład strefy euro to 9,5 bln euro (równowartość ok. 40 bln zł)
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03784-Gigantyczne-zadluzenie-strefy-euro.htm

  https://tradingeconomics.com/euro-area/government-debt

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi