Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

28 komentarzy

 1. Trzecia notka dzisiaj, na razie spadam, bo zaraz wyrzygam ciepły internet 🙂

 2. Morp Kopistka pisze:

  Trzeba wspominać, choc pewnie chec na wspominki jest związana z jesienią wieku. U mnie koniec lata, choc lato kalendarzowe jeszcze nie przyszło. „W sercu maj” jak śpiewał pewien dziadek ?
  Forum Wprost zaczęło być za sprawa @Grazynki4, która była również jako @beksa forumowiczka na forum dziennik.pl, być odwiedzane przez forumowiczów z dziennika, bodaj @thora i @ironicznego anglosasa i chyba @Gargangruela, choc jego nie jestem taki pewien, ze widziałem na Wproście.

  Były tam koterie, a wiec jedna powitała gości milo, przyjaźnie, a inna – wraża, wrogo, normalka. Aha i osiedlił się jeden „dziennikowiec” – Margarita, niezły oryginał, zresztą jest teraz na s24 jako @pogodny ?
  Margarita to typ marzyciela obiema nogami tkwiący na Tajemniczej Wyspie Teofilo Stevensona. Bardzo do mnie podobny, choc bardziej kreatywny. Myślę, ze w tematach politycznych nie ma szczęścia do publiki..
  I thor i ironiczny anglosas, i Gargangruel sa blogerami s24, jest blogerem na s24 również ix, widziałem go tam jako vista, u mnie pojawia się ostatnio jako sinhue lub kaptah ?

  Jak wspomnialem zadebiutowalem na dziennik.pl jako @bavardage wierszami. Ponieważ w owym czasie na forum Głównym, na Hyde Park, gdzie mogli pisać tylko zarejestrowani i zalogowani forumowicze, nie było poezji, a ja mam, jak chce, wiersze i mile dla ucha i czule dla serc niewieścich i porywające , nostalgiczne dla emigrantów, to bavardage piął się w gore w klikach i znajomościach, choc stara gwardia: Gergangruel, thor, baba.pl, stary solidaruch czy sparrow, go specjalnie nie głaskała, zajęta bitwami wirtualnymi z sympatykami PO i Tuska. Zaczął się rok 2008..

  Dosc szybko poznałem tam @Morporka, który jeszcze wtedy kibicował PO, wierząc w spełnienie wyborczych obietnic. Morpork wygrał był wcześniej konkurs na najlepiej opracowany temat (blogów jeszcze wtedy, ani potem na dziennik.pl nie było). W nagrodę odebrał w redakcji dziennika bodaj walkmana ? Morpork był przychylny zwłaszcza mojej świetnej kreacji @immortel, poety-wojownika, artysty na miarę Apolinarego ?
  @Observator dyskutował z ixem o rewolucjach, będąc coraz bliżej zbrodni wandejskiej i pisząc o zbrodni wołyńskiej.

  @Bob Marley powodował skandale i kupę śmiechu, i jako pierwszy odkrył opuszczone forum Gazety Prawnej, gdzie pisali w specjalistycznych działach albo prawnicy, albo osoby szukające pomocy prawnej.
  Dziennik. Pl przed zmiana koloru z niebieskiego na czerwony i właściciela na Axel Springel był bardzo fajnym forum, gdzie były tzw. „dzikie pola” uprawniające do naparzanek BEZ POTRZEBY REJESTROWANIA. Trolle okładające się tam bez litości były zwane „czernią”, a jednego z nich o niku „Stan z Montrealu” podejrzewałem z racji niebywałego chamstwa i furmańskiej wręcz wulgarności o bycie słynnym trollem z Wprostu: „Ondraszkiem”, tez chamem z Kanady ?

  Niestety owa wyszalnia na Dzikich Polach dziennika.pl padła wraz nastaniem niemieckiego właściciela. Padl ten „ostatni bastion wolności”, czyli forum Główne opanowane przez sympatyków PiS, przez Kaczystow, jak sam określił siebie thor.
  Wtedy, niby sw. Michał Marii przyniosłem dobra nowinę na już Derr Dziennik o pustym Hyde Park na Gazecie Prawnej.
  Byl tam jeden wyraźny uzer @Gajowy Marucha, który miał jeden temat bodaj „Gajówka”, czy „U Gajowego”, hm..zapomniałem.

  Pierwsze wpadły „moje” młode wilki: Marley, immortel, bavardage i Observator, obwąchały teren i ściągnęły prawie wszystkich forumowiczów z dziennika.pl

  To było niebywale, bo i lemingi, i kaczysci i nawet trolle się przeniosły na GieP. W sumie kilkadziesiąt osób, jednak nie więcej niż 30..
  Pamiętam jak @Panienkazokienka wieszczyła rychły koniec naszej emigracji, a to forum trwało aż do tego roku, kiedy Axel Springel zlikwidował je kompletnie. 2008-2017 i można by wymienić mnóstwo przyszłych naprawdę dobrych blogerów, czy komentatorów, którzy potem zaistnieli z powodzeniem na salon24.pl.
  A mam wrażenie, ze chociaż nasz nieodżałowany HeluTek się wypiera, to jest ową @panienkazokienka z dziennik.pl, a potem z forum Gazety Prawnej
  Nasz Hyde Park na GiePie nazywał się oczywiście: „luźne rozmowy”, Hyde Parkiem był z nazwy na dziennik.pl

  Cdn..

 3. Long Life First pisze:

  Ironiczny Anglosas mało sie udziela ostatnio na Salonie. Pisał że zbiera sie do powrotu.

 4. Death von Kaputt pisze:

  Beksa Gargagruel fajne nicki

 5. Eksodus pisze:

  Beksa pisze na Luźnych rozmowach zostało dwa dni bo likwidują foruma. Może Pan ją zaprosić na PT na pewno sie ucieszy jak spotka starego znajomego i będzie miał gdzie pisać DDD.

 6. Info MORP pisze:

  Morpork ma blooga na Salonie pisze tyż z Beksą na GP do niedzieli hihi.

 7. Sasquacz pisze:

  Fajne opowiadanie ! p.s. przydało by sie więcej ‚smaczków’.

 8. Włóczęga pisze:

  @Morp Kopistka

  art. 278 KK

 9. Pytacz pisze:

  Kogo najlepiej Pan wspomina i dlaczego, kogo najgorzej i dlaczego ?

 10. Deszyfrant pisze:

  Hela to nie Klońkuzja ?

 11. Alva pisze:

  Powiadomiłam Bekse ! Zaraz zaglądnie !

 12. Czytelnik pisze:

  Bardzo zajmująca opowieść.

 13. General von Inseckt pisze:

  Czemu Roberto nie odpisuje ?

 14. Ogólnie..
  Jutro napiszę i opublikuję, a także podpisuję
  Laku no¢ ?

 15. Chans Closs pisze:

  @Roberto
  Jutro napiszę i opublikuję, a także podpisuję

  Nie z nami te numery:)))))))))))))
  Już jest jutro:))))))))))))))

 16. Hm,
  dopiero teraz, gdy chmury zasłoniły słońce.. w Jevropie powinny zalosiac (od łosia, bo największy europejski zwierzak). Słonie niech zasłaniają słońce w Afryce.. zalosiowane chmury i mogę, a właściwie to jest pora na forum PT ?

 17. Żuber pisze:

  największy jetem ja !

 18. Zdania myśliwych są podzielone, ale fakt żubr mały nie jest ?

 19. @Long Life First
  Co za nik.. Ironiczny Anglosas zbiera się do powrotu na s24?
  Ewelina, chyba jednak do kraju..

 20. @Death von Kaputt
  Ty masz też niezły nik ?

 21. @Eksodus, @Info Morf
  Nie pamiętam haseł do moich ulubionych ników, dlatego nie ma możliwości zwizytowania GiePu. Jeśli są tu gdzieś wśród was, to ich teraz zapraszam?

 22. @Sasquacz
  Smaczki na forum Wprost.. były nawalanki między Misterem, który był pracownikiem naszej ambasady w Holandii, a paniami. Najczęściej naparzal się z MalMal, która była adwokatem w Nowym Jorku, albo z Teeina, która była chyba sekretarką w jakimś warszawskim biurze. On zarzucał im w chamski sposób to, że są własnymi babciami, albo facetami udającymi kobiety, a one jemu komuszy rodowód i funkcję gońca w misji handlowej ?
  Reszta podgrzewała atmosferę..

 23. @Pytacz@Deszyfrant
  Z czasem zapominamy to,co złe i wszystkich wspominany prawie tak samo.
  HeluTek nie może być jakąś tam końkluzja ponieważ jest inteligentną kobietą..

 24. @All
  Odpisałem tutaj, teraz odpiszę Margo na historii..

 25. Riki pisze:

  Czyli gdzie odpiszesz Margiemu ? Jak tam trafić ?

 26. @Riki
  Albo: historia.naszsalon24.org i tam wcisnąć banner: komentarze i cała reszta, a potem znaleźć ostatnie komentarze,
  albo tu, w notce nad komentarzami, wcisnąć aktywny link przenoszący do historii i tematu..

 27. Mikker pisze:

  Dziwne to komentowanie. Trudno się połapać, ale czytajcie te cudowne kawałki, bo tylu orginałów w jednym miejscu w necie net nie wymyślił. Dla przykładu dzięki nim forumy ożywila grupa Paryska czyli Francuzi, Gekon Hawajski o ostrym języku pijący rum z mlekiem mieszkajacy na suficie klubo kawiarni czy Czarny Rycerz, ten pił dla odmiany oliwę a sypiał na zapleczu wspomnianej knajpy wraz ze swoim koniem Filomeną, Kelnerka Toples, paryzant Taurog z granatem zaczepno-obronnym, Marsjanin, Paskud i wielu, wielu innych…
  pozdro. Margo

 28. @Mikker
  Co dwie głowy, to nie jedna makówka.. kto był tam, ten wie ?

Dodaj komentarz: