Adam Michnik przyznaje się do błędu

W Gazwybie Adam Michnik przyznaje się do błędów:

Nie śmiem przewidywać, kto wygra, bo dotychczas wszystkie moje przewidywania się nie sprawdzały. Nie myślałem, że Andrzej Duda może zwyciężyć z Bronisławem Komorowskim. Nie przewidywałem, że Brexit może zwyciężyć w Wielkiej Brytanii. A już w ogóle nie przewidywałem, że Trump będzie prezydentem w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym jestem ostrożny – mówi o niedzielnych wyborach we Francji Adam Michnik. Czy sfrustrowani sysytemem społecznym, który uznają za skostniały Francuzi dadzą Marine Le Pen zwycięstwo w niedzielnych wyborach? Redaktor naczelny ‚Gazety Wyborczej’ nie chce wskazywać zwycięzcy, podkreśla jednak, że oprócz populistycznych i autorytarnych tendencji w świecie zachodnim pojawiają się również sygnały optymistyczne. Czy przyszłość Europy schowa się w cieniu maszerujących ulicami miast pochodów organizacji odwołujących się do faszyzmu?

Panie Adamie,

Cieszy nas, że publicznie się Pan przyznaje do błędów. To rzadkie wśród lewaków. Na ogół jeżeli głoszą rzeczy, któe okazują się błędne to albo cenzurują gazety i usuwają z nich swoje mylne proroctwa albo idą na zaparte na bezczelnego.

Więc to ładnie z Pana strony, że przyznaje się Pan do swoich błędnych przewidywań.

Przypominamy jednakże że to co Pan wymienił to nie jest kompletna lista Pańskich błędów. Na przykład groził Pan Polsce dyktaturą Wałęsy, gdyby ten został prezydentem. Było tak? Było. Został Wałęsa dyktatorem? Nie. Mylił sie Pan? Tak.

Tak naprawdę to do tej pory, po roku 1989, mylił się Pan we wszystkich sprawach. To powinno Panu dać do myślenia: Może i dzisiaj się Pan myli? Może linia którą Pan próbuje forsować przy pomocy Gazwybu jest błędna?

Może Kaczyński jednak nie jest żadnym faszystą?

Może polityka przyjmowania nachodźców przez Europę jest blędna? Może właśnie zamknięcie granic dla muzułmanów jest właściwą drogą do rozwiązania kryzysu?

Może Europie wcale nie zagraża faszyzm – ale islamizm?

Pański Ojciec działał w organizacjach złowieszczych, działąjących na szkode państwa polskiego, choć na jego usprawiedliwienie trzeba przyznać, że nie był postawiony dostatecznie wysoko, wśród komunistów byli prawdziwi, dużo więksi zbrodniarze a jego wina w całokształcie zbrodni kominizmu była niewielka. Jednak na starość dokonał rachunku sumienia – i uznał, że się mylił. Przyznał, że cała jego dotychczasowa działalność polityczna była jednym wielkim błędem.

Pan też, wcześniej czy później, będzie musiał dokonać takiego rachunku sumienia ze swojej działalności po 1989. W szczególności – gdy w Europie Zachodniej zaczną płonąć synagogi podpalane przez islamistów – a zaczną! – wówczas będzie Pan musiał się zmierzyć z nieprzyjemnym pytaniem – czy Pan i inni ludzie lewicy, popierający masową imigrację i zwalczający ruchy narodowe – nie przeceniliście groźby faszyzmu – a niedoceniliście islamizmu? Czy i wy przez błędną ocenę sytuacji nie przyłożyliście ręki do nadchodzącej wojny w Europie Zachodniej?

Niech się Pan nad tym na spokojnie zastanowi. Jest jeszcze czas aby naprawic błędy przeszłości.

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. piko pisze:

  Przekreślić swoją przeszłość polityczną? Zostawić rzesze odbiorców bez wytycznych co należy myśleć? No jak tak?

  A postawa Adasia to nie jakieś durne zachowania łykacza gównianej. To jest ponad 25 lat duraczenia narodu. Tu nie wystarczy powiedzieć myliłem się.

 2. ProvoCatio pisze:

  „Jest jeszcze czas aby naprawic błędy przeszłości”

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  to nie były błędy. to było na mocy paktu z diabłem rozmyslne działanie na szkode narodu wśród którego żył i na koszt którego wyrósł na pierwszego szkodnika. szkody wyrzadzone w umysłach nie da sie naprawić słowami.

 3. Tadeusz_K pisze:

  adaś szechter jest genijusz.
  Zawsze mogę na nim polegać.
  Jeśli nie wiem co mam sądzić o tym, czy o owym to czytam szechtera i myślę odwrotnie.
  Zawsze mnie się ten algorytm sprawdza.

 4. abyssdotpl pisze:

  Michnik/Szechter to jest obrzydliwa szmata.
  Pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu jakaś suka urodziła mu dziecko.
  A w sądzie nie mógł zeznawać ze względu na stan zdrowia i grużlicę, gdy była sprawa Rywina.
  Widocznie się wykurował.

  Do tej pory jego szmatława gazeta sączy gówno w głowy kodziarzy i palikociarzy.
  Myślę, że nie ma takich przeprosin które w wypadku tej szmaty byłyby skuteczne.

 5. Pawicz pisze:

  Taaaa! Nie przewidział zwycięstwa Dudy, zwycięstwa Trumpa, nie przewidział tego, że ktoś będzie śmiał podważać platfonsianą wersję katastrofy smoleńskiej.
  Nie przewidział, że ktoś może podważać dobre imię „ludzi honoru” – skiszczaka i jaruzela. Nie przewidział, że ktoś może podważać całą jego wersję powojennej historii Polski i świata. Nie przewidział, że ktoś może mieć inne zdanie, co do jego ojca i brata, a także jego samego. Co on właściwie przewidział? Czy to ścierwo moralne chociaż zdaje sobie sprawę, że jest tylko pacynką takich sorosów i innych „starszych braci”, którzy, jak trąbka zagra, poślą do piachu nawet biedotę swojego „najmądrzejszego” narodu?
  Wyjątkowo obrzydliwa postać. G.W-na do rąk nie biorę.

 6. Józuś pisze:

  Nie przewidział – a próbował? On był po stronie sprawczej spirytus movens, nomen omen, apagas. To dobrze, że ma już AŻ 80 tyś kupowanych ez, tego czegoś polskojęzycznego.

 7. Sao Paulo pisze:

  @Provo Catio

  „to nie były błędy. to było na mocy paktu z diabłem rozmyslne działanie na szkode narodu wśród którego żył i na koszt którego wyrósł na pierwszego szkodnika. szkody wyrzadzone w umysłach nie da sie naprawić słowami.”

  Dokładnie TAK. Diabeł rozmyślnie działający na szkodę Polski z premedytacją wprowadzajacy pod dyktando i z polecenia Sorosa i innych międzynarodowych Żydów przemiany polityczno-gospodarcze w Polsce To już wtedy w 64 r Michnik w czasie swojej podróży po Europie nawiazywał kontakty, które później skutkowały wielkim wpływem na niego i jego rolę jaką do dziś pełni w Polsce .

  http://perlyprzedwieprze.salon24.pl/41508,podroz-za-jeden-usmiech-wakacyjnego-klubu-poszukiwaczy-sprzec

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/adam-michnik/

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi