Ekshumacje. Kapłan tubą PO, niestety…

Znacie mnie już troszkę, nigdy nie szukam zła wśród osób konsekrowanych, wręcz odwrotnie. Zastanawiałam się tym razem, czy pisać tę notkę, czy nie skrzywdzę człowieka…

Jestem jednak zbulwersowana…Był sobie kapłan polski, ks. Henryk Błaszczyk, znał się osobiście z minister zdrowia  Ewą Kopacz i razem byli w Moskwie. Ufała mu! Był przy każdej ofierze tragedii 10.04.2010, modlił się, pieczołowicie podchodził do zwłok aż do zamknięcia trumien…. tak opowiadał. To na nim również ciąży wina polegająca na tym, że jako kapłan zapewniał rodziny, że mogą być spokojne, że ekshumacje są fanaberią etc. był dla nich osobą wiarygodną w przeciwieństwie do kłamczuchy notorycznej Kopacz. Tu kończę te bajki, bo po pierwszych wątpliwościach co do sekcji, co do zamiany ciał, ksiądz się przyznał. To było około dwa lata po tragedii. W wywiadzie dla ND przeprosił rodziny.

Gdyby na tym sprawa zaangażowania kapłana w politykę PO się zakończyła, gdyby zniknął z mediów nie byłoby tej notki! Przeprosił, co prawda pod presją faktów, które przeczyły jego bajkom ale przeprosił, przyznał się do kłamstw. Parę lat od tej wpadki było o nim cicho. Jednak już tak nie jest. Ksiądz Henryk Błaszczyk we wywiadzie dla GW poucza rząd premier Szydło w sprawie przyjmowania emigrantów. Zarzuca brak solidarności z ludzmi etc. Tego mi było za wiele…. Zamiast milczeć wypowiada się ponownie, tym razem jako miłosierny obrońca emigrantów.  Czy znowu pod dyktando Kopacz?

2017 rok

Ks. Henryk Błaszczyk: Rząd straszy obcymi, zamiast pomagać. /…/ Rządzący krajem będą zmuszeni do pokazania swoich prawdziwych intencji – mówi ks. Henryk Błaszczyk, proboszcz parafii w Klebarku Wielkim, ksiądz rzymskokatolicki, rektor Kapelanatu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. /…/ Usta władz są pełne deklaracji, ale tak naprawdę rząd jest głęboko niesolidarny w stosunku do ludzi, którzy zostali dotknięci nieszczęściem wojny. Wielokrotnie płynęły apele do rządu w tej sprawie, jednakże rozbijały się o barierę lansowanego w mediach publicznych totalnego zagrożenia terroryzmem. Sprawa bezpieczeństwa jest bardzo ważna, ale trzeba też pamiętać, że jego istotnym elementem jest solidarność między ludźmi./…/ Nie mamy teraz partnera we władzach. Jest dużo pustosłowia, mniej efektywności.

http://wyborcza.pl/7,75398,21345022,ks-henryk-blaszczyk-rzad-straszy-obcymi-zamiast-pomagac.html

Przypomnę opowieści księdza już po powrocie z Moskwy.

2010 rok.

Byłem przy każdej trumnie – zapewnia.

Ksiądz Henryk Błaszczyk, duszpasterz służb ratownictwa medycznego, towarzyszący w Moskwie bliskim ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, o tym, jak przebiegała identyfikacja ciał i o dzisiejszych wątpliwościach rodzin zmarłych.

Pojechałem na osobistą prośbę minister Ewy Kopacz, która tuż po katastrofie smoleńskiej kompletowała ekipę patologów sądowych, lekarzy, ratowników medycznych, psychologów, ludzi znających się na logistyce tego typu operacji, którzy mogli ją wesprzeć w tych pierwszych, najtrudniejszych dniach.

Wbrew temu jednak, co się mówi, dużo ciał było zespolonych, chociaż oczywiście bardzo poranionych. To nie była destrukcja zupełna. Te, które były rozczłonkowane, w każdej części objęte były badaniem DNA, nie było ciała, które nie zostałoby potwierdzone badaniem DNA.

Nie mam najmniejszych wątpliwości. Dokonano ogromnego wysiłku dla zachowania najbardziej uczciwej metody identyfikacji ciał

Ksiądz był przy zamykaniu trumien w Moskwie? Przy każdej.

Każde ciało było owijane w jedwabny całun do wysokości trzech czwartych ciała, a następnie otulane całunem, który był wewnątrz trumny, co tworzyło taki kokon. do trumny wkładałem różańce oraz pamiątki, jeżeli rodziny sobie tego życzyły. Były to listy, w tym od dzieci, obrączki ślubne, zdjęcia, pamiątki rodzinne. Wkładałem je między całun a ciało, aby były blisko zmarłego.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1510386,2,wywiad-ksiadz-mowi-o-identyfikacji-ofiar-katastrofy-smolenskiej.read

2012 rok – po przesłuchaniach.

Natomiast starałem się być przy każdej trumnie przed jej zamknięciem z modlitwą pierwszej stacji z rytuału pogrzebu chrześcijańskiego, tzn. w momencie złożenia ciała, które już znajdowało się w foliowym worku” – wyjaśnia./…/

Każde ciało zostało też sfotografowane przez fotografa, który był Polakiem i – o ile pamiętam – był funkcjonariuszem polskiej policji państwowej” – mówi.

Kapłan wyznaje także, że rodziny ofiar przeprosił za dwie rzeczy. „Za stwierdzenie wypowiedziane ponad półtora roku temu, że ekshumacja (totalna) jest szaleństwem. W tym okresie docierały do nas pierwsze informacje o nieścisłościach w dokumentacji medycznej opisującej wyniki przeprowadzonych sekcji zwłok ofiar katastrofy. To zawarte w tych dokumentach nieścisłości – niekiedy tak daleko posunięte, że budziły naturalne oburzenie bliskich – wykształciły wolę poszukiwania prawdy. W kilku przypadkach jedyną, choć najdramatyczniejszą dla rodzin zmarłych drogą do niej była ekshumacja ciał. Ta pewność co do tożsamości zmarłego jest wartością tak wysoką, że wartość spokoju należnego zmarłym musiała ustąpić miejsca należnej wszystkim, a zwłaszcza bliskim, prawdzie. Przeprosiłem także za fakt, iż przez nieścisłość mojej wypowiedzi co do obecności przy trumnach zmarłych bliscy oraz słuchacze mogli nabrać słusznego przekonania, że wydaję świadectwo pewności o tożsamości zmarłych złożonych do trumny. Od samego początku wyrażałem przekonanie, że bliscy pochowali tych, których kochają

Ks. Błaszczyk konstatuje, że wywiad w „ND” jest jego ostatnią wypowiedzią na temat katastrofy smoleńskiej.

Za ND: http://www.fronda.pl/a/spowiedz-ksiedza-ktory-byl-w-moskwie-10042010,24039.html

Nie wiem, co może łączyć kapłana KK z doktryną partii PO, z GW? Chyba nie umiłowanie prawdy? Co nim powoduje, że nadal mimo publicznego sprzeniewierzenia się przykazaniu „nie mów fałszywego świadectwa”, co spowodowało poważne skutki, brnie nadal w popieranie tych samych ludzi, o których wie, że kłamią 24h?

O tempora….

You may also like...

48 komentarzy

 1. ProvoCatio pisze:

  @ Cisza

  Każde ciało było owijane w jedwabny całun do wysokości trzech czwartych ciała,

  ………………………….

  cement w rosji sie w jedwab pakuje? trudna, ale bardzo potrzebna notka Ciszo. dobrze ze o tym przypomniałaś.

 2. cisza1 pisze:

  @ProvoCatio
  Gdyby siedział cicho skruszony…ale do GW biega!
  Wniosek taki, że w Moskwie nie znalazł się przypadkowo, chyba był „kompetentny”.

 3. izaluka pisze:

  @cisza1
  nie tylko biega, ale jeszcze co wygaduje… nie mogę skomentować, bo krew mi się gotuje…
  Ciekawa jestem jeszcze tylko ilu „własnym” parafianom ciężko chorym pomógł przyspieszyć konieczna operację, albo tym, których na leki nie stać, pomógł je wykupić. Założę się, że żadnemu.
  Dobrze, że napisałaś, bo kłamstwo i manipulację trzeba pokazywać bez względu na to skąd ono płynie.

  Pozdrawiam

 4. cisza1 pisze:

  @izaluka

  Nie ma człowieka na naszym padole, który by nie skłamał….

  Jednak jego szczegółowa, sprawiająca wiarygodne wrażenie relacja w tak poważnej sprawie w konfrontacji z coraz bardziej tragicznymi faktami po prostu powala.

  Podobno pomaga emigrantom w drodze do Szwecji. Podobno zaprasza rodzinę syryjską. Podobno…trudno mu wierzyć. Atakuje politykę rządu, który ma ogromne poparcie Polaków.
  Pożałowania godne…
  Pozdrawiam nocą 🙂

 5. ProvoCatio pisze:

  @ cisza1


  pewnie nie on jeden. i tak z każdej strony wolny naród oni za „pysk” sie staraja dierżyt.

 6. Zolw pisze:

  Bardzo dobra notka, @ciszo.

  Natomiast opisana postać nie dziwi mnie ani trochę. Na 200% TW, zmuszony do działania jakimiś kompromatami.

  „Korek, worek lub rozporek”, a potem to już tylko konsekwencje.

  Wydarzenia „postsmoleńskie” to przecież cały ciąg takich upiorów. Widzieliśmy pewnie kilkadziesiąt (jeśli nie kilkaset) postaci gadających oczywiste kłamstwa lub oczywiste konfabulacje. Niektórzy dla korzyści politycznej, niektórzy dla kariery, albo za żywą gotówkę, ale z pewnością wielu było też takich, którym nie dano wyboru. „Uwiarygodnisz naszą wersję, albo my >>odwiarygodnimy<< ciebie”. Z pewnością nieraz tak to wyglądało.

 7. nohood pisze:

  wilki w owczej skórze-
  mimo wszystko odsetek ubeckich agentów wśród kapłanów jest zdecydowanie mniejszy niż wśród aktorów, czy naukowców.
  dowodów rzecz jasna brak.

  pozdrawiam

 8. Tadeusz_K pisze:

  Cisza1
  Ksiądz Henryk Błaszczyk
  .

  .
  Nie znałem tej historii pana x. płaszczyka.
  Krew może człowieka …..
  Znać, że piekło uruchamia rezerwy.

 9. nagor pisze:

  @cisza1
  Witaj .
  W tym przypadku kłamstwo stało się weryfikowalne u człowieka co jest kapłanem i dawał świadectwo .
  Ale czy to jedyny przypadek ? zweryfikowany co do opisu faktów , a co z weryfikacją postaw tak wśród kapłanów jak i hierarchów KK , co widać i słychać ?
  Przypomina to interpretację Pisma Świętego przez kapłanów jak Konstytucji przez prawników dla osiągniecia wyznaczonego/zamierzonego celu przywołując właściwe cytaty/interpretacje aby pozornie zachować wartości.
  Zasada ograniczonego zaufania może chronić przed rozczarowaniem w każdym przypadku .

 10. cisza1 pisze:

  @Zolw
  Natomiast opisana postać nie dziwi mnie ani trochę

  Mnie natomiast bardzo dziwi i bulwersuje.
  Zawsze były czarne owce. „Księża patrioci” za komuny, w dobie terroru… Bohaterski przykład bp. Baraniaka pokazuje, co groziło kapłanom wiernym Bogu i Ojczyznie.

  Dlatego jestem zdziwiona i zgorszona dobrowolnym oddaniem się tego księdza na służbę kłamcom!
  Czy był TW, nie wiemy!
  Tak czy owak uwikłany.

 11. cisza1 pisze:

  @nohood
  Masz rację. W innych środowiskach o TW cisza, sami się „oczyszczają” :((

  Przypuszczam, że ów kapłan po prostu nie widział zawartości trumien i kłamał na zamówienie Kopacz – bo wobec tych faktów, które już znamy musiałby być ślepy albo…..no właśnie.

 12. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  to jest taki sam kaplan, jak czerwona Sowa, czy wsi-owy Turowski.

  To jest wynik boszewickiego nasienia, ktore pozostawili tu dziwsiatki lat temu.

  Co do dobrej zmiany:
  Zadne 500+, czy mieszkanie+ nie rozwiaze spraw polskich.
  Obym sie mylil, ale przypatrujac sie temu, co od dwoch lat dzieje sie w PL,
  cisza w sprawie sledztwa ks. Jerzego, w sprawie upublicznienia aneksu itd. itd.,
  to wniosek nasuwa sie sam ..
  szykuje sie drugi „okragly stol”. Czyli my nie ruszymyy waszych, a … itd.

  I tu nie sposob nie wspomniec o „10.04.10”.
  Od dwoch lat cisza. Ani jednego aktu oskarzenia.Nawet chociazby jakiejs „plotki”.
  J. Kaczynski nie zgodzil sie na powolanie komisji sejmowej w tej sprawie.
  czyli
  „Polacy nie dorosli do prawdy”

  ps: ale musza wiedziec, ze moze nadejsc czas, ze i tzw. „nasi” beda dopisywani do
  „Listy Seremeta” (roboczy tytul: „Poczet zdrajcow Polski”.

  A pierwszy krok wskazal Rolex w „Kasynie”:

  (..) „Całe to „śledztwo” interesuje mnie tylko i wyłącznie z jednego punktu widzenia – sądu i wymiaru kary. Jeśli miałoby się skończyć na „komisji” bez sądu i kary, to mnie cała sprawa przestaje interesować. Sąd to taka instytucja, która ma swoją specyfikę.“

  „O „winie” i „karze” nie decydują bowiem eksperci od różnych, czasami bardzo specjalistycznych dziedzin wiedzy, ale kelnerzy, nauczycielki, położne, hydraulicy, których nazywamy ławnikami, oraz fachowcy: sędzia, prokurator, obrońca – a więc prawnicy. I to oni mają i muszą się nie mylić. Odpowiedzialność karną ustala niezawisły sąd, który ma przywilej swobodnej oceny dowodów; moŜe dopuszczać lub nie dopuszczać prezentowanie ekspertyz, musi uwzględnić i ocenić wiarygodność treści zeznań świadków (składanych pod przysięgą i groźbą kary za składanie fałszywych), zgromadzony materiał prokuratorski.”

  (..) „Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że działanie wydzielonej grupyy śledczej musi znaleźć ustawowe umocowanie prawne, a do kodeksu karnego muszą zostać wprowadzone nowele właśnie na okoliczność tego, jednego śledztwa (zaostrzające drakońsko odpowiedzialność karną i nakierowane na rozbicie solidaarności osób albo bezpośrednio związanych albo ukrywających jakąś, ważną wiedzę, w tym zawieszające prawo dziennikarzy do nieujawniania źródła w tej sprawie.”

 13. cisza1 pisze:

  @Tadeusz_K
  Nie znałem tej historii…

  Silna grupa dociekliwych blogerów (kibicowałam) zajmowała się i nadal zajmuje tragedią 10.04.2010.
  Opisana sprawa była od początku uważana jako trefna.

  Z mediów, od komisji wszelakich nie znamy praktycznie NIC.
  Może prokuratura spod warstwy kłamstw odkryje choć ułamek prawdy?

 14. cisza1 pisze:

  @nagor

  Niestety. Zło wlazło w każdą szczelinę, było zaplanowane i skutecznie, systematycznie realizowane.
  Polecam Tobie i wszystkim „Antyapostoł 1025”

  Zamieszczony przeze mnie link nie działał.
  Tu informacje:
  http://rebelya.pl/forum/watek/33495/
  Całość w pdf-ie na http://www.ojczyzna.org ( Google- Antyapostoł 1025 -link działa)
  Oryginalny pamiętnik jednego takiego wsadzonego do seminarium, jednego z 1025.Gdy przyjąć ten przykry fakt za prawdę, wtedy wiele spraw niejasnych staje się jasnymi.

 15. piko pisze:

  @bez podpisu .. jeszcze

  Pieronka trzeba by dodać i np śp. TW Filozofa. Zastanawiające jest, że kościół (kler) toleruje takie czarne owce i sowy w swoim gronie. Musi być jakiś ważny powód.

  „Ciekawe” postacie
  ks. Lemański, Charamsa, Gocłowski, Boniecki

  W Kościele polskim jest 132 kardynałów i biskupów ale jak wiadomo łyżka dziegciu psuje beczkę miodu.

 16. Arthur.King pisze:

  Kościół czeka aż w sposób naturalny zejdą z tego padołu prosto do piekła…no co mogą zrobić? Przecież w IPN jest wszystko.

 17. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  piko 12:20 .. zgadzam sie. Lista jest dluga.

  (..) „Pieronka trzeba by dodać i np śp. TW Filozofa. Zastanawiające jest, że kościół (kler) toleruje takie czarne owce i sowy w swoim gronie. Musi być jakiś ważny powód.”

  Wlasnie musi.
  Na ta chwile to, ze nie ruszylo sledztwo w sprawie ks. Jerzego, gdy „czerwona zaraza” odchodzi jeden za drugim, upatruje w „kosciele” i co do tego nie mam zadnej watpliwosci po czytaniu Wojtka Sumlinskiego

 18. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  news:
  http://telewizjarepublika.pl/zadaj-pytanie-prof-nowaczykowi-ws-katastrofy-smolenskiej,49222.html

  Dodatkowo warte przeczytania (dziwne, ze „sw. prawda smolenska” to puscila) dwa na ta chwile pierwsze komentarze: Piotr Andryszczak i Mirek Matuszewski.

  ps: my tam pytan nie mozemy zadac, bo mamy bana, a sam Kano od pewnego czasu unika nas.

 19. cisza1 pisze:

  @bez podpisu .. jeszcze 11:00

  Nie umiałabym lepiej skomentować. Dzięki.
  „Polacy nie dorosli do prawdy’ – Anna Fotyga. Ona wie więcej?

  „Kasyno” Rolexa to lektura obowiązkowa.
  Znajdę link.
  Pozdrawiam

 20. cisza1 pisze:

  @piko 12:20

  Są tacy niestety.
  Jednak myślę, że są używani do „wyższych celów”. Znalezienie takiego, skłonnego do paskudnego kłamstwa, które miało wyjątkowo krótkie nogi – to majstersztyk.
  Dlatego jestem taka wkurzona.
  Żenada.

 21. cisza1 pisze:

  @bez podpisu 12;38
  Powód?
  Wg. mnie ten sam : Magdalenka! mówiąc w skrócie.

  Prokurator Witkowski czeka na odpowiedz, czeka długo …zbrodnia założycielska III RP nie ma być ujawniona! Niech sobie on i W.Sumliński czekają….
  Obrzydliwość i obłuda.

 22. piko pisze:

  Na stronie TVR o 14:17 jako #1000013555 zadałem następujące pytania dr Nowaczykowi:

  W linku jest artykuł dr Bogdan Gajewski z II Konferencji Smoleńskiej omawiający stan foteli i pasów http://konferencjasmolenska.pl/materialy2/08.pdf
  Polecam też wypowiedź p. Gajewskiego https://www.youtube.com/watch?v=ov-xfg5N1lQ
  Wynika z przytoczonych faktów że Mak badał inny samolot niż Miller.

  Dlaczego ten fakt nie znalazł wyrazu w analizach Zespołu Parlamentarnego? (byłego i obecnego)

  Polecam również niektóre z moich licznych analiz dotyczących elementów znalezionych na złomowisku https://piko2017.wordpress.com/2017/05/17/usiadzmy-wygodnie-w-fotelu-i-poczytajmy-o-fotelach/ http://piko.salon24.pl/739786,wskaznik-srubki-i-takie-tam-inne

  Dlaczego nie zweryfikowano podstawowych faktów jak autentyczność części na wrakowisku?

  Dlaczego pominięto kwestię braku wycieków soku brzozowego z utrąconego drzewa?

  Dlaczego nie zanalizowano taws#33 którego logi wskazują na inne warunki pogodowe lub są zafałszowane?

 23. nagor pisze:

  @piko
  Zapytaj czy 10.04.2010 z lotniska okęcie wylecieli wszyscy co zgineli , w jednym samolocie i był to ten o nr 101 ?

 24. piko pisze:

  @nagor

  Pytać można o różne sprawy tylko trzeba wczuć się w drugą stronę oraz rozważyć z jaką odpowiedzią możemy się spotkać.

  Na pytanie które proponujesz padnią zapewne odpowiedzi:
  – zajmujemy się sprawami technicznymi, to nie leży w zakresie naszych zainteresowań,
  – są relacje świadków (np. Szczegielniak, Markowski)) mówiące że obserwowali jak wsiadali,
  – są ostatnio ujawnione zdjęcia jak wsiada część delegacji zapewne wszyscy wsiedli, nie ma powodów aby było inaczej
  – itd.

  Sam widzisz że zadanie takiego pytania prowadzi donikąd.

 25. cisza1 pisze:

  @Arthur.King 12:32

  Kościół czeka aż w sposób naturalny zejdą z tego padołu…

  Myślę i chyba się nie mylę, że wszyscy umoczeni w magdalenkowy deal, we współpracę ze służbami PRL czekają na to. Jednak grzechy publiczne ludzi wierzących powinny być publicznie wyznane i odpokutowane.
  W przeciwnym przypadku sytuacja tych zdrajców, na krawędzi życia i śmierci będzie nie do pozazdroszczenia.

 26. cisza1 pisze:

  @piko

  Można dodać do pytań?
  „Czy dysponują pełnym nagraniem monitoringu z Okęcia (z zaznaczonym czasem i datą) obejmującym wsiadanie załogi i wszystkich pasażerów do TU 154M?”

 27. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  nagor 30.05; 14:34

  „Zapytaj czy 10.04.2010 z lotniska okęcie wylecieli wszyscy co zgineli , w jednym samolocie i był to ten o nr 101 ?”

  Pytac mozna i trzeba. Tylko on/oni uciekaja przed takimi pytaniami.
  Nasi dzielni parlamentarzyci (tez ci z TOP Listy) i czolowi „dziennikarze sledczy” – tez.

  Oni to wiedza, ze nie .. z „Dopisani do listy ..” i jeszcze tam czegos

 28. piko pisze:

  ALL
  Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na moje pytania to też jakaś informacja.

  Jeżeli p. Nowaczyk ustosunkuje się do nich, to będę lekko zaskoczony bez względu na treść odpowiedzi.

  Skoro na Konferencjach Smoleńskich i w innych oficjalnych wystąpieniach nie wyrażał żadnych uwag w sprawach o które go teraz pytamy, to na 100% w dzisiejszej audycji nic ciekawego nie powie. Bo niby dlaczego miałby powiedzieć?

 29. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  piko 18:09; ALL ..

  Masz nadzieje. Ja zadnej. Przypominam sobie Twoje pytanie na IV KS i belkot takiego nadetego – jednego z wielu co wszystko juz wiedza.

  A dla nich wszystkich fragment notki kokos26:

  Tytul: Potrzebna nam polska Norymberga

  (..) *”Nie wyobrażam sobie naprawy Rzeczpospolitej, jeżeli cała ta mafia, która swoimi mackami oplotła naszą ojczyznę nie wyląduje za kratkami. I nie chodzi mi tu o jakiś akt zemsty czy poczucie elementarnej sprawiedliwości, ale o rzecz znacznie ważniejszą. To ma być coś w rodzaju wielkiego edukacyjnego narodowego odrodzenia i jednocześnie przestroga dla potomnych. Cały naród musi na własne oczy zobaczyć, jaki los spotyka zdrajców i złodziei, którzy z premedytacja szkodzili Polsce. Po całych dekadach przyzwyczajania nas i oswajania z bezkarnością bandyckich politycznych gangów musi nastąpić przełom. Potrzeba nam czegoś na kształt polskiej Norymbergi. A skoro o Norymberdze mowa to pamiętajmy, że tam 16 października 1946 roku powieszono redaktora naczelnego, dziennika Der Stürmer, Juliusa Streichera, który sam osobiście nikogo nie zabił, a tylko, mówiąc dzisiejszym językiem, medialnie wspierał zbrodniczą władzę.

  Zło, które dotknęło Polskę nie mogłoby się nigdy wydarzyć bez wsparcia, jakiego udzieliły mu tak zwane wiodące media i zatrudniona w nich dziennikarska psiarnia. To Gazeta Wyborcza, TVN, Polsat, TVP oraz wszystkie te Zetki i Tok Fm-y przez całe lata osłaniały pasożytnicze polityczne gangi żerujące na Polsce. To oni dwoili się i troili, aby naród nie zajrzał za kulisy władzy. To oni odwrócili demokratyczny porządek i zamiast patrzyć na ręce rządzących zajęli się zwalczaniem opozycji. Już dziś widzimy próby przemalowywania się tych lokajów władzy na biało-czerwono, ale nie dajmy się zwieść. Oni również musza ponieść zasłużoną karę. Te wszystkie Michniki, Czuchnowscy, Maziarscy, Żakowscy, Lisy, Kraśki, Morozowscy, Kuźniary, Gugały, Piaseccy, Olejnikowe, Wielowieyskie, Kublikowe, Pochanke i Tadle powinny odejść w niesławie. Oni do końca życia muszą zapamiętać słowa, fraus est fraudem celare, czyli, że oszustwem jest ukrywać oszustwo.*

  Z tego również będziemy rozliczać przyszły rząd. Żadnej litości, wspaniałomyślności i pobłażliwości. Żadnych haseł typu „wybierzmy przyszłość”, które tak naprawdę mają na celu zamazanie przeszłości. Już nigdy więcej „grubych kresek”.”

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/kokos26/potrzebna-nam-polska-norymberga

  I niech to sobie zapamietaja.

  ps: mnie zastanawia dr. W. Berczynski i jego volta.

 30. nagor pisze:

  @bez podpisu
  Fałszerstwo gdzieś ma swój początek i tych co fałszowali . Kiedy jednak ci co deklarują ,że chcą wyjaśnić też zadymiają początek to stają się ich wspólnikami z pełną świadomością konsekwencji .
  Wiem , że prawda może być wizerunkowo nie korzystna dla dla tej formacji (PIS) i co niektórych personalnie ale to mniejsze zło niż krycie sprawców .

 31. nagor pisze:

  @bez podpisu

  Konieczna ta Norynberga polska , wygląda na to ,że musi być trzecia siła , której jeszcze nie ma aby to przeprowadzić .

 32. piko pisze:

  Obejrzałem program z p. Nowaczykiem. Zadano mu tylko jedne pytanie od internautów i nie było to żadne z moich.
  Widać że wersja wybuchu w przestworzach ma się dobrze.

 33. cisza1 pisze:

  @ piko
  Tylko jedno…jakie?
  Nazywa się, że można pytać….

 34. E.B pisze:

  Cisza1, Piko

  Te pytania to była sonda, co Polacy myślą o Smoleńsku.

  Pod którąś z notek było pytanie, dlaczego dr Berczyński odszedł z Podkomisji.

  Może dostrzegł jaka jest prawda i wystraszył się. Nie on jeden.
  Myślę, że dr Nowaczyk też głupi nie jest.

 35. piko pisze:

  Pytań od redaktorów prowadzących było sporo ale od publiki tylko to:

  Józef Lasocki
  W trakcie zdarzenia smoleńskiego miało miejsce – krótkotrwały brak zasilania energią elektryczną. Moje pytanie : O której godzinie to się stało i czy mogło być spowodowane silnym sygnałem elekromagnetycznym służącym do zainicjowania ciągu zdarzeń w samolocie TU-154.

  Odpowiedź – analizujemy, sprawdzamy, eksperymentujemy w realu i wirtualu.

 36. Ddalia pisze:

  Może, ktoś stąd zna tego księdza H. B., bliżej. W cztery oczy niech go popyta, o ważne smolenskie sytuacje…. najlepiej dowiadywać się od źrodła, nie przez media.

  Ewo, czy będziesz na bytomskich targach?

 37. E.B pisze:

  @DDalia

  Witaj.

  Nie, nie wybieram się. Trochę za daleko i czasu brak.

  Pozdrawiam

 38. piko pisze:

  Wrócę jeszcze do programu w TVR.

  Zadawanie pytań w takim trybie jest nieporozumieniem. Redaktorzy programu stanowią „filtr”, który dopuszcza pewne tematy lub nie. Nie wiem w jakim medium ogólnopolskim takie pytania by przeszły i uzyskały jeszcze sensowną odpowiedź?

  Najlepiej jakby był chat na żywo. Wówczas przynajmniej by było widać ingerencję moderatora, a tu może strasznie chcieli zadać te pytania lecz czas się skończył i klops 🙂 🙂 .

 39. bez podpisu .. jeszcze pisze:

  piko 22:46 ..

  Odpowiedź – analizujemy, sprawdzamy, eksperymentujemy w realu i wirtualu.

  Niestety nie bylo mi dane tego kabaretu obejrzec (moze z czasem pokaza go w calosci),

  Osobiscie – i to nie tylko do tego spotkania z KaNo, bo przez tem czas wysluchalem i przeczytalem (jak kazdy) komenty wielu dzielnych i bezkompromisowych „dziennikarzy sledczych”, widze taki komentarz:

 40. cisza1 pisze:

  @Ddalia

  Ks.Henryk Błaszczyk „urzęduje” w Klebarku, to blisko Olsztyna.

 41. cisza1 pisze:

  @piko

  Pewnie taką właśnie konwencję programu wybrali celowo. Pytania….trudniejszy problem z odpowiedziami, chyba że „na okrągło”.

 42. Kormoran321 pisze:

  Przykro czytać i komentować :(, najdelikatniej jak potrafię napiszę: Henryk Błaszczak ks. uwikłany niegodny sprawowania funkcji duchownego. Powinien stanąć przed sądem na równi z innymi przestępcami w tej sprawie.
  TVR, gdyby chciała coś w kwestii prawdy ruszyć, to miała okazje, gdy był u nich Grzegorz Braun. Powiedział tam otwartym tekstem co o tym wszystkim myśli i dalszego ciągu nie było. Są tacy „niezależni”, jak cała reszta tej bandy medialnej.

  Pozdrawiam

 43. cisza1 pisze:

  @Kormoran321
  To prawda, pisząc notkę czułam, że kapłan zawiódł zupełnie.
  Na razie o nim cisza….za dużo wie i mógłby opowiadać?
  Tacy kłamcy są „obrotowi”.

  Czytam troszkę, co wypisują po obu stronach. Większość to ogromne emocje.
  Jakoś nikt (albo prawie nikt ) nie zauważył przywiezienia zwłok NN, otworzenie 5 trumien mimo zakazu. Nawet politycy nie związani rodzinnie z ofiarami nie domagali się od prokuratury autopsji wiedząc, że zakaz był fikcją.

  Na G.Brauna jest rodzaj zapisu. Nawet stare filmy TVP daje ok. 24:00. Wolą KaNo 🙁
  Pozdrawiam

 44. Ciszo Droga pisałam na temat księdza Błaszczaka obszerniej już w 2012r
  Znam jego osobiście, miałam i mam nadal okazję wielokrotnie z nim rozmawiać. Tam gdzie mieszkam na Warmii jest kapłanem, który odprawia poza Klebarkiem również msze w małych wioskach w których są kaplice. Powiem szczerze, że nie rozmawiałam z nim na ten temat z wiadomych względów, ponieważ tak naprawdę nie wiemy z kim mamy do czynienia, a jeżeli jest związany z wrażymi siłami to doskonale zna mój adres. Choć muszę przyznać, że wielokrotnie mnie kusiło bo szlag mnie trafiał gdy widziałam ten dualizm, dwoistość zachowania i zastanawiałam się czy potrafi do tego stopnia być hipokrytą i takim świetnym aktorem…

  Muszę obiektywnie przyznać, że jest bardzo inteligentny, kulturalny.
  Angażuje się społecznie , udziela w róznych przedsięwzięciach i kulturalnych imprezach
  Ukończył studia podyplomowe z zakresu zabytkoznawstwa i konserwatorstwa sztuki kościelnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2001 o ile pamiętam ze specjalnością relikwie

  Jego homilie słucha się z dużą przyjemnością, bo są bardzo ciekawe, każde zdanie wydaje się głęboko przemyślane i cała homilia spójna i logiczna . Mam na myśli oczywiście homilie o treści nieteologicznej choć i te drugie są w sposób przystępny wygłoszone. Tym bardziej wkurza mnie to, że mam takie ambiwalentne odczucia, bo kłóci mi się to drastycznie z jego rolą jaką pełnił około 10 kwietnia 2010r.
  Ukończył studia podyplomowe z zakresu zabytkoznawstwa i konserwatorstwa sztuki kościelnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2001,

  Pisałam o nim tutaj i jeszcze u FYMa ale mój cały komentatorski „dorobek” zniknął i nie mam pomysłu ani pojęcia jak go odzyskać, zachowało się tylko to:((

  http://albatros.salon24.pl/457719,kto-popelnil-plagiat-obudz-sie-polsko

  25.10.2012 11:50
  Sao Paulo

  @ALBATROS… Z LOTU PTAKA & ALLW kontekście tych ostatnich informacji zwiazanych z zamianą ciał (i to już po raz kolejny) , po ekshumacji i zbezczeszczeniu zwłok rola Księdza Błaszczyka i jakoby obecność przy wszystkich identyfikacjach zwłok nabiera zupełnie innego znaczenia. To albo był tam i miał w tym ohydnym procederze bezczeszczenia zwłok swój współudział albo kłamał jak była minister zdrowia Ewa Kopacz, bo wcale nie było go przy identyfikacjach i wkładaniu zwłok do trumien. A może w ogóle ks.Błaszczaka tam nie było, a jedynie został poprzez swoje uwikłania z przeszłości skłoniony do „współpracy” z organizatorami tego zamachu?

  Najważniejsze moim zdaniem punkty zwrotne w karierze prałata to
  ##Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe w Olsztynie, gdzie po seminarium i pracy na Białorusi służył jako kapelan pomocniczy….
  ##duszpasterz Ośrodka Kształcenia i Wypoczynku
  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Łańsku i
  rektor Kaplicy pod wezwaniem Św. Jana
  Jerozolimskiego tamże.

  I to może być klucz do tej dyspozycyjności, bardzo dużego zaangażowania księdza w odwodzenie Rodzin od chęci przeprowadzenia ekshumacji, uwiarygodnianie strony rządowej w takim a nie innym przedstawianiu przebiegu „katastrofy” z wieloma wywiadami w łżemediach (m.in.u Lisa, u Olejnik)

  To mogą być fakty z życiorysu Henryka Błaszczyka które rzucają moim zdaniem światło na misję „uwiarygadniacza” jaką pełnił w Rosji (faktyczną albo wirtualną), potem w Polsce. Pani Gosiewska powiedziała, że ktoś pilnował żeby przez te dwa lata nie było ekshumacji i żeby doszło do takiego stanu zwłok. To między innymi ksiądz Błaszczyk.

  Wklejam tylko fragmenty ale pod tymi linkami można znaleźć więcej informacji.
  http://www.dzieci.org.pl/forum/przeglad-prasy/uklad-z-panem-bogiem/

  Zachowanie polskości zależy tylko od nas – mówi proboszcz ze wsi Klebark Wielki, który przekonuje ludzi do Unii Europejskiej, opiekuje się chorymi na raka, a na Warmię sprowadził kawalerów maltańskich….

  …Plebania w podolsztyńskim Klebarku to małe centrum europejskiej pomocy. Tutaj przyjeżdżają z darami arystokraci z Zakonu Kawalerów Maltańskich. Proboszcza odwiedza reżyser Jerzy Hoffman i aktor Michał Żebrowski. Była premier Hanna Suchocka ofiarowała parafii kilka dzieł sztuki, a Ludgarda Buzek piękny świecznik do kaplicy w hospicjum.

  Dogadałem się z Maciejem Stuhrem i Cezarym Pazurą, że zrobimy wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktorów Filmowych i Telewizyjnych oraz Zakonem Maltańskim w Warszawie koncert na rzecz dzieci ze wsi popegeerowskich z Warmii i Mazur – opowiada ksiądz Błaszczyk. Na liście uczestników akcji same znane nazwiska: Leon Niemczyk, Krzysztof Kowalewski, Marek Kondrat, Olaf Lubaszenko, Wojciech Malajkat i najmłodsi, ukochani przez widzów seriali…..

  …Do seminarium pojechał aż do Olsztyna, by być daleko od domu, by sobie radzić i wytrwać. O tym czasie mówi krótko: „nie byłem studentem pokornym”. Podobnie było w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych w Olsztynie, gdzie po seminarium i pracy na Białorusi służył jako kapelan pomocniczy…./////

  http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/ks+henryk+b%C5%82aszczyk
  http://zakonmaltanski.pl/uploads/pages/newsletters/malta06.pdf

  …x. Henryk Piotr Błaszczyk, ur. 1966 r., Dyrektor
  Delegatury Warmińskiej ZPKM, proboszcz
  parafii w Klebarku Wielkim k. Olsztyna,
  duszpasterz Ośrodka Kształcenia i Wypoczynku
  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Łańsku i
  rektor Kaplicy pod wezwaniem Św. Jana
  Jerozolimskiego tamże. X. Błaszczyk ukończył
  Seminarium Duchowne „Hosianum” w
  Olsztynie, poczym odbył studia na Katolickim
  Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał
  magisterium w zakresie teologii moralnej.
  Studiował również ochronę dóbr kultury na
  Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja
  Kopernika w Toruniu. X. Błaszczyk jest
  harcmistrzem Związku Harcerstwa
  Rzeczypospolitej…/////

  Część I i część II Wywiad u STOKROTKI
  http://www.tvn24.pl/12126,9,kropka_nad_i.html

  U LISA w programie

  http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/elzbieta-jakubiak-joachim-brudzinski-tomasz-nalecz-ryszard-kalisz-oraz-ks-henryk-blaszczyk-04042011/4147578

  WYWIAD W POLITYCE PARADOWSKIEJ Z KSIĘDZEM

  Ksiądz Henryk Błaszczyk, duszpasterz służb ratownictwa medycznego, który towarzyszył bliskim ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

  • Rozmowa z Janiną Paradowską na łamach „Polityki” (12.11.2010):

  o Janina Paradowska: „Niektóre rodziny mówią: chcemy protokół sekcji, bo nie wiemy, dlaczego zginął mój mąż, syn. Są wnioski o ekshumację. Ksiądz wszystko widział. Jaki sens miałaby ekshumacja?
  o Ksiądz Henryk Błaszczyk: Nie znajduję go. Mam w pamięci obraz tych dwóch ciał, o których ekshumacji się mówi, i nie mam tu żadnych wątpliwości.
  o JP: To ma być ekshumacja w celu ustalenia przyczyny śmierci. Co z tego ksiądz rozumie?
  o HB: Rozumiem to w ten sposób, że w pytania, które zadają mi niektóre rodziny, wpisana jest jakaś obawa, lęk, zbudowany zresztą na przyzwoleniu, aby osoby niegodne, nieliczące się z ludzkim cierpieniem, budowały obraz innej przyczyny śmierci niż uszkodzenia wielonarządowe powstałe w wyniku katastrofy. Czasem pytano mnie, czy widziałem rany postrzałowe, ślady po duszeniu. Na miłość boską, ktoś, kto stawia taką tezę, upowszechnia ją i zaraża nią bliskich ofiar, opinię publiczną, dokonuje niebywałej agresji, już nie tylko wobec rodzin, ale wobec społeczeństwa. Jeżeli jedna z matek dotknięta bólem mówi o przylocie jakiegoś innego samolotu i jego wylocie poza teren katastrofy, o podkładaniu ciał, to proszę sobie wyobrazić, jakiej agresji musiano dokonać na wyobraźnię tej matki właśnie tworzeniem i utrwalaniem nieprawdziwych obrazów i hipotez, że ona dopuszcza myśl, iż to może być prawda. Kim musi być człowiek, aby zadawać takie cierpienia matce? […]

  o JP: Ksiądz był przy zamykaniu trumien w Moskwie?
  o HB: Przy każdej.
  • W rozmowie z Konradem Piaseckim w audycji „Kontrwywiad” na antenie RMF FM (22.04.2011):

  o „A te trumny już są w ziemi, w poświęconej ziemi, na cmentarzach. I z tych cmentarzy trzeba wyjść. […] Może to nieroztropne wołanie, ale szaleństwem jest ta ekshumacja. Tylko błagam, jeżeli już to robić, to w ciszy, w skupieniu, bez fleszy, bez mediów i bez pierwszych miejsc na listach wyborczych.”

  Wracając Albatrosie do tematu Twojej notki, którym to tematem bezskutecznie próbujesz zainteresować PROFESORÓW i blogerów technicznych, to jak sadzę niewielkie są szanse na podjęcie z ich strony merytorycznej dyskusji, bo i ich wiedza pewnie nie TA, a i temat mógłby obnażyć wiele faktów, które oni chcieli by zamieść pod dywan.
  Lepiej latami robić obliczenia dotyczace brzozy i skrzydła, bo z nich nic nie wyniknie (a o to przecież chodzi), a temat bezpieeeeeeczny…, że mucha nie siada…..
  Pozdrawiam serdecznie cierpliwego autora, który tłumaczy w kolejnej już notce jak….czemuś tam na pastwisku, a oni (ci znawcy techniki, aerodynamiki, lotnictwa i innych ścisłych nauk) jak na tureckim kazaniu….

  A tutaj wywiad na temat pomagania w Syrii i pitumpitum na temat Zakonu Maltańskiego:

  20 października 2013

  Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/1021229,kawalerowie-damy-i-rycerze-ks-blaszczyk-zdradza-kulisy-dzialalnosci-zakonu-maltanskiego,id,t.html

 45. cisza1 pisze:

  @saopaulo2017blog

  Witam Ciebie serdecznie. Bardzo dziękuję. Twój komentarz cenniejszy od mojej skromnej notki :))
  Jak pisałam, gdyby nie jego nowy wywiad dla GW nie ruszałabym tematu, gdyż wstyd mi za niego. Myślałam, że gdy przeprosił rodziny to jest szansa na to, by się opamiętał.

  Pewne, że opowiadał bzdury pod dyktando; że służy „światu” zamiast go zmieniać na wzór Chrystusa.
  Ostatnio z Zakonem Maltańskim (jak kiedyś z Krzyżakami) dzieje się zle a Malta bastion chrześcijaństwa przoduje wśród lewactwa.
  Znalazłam u FYM-a wypowiedz wdowy po śp. senatorze Zającu (Appendix) i ta wypowiedz była „kropką nad i”, dała mi placet do tego, co napisałam.
  Ty wspaniale dopełniłaś info o tym człowieku.

  Mimo wszystko, Sursum Corda! Może się opamięta?
  Pozdrawiam serdecznie Albatrosy :)))

 46. Ciszo, dziękuję bardzo, miałam Cię nawet przeprosić, że coś tak długiego wklejam (za co mi się dostało od Tadeusza) ale zapomniałam 🙂
  Dosyć się wtedy zawzięłam na niego i poszukiwałam informacji z jego życiorysu. U FYMa były jeszcze ciekawsze informacje ale nie mogę ich znaleźć. Sadzę, że na początku jego duszpasterskiej drogi miał coś za uszami, a poza tym mógł w coś się wplątać, w jakąś współpracę na Białorusi i jak raz uległ szantażowi, to potem miał na siebie coraz więcej haków, co wcale nie znaczy, że w pewnym momencie nie mógł już zacząć współpracować sam z własnej nieprzymuszonej woli.
  Nie wiem czy czytałaś ten jego wywiad o zakonie Maltańskim. Tak obszernie i tak mocno zaprzecza jakimś tajemniczym związkom tegoż zakonu, ze już z samego tego powodu jest to mocno podejrzane.
  Ściskam Ciebie i zadzwonię jeszcze przed wiadomym terminem:))

 47. cisza1 pisze:

  Wiadomości od Ciebie bardzo ważne. Czytałam. Sam fakt, że kopaczkowa właśnie jego wybrała jest już samo w sobie trefne. Musiała mieć pewność, że „będzie jadł z ręki”.
  Ja też ściskam Ciebie i przyznam, że mam lekkiego cykora. Ale wiem też, wszystko w Bożych Rękach.
  ps. jeszcze coś skrobnę, potem przerwa….

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi