Megalomania (nie)pospolita

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się zetknąć ze zjawiskiem megalomanii, a raczej typami, które są uosobieniem tego zjawiska, czyli megalomanami z krwi i kości, płci obojga. Zjawisko to, w taki oto sposób definiuje i Wikipedia i Nonsensopedia:

Megalomania – skupienie na własnej (oczywistej dla siebie i dla reszty świata) doskonałości, samozadowoleniu (nie mylić z masturbacją) oraz świadomości własnej wartości (nieprzeliczalnej walutowo), znaczenia i możliwości.

Pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń, tzw. urojenia wielkościowe w zaburzeniach o charakterze psychotycznym.

Skoro definicja „nonsensopedyczna” jest tożsama z „sensopedyczną” Wikipedią, zjawisko megalomanii należy uznać za prawidłowo zdefiniowane i poważne.

Do tej pory, megaloman (pospolity) to był dla mnie osobnik, który kojarzy się z pierwszą częścią definicji, krótko mówiąc, człowiek przeświadczony o własnej doskonałości, lubiący skupiać na sobie uwagę otoczenia (środowiska) przy każdej okazji, a raczej starający się te okazje kreować, by osiągnąć samozadowolenie (na potrzeby netowe – bloger znający się na wszystkim, aspirujący do bycia autorytetem, kasandrą i wyrocznią na każdy temat).

Teraz jednak, zwłaszcza po netowych doświadczeniach, muszę przyznać, że bardzo się myliłam (czasami warto posługiwać się różnymi … „pediami”, by nie błądzić). Moje wyobrażenie o megalomanie pospolitym (l.poj., ale zjawisko jest dość powszechne), bo tak go postrzegałam, życie zweryfikowało i dopasowało do „pedycznych” definicji. Oczywiście mam tu na myśli część drugą definicji – zawyżona nieprawidłowa samoocena, system urojeń…….o charakterze psychotycznym…. Wypisz wymaluj osobnik, który miał urojenia na temat śmierci dwóch blogerów, w przypadku drugiego, zachował się wyjątkowo obrzydliwie, no ale skoro to zaburzenia o charakterze psychotycznym….

Właściwie dorzuciłabym do tego coś jeszcze, bo nie wiem, czy mieści się to w urojeniach, a mam na myśli rozdwojenie jaźni, chociaż nie wiem, czy dobrze definiuję to, co mam na myśli. Nie wiem, czy kogoś, dokonującego z dnia na dzień wolty w poglądach politycznych, można posądzić o rozdwojenie jaźni, myślę, że raczej o cynizm i brak jakichkolwiek zasad, nie mówiąc o kręgosłupie moralnym…..

Myślę, że dość jasno nakreśliłam portret osobnika, megalomana niepospolitego, człowieka bez zasad moralnych, bez żadnych zasad, bez honoru, człowieka bezczelnego, który pomimo kompromitacji na S24, usiłuje zaistnieć pod nowym nickiem w nowym miejscu. Niech nie liczy jednak, że obrzydlistwa których się dopuścił, pójdą w zapomnienie.

Wiem, że megaloman niepospolity, w tym przypadku zwykła świnia, nie ma żadnych dylematów moralnych i ma w tyle środowisko, w którym narobił dużo grubych nieprzyzwoitości….

Ostracyzm w takim przypadku to za mało, a są tu tacy, którzy z nim gaworzą…

Szkoda.

 

You may also like...

146 komentarzy

 1. Cogi pisze:

  @SYZYFOPTYMISTA
  A z początku się przeraziłam, że to o mnie 😀 😀 😀 . Mój były mąż, kiedy się ze mną kłócił, mówił, że jestem megalomanką 😀

 2. @Cogi

  Zwykłe megalomaństwo jest nieszkodliwe 🙂

 3. Cogi pisze:

  @SYZYFOPTYMISTA
  Moim zdaniem to, o czym piszesz, to żadne megalomaństwo tylko zwykłe zbydlęcenie i dno moralne.

 4. rk1 pisze:

  Pierwsza polowa notki bardzo dobrze do mnie pasuje.
  juz sie ucieszyłem, juz sie z gąską witałem..
  a dalej takie rozczarowanie 🙁

  no nic. moze nastepnym razem..

 5. @Cogi

  To takie dwa w jednym. Tylko na to drugie brak określenia. Mówiąc zbydlęcenie, w tym przypadku uwłaczamy bydłu.

 6. @rk1

  Musisz bardziej się postarać 🙂 U mnie nie tak łatwo zasłużyć sobie na notkę 🙂

 7. adamkonrad pisze:

  @syzyfoptymista
  -szkoda-

  Chyba jestem jedynym zorientowanym w temacie który rozmawia
  Więc rozumiem ze to do mnie
  Przemyślę
  Ale ja zwykle rozmawiam z ludźmi
  Nawet jeśli jestem w obec nich bardzo krytyczny
  publiczne czy społecznościowe kary mnie nie pociągają
  Uważam że lepiej nawet komuś nawciskać niż zbiorowo się odwrócić
  To do niczego dobrego moim zdaniem nie prowadzi
  Ale rozumiem Twoje stanowisko

 8. nohood pisze:

  syzyfka: jeśli błądzących odrzucimy, będą staczać się dalej… „błogosławcie nieprzyjaciołom waszym”. megalomania bywa oznaką zagubienia…

 9. adamkonrad pisze:

  Ufff
  Zapomniałem
  Nohood jest też zorientowany
  Nie jestem sam
  🙂

 10. nohood pisze:

  przerabialiśmy już temat kamila przy pierwszej próbie stworzenia portalu 3 lata temu.
  nie zatruwaj się goryczą. co złe zostanie potępione. nie nam sądzić…

  pozdrawiam

 11. @adamkonrad

  Z ludźmi to ja też rozmawiam.

 12. Pawicz pisze:

  @nohood
  Jest może (choćby w apokryfach) takie błogosławieństwo jak:
  „Błogosławcie tym, co wam na dywan srają”?

 13. @nohood

  Jesteś naprawdę dobrym człowiekiem. Ja w sobie tyle miłosierdzia nie mam. Zbyt wiele zła ten człowiek wyrządził. On nie zmieni się nigdy.

 14. cisza1 pisze:

  @syzyfoptymista

  Wiem o czym piszesz, pamiętam ale abstrahując od osoby, tym bardziej konkretnej osoby powiem Tobie, co myślę o megalomanach.
  Znam kilku….

  Prezentowana na zewnątrz samoocena i „nadymane” zachowanie (tylko wobec koniecznie wpatrzonej w takiego megalomana publiki) jest niczym innym, jak objawem jego słabości i głupoty.
  Jeszcze większą głupotą jest dialogowanie z takim osobnikiem.
  Dodaje mu oczekiwanego splendoru :(((

  Gdy takiego ktosia pozbawia się zainteresowania jego osobą, jego „doskonałością”, „inteligencją” etc pozostaje nadzieja, że się opamięta albo…..naćpa.

  Niekoniecznie zły ale głupi to typ człowieka.

 15. Cogi pisze:

  @Pawicz
  Oplułam się 😀

 16. @Cisza1

  Dlatego ja dzielę megalomanów na pospolitych i niepospolitych. Niepospolity to drań i kanalia.

 17. cisza1 pisze:

  @syzyfoptymista

  Niepospolity?
  Każdy megaloman uważa się za wyjątkowego i niepospolitego!
  Słaby to człowiek!
  Wtedy obroną takiego jest agresja.
  Wez też pod uwagę chorobę.

  Jeżeli Cię interesuje człowiek, jako osoba, to wez pod uwagę możliwe zmiany w każdą ze stron, złą i dobrą.

 18. @Cisza1

  Ależ biorę pod uwagę, to zresztą wynika z definicji – urojenia i zaburzenia psychotyczne…

 19. adamkonrad pisze:

  @syzyfoptymista

  A jednak człowiek
  Ja nie robię ani w zemstach ani w publicznych wymierzaniach kary

 20. nohood pisze:

  pawicz: nie wiem, ale tu są trzy przykazania: kotu zmień piasek. psa wyprowadź, dziadkowi daj węgiel na słabe zwieracze.

 21. @adamkonrad

  A ja kanaliom nie wybaczam. Ostracyzm, ignorowanie delikwenta to zemsta? On za chwilę się odwinie i zrobi coś obrzydliwego Tobie, albo Twoim przyjaciołom i co wtedy?

 22. nagor pisze:

  @cisza1
  A może o przeżycie chodzi , taki zawód ?
  Życzycie takiemu choroby co ma inicjatywę ? Bez niej mu współczuję jako bliźniemu , bo inaczej na zasiłek ?

 23. @nohood

  Czasami warto wziąć coś na przeczyszczenie.

 24. Pawicz pisze:

  @nohood
  Już Cię lubię 🙂 Czujesz styl.

 25. arthurkw pisze:

  Syzyfko gdyby to była kwestia tylko megalomanii u tego osobnika to dla mnie byłby mały pikuś.
  To „zjawisko” jest daleko bardziej zaburzone do cna, a dla mnie zwyczajnie sku****sko podły cynik. Być może pokrzywdzony przez los i Boga tak, że jakoś odreagowuje to swoje dziadostwo w ten sposób….ale ja np nie muszę być miłosierny dla tego gatunku bytów i nie jestem.
  Spokojnie…nie denerwuj się…Przecież on pokaze tutaj wszytskie swoje myki i wcielenia z odejsciami i powrotami włącznie. Niech się bawią ci, którzy chcą do woli..a. inni poznają w całej krasie jesli jeszcze nie znają. Tylko może zastanawiać w jakim tearz klerunku „ewoluuje” ten byt bo już był nawet nawiedzonym kaznodzieją i teologiem oraz antyklerykałem i agnostykiem w jednym….Pora aby łacznika z zaświatami…albo powracającego z piątego wymiaru lub dzielącego się wspomnieniami z czasu gdy był szczurem w katakumbach starożytnego Rzymu…bo to, ze przyjdzie u tego schizola czas na klimę reinkarnacji i podobne to już dziś mogę przypuszczać z dużym prawdopodobienstwem. No bo czym jeszcze może zaskoczyć taki obiekt netowy?
  Pozdrawiam

 26. arthurkw pisze:

  urwało mi pól tekstu……ale może i lepiej.

 27. Cześć Arthurze,

  dlatego piszę o megalomanii niepospolitej, to szerokie pojęcie, dotyczy tego konkretnego przypadku.
  Nie wiem, jak można wybaczać komuś, kto zawiódł tyle razy, komuś, kto drwił ze śmierci człowieka. Jak można akceptować obecność kogoś takiego w swoim otoczeniu, środowisku. Przecież to dyskomfort dla ludzi, których ten łobuz zranił i znieważył.

 28. cisza1 pisze:

  @

  Pamietam z S24 takie osoby (nigdy nie wpisywałam się). Marek Kogut miał na nich metodę:)

  Ileż to „kliknięć” mają takie osoby! Ich notki biją rekordy :))
  To są pożądane produkty zainteresowania ludzi o podobnych cechach.

  tak uważam, może się mylę ale wątpię.

 29. @Cisza1

  Masz sporo racji. Ja też nie uważam, że kogoś takiego należy dopieszczać, chociażby poprzez dyskusję na jego blogu. Bo on jest człowiekiem? Chyba humanoidem.

 30. nohood pisze:

  syzyfka: nie wiem czy jestem dobry. mam powody, żeby w to wątpić. jednak przeżyłem swoje i wiem jakim błogosławieństwem jest wyrozumiałość chociażby dla utrzymania pokoju ducha. też mnie czasem krew zaleje, ale wiem, że to nic dobrego. oczywiście zło trzeba nazywać złem, ale też przypominać człowiekowi, że jest inna drogą. jeśli wszyscy go potępia będzie stracony a tak jest szansa, że po dojściu do ściany zobaczy zasłyszaną gdzieś kiedyś nadzieję. to tyle co chciałem w tej sprawie…
  pozdrawiam ciepło.

 31. @nohood

  Ten człowiek zawiódł wiele razy. Jest zły.

  Pozdrawiam również

 32. nohood pisze:

  panicznie: no masz 🙂

 33. nohood pisze:

  pawicz: proszę wybaczyć. mona klawiatura ma własne poglądy.:)

 34. arthurkw pisze:

  Dlatego dla mnie to jest na zawsze już hiena cmentarna ( są takie dwie w s24)…bo w tej łajdackiej robocie nie ustawali nawet gdy mieli niezbite dowody, że rzygają na blogera, który zmarł. I aby była jasność nie oburza mnie to, że ktoś może nie lubić do tego stopnia zmarłego, że nie będzie się silił na dobre słowo po śmeirci albo nawet gdy nie powstrzyma się w negatywnej ocenie i swoich zlych emocjach zwiazanych ze zmarłym…Tego s….na działaność miała i ma szczególny wymiar.. Niszczył i poniewierał zmarłym wpierając wszystkim, że on żyje…a przy okazji zacierał wszystkie swoje ślady tych łajdactw. Nie miał nawet na tyle odwagi i przyzwoitosci aby się chociaż przyznać do tego kurestwa gdy mu się w ten załgany ryj podsuwało te zeskanowane tresci. Jakby nigdy nic oświadczał ze to nie jego wpisy.
  Przypomniało mi się również co to bydle wypisywało przed zaprzysiężeniem prezydenta Dudy… że jeszcze nie wiadomo czy coś mu się nie stanie…rozwijał wdedy ten swój nekrofilski wątek…jego ulubiony,
  Gdy temu łajdakowi przypomniałem to skanując oryginały dawno usunięte….to oprócz tego ze sie wyparł to jeszcze tak torpedował o swojej „krzywdzie” adminów, że mnie zafiltrowali po raz któryś.
  Fakt ja jestem już kompletnie nieobiektywny wobec tego gnoja….bo znam go lepiej w jego osłonach blogowych niz on sam… Zresztą do tego aby być wielonikowcem to mu brakuje sprytu i zwyczajnie IQ bo zawsze wysypuje się tak żałosnie, że zal to wgl komentować.

 35. @Arthur

  Dobrze, że to napisałeś. Ci, którzy nie wiedzą kto zacz, dowiedzą się.

 36. HeluTek pisze:

  @nohood 3 maja 2017 o 00:15
  przeżyłem swoje i wiem jakim błogosławieństwem jest wyrozumiałość chociażby dla utrzymania pokoju ducha

  Dzięki za ten głos spokoju i rozsądku. Zabrzmiał jak słowa ‚Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci w nią kamieniem’.

  Przykro mi patrzeć na ten lincz na uczestniku forum, który, jak rozumiem, nic złego tu nie zrobił, zaś lincz dotyczy jakichś jego zachowań sprzed kilku lat na innym forum. Nieracjonalne to i wyjątkowo mało szlachetne.

  Przede wszystkim jednak ważne jest to, o czym wspominasz. Własna nienawiść, złość, zajadłość niszczy przede wszystkich nas samych, zatruwa organizm, wykrzywia ludzkie twarze.

  Kamil jest jedyną tu osobą, która podała swoje nazwisko i pokazała swoją twarz. Ta twarz nie jest wykrzywiona nienawiścią…

 37. Pawicz pisze:

  @nohood
  A swoją drogą, jak jest po aramejsku „kuweta”?

 38. @HeluTek

  Naprawdę pierwsza naiwna? Znasz jego imię, nazwisko i twarz, a to dobre 😀

 39. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  Dalej uważacie ,że to tylko odmieniec? a nie zawodowiec ?
  No chyba ,że zajęcia resocjalizacyjna w izolacji .

 40. @nagor

  Biorę wszystkie opcje pod uwagę – nagła zmiana poglądów – hejter – pisze (pisał) na zlecenie.

 41. arthurkw pisze:

  „Kamil jest jedyną tu osobą, która podała swoje nazwisko i pokazała swoją twarz. Ta twarz nie jest wykrzywiona nienawiścią…”

  Hela Ciebie to czasem jak poniesie to sama nie wiesz dokąd. Zapamietaj więć raz na zawsze on prawdy NIGDY nie powiedział w żadnym ze swoich wcielen….a zatem i nazwisko jest tak samo prawdziwe jak to, że Ty jesteś wnuczką Heleny Trojanskiej….
  Ludzie się zmieniają to fakt….ale można mieć już dość tych przemian…przynajmniej niektórzy mogą mieć dość i mogą swobodnie o tym pisać.
  Ty jako kosmiczna chrzescijanka i apostołka dobra koachaj się w kazdej postaci i odsłonie tego pajaca ale nie mozesz zabronić innym pisać prawdę o nim …taką jaką znają

  a tu masz mała próbkę ednego z wcielen.. tak abyś miała fun..

  „@Autor
  Też mieszkam we Wrocławiu, i się pocieszam, że to miasto nigdy pisowskie nie będzie. Jakby teraz odbyło się referendum za przynależnością Wrocławia, bez wahania zagłosowałbym za przynależnością do Niemiec, niestety męczę się w tym dziadostwie, jakim jest tzw. Polska, mam nadzieję, że kiedyś zniknie to z mapy Europy.
  FAKIBA01:25”

 42. @arthurkw

  Myślisz, że Helka Ci uwierzy? 🙂

 43. arthurkw pisze:

  jeśli ktos wynajmuje go jako „zawodowca” w kreowaniu netowych postaci do kolejnych prowokacji to chyba nie ma pojęcia o marnosci wykonania tej roboty jaką zleca. Przecie z te jego prowokacje są tak marne , tak czytelne i tak załosne że na seerion trzeba być albo bardzo naiwnym, albo wierzącym w dobroć wszechogarniającą w tym każdy zakętek netu….albo zwyczajnie hmmm…

 44. arthurkw pisze:

  Syzyfka….szczerze? wisi mi to. Ona na tyle głupia nie jest aby nie wiedzieć o czym ja piszę. A jka chce zgrywać siostrę milosierdzia to niech się bawi tym do woli.

 45. HeluTek pisze:

  arthurkw 3 maja 2017 o 00:52
  Ty jako kosmiczna chrzescijanka i apostołka dobra koachaj się w kazdej postaci….

  W żadnej z nich się nie kochałam, Arthur. Ja w ogóle nie jestem specjalnie kochliwa. 😛

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=fJwjLYRPxJY&w=400&h=230%5D

 46. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  przypuszczenie się potwierdza

  ====Znawca

  3 maja 2017 o 23:22

  Dyżurujemy na zmianę, bo jakże zachować spójność przez całą dobę…====

  służba nie drużba jednak

 47. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  całość dyskusji pod obrona kamila

  nohood

  3 maja 2017 o 21:00

  kamilu problem leży właśnie w tym, że tak bardzo ufasz własnym przesądom, że nie potrafisz uszanować uczuć osób oddanych żałobie. nie mówiąc o szacunku należnym osobom zmarłym. to nie jest zbyt częste, dlatego budzi tyle niechęci. być może masz zakłuconą pewną część empatii, która nie pozwala ci się wczuć w to, co mogą przeżywać osoby bliskie zmarłym.

  Znawca

  3 maja 2017 o 21:40

  Nohoodzie, generalizujesz co do mojej kondycji na podstawie zdarzeń sprzed wielu lat. W dodatku wyciągasz błędne wnioski. Nie mam w zwyczaju gwizdać na cmentarzu, czy po śmierci człowieka wywlekać na wierzch swojej prawdy o nim. Jeżeli wspomniałem teraz o „Asmo” (długo po żałobie) to celem przybliżenia kontekstu.

  A problem dotyczy nie mnie, lecz osób, które uprawiają ohydny proceder hejtu.

  nagor

  3 maja 2017 o 22:05

  @Znawca
  Dobrze , że napisałeś jak to o Tobie .
  Z tytułu jakby o kimś innym .Prawda poza tekstem?

  Znawca

  3 maja 2017 o 22:17

  @nagor

  Prawda poza tekstem?

  Istotnie – mam na imię Kamil.

  nagor

  3 maja 2017 o 22:22

  @Znawca
  To zmień tytuł np Kamil , moja obrona ,……. będzie zgodne z prawdą i pierwszą osobą

  Znawca

  3 maja 2017 o 23:00

  Możemy również przyjąć, że obronę Kamila przytoczył Znawca.

  nagor

  3 maja 2017 o 23:11

  @Znawca
  Udowodniłeś ,że prawda jest poza tekstem .
  lub na służbie jest niedecyzyjny ołówek . co na jedno wychodzi .
  Nie dałem wiary .

  Znawca

  3 maja 2017 o 23:22

  Dyżurujemy na zmianę, bo jakże zachować spójność przez całą dobę…

  dodaj komentarz

 48. arthurkw pisze:

  Gorzealanczyl w tym swoim tekscie ŁŻE JAK BURA SUKA>>>JAK STADO BURYCH SUK!!!!!!!!
  Nigdy nie przeprosił za swóje łajdactwa w stosunku do Asmo…NIGDY!
  Mało tego dwa lata po śmierci napisał kolejny paszkwil na jego temat, który oczywiscie skasował…ale w necie nic nie ginie zatem skoro ten łajdak nadal brnie w swój chory załgany świat to przypomnę go….

 49. arthurkw pisze:

  Ten wpis zamiescil ten podlec gorzelanczyk vel obecny nick znawca niemal dwa lata pośmierci Asmo na salonie24

  „”Klony, wszędzie klony

  To jest coś niebywałego, że tutejsza administracja nie tylko nie potrafi powstrzymać pewnego indywiduum z parkingu przed klonowaniem się na potęgę i na bezczela robieniem naiwnym publicystom niezależnego forum przysłowiowej wody z mózgu – ale jak widzę wręcz promuje jego marną twórczość na SG!

  Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że są tutaj tacy, którzy świadomie uczestniczą w tym idiotycznym przedstawieniu. Mogę im tylko współczuć bo nawet ja przy swym wrodzonym lenistwie znajduję znacznie lepsze rozrywki. Ale przykro mi patrzeć na całą tę resztę, która daje sobą manipulować. Część z tych osób darzę nawet autentyczną sympatią. Mam zatem wobec nich poniekąd pewien moralny obowiązek. Nie odpuszczę intrygantowi.

  Miej więc świadomość Władziu, że skoro ja to wiem, to wkrótce dowiedzą się wszyscy. Zostaniesz zdemaskowany i każdy sobie Ciebie obejrzy takim jakim jesteś naprawdę. Zwykła miernota. Wrażliwa – ale jednak…

  A przy mnie to już w ogóle jesteś zupełnie nikim 🙂

  Bój się.

  KAMIL G.”

 50. arthurkw pisze:

  Ten wpis mówi też wiele o tym bydlaku i o tym ile ma honoru…

  „”@ROBIN4123
  Właśnie w tym sęk, że Ty po prostu nie chcesz negować tej śmierci. Bo tak wygodniej i można sobie z boku poszydzić z obu stron.

  A ja w swoim długim życiu nauczyłem się, że kiedy ktoś próbuje grać na emocjach, to ma w tym jakiś ukryty cel.

  Jak myślisz – dlaczego towarzystwo Asmodeusa tak się wzbrania przed podawaniem jakichkolwiek informacji. Co im szkodzi powiedzieć na co umarł, czy cierpiał może na jakąś przewlekłą chorobę, która tłumaczyłaby jego internetową agresję?

  Nie wiemy nic, poza tym, że zmarł tego samego dnia co Chrystus.

  Przecież gdybym ja dostał jakiś dowód na to, że tak rzeczywiście było, to byłbym skończony na tym portalu. Zmuszony wynieść się stąd i nie wracać…

  Więc dlaczego mi w tym nie pomogą – przecież aż ich skręca, żeby tak się właśnie stało?

  Odpowiedź brzmi: bo kłamią.

  A filtr? Czytelnicy? Jeśli będzie naprawdę kiepsko to stworzę sobie kilkanaście klonów i będę bił rekordy komentarzy na zwiniętym blogu 😉

  Pozdr
  KAMIL GORZELAŃCZYK01:02”

 51. arthurkw pisze:

  Po przedstwaieniu mu tych skasowanych wczesniej przez niego wpisów….ten skrzywdzony nieszczęsliwy ze względu na hejt „znawca” vel Gorzelanczyk miał tylko jedną odpowiedz…

  „@ARTHUR.KING
  Ja tego nie napisałem.
  KAMIL G.7.08 00:13”

 52. arthurkw pisze:

  Po innej porcji skanów odświeżających pamięć temu łajdakowi….

  pojawił się taki wpis….

  @ROBIN4123

  Ja tego nie napisałem,
  Nie znam żadnego Asmo.
  KAMIL G.7.08 00:13

 53. arthurkw pisze:

  @
  „To jest jakiś absurd, że zostałem zwinięty po tym jak pewien dewiant postanowił się zabawić i upozorować własną śmierć – i to jeszcze w dzień, kiedy ukrzyżowano Chrystusa.

  KAMIL GORZELAŃCZYK ”

  a gdy mu w tym chorym mózgu coś kazało zwiększyć klikalność swojego bloga to wysmarował coś takiego….ale szybko zaniechał bo dostał taki łomot od blogerów, że się przestraszył na chwilę… i wrócił do narracji hieny cmentarnej…

  „Żegnaj Asmo…

  Przyznaję, że doniesienia o śmierci Asmodeusa przyjąłem początkowo z dużą dozą sceptycyzmu, ale na wszelki wypadek – jeśli nie jest to jednak perfidny żart, polegający na tym, że tzw. Władca Klonów wepchnął do trumny po prostu jednego z klonów, którymi posługuje się na Salonie – chciałbym przeprosić wszystkich urażonych moimi podejrzeniami i samemu dołączyć do kondolencji dla kolegi blogera.

  Żegnaj Asmo. Toczylismy bowiem zacięte spory, lecz ostatecznie staliśmy przecież po tej samej, właściwej stronie. Ja stoję nadal, Ty odpadłeś… szkoda. Naprawdę szkoda.
  Nie martw się jednak przyjacielu. Będę kontynuował Twoje dzieło.

  Ave

  @KAMIL GORZELAŃCZYK”

 54. arthurkw pisze:

  Mógłbym skopiować tu jeszcze z tuzin podobnych wykwitó tego psychola….ale rzeczywiscie już mam dość. Niech każdy sam się oswoi z tym bytem w relacjach on-line w tym portalu.
  Tylko zwyczajnie prują mi się same kieszenie nawet bez scyzoryka gdy czytam jak ten podły gnój łze i manipuluje nadal.

 55. abyssdotpl pisze:

  Ludzie, co wy robicie?!
  Ledwie pojawił sie tu jakiś prawdziwy s…wiel, a wy go glanujecie in gremio. Patrzcie ile komentów wygenerowała jego notka.
  I wreszcie jest ktoś, komu należy powiedzieć prawdę w oczy!

  Mamy tak się z soba zgadzać i z dziubków sobie spijać?

 56. arthurkw pisze:

  „I wreszcie jest ktoś, komu należy powiedzieć prawdę w oczy!”

  robię to od lat w stosunku do tego s….
  I niech sobie hula tu do woli jesli ejst na niego zapotrzebiwanie…. Tylko niech nie pierdoli jaki on biedny zhejtowany bo zamiast na płacz to stale rzygać mi się chce.

 57. nagor pisze:

  @szyzfoptzmista
  @arthurkw
  @

  Muszę Was zmartwić typek z którym się uganiacie od lat, nie istnieje , fizycznie go nie ma . To tylko psychomanipulacja zastosowana do Was potrafiła wywołać efekt czegoś fizycznego (moja notka wcześniejsza powinna to uświadomić ) czego nie ma i nie było jako kamil, znawca …i co tam jeszcze bywało wcześniej .
  Daliście ponieść się emocjom utożsamiając wirtualnego partnera za osobę z krwi i kośći i polemizować , tracić nerwy dziwiąc się płynności przekonań tej postaci lub w naiwności broniąc jej przekonań.

  Smutne ale prawdziwe , to zespół osób czynnych nie tylko Tu na PT realizujący określony plan (od lat) i zapomnijcie o tym incydencie by dalej nie dawać Sobą manipulować .ku ich zadowoleniu .
  pozdrawiam

 58. @nagor

  Czy przesłanką do tego wniosku jest to, że swoje bezczelne kłamliwe urojenia zatytułował „Obrona Kamila”, a nie np. „Moja obrona”?
  Ja raczej skłaniam się do wersji, że to jednak jedna osoba, tyle, że płatny hejter, w okresie około wyborczym było to nadto czytelne. Poza tym, megaloman i mitoman niepospolity – bezczelny kłamca, który łże w żywe oczy, wbrew faktom.
  To, że bronią go takie same kanalie, wcale go nie uwiarygadnia, a wręcz przeciwnie.
  Kanalia, która na s24 istniała pod wieloma nickami, zarzuca to nieżyjącemu blogerowi, którego znieważa nawet po śmierci. Brzydzi mnie i on i jego obrońcy. Dziwię się, że są tacy, którzy pomimo wszystko rozmawiają z nim, szczególnie, że większość wie, kim jest i co zrobiła ta kanalia.

 59. Cogi pisze:

  Może to nieco obok tematu, ale „też ważne”. Rozumiem, że musimy mieć opozycję na PT, ale dlaczego taką skretyniałą?

 60. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  Przeczytaj skopiowane komentarze i ostatni ==Dyżurujemy na zmianę, bo jakże zachować spójność przez całą dobę…==

 61. @Cogi

  Już nie wiem, co gorsze, czy kretyn, czy kanalia, która pewnie ma jakieś zaburzenia osobowości, ale kretynem nie jest. Jest po prostu uosobieniem zła.

 62. nagor pisze:

  @Cogi
  to nie opozycja tylko manipulacja grupy instytucjonalnej
  czytajcie ze zrozumieniem – ktoś podpuszcza

 63. @nagor

  To pewnie była kpina z jego strony. On prawdy nie napisze nigdy.

 64. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Błagam Cię. Nie jest kretynem? Nie znam jego wpisów z S24, ale te 3 czy 4 stąd to zwykły bełkot.

 65. @cogi

  Nie dziw się, facet się zapętlił, tak bardzo chciał się uwiarygodnić 🙂

 66. nagor pisze:

  @syzyfoptymista

  prosiłem Lorda , sprawdzi jak czas pozwoli wg mnie to fikcyjna postać kamil

 67. @cogi

  Raczej tragifarsa. Nie chce mi się szukać jakichś kopii z tamtego okresu, musiałabym zmienić laptopa…pewnie znalazłabym coś smakowitego…

 68. @nagor

  Tego, że nie posługuje się swoimi danymi, jestem pewna. Mam blisko 100% pewność co do tego, kim jest.

 69. Komitet Gratulacyjny pisze:

  Gratulujemy poziomu dyskusji

 70. @Komitet Gratulacyjny

  A ja gratuluję odwagi 😀
  Nie podoba się? to……

 71. Rakoczy pisze:

  @All

  Źle się dzieje w państwie duńskim.
  Zostawcie człowieka samopas – jest jaki jest..

  73 koment, a ja nadal nie wiem komu onże ubliżył.
  A jeśli ubliżył to ma chyba swoją stronę – więc tam przekierować atak z uzasadnieniem..
  -Taka rada.

 72. @Rakoczy

  Dzięki za radę, ale wiadomo, jak to z radami jest…
  Onże wie, że jest łotrem. Bezczelnym. Tak się składa, że tu większość wie, kto zacz (z salonu24).
  Wiedział co robi, rejestrując się tutaj – marny prowokator.

 73. Rakoczy pisze:

  @syzyfoptymista
  #Wiedział co robi, rejestrując się tutaj – marny prowokator.#
  ///
  Nic z tego nie wynika.
  Każdemu wolno, takie tu zasady.
  Prowokator?
  To dobrze, b. dobrze bo można to wykorzystać.
  Przecież nie jesteście tu dla siebie, a dla czytelników.
  Macie/powinniście uczyć ludzi rozumienia, a można tego dokonać na konkretnej kanwie – prawda?.
  A tenże przedmiotowy obiekt stwarza wam dobre, doskonałe warunki (ja go znam przed i po metamorfozie).
  W zasadzie to w domyśle trzeba mu podziękować-tak to widzę.
  -Z szacunkiem.

 74. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Jesteś hejterka, u której „wszelka logika i racjonalne myślenie biorą sobie wolne od roboty”, osoba niepoważna, szczujesz, gnoisz. Cechuje Cię „rażąca, patologiczna wręcz odporność na ironię” i „absolutny brak refleksji, że słowa miewają różne znaczenie semantyczne, a treść niekoniecznie musi być interpretowana dosłownie”, zazdrościsz Znawcy lekkości pióra i musisz mieć wroga pislamistko. A ze mną łączy Cię to, że się – podobnie jak ja – afiszujesz ze swoim katolicyzmem.

  Popłakałam się ze śmiechu 😀 😀 😀

 75. Rakoczy pisze:

  @nagor
  4 maja 2017 o 16:21
  Wątpie, aby Lord przychylił się do wniosku i podał na tacy.
  Byłbym zadziwiony.

 76. @Cogi

  Fakt, ubaw po pachy, zhejtowałam niewinnego Kamilka, który miał nieodpartą chęć, by znów zaistnieć w środowisku, które w większości nie akceptowało go od dawna. Ot, taki malutki masochista z lekkim piórkiem… 😀
  A co do tej rażącej odporności na ironię…. to chyba miał na myśli, nie tylko mnie, albo raczej nie mnie… 🙂

 77. @Rakoczy

  Nic z tego nie wynika.
  Każdemu wolno, takie tu zasady

  Cóż na to mogę odpowiedzieć… niestety. A emocje, niestety robią swoje. Poza tym, nie zaszkodzi, gdy będzie wiadomo who is who.

 78. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Zauważam pewną prawidłowość w reagowaniu autora tych wpisów i wspierających go moralnie:
  1. próbować zakpić
  2. na kpinę będącą kontrą – wypaść z roli i strzykać na prawo i lewo jadem
  3. pożalić się, że to taki fatalny portal i nikt tu niczego nie rozumie, bo ciemnogród, panie
  4. włazić do tego ciemnogrodu dalej
  5. patrz: punkt 1

  😀 😀 😀

 79. @Cogi

  No przecież 🙂 Z pislamistów, tych ciemnogrodzian, co to na ironii się nie poznają, to tylko kpić można 😀

 80. Rakoczy pisze:

  @Cogi
  „Zauważam pewną prawidłowość w reagowaniu autora tych wpisów i wspierających go moralnie:”
  .
  Nikogo nie wspieram w tej kwestii.
  Mówię jak jest.
  To nie jest odosobniony przedmiotowy przypadek.

  Szczegółowe uzasadnienie tu:
  „nodka z ośffiaty kaganka i knotka” WAWEL24 · 3 MAJA 2017 @Rakoczy 4 maja 2017 o 09:56
  Z poważaniem.

 81. Zolw pisze:

  Wy sie nie znacie. To musiała być ta „ironia”.

 82. nagor pisze:

  @Rakoczy 19:08

  Lord może sprawdzić jak solista to ok , nie ma sprawy , jak wieloIP to będzie miał wiedzę jak zabezpieczyć portal . nic więcej nie oczekuję .

 83. Pogrzebałam w komputerze i znalazłam Wrzucę tylko małą próbkę – komentarze ludzi, niekoniecznie sprzyjających zmarłemu blogerowi, w tym sam Robinek, pod rojeniami Kamilka na S24, po śmierci naszego kolegi:

  (rok 2014)
  @KAMIL GORZELAŃCZYK
  Słuychaj Kamilu,pewnie nie wiesz ale jestem jakto mówia „na wylocie”.Obiecuje ci publicznie,ze pomojej śmierci dam ci tyle dowodów że bedziesz mógł je przegladac do końca twoich dni.Niewiemczy cie to usatysfakcjonuje ale wole uprzedzic fakty,bo wiesz,chciałbym mieć spokój gdy już zakończeta wedrówkę.
  Obiecujesz mi uwierzyc w moja śmierc,Kamilu?

  TOBOLLIK22.04 23:07

  @KAMIL GORZELAŃCZYK

  Wyluzuj , chłopie !
  Mnie też momentami nie podoba się „ich” idiotyczna mantra , ale daleki jestem od najazdów
  na samego zmarłego i jego niewątpliwe niedoskonałości , i na pewno nie chcę negować
  samego faktu śmierci rzeczonego .
  A. miał wiele wad , wg mnie , ale należę do tych , którzy po śmierci chowają miecze do
  lamusa . Trochę się wygłupiłeś , trochę zbłaźniłeś , ale trzeba być po prostu dorosłym ,
  Pewne rzeczy winny być tonowane nawet na blogach .
  Zresztą , chyba sam to czujesz , bo bez otworzenia filtra nikt Cię nie przeczyta .

  Piszę powyższe naprawdę bez złych intencji .


  ROBIN412322.04 23:15

  @KAMIL GORZELAŃCZYK
  Pojawiaja sie, bo jestes jaki jestes. Zadymiarz.
  O smierci Asmo napisales z dwa tuziny notek, z czego 3/4 skasowales.

  Pamietam jakies chamskie odzywki osobnika, ktorego nazwalem dla siebei Wladca Kitu, ale kiedy ktos umiera, to albo dobrze albo wcale. Wiec ja wcale.
  A oglosic czyjas smierc dla jajace, tego nie ma.

  Osiagnales tylko tyle, ze zostaniesz w pamieci jako salonowy czubek.

  AMSTERN 4.1922.04 23:29

  @KAMIL GORZELAŃCZYK
  Nie może być dowodów na coś co nie miało miejsca w rzeczywistości.

  Może w takim razie odwróćmy sytuację i ty – cmentarna hieno, Kamilu Gorzelańczyku – udowodnij wszystkim żądnym sensacji salonowiczom, że AsmodeuS żyje. Za pomagiera może ci posłużyć Lauda, który w tej sprawie wszystko wie najlepiej, a którego jeszcze niedawno – w czasie, kiedy biegał pod nickiem Tymczasowy (z numerkiem) – sam podejrzewałeś, że jest jednym z klonów Asmo.

  Od razu ci podpowiem – i nawet Lauda potwierdzi, a w każdym razie nie zaprzeczy – że nasz przyjaciel Arthur.king, to Artur z Wrocławia, a nie Paweł z Gdyni.

  EKWIDYSTANTA22.04 23:33

 84. Jeszcze mała próbka z tamtego okresu:

  @HELENA T.

  Wiesz … Nie spodziewałem się ..
  Nie przepadam specjalnie za ekipą od Asmo , ale w głowie by mi się nie zmieściło , że
  mogliby po prostu zrobić „ustawkę” o śmierci swego idola . Podobna maskarada z
  elementami makabreski – to coś tak głupiego i bydlęcego , że nawet u nich nie powinien
  się zrodzić podobny pomysł .
  Przepraszam , ale jeszcze dopytam :
  Skoro wszystko ( wg Ciebie ) przemawia za „mistyfikacją” – to jaki by mieli w tym
  motyw ? Bo szczerze mówiąc – chyba nie zrobiliby tego dla czystego „fanu” ?


  ROBIN412318:34

  @ROBIN4123
  przecież napisałem że to jest notka wzorcowa
  a Ty uważasz inaczej????
  :))))
  Wchodzę tam gdzie widzę nieprawdę lub przeinaczenie
  śp Asmo zmarł w czwartek a nie w piątek
  W piątek dowiedzielismy ie o tym smutnym fakcie
  Nie dziekuj mi za zaszczyt jaki Ci uczyniłem
  Miałem taki kaprys :))))

  Ja nie mam z nikim problemów,
  ktoś niespełna rozumu, albo wręcz niewolnik własnej nienawiści
  może mysleć w ten sposób
  Na deficyt zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie ma lekarstwa,
  czego dowodem obrzydliwe teksty o rzekomej śmierci
  popełniane przez osoby którym śp Asmo pokazał kim są naprawdę
  A trafił ich celnie skoro atakują go dopiero po śmierci. Prawda boli.
  Taka „odwaga” godna chłystków
  A jeden z tych łajdaków zrobił też cos podobnego po śmierci śp Seawolfa.
  Wtedy dla odmiany zaczął snuć przypuszczenia że śp Seawolfa zabito.
  Niektórym „ludziom” nie powinno podawać się ręki

  SLAWEK SZTOMPKA19:56

 85. ProvoCatio pisze:

  @ syzyfoptymista

  „A jeden z tych łajdaków zrobił też cos podobnego po śmierci śp Seawolfa.
  Wtedy dla odmiany zaczął snuć przypuszczenia że śp Seawolfa zabito.”

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  o ile mnie pamięć nie myli, to też był Kamilek.

 86. @Provo

  Dokładnie tak.

  Poniżej zamieszczam coś, co pogrąża Kamilka. Obiecał, że nie da o sobie zapomnieć i nie daje.

  @LULA322
  Cięgle nie dowierzam, że to jest naprawdę…

  Skąd pewność, że Szamanka nie kłamie?
  KAMIL GORZELAŃCZYK18.04 23:54

  =============
  Kanalio – nie zapomnimy ci tego.

  SYZYFOPTYMISTA00:58

  @SYZYFOPTYMISTA
  Możecie nie mieć wyjścia…

  KAMIL GORZELAŃCZYK01:06

 87. Zolw pisze:

  Hehe! Towarzycho tam wyłazi ze skóry, żeby sprowokować kłótnię w starym, dobrym Old-Salonowym stylu. Taką ze stadem trolli, „ruskimi onucami” i „ciemnogrodzkimi moherami”, a Wy nic!

  Okrutni jesteście strasznie!

  A co oni, biedactwa, mają teraz ze sobą począć? Ewka Nameter nie ma nawet na bilet do Kanady, a co dopiero na „trolling”. Gregorio Dandin nie łapie internetów, a od Rycha trza się trzymać z dala, bo obciach się przykleja.

  Nawet wujek ze WSI bardzo ostatnio małomówny – pewnie wciąż ma pretensję o tę zakonnicę na pasach.

  Jak żyć?

 88. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  No i wszystko jasne. Teraz pozostaje zastosować się do rady mojej zacnej babci „Nie bij się ze świnią w błocie, bo ty się ubrudzisz, a ona to lubi”. Niech się kotłują, nie ma co dalej im ego podbijać zwracaniem na nich uwagi.

 89. @Zolw

  Sami rozpętali zadymę. Mógł Robinek obrony Kamilka nie podbijać i byłby spokój 😀

 90. @Cogi

  Pełna zgoda. Chcieli, to mają 😀

 91. Zolw pisze:

  @Syzyfoptymista

  Ja Cie, Syzyfko, rozumiem 🙂

  Ale z drugiej strony – co taki, jeden z drugim, mały diablik jest winien, że nie jest w stanie tego udźwignąć myślowo?

  Ofiary systemu edukacji, albo systemu w ogóle. To włąśnie tak zwani „Młodzi z Wielkich Miast”. Chyży zawinął się do Brukseli zdRadek do NYC, drobny Belmond – do Kijowa, a Vincent do London. A Ci zostali, jak przysłowiowy Himmilsbach z angielskim.

  Czarno widzę ich przyszłość.

 92. @Zolw

  Ależ Żółwiu, to mocarze umysłowi przecież są 😀 Z lekkimi piórkami na dodatek, spod których szambo wybija…..

 93. Zolw pisze:

  Przyznam, ze nie do końca rozumiem, o co chodzi z tymi „lekkimi piórami”?

  Czy naprawdę upadamy tak nisko, ze jak któryś potrafi napisać 35 zdań bez grubego błędu ortograficznego, to ma „lekkie pióro”?

  Co do ewentualnej mocarstwowości umysłowej, zrozumiesz mnie, gdy zamilkne? Natomiast za erystykę daję trzy z dwoma. Jestem z czasów, gdy za taką nieporadność wyrzucali z zajęć, przy akompaniamencie drwin i rechotu kolegów.

 94. Cogi pisze:

  @Zolw
  Zaraz się okaże, że Ty też jesteś starym kawalerem 😀 😀 😀

 95. Zolw pisze:

  O nie – jestem starym rozwodnikiem, w nowym fajnym związku zresztą.

 96. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista, @zolw
  A ja sobie właśnie uświadomiłam, że zgodnie z prawem kanonicznym jestem starą panną, bo z byłym mężem nie mieliśmy ślubu kościelnego. Jako stara panna i babuleńka muszę być wychudzona. Przechodzę na dietę 😀

 97. @Zolw

  Niestety czasy się zmieniły pod każdym względem. Kiedyś mężczyźni wiedzieli co to honor, a dziś? Zresztą mężczyźni może wiedzą, ale czego oczekiwać od zwykłych, pospolitych chłystków? Są doskonali wg swoich standardów. Nie zdają sobie sprawy, jak są żałośni.

 98. Zolw pisze:

  @syzyfoptymista

  Tejk it izi! Każde pokolenie ma taką „ścółkę”. Życie ich odwiruje. A że wyją? Ja, na ich miejscu, też bym wył i jeszcze zgrzytał zębami.

  To musi być strasznie głupie uczucie, poczuć się kompletnie wycyckanym przez partyjnych cwaniaczków!

  Tak, że z chrześcijańską miłością :))))))

 99. @Cogi

  No tak, starokawalerstwo i staropanieństwo to ujma, tylko na czym? 😀 Poza tym, kto dziś używa takich pojęć? Zaścianek, ale taki prawdziwy!
  A swoją drogą ciekawe, gdzie oni spotykają te wychudzone babuleńki 😀

 100. Zolw pisze:

  Stare panny są cool :)))

 101. @Zolw

  Nawet, gdy są to wychudzone babuleńki? 😀

 102. arthurkw pisze:

  Do anonimowego plotkarza saloonu24 z ksywką Robin z numerem obozowym czy jakimś tam…

  zapamietaj sobie plotkarska cioto, że twoja salonowa informatorka, która tak z ochotą nagabywałeś o wszystkie salonwe ploty działała w dwie strony….
  Jak chcesz to mozęmy się zabawić kto wie więcej o kim…
  I zapewniam ciebie…ze „staropanienstwo” blogerki to mały pikuś co ja mogę ci sprzedać czego o tobie się dwoeidziałem…z tego samego żródła.

  A ty na serio z facetem masz tyle co ja z biskupem.Jesteś zwykła zmiewiescieła plotkarą maglaną czyli zwykła ciotą.
  Zenada pajacu na maxa.

 103. arthurkw pisze:

  No nie wytrzymam..ka moe wytrzymam…normalnie niewiną liliję hejtuję…swieżynkę niewinną.
  To jest jakaś mega schiza aby naprawdziwszy rasowy skurw
  syn bez ambicji, homoru i ogólnie odrobiny przywoitości miał jeszcze czelność bredzić to co bredzi pod swoim bełkotem.
  Ja normalnie wymiękam…gdy mam do czynienia z takim zjawiskiem…W realu bym takiego gnoja doprowadził do pionu w mig….ale w necie to sobie się bujam.
  Ale nie doczekanie abym uległ sk….synowi i jego poplecznikom.
  To się w normalnej głowie nie mieści.

 104. Pawicz pisze:

  @Cogi
  A który to kanon? Gdzie jest użyty zwrot „stara panna”? 🙂

 105. Cogi pisze:

  @Pawicz
  Jako niemężatka jestem panną, a że trudno mnie nazwać podlotkiem na wydaniu, to – muszę być starą panną :D.

 106. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  A Ty musisz ze mną dobrze żyć, bo inaczej zdradzę Bobciowi, że porzuciłaś właśnie 7 męża i uwiodłaś 8. Dopiero się będziesz musiała z rozpusty tłumaczyć 😀 😀 😀

 107. @Cogi

  No daj spokój, myślałam, że nikt się o tym nigdy nie dowie, szczególnie Bobcio 😀 😀 😀

 108. Cogi pisze:

  @arthurkw
  W realu to on by się nie odważył pisnąć, gdyby znalazł się w obecności mężczyzny. A tutaj daj spokój, bo szkoda glukozy. I tak nie dotrze. Skoro matce z ojcem się nie udało wychować, to i Tobie się nie uda wirtualnie.

 109. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Znam jeszcze wiele innych ukrywanych przez Ciebie sekretów tego samego kalibru 😀 😀 😀

 110. @Cogi

  Chyba nie myślisz, że ten tam, to młody chłopak, zresztą, oba cwaj 😀 😀 😀

 111. Zolw pisze:

  Mrrrrrrrrr! Lubie sekrety starych panien!

 112. @Cogi

  …. no to chyba zaproszę Cię na …. co chcesz 😀 😀 😀

 113. @Zolw

  Oj tam, Żółwiu, singielek i to nie wychudzonych i wysokich 😀

 114. arthurkw pisze:

  Syzyfko nie ma co sobie nerwy trzaskać z powodu czegoś takiego jak ten osobnik. Przecież każdy tresowany złodziej przyłapany na gorącym uczynku drze ryja, ze to jego okradli…a jak złapiesz za rękę to udowodni ci , ze to twoja ręka.
  Z takimi odpadami moralnymi bez zdolnosci honorowej nie ma co gadać ….ale tez i ich „adokatami”…Ci to dopiero mnie rozczulają przewaznie w dupie byli g**** widzieli ale mają gęby pełne frazesów….
  NAtomiast ten sort obroncow jak ten ponumerowany, ktory doskonale wie na czym polega lajdactwo tego świra i wpiera go moralnie gwalcać fakty budzą moje zwyczajne obrzydzenie.
  Ale to wolny portal…kazdy moze tu pisać i istniec. Niech sobie buja się tu swobodnie.
  Nie muszę wykazywać się swoim wizjonerstwem…bo akyrat wiem jak to się skonczy….ale zabronic nikomu nie mogę/nie mozemy friendlić się z ty łajdakiem.
  Otwierać nowe rozdania itp. Droga wolna
  Ale swoją drogą ten gnom jest za glupi aby stworzyć nowy byt tak aby był nieropoznawalny. Te same techniki prymitywne, te same teksty, tenb sam styl nawiedzonego sira piszącego od rzeczy na kazdy temat i wywracający każdy temat w dowolną stronę aby tylko bredzic i wku…. adwersarza naiwnego, ktory liczy na jakieś porozumienie. I te ciągle zwidy i zmiany podejscia do tego samego problemu.
  Typowe dla schizola…
  Jelsi na serio jest czy był platnym naganiaczem i trollem dla mafii PO to podziwiam sponsorów…za durnotę i naiwność nawet.

  Bida z nędzą…umysłowa i moralna.

 115. Zolw pisze:

  Jak wysokich, a niewychudzonych, to tym bardziej 🙂

  Moja jest raczej niewysoka, ale sympatię ogólną mi chyba wybaczy 🙂

  Wybaczy?

 116. Zolw pisze:

  @arthurkw

  „podziwiam sponsorów…za durnotę i naiwność nawet.”

  No co Ty? Niewidzialna ręka rynku! W Szczecinie w 1946 złote sygnety szły za słoninę po kursie „sztuka za kawałek”

  Ty se pomyśł, że jesteś jak Gregorio Dandin. Co możesz ze sobą zrobić, oprócz „skoku na gałąź”?

 117. @arthurkw

  I podsumowałeś i dobrze. Ja się nawet nie nakręcam. Śmieszą mnie te chłystki, bo pogrążają sami siebie. Nie miałam zamiaru wdawać się w dyskusję, ani przytaczać starych komentarzy, ale skoro idą w zaparte, na dodatek atakując…..

 118. Zolw pisze:

  @syzyfotymista

  Ee. Chłopaki fajne są! Człowiek patrzy w lustro i myśli sobie „mogło być gorzej! Dużo gorzej!”

 119. Cogi pisze:

  @zolw
  wybaczy, jak skończysz robić porządek w akwarium i wyprowadzisz psy 😀

 120. Zolw pisze:

  @Cogi
  (…)
  Ziemia i niebo umierają
  Chylą się fundamenty światów
  Ostatni slogan snuje pająk
  „Vanitas vanitatum!”
  ,
  (…)

 121. Pawicz pisze:

  @Żółw
  Gdzie takie lustereczka („powiedz przecie”) sprzedają?

 122. @Zołw

  A ciekawe, co oni myslą, patrząc w lustro 😀

 123. Zolw pisze:

  @syzyfotymista
  No jak to, co?

  „Are You talking to me?”

 124. @Cogi

  Cogi, odrobina wyrozumiałości, akwarium poczeka… pieski raczej nie 😀

 125. @Zołw

  Pewnie tak 😀

 126. Pawicz pisze:

  @Żółw
  Każdy ma swój krzyż
  Pająk krzyżak tyż.

 127. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  No ja nie wiem 😀 moje kochane gurami w garnkach siedzą właśnie 😀

 128. @Cogi

  😀 😀 😀 a jak one wyglądają?

 129. Zolw pisze:

  a mnie uczył na biologii profesor od pająków….

  … ktory popełnil w trakcie życia naukowego publikacje, p.t,,,,,,,:

  KRZYZAKI MALBORKA!!!!

  Szacunek, profesorze E.D.!

 130. @Cogi

  Ładne… do karpi podobne 😀 😀 😀

 131. @Cogi

  Te złote 😀 😀 😀 żartuję, oczywiście

 132. arthurkw pisze:

  @Zółw—no jednak się dziwię…zreszta ogolnie hejterzy i spamerzy z mafii PO to nędza umyslowa…więc chyba powinienem napisac ze zero zdziwki 🙂

 133. arthurkw pisze:

  @ Cogi—w realu to wiekszosć tych pokrzywdzonych przez los to przewaznie małe skundlone przestraszone byty…ze zal bierze.

 134. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  Z tych złotych, samczyk mnie przegania, kiedy się za bardzo zbliżam, bo ciągle usiłuje sobie gniazdo zrobić 😀

 135. Pawicz pisze:

  @Cogi
  A jak przyrządzasz? Po grecku?

 136. @Cogi

  To pewnie w końcu rodzina Ci się powiększy 😀

 137. Cogi pisze:

  @Pawicz
  Morderco!!!

 138. Cogi pisze:

  @syzyfoptymista
  chciałabym, ale coś im nie pasuje, bo do tarła w końcu nie dochodzi

 139. @
  Jakby co, to zmykam spać.

  Dobrej nocy wszystkim 🙂

 140. Pawicz pisze:

  @Cogi
  Powinno być raczej „Smakoszu!!!”

 141. Pawicz pisze:

  @Cogi
  Kiedyś kota podrzutka przehandlowałem ciotce za dwa pomidory 🙂

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi