Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. Sao Paulo pisze:

  Bardzo Tobie dziękuję za ten prawdziwy obraz i refleksję na tytułowy temat.

 2. nohood pisze:

  sao paolo
  razem z tobą kieruję podziękowania w stronę polskich badaczy i publicystów omawiających te hańbiące dla żydów sprawy.
  ja tylko podaję dalej.

  pozdrawiam

 3. Sao Paulo pisze:

  Przekornie mogła bym powiedzieć, że nie mam dużego doświadczenia ponieważ od niedawna jestem antysemitką – od czasu Grossa, a tak naprawdę, to nie mam poczucia antysemityzmu, ani jeżeli chodzi o mnie ani o większość Polaków . Nie cechuje nas ani większa, ani mniejsza niechęć do Żydów, niż Żydów do Polaków, a nawet zaryzykuję, że znacznie większa jest ich niechęć do Polaków niż odwrotnie.
  Materiał, który umieściłeś świetnie obrazuje nasze nastawienie i jej powody. To jest normalny ludzki odruch i było by bardzo źle gdybyśmy nie mieli takiego odruchu samoobronnego.
  Mam nawet poczucie, że jest on zbyt mało uświadomiony i zdecydowanie niewystarczający.
  A powód?? No własnie taki jak w materiale.
  Każdy kto chce zawłaszczyć Polskę , kto działa na jej szkodę zasługuje na potępienie, krytykę, a nawet na wyrzucenie z Polski. Koniec i kropka.

  Pozdrawiam

 4. nohood pisze:

  żydzi zostali przyjęci przez nas jak bracia a kiedy tylko nadarzyła się okazja wsadzili nam nóż w plecy… co nie jest wyłącznie polskim doświadczeniem.
  wydaje mi się, że ich współczesna postawa ( michnik, gross, środowiska syjonistyczne) bierze się stąd, że uważają polaków za ludzi osłabionych przez zbrodnie dokonane na nas w ciągu ostatnich dziejów w stopniu wystarczającym do tego aby przerobić nas na swoich niewolników….
  ich problem w tym, że powoli zaczynamy orientować się co do skali i udziału żydów w zbrodniczych procederach 19-go i 20-go wieku….

  wizerunek mądrego, etycznego inteligentnego żyda jaki starali się stworzyć poprzez swoje media i organizacje zdaje się być tym bardziej obrzydliwy, że posłużył zakamuflowaniu prawdy o ich prawdziwych dokonaniach….

 5. piko pisze:

  Teraz każdą rozmowę trzeba by zaczynać od ustalenia definicji pojęć jakimi się rozmówcy posługują.

  Dawniej antysemitą był osobnik który nie lubił (bez specjalnych powodów) semitów tzn również Żydów (to tak w uproszczeniu).

  Teraz antysemitą jest ten kogo Żydzi nie lubią. Może nie wszyscy Żydzi ale ci najważniejsi. Poza tym proszę zauważyć, że nazwanie kogoś Żydem jest w dzisiejszych czasach podciągane pod mowę nienawiści i antysemityzm.
  Zgodnie z taką definicją jestem antysemitą.

  A to nie żaden antysemityzm tylko zwykła spostrzegawczość a Żydzi z jakiś dziwnych powodów nie lubią takich spostrzegawczych.

  Gdyby mówiono, że finansami światowymi i mediami kręcą Polacy, to jako Polak byłym dumny i cieszyłbym się, że taki zdolny naród mamy.

  I jeszcze jedno – nie uważam, żeby punkt widzenia Żydów na historię i ich pozycję w świecie był jedyny i obowiązujący a holokaustu industry jest czymś obrzydliwym i godnym potępienia.

 6. cisza1 pisze:

  @nohood

  Michalkiewicz co tydzień w TV Trwam i dobrze.
  A pana Żebrowskiego poleciłabym wszystkim sympatykom antypolonizmu.
  shalom

 7. Sao Paulo pisze:

  @nohood

  „razem z tobą kieruję podziękowania w stronę polskich badaczy i publicystów omawiających te hańbiące dla żydów sprawy.”

  Myślę dokładnie tak jak Ty. Nie mam problemu z antysemityzmem. Miałam i mam wielu kolegów, przyjaciół jeszcze z czasów liceum . W liceum do którego chodziłam w Warszawie było ich wielu i do dziś utrzymuję z nimi towarzyskie relacje. Dlatego samym Żydom powinno zależeć na tym aby oczyścić własne środowisko z czarnych owiec aby hańbiące dla nich sprawy nie obciążały całej społeczności żydowskiej.
  Jednocześnie naszym obowiązkiem jest wskazywanie obszarów które są przez Żydów zawłaszczane, gdzie działają na szkodę Polski i nie ma to absolutnie niczego wspólnego z antysemityzmem.

 8. piko pisze:

  ALL

  Mogą jeszcze nadejść takie czasy, że Żydów po piwnicach trzeba będzie chować. Ale ja nie mam piwnicy.

 9. Sao Paulo pisze:

  ALL
  ja mam ale niekomfortową 🙁

 10. Sao Paulo pisze:

  ALL

  Podobny problem porusza Albatros w swojej notce (http://naszsalon24.org/2017/04/30/nie-ma-wody-na-pustyni/). Współcześnie i historycznie. Współcześnie, pod wpływem komentarza Ciszy na temat lotów do Izraela (http://naszsalon24.org/2017/04/27/tylko-cud/ cisza1 28 kwietnia 2017 o 18:04)
  – „Sześć nowych tras Ryanaira z Polski do Izraela!!”

  Tam również zacytowana z notki (http://naszsalon24.org/2017/04/29/tzw-polscy-historycy-umieja-dodawac/#comment-28655 BOSONA ) ciekawa wymiana komentarzy z BOSONEM, Z jednej strony pisze „” MUSIMY znać istotne „fakty” (i intencje) dotyczące „sił zewnętrznych”, a kiedy komentuję owe „siły zewnętrzne”, to kasuje…Wszystkie „siły zewnętrzne można skrytykować pod warunkiem, że nie będa to siły żydowskie…
  Podaję adres u Albatrosa ponieważ Boson moje komentarze skrupulatnie usuwał.

Dodaj komentarz: