Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. ProvoCatio pisze:

  W ub. r. w Wenezueli codziennie popełnianych było ok. 60 zabójstw, w porównaniu z 45 w roku 2015 – poinformował w piątek urząd prokuratora generalnego.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  prokuratora generalnego jakiego kraju? bo tym w Rzepie ani sowa….

 2. nagor pisze:

  Gdyby K. Blondynka tam być musiała, to wspierała by Drugą Poprawkę
  z czasem i tam gdzie jest będzie godne rozważenia jej wprowadzenie

 3. tichy pisze:

  @WWA

  W cziom dieło?

  Czy chodzi o to, że legalne posiadanie broni nie wpływa na statystyki zabójstw?

  Ale te w Wenzueli nie mają żadnego związku.

  Tam jest tak paskudnie (co, Wodzu, w ramach antylewackich filipik mógłbyś bez trudu rozwinąć), że wszelkie teorie ogólne zawodzą (albo śmieszą).

  Zaś przytaczanie wypowiedzi tej polsko-europejskiej „blondynki” ma znaczenie zerowe.Już o Rzepie nie wspomnę – bo szkoda, co się z nią porobiło.

 4. ProvoCatio pisze:

  @ tichy

  Czy chodzi o to, że legalne posiadanie broni nie wpływa na statystyki zabójstw?

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  WWA ma mocny punkt kiedy staje w obronie prawa do posiadnia i do noszenia broni. W krajach gdzie prawo takie istnieje, a raczej istniało ( posiadanie i noszenie broni to nie jest jedno ) miało zasadniczy wpływ na statystyki zabójstw. było ich mniej. Colombia np. została wydana na pastwe miejskiego elementu przestępczego kiedy kolumbijczykom odebrano prawo do noszenia broni przy jednoczesnym wypieraniu kolumbijskich chłopów z ziemi i zamienianiu ich w miejską biedote. może nie jest to najlepszy przyklad ze wzgledu na specyficzną sytuacje wewnętrzną Kolumbi ale wolny człowiek powinien mieć niezbywalne prawo do posiadania i noszenia broni i do obrony własnej. jaki z bronii się zrobi uzytek to juz kwestia indywidualnych wyborów i sumienia.

 5. tichy pisze:

  @ProvoCatio

  Nie jest jasne, w czego obronie WWA staje. Coś zapodaje o europejskicjh blondynkach – to nie jest żadne stawanie.Można się jedynie domyślać – jak by co, tozawsze z takich napomknięć i aluzji można się wycofać bezpiecznie.

  Gdy mówisz o „niezbywalnym prawie” – to czy wiesz, o czym mówisz?

 6. ProvoCatio pisze:

  @ tichy


  wiem. znaczy takie prawo, którego nie śmie śmiertelny człowiek pozbawiac drugiego, wolnego człowieka. brak prawa do obrony własnej jest oznaką niewolnictwa.

 7. tichy pisze:

  @ProvoCatio

  „śmie śmiertelny człowiek pozbawiac drugiego”

  Ładnie brzmi, dumnie, niemal biblijnie…

  Niemniej, zauważ, jak bardzo ta „niezbywalność” (lub”zbywalnooć”) jest lokalna, zależna od miejscowej legislacji (lub jej niedostatków).

Dodaj komentarz: