O wyspie oblężonej

 

Jednak najlepiej pisać u siebie, by nie ranić czyjejś wrażliwości, pomimo że własna została zraniona niejednokrotnie…. ale ad rem.

Jak ktoś tu zauważył, chyba nawet sam bodyguard swojego erystycznego guru, PT jest miejscem, w którym trudno się mijać. Właśnie z tego powodu, atmosfera bywa tu gęsta. Szczególnie, gdy trzeba się mijać z osobami, których obecność, jest nie tyle niepożądana, co zaskakująca, albo jedno i drugie. Wydawać by się mogło, że te tuzy intelektu (a przynajmniej jeden z nich), z potężnym ego oraz równie potężnym parciem na czołówki portali i chęcią zaistnienia, nie pojawią się w miejscu tak niszowym, o nieprzewidywalnej i mglistej przyszłości.

Zważywszy na fakt, że są osobami, które dały się poznać z bardzo nieciekawej strony na S24, ich obecność tu jest zaskakująca, ale chyba wytłumaczalna. Nikt bowiem (chyba, że ktoś bardzo naiwny) nie uwierzy, że tacy ludzie mogą chcieć współtworzyć nowy projekt (bo niby z jakiego powodu), skoro z wieloma ludźmi stamtąd, a teraz stąd, są skonfliktowani i jest im nie po drodze. Nie trzeba być bardzo przenikliwym, by dojść do wniosku, że pojawili się tu w konkretnym celu – destrukcyjnym. Do przewidzenia było, że nie wszyscy pogodzą się z ich obecnością, o czym oni doskonale wiedzieli. Można stwierdzić, że zamierzony cel osiągnęli.

Żal mi tych naiwnych rozbitków tej wyspy, którzy widzą w nich adwersarzy i polemistów, a nie zwykłych trolli i prowokatorów. Przecież ich komentarze i wpisy mówią wszystko. Trudno uwierzyć w dobre intencje kogoś, kto z gruntu jest zły, fałszywy, nieszczery i chwiejny, jak chorągiewka na wietrze. Jedna z tych person działa z perfidią, druga ją sprawnie wspomaga, bezczelnie prowokując, nie będąc w żaden sposób zaczepianym. Na dodatek atakuje ad personam, rozsiewając plotki na temat życia osobistego, wyznania, itp., innych ludzi, co często nie ma pokrycia w faktach i nie powinno mieć miejsca. Spotykając się z ripostą, doskonale odnajduje się w roli ofiary. Na dodatek gra na emocjach ludzi naiwnych, albo niedoinformowanych, którzy gubią się w domysłach.

Powtarzam, ci osobnicy cel osiągnęli. Czy o to chodziło? Czy nowe miejsce od razu musiało zostać zainfekowane z powodów trudno zrozumiałych? Czy naprawdę musimy być świętsi od papieża? Wiem jedno, ja nie muszę.

 

 

Syzyfoptymista

You may also like...

43 komentarze

 1. abyssdotpl pisze:

  Mimo wszystko nie powinniśmy wprowadzać cenzury.
  Dla mnie admini S24 byli sto razy bardziej uciążliwi niz taki Robin.

  Bo Robina czy Wysokiego mogę znieważać ile wlezie jak zasłużą. A sa permanentnie i dożywotnio zasłużeni.
  To dodatkowo pozwala mi pozbyć się złych emocji.

  Uważam, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 2. Ja ich tolerować nie muszę, szczególnie po bezczelnych atakach ad personam. Wieczne utarczki, to prosta droga do magla.

 3. Cogi pisze:

  @abyssdotpl
  Chciałam Ci to już dawno powiedzieć, ale jakoś nie było okazji – bez niestosownych skojarzeń – uwielbiam Cię 😀 . I ogromnie żałuję braku Twoich umiejętności dosadnego i celnego ripostowania pozbawionego przesterowanego bon tonu. 😀 – dodam, że również, kiedy kierujesz wypowiedź do mnie 😀 .
  Zaprawdę nieraz dochodzę do wniosku, że mężczyźni mają łatwiej, choćby dlatego, że więcej rzeczy im wypada 😀

 4. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Ponieważ ja osobiście jest zwolenniczką banowania pod własnymi notkami, uważam, że brakuje tu podobnej funkcji. O ile dobrze rozumiem technicznie zasady funkcjonowania portalu, Zabanować komentatora może jedynie admin i wtedy delikwent ma bana na całym portalu. Z racji rozbieżności opinii – banować – nie banować, rozmawiać – nie rozmawiać, dobrze byłoby, gdyby każdy miał możliwość zadecydować o tym pod własną notką. Nie mam pojęcia, czy technicznie jest to do zrobienia, ale obecna wolna amerykanka prowadzi do możliwości strollowania każdej notki. Ewentualnie rozwiązaniem byłoby usunąć możliwość komentowania na Polskim Tekstem i zamieszczania tu jedynie linków do notek na własnych blogach – tam każdy podejmuje decyzje sam i wpuszcza, kogo chce. Tak zresztą wyobrażałam sobie federację blogerską. W sytuacji, w której nie obowiązują żadne regulaminy, zawsze będziesz zmuszona dostosować się do poziomu dyskusji narzuconego przez komentatorów i ich stylu rozmowy, których sobie pod swoją notką nie życzysz. W efekcie czujesz się zniesmaczona i zdegustowana, zwłaszcza, jeśli liczysz na merytoryczną dyskusję.

 5. @cogi

  To byłoby najlepsze wyjście. Może nasi dowódcy nam podpowiedzą 🙂 Co do dwóch piratów, to uważam, że robią złą robotę dla ogółu.

 6. Zolw pisze:

  @ syzyfotymista @cogi

  Tez uważam, że to byłoby najlepsze wyjście. Każdy uczestnik portalu może wówczas arbitralnie ustalić, kogo definitywnie nie chce u siebie widzieć i jednym kliknięciem załatwić sobie brak brutalnego trolla pod notką.

  Co więcej – to oznacza, że każdy z Was ma wówczas jeden głos w „sądzie skorupkowym” dotyczącym całego portalu. Wszak jeśli (hipotetycznie) wszyscy zbanują trollla – będzie mógł się on wypowiadać wyłącznie pod notkami swoimi lub kolegów. To oznacza, ze będzie mało widoczny, albo widoczny tylko w miejscu powszechnie uważanym za „pigalak”. A to odcina trolla od tlenu.

  Równocześnie NIE JEST to tak krytykowane przez @fatamorgana szafowanie banami „modo Matka Kurka”, ponieważ każdy z wielu użytkowników portalu podejmował będzie decyzje o „detrolizacji” swojego forum komentarzy sam i niezależnie od innych.

 7. @Syzyfoptymista

  Mnie sie wydaje, że to pozorny problem. Nie sa oni jakos szczególnie uciażliwi, ponadto, co mnie trochę dziwi, ludzie dają się podpuszczać i komentują .

  W ogole niestety za dużo PT pisze o sobie i swoich wewnetrznych problemach

 8. Tadeusz_K pisze:

  @Zolw
  #jednym kliknięciem załatwić sobie brak brutalnego trolla pod notką.#
  – a po co?
  Na PT są różne możliwości logowania.
  Wyrzucisz jednymi drzwiami, to wlezie drugimi.
  -Nie karmić trola.
  Ale przyznasz, że jesteśmy empatyczni i lubimy dokarmiać zwierzątka, a później biadolimy..

 9. Tadeusz_K pisze:

  Błotosmętek
  24 maja 2017 o 06:55

  #W ogole niestety za dużo PT pisze o sobie i swoich wewnetrznych problemach#

  -Otóż to…otóż to..i tak w kółko.
  To jest chyba zasadniczy problem (nawet denerwujący).
  Temat ciągnie się jak smród od kilku tygodni, jakby nie było ważniejszych problemów, które rozwijają się w Polsce w tempie zastraszającym.

 10. cisza1 pisze:

  @syzyfoptymista

  Dotychczas w ogóle nie wypowiadałam się na „wyspie” i podobnych. Powiem szczerze, jakie jest moje zdanie i proszę tak właśnie potraktować ten wpis.
  Uważam, że zbyt wiele piszemy o nas.
  Tyle się wydarzyło…za wiele, jak na niewielką ilość piszących. To nasza wina!

  Są na PT wspaniałe notki. Nie wymieniam autorów…komentarzy tam. jak na lekarstwo. Wolimy płyciznę, rozważania o niczym?
  Gdy pojawia się notka na temat „wewnętrzny” – wszyscy się ożywiamy. Wielu podgląda…Dlaczego tak?

  Uważamy się za „wyjątkowych”, za rozbitków, za oczekujących „cudu”, za lepszych od innych etc. to przesada. Jesteśmy zwyczajni. Nawalanki „prawych” niczym nie ustępują tym „lewym”. To moje tylko zdanie….

  Piszemy: dyskutujmy, spierajmy się ale nigdy ad personam. A co robimy?
  Niestety! I tu mogę wytknąć kilku blogerom czyste i klasyczne ataki ad personam poprzez epitety kierowane wprost do osób a nie tylko w stronę poglądów, wpisów etc.
  Jako, że sama jak ognia unikam tego rodzaju „sporów” mogłam poruszyć ten przykry aspekt …

  Przepraszam za szczerość.
  Nie obrażajmy się, piszmy mądre notki, komentujmy i zbytnio nie wnikajmy, kto jest kim. Takie oceny mogą być błędne i krzywdzące. Mogą i z pewnością są.
  Róbmy swoje, nie oczekujmy „raju” a gdy przypadkiem zostaniemy zaatakowani, dajmy sobie czas…wiem coś o tym i dziś mogę powiedzieć: już mnie to nie dotyczy. Polecam!

  ps. wg. mnie dopuszczenie na PT osób posługujących się kilkoma nickami to błąd. Według mnie…

 11. Pawicz pisze:

  @Żółw
  Oj, Ty mnie potrafisz do łez rozbawić. Pomysł uważam za rewelacyjny. Portal, a w ramach portalu „pigalak”, w końcu wolność słowa mamy. Już sobie wyobrażam tych z „pigalaku” („najlepsze kasztany …”) jak próbują tlen łapać jak karpie, sami nic mądrego nie stworzą, bo dla nich najlepsza robota, to tylko wejść gdzieś nieproszonym, zrobić chlew i z chichotem odejść.
  A mnie kojarzą się właściciele DŁUGICH nicków z fryzjerem Zaprdkiem z „Zabić Sekala”, (wbrew pozorom).

 12. abyssdotpl pisze:

  @Cogi

  Dziękuję. Potrzebuję dobrego słowa jak powietrza.

  Masz rację, mężczyznom jest łatwiej.
  Dlatego znosimy odloty pań jako ich przywilej, wynikający z tego, że generalnie mają trudniej.

  Panie zaś korzystają z tego przywileju, czasem bez umiaru.
  Biada temu mężczyźnie, który im to wypomnie.
  Jak przywilej, to przywilej! 😉

 13. Zolw pisze:

  @cisza1

  Idealistka z Ciebie, albo pokerzystka 🙂
  Przecież takie ataki ‚ad personam’ wywołuje się celowo, właśnie po to, żeby zdestabilizować dyskusję.

  Ale w pełni się zgadzam – gdybyśmy potrafili olać własne podwóreczko i skupić się „na zewnątrz”, nie tracilibyśmy czasu,

 14. Death von Kaputt pisze:

  Skoro robiny atakują PT, wypadałoby dokonać kontrataku na nich u janków.

 15. abyssdotpl pisze:

  @Death von Kaputt

  „Skoro robiny atakują PT, wypadałoby dokonać kontrataku na nich u janków.”

  „Nie podoba ci się partia, to wstąp w szeregi i ją napraw. ” Tak jakoś mi sie to kojarzy.

 16. Ciele pisze:

  Gadanie o byle czym wzmacnia związki między ludźmi. Jest pożyteczne.
  Byle co nie jest byle czym.

 17. Arthur.King pisze:

  Nie mam żadnej propozycji jak należałoby rozwiązać obecną sytuację w PT. Przedtem wydawało mi się, że to proste jak drut….ale myliłem się. Każdy ma swoje racje. Ja tam lubie napierdalanki też…pod warunkiem jeśli one nie decydują o byciu lub nie byciu danego forum. Poza tym idealnie rozwiązane to było w dawnym s24….z prostego powodu…był czytelny podział na my i oni…A tych onych było tak wiele, ze każdy mógł sobie dobrać wiele cepów do „nauczania” i naparzania…nawet jeśli tchórze uciekali w banowanie. PT to jednak jakby z założenia miał być taki elitarny klub. No, a tam gdzie oczekiwane są same ą i ę i stałe napominania o styl, formę, treść i takie inne przyzwoitości…to ja jestem trochę wymiękły i nie mam za wiele do moralizowania.
  Jedno wiem…szkoda, że to tak ewoluuje. Może okrzepnie. Oby.

 18. Syzyfoptymista pisze:

  @Zolw

  Uważam, że banowania nie można demonizować. Dobrowolne korzystanie z niego jest normalnością i niewiele ma wspólnego z cenzurą. To zwyczajne eliminowanie niepożądanych osobników. Niepożądanych z różnych względów. Chociażby ze względu na zaszłości, które nie dla wszystkich są do zaakceptowania i przejścia nad nimi do porządku dziennego. Pozory zmiany, do których osobnik chce otoczenie przekonać, są i pozostaną tylko pozorami. Mnie iluzje nie interesują.

 19. Syzyfoptymista pisze:

  @Błotosmętek

  Może są bardziej uciążliwi, a raczej destruktywni, niż to się może wydawać. Ja mam tego świadomość, poza tym, trudno mi pokonać dyskomfort, jaki czuję w związku z ich obecnością tutaj. Warto się zastanowić, w jakim celu te osobniki zawitały na nowo powstający portal – miejsce o ograniczonym zasięgu, a tym samym niewielkiej możliwości zaistnienia w szerszej przestrzeni, co jest ich niewątpliwym celem.

 20. Syzyfoptymista pisze:

  @Tadeusz_K

  @Zolw
  „Ale przyznasz, że jesteśmy empatyczni i lubimy dokarmiać zwierzątka, a później biadolimy..”

  ======================
  Ja tego nie robię. Jeżeli komentuję, to obok, a spotykam się z niewybrednym atakiem.

 21. Syzyfoptymista pisze:

  @Tadeusz_K

  Błotosmętek
  24 maja 2017 o 06:55

  #W ogole niestety za dużo PT pisze o sobie i swoich wewnetrznych problemach#

  -Otóż to…otóż to..i tak w kółko.
  To jest chyba zasadniczy problem (nawet denerwujący).
  Temat ciągnie się jak smród od kilku tygodni, jakby nie było ważniejszych problemów, które rozwijają się w Polsce w tempie zastraszającym.

  ==========================
  Czy lepiej udawać, że problemu nie ma? Chyba lepiej napisać, co nam w duszy gra. W moim przypadku przyzwolenia i akceptacji fałszu i obłudy nie ma. Nawet tolerancji.

 22. Syzyfoptymista pisze:

  @Cisza1

  Masz wiele racji, dlatego odpowiem krótko, by nie powtarzać tego, co już napisałam do innych.
  Gdybym wiedziała, że pojawią się tu osobnicy, a szczególnie jeden z nich, o których napisałam, nie zarejestrowałabym się na PT, ponieważ dla mnie towarzystwo ludzi tego pokroju, to duży dyskomfort. To nie są normalni adwersarze, czy ludzie o odmiennych poglądach. Tyle.

 23. Syzyfoptymista pisze:

  @Ciele

  🙂

 24. Syzyfoptymista pisze:

  @Arthur.King

  Powiem krótko, rejestrując się na PT, nie sądziłam, że złogi z S24 też się tu przywleką. Jak widać, mają za cel niszczenie każdej inicjatywy w zarodku.

 25. Zolw pisze:

  @syzyfoptymista

  Ależ całkowicie się z Tobą zgadzam, co do banowania.

  PS.: zauważyłaś priva?

 26. Arthur.King pisze:

  @Syzyfka—-gdyby PT od samego początku dbał o to aby wszyscy normalni czuli sie tu dobrze,,,bez wzgledu na to czy podniecają sie krówkami czy landrynkami czy katasrofą albo Kantem itp to pojawienie się tych, ktorych masz na mysli nie ruszyłoby nikogo…no może prawie nikogo.
  Ja nawet już nie chcę wchodzic w ten temat…bo wszytsko juz napisalem co o tym myslę wczesniej.

  Zwyczajnie Twoj pomysl z resetem uwazam za sensowny. Czas go zastosowac i przekonac przede wszystkim innych.

 27. @Zolw

  dopiero się zalogowałam – odpowiedziałam na priva

 28. @Arthur.King

  Jak widać, nie mam daru przekonywania. Chciceć muszą wszyscy. Gdyby nie to ego….

 29. obserwator pisze:

  ” Gdyby nie to ego….”

  Jedyne co Was może jeszcze uratować, to przemianowanie „Polskim tekstem” na „Targowisko prpożności”.

 30. Zolw pisze:

  To ci lewak – e wie nawet, z czym kojarzy sie „Vanity Fair” :)))

  Stanowczo trzeba wdrozyć reforme edukacji!

 31. @obserwator

  Zbytek troski.

 32. Ciele pisze:

  Na drzewie za moim oknem siedziało coś nieokreślonego. Teraz się wyjaśniło – to był obserwator.

 33. Zolw pisze:

  @Ciele

  A samochodu pod drzewem nie parkujesz przypadkiem? Jeśli tak, to lepiej jedź na myjnię.

 34. obserwator pisze:

  Niektórzy tutaj bardzo się boją, by ich ego nie ucierpialo w kontaktach z obsrwatorem (stąd chyba ten apel o usunięcie zaparkowanych samochodów). Ale przecież targowisko próżności świetnie prezentuje ego poszczególnych twórców targowiska, więc usuwanie samochodów nie uchroni ego przed konsekwencjami udzialu w targowisku.

 35. Anonim pisze:

  Ani chybi – Siemoniak! Poznaję ten retoryczny styl!

 36. @obserwator

  A obserwator przypadkiem nie łechce własnego ego?

 37. @anonim

  Siemoniak? A nie Budka przypadkiem? 😀

 38. cisza1 pisze:

  @ syzyfoptymista

  Każdy z nas to swoiste „ego”. Pycha umiera 15 minut po śmierci :))
  Napisz, proszę na czym miałby polegać reset?

  pozdrawiam Cię na wesoło :)))

 39. @cisza1

  Witaj Ciszo,

  nie mam prostej recepty, myślę, że to sprawa do dogadania. Warto zapomnieć o urazach, hamować emocje, pamiętać, by niepotrzebnie nie prowokować i nie obrażać, szczególnie, gdy nie ma ku temu powodu. Każdy swoje ego powinien trzymać na uwięzi i nie zapominać, że inni też je mają.
  Tu jednak ludzie przyznawać się do błędów i przepraszać nie chcą i nie potrafią, a szkoda. Czasami to tak niewiele kosztuje. Honor lepiej eksponować przy innych okazjach.

  Pozdrawiam Cię serdecznie

 40. Anonim pisze:

  Siemoniak! Do wczoraj tez byłbym za Budką, ale po wczorajszych i dzisiejszych występach mnie olśniło. Budka jest wtórny!

 41. @Anonim

  Kto by pomyślał, że Siemoniak tak awansuje w rankingu 😀 Zdolny chłopak, nie ma co 😀

 42. cisza1 pisze:

  @syzyfoptymista
  Samo życie…
  Przyznam się Tobie, że już zapomniałam, nawet tak bardzo, że sama nie wiem co zapomniałam 🙂

  przychodzi do lekarza ktuś:
  „Panie doktorze, cierpię na zanik pamięci.
  Od jak dawna?
  A, co od jak dawna?”

 43. @cisza1

  Czasami niepamięć bywa błogosławieństwem, a pamięć…..

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi