Przejdź do paska narzędzi

Serce Dawidka – Klinika Uniwersytecka w Munster

Taki link, jakich wiele: https://www.siepomaga.pl/sercedawidka?ts=push

Znam trochę sprawę, i wiem, że CZD w takich wypadkach robi serce jednokomorowe.

Oznacza to konieczność przeszczepu serca w wieki kilkunastu lat, albo śmierć.

To są przestarzałe działania.

„Rodzice innych dzieci z wadami serca skierowali mnie w jedno miejsce – do wybitnego ośrodka kardiochirurgicznego, jakim jest Klinika Uniwersytecka w Munster, gdzie dzieci z najbardziej skomplikowanymi wadami serca operuje profesor Edward Malec, światowy specjalista w zakresie serc jednokomorowych, takich jak te, które ma awidek! Dzieci, które gdzie indziej skazane są na śmierć, tam dostają szansę na życie i wracają do domu z rodzicami, żywe, bezpieczne, szczęśliwe. W Niemczech będę jednak prywatną pacjentką, będą musiała zapłacić za leczenie. Ponad 330 tysięcy złotych – to cena za operację serca Dawidka. Cena za życie mojego dziecka… Wiem jednak, że tylko tam ma największą szansę, żeby przeżyć.”

I to jest prawda.

Znam dziecko z podobną wadą operowane przez profesora Malca.

Mam pytanie:

Kiedy Polska wykupi abonament na operacje u profesora Malca?

Bo już wiemy, że nasza służba zdrowia nie jest w stanie wykonywać takich operacji, ani nie jest w stanie się tego nauczyć.

Dlatego, że do tego potrzebny jest ZESPÓŁ. A u nas są gwiazdorzy, niezdolni do współpracy w zespole.

I jeszcze jedno pytanie – kiedy ludzie z CZD zostaną w..ni w kosmos? Kiedy stare, durne repy zostaną ukarani za swoją niechęć do nauki i robienie krzywdy dzieciom? Świadomi rodzice uciekają od nich, a oni próbują ich zastraszyć. Jesli zaś zaczną operować, dążą do serca jednokomorowego, nie informując rodziców. Potem nawet Malec ma kłopoty z odkręceniem ich partaniny.

Może Ci się również spodoba

9 komentarzy

 1. izaluka pisze:

  Aż się pięści z bezsilnego gniewu zaciskają z powodu ogromu patologii, z którą mamy do czynienia. Sądownictwo i tzw. „służba zdrowia” to najjaskrawsze obszary bezkarności działalności człowieka siejące krzywdę i śmierć.

  Na zniszczenie niemal wszystkiego w Polsce potrzeba było 123 niewoli rozbiorowej i niemal już 80 lat historii powojennej. Ile potrzeba lat, ilu pokoleń, aby te straty odbudować? Wyrżnięte elity, spaczone umysły, wartości wykręcone na nice, czy to wszystko jest jeszcze możliwe do naprawy? Nie wiem. Chcę wierzyć, że tak, ale tak wiele jest do zrobienia właściwie w każdej dziedzinie życia i tak głośny jest skowyt tych, którzy nauczyli się pływać w szambie dobrze się z tym czując, tak wielka jest skala kłamstwa, że i nadzieja na prawdziwe odrodzenie czasami słabnie. Mimo wszystko nie traćmy tej nadziei. Krok po kroku róbmy swoje, każdy na swoim odcinku, w miarę możliwości.

 2. cisza1 pisze:

  @ Autor
  O tzw „”służbie zdrowia” mogę długo ale kurtyna miiłosierdzia… Radziwiłł i poprzednicy wiedzą, o czym myślę.

  Moja przyjaciółka Marysia Kusza (Siemionow) jako pierwsza dokonała udanego przeszczepu całej twarzy….były wywiady. Są nasi, polscy uczniowie. Ile???
  Dlaczego w przypadkach wyjątkowych, jednostkowych trzeba za granicę?
  Ano, bo to kosztuje….
  Czy aby na pewno?

 3. abyssdotpl pisze:

  Wiem, że profesor Malec chce się dzielić swoja wiedzą.
  Ale przecież naszym wszystkowiedzącym-nicnieumiejącym by korona spadła, gdyby wysłali lekarzy do Munster.
  Wolą zabijać pacjentów, pozując na najmądrzejszych.

 4. Arthur.King pisze:

  i do tego w tym CZD panie pielęgniarki to w większosci szlachcianki……bez problemu odchodziły od łózek dzieci podczas strajku.

 5. izaluka pisze:

  @abyssdotpl
  To proste. Za zabijanie dostają szybkie pieniądze, a za wysyłanie młodszych kolegów na szkolenie – figa z makiem, i jeszcze konkurencja by urosła.
  Za np. leczenie stopy cukrzycowej pieniądze są małe, a za obcięcie piłą – spore i od razu. Taki chirurg od obcinania kończyn wpada do szpitala, obcina kilka nóg i pędzi dalej. Co się będzie paprał leczeniem. Oni na kontraktach są. Na kontraktach za obcinanie.

 6. cisza1 pisze:

  @izaluka
  Polska zajmuje niechlubne I-sze miejsce w amputacjach!
  Procedura tania, wykonuje praktykant…Boże Drogi, to o woła o pomstę!

 7. izaluka pisze:

  @abyssdotpl
  Cisza wpadła w moderację

 8. abyssdotpl pisze:

  Zastanawiam się, czy z tym coś się da zrobić.
  Chodzi o zmiany systemowe.

  Myślę, że:
  a) nie wiedzą jak,
  b) nie chcą otwierać następnego frontu,
  c) i lekarzy i pielęgniarek jest za mało.

 9. abyssdotpl pisze:

  Właśnie wyczytałem, że Premier wywalić ma Radziwiłła. Resort zdrowia przejęłaby Rafalska, zachowując swój. Moim zdaniem, to dobry ruch.
  Lekarz niech zajmie się leczeniem. Jesli potrafi.
  Człowiek z wewnątrz nie widzi możliwości zmian i nieznośny stan w służbie zdrowia trwa.

  Rafalska pokazała, że potrafi dokonać zmian.

Dodaj komentarz: