O uchodźcach. Plan „A” nie wystarczy

Jeszcze przed sporem o przedłużeniem kadencji Donalda Tuska zastanawiałem się w jednej z notek, czy rząd PIS ma coś w zanadrzu na wypadek nieskuteczności sprzeciwu wobec forsowanej przez Angelę Merkel kandydatury. Do dzisiaj tego nie wiem, choć moje przeczucia podpowiadają mi, że jedyna przygotowana strategia to próba odwracania kota ogonem. W sensie pryncypiów rząd PIS […]

via Plan „A” nie wystarczy. Potrzebujemy „B”, „C” i „D”. — MUZEUM TORTUR INTELEKTUALNYCH

You may also like...

28 komentarzy

 1. We the people napisał(a):

  Rzad polski reprezentuje narod polski i my narod polski, przyjmiemy te represje Tuska jako konsekwencje naszej postawy w sprawle instalacji wrogiego naszym wartosciom elementu na terenie naszego kraju.

  Nie pierwszy ani nie ostatni raz przyjdzie nam cierpiec za sprawa Niemiec.

 2. izaluka napisał(a):

  @starywrocek
  Mam również nadzieję, że PIS ma plan B i dalsze i, że nie jest to plan przyjmowania nachodźców. Ależ trzeba było być idiotą, aby wyzwoliwszy się spod buta ZSRR z ochotą wleźć pod bucior Unii. Nóż się w kieszeni otwiera.

 3. Stary Wrocek napisał(a):

  @izaluka

  Mnie się otwiera siekiera 🙂

 4. Stary Wrocek napisał(a):

  @we the people

  Oby nie!

 5. @meszek napisał(a):

  PiS nie ma żadnego planu. PBS powtórzyła dokładnie to samo co podczas pierwszej fali nacisków na Polskę „w TEJ chwili nie ma możliwości”.
  Czyli od poprzedniej fazy konfliktu z „uchodźcami” w PiS nie zajmowano się tą sprawą.

 6. izaluka napisał(a):

  @Stary Wrocek
  Ciekawa jestem, jaki jest prawdziwy % poparcia społecznego naszego członkostwa w tej skretyniałej Unii. Zobacz: http://niezalezna.pl/98938-unia-dobiera-sie-do-polskich-rodzin-urlop-macierzynski-zagrozony

 7. Tadeusz_K napisał(a):

  @starywrocek
  ..
  „tuks:=będzie się to wiązało nieuchronnie z konsekwencjami. Takie są zasady w Europie…”
  //
  Niechaj tuks ciągnie se’ za swoje zasady i konsekwencje ile wlezie…jego sprawa.
  Nachodźców w Polsce ma być zero!
  Brak nachodźców to inwestycja wieloletnia, którą odczują/docenią pozytywnie nasze dzieci i kawał Europy!.

 8. Tadeusz_K napisał(a):

  znać, że nachodźcy przypalaja merkel rajstopy.
  Tylko politycy mają IQ poniżej debila.

 9. Stary Wrocek napisał(a):

  @meszek

  Trochę się tego obawiam

 10. Stary Wrocek napisał(a):

  @izaluka

  Na pewno rozsądniejszy niż onegdaj.
  Za wcześnie zaczęliśmy zabawę z UE. Pamiętam okres przedakcesyjny: doili nas (bez ceł) jak chcieli.

 11. Stary Wrocek napisał(a):

  @Tadeusz_K

  Wpadliśmy we własne sidła

 12. fatamorgan napisał(a):

  @izaluka @ALL

  „(…)Ależ trzeba było być idiotą, aby wyzwoliwszy się spod buta ZSRR z ochotą wleźć pod bucior Unii(…)”

  No tak!

  ================================

  Pozwolę sobie zauważ w relacji do powyższego cytatu, że w słowie „idiota” przestawionyi zdefiniowany został stan faktyczny —-> dotyczący „umysłów” Polaków +/- 99% polskiego społeczeństwa od i po 1989 roku.

  Trwale „zakochanego w Unii Europejskiej i dostarczanych przez UE – jako następczynie Sowiet Union pozornych dla Polski i Polaków „dobrodziejstwach”.

  Zaistnienie i trwanie Polaków w tym miłosnym związku z marksistami z EU i zwiazane z tym odurzenie polskich umysłów, nigdy nie byłoby możliwym, bez starań pookrągłostołowej grupy mafijnej i jej liderów – specjalizującej/specjalizujących się od dekad w zaprzedaniu i zdradzie dowolnie pojętego „polskiego interesu narodowego”.

  Pozwolę sobie jeszcze zauważyc, tak bowiem osobiście uważam, że słowo „idioci” —-> można by zmienić/zamienić na „DURNIE”

  Zdanie, brzmiałoby wtedy lepiej, szczególnie – po dokonaniu dodatkowej modyfikacji – napisane w ten oto sposób:

  Ależ Polacy okazali się DURNIAMI – skoro po wyzwoleniu się spod buta ZSRR z ochotą wleźli pod bucior Unii.

 13. izaluka napisał(a):

  Najwyższy czas uświadomić społeczeństwu, jaki jest bilans zysków i strat naszego członkostwa.
  Pod adresem: http://konstytucja.naszsalon24.org/2017/05/09/2-preambula-znaczenie-dla-czesci-normatywnej-konstytucji-potrzebna/ toczy się, jak na razie niemrawa dyskusja na temat nowej Konstytucji. @piko dał link: http://demokracjabezposrednia.pl/wp-content/uploads/2017/03/PAFERE-201702-Lampka-Szwajcaria-PL-el.pdf
  Jest to arcyciekawe opracowanie dotyczące systemu politycznego Szwajcarii, który z dość biednego, małego i bardzo zróżnicowanego etnicznie, językowo i religijnie kraju
  uczynił najbogatsze i najbezpieczniejsze państwo w Europie.

  Oczywiście fakt, że na terenie Szwajcarii nie było działań wojennych od 160 lat, że nie było rozbiorów, okupacji hitlerowskiej i sowieckiej, nie jest bez znaczenia. Jednak zanim wypracowali sobie Szwajcarzy taki model rządzenia państwem, jaki mają, byli targani walkami wewnętrznymi, głównie na tle religijnym.

  Czyta się tę książkę (niewielką), jak baśń, z zapartym tchem i w moim przypadku – z zazdrością, ale i z nadzieją, bo nie jesteśmy, jako naród, ani głupsi, ani mniej pracowici, czy mniej odpowiedzialni, gdy mamy świadomość, że pracujemy na swoim i dla siebie oraz swoich dzieci i wnuków.

  Może nadszedł już czas, aby uświadomić sobie, że musimy wziąć sprawy w swoje ręce i przestać polegać na wszelkiej maści sojusznikach, którzy i tak wypną się na nas, tak, jak to było w przeszłości.

 14. izaluka napisał(a):

  @fatamorgan
  „Pozwolę sobie jeszcze zauważyc, tak bowiem osobiście uważam, że słowo „idioci” —-> można by zmienić/zamienić na „DURNIE”

  Jakie ma znaczenie merytoryczne, czy nazwiemy zaczadzonych Unią idiotami, czy durniami? Możemy ich też nazwać kretynami, albo naiwnymi baranami. To nie jest istotne, jak ja ich nazwę.

  Istotne jest to, że należymy i, że większość Polaków nadal wierzy, że bez Unii po ulicach polskich miast chodziłyby niedźwiedzie, tak, jak jeszcze do niedawna, sądzono o Polsce na „świecie”.

  Teraz wiedzą już, że nie niedźwiedzie chodzą po Warszawie i Krakowie, a żarłoczni antysemici, ksenofobi, homofobi i inni …fobi. To nie jest wyłączna wina obcej propagandy, to przede wszystkim wina naszych elit i „elit”, że na to pozwalają.

 15. nagor napisał(a):

  @izaluka
  ostrożnie z tym zachwytem Szwajcarią , skarbiec europy , dla tych wcześniej i tych teraz (mniej) , ale wcześniejsze dwie wojny dały im bogactwo jako państwu .Reszta to bezpieczeństwo finansowe gwarantowane a dostęp do broni gwarantuje rozwagę tych z zewnątrz przed zakusami .
  Wyobraża sobie Pani Polskę kantonalną , ja nie . Samorządową potrafiliśmy doprowadzić do karykatury interesików i nepotyzmu .

 16. izaluka napisał(a):

  Właśnie na S24 ukazała się notka W. Sumlińskiego, której tytuł oryginalny: „ABW”, czyli nic nie jest tym, czym się wydaje” admini zmienili na: „Funkcjonariusze wywiadu wprowadzali nas do Unii. „ABW”, czyli nic nie jest tym, czym się wydaje”.
  Link: http://wojciechsumlinski.salon24.pl/779132,abw-czyli-nic-nie-jest-tym-czym-sie-wydaje

 17. izaluka napisał(a):

  @nagor
  Ależ tak, tak. Przyznaję Panu rację 🙂 Mnie tylko zachwyciła ich samokontrola, odpowiedzialność za region i wspólnotę. Oczywiście, że wzoru szwajcarskiego w żadnym razie nie da się zaszczepić w Polsce z wielu powodów.

 18. fatamorgan napisał(a):

  @izaluka

  „(…)Jakie ma znaczenie merytoryczne, czy nazwiemy zaczadzonych Unią idiotami, czy durniami?(…)”

  Olbrzymie!

  Mówimy tu bowiem o znakomitej większości Polaków (być może aż! +/-99%) tych
  —->zamieszkałych w kraju nad Wisłą!

  Słowa posiadają swoje specyficzne znaczenie = tak duże, że nie tylko merytorycznie, ale i logicznie + faktycznie – jak znaczne istnieją faktyczne różnice – pomiędzy idiotami a durniami.

  Objaśnienie powyższego:

  Idiota – to jest osoba upośledzona umysłowo… etc….

  zaś dureń – to (jedynie) osoba która zachowała się/zachowuje się „głupio”….. etc…..

 19. izaluka napisał(a):

  @fatamorgan
  Też Pana pozdrawiam

 20. piko napisał(a):

  „Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, (…) aby nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców, będzie się to wiązało nieuchronnie z konsekwencjami. (…)

  Czy Niemiaszki w ramach solidarności z pozostałymi członkami EU spytały czy bierzemy tych nachodźców, czy taka politykę wszyscy akceptują?

  Nie spytały.

  To może nasza dyplomacja postawi to pytanie?

 21. izaluka napisał(a):

  @nagor
  Pisząc, że wzoru szwajcarskiego nie da się zaszczepić w Polsce miałam na uwadze głównie podniesioną przez Pana kwestię kantonów (u nas województw).
  Jednak co najmniej dwa rozwiązania byłabym rada, aby miały miejsce także u nas: powszechny dostęp do broni oraz neutralność. A fakt nienależenia Szwajcarii do eurokołchozu budzi moją kolejną zazdrość.

 22. piko napisał(a):

  @nagor
  Przeczytaj pdf o Szwajcarii. Z czego inne bierze się ich pozycja i zasobność.

 23. nagor napisał(a):

  @piko

  Czytałem , powiedziałbym ,że z cudu albo z kredytów frankowych gdzie reszta pracuje za szwajcara na pomnożenie finansów .
  Jak nie musisz , a masz coś do zrobienia to komfort ale z nożem na gardle to samo ma wiele stresów i niepewności .
  Przejście na ten etap to nie obywatelstwo szwajcarskie daje a ich historia i spryt (dorobek) . Można to doceniać ,że u nich się sprawdza ale bezmyślne (nie uwzględniające realiów i tradycji) kopiowanie może mieć odwrotny skutek – samorządy to bardzo zbliżone pojęcie i co?

 24. E.B napisał(a):

  Na S24 ukazała się dzisiaj notka @Myślę, która przedstawia sprawę solidarności europejskiej i naszych zobowiązań w tym zakresie, tak jak ja miałam to przedstawić.
  Nie będę się więc powtarzać, tylko zacytuję:

  „Kolejna rocznica wspominania tych którzy swoje życie oddali za „Wolność waszą i naszą”
  Żołnierze 2 Korpusu Polskiego to żołnierze z września 1939 roku, razem z tymi z kampanii norweskiej i francuskiej 1940, więźniowie sowieckich łagrów jak i obrońcy Tobruku.Tak dużo tych młodych, dzielnych ludzi poległo by otworzyć drogę na Rzym, dać Europie i Światu, pokój.
  Pięknie im Świat z Europą podziękował. Cmentarz okazały, a na nim równiutko krzyże poustawiane….można raz w roku się spotkać i powspominać tamte dni i tamtą walkę….pomodlić się.
  Wolność wywojowana ale nie dla Polski. Polskę dostał Stalin w prezencie od wdzięcznej Europy. Tym którym udało się przeżyć, przypadły zmywaki w Anglii czy innym wyzwolonym. Często klepali biedę. Tylko niektórzy zdobyli wiedzę dzięki generałowi Andersowi. Nie mogli wrócić do ojczyzny bo tu uznani zostali za oszalałych bandytów, a z tych co wrócili, wielu gdzieś przepadło w więzieniach i dopiero teraz zostaje przywracana pamięć o nich, żmudnie odkrywana na „łączce”.
  Jakiej to solidarności chce od nas dzisiaj Unia Europejska.
  Kiedy państwa Europy odbudowywały swoją gospodarkę korzystając z „Planu Marshalla”, nam z tego zabroniono skorzystać, na rozkaz płynący od dobrodzieja z ZSRR.
  Sami musieliśmy sobie dawać radę żyjąc w biedzie i upokorzeniu przez tyle lat!
  Do Unii przystępowaliśmy z wielką nadzieją na wyrwanie się z marazmu ruskiego i na lepszą przyszłość naszych dzieci, wnuków….a otrzymaliśmy tylko obiecanki i koraliki dla wybranych.
  Europa pokazała nam swoje obleśne oblicze nazywając je nowoczesnym. Cóż to takiego nowoczesnego w tym wywracaniu porządku naturalnego i zastępując go jakimś wynaturzonym porządkiem prawnym. Z tego ani rodziny, ani dzieci nie będzie. Do tego sprowadzili muzułmańskich buhajów, a gdy się zorientowali że z tego wielkiego pożytku nie będzie, nas chcą nimi obdzielić, wpierając nam że nie chcemy być solidarni.
  Łaskawco Tusku i każdy urzędasie unijny, solidarni to my jesteśmy tak jak trzeba. Daleko nam jednak do fałszywej solidarności i głupoty.

  „Rankiem 18 maja 3 Dywizja Strzelców Karpackich zdobyła ostatecznie wzgórze 593.

  O godzinie 10.20 patrol 12 Pułku Ułanów Podolskich, dowodzony przez ppor. Kazimierza Gurbiela, zajął ruiny klasztoru na Monte Cassino i wywiesił na nich proporczyk pułkowy. Wkrótce na murach opactwa pojawił się biało – czerwony sztandar, a następnie obok niego flaga brytyjska. Po południu na wzgórzu odegrany został Hejnał Mariacki.

  W czasie walk o Monte Cassino poległo 923 żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych. Kilka dni po zdobyciu Monte Cassino wojska alianckie przełamały linię Gustawa w całym pasie natarcia. 4 czerwca 1944 r. do Rzymu wkroczyły oddziały amerykańskie.”

  http://mysle.salon24.pl/779263,monte-cassino-a-solidarnosc-europejska

  Dzisiaj jest rocznica zdobycia Monte Cassino. Żołnierzom II Korpusu generała Andersa i nam, żeby pamięć nie zginęła:

  .

 25. piko napisał(a):

  @nagor
  Zgodzę się, że nie da się szybko powielić modelu szwajcarskiego z wielu powodów (obciążeń historycznych, charakteru, wpływu obcej agentury, itd).

  Są kraje zasobniejsze od Szwajcarii (Wenezuela) a upadające. Można przez zły system uwalić wszystko.

  Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby Polska była sprytna jak Szwajcaria.

 26. piko napisał(a):

  @ebns24

  Twój komentarz to jest temat na kilka tekstów.

  Uważam, że tym z zachodu nie jesteśmy nic winni, nawet pętelki od guzik.
  (historia gen. Maczka – barmana i sprzedawcy itd).

  Niestety propaganda zrobiła swoje. Doprowadzono do tego że eurokołchoz dla zmylenia wroga nazwany został Unią Europejską a ta z kolei stała się synonimem Europy.

 27. E.B napisał(a):

  @Piko

  Masz rację, to jest temat na wiele notek. Nic im nie jesteśmy winni. Jesteśmy ofiarami ich interesów i ich barbarzyństwa, a także głupoty.

  Mamy prawo żyć wreszcie po swojemu i nie jesteśmy od nich gorsi. My nie mamy czego się wstydzić, a jeśli już, to tylko tych, którzy zdradzili własny kraj. Ale nie byliśmy kolonizatorami, nie wywoływaliśmy wojen, broniliśmy siebie i innych, ginąc za wolność waszą i naszą.
  I czas wreszcie to zrozumieć i nie pozwolić wmawiać sobie, że jesteśmy Europejczykami gorszego sortu, bo jest wręcz przeciwnie.

  Wkleję zaraz starą notkę z S24 o Monte Cassino, może ktoś nie czytał, a nawet jeśli, to warto sobie to przypomnieć. Dzisiaj jest rocznica, a Monte Cassino jest mi bardzo bliskie.

 28. piko napisał(a):

  Też mi jest bliska ta rocznica, również ze względów rodzinnych (wujek)
  http://rysie.montecassino.eu/lista-zolnierzy/93-czechowski-marcelian-ewald

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi