Przejdź do paska narzędzi

Tylko cud …

W każdym czasie, w każdej społeczności zdarzają się sytuacje niezmiernie trudne, można rzec graniczne. Historia zna wiele takich tragedii… Mam na myśli sytuacje beznadziejne po ludzku patrząc, z których nie ma żadnego dobrego wyjścia. wyobrazmy sobie; zamknięci i ściśle pilnowani, bez możliwości ucieczki…Była to pułapka zgotowana wycieńczonym, zupełnie bezbronnym więzniom. Przygotowana perfekcyjnie, zaplanowana co do […]

via Tylko cud … — CISZA

Może Ci się również spodoba

27 komentarzy

 1. cisza1 pisze:

  Ktoś przeczytał?
  Tej prawdziwej historii NIE znajdziesz w opracowaniach historyków.
  Większość z nich otrzymała tytuły naukowe w PRL i swą sławę zawdzięcza komunie.
  O cudzie w Dachau nawet słyszeć nie chcą :((

 2. Ciszo, śmiało z tym artykułem na „historie” zapraszam..

 3. cisza1 pisze:

  @ robertzjamajki
  Śmiałości mi nie brak ale nie umiem 🙁

 4. Pierwszy raz zrobilem „share” za ciebie i artykul juz jest na „historii”

  http://historia.naszsalon24.org/2017/04/27/tylko-cud/

 5. cisza1 pisze:

  @robertzjamajki
  Dzięki.
  Może ktoś przeczyta:)

 6. nagor pisze:

  @cisza1
  Dzieki za ten tekst . To podwójne świadectwo tego jak zakłamywaliśmy/przemilczaliśmy fakty doniosłe w minionym okresie , aby tylko jednym przypisać status ofiary zbrodniczych zapędów niemców .

 7. cisza1 pisze:

  @nagor

  Gdyby Polacy wzorem Judejczyków zechcieli poznawać własny ogrom ofiar niemieckich lub sowieckich (te jeszcze są w miarę „poprawne”), to wtedy Niemcy nie zapędzaliby się tak daleko w kłamstwa.
  No ale, gdy o księży chodzi, to milczenie pasuje…..

 8. nagor pisze:

  @cisza1
  Ten drugi okupant i później akolici byli ” wdzięczni ” temu pierwszemu ,że oczyścił naród z tych dla nich niewygodnych i chyba to tylko uzasadnia takie przemilczanie/przeinaczanie faktów. Większość z tych zamęczonych czekałby los ŻołnierzyWyklętych . Smutne.

 9. Sao Paulo pisze:

  @Cisza @Nagor

  „Gdyby Polacy wzorem Judejczyków zechcieli poznawać własny ogrom ofiar niemieckich lub sowieckich (te jeszcze są w miarę „poprawne”), to wtedy Niemcy nie zapędzaliby się tak daleko w kłamstwa.”

  I gdyby Polacy wzorem Judejczyków chcieli poznać własny ogrom ofiar w wyniku zbrodni niemieckich, sowieckich i ŻYDOWSKICH (KTÓRE SĄ SKANDALICZNIE PRZEMILCZANE), to wtedy Żydzi nie zapędzili by się tak daleko w kłamstwach co do IIWŚ jak i potem gdy ginęli najwierniejsi synowie i córki Polski.
  Będę to stale powtarzała, bo to właśnie znowu Żydzi pod płaszczykiem Niemców, Belgów, Holendrów, Amerykanów, Francuzów itd, itp oskarżają nas o antysemityzm, o holokaust, o najgorsze instynkty w czasie IIWŚ, o 68r itp.
  Nikt inny jak sami Żydzi zmajstrowali prowokację w 68r, a inżynierem tej prowokacji było środowisko Michnika i Żydów z nim związanych.Prowokacja majaca na celu zbiorową emigrację( nie udało by się indywidualnie w tamtych czasach otrzymać zgody na paszporty w takiej masie)żeby po latach infiltracji środowisk na zachodzie, często po niezłym „urzadzeniu się” i zbiciu majatku ( w Polsce w tamtych czasach nie mogli w żaden sposób rozwinąć skrzydeł), aby po latach właśnie wracać w nimbie wielkiej krzywdy i żądań zadośćuczynienia za krzywdy. Michnik już wtedy nawiązał kontakty z Sorosem i Żydami żądnymi władzy w Polsce w czasie swojej rocznej podróży po świecie jaką mu rodzice zafundowali po maturze (sic!)
  Budzi moją złość, że ekspansja Żydów dzięki ich sprytowi i cwaniactwu i cech osobowych jest permanentnie przemilczana i mówi się jedynie o Sowietach i Niemcach i nawet tu na NS skrzętnie omijana :(( Trzeba również szukać tego WSPÓLNEGO MIANOWNIKA, bo to stąd grozi Polsce największa ekspansja i niebezpieczeństwo nawet współcześnie.

  Pozdrawiam

 10. cisza1 pisze:

  @nagor

  Sowieci w PRL (aż do dziś przecież ) skutecznie przerobili dusze pozostałych przy życiu Polaków do tego stopnia, że nawet „porządnych” i „prawicowych” problem naszych ofiar nie interesuje.

  Gdyby nie wspaniała młodzież, to Żołnierze Wyklęci też pozostawali by w mroku.
  Na nich liczę:)

 11. cisza1 pisze:

  @nagor

  dodam ofiar niemieckich bandytów ( Wartegau – przemilczane)

 12. @cisza1
  Trzmielka wczoraj napisała post na historii pod twoim wpisem

 13. cisza1 pisze:

  @robertzjamajki

  Dziękuję. odpowiedziałam ale zamieszczę też tu, by rzecz nie straciła ciągłości.

 14. cisza1 pisze:

  @Trzmielka

  Trzmielka napisał(a):
  27 kwietnia 2017 o 20:51
  @cisza1
  Ciszo, rzeczywiście nieznana historia, a ogromnie ważna. Czy masz bardziej szczegółowe informacje, jak odbyło się wyzwolenie obozu? Z Twojego tekstu rozumiem, że to to mały zwiad wyzwolił obóz – chociaż nigdzie tego nie piszesz wprost.
  Pozdrawiam Cię serdecznie

  Witaj!
  Mam ale muszę wrócić na PT.
  Ci księża byli głównie z Wielkopolski (Wartegau) i u nas się troszkę o tym mówiło.
  Pozwól, że odpowiem na PT ale zaś…..
  ps.
  Tereny zachodniej Polski nie wchodzą już od dawna w horyzonty umysłowe rządzących, niestety.
  Merdia nie zajmują się ani Powstaniem Wielkopolskim, Hallerem, Dowbor-Muśnickim itp.
  Ich oczy, jak u nas mówią, są skierowana „na Kijów”. Stąd cisza….
  Pozdrawiam również serdecznie i dzięki za komentarz

  ps. odpowiem i dam linki

 15. cisza1 pisze:

  @Trzmielka

  Troszkę się powtórzę i wkleję link do opracowania IPN na ten temat (był u dołu notki):

  „Armia amerykańska zbliżyła się do Monachium 25 kwietnia i więźniowie słyszeli alianckie samoloty bombardujące miasto. Komitet wysłał do Amerykanów Karla Reimera – jednego z więźniów – by powiadomił ich o rozkazie Himmlera. W nocy z 28 na 29 kwietnia dotarł on do dowódcy amerykańskiej 45. Dywizji Piechoty, gen. Roberta Tryona Fredericka, który stacjonował w Pfaffenhoffen. Frederick wysłał w stronę Dachau kilkunasto¬osobowy patrol zwiadowczy, który w pobliżu obozu, na bocznicy kolejowej, natknął się na czterdzieści wagonów wypełnionych kilkoma tysiącami ciał więźniów zabitych i zmarłych z głodu.
  Całość tu:
  http://www.pamiec.pl/pa/tylko-u-nas/14836,DACHAU-I-SMIERC-SA-SYNONIMAMI-artykul-Anny-Jagodzinskiej.print

 16. cisza1 pisze:

  @Trzmielka

  Fragmencik ze strony Polskiej Parafii Katolickiej w Monachium

  „29 kwietnia 1945r. obóz KZ Dachau został w cudowny sposób wyzwolony. W tym dniu, około godz. 17.00, pojawił się w KZ Dachau pierwszy zwiad amerykańskiej VII Armii, który uniemożliwił planowane na godz. 21.00, wymordowanie granatami wszystkich więźniów w zamkniętych barakach.”

  http://www.pmk-muenchen.de/polskie-miejsca-pamieci/22-polskie-miejsca-pamieci/189-polskie-miejsce-pamieci-1.html

 17. Sao Paulo pisze:

  @Ciszo

  Halo, halo Nie wiem czy te tematy poruszać, czy raczej to gorący kartofel dla wszystkich??
  Temat jest bardzo palący ale jakoś nie znajduje chętnych do komentowania zjawiska, które stanowi naprawdę realne zagrożenie dla Polski. Żeby nie być gołosłowną, to wkleję Michalkiewicza z ostatniej notki Albatrosa. http://naszsalon24.org/2017/04/27/list-otwrty-polskich-politykow-obywatela-rp/

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3924

  Szanowni Państwo!

  Ach, jakże tu się nie powtarzać, kiedy wszystko powtarza się, aż do znudzenia? To znaczy – niezupełnie wszystko. Na przykład Franciszek książę de La Rochefoucauld zwrócił uwagę, że tylko dlatego Pan Bóg nie zesłał na ziemię drugiego potopu, bo przekonał się o bezskuteczności pierwszego. Ale Pan Bóg, to Pan Bóg. Inni niestety nie są tak powściągliwi i pewnie dlatego Europejski Instytut Dziedzictwa Zagłady, jedna z organizacji przemysłu holokaustu, utworzona w roku 2009 po konferencji w Pradze, zatytułowanej „Mienie okresu Holokaustu”, zwołanej gwoli wywarcia nacisku zwłaszcza na państwa Europy Środkowej, by zadośćuczyniły rozmaitym żydowskim roszczeniom majątkowym, przede wszystkim dotyczących tak zwanego „mienia bezspadkowego” – właśnie skrytykował Polskę za brak uległości wobec tych roszczeń. Mienie bezspadkowe jest to mienie, do którego nie roszczą sobie pretensji żadni prawni sukcesorzy i które – według zasad prawa rzymskiego, recypowanych przez wszystkie kraje cywilizowane – przypada państwu, którego obywatelem był ostatni jego właściciel. Takie zasady obowiązują zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Dlatego naciski, jakie były i są wywierane na Polskę – niestety również przez polityków amerykańskich – mają na celu zmuszenie polskich władz, by stworzyły namiastkę podstawy prawnej, dzięki czemu żydowskie organizacje przemysłu holokaustu mogłyby stać się dysponentami potężnego majątku na terenie Polski. Konferencja w Pradze, w której jako reprezentant Polski uczestniczył Władysław Bartoszewski i podpisał wszystko, co mu tam podsunięto, miała na celu stworzenie tak zwanych „podstaw moralnych” dla wspomnianych roszczeń, to znaczy – rodzaju moralnego szantażu, który zmusiłby rządy państw Europy Środkowej do uległości. W tym celu były ambasador amerykański przy Unii Europejskiej, a ówcześnie – pełnomocnik do spraw holokaustu przy Hilarii Clintonowej, Stuart Eisenstadt, rezonował, jakoby holokaust był nie tylko „największym ludobójstwem w historii świata”, ale również – największym złodziejstwem w dziejach ludzkiej własności” – jakby nigdy nie słyszał o rewolucji bolszewickiej w Rosji, w następstwie której tam i w innych krajach wymordowano co najmniej 100 milionów ludzi, a co najmniej kilkanaście razy więcej zostało ograbionych z własności. Ale – jak pisał Franciszek Maria Arouet, zwany Wolterem – „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”, więc i pan Eisenstadt z miedzianym czołem ćwierkał z właściwego klucza. To trochę nieładnie, że urzędnicy w służbie Naszego Najważniejszego Sojusznika nie tylko opowiadają głupstwa – bo ani oni pierwsi, ani ostatni – ale, co gorsza – próbują przykładać rękę do operacji doprowadzania narodów uważanych za mniej wartościowe do stanu psychicznej bezbronności. Dlatego uważam, że skoro już Polska w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego udostępnia Stanom Zjednoczonym swoje terytorium dla potrzeb amerykańskiej globalnej rozgrywki z Rosją, ryzykując w razie czego zniszczenie tego terytorium wraz ze wszystkim, co na nim się znajduje, to Stany Zjednoczone nie tylko powinny powstrzymać się przed wywieraniem na Polskę nacisków w sprawie realizacji roszczeń żydowskich, ale solennie obiecać, że pod żadnym pozorem takich nacisków nie będą już wywierały. Oszukiwać i grabić to można ewentualnie wrogów, ale nie sojuszników, a poza tym, przyjaciołom trzeba mówić prawdę. No więc mówię.

  Warto bowiem zwrócić uwagę, że ewentualna realizacja żydowskich roszczeń wobec Polski byłaby katastrofą nie tylko dla naszego państwa, ale również – co wydaje się nawet ważniejsze – dla naszego narodu. Rzecz w tym, że te roszczenia szacowane są na 65 miliardów dolarów, co stanowi równowartość rocznego budżetu Polski. W tej sytuacji jest oczywiste, że Polska nie jest w stanie wygenerować, zwłaszcza na poczekaniu takiej gotówki, bez spowodowania natychmiastowej katastrofy ekonomicznej i społecznej. Zatem, jeśli te roszczenia miałyby zostać zrealizowane, to tylko w naturze, czyli – w nieruchomościach. To jednak by znaczyło, że środowisko obdarowane takim majątkiem, dysponowałoby nim na terenie Polski, zyskując z dnia na dzień dominującą pozycję ekonomiczną, która natychmiast przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną. Mówiąc krótko – naród polski zyskałby szlachtę jerozolimską, a więc we własnym kraju zostałby zepchnięty do roli społeczności drugiej kategorii. Do tego w żadnym wypadku nikomu dopuścić nie wolno, bo byłaby to najczarniejsza zdrada narodowa.

  Stanisław Michalkiewicz

  Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

 18. cisza1 pisze:

  @Sao Paulo

  Dzięki. Oglądam go zazwyczaj w TV Trwam 🙂

  Moje skojarzenia są takie; kiedyś były tylko loty z Warszawy do Tel Aviv naszym LOT-em albo El-AL (koszerne) a co teraz planują?
  Sześć nowych tras Ryanaira z Polski do Izraela!!
  Pusto latać chyba nie zamierzają?

  Linie lotnicze Ryanair ogłosiły uruchomienie w sezonie zimowym aż sześciu nowych połączeń z Polski do Izraela.

  Irlandzki przewoźnik uruchomi w sezonie zimowym 2017/18 sześć połączeń z polskich lotnisk do Izraela:
  • Warszawa-Modlin – Ovda
  • Gdańsk – Ovda
  • Poznań – Ovda
  • Gdańsk – Tel Aviv
  • Poznań – Tel Aviv
  • Wrocław – Tel Aviv

  Baza Lotnicza Ovda – taktyczna wojskowa baza Sił Powietrznych Izraela położona w odległości około 60 km na północ od miasta Ejlat, w południowej części pustyni Negew w Izraelu”
  Loty na nowych trasach do Ejlatu oraz Tel Awiwu będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Przewoźnik nie podał dokładnych terminów inauguracji połączeń ani godzin ich operacji. Nie wiadomo także kiedy bilety na nowe trasy pojawią się w systemie rezerwacyjnym.

  http://www.pasazer.com/news/33270/szesc,nowych,tras,ryanaira,z,polski,do,izraela.html

 19. izaluka pisze:

  @cisza1
  Wstrząsająca notka. Ile jeszcze jest takich historii, które się skutecznie, jak dotąd, zamilcza? Pyt. oczywiście retoryczne. Nie pasuje przytaczanie przykładów wymodlenia CUDÓW. Podobnie było i jest z Cudem nad Wisłą. Nie pasuje przypominanie tysięcy polskich księży katolickich bestialsko wymordowanych przez Niemców w obozach koncentracyjnych, masowo aresztowanych już od samego początku IIWŚ, torturowanych i następnie gładzonych.

  Cyt. ze strony już przez Ciebie linkowanej:
  „W grudniu 1945 roku, amerykański sąd wojskowy skazał na karę śmierci przez powieszenie trzydziestu sześciu wyższych rangą esesmanów z KL Dachau. Wyrok wykonano w maju 1946 roku. Większość załogi SS z tego obozu zdołała uniknąć sprawiedliwości. Odsetek osądzonych wynosi zaledwie 1,3 proc. ogólnego stanu załogi z 23 kwietnia 1945 roku.”

  Dziś, żyjący jeszcze oprawcy i ich potomkowie, przy aplauzie „świata”, bredzą o „polskich obozach koncentracyjnych”, a holokaust Polaków i innych narodowości jest wymazywany i zatapiany w powodzi narracji o holokauście Żydów, jako jedynych ofiarach niemieckiego ludobójstwa. Do dziś zamilczana jest skutecznie choćby prawda o KL Warschau.

  Pozdrawiam Cię serdecznie

 20. izaluka pisze:

  @cisza1 uzupełnienie
  „Do dziś zamilczana jest skutecznie choćby prawda o KL Warschau.”
  Ciekawe komu to przeszkadza i dlaczego.

 21. cisza1 pisze:

  @izaluka

  O KL Warschau było tylko w RM i TV Trwam.
  Pani sędzia śp.Maria Trzcińska opisywała detale, ogrom ofiar, których nawet IPN nie zauważył – 200 000 Polaków, głównie Warszawiaków.
  Ustalenia te są kwestionowane nawet dziś!
  Nie pasują do jedynie poprawnej narracji.

 22. cisza1 pisze:

  @izaluka @sao paulo
  Wracam do info o tanich połączeniach do Izraela, warto wiedzieć :))
  To niebywałe!

  Dziś w TV Trwam kolejna reklamówka. Tym razem nasz LOT!

  Linie LOT także uruchamiają kolejne, nowe połączenia do Tel Aviv.
  Może się skończy kombinowanie z wylotami z Pragi, Berlina …
  Ileż to razy musiałam lecieć do Ammanu i potem na ostrą kontrolę na granicy z Izraelem traciłam cenne godziny.
  Teraz nawet obniżyli ceny z ca 2400 do ca 700 zł!
  Ilekroć latałam tam, nie było takich okazji.
  Będą lecieć także z Poznania, co dla mnie istotne ale można też z …Lublina.
  Polecam Wam nie tylko zwykłe pielgrzymki albo wycieczki ale cuś ekstra ( Yellow Submarine i rekiny ) gdy ceny rzeczywiście polecą w dół.
  Może opiszę moje pobyty tam właśnie, dla zachęty …

 23. nagor pisze:

  @cisza1 @izaluka

  Jeżeli naród kandydujący do miana „oprawców” poniósł ofiary to będą one bohaterami albo przemilczani , zależy od celu narracji .Model rosyjski .

 24. izaluka pisze:

  @cisza1
  Na pewno liczą na pełne obłożenie lotów. Przecież nikt nie dopłaca do nierentownych biznesów. Trochę tylko zastanawia, kto jest tak bardzo zainteresowany lotami z Polski do Izraela i z powrotem, że aż trzeba było uruchomić tyle połączeń i to z/do każdego niemal większego regionu Kraju. W Polsce przecież prawie nie ma Żydów. Tak sami twierdzą.

 25. izaluka pisze:

  @nagor
  Ano właśnie.
  Chyba nie tylko rosyjski.

 26. cisza1 pisze:

  @izaluka

  Głównie my latamy. Taka obniżka i możliwość wyboru to prezent 🙂
  Tylko Polacy nie boją się.
  Ci z zachodu mają „pełne gacie” i gdy tylko coś puknie, wycofują się i nawet kasy nie żądają :))
  Jakkolwiek jest, jestem zdziwiona tym nagłym wysypem lotów do wyboru.

  Może by tak też do Portugalii?
  Pozdrawiam

 27. cisza1 pisze:

  @nagor

  piszesz: Model rosyjski
  Może tak a może „taki klimat”, bo jakże to brzmi? Polacy ofiarami?
  Nie brzmi dobrze…

Dodaj komentarz: