Watykan na lewej burcie, fundacje, nowa religia i rewolucja

You may also like...

9 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  @
  Dobry tekst
  Latwo się czyta, trudno przyjąć wnioski , a prawie niemożliwe zastosować je praktycznie bez przewartościowania pojęć humanizm i miłosierdzie .

 2. izaluka napisał(a):

  @wawel24
  Szkoda, że nie mamy licznika wejść, bo ten tekst powinno przeczytać, jak najwięcej osób. Liczę, że dużo przeczytało i wielu pobudził do refleksji. Wielkie dzięki za ten i poprzednie teksty i wielkie dzięki za to, że piszesz na PT.

 3. izaluka napisał(a):

  @nagor
  Poza pierwszym zdaniem nie potrafię się z Tobą zgodzić.

  Mnie czytało się wcale nie tak łatwo, chociaż tekst jest napisany bardzo przystępnie. Nie tak łatwo, bo sprawy to trudne, jak trudna jest Prawda. Mimo, iż te mechanizmy, ich animatorzy i skutki ich działalności, które opisał Autor, nie są dla mnie nowością, to każdy niemal akapit skłania do głębokiej zadumy, troski, no i w ogólnym oglądzie – przerażenia.

  Piszesz, że …”prawie niemożliwe zastosować je praktycznie bez przewartościowania pojęć humanizm i miłosierdzie”. To, mało, że jest możliwe, to jest wręcz konieczne, choćby z powodu instynktu samozachowawczego, jeśli już nie dla innych powodów.

  Przewartościowanie pojęć humanizm i miłosierdzie JUŻ zostało dokonane, zadanie, jakie przed nami stoi to PRZYWRÓCIĆ tym pojęciom ich pierwotne, właściwe znaczenie. Jeśli piszesz, że musisz dokonać TERAZ takiego przewartościowania, tzn., że przyjąłeś tę skarykaturyzowaną, przeinaczoną definicję za właściwą, i dlatego powrót uważasz za prawie niemożliwy. To bardzo smutne, bo tak, jak Ty, myśli pewnie wielu ludzi.

  I jeszcze. Piszesz: „trudno przyjąć wnioski” – na to właśnie liczyli, liczą i, jak widać po konaniu świata zachodniego, nie przeliczyli się, tacy „bogowie”, jak Soros np., a ściślej ich plenipotenci.

 4. tichy napisał(a):

  @wawel24

  Co to jest – „NGO„?

  Pomogłoby to ustalić, na czym te spiski sorosowe polegają, a kto wie – może znaleźć jaki na nie sposób?

  By ich więcej nie było?

 5. Tadeusz_K napisał(a):

  @wawel24
  Te organizacje pozarządowe (NGO=fundacje, stowarzyszenia, towarzystwa, etc,etc,etc) winny być dokładnie prześwietlone w aspekcie „statut- a działanie” oraz jak to się ma w relacji z Konstytucją.
  Winna być powołana spec. komisja, jakiś organ weryfikacyjny w/s NGO.
  Panuje jakaś bezradność nawet wobec niekonstytucyjnych działań.
  Wiekszość tych NGOsów winna być zlikwidowana poczynajac od fund. Batorego.

 6. piko napisał(a):

  @wawel24

  Piszesz jasno prosto, używasz pojęć które są dobrze zdefiniowane i oddają istotę sprawy.

  A istotne działanie grup rządzących polega na pomieszaniu pojęć, zmianie języka. I skutki tego obserwujemy w praktyce.

  Polecam http://piko.salon24.pl/442754,jak-jest-i-dlaczego bo pasuje do tematu

 7. nagor napisał(a):

  @izaluka
  Witaj , napisaliśmy to samo i tak samo , z jedną różnicą ja o zbiorowisku tych , których dotyczy przesłanie/sens tego wpisu a Ty personalnie .
  Różnimy się w tym jak rozumieć przewartościowanie znaczeń Humanizm/ miłośierdzie . Powrót do poprzedniego znaczenia przed niczym nie uchroni (dowód stan obecny) .Ta zmiana dotyczy niestety tych zbiorowisk co mają te hasła na sztandarze m.+innymi Kościoła.
  Dlatego oczywiste wnioski są trudne do przyjęcia .
  Inaczej:
  Jeżeli mam mieszkanie bez drzwi i ciągle ktoś narusza moją prywatność zaglądając do niego nie proszony wstawiam drzwi , Jak dalej jest to nie skuteczne wstawiam zamek do drzwi aby wybrać kto może wejść .Doświadczenie wskazuje ,że cofając sie o krok prowokuję powrót sytuacji z którą miałem wcześniej problem a tu nie o to chodzi .

 8. cisza1 napisał(a):

  @WAWEL24
  Bardzo cenna notka (jak zwykle), prawdziwie opisująca świat współczesny.
  Mistrzowskie działanie „starszych i mądrzejszych” od wewnątrz na i po SVII doprowadziło do systematycznie do globalizacji tzw. religii humanistycznej.
  Gdy napisałam notkę o papieżu i emigrantach wywołałam „burzę”…w głowach odbiorców merdiów nie mieści się to, że „teorie spiskowe” nie są żadnymi teoriami ale stosowaną praktyką.
  Mają oczy a nie widzą 🙂

  Zaraz dam notkę nawiązującą do Teologii Wyzwolenia, kiedyś oficjalnie przez KK potępionej, dzisiaj praktykowanej w nieco łagodniejszym kształcie, zamiast Marksa humanizm.

 9. izaluka napisał(a):

  nagor 29 kwietnia 2017 o 08:21
  Witaj, ok. dzięki za doprecyzowanie 🙂

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi