Przejdź do paska narzędzi

a wsadźcie sobie euro…

 

dzisiejszy dzień przyniósł  wiadomość wpisującą się czytelny schemat.

niemcy chcą sprawdzić możliwość zamrożenia funduszy europejskich dla krajów niegrzecznych takich jak polska, nieomal otwartym tekstem wyrażając politykę w myśl której solidarność europejska po niemiecku polegać ma na tym, że silniejsze gospodarczo kraje wzmacniają się kosztem słabszych.

wynik wyborów we francji zachęcił niemieckich polityków do pozostawienia sobie możliwości odebrania nam resztek suwerenności przez groźbę wstrzymania łapówek za integrację z ue.

 

pytanie czy to się niemcom opłaci.

może już czas na rozważenie ustawy określającej co zrobić w sytuacji gdy unia nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

zamrożenie funduszy przekazywanych do budżetu unii, wycofanie preferencyjnych warunków dla niemieckich firm działających na terenie polski, czy wycofanie się z szeregu niekorzystnych dla naszego kraju umów a może nawet budowę południowego bajpasu gospodarczego na europę i północnego na świat, gdyby niemcy zapędzili się w realizacji swoich niemądrych planów.

a tak na marginesie- po co nam integracja z unią, która chce wpędzić narody i kulturę europy do grobu?

żródło

 

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. nagor pisze:

  @Nochood
  To było do przewidzenia ,że strefa euro stała się kamieniem u szyji angeli , włochy , portugalia, hiszpania , grecja ,deficyt nadmierny francja , niemcy przykryto uchodzcami ale został jak był . łupienia innych coraz mniej w tym nas w takiej konfiguracji politycznej dużo mniej wraca jak wcześniej , Tramp odstawił ekologię do kąta i grosz za bezdurno nie popłynie do helmutów więc zrobić nas w płatników bez refundacji ratuje finanse a perspektywa brexitu bez składki GB rozkłada euro .Kołchoz staje pod scianą i ratuj się kto może .
  Referendum w sprawie nachodźców dwa pytania przyjąc tak nie , płacić tak nie (nie płacić to wypis z UE)

 2. @nohood

  Naszą przyszłość rozstrzygną kolejne wybory parlamentarne…..

 3. nohood pisze:

  @nagor:
  dokładnie- model niemiecko-francuski się nie sprawdził. a transformacje wewnątrz unii bardziej przypominają horror niż politykę.
  wg mnie rysuje się alternatywa- flota handlowa do portów bałtyckich i londynu, śródlądowa przez odrę na południe i drogowa do czech i na słowację. i niemcy mogą nas cmoknąć.

  trump ma instynkt i dobrych doradców. umowy bilateralne i otwarty rynek są wystarczające dla rozwoju. struktury polityczne w rodzaju unijnych będą tylko hamowały tym bardziej, że w tych strukturach roi się od nieudaczników i wyznawców ideololo.

 4. piko pisze:

  Nie rozumiem dlaczego jakieś firmy mają mieć preferencyjne warunki. 🙂

  Nie rozumiem dlaczego Niemcy nie zostali napiętnowani i ukarani za brak solidarności „unijnej” zapraszając na teren eurokołchozu (do siebie) tłumy obcych kulturowo darmozjadów. 🙂

  Polska ma olbrzymi dług publiczny – ponad 1 bln zł (według nieoficjalnych danych 3 bln zł).

  Może rozważyć wariant stworzenia strefy wolnego handlu na wzór dawnej EWG, bez państw „pierwszej prędkości”? Tylko trzeba mieć US po swojej stronie, bo inaczej powtórzy się historia z Heksagonale, które Niemcy skutecznie rozwaliły.

 5. Włóczęga pisze:

  Eurosojuz jest zadłużony na 9,5 bilionów euro. Zsumowany poziom zadłużenia wszystkich 18 państw wchodzących w skład strefy euro to 9,5 bln euro (równowartość ok. 40 bln zł)
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03784-Gigantyczne-zadluzenie-strefy-euro.htm

  https://tradingeconomics.com/euro-area/government-debt

Dodaj komentarz: